Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

A început războiul politic pentru asfaltarea cartierelor Slobozia Nouă și Bora

A început războiul politic pentru asfaltarea cartierelor Slobozia Nouă și Bora

bonus: «Aventuri administrative» cu Alexandru Potor/Ultimatumul administrației Mocioniu

Luni, 15 mai 2023, consilie­rii PSD și PRO România din Slobozia au blocat decizia administrației Soare de a contracta un împrumut bancar de 34 milioane de lei. Decizia este justificată de nevoia administrației locale de a realoca fondurile rezervate pentru cofinanțarea proiectelor europene în derulare pentru asfaltarea străzilor din cartierele Slobozia Nouă și Bora. Consi­derate cartierele-«cenușărese» ale Sloboziei, Slobozia Nouă și Bora așteaptă asfaltarea străzilor de mai bine de 10 ani. Primarul Dragoș Soare susține public că aprobarea contractării împrumutului ar re­zolva problema asfaltării acestor cartiere până la sfârșitul anului 2024.

14 de ani de promisiuni electorale... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2023, 22:05 (12615 vizualizări - 7 comentarii)

POLITICĂ

Europarlamentarul PNL Cristian Bușoi sprijină proiectele investiționale ale Sloboziei

Europarlamentarul PNL Cristian Bușoi sprijină proiectele investiționale ale Sloboziei

Europarlamentarul liberal Cristian Bușoi a vizitat vineri, 19 mai 2023, Slobozia. În cadrul întâlnirii cu primarul Sloboziei, Dragoș Soare, europarlamentarul Bușoi a declarat că susține activ efortul investițional al administrației locale de absorbție a fondurilor europene. «Slobozia este un oraș aflat în plină explozie investițională! Iar primarul Dragoș Soare este unul dintre cei mai activi primari pe care îi are Partidul Național Liberal. Sunt aici pentru a-l susține și pentru a optimiza, împreună, acest efort de accesare a fondurilor europene!» a declarat, printre altele, europarlamentarul PNL Cristian Bușoi.

Sprijin public pentru Slobozia... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2023, 19:40 (10844 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fost angajat al Jandarmeriei ialomițene, reclamat că-și arată părțile intime pe stradă

Scandal la Rovine

Fost angajat al Jandarmeriei ialomițene, reclamat că-și arată părțile intime pe stradă

Liniștea locuitorilor din satul ialomițean Rovine este tulburată de un fost angajat al Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița. Bărbatul a fost reclamat de mai mulți locuitori din cauza comportamentului său deviant. Oamenii spun că «persona­jul» are obiceiul de a ieși pe stradă pentru a-și arăta părțile intime. O plângere penală a fost depusă la Poliție.

Imagini scandaloase surprinse de camerele video Nu mică le-a fost mirarea oamenilor când, în plină zi, bărbatul a fost observat cum le arată trecătorilor părțile intime, fără să aibă un motiv anume. Mai grav este faptul că, în... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2023, 17:20 (37290 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Proiect «Erasmus+», implementat cu succes de Grădinița «Dumbrava Minunată»

La Slobozia

Proiect «Erasmus+», implementat cu succes de Grădinița «Dumbrava Minunată»

Grădinița «Dumbrava Minunată» este singura unitate din învățământul preșcolar din Ialomița care a reușit să implementeze un proiect «Erasmus+». La Începutul acestei săptămâni, cadrele didactice ale instituției, alături de cele din țările partenere, s-au întâlnit la Slobozia în cadrul unei conferințe de dise­minare a proiectului. Ceea ce au urmărit reprezentanții Grădiniței «Dumbrava Minunată» în cadrul acestui proiect a vizat dezvoltarea competențelor educaționale ale ca­drelor didactice și armonizarea aces­tora cu cele ale altor state europene.

Proiect unic în județ După doi ani și... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2023, 16:10 (10974 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

E gata, s-au salvat!

Fotbal, Liga a III-a, Dunărea Călărași-Recolta Gheorghe Doja 1-2

E gata, s-au salvat!

