Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Șantierul a fost inspectat de ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu

Stadiul construcției Pasajului de la Drajna

Șantierul a fost inspectat de ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu

Vineri, 29 iunie a.c., ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a efectuat o vizită de lucru pe șantierul Pasajului de la Drajna. Potrivit acestuia, în momentul de față, obiectivul se află în grafic în ceea ce privește execuția, fiind printre cele mai avansate investiții de infrastructură din portofoliul Ministerului Transporturilor. Alături de Sorin Grindeanu, la această întâlnire au participat și președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, prefectul județului Ialomița, Constantin Marin, precum și parlamentarii social-democrați Ștefan Mușoiu și Raluca Dumitrescu.

Proiect în valoare de 98,1 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2022, 17:15 (12315 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Blocuri pentru medici și profesori, la Fetești

Blocuri pentru medici și profesori, la Fetești

Administrația locală din Fetești va construi 5 blocuri de locuințe destinate medicilor și profesorilor care aleg să-și desfășoare activitatea pe raza municipiului. Proiectul va fi realizat cu ajutorul fondurilor disponibile prin Programul Național de Redresare și Reziliență (PNRR), aceasta fiind a patra depunere prin PNRR a Primăriei Fetești.

Proiectul se află în etapa de evaluare Blocurile destinate medicilor și profesorilor care vor să-și practice profesiile în municipiul Fetești sunt prevăzute cu câte 6 apartamente cu 2 camere. Valoarea totală a acestui proiect este de 10,8 mi­lioane... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2022, 12:40 (12425 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia susține înființarea unui Centru de Dializă

Spitalul Slobozia susține înființarea unui Centru de Dializă

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este singura unitate medicală din sistemul public unde se poate inițiali­za/des­fășura procedura de dializă. Acest tip de terapie ajută pa­cienții cu boală renală cronică să supraviețuiască. În prezent, la Spitalul Slobozia beneficiază de această procedură 26 de bolnavi, însă instituția do­rește să-și extindă capacitatea pentru a oferi sprijin unui nu­măr cât mai mare de pacienți.

«Rinichii» artificiali de la etajul 8 Stația de Dializă a Spitalului Județean de Urgență Slobozia se află situată la etajul 8 al unității medicale, acolo unde se află... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2022, 13:10 (17383 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Ansamblul PECO» din Slobozia se reabilitează cu 10,6 milioane de lei

«Ansamblul PECO» din Slobozia se reabilitează cu 10,6 milioane de lei

Administrația locală din Slobozia a început reabilitarea «Ansamblului PECO» din oraș. Lucrările se vor finaliza la sfârșitul anului viitor, însă oficialii Primăriei Slobozia susțin faptul că există șanse mari ca șantierul să se închidă mai devreme. Valoarea totală a proiectului se ridică la 10,6 milioane de lei.

Oază de verdeață în inima orașului Demersurile privind reamenajarea zonei «Ansamblul PECO» din Slobozia au început în anul 2019, când proiectul a fost depus pentru finanțare la Agenția de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia. Titlul oficial al proiectului este «Reabilitarea, modernizarea... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2022, 12:20 (36581 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PSD Ialomița dă startul Alegerilor din 2024

Un nou proiect politic pentru județ

PSD Ialomița dă startul Alegerilor din 2024

PSD organizează în toamna acestui an primul congres ordinar al partidului din 2013 și până în prezent. De­cizia obligă organizațiile județene să declanșeze ale­geri la nivelul filialelor locale din mediul urban și rural. Marian Pavel, actualul președinte al Organizației PSD Ialo­mița, susține că va veni în fața social-democraților cu un nou proiect politic pentru județ. Printre obiectivele viitoarelor Alegeri Locale se numără și recâștigarea fotoliului de primar la Slobozia.

