Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalele ialomițene nu pot realiza investigații CT

Spitalele ialomițene nu pot realiza investigații CT

Cele trei aparate computer-tomograf, din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia și Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești, nu pot fi utilizate în momentul de față. În timp ce la Slobozia problema este generată de o defecțiune tehnică, la Fetești lipsa personalului medical de specialitate face imposibilă punerea în funcțiune a aparatului. Împreună toate cele trei echipamente medicale au costat aproximativ 1 milion de euro.

Pacienți transferați către alte spitale Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost prima unitate medicală din Ialomița care a beneficiat de un aparat... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2023, 18:55 (10285 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, acuzată că a organizat o dezbatere publică-simulacru

AER Muntenia Sud amenință cu instanța

Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, acuzată că a organizat o dezbatere publică-simulacru

AER Muntenia Sud, organizație neguver­­namentală înființată pentru a susține lupta civică împotriva poluării, susține că va acționa în instanță Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița. Obiectul acestui litigiu îl reprezintă dezbaterea publică organizată de APM Ialomița la începutul lunii aprilie 2023 în cazul Clean Tech Ciulnița. Membrii Asociației susțin că angajații APM Ialomița au redactat procesul-verbal de ședință anterior desfășurării acesteia. Cauza AER Muntenia Sud este susținuă de către senatorul AUR Adrian Costea, care a cerut public expli­cații instituției cu privire la acuzațiile formulate.

Căinii latră, Clean Tech Ciulnița merge mai departe... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2023, 17:20 (10978 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Bine că s-a terminat

Fotbal, Liga a II-a, FK Csikszereda-Unirea Slobozia 3-1

Bine că s-a terminat

În sfârșit, competiția nu ne mai chinuie! Pentru Unirea Slobozia, campionatul Ligii a II-a se termină la capătul a 11 meciuri fără victorie, bilanț rar întâlnit la o echipă care a avut ca obiectiv clasarea în prima treime a clasamentului. Prăbușiți motivațional după ratarea play-off-ului, galben-albaștrii s-au străduit din greu să termine onorabil acest sezon. Au ieșit vreo două meciuri bunicele și, în rest, prestații mediocre care au îndepărtat publicul de echipă. Unirea s-a hrănit în play-out din «grăsimea» acumulată în sezonul regulat, în a doua parte a competiției echipa noastră reușind doar 3 puncte. În fine, s-a terminat, iar vestea bună este că ne vom regăsi, și în viitorul... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2023, 14:55 (4036 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Situația dojenilor, tot mai complicată

Fotbal, Liga a III-a, FC Voluntari 2-Recolta Gheorghe Doja 5-1

Situația dojenilor, tot mai complicată

A plecat Cristea, a plecat Ionescu, iar la Recolta Gheorghe Doja a rămas un gol imens pe banca tehnică. Situația critică a echipei ialomițene s-a resimțit vizibil în meciul din deplasare, cu echipa satelit a Voluntariului. Deși este alcătuită din jucători tineri, formația ilfoveană a dovedit mai multă maturitate în joc decât echipa noastră. Recolta a intrat pe teren în următoarea alcătuire: Oprea-Comșa, Ene, Șerban, Andrei-Alexe-Tănase, Răduca, Drăgan, Țicu-Năstase. Au mai jucat Petre, Popescu și Anton. Voluntariul a început în forță meciul, iar George Merloi a dovedit că este unul dintre cei mai tehnici mijlocași ofensivi din fotbalul românesc, doar anumite conjuncturi făcând ca acesta să nu... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2023, 13:05 (4288 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Ciulnița și Rovine mențin suspansul

