Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a ajuns la Haga

Pledoarie pentru aderarea României la Spațiul Schengen

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a ajuns la Haga

În perioada 2-4 aprilie 2023, o delegație a Comisiei pentru Afaceri Europene a Camerei Deputaților, condusă de deputatul PSD Ștefan Mușoiu, s-a aflat la Haga pentru a discuta cu oficiali olandezi despre aderarea României la Spațiul Schengen. Pe agenda discuțiilor s-au aflat și alte teme de interes precum protecția frontierelor externe ale Uniunii Europene, cooperarea economică și în domeniul Educației, parcursul european al Ucrainei și al Republicii Moldova, extinderea UE în zona Balcanilor de Vest.

Efort conjugat Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a reprezentat interesele României la Haga... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2023, 15:20 (10728 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Urban SA anunță investiții de 56 milioane de lei în următorii 5 ani

Jumătatea plină a paharului

Urban SA anunță investiții de 56 milioane de lei în următorii 5 ani

Debutul anului 2023 a adus pentru Urban SA obligativitatea pune­rii în aplicare a politicilor de majorare a tarifelor aferente serviciului public de alimentare cu apă în județul Ialomița. În compensare, Urban SA și-a asumat prin noul plan de afaceri avizat de ANRSC, majorarea redevenței anuale de la 3,6 mi­lioane de lei în 2023 la 16,6 mi­lioane de lei în 2027. În paralel cu aceste obligații, Urban SA anunță investiții de peste 56 milioane de lei din surse proprii în infrastructura de apă și apă uzată a județului. «Suntem un operator regional care își ia în serios rolul pe care și l-a asumat... Scopul nostru este să oferim servicii de calitate, să obținem profit și să reinvestim acest profit în... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2023, 10:55 (12759 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

† Vincențiu
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor


Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Hristos a înviat!

Învierea Mântuitorului Iisus Hristos, sau Paștele, este considerată „Sărbătoarea sărbătorilor”, deoarece însemnătatea ei profundă ne vorbește despre „trecerea de la moarte la viață și de pe pământ la cer”, de la stăpânirea întunericului, la lumina cea pururea fiitoare a lui Dumnezeu.
Mesajul sărbătorii Paștelui poate fi condensat în mărturisirea de credință: „cu... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2023, 21:40 (11918 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Veste bună pentru suporteri: Unirea rămâne, oficial, în Liga a II-a!

Fotbal, Liga a II-a, Metaloglobus București-Unirea Slobozia 3-3

Veste bună pentru suporteri: Unirea rămâne, oficial, în Liga a II-a!

Unirea a dezamăgit crunt, după ratarea prezenței în play-off. A continuat să dezamăgească și în play-out, când înfrângerile și îngroșarea șirului meciurilor fără victorie au îndepărtat spectatorii de pe «1 Mai». În meciul de la Metaloglobus București, terminat la egalitate, 3-3, a fost bifat al 9-lea meci consecutiv necâștigător. Dar s-a obținut punctul acela mare, care ne asigură, oficial, prezența și în viitorul sezon de Liga a II-a. Să privim, așadar, cu optimism, spre viitor. Din toamnă, sigur va fi mai bine!

Rezultat echitabil, arbitraj lamentabil A fost... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2023, 19:55 (5392 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Ministerul Mediului vrea bani europeni pentru reparația digului din zona Bentu

Ialomița: Ministerul Mediului vrea bani europeni pentru reparația digului din zona Bentu

Ministerul Mediului relansează proiectul de reabilitare a digului de pe Brațul Borcea din zona Bentu. De această dată, sursa de finanțare identificată este reprezentată de fondurile europene acordate prin intermediul Planului Național de Redresare și Reziliență. Valoarea lucrărilor este estimată la peste 300 milioane de lei. Nu este prima dată când instituția încearcă reabilitarea acestei construcții hidrotehnice, ultimele lucrări fiind efectuate, în regim de urgență, cu 10 ani în urmă...