La PSD sună goarna Alegerilor viitoare În plină vară, PSD Ialomița se pregă­tește de Alegeri. Conform calendarului... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2022, 13:20 (13018 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Cantonament terminat în forță

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Cantonament terminat în forță

Unirea Slobozia a prins gustul golului în actuala perioadă de pregătire, senzație care sperăm să persiste și după startul competiției în liga secundă. Elevii lui Costel Enache au marcat 28 de goluri în cele 6 partide de pre­gătire disputate și au primit doar două. În ultimul meci jucat în cadrul cantonamentului de la Târlungeni, Unirea s-a impus cu 9-1 în fața celor de la ACS Codlea. 3 dintre goluri au fost marcate de Denis Golda, atacantul transferat în această vară de la Ripensia Timișoara. Ciprian Rus și Raul Bolohan au realizat câte o dublă, fiind completați de Robert Silaghi și Vlad Prejmerean. Costel Enache a început meciul în următoarea formulă: Păduraru-Ciobanu, Dinu, Perju, Ibiran-Ekollo... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2022, 19:20 (10633 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie cu Unirea «U19»

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Victorie cu Unirea «U19»

Recolta Gheorghe Doja a bifat al doilea meci amical din cadrul actualei perioade de pregătire. Pentru că s-a dovedit o tactică utilă în iarnă, conducerea a ales să apeleze tot la adversari din zonă, ba chiar și la echipe de juniori. Așa s-a întâmplat sâmbătă, 23 iulie 2022, când echipa antrenată de Adrian Cristea s-a duelat cu juniorii sub 19 ani ai Unirii Slobozia, într-un meci care a avut loc pe terenul de la Perieți. Antrenorul Adrian Cristea a început meciul în următoarea formulă: Oprea-Ene, Chebac, Lungu, Andrei-Alexe, Comșa-Chiriță, Răduca, Petre-Stanciu. Au mai intrat Popescu, Spirea, Negoi și Toma. A fost un meci frumos, elevii antrenorului Ion Ionescu dând o replică bună mai experimentaților... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2022, 14:40 (6243 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Liceele ialomițene pe care elevii nu le vor

Liceele ialomițene pe care elevii nu le vor

În urmă cu o săptămână, Ministerul Educației a dat publicității rezultatele admiterii computerizate la liceu a elevilor care au susținut Evaluarea Națională. În Ialomița, 4 unități de învăță­mânt nu au reușit să acopere toate locurile disponibile, deoarece nu s-au numărat printre preferințele elevilor.

Cele mai mici medii de admitere Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară Fetești, Liceul Tehnologic «Anghel Saligny» Fetești, Liceul Teoretic «Paul Georgescu» Țăndărei și Liceul Tehnologic Țăndărei sunt unitățile de învățământ care nu au reușit să ocupe toate locurile disponibile în... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2022, 12:20 (16318 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Marian Subțirică, bronz la Cupa României

Lupte libere

Marian Subțirică, bronz la Cupa României

Săptămâna trecută, în ca­lendarul competițional al luptelor au fost programate mai multe evenimente. Cum ne-au obișnuit, luptătorii ialomițeni s-au evidențiat mai mult sau mai puțin. La Târgu Mureș s-a desfășurat Cupa României, com­petiție care s-a adresat sporti­vilor cu vârste sub 20 de ani. Marian Subțirică, luptător legitimat la CSM Unirea Sloozia, a obținut medalia de bronz. Anterior, Marian participase și la Campionatul European al acestei categorii de vârstă unde, însă, nu s-a lipit de medalii. «Îl felicit pe Marian Subțirică pentru acest rezultat care se adaugă multor altora la fel de valoroase» ne-a declarat antrenorul Marian Moraru, ale cărui motive de mândrie nu s-au oprit aici.
... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2022, 11:05 (8677 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Mii de hectare cultivate cu grâu și rapiță, calamitate din cauza secetei pedologice extreme

În Ialomița

Mii de hectare cultivate cu grâu și rapiță, calamitate din cauza secetei pedologice extreme

UPDATE: Culturi de floarea-soarelui, afectate de omizi

Seceta pedologică extremă a creat probleme și pe tere­nurile agricole din Ialomița. O estimare oficială a Direcției Județene pentru Agricultură Ialomița arată faptul că peste 1500 de hectare cultivate cu grâu și rapiță au fost calamitate din cauza lipsei apei din sol. 22 de fermieri, potrivit raportului oficial, au înștiințat autoritățile asupra situației.

