Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

În sfârșit, i-am bătut!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Metaloglobus București 1-0

În sfârșit, i-am bătut!

Cu două sezoane în urmă, Metalo­globus se impunea la Slobozia, cu 1-0, printr-un gol marcat din penalty, în ultimul minut, de Ovidiu Herea. Sezonul trecut, tot pe terenul nostru, Ibrian deschidea scorul, dar Caramalău egala și bucureștenii plecau cu un punct. În meciul jucat sâmbătă, 20 august 2022, tot pe «1 Mai», c-așa au vrut sorții, Unirea a lovit rapid, iar apoi a prestat un joc defensiv foarte bun. S-au tocat mulți nervi, arbitrul Cristian Moldoveanu având o manieră care nu avea cum să-ți tulbure calmul. Senzația este că va trebui să ne obiș­nuim cu asemenea maniere de arbitraj. Unirea nu mai este outsider, ci o echipă tot mai solidă care s-ar putea să deranjeze în anumite cercuri... [citește_tot_articolul]

23 August 2022, 17:10 (7337 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Guvernul României finanțează 80 de proiecte în cadrul Programului Național «Anghel Saligny»

În Ialomița

Guvernul României finanțează 80 de proiecte în cadrul Programului Național «Anghel Saligny»

La începutul lunii au­gust 2022, Guvernul României a finalizat lista proiectelor de investiții din județul Ialomița ce vor beneficia de finanțare în cadrul Pro­gramului Național «Anghel Saligny». Din cele 103 proiecte depuse de admi­nistrațiile locale din județ, au fost aprobate pentru finanțare 80. Va­loarea fondurilor pe care le vor primi comunitățile locale din județul Ialomița este de 1,1 mi­liarde de lei. «Ne bucurăm că fondurile ajung în localitățile noastre!» susțin, la unison, edilii ai căror proiecte au fost aprobate pentru finanțare.

Peste 1 miliard de lei pentru Ialomița... [citește_tot_articolul]

23 August 2022, 15:20 (4927 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Gheorghe Doja și Amara încep competiția

Fotbal, Liga a III-a

Gheorghe Doja și Amara încep competiția

Sâmbătă, 27 august 2022, orele 18,00, pornește la drum campionatul Ligii a III-a. Județul Ialomița are și în acest sezon două reprezentante la acest nivel. Locul Feteștiului a fost luat de Amara, echipă promovată în urma câștigării barajului cu Glina. A doua echipă este Recolta Gheorghe Doja, trupă cu ștate vechi în al treilea eșalon. Echipa antrenată de Adrian Cristea este în fața celui de-al patrulea sezon de Liga a III-a și n-ar mai trebui să aibă emoții cu evitarea retrogradării. Cele două echipe ialomițene vor evolua în seria a III-a, alături de CS Afumați, FC 2 Voluntari, Gloria Băneasa, Gloria Albești, Farul 2 Constanța, Dunărea Călărași, Înainte Modelu și Agricola Borcea. Sistemul de desfășurare... [citește_tot_articolul]

23 August 2022, 13:10 (7209 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Primă etapă fără surprize

Fotbal, Liga a IV-a

Primă etapă fără surprize

Campionatul Ligii a IV-a ialomițene s-a reluat sâmbătă, 20 august 2022. Într-un format inedit, cu două serii alcătuite pe baza criteriului geografic, noul sezon a pornit la drum fără prea mari surprize în etapa inaugurală. În seria estică, Feteștiul s-a întors la duelurile din județ și a trecut, fără probleme, de nou-promovata Real Cosâm­bești. Echipa feteșteană se bazează din nou pe fotbaliști locali, antrenați de Nicolae Marin. În meciul contra Cosâmbeștiului l-au redes­coperit pe Răzvan Țifrea, autor al unei triple. Daniel Grigore, jucător care, credem noi, ar merita mai mult decât Liga a IV-a, a reușit o dublă. O victorie clară a izbutit și Abatorul Slobozia în fața altei nou-venite în Liga... [citește_tot_articolul]

23 August 2022, 11:40 (6309 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Șase, vine Rafila! În control, la DSP!

Șase, vine Rafila! În control, la DSP!