6 milioane de lei și o anchetă DNA Eroziunea accentuată a digului de pe Brațul Borcea din zona... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2023, 14:50 (4092 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jandarmeria ialomițeană își dorește centru de pregătire regională MAI într-o cazarmă în conservare

La Fetești

Jandarmeria ialomițeană își dorește centru de pregătire regională MAI într-o cazarmă în conservare

Aflat în administrarea Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița, fostul centru de instrucție al milita­rilor ar putea fi transformat în centru de pregătire profesională pentru angajații Ministerului Afacerilor Interne din județele Ialomița, Călărași, Brăila sau Constanța. Oficialii instituției caută în prezent soluții pentru identificarea unei surse de finanțare.

În conservare de 17 ani Centrul de instrucție se află amplasat la ieșire din municipiul Fetești către Autostrada Soarelui. Obiectivul militar a servit vreme de aproape două decenii la pre­gătirea profesională a angajaților... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2023, 11:10 (14122 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ialomița Ta? Adevărat a înviat!

Ialomița Ta? Adevărat a înviat!

Mai țineți minte «Ialomița Ta»? Da, da! Oficiosul ăla al Consiliului Județean Ialomița, inventat de administrația Moraru pentru a pune umărul la desă­vârșirea cultului personalității Președintelui în funcție. Da, fițuica aia a fost ținută în viață de către Victor Moraru timp de 3 ani înghițind mai bine de 800000 de lei din bani publici (n.red.: 867240 de lei, ca să fim exacți). Ei bine, a înviat! Și după 2 ani și 7 luni de absență, revine în spațiul public cu numărul 36. Deși nu a fost distribuită încă la nivel de județ, am reușit să obținem un exemplar din cele 30000 ținute încă sub cheie și suntem în măsură să vă oferim impresii la cald.

Cezarul și informația... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2023, 15:10 (7422 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Poiana: Locuințe puse în pericol din cauza unei insule formată pe râul Ialomița

Poiana: Locuințe puse în pericol din cauza unei insule formată pe râul Ialomița

O insulă formată pe râul Ialomița, în zona localității Poiana, pune în pericol siguranța caselor construite în apropiere de malul apei. Autoritățile din județul nostru fac de 4 ani demersuri pentru îndepărtarea peticului de pământ, însă inițiativele s-au blocat din cauza lipsei fondurilor.

Demersuri în regim de urgență În anul 2018, Primăria Ciulnița, pe raza administrativă a căreia se află satul Poiana, a sesizat la Agenția Națională Apele Române faptul că siguranța gospodăriilor aflate pe malul drept al Ialomiței este pusă în pericol din cauza eroziunii. Fenomenul a fost gene­rat... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2023, 10:50 (14004 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Marian Hoinaru&Comp. revendică PNL Ialomița, via subprefectură

Marian Hoinaru&Comp. revendică PNL Ialomița, via subprefectură

Politica locală, lâncedă și râncedă, s-a animat brusc prin vacantarea postului de subprefect ocupat de Tonița Manea. Sursele noastre din «deep state» se jură că la orizontul filialei a reapărut unul dintre cei 15000 de specialiști în devalizarea de mic/mare litraj a județului, hotărât să preia din nou președinția PNL, via subprefectură. Alături de el, gata să-l susțină, s-au aliniat ex-peședintele Ghe. Tinel, ex-prefectul Marinică Cazacu, primarele turc de Urziceni Constantin Sava și ilustrul necunoscut Ilie Sima, preș. la Pro România și prieten secvențial la catarama curelei de ceas cu eroul nostru de pe vremea devalizărilor amintite... Căci da, ne-am luat cu prezentările și am uitat să vă spunem... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2023, 13:20 (10731 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sistem de plăți/facturare on-line la operatorul de salubritate

Se întâmplă la ADI ECOO 2009 SRL

Sistem de plăți/facturare on-line la operatorul de salubritate

La 6 luni de la preluarea serviciilor de salubrizare din Slobozia, ADI ECOO 2009 SRL anunță implementarea unui sistem de facturare modern, capabil să răspundă nevoilor beneficiarilor. «Am preluat un sistem care avea nevoie de modernizare și de modificări majore. Iar în 4 luni am reușit imposibilul... Până la sfârșitul lunii aprilie vom implementa un serviciu de facturare modern pentru ca slobozenii să poată efectua plăți on-line!» declară directorul ADI ECOO 2009 SRL, Alina Ciobanu.