Recolta Gheorghe Doja a fost susținută, la Călărași, de o numeroasă asistență ialomițeană. Suporterii au înțeles importanța meciului și, cel mai important, și jucătorii au conștientizat-o. Recolta venea după două meciuri fără înfrângere: egalul cu Gloria Băneasa, când a revenit de la 1-3 și victoria categorică cu Amara. Pentru ca Agricola Borcea să nu se apropie periculos de mult, era necesar cel puțin un punct pe arena fostei primdivizionare din Călărași. Ialomițenii au făcut un meci bun, spectacolul fiind agreabil chiar și pentru ochiul unui privitor neutru. «Interimarul» Valentin Toma a început meciul cu Răducanu-Comșa, Chebac, Ene, Andrei-Alexe, Răduca-Drăgan, Țicu, Tănase-Stere. Au mai intrat... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2023, 15:15 (4724 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Constantin Morar a câștigat Cupa României

Lupte libere

Constantin Morar a câștigat Cupa României

Așa cum ne-au obișnuit, secțiile de lupte ale CSM Unirea Slobozia și CS Amara propun, în fiecare an, copii și juniori care se remarcă în competițiile interne și internaționale. Așa s-a întâmplat și în perioada 18-21 mai 2023, când la Constanța s-a desfășurat Cupa României, competiție care s-a adresat luptătorilor cu vârste sub 20 de ani. Constantin Morar de la CSM Unirea Slobozia, elevul antrenorului Marian Moraru, a cucerit trofeul la categoria 74 kg. Un rezultat remarcabil pentru Constantin, probabil cel mai valoros din cariera sa. Demne de remarcat sunt locul 5, ocupat de Cristian Toader la categoria 79 kg și locul 6, ocupat de Răzvan Andreiu, la categoria 57 kg. După aceste rezultate, CSM... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2023, 14:40 (12744 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Rezultate bune pentru Slobozia

Scrimă, Campionatul Național «U23»

Rezultate bune pentru Slobozia

Proba de sabie masculin a Campionatului Național pentru Tineret (sportivi sub 23 de ani) a adus Sloboziei, în ultimii ani, clasări pe podium și chiar titluri naționale. De aceea, lipsa noastră de entuziasm care răzbate din titlu, este, oarecum, nedreaptă. Am avut doi sportivi în primii 8, lucru de care puține școli de scrimă se pot bucura. Însă faptul că n-am prins niciun loc pe podium ne-a umbrit, un pic, bucuria. Cu toate acestea, nu putem trece neobservată evoluția de la Campionatul Național desfășurat săptămâna trecută a sportivilor ialomițeni. Și nu putem să nu-i felicităm pe băieții noștri pentru rezultatele obținute.

Răzvan, pe 5, Eduard, pe 7... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2023, 13:20 (11271 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

De două ori bronz pentru Ana Maria Matache

Karate, Campionatul Național

De două ori bronz pentru Ana Maria Matache

În perioada 20-21 mai 2023, Patinoarul Olimpic din Brașov a găzduit o nouă ediție a Campionatului Național de karate WUKF. În competiția cadeților, sportiva CSM Unirea Slobozia, Ana Maria Matache, a avut din nou o prestație foarte bună. Ana a promovat recent la categoria de vârstă 16-17 ani, dar a urcat și în grad, dobândind centura maro. La Brașov, sportiva a cucerit două medalii de bronz, urcând pe podium atât la kata, cât și la kumite. «Ana Maria Matache a arătat curaj și încredere, și-a depășit emoțiile, în ciuda faptului că a concurat cu adversare puternice, campioane europene și mondiale...» a declarat sărbătoritul zilei, antre­norul Liviu Sandu, pentru care medaliile obținute de Ana au... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2023, 12:05 (10079 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia scoate la concurs 26 de posturi de medici

Spitalul Județean de Urgență Slobozia scoate la concurs 26 de posturi de medici

UPDATE: Organizarea concursurilor a fost suspendată!

Lipsa medicilor specialiști a determinat administrația Spitalului Județean de Urgență Slobozia să caute soluții pentru ocuparea posturilor libere. Astfel, în perioada iunie-iulie 2023, cel mai mare spital din județul Ialomița scoate la concurs 26 de posturi de medici specialiști. Nu este prima dată când se organizează testări pentru funcțiile vacante. «Sperăm că de această dată can­didații se vor înscrie la concursurile pe care le organizăm...» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Spitalul Slobozia are nevoie de specialiști
Aflat în permanență... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2023, 15:10 (18344 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Magistratul «vitezoman» Mihai Laurențiu Vasilescu reclamă că «puternicul» Daniel Horodniceanu l-a lăsat fără funcție

Scandaluri publice cu procurori și polițiști

Magistratul «vitezoman» Mihai Laurențiu Vasilescu reclamă că «puternicul» Daniel Horodniceanu l-a lăsat fără funcție