Fotbal, Liga a IV-a

Ciulnița și Rovine mențin suspansul

În urmă cu 3 săptămâni am crezut că totul e rezolvat, iar echipa care se va confrunta cu lidera din Giurgiu este stabilită. În acest moment, nu știm care este echipa care se va bate pentru promovarea în Liga a III-a, pentru că locul 1 și locul 2 din Liga a IV-a ialomițeană sunt despărțite de doar două puncte. Spunem «se va bate», sperăm să câștige și ne dorim ca viitoarea campioană a județului Ialomița să por­nească un proiect solid care să reziste în cel de-al treilea eșalon. Până la confruntarea cu Dunărea Giurgiu sau Adunații Copăceni mai avem timp. Momentan, vedem că Bărăganul Ciulnița, liderul la zi, a trecut de CSM Fetești cu 3-2. A fost un meci frumos, în care Feteștiul a condus cu 1-0... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2023, 11:40 (9318 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei: 11 copii, ținuți departe de școală de către familie

Țăndărei: 11 copii, ținuți departe de școală de către familie

Caz revoltător la Țăndărei. 11 copii de vârstă școlară, niciunul mai mare de 14 ani, nu au mers niciodată la școală. Minorii trăiesc într-o familie dezorganizată, tatăl acestora fiind reținut într-o anchetă a DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița pentru «trafic de stupefiante». Situația celor 11 copii a apărut în spațiul public în urma unui raport al Avocatului Poporului Biroul Slobozia, instituție care a somat serviciile sociale din Țăndărei și Slobozia să monitorizeze familia din care minorii provin și să facă demersurile necesare înscrierii acestora către unitățile de învățământ.

Sprijin pentru înscrierea la școală... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2023, 15:50 (4829 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Albești: Țeapă de «manual» cu terenuri agricole, clasată de procurorii Parchetului Slobozia

Albești: Țeapă de «manual» cu terenuri agricole, clasată de procurorii Parchetului Slobozia

În decembrie 2022, ziarul nostru relata pe larg cazul bătrânului Ilie Nedelcu, din Albești, ce reclama public faptul că ar fi fost înșelat de soții Aurel și Silvia Săftoiu cu privire la o suprafață de 10 hectare de teren agricol, pe care omul o avea de vânzare. După dezvăluirea ziarului nostru, organele judiciare au fost învestite să facă cercetări, în baza unei plângeri penale. Deși în actul de sesi­zare existau elemente clare cu privire la comiterea unei infrac­țiuni, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozi au concluzionat că «fapta nu există». Au disjuns însă o parte din conținutul plângerii către Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița. Sprijinit de apărătorul său, bătrânul... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2023, 11:05 (12595 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

DGASPC Ialomița a cheltuit 1,9 milioane de lei pentru sprijinul copiilor cu dizabilități

În 2022

DGASPC Ialomița a cheltuit 1,9 milioane de lei pentru sprijinul copiilor cu dizabilități

Centrul de Recuperare pentru Copilul cu Handicap Sever Slobozia este singura unitate acreditată la nivelul județului Ialomița în care copiii cu di­zabilități beneficiază de o multitudine de servicii menite să le îmbunătățească viața. Instituția se află în administrarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului, iar anul trecut a avut peste 140 de beneficiari. În 2022, cheltuielile pentru serviciile acordate acestor copii s-au ridicat la 1,9 mi­lioane de lei.

Servicii sociale pentru o viață mai bună
Centrul de Recuperare pentru Copilul cu Handicap Sever Slobozia... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2023, 12:20 (11668 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Arbitri la 14 ani

Arbitri la 14 ani

Asociația Județeană de Fotbal Ialomița a scos de pe băncile școlii o nouă generație de arbitri juniori. Cel mai tânăr dintre ei are 13 ani, iar cel mai în vârstă 14 ani. Vasile Bratu, președintele AJF Ialomița susține că programul este destinat tuturor tinerilor interesați de o carieră în acest domeniu: «Încer­căm să le oferim tinerilor o motivație pentru a face sport. Și, de ce nu, o posibilă carieră...». Ce spun însă cei mai tineri arbitri pe care îi are Ialomița în acest moment? Ei bine, ei spun că mai e mult până departe și că arbitrajul presupune riscuri pe care nici adulții nu sunt dispuși să și le asume.

