Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fost angajat al Jandarmeriei ialomițene, reclamat că-și arată părțile intime pe stradă

Scandal la Rovine

Fost angajat al Jandarmeriei ialomițene, reclamat că-și arată părțile intime pe stradă

Liniștea locuitorilor din satul ialomițean Rovine este tulburată de un fost angajat al Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița. Bărbatul a fost reclamat de mai mulți locuitori din cauza comportamentului său deviant. Oamenii spun că «persona­jul» are obiceiul de a ieși pe stradă pentru a-și arăta părțile intime. O plângere penală a fost depusă la Poliție.

Imagini scandaloase surprinse de camerele video Nu mică le-a fost mirarea oamenilor când, în plină zi, bărbatul a fost observat cum le arată trecătorilor părțile intime, fără să aibă un motiv anume. Mai grav este faptul că, în... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2023, 17:20 (37248 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Proiect «Erasmus+», implementat cu succes de Grădinița «Dumbrava Minunată»

La Slobozia

Proiect «Erasmus+», implementat cu succes de Grădinița «Dumbrava Minunată»

Grădinița «Dumbrava Minunată» este singura unitate din învățământul preșcolar din Ialomița care a reușit să implementeze un proiect «Erasmus+». La Începutul acestei săptămâni, cadrele didactice ale instituției, alături de cele din țările partenere, s-au întâlnit la Slobozia în cadrul unei conferințe de dise­minare a proiectului. Ceea ce au urmărit reprezentanții Grădiniței «Dumbrava Minunată» în cadrul acestui proiect a vizat dezvoltarea competențelor educaționale ale ca­drelor didactice și armonizarea aces­tora cu cele ale altor state europene.

Proiect unic în județ După doi ani și... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2023, 16:10 (10973 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

E gata, s-au salvat!

Fotbal, Liga a III-a, Dunărea Călărași-Recolta Gheorghe Doja 1-2

E gata, s-au salvat!

Recolta Gheorghe Doja a fost susținută, la Călărași, de o numeroasă asistență ialomițeană. Suporterii au înțeles importanța meciului și, cel mai important, și jucătorii au conștientizat-o. Recolta venea după două meciuri fără înfrângere: egalul cu Gloria Băneasa, când a revenit de la 1-3 și victoria categorică cu Amara. Pentru ca Agricola Borcea să nu se apropie periculos de mult, era necesar cel puțin un punct pe arena fostei primdivizionare din Călărași. Ialomițenii au făcut un meci bun, spectacolul fiind agreabil chiar și pentru ochiul unui privitor neutru. «Interimarul» Valentin Toma a început meciul cu Răducanu-Comșa, Chebac, Ene, Andrei-Alexe, Răduca-Drăgan, Țicu, Tănase-Stere. Au mai intrat... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2023, 15:15 (4724 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Constantin Morar a câștigat Cupa României

Lupte libere

Constantin Morar a câștigat Cupa României

Așa cum ne-au obișnuit, secțiile de lupte ale CSM Unirea Slobozia și CS Amara propun, în fiecare an, copii și juniori care se remarcă în competițiile interne și internaționale. Așa s-a întâmplat și în perioada 18-21 mai 2023, când la Constanța s-a desfășurat Cupa României, competiție care s-a adresat luptătorilor cu vârste sub 20 de ani. Constantin Morar de la CSM Unirea Slobozia, elevul antrenorului Marian Moraru, a cucerit trofeul la categoria 74 kg. Un rezultat remarcabil pentru Constantin, probabil cel mai valoros din cariera sa. Demne de remarcat sunt locul 5, ocupat de Cristian Toader la categoria 79 kg și locul 6, ocupat de Răzvan Andreiu, la categoria 57 kg. După aceste rezultate, CSM... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2023, 14:40 (12742 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Rezultate bune pentru Slobozia

Scrimă, Campionatul Național «U23»