Mai țineți minte scandalul bătăușelor de la DSP Ialomița care a inflamat săptămâna trecută sticla televizoarelor mai ceva ca moartea lui Salam? Da, da! Ăla dintre Marinela și Denisa, în care nici acum nu s-a aflat cine a sunat la 112 și de ce? Ei, bine, un bâzoi cu limba ascuțită, rătăcit prin bi­roul lui Alexandru Rafila, se jură că și acesta a aflat. Și că a pus mâna pe telefon și a sunat la UPU, unde făcea Marinela paradă cu atacul de panică post-festum. Și așa a aflat că Marinela nu e nici la primul atac de panică, nici la prima internare. Că așa sunt oamenii, sunt răi și proști de gură. Iar doamna Marinela iarăși o să pice nevinovată, cum s-a mai întâmplat. Pentru că Rafila a comandat o echipă... [citește_tot_articolul]

22 August 2022, 15:20 (6024 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest împotriva fabricii Clean Tech Ciulnița

Poluarea olfactivă continuă

Protest împotriva fabricii Clean Tech Ciulnița

Amendată la începutul lunii august 2022 de Garda Națională de Mediu pentru încălcarea Legii Apelor, societatea Clean Tech Internațional continuă să creeze probleme din cauza mirosurilor greu de suportat emanate de fabrica localizată la Ciulnița. Un grup de cetățeni a realizat o petiție on-line prin care cere implicarea autorităților, instituțiile publice își pasează responsabilitatea, în timp ce Primăria Ciulnița le cere funcționarilor să identifice zonele din localitate unde miroase urât... Între timp, Marius Vlădescu, directorul exe­cutiv al Clean Tech Internațional, spune că «puteți să scrieți ce vreți că nu mă interesează!».

Petiție on-line împotriva Clean Tech... [citește_tot_articolul]

22 August 2022, 10:55 (16388 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Unele rute sunt parcurse într-o durată mai mare de timp decât la începutul secolului trecut!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu deplânge soarta infrastructurii feroviare

«Unele rute sunt parcurse într-o durată mai mare de timp decât la începutul secolului trecut!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu deplânge public soarta infrastructurii feroviare din România. Într-o apariție publică recentă, parlamentarul Alianței pentru Unirea Românilor susține necesitatea investițiilor directe în această infrastructură, înainte de a fi prea târziu. Deputatul Silviu-Titus Păunescu crede că românii pot schimba actuala stare de fapt prin vot, la Alegerile din 2024.

Dezastrul infrastructurii feroviare românești Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu face o radiografie succintă a situației actuale a infrastructurii feroviare românești. «Locomotive vechi, care iau... [citește_tot_articolul]

21 August 2022, 12:55 (4139 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozenii distrug aspersoarele instalate pentru irigarea spațiilor verzi

Slobozenii distrug aspersoarele instalate pentru irigarea spațiilor verzi

Slobozenii au distrus 80 de aspersoare din cele peste 400 care irigă supra­fețele semănate cu gazon din Slobozia. Valeriu Roșca, directorul DADP Slobozia, susține că situația nu mai poate fi tolerată. Poliția Locală Slobozia a întocmit deja primul dosar penal. La nivelul Sloboziei au fost înființate în vara anului 2022 aproximativ două hectare de spații publice irigate.

80 de aspersoare vandalizate Administrația locală din Slobozia a anunțat la sfârșitul lunii iunie 2022 că toate spațiile verzi din Slobozia vor fi reamenajate și dotate cu instalații de irigații. La o lună distanță,... [citește_tot_articolul]

20 August 2022, 12:40 (21775 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu pledează pentru reglementarea pieței energiei

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu pledează pentru reglementarea pieței energiei

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu pledează pentru o reglementare a pieței energiei în varianta propusă de PSD la sfârșitul lunii iulie 2022. «Singura decizie cu adevărat viabilă de ieșire din această criză este cea a PSD. Modelul compensării propus de PNL nu mai este valabil!» susține public Mușoiu.