Pe 7 mai 2023, vicepre­ședintele Consiliului Superior al Magistraturii, procurorul Daniel Horodniceanu a fost oprit în trafic pentru o depășire neregulamentară. Incidentul s-a transformat într-un adevărat scandal public, din cauza atitudinii nepotrivite pe care magistratul a avut-o față de agenții care l-au tras pe dreapta. Cu două luni în urmă, în cadrul unei ședințe a Secției pentru Procurori a CSM, Horodniceanu a dispus exclu­derea din magistratură a procurorului Mihai Laurențiu Vasilescu, de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia, pentru un incident similar, petrecut în 2018. Magistratul Vasilescu așteaptă acum o decizie definitivă a Înaltei Curți de Casație și Justiție privind înlăturarea... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2023, 10:50 (11803 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

USR cere desființarea instituțiilor care cheltuiesc inutil banii publici

USR cere desființarea instituțiilor care cheltuiesc inutil banii publici

USR a prezentat săptămâna trecută o listă de agenții și insti­tute care risipesc banii publici și pe care coaliția PSD-PNL ar trebui să le desființeze sau să le reorganizeze de urgență pentru a opri jaful din bani publici. Spre exemplu, printre acestea se numără Acade­mia Oamenilor de Știință din România, care are un buget de 10 milioane de lei anual. Pentru a prezenta dimensiunile acestui «jaf public» USR va pu­blica săptămânal pe site-ul www.oprimjaful.ro informații în care va arăta ce s-ar putea face cu banii economisiți de la toate agențiile și institutele inutile.

«Vârful de lance» al USR... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2023, 12:50 (11795 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Voluntarii «FreeLand Festival» 2.0

Voluntarii «FreeLand Festival» 2.0

bonus: Slobozia, «Capitala Tineretului din România» în 2025

Perioada înscrierii pentru voluntarii «FreeLand Festival» este aproape de sfârșit. Însă organizatorii au deja un prim record. În mai puțin de 3 ore, s-au încris pentru ediția din acest an peste 140 de tineri. Anul trecut, ei au fost sufletul primei ediții a unui Festival pe care auto­ritățile au ambiția să-l transforme în marcă națională. În condițiile în care numărul voluntarilor s-a dublat, începem să credem că ar fi posibil. Și, de asemenea, credem că acești tineri pe care Slobozia îi are merită toată atenția opiniei publice.

«FreeLand Festival» 2.0 Ediția de anul acesta a «Free... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2023, 13:20 (8020 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

AUR Ialomița se pregătește de Alegeri

AUR Ialomița se pregătește de Alegeri

Scena politică locală este în continuă schimbare. Unul dintre partidele nou-apărute în peisajul politic actual, Alianța pentru Unirea Românilor s-a poziționat deja la startul Alegerilor de anul viitor. Primul pas îl reprezintă alegerea unui președinte de filială tânăr. Silviu Oancea are 34 de ani și susține, după două luni de la alegerea sa în funcție, că AUR este o alternativă concretă pentru electoratul ialomițean. «Facem politică pentru a garanta oamenilor că vocile lor sunt auzite, iar dorințele lor sunt susținute activ. Atât la nivel județean, cât și la nivel național!» susține Silviu Oancea.

O filială locală mai puternică... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2023, 16:20 (7054 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție de 20 milioane de euro într-un consorțiu pentru învățământul dual

Slobozia, la un pas de accesarea PNRR/«Componenta C15: Educație»

Investiție de 20 milioane de euro într-un consorțiu pentru învățământul dual

Slobozia este eligibilă pentru o investiție estimată la 20 milioane de euro necesară construirii unui consorțiu pentru învățământul dual. Proiectul se va derula prin PNRR și presupune construirea unui campus profesional integrat destinat elevilor din învățământul dual. Adminis­trația locală a identificat deja terenul viitoarei investiții. «Proiectul nostru este eligibil... Așteptăm finanțarea acestuia!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare. Ialomița are la acest moment cinci clase de învățământ dual funcționale. Viitorul proiect ar putea completa salutar demersul educațional de la debutul anului școlar 2022-2023, când liceeleTehnologice «Mihai Eminescu» și «Al.I. Cuza» au fost comasate... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2023, 10:55 (9660 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cultul personalității, faza pe autoturisme