ADI ECOO 2009 SRL creditează orașul Preluarea serviciilor de salubrizare pentru orașul Slobozia în octombrie... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2023, 18:20 (16818 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, gazdă pentru două Olimpiade Naționale

Slobozia, gazdă pentru două Olimpiade Naționale

În perioada 7-15 aprilie 2023, Slobozia este gazdă a două Olimpiade Naționale. Prima, aflată la final, este Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane, care a reunit la start aproximativ 300 de elevi și cadre didactice din întreaga țară. A doua, adresată exclusiv elevilor de ciclul gimnazial din clasele a V-a și a VI-a, urmează să se desfășoare în următoarele zile. Oficialii Inspectoratului Scolar Județean Ialomița au făcut eforturi logistice și organizatorice impresionante pentru ca cele două evenimente care s-au suprapus marți, 11 aprilie a.c., să se desfășoare fără dificultăți. «Prin disponibilitatea de a ne fi oaspeți, prin vibrația intelectuală pe care au generat-o și prin calitatea umană... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2023, 17:05 (9141 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Defensiva, daună totală

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Politehnica Timișoara 1-2

Defensiva, daună totală

Criza de rezultate se adâncește la Unirea Slobozia. Dragonii galben-albaștri nu mai aruncă nici măcar «scântei», fiind într-o pană totală de idei în atac și într-o perpetuă degringoladă în apărare. Unii jucători sunt cu nervii întinși la maxim, răspunzând admonestărilor venite din tribune, în loc să-și vadă de jocul din teren. Și așa apar greșelile personale care, de cele mai multe ori, înseamnă gol în dreptul adversarului.

S-a pornit de la 0-1 Politehnica Timișoara este ultima clasată în grupa noastră de play-out și, chiar dacă bătuse pe Miercurea Ciuc, venea la Slobozia ca... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2023, 15:55 (9995 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

3 puncte mari

Fotbal, Liga a III-a, Gloria Băneasa-Recolta Gheorghe Doja 0-1

3 puncte mari

După înfrângerea categorică, înre­gistrată pe propriul teren, cu Agricola Borcea, ne temeam chiar de o posibilă retrogradare a Recoltei. Ei bine, în etapa de sâmbătă, 8 aprilie 2023, Borcea a bătut Călărașiul cu 6-1, iar noi credem că va obține victorii pe linie în această fază a play-out-ului. În această a doua etapă, ialomițenii s-au deplasat la Băneasa pentru confruntarea cu liderul grupei, Gloria. Antrenorul Ion Ionescu a operat o serie de modificări în sistemul de joc și în distribuția de start, care s-au dovedit inspirate. Concret, Recolta Gheorghe Doja a început cu Oprea-Petre, Șerban, Chebac, Andrei-Alexe-Năstase, Lungu, Barabaș, Drăgan-Țicu. Pe parcursul reprizei secunde au intrat... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2023, 14:05 (6302 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Ciulnița bate Rovine și e aproape campioană