Dezbatere fără sfârșit La sfârșitul lunii iulie 2022, PSD a cerut Guvernului reluarea, la nivelul coaliției de guvernare, a discuțiilor privind aplicarea reglementării prețurilor la energie și gaze în România, pe o perioadă limitată. PSD a prezentat această soluție încă de la începutul anului... [citește_tot_articolul]

19 August 2022, 16:40 (13648 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Soare a impus PUZ pentru extinderea «Park Plaza»

Vot la limită pentru o investiție de 10 milioane de euro

Administrația Soare a impus PUZ pentru extinderea «Park Plaza»

Consiliul Local Slobozia a aprobat Planul Urbanistic Zonal pentru extinderea Complexului Comercial «Park Plaza» din Slobozia. Conform informațiilor publice de la acest moment, în cadrul «Park Plaza» va fi construit un complex de 100 de locuințe și o benzinărie. Valoarea acestei in­vestiții este de aproximativ 6 mili­oane de euro, la care se adaugă va­loarea terenului pe care Primăria Slobozia îl poate vinde cu aproximativ 4,3 mili­oane de euro. Proiectul imobiliar din Complexul «Park Plaza» este doar unul dintre cele trei proiecte de acest gen care urmează să fie edificate în următorii ani în Slobozia.

PUZ negociat politic... [citește_tot_articolul]

19 August 2022, 11:05 (6394 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Amara, salvată de la faliment administrativ de către Guvern?

3 milioane de lei din fonduri publice

Primăria Amara, salvată de la faliment administrativ de către Guvern?

În urmă cu o lună, Primăria Amara a solicitat autorităților județene și centrale un sprijin financiar de 3 milioane de lei pentru evitarea falimentului administrativ. Suma reprezintă contravaloarea unuia dintre cele 24 contracte de prestări servicii încheiate cu firma Intergroup Engineering SRL pentru documentații aferente accesării unor finanțări europene. Fondurile necesare acoperirii contravalorii acestui contract ar putea fi asigurate din Fondul de Intervenție la dispoziția Guvernului. Primarul orașului Amara, Alin Sandu, susține că intervenția ar fi salutară: «Ne-am bucura să găsim înțelegere la nivelul autorităților județene și centrale... Executarea si­lită a conturilor Primăriei ne-ar... [citește_tot_articolul]

18 August 2022, 13:20 (8339 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia retrage autorizația de funcționare a firmei Taboo Events SRL

Decizie fără precedent la nivelul administrației locale

Primăria Slobozia retrage autorizația de funcționare a firmei Taboo Events SRL

Ca urmare a sutelor de sesizări legate de tulburarea ordinii și liniștii publice în zona Pieței Agroalimentare, primarul Sloboziei, Dragoș Soare, a decis retragerea autorizației de funcționare a firmei Taboo Events SRL pentru o perioadă de 30 de zile. Decizia respectă cadrul legal stabilit prin Legea nr. 61/1991, pentru sancționarea faptelor de încălcare a unor norme de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice. Reprezentanții Taboo Events SRL contestă decizia Primăriei Slobozia.

Dreptate pentru un întreg cartier Primarul Dragoș Soare a semnat dispoziția de retragere a autorizației... [citește_tot_articolul]

17 August 2022, 12:50 (81441 vizualizări - 130 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Trofeul Tinereții» 2.0, ediția 2022

Luana Toader este laureata celei de a 54-a ediții a Festivalului de la Amara

«Trofeul Tinereții» 2.0, ediția 2022

După 3 ani de reabilitare, Grădina de Vară de la Amara redeschide porțile «Trofeului Tinereții». Dincolo de inerentele probleme organizatorice, au fost două seri incendiare în care peste 5000 de spectatori s-au bucurat din plin de un spectacol care s-a profesiona­lizat. «Trofeul Tinereții», adjudecat de o tânără de numai 17 ani, a plecat la Pitești. Ialomița rămâne cu premiul I, acordat Eleonorei Filipoiu din Slobozia și responsabilitatea de a susține un Festival prea mare pentru un un județ atât de mic...