«Meseria» de arbitru... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2023, 13:05 (9839 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 4 orașe în Ialomița

Propunere de reorganizare administrativă

Doar 4 orașe în Ialomița

Camera de Comerț și Industrie a României cere autorităților reorganizarea teritorial-administrativă cu scopul de a reduce aparatul birocratic. Dacă solicitarea ar fi pusă în practică, zeci de comune și orașe ar dispărea. Potrivit informațiilor, în județul Ialomița ar rămâne doar 4 orașe din cele 7 care există în prezent și o singură comună ar îndeplini criteriile din cele 59.

Doar 4 orașe Reorganizarea administrativă propusă de Camera de Comerț și Industrie a României presupune redefinirea noțiunii de comună ca localitate cu cel puțin 5000 de locuitori și a celei de oraș ca localitate... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2023, 15:10 (14208 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia plătește penalități de 565 mii de lei pentru «groapa lui Stoica»

Primăria Slobozia plătește penalități de 565 mii de lei pentru «groapa lui Stoica»

bonus: Mocioniu se consideră «nevinovat»

Administrația Soare a fost somată de către Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița să plătească penalități de 565447 de lei ca urmare a rezilierii contractului pentru reabilitarea Pieței Revoluției din Slobozia. Suma reprezintă contravaloarea penalităților generate de cele 2 luni de întârziere la rambursarea sumei de 9,1 milioane de lei către Ministerul Dezvoltării Lucrărilor Publice și Administrației. Reamintim că, în anul 2022, Ministerul Finanțelor Publice a confirmat oficial că această sumă a fost deturnată ilegal din creditul de 25,4 milioane de lei, contractat de administrația Stoica în 2016. Consilierii locali vor aproba plata acestor penalități în cadrul ședinței Consiliului... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2023, 10:55 (16160 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Monument istoric, donat de proprietari Primăriei Bărcănești

Monument istoric, donat de proprietari Primăriei Bărcănești

Proprietara unui fost conac boieresc de pe raza comunei Bărcănești și în care a funcționat căminul cultural al localității a donat o jumătate din imobil autorităților locale. Procedurile privind donarea celeilalte părți ale clădirii vor începe în vara acestui an, când celălalt proprietar al casei va ajunge la Bărcănești.

Obiectiv istoric salvat de la ruină Conacul boieresc de pe raza loca­lității Bărcănești a fost construit, în anul 1914, de către moșierul Iancu Ionescu. De altfel, familia Ionescu a deținut în trecut mai multe imobile pe raza localității. Casa boierească a fost inclusă... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2023, 14:55 (14625 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are nevoie de investiții în transportul public județean

Ialomița are nevoie de investiții în transportul public județean

Un studiu de oportunitate privind transportul public de persoane, în județul Ialomița, rea­lizat la solicitarea Consiliului Județean Ialomița, scoate în evidență nevoia de modernizare a acestui serviciu. Kilometri în­tregi din drumurile județului sunt străbătuți de autobuze vechi care opresc în stații inexistente.

Transport public cu autobuze învechite Studiul de oportunitate privind transportul public de persoane, realizat la solicitarea Consiliului Județean Ialomița, reiterează un adevăr pe care îl știm deja de ani buni. Serviciul public de transport are nevoie de investiții majore... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2023, 11:05 (10153 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Împrumut de 34 milioane de lei pentru investițiile Sloboziei

Istoria se repetă

Împrumut de 34 milioane de lei pentru investițiile Sloboziei

Administrația locală in­tenționează să împrumute 34 milioane de lei pentru susținerea investițiilor multianuale ale Sloboziei. Propu­nerea va fi supusă aprobării Consiliului Local Slobozia în ședința publică de joi, 27 aprilie 2023.