Cultul personalității, faza pe autoturisme

Mai țineți minte moda numerelor de autoturism de la începuturile îmnatriculărilor «la liber»? Da, da! Vremurile alea de glorie când dădeai ochii în trafic cu «STF» sau «OMG» sau, după caz, «MUE». Sigur, de-atunci ne-am mai stilat, punem numerele mașinilor după copii, amantă sau numele de botez. Dar asta o faceau muritorii de rând. Și, după o vreme, s-au plictisit. Numai că moda revine, iar între timp s-a cizelat. Pentru funcționarii publici de rang înalt, de exemplu, moda a evoluat, s-a rafinat, e în ton cu rangul social și administrativ la care a ajuns ipochimenul. În cazul domnului Adrian Ionescu, secretarul general al județului Ialomița, numărul autoturismului din dotare este IL-16-SGJ... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2023, 15:20 (5885 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul Ginei Palantin a ajuns la DNA-Structura Centrală

Dosarul Ginei Palantin a ajuns la DNA-Structura Centrală

Ancheta penală deschisă de Direcția de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism (DIICOT) și care o vizează pe Gina Palantin, fosta șefă a Serviciului Administrativ al Primăriei Slobozia, a ajuns pe masa procurorilor Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală. Pe numele acesteia, anchetatorii au reținut nu mai puțin de 6 capete de acuzare!

Filmul unui scandal Ancheta penală ce o vizează pe Gina Palantin a început în decembrie 2019, cu o serie de percheziții-maraton ale procurorilor Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2023, 10:55 (16630 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Avioanele MiG-21 LanceR și-au încheiat definitiv misiunile de Poliție Aeriană

După 61 de ani

Avioanele MiG-21 LanceR și-au încheiat definitiv misiunile de Poliție Aeriană

Ultimele trei avioane de luptă MiG-21 LanceR, aflate în cadrul Bazei Aeriană 86 Borcea «Locotenent Aviator Gheorghe Mociorniță» Fetești, au fost scoase din activitate, la începutul acestei săptămâni. Misiunea aeronavelor s-a încheiat în cadrul unui ceremonial militar la care au participat piloții ce s-au aflat la manșa lor, dar și ministrul Apărării Naționale, Angel Tîlvăr. În contextul războiului din Ucraina, siguranța spațiului aerian al României va fi asigurată cu avioanele F-16 Fighting Falcon.

Ceremonial militar la Fetești Scoaterea din serviciu a avioanelor de luptă MiG-21 Lance... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2023, 13:35 (12392 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Expur SA a inaugurat instalația de cogenerare a fabricii din Slobozia

Investiție de 15 milioane de euro

Expur SA a inaugurat instalația de cogenerare a fabricii din Slobozia

Cel mai mare producător de ulei și biodiesel, Expur SA, a inaugurat la Slobozia prima centrală de cogenerare, ce va produce energia electrică și termică necesară bunei desfășurări a activității de producție în cadrul unității pe care societatea o deține în reședința județului Ialomița. Este primul echipament de acest gen pus în funcțiune în țara noastră și folosește ca materie primă cojile de semințe. «Este o dovadă fermă că ne pasă de mediul în care trăiește comunitatea din Slobozia!» a declarat Nikolay Belchev, CEO al Expur. Momentul punerii în funcțiune a centralei de cogenerare a coincis cu un alt eveniment important. Este vorba despre împlinirea a 40 de ani de activitate a Groupe Avril, concernul... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2023, 19:40 (20267 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Consilierii PSD resping împrumutul de 34 milioane de lei pentru Slobozia! Consilierii PSD resping împrumutul de 34 milioane de lei pentru Slobozia!

Consilierii PSD resping împrumutul de 34 milioane de lei pentru Slobozia!

Administrația Soare a cerut Consiliului Local Slobozia, în cadrul unei ședințe extraordinare desfășurate la sediul Căminului Cultural Slobozia Nouă luni, 15 mai 2023, aprobarea împrumutului de 34 milioane de lei pentru finanțarea investițiilor edilitare multianuale. Consilierii PSDși PRO România au refuzat să participe «fizic» la ședință și au respins în bloc, prin vot on-line, proiectul de hotărâre. «Următoarea ședință va fi tot la Slobozia Nouă... Și următoarea ședință tot la Slobozia Nouă! Până când problemele de la Slobozia Nouă vor fi rezolvate!» a declarat primarul Dragoș Soare în debutul ședinței.