Fotbal, Liga a IV-a

Ciulnița bate Rovine și e aproape campioană

Etapa a doua a play-off/play-out-ului Ligii a IV-a ialomițene a deslușit, în mare parte, necunoscutele, mai cu seamă în lupta pentru promovare. Principalele pretendente la titlu, Ciulnița și Rovine, s-au întâlnit sâmbătă, 8 aprilie 2023, pe terenul primeia. A fost multă lume la meci. C-așa-i ialomițea­nul: se-nghesuie la bine, iar când dă de greu, în Liga a III-a, o roiește spre alte priorități. Am văzut asta atât la Fetești, cât și la Amara. Bărăganul Ciulnița a început meciul cu ur­mătorii jucători: Băluță-Voicu, Săvulescu, Radu, Fătu, Bucurică, G. Cositoru, I. Cositoru, Topală, Mihalcea, Băbeanu. FC Rovine a replicat cu: Geantă-Zamfir, Băicoianu, Roșu, Varian, Andrei, Vâlcu, Anton... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2023, 12:55 (10965 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Iulian Teodosiu, campion național la Sabie

Scrimă

Iulian Teodosiu, campion național la Sabie

Știm că ne repetăm, dar istoria ne obligă. Cel mai valoros scrimer din Slobozia și, totodată, unul dintre cei mai titrați sportivi pe care i-a dat orașul nostru, a adăugat o medalie de aur în bogatul său palmares. Iulian Teodosiu a cucerit un nou titlu de campion național la Sabie, având un parcurs cu puține obstacole. Legitimat în prezent la CS Dinamo, Teo a trecut, în 16-imi, de stelistul Alexandru Miculescu, cu 15-8. În aceeași fază a compe­tiției, George Dragomir (CSM Unirea Slobozia) a trecut de ieșeanul Cristian Grosu, cu 15-3. Un duel inedit s-a desfășurat între Răzvan Stănescu (CSM Unirea Slobozia) și Cristian Gavrilă (CSS Slobozia). A câștigat primul, cu 15-9. Alți 2 slobozeni, Andrei... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2023, 11:20 (7832 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concesionarea aeroportului Alexeni rămâne «în aer»

Concesionarea aeroportului Alexeni rămâne «în aer»

Licitația pentru concesionarea aeroportului Alexeni, inițiată de Consiliul Județean Ialomița în luna decembrie a anului trecut s-a soldat cu un nou eșec. Deși caie­tul de sarcini a fost achiziționat de mai multe firme interesate de reabilitarea acestui obiectiv, niciuna dintre acestea nu a făcut vreo ofertă concretă. Oficialii instituției susțin că procedura de licitație va fi reluată în cel mai scurt timp posibil. Reamintim că prețul de pornire al licitației a fost de 1,05 milioane de lei anual.

Ghinion administrativ În decembrie 2022, admi­nistrația județeană anunța de­mararea unei... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2023, 15:10 (11832 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Camera de Conturi Ialomița a descoperit prejudicii financiare de peste 59 milioane de lei

În 2022

Camera de Conturi Ialomița a descoperit prejudicii financiare de peste 59 milioane de lei

Curtea de Conturi a Ro­mâ­niei a dat publicității rezultatele misiunilor de audit efectuate în cursul anului trecut și care au vizat activitatea financiar-contabilă desfășurată de administrațiile publice în 2021. La nivelul județului Ialomița, valoarea prejudiciilor identificate de auditori se ridică la 59 mi­lioane de lei. Ca și în anii precedenți, abaterile descoperite au vizat impo­zitarea necorespunzătoare, plățile nelegale de sporuri salariale sau burse școlare acordate elevilor ilegal.

Slaba pregătire a funcționarilor din primării generează prejudicii
În baza Programului... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2023, 10:55 (17068 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

DGASPC Ialomița a încheiat cel mai important proiect destinat copiilor defavorizați din patru județe ale țării

DGASPC Ialomița a încheiat cel mai important proiect destinat copiilor defavorizați din patru județe ale țării

Direcția Generală de Asistență Socială Ialomița, în parteneriat cu instituții similare din județele Buzău, Arad și Mureș, alături de Asociația «Centrul de Resurse și Informare pentru Profesiuni Sociale» au încheiat recent, la Slobozia, un proiect destinat sprijinirii copiilor din medii defavorizate. Grupul-țintă a inclus peste 527 de copii de toate vârstele, o atenție deosebită fiind acordată micuților de etnie romă. «Ne bucurăm că am putut influența în mod pozitiv viețile acestor copii...» susține Paul Marcu, directorul DGASPC Ialomița.