Un nou împrumut public Administrația Soare va pro­pune plenului Consiliului Local Slobozia aprobarea unui împrumut de 34 milioane de lei pentru finanțarea investițiilor edi­litare ale orașului. Propunerea urmează să fie votată de către consilierii locali în plenul ședinței din 27 aprilie 2023. Conform proiectului de hotărâre supus aprobării, împrumutul urmează... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2023, 13:20 (10721 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avocatul Ramona Turache este noul decan al Baroului Ialomița

Avocatul Ramona Turache este noul decan al Baroului Ialomița

În urmă cu o săptămână, în cadrul Baroului Ialomița s-au desfășurat alegerile pentru desemnarea noului decan. La finalul scrutinului, a fost aleasă în funcția de conducere a instituției avocatul Ramona Turache. «Îmi doresc să asigur o mai bună reprezentare a colegilor mei în relația cu Parchetele și instanțele...» a declarat aceasta.

Alegeri în cadrul Baroului Ialomița În cursa pentru alegerea noului decan al Baroului Ialomița și-au depus candidatura avocații Ramona Turache, Mariana Drăgănoiu, Marius Constantin și Eliza Bideaua. În ziua alegerilor, aceasta din urmă și-a retras candidatura... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 18:50 (22690 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sex pe bani grei și distracție la «păcănele» în dosarul polițistului local arestat la Slobozia

Sex pe bani grei și distracție la «păcănele» în dosarul polițistului local arestat la Slobozia

Recentul dosar de «proxenetism» al procurorilor locali din Slobozia, ce-l are ca inculpat pe Valentin Dragoș Munteanu, agent al Poliției Locale Slobozia, scoate în evidență detalii surprinzătoare despre cât de profi­tabilă era activitatea infracțională a bărbatului. Potrivit datelor oferite de organele judiciare, într-un singur an acesta a obținut de pe urma exploatării sexuale a soției sale aproximativ 400 mii de lei, echivalentul a peste 70 mii de franci elvețieni. Sumele de bani, au reținut procurorii, erau cheltuite la jocuri de noroc. La începutul acestui an, Independent a atras atenția opiniei pu­blice cu privire la comportamentul neadecvat... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 17:10 (45873 vizualizări - 16 comentarii)

SPORT

Meciul 10 fără victorie

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Minaur Baia Mare 0-0

Meciul 10 fără victorie

Era pe la sfârșitul toamnei lui 2022. Pe elegantul stadion din Târgu Jiu, Unirea Slobozia făcea instrucție cu Viitorul Pandurii. Ialomițenii băteau cu 4-0, prin golurile marcate de Rus, Boțogan și Prejmerean de două ori. În ciuda aparențelor, Unirea e o echipă iubită, așa că a avut câțiva suporteri pe stadion, veniți la Târgu Jiu pe «barba» lor, de dragul culorilor galben-albastre. Nici în cele mai pesimiste scenarii acești suporteri nu s-ar fi gândit că acea victorie ar putea fi ultima din acest campionat. Meciul cu Baia Mare, disputat sâmbătă, 22 aprilie 2023, a fost al 10-lea consecutiv încheiat fără victorie. Ar mai fi depla­sarea de la Miercurea Ciuc...

Ei slabi, noi neputincioși... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 16:35 (3334 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Victorie cu gândul la baraj

Handbal, Divizia A, Școala 181 București-CSM Unirea Slobozia 29-39 (11-15)

Victorie cu gândul la baraj

CSM Unirea Slobozia a pus punct evoluției din Seria A a Diviziei A, jucând în devans meciul din ultima etapă, cu Școala 181 București. Partida s-a disputat în Sala «Iris» și, așa cum era de așteptat, a fost la discreția echipei antrenate de Constantin Frîncu. Bucureștencele alcătuiesc astăzi o echipă fără pretenții, departe de ce era odată Școala 181. Prin urmare, faptul că au ținut meciul echilibrat timp de un sfert de oră reprezintă o adevărată performanță. După minutul 15, CSM Unirea se desprinde decisiv, fără a fi necesar să forțeze prea tare. Slobozia rămâne stăpână pe situație și în repriza secundă și câștigă clar, la o diferență de 10 goluri: 39-29. Pentru echipa noastră au marcat Gheorghe... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 15:55 (8394 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Amara, «Centru de Excelență în Turism»

Promisiune la jumătatea mandatului

Amara, «Centru de Excelență în Turism»

Vineri, 21 aprilie 2023, primarul orașului Amara, Alin Sandu a prezentat public «Raportul de acti­vitate la jumătatea mandatului». Evenimentul, desfă­șurat la Complexul «Ever­green» din Amara, a fost un prilej de a relansa unul dintre proiectele perene ale administrațiilor locale din ultimii 30 de ani.