Proiect respins on-line... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2023, 17:15 (13993 vizualizări - 20 comentarii)

SPORT

Au luat bătaie de la toată lumea

Handbal, Turneul de Promovare, CSM Unirea Slobozia

Au luat bătaie de la toată lumea

Turneul de Promovare în Liga Florilor, organizat la Brașov, a fost un întreg ansamblu de frustrări și dezamăgiri pentru CSM Unirea Slobozia și suporterii ei. Echipa noastră a plecat la acest turneu cu acea injecție de concentrare și optimism atât de necesară în sport. Cel puțin asta a răzbătut dinspre condu­cere. S-au făcut multe eforturi înainte de turneu. S-a mers în cantonament la Cheile Grădiștei, acțiune pe care n-am înțeles-o, dar asta contează mai puțin... În fine, s-a ajuns la Brașov cu o singură jucătoare indisponibilă, pivotul Livia Vlădescu. S-a dat drumul la joc și eram cât pe ce să facem surpriza cu Ploieștiul. Dar, cum spuneam, după frustrare, au urmat dezamăgi­rile. Să le luăm pe... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2023, 14:50 (22562 vizualizări - 17 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
261 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii noiembrie 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7283 șomeri, din care 1700 șomeri indemnizați, respectiv 5583 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 13:50
(4098 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: A intrat cu mașina în pom

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DJ212 s-a produs un accident de circulației soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 39 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 12:25
(3058 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DJ212 accident


Movilița: A furat un motoscuter

Movilița: A furat un motoscuter

Polițiștii Secției Rurale Coșereni cercetează un minor, de 16 ani, din comuna Movilița, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt. Cel în cauză este bănuit că, în cursul zilei de 3 decembrie a.c., ar ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 11:35
(5797 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Articole pirotehnice, conficate de polițiști

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pe linia verificării legalității desfășurării operațiunilor cu articole pirotehnice de către persoane fizice și juridice și pentru ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 10:15
(4687 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente soldate cu un mort și patru răniți

La sfîrșitul de săptămînă precedent, pe șoselele ialomițene s-au produs 3 evenimente rutiere, soldate cu decesul unei persoane și rănirea a altor patru.
Astfel, primul eveniment rutier s-a produs ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 09:10
(3365 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 accidente, un mort și un rănit

În cursul zilei de miercuri, 9 decembrie 2015, pe raza județului s-au produs două accidente de circulație, soldate cu decesul unei persoane și rănirea a alteia.
Primul dintre acestea s-a produs în ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 19:10
(7196 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene doi bărbați, de 25 și 62 de ani, din comuna Bărcănești, respectiv Albești, în timp ce se aflau la volanele a două autoturisme, deși anterior consumaseră ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 18:15
(4984 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Festivalul de colinde populare românești «Deschide ușa, creștine!», ediția a XIII-a

Duminică, 13 decembrie 2015, orele 16,00, la «Catedrala Sfinții Împărați Constantin și Elena» din Urziceni se va desfășura cea de a XIII-a ediție a Festivalului de colinde populare românești «Deschide ușa ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 17:40
(4501 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

societate din București
angajează SUDORI CO2
(procedeu 135),
în fabrică confecții metalice,
pentru SPANIA
Se asigură transport, cazare, masă
Relații la telefon
0728/872.559, 0733/927.231, 0728/834.399

10 Decembrie 2015, 17:35


DSVSA Ialomița: Controale la Fetești

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, a efectuat controale la Fetești în perioada 5-9 decembrie 2015. Acestea au avut drept obiectiv respectarea ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 17:10
(5232 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil de 14 ani, acroșat de un autoturism

Marți, 8 decembrie 2015, în jurul orei 11,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În timp ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 16:40
(2718 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Lemne de foc, confiscate de polițiști la Albești și Reviga

Pe raza comunei Albești, polițiștii au oprit pentru control o autoutilitară condusă de un bărbat, de 40 de ani, care transporta material lemnos. Bărbatul a prezentat polițiștilor un aviz de însoțire pe ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 15:15
(6122 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj la Giurgeni

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat pe linia combaterii braconajului cinegetic. Pe parcursul derulării activităților, polițiștii au depistat, pe un fond de vînătoare ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 14:20
(4590 vizualizări - 0 comentarii)


Baterii de artificii, confiscate la Movilița

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au oprit marți, 8 decembrie 2015, pentru control în trafic, pe raza comunei Movilița, un autoturism condus de un bărbat de 49 de ani, din județul Vrancea. În urma controlului ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 13:10
(6374 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Cereri de acord prealabil pentru motorina subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita informează că, în cursul lunii decembrie 2015, se depun Cererile de acord prealabil pentru finanțare aferente schemei de ajutor ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 12:40
(4710 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Sărbători de Iarnă în Siguranță!»