Verificările sunt în curs Direcția Județeană pentru Agricultură Ialomița a prezentat un prim bilanț în ceea ce privește efectele secetei pedologice extreme cu care se confruntă județul Ialomița. Cele mai afectate culturi, înfiin­țate... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2022, 12:40 (6249 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

18 copii instituționalizați din Ialomița, la «Ziua Aviației Române»

«Liga Aeriană Română», alături de comunitate

18 copii instituționalizați din Ialomița, la «Ziua Aviației Române»

Miercuri, 20 iulie 2022, de Ziua Aviației Române, 18 copii instituționalizați din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița au participat la evenimentele organizate la București pentru marcarea «Zilei Aviației Române». Excursia gratuită a fost posibilă grație inițiativei reprezentaților «Ligii Aeriene Române»-filiala Ialomița. Copiii au asistat, începând cu orele 11,00, la Monumentul «Eroilor Aerului» din Piața Aviatorilor, la ceremonia militară și religioasă organizată aici. Pe timpul ceremoniei au evoluat aproximativ 20 de aeronave militare de tip F-16 Fighting Falcon, C-130 Hercules, C-27J Spartan, Antonov AN-30, IAR-330, IAR-99 aparținând Forțelor Aeriene... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2022, 16:40 (7133 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Coaliția PSD-PNL a început măcelărirea IMM-urilor!»

Vicepreședintele USR Ialomița, Mihai Tănăsescu

«Coaliția PSD-PNL a început măcelărirea IMM-urilor!»

Alegerea noului președinte al USR, Cătălin Drulă, restartează activitatea politică a filialelor locale. După 2 ani de provizorat politic, liderii locali ai filialei revin pe scena publică. Ex-prefectul Mihai Tănăsescu, vicepreședinte al USR Ialomița, rămâne un critic radical al actualei coaliții de guvernare.

Bilanțul primilor 2 ani Mihai Tănăsescu, vicepreședintele USR Ialomița, consideră mai mult decât firească sancționarea actualei coaliții de guvernare în cadrul unor dezbateri în care să fie implicată societatea civilă: «Coaliția PSD-PNL a început măcelarirea IMM-urilor pentru a... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2022, 13:10 (11611 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Oficialii Consiliului Județean Ialomița au semnat achiziția sediului Urban SA Slobozia

Înapoi în noua veche locație

Oficialii Consiliului Județean Ialomița au semnat achiziția sediului Urban SA Slobozia

Miercuri, 20 iulie 2022, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel și administratorul public al instituției, Alexandru Potor, au contrasemnat ontractul de vânzare-cumpărare al sediului Urban SA din Slobozia. «Urban SA revine „acasă“, unde îi este locul, pe strada Vasile Alecsandri, nr. 14!» a punctat președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel.

O zi memorabilă Miercuri, 20 iulie a.c., la mai bine de 6 luni de la debutul negocierilor cu RAJA Constanța, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel și administratorul public al instituției, Alexandru... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2022, 18:20 (13255 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Copiii, predispuși la infectări cu noua subvariantă a SARS-CoV-2!»

Andreia Radu, președintele Asociației Medicilor de Familie Ialomița

«Copiii, predispuși la infectări cu noua subvariantă a SARS-CoV-2!»

Tot mai mulți copii sunt afectați de noua subvariantă a virusului SARS-CoV-2, responsabilă de creșterea numărului de cazuri de COVID-19. Medicul Andreia Radu, președintele Asociației Medicilor de Familie din Ialomița, trage un semnal de alarmă și le recomandă părinților să evite expunerea copiilor la pericolul infectării. «Au început să fie pozitivi cei mici, în special sugarii și copiii până în 3 ani...» susține medicul de familie Andreia Radu.