Rezultate bune pentru Slobozia

Proba de sabie masculin a Campionatului Național pentru Tineret (sportivi sub 23 de ani) a adus Sloboziei, în ultimii ani, clasări pe podium și chiar titluri naționale. De aceea, lipsa noastră de entuziasm care răzbate din titlu, este, oarecum, nedreaptă. Am avut doi sportivi în primii 8, lucru de care puține școli de scrimă se pot bucura. Însă faptul că n-am prins niciun loc pe podium ne-a umbrit, un pic, bucuria. Cu toate acestea, nu putem trece neobservată evoluția de la Campionatul Național desfășurat săptămâna trecută a sportivilor ialomițeni. Și nu putem să nu-i felicităm pe băieții noștri pentru rezultatele obținute.

Răzvan, pe 5, Eduard, pe 7... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2023, 13:20 (11259 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

De două ori bronz pentru Ana Maria Matache

Karate, Campionatul Național

De două ori bronz pentru Ana Maria Matache

În perioada 20-21 mai 2023, Patinoarul Olimpic din Brașov a găzduit o nouă ediție a Campionatului Național de karate WUKF. În competiția cadeților, sportiva CSM Unirea Slobozia, Ana Maria Matache, a avut din nou o prestație foarte bună. Ana a promovat recent la categoria de vârstă 16-17 ani, dar a urcat și în grad, dobândind centura maro. La Brașov, sportiva a cucerit două medalii de bronz, urcând pe podium atât la kata, cât și la kumite. «Ana Maria Matache a arătat curaj și încredere, și-a depășit emoțiile, în ciuda faptului că a concurat cu adversare puternice, campioane europene și mondiale...» a declarat sărbătoritul zilei, antre­norul Liviu Sandu, pentru care medaliile obținute de Ana au... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2023, 12:05 (10078 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia scoate la concurs 26 de posturi de medici

Spitalul Județean de Urgență Slobozia scoate la concurs 26 de posturi de medici

UPDATE: Organizarea concursurilor a fost suspendată!

Lipsa medicilor specialiști a determinat administrația Spitalului Județean de Urgență Slobozia să caute soluții pentru ocuparea posturilor libere. Astfel, în perioada iunie-iulie 2023, cel mai mare spital din județul Ialomița scoate la concurs 26 de posturi de medici specialiști. Nu este prima dată când se organizează testări pentru funcțiile vacante. «Sperăm că de această dată can­didații se vor înscrie la concursurile pe care le organizăm...» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Spitalul Slobozia are nevoie de specialiști
Aflat în permanență... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2023, 15:10 (18342 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Magistratul «vitezoman» Mihai Laurențiu Vasilescu reclamă că «puternicul» Daniel Horodniceanu l-a lăsat fără funcție

Scandaluri publice cu procurori și polițiști

Magistratul «vitezoman» Mihai Laurențiu Vasilescu reclamă că «puternicul» Daniel Horodniceanu l-a lăsat fără funcție

Pe 7 mai 2023, vicepre­ședintele Consiliului Superior al Magistraturii, procurorul Daniel Horodniceanu a fost oprit în trafic pentru o depășire neregulamentară. Incidentul s-a transformat într-un adevărat scandal public, din cauza atitudinii nepotrivite pe care magistratul a avut-o față de agenții care l-au tras pe dreapta. Cu două luni în urmă, în cadrul unei ședințe a Secției pentru Procurori a CSM, Horodniceanu a dispus exclu­derea din magistratură a procurorului Mihai Laurențiu Vasilescu, de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia, pentru un incident similar, petrecut în 2018. Magistratul Vasilescu așteaptă acum o decizie definitivă a Înaltei Curți de Casație și Justiție privind înlăturarea... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2023, 10:50 (11788 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

USR cere desființarea instituțiilor care cheltuiesc inutil banii publici

USR cere desființarea instituțiilor care cheltuiesc inutil banii publici

USR a prezentat săptămâna trecută o listă de agenții și insti­tute care risipesc banii publici și pe care coaliția PSD-PNL ar trebui să le desființeze sau să le reorganizeze de urgență pentru a opri jaful din bani publici. Spre exemplu, printre acestea se numără Acade­mia Oamenilor de Știință din România, care are un buget de 10 milioane de lei anual. Pentru a prezenta dimensiunile acestui «jaf public» USR va pu­blica săptămânal pe site-ul www.oprimjaful.ro informații în care va arăta ce s-ar putea face cu banii economisiți de la toate agențiile și institutele inutile.