Marți, 8 decembrie 2015, polițiștii specializați în Investigarea Criminalității Economice au constatat 4 infracțiuni, au aplicat sancțiuni contravenționale în valoare de 48000 de lei și au confiscat bunuri ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 11:25
(4916 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Selectăm, în vederea angajării,
șoferi cu carnet C+E pentru
TIR-uri frigorifice pe Comunitate.
Interviurile pe 21 Decembrie în București,
la Hotel IBIS Gara de Nord,
din Calea Griviței 143, Sector 1,
de la orele 8,00 la 14,00,
zilnic cu programare,
la biroul Trota din Cluj,
str. Baladei, 2A.
Se oferă condiții excelente.
Obligatoriu documentația valabilă și
fără antecedente penale și rutiere.
CV și informații la
[email protected],
telefon 0740/295.418

8 Decembrie 2015, 18:20


Ialomița: Trimiși în judecată pentru evaziune fiscală de peste 5 milioane de lei

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au finalizat cercetările și au trimis în judecată trei ialomițeni pentru comiterea infracțiunii de evaziune fiscală. Este vorba despre numiții Ion Boraciu ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 17:45
(9300 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Cursuri gratuite de formare profesională

În anul 2016, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întîmpinarea persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă, prin organizarea de cursuri de formare profesională în următoarele ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 16:15
(5824 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Atenție la trichineloză!

«Examinarea în vederea depistării trichinelozei, a cărnii provenite de la porcii sacrificați, este obligatorie» se arată într-un comunicat al Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 15:10
(5358 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: A intrat cu mașina în pom

Duminică, 6 decembrie 2015, în jurul orei 18,40, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2C s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, de 2 ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 13:40
(2686 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Doi copii, acuzați de furt din locuințe

Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată la data de 1 decembrie 2015 de către o femeie, de 62 de ani, din municipiul București, cu privire la faptul că în perioada iunie-decembrie, persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 13:25
(5830 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Sărbători de Iarnă în Siguranță!»

 În perioada 3-6 decembrie 2015, polițiștii au constatat 25 de infracțiuni și au aplicat peste 1000 de sancțiuni contravenționale, în valoare de circa 265000 de lei. Activitățile pe care Inspectoratul ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 13:05
(4380 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița amendează barurile

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, a efectuat controale în perioada 4-6 decembrie 2015, avînd ca obiectiv respectarea condițiilor legislative ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 12:25
(4274 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR Ialomița: Sesiunile anuale de primire a proiectelor prin PNDR 2020 se apropie de final

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale reamintește tuturor celor interesați că pe data de 18 decembrie 2015, orele 16,00, se vor închide sesiunile anuale continue deschise în anul 2015 pentru depunerea ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 10:10
(3365 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: AFIR PNDR 2020


Țăndărei: Bărbat acroșat de un vehicul pe trecerea de pietoni!

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în cursul zilei de joi, 3 decembrie a.c., pe raza orașului Țăndărei. Astfel, în jurul orei 6,30, în timp ce un bărbat, de 57 de ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2015, 17:55
(5912 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița organizează selecție pentru studenții care doresc să lucreze ȋn Germania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță organizarea selecției pentru studenții și masteranzii care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei, pe perioada ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2015, 17:10
(6929 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Eliberare de adeverințe pentru accesarea de credite la crescătorii de păsări

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că eliberează adeverințe pentru beneficiarii ialomițeni ai Măsurii 215-Plăți privind bunăstarea animalelor-pachet ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2015, 16:45
(7983 vizualizări - 0 comentarii)


Transportul și comercializarea de material lemnos, în vizorul polițiștilor ialomițeni

În contextul derulării planului de acțiune «Sărbători de Iarnă în Siguranță!», au fost intensificate acțiunile desfășurate pe linia prevenirii și combaterii furturilor de material lemnos și a comercializării ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2015, 15:05
(5238 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmeria Ialomița și-a înnoit parcul auto

Jandarmeria Ialomița și-a înnoit parcul auto

În cursul ultimei săptămâni, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița și-a înnoit tehnica auto cu 4 autovehicule. Cele 3 Dacia Duster și o Dacia Logan sînt destinate patrulării și intervenției jandarmilor ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2015, 13:30
(2872 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...