Purtarea măștii, singura soluție Medicul de familie Andreia Radu susține faptul că noua subvariantă a virusului SARS-CoV-2, responsabilă de... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2022, 11:40 (13925 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministrul Agriculturii, Petre Daea a verificat stadiul lucrărilor de infrastructură la sistemele de irigații din Ialomița

Ministrul Agriculturii, Petre Daea a verificat stadiul lucrărilor de infrastructură la sistemele de irigații din Ialomița

Joi, 21 iulie a.c., ministrul Agriculturii, Petre Daea a desfășurat o vizită de lucru în Ialomița. Demnitarul a inspectat stadiul lucrărilor de reabilitare ale sistemului pentru irigații în zona Făcăeni-Bordușani-Vlădeni. Investițiile au fost finanțate de Guvernul României, prin Programul National de Reabilitare a Infrastructurii Principale de Irigații din România. Totodată, ministrul s-a întâlnit și cu reprezentanții OUAI Movila, pentru a vedea modul în care s-au dezvoltat culturile agricole, în zonele unde infrastructura de irigații a fost pusă în funcțiune.

Inspecție în Ialomița... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2022, 20:05 (39053 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițistul amenințat cu moartea este vizat de Biroul Control Intern al Poliției Ialomițene

La Slobozia

Polițistul amenințat cu moartea este vizat de Biroul Control Intern al Poliției Ialomițene

Agent în cadrul Poliției Municipiului Slobozia, Cristian Milea reclama în urmă cu câteva săptămâni faptul că a fost ultragiat, fără ca organele judiciare să ia o măsură împotriva agresorului său. În timp ce dosarul încă așteaptă o rezoluție din partea procurorului de caz, colegii polițistului, din cadru Biroului Control Intern al IPJ Ialomița, au demarat o serie de verificări pentru a descoperi dacă imaginea Poliției a fost sau nu afectată (sic!). Reprezentanții Sindicatului Național al Polițiștilor și Personalului Contractual-filiala Ialomița (SNPPC) au precizat faptul că vor deschide o acțiune în instanță, dacă la finalul verificărilor, Biroul Control Intern va dispune măsuri îndreptate împotriva... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2022, 14:50 (17467 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, controale la farmaciile din județ

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, controale la farmaciile din județ

În această perioadă, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița întreprinde o serie de controale la toate farmaciile din județul Ialomița. Potrivit datelor, în relație contractuală cu instituția sunt 60 de astfel de entități. Controlul survine unei decizii definitive a Înaltei Curți de Casație și Justiție, care vizează un raport al Curții de Conturi a Românei din anul 2016. Auditorii au descoperit faptul că, în mai multe județe din țară, printre care și Ialomița, au fost decontate medicamentele eliberate fără să se țină cont de reducerile comerciale de care au beneficiat farmaciile de la distribuitori.

Prejudiciu de 90 mii de lei... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2022, 11:05 (17253 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Primul meci: acasă, cu Baia Mare!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Primul meci: acasă, cu Baia Mare!

La sediul Federației Române de fotbal s-a tras la sorți, miercuri, 20 iulie a.c., țintarul Ligii a II-a, ediția 2022-2023. Unirea Slobozia va disputa, în sezonul regulat, 10 meciuri acasă și 9 meciuri în deplasare. Meciul de debut în noul sezon, programat pe 6 august 2022, va găsi Unirea în postură de echipă gazdă, adversară fiind nou-promovata Minaur Baia Mare.Urmează Ripensia Timișoara, în deplasare și Metaloglobus București, acasă. Vom primi pe propriul teren echipe ca Poli Iași, Oțelul Galați și, mai ales, Steaua București, în primul meci oficial din 2023. Cu Dinamo vom juca în deplasare, în etapa a 8-a, la începutul lunii octombrie.