«Vârful de lance» al USR... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2023, 12:50 (11782 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Voluntarii «FreeLand Festival» 2.0

Voluntarii «FreeLand Festival» 2.0

bonus: Slobozia, «Capitala Tineretului din România» în 2025

Perioada înscrierii pentru voluntarii «FreeLand Festival» este aproape de sfârșit. Însă organizatorii au deja un prim record. În mai puțin de 3 ore, s-au încris pentru ediția din acest an peste 140 de tineri. Anul trecut, ei au fost sufletul primei ediții a unui Festival pe care auto­ritățile au ambiția să-l transforme în marcă națională. În condițiile în care numărul voluntarilor s-a dublat, începem să credem că ar fi posibil. Și, de asemenea, credem că acești tineri pe care Slobozia îi are merită toată atenția opiniei publice.

«FreeLand Festival» 2.0 Ediția de anul acesta a «Free... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2023, 13:20 (8020 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

AUR Ialomița se pregătește de Alegeri

AUR Ialomița se pregătește de Alegeri

Scena politică locală este în continuă schimbare. Unul dintre partidele nou-apărute în peisajul politic actual, Alianța pentru Unirea Românilor s-a poziționat deja la startul Alegerilor de anul viitor. Primul pas îl reprezintă alegerea unui președinte de filială tânăr. Silviu Oancea are 34 de ani și susține, după două luni de la alegerea sa în funcție, că AUR este o alternativă concretă pentru electoratul ialomițean. «Facem politică pentru a garanta oamenilor că vocile lor sunt auzite, iar dorințele lor sunt susținute activ. Atât la nivel județean, cât și la nivel național!» susține Silviu Oancea.

O filială locală mai puternică... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2023, 16:20 (7053 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție de 20 milioane de euro într-un consorțiu pentru învățământul dual

Slobozia, la un pas de accesarea PNRR/«Componenta C15: Educație»

Investiție de 20 milioane de euro într-un consorțiu pentru învățământul dual

Slobozia este eligibilă pentru o investiție estimată la 20 milioane de euro necesară construirii unui consorțiu pentru învățământul dual. Proiectul se va derula prin PNRR și presupune construirea unui campus profesional integrat destinat elevilor din învățământul dual. Adminis­trația locală a identificat deja terenul viitoarei investiții. «Proiectul nostru este eligibil... Așteptăm finanțarea acestuia!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare. Ialomița are la acest moment cinci clase de învățământ dual funcționale. Viitorul proiect ar putea completa salutar demersul educațional de la debutul anului școlar 2022-2023, când liceeleTehnologice «Mihai Eminescu» și «Al.I. Cuza» au fost comasate... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2023, 10:55 (9656 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cultul personalității, faza pe autoturisme

Cultul personalității, faza pe autoturisme

Mai țineți minte moda numerelor de autoturism de la începuturile îmnatriculărilor «la liber»? Da, da! Vremurile alea de glorie când dădeai ochii în trafic cu «STF» sau «OMG» sau, după caz, «MUE». Sigur, de-atunci ne-am mai stilat, punem numerele mașinilor după copii, amantă sau numele de botez. Dar asta o faceau muritorii de rând. Și, după o vreme, s-au plictisit. Numai că moda revine, iar între timp s-a cizelat. Pentru funcționarii publici de rang înalt, de exemplu, moda a evoluat, s-a rafinat, e în ton cu rangul social și administrativ la care a ajuns ipochimenul. În cazul domnului Adrian Ionescu, secretarul general al județului Ialomița, numărul autoturismului din dotare este IL-16-SGJ... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2023, 15:20 (5885 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul Ginei Palantin a ajuns la DNA-Structura Centrală