Un singur proiect, obiective multiple Proiectul... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2023, 13:40 (24838 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu cere desființarea Autorității de Supraveghere Financiară

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu cere desființarea Autorității de Supraveghere Financiară

Recentele scandaluri pu­blice generate de incapacitatea  Autorității de Supraveghere Financiară de a gestiona piața asigurărilor RCA îl determină pe deputatul AUR Silviu-Ti­tus Păunescu să ceară desființarea acestei instituții. Silviu-Titus Păunescu susține că ASF trebuie desființat pentru că «și-a demonstrat complicitatea trădătoare cu asiguratorii». Reamintim că, potri­vit specialiștilor în domeniul asigurărilor, ASF a cerut falimentul Euroins «prea târziu», fapt care va genera, printre altele, un efect de scumpire a polițelor de asigurare.

Mai bine mai târziu Scandalul Euroins... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2023, 17:40 (15131 vizualizări - 7 comentarii)

REPORTAJ

Omul care a însuflețit conacul părăsit din Făcăeni

Omul care a însuflețit conacul părăsit din Făcăeni

O veche casă boierească, construită cu aproape 100 de ani în urmă la Făcăeni de marele om politic Aurelian Bentoiu, ascunde în măruntaiele sale șubrezite povești surprinzătoare. De aproape 20 de ani, conacul pe care până și Dumnezeu pare că l-a abandonat, este locuit de Vasile Godea și familia sa. Omul și-a înghesuit toată viața în câteva camere aflate la parterul imobilului, pe care se chinuie să le țină în picioare. În timp ce mulți dintre noi visăm la o locuință cât mai confortabilă, tot ce-și dorește Vasile Godea, în vârstă de 53 de ani, este să racordeze conacul la rețeaua publică de apă...

Primăvară cu miros de zambile și narcise... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2023, 13:25 (13754 vizualizări - 5 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
259 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Urziceni: Furau aparate radio din mașini

Urziceni: Furau aparate radio din mașini

Polițiști din Urziceni au prins în flagrant un grup de tineri, la scurt timp după ce aceștia au sustras 7 aparate radio CD auto. Suspecții, trei tineri cu vîrste cuprinse între 16 și 24 ani, se deplasau ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:10
(12409 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,7 milioane lei, încasări prin executări silite

În luna septembrie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 2329 de somații ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:07
(13053 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Laboratorul Verde al Reciclării

Slobozia: Laboratorul Verde al Reciclării

Laboratorul Verde al Reciclării a ajuns, zilele acestea, la Slobozia, la Școala Gimnazială «Sf. Andrei» și la Școala Gimnazială nr. 3, la peste 100 de elevi de clasa a III-a. În interiorul Laboratorului ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:06
(8025 vizualizări - 0 comentarii)


COMUNICAT DE PRESĂ

Economia Bazată pe Cunoaștere este un proiect strategic de pionierat pentru societatea cunoașterii din România, conceput și derulat de Ministerul Comunicațiilor și Societății Informaționale și finanțat ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 01:43
(11273 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

18 Octombrie 2012, 07:06


12 mașini furate din străinătate, descoperite în Ialomița

Bilanțul polițiștilor din cadrul Serviciului de Investigații Criminale-Compartiment Trafic și Furturi Auto arată că, în ultimele nouă luni, 12 autoturisme furate din străinătate și-au «găsit» proprietari ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2012, 18:20
(9315 vizualizări - 1 comentariu)


Vară de «foc» pentru pompierii ialomițeni

Vară de «foc» pentru pompierii ialomițeni

În cadrul unei conferințe de presă susținute miercuri, 10 ocotmbrie a.c., pompierii ialomițeni și-au făcut public raportul de activitate pe trimestul III al acestui an. Peste 1400 de situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 16:19
(7124 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