Iată cum arată programul Unirii Slobozia în sezonul regulat al ediției de campionat 2022-2023 din divizia secundă... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2022, 16:40 (15891 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Rugăciuni pentru «ploi liniștite»

Rugăciuni pentru «ploi liniștite»

Pentru că Planul Național de Redresare și Reziliență nu are prevăzut niciun euro pentru investiții în infrastructura de irigații a județului, episcopul Sloboziei și Călărașilor, Preasfințitul Vincențiu, a ales o modalitate inedită de sprijin a fermierilor loviți de secetă în Ialomița. Conform oficiosului «Lumina», duminică, 17 iulie 2022, «în cadrul Sfintei Liturghii s-au rostit rugăciunile speciale „la vreme de secetă“, pentru ca Dumnezeu să trimită ploaie liniștită, spre buna rodire a pământului». Rugăciunile ierarhului, mai explică reporterul, au fost dublate de cele ale credincioșilor care au participat seara la slujba Privegherii «la finalul căreia slujitorii Catedralei au mers în procesiune în jurul sfântului lăcaș cu racla ce adăpostește un fragment din moaștele Sfântului Mucenic Emilian de la Durostorum»... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2022, 13:40 (9698 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Concediere colectivă la Combinatul Chimic Slobozia

Se întâmplă din nou

Concediere colectivă la Combinatul Chimic Slobozia

Reprezentanții Nitramonia BC SRL, firma care administrează platforma fostului Combinat Chimic din Slobozia, a notificat autoritățile cu privire la intenția de a declanșa procedura concedierii colective. Societatea are în plan să trimită în șomaj 350 de angajați. În martie 2022, firma Nitramonia BC SRL Bacău anunța public faptul că intenționează redeschiderea activității fostului Combinat Chimic din Slobozia.

350 de angajați, concediere colectivă În adresa pe care au înaintat-o instituțiilor publice, reprezentanții Nitramonia BC SRL Bacău precizează faptul că ceea ce i-a determinat să... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2022, 20:50 (16479 vizualizări - 11 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
317 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Furt din magazin

Luni, 27 februarie 2017, polițiștii slobozeni au identificat un bărbat, de 31 de ani, din localitate, bănuit de comiterea infracțiunii de furt. Din cercetări a reieșit că în timp ce se afla într-un magazin ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2017, 20:35
(3819 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Activități de prevenire a delincvenței juvenile

Elevii de la unități de învățământ de pe raza orașului Țăndărei au fost informați despre delincvența juvenilă și victimizarea minorilor, dar și despre riscului de victimizare ca urmare a implicării în accidente ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2017, 17:25
(3955 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lampioane de Dragobete

O Asociație din Slobozia marchează Dragobetele într-un mod inedit. Cei 40 de membri ai Asociației «Interact» din Slobozia oferă lampioane în schimbul unei donații de 10 lei pentru secția Pediatrie a Spitalului ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 17:10
(4109 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă pentru persoanele private de libertate

Vineri, 24 februarie 2017, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita, în colaborare cu Penitenciarul Slobozia, a organizat la sediul instituției, «Bursa locurilor de muncă pentru persoane ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 14:25
(5386 vizualizări - 0 comentarii)


84 de ani de Protecție Civilă în România

«Ziua Protecției Civile» din România este un eveniment care prilejuiește rememorarea momentului istoric în urma căruia a fost înființată Apărarea Pasivă din România. Înaltul Decret Regal nr. 468 din 19 ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 12:20
(6036 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Combaterea braconajului piscicol

Polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au organizat și desfășurat joi, 23 februarie 2017, pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate, o acțiune pe linie de ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 11:15
(4335 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Campanie de informare

În cursul anului 2017, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița va desfășura o acțiune de informare privind obligațiile legale ale angajatorilor de a consulta lucrătorii și de verificare a organizării ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 10:20
(5569 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni

Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni

Pentru a veni în sprijinul semenilor noștri aflați în suferință, miercuri, 22 februarie 2017, în intervalul orar 8,00 -12,00, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a continuat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2017, 15:10
(5090 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Două persoane, rănite într-un accident rutier