Dosarul Ginei Palantin a ajuns la DNA-Structura Centrală

Ancheta penală deschisă de Direcția de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism (DIICOT) și care o vizează pe Gina Palantin, fosta șefă a Serviciului Administrativ al Primăriei Slobozia, a ajuns pe masa procurorilor Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală. Pe numele acesteia, anchetatorii au reținut nu mai puțin de 6 capete de acuzare!

Filmul unui scandal Ancheta penală ce o vizează pe Gina Palantin a început în decembrie 2019, cu o serie de percheziții-maraton ale procurorilor Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2023, 10:55 (16625 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avioanele MiG-21 LanceR și-au încheiat definitiv misiunile de Poliție Aeriană

După 61 de ani

Avioanele MiG-21 LanceR și-au încheiat definitiv misiunile de Poliție Aeriană

Ultimele trei avioane de luptă MiG-21 LanceR, aflate în cadrul Bazei Aeriană 86 Borcea «Locotenent Aviator Gheorghe Mociorniță» Fetești, au fost scoase din activitate, la începutul acestei săptămâni. Misiunea aeronavelor s-a încheiat în cadrul unui ceremonial militar la care au participat piloții ce s-au aflat la manșa lor, dar și ministrul Apărării Naționale, Angel Tîlvăr. În contextul războiului din Ucraina, siguranța spațiului aerian al României va fi asigurată cu avioanele F-16 Fighting Falcon.

Ceremonial militar la Fetești Scoaterea din serviciu a avioanelor de luptă MiG-21 Lance... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2023, 13:35 (12388 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Expur SA a inaugurat instalația de cogenerare a fabricii din Slobozia

Investiție de 15 milioane de euro

Expur SA a inaugurat instalația de cogenerare a fabricii din Slobozia

Cel mai mare producător de ulei și biodiesel, Expur SA, a inaugurat la Slobozia prima centrală de cogenerare, ce va produce energia electrică și termică necesară bunei desfășurări a activității de producție în cadrul unității pe care societatea o deține în reședința județului Ialomița. Este primul echipament de acest gen pus în funcțiune în țara noastră și folosește ca materie primă cojile de semințe. «Este o dovadă fermă că ne pasă de mediul în care trăiește comunitatea din Slobozia!» a declarat Nikolay Belchev, CEO al Expur. Momentul punerii în funcțiune a centralei de cogenerare a coincis cu un alt eveniment important. Este vorba despre împlinirea a 40 de ani de activitate a Groupe Avril, concernul... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2023, 19:40 (20262 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Consilierii PSD resping împrumutul de 34 milioane de lei pentru Slobozia! Consilierii PSD resping împrumutul de 34 milioane de lei pentru Slobozia!

Consilierii PSD resping împrumutul de 34 milioane de lei pentru Slobozia!

Administrația Soare a cerut Consiliului Local Slobozia, în cadrul unei ședințe extraordinare desfășurate la sediul Căminului Cultural Slobozia Nouă luni, 15 mai 2023, aprobarea împrumutului de 34 milioane de lei pentru finanțarea investițiilor edilitare multianuale. Consilierii PSDși PRO România au refuzat să participe «fizic» la ședință și au respins în bloc, prin vot on-line, proiectul de hotărâre. «Următoarea ședință va fi tot la Slobozia Nouă... Și următoarea ședință tot la Slobozia Nouă! Până când problemele de la Slobozia Nouă vor fi rezolvate!» a declarat primarul Dragoș Soare în debutul ședinței.