Lifting de 13,8 milioane de lei Reabilitarea Grădinii de Vară din Amara a durat... [citește_tot_articolul]

16 August 2022, 19:05 (8880 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

În grafic

Fotbal, Liga a II-a, Ripensia Timișoara-Unirea Slobozia 1-2

În grafic

6  puncte în primele două etape au scos fotbaliștii de la Unirea Slobozia și sezonul trecut. Atunci au avut parte, în primele două etape, de două noupromovate. Acum, doar de una, plus o echipă de veșnică perspectivă, Ripensia Timișoara. Unirea pare să demonstreze mai multă siguranță în joc și maturitate dată de infuzia de jucători cu experiență, gestionată cum trebuie de la fel de experimentatul antrenor Costel Enache. După victoria clară cu Baia Mare, era normal ca echipa câștigătoare să rămână în teren. Așadar, Costel Enache i-a folosit pe următorii: Contra-Ibrian, Dinu, Perju, Toma-Coadă (Lazăr ’86), Ekollo (Prejmerean ’62)-Boțogan (Dorobanțu ’78), Afalna, Silaghi (Bolohan ’62)-Rus (Golda... [citește_tot_articolul]

16 August 2022, 17:35 (4272 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Încep meciurile oficiale

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Încep meciurile oficiale

Recolta Gheorghe Doja este pe cale să termine neînvinsă suita de meciuri amicale din această vară. Ba mai mult, să obțină victorii pe linie! Și, nu vă hazardați să spuneți că trupa antrenată de Adrian Cristea a avut doar adversari facili. Ialomițenii au trecut de echipe incomode, ca Dunărea Călărași sau Viitorul Ianca. Aceasta în condițiile a numeroase căutări pentru întregirea lotului, avariat simțitor de multiplele plecări. În ultimul joc amical, Recolta a trecut cu 10-3 de Victoria Țăndărei. Răduca a reușit o triplă, Eavaz o dublă, restul golurilor fiind reușite de Drăgan, Alexe, Chiriță, Truță și Vasilescu. Ultimii doi sunt jucători veniți în probe care nu vor fi păstrați în lotul pentru sta... [citește_tot_articolul]

16 August 2022, 15:10 (5376 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Două serii în Liga a IV-a Ialomița

Fotbal

Două serii în Liga a IV-a Ialomița

Proaspăt reconfirmat în postul de președinte al AJF Ialomița, Vasile Bratu vine cu o inovație în sistemul de desfășurare al Ligii a IV-a. Aceasta este menită să mai reducă din cheltuielile echipelor gene­rate de creșterea prețurilor din ultima perioadă. Concret, campionatul Ligii a IV-a va fi defalcat pe două serii structurate pe criteriul geografic. Se va reduce, astfel, cel puțin costul de­plasărilor. Vom avea două serii a câte 10 echipe. În sistemul regulat se va juca tur-retur, urmând ca pri­mele 4 clasate din fiecare serie să meargă împreună în play-out, unde se vor juca doar meciuri tur, pe sistemul deja implementat în Liga a II-a. Astfel, o echipă calificată în play-off va juca 25 de meciuri... [citește_tot_articolul]

16 August 2022, 13:35 (6292 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cât de mare e caisa consilierului Potinche?

Cât de mare e caisa consilierului Potinche?