Un eveniment cu ștaif După 2 ani și jumătate de mandat, prima­rul orașului Amara, Alin Sandu, a simțit nevoia să prezinte electoratului local, jude­țean și național al AUR, un prim raport administrativ. Eveni­mentul a avut loc la Complexul «Evergreen» din Amara, iar printre activiștii... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 15:10 (9569 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Un nou pas greșit

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Dunărea Călărași 1-2

Un nou pas greșit

După egalul surprinzător cu CS Amara, Recolta irosește încă 3 puncte pe propriul teren. Echipa trece printr-o criză de rezultate care ar putea să o ducă la o nedorită luptă pentru menținere, pe care puțini o prevedeau când ialomițenii încă făceau calcule pentru play-off. Cu Dunărea Călărași am văzut încă o dată degringoladă în apărare și ratări de curtea școlii în atac. Recolta a început în următoarea formulă: Oprea-Barabaș, Șerban, Chebac, Andrei-Alexe-Drăgan, Lungu, Tănase, Anton-Năstase. Au mai jucat Ene, Țicu, Stere, Petre. Oaspeții încep mai bine meciul, iar în minutul 11 deschid scorul. Apostol pătrunde pe dreapta, poate trage, dar îl vede mult mai bine poziționat pe Valentin Andrei... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 14:40 (7171 vizualizări - 10 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
313 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 15250 de lei

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni de verificare a modului în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară. În cadrul activităților au fost verificate 800 de ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2021, 16:15
(2578 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 29 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 23 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8113, cu 29 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2021, 15:35
(2450 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenție a pompierilor ialomițeni la un accident în Cotorca-Buzău

Intervenție a pompierilor ialomițeni la un accident în Cotorca-Buzău

Pompierii cadrul ISU Ialomița au intervenit luni, 22 februarie 2021, în jurul orelor 13,30, la un accident rutier produs pe DJ203I, pe raza localității Cotorca-Buzău, zonă aflată în zona de intervenție ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 17:40
(2904 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 22 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8084, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 15:35
(2052 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 20 februarie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Țăndărei, în timp ce efectuau activități de control al traficului rutier, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de 47 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 14:45
(2746 vizualizări - 0 comentarii)


Carantinat la domiciliu, un tânăr din Borcea a fost surprins la volanul unei mașini în Vlădeni

Pe parcursul zilei de duminică, 21 februarie 2021, polițiștii ialomițeni au acționat pentru verificarea modului în care se respectă măsurile impuse în contextul pandemiei de COVID-19. La nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 14:40
(5974 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 21 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8069, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2021, 16:20
(2235 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Copil de 9 ani, lovit de o mașină

Amara: Copil de 9 ani, lovit de o mașină

În seara zilei de sâmbătă, 20 februarie a.c., în orașul Amara s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate a reieșit că, în timp ce un bărbat conducea un autoturism pe raza orașului Amara, ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2021, 22:30
(3193 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 20 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8060, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2021, 15:35
(2558 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Cercetări în 48 de dosare penale

În anul 2020, ofițerii Serviciului Județean Anticorupție Ialomița au desfășurat activități de urmărire penală în 48 de dosare, în baza a 58 de ordonanțe de delegare. În baza actelor procedurale instrumentate ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:55
(2962 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Dosar penal pentru «violență domestică»

În ziua de joi, 18 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție pe numele unui bărbat de 46 de ani, acuzat că și-a lovit soția, o femeie de 42 de ani. În urma verificărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:40
(1893 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Având permisul suspendat, circula pe străzile orașului cu 95 km/h