Proiect respins on-line... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2023, 17:15 (13990 vizualizări - 20 comentarii)

SPORT

Au luat bătaie de la toată lumea

Handbal, Turneul de Promovare, CSM Unirea Slobozia

Au luat bătaie de la toată lumea

Turneul de Promovare în Liga Florilor, organizat la Brașov, a fost un întreg ansamblu de frustrări și dezamăgiri pentru CSM Unirea Slobozia și suporterii ei. Echipa noastră a plecat la acest turneu cu acea injecție de concentrare și optimism atât de necesară în sport. Cel puțin asta a răzbătut dinspre condu­cere. S-au făcut multe eforturi înainte de turneu. S-a mers în cantonament la Cheile Grădiștei, acțiune pe care n-am înțeles-o, dar asta contează mai puțin... În fine, s-a ajuns la Brașov cu o singură jucătoare indisponibilă, pivotul Livia Vlădescu. S-a dat drumul la joc și eram cât pe ce să facem surpriza cu Ploieștiul. Dar, cum spuneam, după frustrare, au urmat dezamăgi­rile. Să le luăm pe... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2023, 14:50 (22545 vizualizări - 17 comentarii)

SPORT

Victorie la Amara și sprijin de la Voluntari

Fotbal, Liga a III-a, CS Amara-Recolta Gheorghe Doja 0-5

Victorie la Amara și sprijin de la Voluntari

S-a jucat al patrulea și ultimul meci Amara-Gheorghe Doja din acest sezon. A fost pentru prima dată când Recolta s-a impus fără emoții. În ce­lelalte trei confruntări, băieții din Orașul-Stațiune i-au cam chinuit pe dojeni, anihilând, prin determinare, superio­ritatea acestora. Ei bine, la meciul jucat la Amara, vineri, 12 mai 2023, Recolta n-a mai dat nicio șansă ad­versarei. Și-a impus autoritatea încă din prima repriza, iar în cea de-a doua a făcut scor. Interimarul Valentin Toma i-a trimis în teren pe Răducanu-Comșa, Chebac, Ene, Andrei-Alexe, Răduca-Tănase, Drăgan, Țicu-Stere. Au mai jucat: Năstase, Petre, Barabaș, Bălan, Anton. De partea cealaltă, Marius Pletea a replicat cu Bucur-Gheorghe... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2023, 13:45 (3705 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

Bărăganul Ciulnița, noua campioană

Fotbal, Liga a IV-a

Bărăganul Ciulnița, noua campioană

După o pauză de 3 ani, Bărăganul Ciulnița redevine campioana județului Ialomița. Atunci, Bărăganul nu a dat curs invitației FRF de a evolua în Liga a III-a. Acum, să vedem, mai întâi, ce va fi la barajul contra campioanei județului Giurgiu, iar apoi putem vorbi despre o eventuală prezență în eșa­lonul terț. Per total, echipa din Ciulnița a dovedit că merită trofeul și medaliile de campioană. În cadrul penultimei etape, Bărăganul și-a onorat cum se cuvine pre­zența pe fotoliul de lider. Meciul cu Victoria Țăndărei, disputat în fața propriilor su­porteri, a fost câștigat într-o manieră categorică. Galben-albaștrii Ciulniței s-au impus cu 11-3. A fost spectacol și în timpul meciului, și după. Excelentul... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2023, 12:20 (11236 vizualizări - 5 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Adolescentă dispărută de acasă

Slobozia: Adolescentă dispărută de acasă

După ce săptămîna precedentă o minoră din Fetești a fost dată dispărută și găsită de polițiști pe litoral, sîmbătă 17 iulie, o altă adolescentă a pus pe jar polițiștii. Mama copilei, o femeie, de 51 de ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:52
(15323 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Evaziunea fiscală, în atenția polițiștilor

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița au dispus începerea urmăririi penale în patru dosare, reprezentanții unor societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:49
(12326 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Beat pe scuter, victimă a unui accident

Sîmbătă seara, 17 iulie, în jurul orei 22,00, în orașul Amara s-a produs un accident rutier. Victima, conducătorul unui moped, a fost transportată la Spital, dar fiindcă starea de sănătate a fost apreciată ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:47
(11709 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Ajutoare pentru sinistrații din Săucești-Bacău

Primăria municipiului Fetești a organizat, la inițiativa primarului localității, Gheorghe Catrinoiu, o acțiune de strîngere de ajutoare în vederea sprijinirii persoanelor afectate de inundații din comuna ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:28
(10482 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Au încercat să-și dea foc în fața sediului Prefecturii Ialomița!