10 Octombrie 2012, 13:03


Ialomița: Europa caută forță de muncă românească

S-a dat din nou startul angajărilor în țările din Europa. Prin intermediul programului Euress, ialomițenii au la dispoziție peste 63 de locuri de muncă, în diverse domenii de activitate. Pe de altă parte ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 10:06
(7936 vizualizări - 3 comentarii)


Coșereni: Și-a pierdut viața pe șosea

Un tînăr, de 22 ani, a murit în dimineața zilei de 9 octombrie a.c. după ce a fost implicat într-un accident de circulație. Pentru scoaterea cadavrului dintre fiarele contorsionate a fost nevoie de intervenția ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 10:03
(7125 vizualizări - 1 comentariu)


Movila: A dat foc la casa gazdei

Neatenția a fost principala cauză a producerii unui incendiu în Movila. O persoană care locuia cu chirie într-un apartament din localitate a uitat pe foc o tigaie, iar flăcările s-au extins. Din fericire ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 09:24
(7131 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila incendiu


Ialomița: Trofeul «Ion Albeșteanu» a ajuns în Timiș

Festivalul Național de Folclor «Ion Albeșteanu» și-a desemnat cîștigătorii. Trofelul ediției din acest an i-a revenit tînărului Cristian Ioan Pop, de 22 ani, din județul Timiș. Printre laureați se numără ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 09:12
(8237 vizualizări - 0 comentarii)


Copii dispăruți, găsiți pe străzile din Fetești

Doi minori, de 13 și 15 ani, dați în urmărire națională după ce au dispărut, au fost găsiți de polițiștii din Fetești. Cei doi copii pribegeau pe străzile municipiului în căutare de mîncare și adăpost. ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 08:58
(8808 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: În aceeași zi în care și-a luat permisul, a intrat cu mașina în stîlp

Începător într-ale șofatului, un tînăr de 19 ani a avut parte de ghinion. În aceeași zi în care și-a luat permisul de conducere, a intrat cu mașina într-un stîlp de pe marginea drumului. Fericit că este ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 08:52
(9904 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești accident


Urziceni: Un elev de 13 ani a furat din curtea școlii unde învăța

La ore este elev, iar în pauze hoț. A demonstrat-o tuturor un copil de 13 ani, din Urziceni. Acesta a a furat mai multe grilaje metalice ale unei clădiri dezafectate, aflate în curtea școlii în care acesta ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 08:49
(10187 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt copil


Slobozia: Înjunghiată de concubin?

Slobozia: Înjunghiată de concubin?

Casiera în vîrstă de 45 ani a unei benzinării din Slobozia a trecut în noaptea de luni spre marți, 8/9 octombrie a.c., prin clipe de coșmar. Femeia a fost înjunghiată în spate de două ori de către un bărbat ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2012, 10:25
(9762 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: «Asociația Internațională a Polițiștilor», pe terenul de fotbal

Amara: «Asociația Internațională a Polițiștilor», pe terenul de fotbal

Întrecere sportivă inedită sîmbătă, 6 octombrie a.c., pe terenurile sintetice de fotbal din stațiunea Amara. Polițiștii ialomițemi, membri ai «Asociației Internaționale a Polițiștilor», au renunțat la uniforme ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2012, 21:30
(9405 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tîlhar prins de polițiști

Efective de polițiști din cadrul Poliției Urziceni au deschins în locuința unui tînăr de 27 ani, din Borănești. Acesta era acuzat de comiterea a două tîlhării, victimele suspectului fiind două minore, de ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2012, 20:36
(11828 vizualizări - 7 comentarii)