Cosâmbești: Două persoane, rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de marți, 21 februarie 2017, în jurul orei 7,45, două autoturisme ce se deplasau pe DJ201 au fost implicate într-un accident rutier, la intrarea în localitatea Cosâmbești dinspre Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2017, 14:05
(4197 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Urziceni

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest caz, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 19:05
(5338 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Furt din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați vineri, 17 februarie a.c., de angajata unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 18:10
(3238 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vârste cuprinse între 34 și 43 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 17:55
(4299 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați la acest sfârșit de săptămână ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 17:50
(3887 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Grecii de Jos

Un incendiu puternic a izbucnit, în seara zilei de sâmbătă, 18.02.2017, la două anexe ale unei societăți comerciale din localitatea Fierbinți Târg-Grecii de Jos. Cel mai probabil, flăcările au fost generate ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 13:50
(4029 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfârșitul lunii ianuarie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7638 șomeri, din care 1921 șomeri indemnizați, respectiv 5717 șomeri ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 14:05
(3904 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri suplimentare la bugetul de stat de peste 1,443 milioane de lei

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit, în luna ianuarie 2017, venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 1,443 milioane de lei, în urma a ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 12:50
(4948 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, că alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în zonele și în ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 11:45
(3723 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, conform Programului Național de Supraveghere și Control, a efectuat în perioada 01.02-15.02.2017, ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 10:10
(4482 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de 8500 de lei

Marți, 14 februarie 2017, polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:40
(5472 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru tentativă de omor

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:15
(7236 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinsă după ce a furat din magazin

Polițiștii feteșteni au fost sesizați marți, 14 februarie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:05
(3442 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: S-a prelungit perioada de înscriere pentru oferta de muncă sezonieră în agricultură în Danemarca

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, prin serviciul de ocupare EURES România, va organiza în prima jumătate a lunii martie 2017, la Brașov, Bursa locurilor de muncă sezoniere în sectorul agricol ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 13:45
(6126 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează TVA, conform selecției naționale, în luna februarie 2017, în valoare totală de 3,378 milioane de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 11:25
(5888 vizualizări - 0 comentarii)


anunț vânzare

societate comercială vinde în Slobozia
hală industrială
C1-atelier mecanic, 880 mp, din cărămidă
C2-magazie din cărămidă, 24 mp
C3-șopron metalic, 73 mp
C5-magazie din bolțari, 757 mp
C6-rezervor subteran, 9 mp
teren aferent 6470,42 mp
situat în zona industrială-OIERIE
Pentru vizualizare spații
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la tel. 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:50


anunț vânzare

societate comercială
vinde
• freză FUS 32,
• strung SN 402x4000
• strung SN 600
Relații suplimentare la
tel. 0722/650.547

15 Februarie 2017, 10:45


anunț vânzare

Societate comercială
vinde fostul cinematograf
și teren în suprafață de 1579,35 mp
situat în centrul orașului Hârșova
pentru vizualizare spațiu
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:40


anunț vânzare

societate comerciala
vinde spațiu
«Magazin Universal Rușețu»
și teren în suprafață de 683,24 mp
situat în comuna Rușețu, jud. Buzău
pentru vizualizare spațiu
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:40


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Un tânăr, de 20 de ani, din localitatea Amara, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autovehicul pe drumurile publice, deși avea acest drept suspendat. De asemenea, alt tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 18:10
(6611 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Salvator din pasiune»-Vino alături de noi!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița lansează faza a doua a campaniei de recrutare a voluntarilor din rândul cetățenilor dornici de colaborare cu profesioniștii ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 14:05
(5310 vizualizări - 0 comentarii)


Studenți în practică la Jandarmeria Ialomița

Studenți în practică la Jandarmeria Ialomița

În perioada 13 februarie-12 martie 2017, trei studenți ai Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza», arma «Jandarmi», vor efectua stagiul de practică în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 12:45
(4515 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...