Luni, 19 iulie a.c., în jurul orelor 12.00, două persoane, un bărbat și o femeie, ambele din comuna Manasia, au încercat să-și dea foc în fața sediului Prefecturii Ialomița. Subofițerul de serviciu și-a ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 14:22
(17034 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Copil de 13 ani, înecat în Borcea

La mai puțin de o săptămînă după ce un tînăr de 22 de ani și-a găsit sfîrșitul în apele rîului Ialomița, un băiat de numai 13 ani a dispărut în condiții asemănătoare. Din spusele martorilor, sîmbătă, 1 ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 12:56
(16100 vizualizări - 0 comentarii)


SMURD Urziceni: Intervenții la Coșereni, Fierbinți și Lilieci

Paramedicii de la Detașamentul Urziceni au fost solicitați și au intervenit în cursul zilei de duminică, 18 iulie a.c., la trei situații de urgență. În primul caz, echipajul SMURD s-a deplasat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 12:50
(18290 vizualizări - 0 comentarii)


A furat de la mînăstire

Un călărășean de 25 de ani a fost depistat de polițiști, ulterior constatîndu-se că tînărul a furat obiecte de cult de la o mînăstire de pe raza localității Mihail Kogălniceanu. Tînărul a fost găsit în ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2010, 15:15
(23838 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei hoț


«Municipii în Siguranță» (2)

Acțiunea «Municipii în Siguranță» a continuat și vineri, 16 iulie a.c., în intervalul orar 20.00-23.00. Așadar, la nivelul municipiului Slobozia au fost desfășurate efective ale Inspectoratului Județean ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2010, 15:14
(14781 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Taxiurile, la control

Slobozia: Taxiurile, la control

În plină amiază, vineri, 16 iulie, polițiștii ialomițeni au descins într-o amplă acțiune în majoritatea stațiilor de taxi din Slobozia. Acțiunea s-a desfășurat în colaborare cu reprezentanți ai Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:24
(21586 vizualizări - 0 comentarii)


A plecat la mare iar familia a dat-o dispărută

O fată de 14 ani, din Fetești, a fost depistată de polițiști pe raza orașului Mangalia. În ceea ce o privește pe Maria-Mădălina Păpureanu, numele fetei, familia acesteia sesizase Poliția în legătură cu ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:20
(21421 vizualizări - 0 comentarii)


«Municipii în Siguranță»

Efective din cadrul structurilor teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor au fost angrenate, în cursul zilei de joi, 15 iulie a.c., în executarea unor acțiuni în sistem integrat cu efective ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:11
(19695 vizualizări - 0 comentarii)


A fost găsit tînărul înecat în Ialomița

Pompierii au găsit trupul tînărului de 22 ani înecat miercuri, 14 iulie, în rîul Ialomița. Reamintim că băiatul a dispărut în apele rîului în zona barajului Dridu, după ce a vrut să se scalde. Poampierii ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 11:26
(20053 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot solicita adeverințe pentru credite bancare

Fermierii pot obține de la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură necesare pentru accesarea creditelor bancare. Documentele pot fi solicitate de către beneficiarii plăților pe suprafață care ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 11:23
(21426 vizualizări - 0 comentarii)