N-am mai intrat pe pagina Facebook a consilierului personal al președintelui Pavel de vreo 4 luni. Și nici n-am fi intrat dacă nu ne-ar fi rugat el... Mai bine nu ne ruga, căci știți cum e vorba: «nimic nu e mai bine decât ce-și face consilierul cu mâna lui». Și, Slavă Domnului!, Alin Potinche își face, căci se plictisește de moarte la slujba lui călduță și bine plătită, de bugetar. Căci iată ce am găsit prin­tre zecile de repostări oficiale și comentariile siropos-lăcrimoase care denotă preocupările existențialiste ale consilierului multi-task al administrației județene. Consilierul Potinche se întreabă public dacă are cineva o caisă mai mare ca a lui. Nu râdeți, că nu e de râs! Și nici... [citește_tot_articolul]

16 August 2022, 13:20 (5572 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Gărzi neacoperite la Ambulanța Ialomița din cauza lipsei medicilor

Gărzi neacoperite la Ambulanța Ialomița din cauza lipsei medicilor

Nu doar spitalele din Ialomița sunt afectate de lipsa medicilor, ci și Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița. Activitatea instituției este afectată din cauza lipsei specialiștilor, în fiecare lună existând zile în care, pe timp de zi, gărzile nu pot fi acoperite. Astfel, chiar dacă situația o impune, la cazuri sunt trimiși doar asistenții, iar în cazul transferu­rilor se apelează la medicii din județele învecinate. «Avem nevoie de un singur medic pentru a putea desfășura activitatea corespunzător, doar că nimeni nu s-a arătat interesat să lucreze în Ialomița...» susține medicul Magda Ghiță, managerul Servi­ciului Județean de Ambulanță Ialomița.

Post scos la concurs de două ori... [citește_tot_articolul]

15 August 2022, 15:20 (8993 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Emilian Barbu a ajuns șef la Poliția Locală Țăndărei

Nimic nu se pierde, nimic nu se câștigă, totul se reciclează

Emilian Barbu a ajuns șef la Poliția Locală Țăndărei

Conform principiului enunțat de celebrul chimist francez Antoine-Laurent Lavoisier, în natură «nimic nu se pierde, nimic nu se câștigă, totul se transformă». Iar în administrație și politică «se reciclează». Așa se face că domnul Emilian Barbu, ex-subprefect al județului Ialomița a ajuns șeful Poliției Locale Țăndărei. Da, știm! Știrea e veche de două luni... Ne cerem scuze, domnul Barbu a zburat întotdeauna la joasă înălțime, dereglând permanent radarul redacției. În plus, noi nu asupra involuției carierei domnului Barbu vrem să atragem atenția. Ba, dimpotrivă, deplângem faptul că acesta, fost șef al Serviciului Juridic din cadrul Primăriei Slobozia și subprefect al PMP prin 2019-2020, a ajuns... [citește_tot_articolul]

15 August 2022, 11:10 (30236 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții» 2022  a plecat la Pitești

Festivalul de la Amara, la a 54-a ediție

«Trofeul Tinereții» 2022 a plecat la Pitești

Luana Toader, o tânără de numai 17 ani din Pitești, este câștigătoarea Festivalului «Trofeul Tinereții», ediția 2022. «Nu pot să cred!» a strigat tânăra în timp ce își primea premiul. Distincția i-a fost înmânată de decanul de vârstă al juriului, compozitorul Horia Moculescu, prezent pe scena Festivalului timp de 50 de ediții.

«Voi investi premiul în cariera mea!»
Duminică, 14 august a.c., Festivalul «Trofeul Tinereții» și-a anunțat câștigătorii. Marele premiu a fost obținut de Luana Toader, o tânără de 17 ani din Pitești, județul Argeș. Elevă în clasa a XI-a la un prestigios... [citește_tot_articolul]

14 August 2022, 23:00 (8961 vizualizări - 2 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
307 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Beți la volan

Polițiștii au depistat luni, 7 august a.c., doi bărbați de 27 și 48 ani, din comuna Scânteia, respectiv Movilița, care conduceau autoturisme deși se aflau sub infuența băuturilor alcoolice. Ambii au fost ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 21:05
(4168 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile cehe, identificat de polițiștii ialomițeni

Un autoturism căutat pentru confiscare de autoritățile cehe a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița. Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:30
(5634 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A dispărut de la domiciliu

Ialomița: A dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni  caută o minoră, de 12 ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea minorei sunt rugați să sune la numărul ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:20
(7157 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Festivalul Național de Folclor «Doina Bărăganului», ediția a III-a

În organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, a Consiliului Local Amara, a Consiliului Local Slobozia, a Direcției ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:05
(5292 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident rutier în zona Popasului «Perla»

Accident rutier în orașul Amara, în zona Popasului «Perla». O femeie și un bărbat, ambii în vârstă de aproximativ 60 de ani, au fost răniți după ce două automobile s-au ciocnit. Din primele informații se ...[citește_toată_știrea]

7 August 2017, 19:13
(6750 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


ITM Ialomița: Amenzi de 100 mii de lei pentru «muncă la negru»

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna iulie 2017 o serie de controale tematice pentru a preveni și combate fenomenul «muncii la negru». În urma verificărilor au fost depistate ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 20:10
(6686 vizualizări - 1 comentariu)


Se închide gazul la Fetești

Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea furnizării de gaze naturale în municipiul Fetești, pe străzile Anghel Saligny, Călărași și Ecaterina Teodoriu, vineri, 4 august 2017, în intervalul orar 8,00-12,00. ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 19:35
(4247 vizualizări - 0 comentarii)


«Trofeul Tinereții Amara 2017», sub supravegherea jandarmilor

Efective de jandarmi vor supraveghea, în perioada 3-6 august 2017, buna desfășurare a Festivalului «Trofeul Tinereții Amara 2017». Misiunile oamenilor legii au ca scop prevenirea de fapte antisociale. ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 19:05
(5862 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC CARGILL CEREALE SRL
angajează
LABORANT
pentru Silozul Bucu, județul Ialomița
2 posturi-unul permanent și
unul pe perioadă determinată (5 luni)
Cerințe minime: studii medii,
cunoștințe operare calculator;
studiile de specialitate sau
experiența în domeniu
constituie un avantaj
Responsabilități: determină calitatea
produselor la Recepție,
în timpul Depozitării, la Livrare,
întocmește documentele specifice
acestor operațiuni manual
și pe calculator și operează
în sistemul de gestiune toți indicii
calitativi necesari, întocmește rapoarte
Cei interesați sunt rugați
să trimită CV-ul pe adresa de mail:
[email protected]
sau pe fax la nr. 021/23.32.499,
cu mențiunea
«pentru laborant Bucu, județul Ialomița»
CV-urile pot fi depuse
și la poarta Silozului Bucu,

situat în strada Gh. Lazăr,
cu mențiunea de mai sus,
în atenția dlui Șerban Jan-șef locație.
Termenul limită de depunere al CV-urilor
este 10 August 2017

1 August 2017, 20:10


Polițiști noi la IPJ Ialomița

Polițiști noi la IPJ Ialomița

4 ofițeri și 12 agenți de poliție din promoția 2017 reîmprospătează colectivul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Luni, 31 iulie a.c., 4 ofițeri și 12 agenți de poliție s-au prezentat la ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 19:15
(5649 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursă a locurilor de muncă la solicitarea unui angajator

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza marți, 8 august 2017, o bursă a locurilor de muncă la solicitarea unui angajator. Este vorba de o firmă ce își desfășoară activitatea ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 15:20
(8328 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la samsarii auto!

Polițiștii din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul București, efectuează, marți dimineața, 1 august 2017, 14 percheziții în ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 11:05
(5845 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: A furat din magazin

Polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au fost sesizați vineri, 28 iulie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană ar fi sustras bunuri din magazin ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 20:10
(5214 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 28-30 iulie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:45
(4098 vizualizări - 0 comentarii)


Bilanț la ITM Ialomița. Peste 600 de controale, amenzi de peste 529 mii de lei!