Jandarm ialomițean, campion național la karate

Jandarm ialomițean, campion național la karate

În vîrstă de 31 ani, plutonierul Florin Mihalcea, din cadrul Detașamentului Mobil de Jandarmi Slobozia, a reușit să obțină titlul de campion național la Campionatul Național de Arte Marțiale, desfășurat ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2012, 19:58
(10702 vizualizări - 3 comentarii)


Protest «Cartel Alfa» și la Slobozia

Protest «Cartel Alfa» și la Slobozia

Membrii Sindicatului «Cartel Alfa», precum și ai celorlate sindicate afiliate confederației, au protestat miercuri, 3 octombrie a.c., și la Slobozia. Aproximativ 150 de oameni au pichetat sediul Prefecturii ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2012, 18:14
(8720 vizualizări - 2 comentarii)


Luciu: I-au furat 13 curcani din curte

«Captura» vieții lor, 13 curcani, furați din gospodăria unei bătrîne din Luciu, a devenit pentru 3 hoți din orașul constănțean Hîrșova o corvoadă. Au fost prinși în flagrant de polițiști în timp ce încercau ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2012, 18:11
(7063 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Luciu furt curcani


Slobozia: 75 de cartele SIM ascunse în cusătura unei pături, introduse în Penitenciar

Din vizitator al unui deținut, un tînăr de 23 de ani, din Dragalina, s-a transformat în infractor, încercînd să introducă 75 de cartele SIM Vodafone și Cosmote în Penitenciarul Slobozia. Planurile i-au ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2012, 18:10
(10792 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au furat căruciorul de la supermarket

Și-au făcut cumpărăturile la supermarket și în loc să-și care bunurile în sacoșe s-au gîndit să fure căruciorul. S-a întîmplat vineri, 28 septembrie a.c., la Fetești, iar autorii furtului sînt doi tineri ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2012, 18:08
(10336 vizualizări - 3 comentarii)


Sărățeni: Copii-infractori, prinși de polițiști

4 copii, cu vîrste cuprinse între 7 și 10 ani, din Sărățeni, sînt cercetați de polițiști sub acuzația de «furt calificat». Aceștia au furat fier vechi și o bicicletă din locuința unei localnice. Duminică ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2012, 18:08
(10271 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

2 Octombrie 2012, 18:15


Slobozia: «Salonul Anual de Carte», la a XXI-a ediție

Slobozia: «Salonul Anual de Carte», la a XXI-a ediție

Eveniment cultural de marcă la Slobozia. Luni, 1 octombrie 2012, «Salonul Anual de Carte» și-a redeschis porțile. Scriitori, editori, dar și iubitori ai cărții au participat la deschiderea oficială...
...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2012, 23:34
(9167 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Tînăr beat și fără permis, la volanul unui autoturism furat

Joi, 27 septembrie a.c., polițiști din cadrul Poliției Amara au depistat pe raza localității un autoturism cu numere de înmatriculare străine, iar lîngă acesta se afla un tînăr de 24 ani, din comuna Cumpăna ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2012, 17:36
(9095 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Festivalul național de folclor «Ion Albeșteanu», la a IX-a ediție

În perioada 4-5 octombrie 2012, se va desfășura la Slobozia cea de-a IX-a ediție a Festivalului Național de Folclor «Ion Albeșteanu». Organizatorii acestui eveniment artistic sînt Consiliul Județean Ialomița ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2012, 17:29
(12977 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Dezvoltarea durabilă a județului Ialomița

Confederația Sindicală Națională «Meridian», împreună cu Federația Agricultorilor «Fermierul», parteneri în cadrul Proiectului «Împreună pentru dezvoltarea dialogului social în România», cofinanțat de ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2012, 16:52
(6183 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Un copil de 7 ani a murit înecat într-un bazin al unei fabrici dezafectate

Nenorocire în sînul unei familii din Fetești. În seara zilei de joi, 27 septembrie a.c., un băiețel de 7 ani a sfîrșit înecat într-un bazin adînc, plin cu apă, din curtea unei fabrici dezafectate. Copilul ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2012, 21:38
(9544 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...