Încă un tînăr înecat în Ialomița

Pompierii militari de la Detașamentul Urziceni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița acționează pentru căutarea trupului neînsuflețit al unui tînăr, de 22 de ani, din Tisău-Buzău, care ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2010, 13:51
(20586 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aproape 10000 de cereri pentru motorină subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță că beneficiarii pentru care a fost emis acordul prealabil pentru motorina cu acciză redusă trebuie să depună, la Centrele Județene APIA, cererea ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2010, 13:45
(17966 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Miercuri, 14 iulie, în jurul orelor 18,10, în plin centru al orașului Slobozia s-a produs un accident rutier. Victima, o fetiță de 12 ani, a încercat să traverseze strada, prin loc nepermis și fără să se ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 18:23
(17549 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Hagieni: Remorci pline cu grîu, răsturnate în rîul Ialomița

Un tractor și două remorci agricole s-au răsturnat în rîul Ialomița, în zona localității Hagieni. Tractoristul, un bărbat de 45 ani, din Țăndărei, conducea ansamblul de vehicule agricole încărcate cu grîu ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:24
(23373 vizualizări - 4 comentarii)


Bordușani: Doi copii încercau să vîndă un LCD furat

Doi minori din Fetești sînt cercetați de polițiștii din localitate, fiind suspecții principali în comiterea unor furturi dintr-o locuință ai cărei proprietari sînt plecați din țară. Polițiștii au luat urma ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:23
(18762 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani hoți


Sinești: Aflat la pescuit, unui bucureștean i-au furat din mașină

În timp ce se afla la pescuit în localitatea Sinești, un bucureștean a fost prădat de hoți. Bărbatul a reclamat polițiștilor că hoții i-au furat din mașina parcată lîngă baltă un portofel și un aparat ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:23
(20999 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești hoți


Gheorghe Doja: Armă deținută ilegal

Marți, 13 iulie, polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor care dețin arme în alte condiții decît cele prevăzute de legile în vigoare. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:22
(23328 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

SC ELCASIO scoate la concurs posturi de
1. agenți vînzări (cu și fără experiență)
2. merchandiser
• Pachet salarial atractiv
CV-urile pot fi depuse la sediul firmei din Slobozia, Șos. Brăilei ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 12:18
(27117 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 19:08
(10587 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 18:48
(11313 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 8 tone de fier vechi, confiscate de polițiști

Peste 8 tone de fier vechi, confiscate de polițiști

Polițiștii feteșteni au confiscat peste 8 tone de fier vechi. Ancheta s-a desfășurat pentru un grup de șase indivizi suspecți pentru comiterea mai multor furturi de pe raza municipiului, infracțiuni săvîrșite ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 17:08
(24907 vizualizări - 1 comentariu)


Pompierii se luptă cu inundațiile

Ploiele abundente căzute la sfîrșitul săptămînii precedente au făcut ravagii la Fetești. Nu mai puțin de 12 gospodării au fost inundate, iar pompierii feteșteni se lupă din greu cu furia apelor. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 12:47
(23184 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de amploare a Poliției ialomițene

Aproximativ 215 polițiști au participat vineri și sîmbătă, respectiv 9 și 10 iulie, la o acțiune de amploare desfășurată pe raza orașelor Slobozia, Urziceni, Fetești și Țăndărei, precum și a comunelor aflate ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:59
(23645 vizualizări - 0 comentarii)


Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de rapiță

Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de rapiță

În urma unui control în trafic, la stația de taxare pod Giurgeni-Vadu Oii, comisarii Gărzii Financiare au interceptat două camioane. Acestea aparțineau unei societăți comerciale din Constanța și transportau ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:55
(21188 vizualizări - 0 comentarii)


Încerca să-și aranjeze florile pe scaunul din dreapta și a intrat în pom

Sîmbătă, 10 iulie, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente rutiere soldate cu victime.
Primul eveniment rutier s-a produs pe raza localității Movilița, în urma accidentului rezultînd rănirea ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:41
(19294 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La furat în cancelaria școlii

La sfîrșitul săptămînii precedente, un tînăr de 19 ani a fost surprins în cancelaria unei școli din Slobozia încercînd să fure mai multe bunuri. Băiatul, fost elev al școlii, a fost surprins de femeia de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:39
(17758 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
@ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...