Potrivit unui bilanț al ITM Ialomița pe primul semestru al anului 2017, în domeniul relațiilor de muncă au fost efectuate 668 de controale, 232 de angajatori fiind sancționați cu amenzi în cuantum de peste ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:35
(5352 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mandat de arestare pentru «tâlhărie»

Doi tineri de 14, respectiv 22 de ani, din Slobozia, bănuiți de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată», sunt cercetați de polițiști. Tânărul de 22 de ani a fost reținut pentru o perioadă de 24 ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:15
(4454 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Exerciții de alarmare

Primăria Slobozia informează că, începând cu luna august 2017, în prima zi de miercuri a fiecărei luni, în intervalul orar 10,00-11,00, se vor organiza și desfășura exerciții de alarmare. Astfel, vor fi ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 18:40
(4500 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Campanie pe șantierele cu lucrări de săpături

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat, în perioada 5-7 iulie 2017, o campanie de control la unitățile din șantierele unde se efctuează lucrări de săpături. Având în vedere evenimentele ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 15:20
(6130 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi de 34 mii de lei pentru patronii spălătoriilor auto

Inspectorii din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă  Ialomița au verificat recent modul în care se respectă legislația în muncă de către patronii spălătoriilor auto de pe raza județului. Cu ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 21:05
(6593 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: A scăzut infracționalitatea stradală

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a făcut un bilanț al activității pe primul semestru al anului în curs. Potrivit statisticilor, infracționalitatea stradală sesizată la nivelul județului a ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 20:20
(4099 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Află de pe internet informații despre calitatea aerului

Agenția Județeană pentru Protecția Mediului Ialomița informează cetățenii cu privire la faptul că website-ul care oferea informații despre calitatea aerului a fost îmbunătățit. Astfel, cei interesați pot ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 20:05
(4434 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Reținuți pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au întocmit dosare penale pe numele a cinci ialomițeni, cu vârste cuprinse între 19 și 45 de ani, aceștia fiind suspecți în mai multe cauze privind comiterea de furturi. Pentru trei ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 19:40
(4709 vizualizări - 0 comentarii)


Avarie ENEL: Fetești a rămas fără apă!

Vineri, 28 iulie 2017, în jurul orelor 15,20, în urma unei avarii la linia de alimentare cu tensiune a Uzinei de Apă Fetești, abonații din localitate au rămas fără apă potabilă. Au fost anunțați reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 19:25
(5721 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat acroșat de un autoturism

Un bărbat de 34 de ani, din județul Constanța, a fost rănit în urma unui accident rutier produs pe raza comunei Stelnica luni, 24 iulie 2017. Acesta a fost acroșat de un autoturism condus de un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2017, 16:35
(5528 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Stelnica accident


Movilița: Cinci persoane rănite într-un accident rutier

Accident rutier între localitățile Movilița și Coșereni. Cinci persoane au fost rănite după ce 3 mașini s-au ciocnit. La fața locului s-au deplasat paramedicii SMURD, însoțiți de un echipaj de descarcerare ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 17:21
(5469 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Scandal de «Ziua Comunei»

Jilavele: Scandal de «Ziua Comunei»

Duminică 22 iulie a.c., în jurul orei 1.30, jandarmii din cadrul unei patrule care asigura măsurile de ordine publică la manifestările culturale prilejuite de «Ziua Comunei Jilavele», au observat pe o alee ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 15:20
(6309 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele scandal


Tabără gratuită organizată de Catedrala Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, Catedrala din Urziceni a organizat o mini tabără la Mânăstirea Cozia din județul Vâlcea. Astfel, în perioada 16- ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 12:15
(4637 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii iunie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6220 șomeri, din care 943 șomeri indemnizați, respectiv 5277 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 11:10
(4696 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Moment de reculegere în memoria polițistului Sorin Vezeteu

IPJ Ialomița: Moment de reculegere în memoria polițistului Sorin Vezeteu

Duminică, 23 iulie 2017, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au ținut un moment de reculegere în fața instituției, pentru a cinsti memoria polițistului Sorin Vezeteu, ucis în ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2017, 15:30
(4937 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Oficialii MApN au intervenit pentru scoaterea din Dunăre a TAB-ului scufundat

Vineri, 21 iulie 2017, reprezentanții Ministerului Apărării Naționale au intervenit la Bordușani pentru a scoate din apele Dunării TAB-ul scufundat, în urma exercițiului militar NATO, desfășurat în zonă ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2017, 18:25
(11887 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...