Un bărbat de 37 de ani a fost depistat joi, 18 februarie a.c., conducând pe străzile Sloboziei cu 95 km/h. Polițiștii care l-au tras pe dreapta au constatat faptul că acesta avea dreptul de a conduce suspendat ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:15
(4830 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 39000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au verificat modul în care măsurile de protecție sanitară sunt respectate la nivelul județului. Cu această ocazie, au fost verificate 51 de societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:10
(1867 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 19 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8044, cu 21 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:05
(3631 vizualizări - 0 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița: Modernizarea DJ201, în linie dreaptă

Consiliul Județean Ialomița manifestă o deosebită atenție cu privire la proiectele investiționale din portofoliul administrației județene astfel că, după îndelungi eforturi, anunțăm cetățenii interesați ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 10:05
(3440 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 22 de clase și-au suspendat activitatea din cauza pandemiei de COVID-19

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează că joi, 18 februarie 2021, la nivelul județului, 22 de clase au activitatea suspendată din cauza pandemiei de COVID-19. 11 dintre acestea se află în cadrul ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:20
(1790 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut după 3 ani de la comiterea faptelor

Un tânăr de 20 de ani a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii ialomițeni la 3 ani de la comiterea faptelor. În 2018, acesta a jefuit un bărbat din Fetești, de la care a furat 18000 de lire și 215 ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:15
(2648 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Turc arestat pentru «evaziune fiscală» și «infracțiuni la regimul rutier»

Polițiștii ialomițeni au reușit miercuri, 17 februarie a.c., identificarea unui cetățean turc, în vârstă de 53 de ani, care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate. Acesta a fost condamnat ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:10
(3794 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii au depistat și sancționat 15 persoane care nu au respectat măsura izolării sau carantinării la domiciliu. De asemenea, au fost verificate 43 de societăți comerciale și ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:05
(1723 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8023, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 15:50
(1777 vizualizări - 0 comentarii)


S-a semnat contractul pentru Pasajul de la Drajna

Miercuri, 17 februarie 2021, a fost semnat contractul de execuție pentru realizarea Pasajului de la Drajna, care va fi ridicat peste DN3A Lehliu-Fetești și magistrala de cale ferată București-Constanța ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 18:15
(5299 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbați din Bărbulești, cercetați penal pentru tăiere și furt de arbori

Bărbați din Bărbulești, cercetați penal pentru tăiere și furt de arbori

Marți, 16 februarie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii au fot sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că din cadrul unui canton silvic din zona municipiului Urziceni au fost tăiați și sustrași ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 17:10
(2182 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Amenzi la înmormântare

Peste 50 de societăți comerciale, aproximativ 870 de persoane și 130 de autovehicule au fost verificate de polițiști în ultimele 24 de ore, în cadrul activităților de prevenire a răspândirii și limitare ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 17:05
(3994 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 30 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8008, cu 30 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 15:35
(2184 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 elevi și 2 profesori, confirmați pozitiv la testul pentru depistarea SARS-CoV-2

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează cu privire la faptul că 7 clase din unitățile de învățământ din Ialomița și-au suspendat cursurile din cauza apariției cazurilor de infecții cu virusul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 18:10
(5867 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut luni, 15 februarie 2021, pe raza localității Broșteni. Din primele informații, o femeie a lovit cu mașina o tânără care s-a angajat în traversarea străzii. Impactul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 16:50
(4223 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, peste 100 de amenzi aplicate

Peste 100 de sancțiuni contravenționale au fost  aplicate, în ultimele 24 de ore, de polițiști și polițiști locali, împreună cu reprezentanți ai celorlalte instituții cu atribuții în domeniu, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 16:35
(4593 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7978, cu 33 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 15:35
(1823 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Startul Campaniei de informare privind primirea Cererilor Unice de Plată în anului 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că luni, 15 februarie 2021, demarează Campania de informare a fermierilor cu privire la primirea Cererilor Unice de Plată în anului ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:40
(7292 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:20
(1477 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...