Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Prima dezmorțire: 5-3 cu Rovine

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Prima dezmorțire: 5-3 cu Rovine

Recolta Gheorghe Doja a bifat, sâmbătă, 21 iulie 2022, primul joc amical al pauzei competiționale. Adversară și gazdă i-a fost FC Rovine, una dintre cele mai frumoase echipe din Liga IV, care sperăm să facă, cât mai curând, pasul spre nivelul următor. Cu toate că a avut multe absențe, c-așa-i la județ, echipa din Rovine nu a fost un adversar tocmai ușor pentru dojeni. A ieșit un meci spectaculos, cu 8 goluri. Recolta s-a impus cu 5-3, revenind după ce a fost condusă la pauză cu 2-1. Eduard Neagu a marcat de două ori pentru Rovine, fiind completat de tânărul Ainur. Pentru Gheorghe Doja a punctat de 3 ori liderul din teren, Adrian Răduca, celelalte goluri fiind semnate de Ionuț Alexe și Andrei ... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2022, 13:40 (10135 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Bronz mondial pentru Iulian Teodosiu

Scrimă

Bronz mondial pentru Iulian Teodosiu

Cel mai valoros sabrer român, slobozeanul Iulian Teodosiu, a cucerit prima medalie individuală din carieră la un campionat mondial, după un argint și două medalii de bronz, în proba pe echipe. La Campionatul Mondial de Scrimă care se desfășoară în aceste zile la Cairo, Iulian a debutat pe tabloul principal cu o victorie clară, 15-5, în fața kuweitianului Bandar Alshamlan. În 16-imi, a trecut de canadianul Shaul Gordon, cu 15-13, iar în Optimi l-a învins cu 15-14 pe italianul Luca Curatoli. La fel de greu a fost și meciul din Sferturi, contra coreeanului Sanguk Oh. Iulian Teodosiu s-a impus, după un duel spectaculos, tot în ultima tușă, cu 15-14. Teo pierde în Semifinală, 11-15, cu francezul Maxime... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2022, 12:20 (12505 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Torna, torna, fratre!»

două pe săptămână de la Secretariatul General al Guvernului (II)

«Torna, torna, fratre!»

Expresia din titlu este conside­rată, conform majorității istoricilor, prima mostră de protoromână consemnată istoric. Și este un îndemn pe care, se pare, un soldat roman l-a adresat măgarului său, rătăcit in no mans land, în timpul unei campanii a armatei bizantine împotriva ava­rilor, în anul de grație 587. Vă veți întreba, poate, ce legătură e între coada măgarului și numirea fratelui Luciferului Neacșu, secretar general al Guvernului, în CA la Autoritatea Aeronautică Civilă? Păi este! Că nici n-a sunat telefonul de la Libertatea... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2022, 15:40 (8743 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița înregistrează de două ori mai multe mame minore decât media națională

Raport UNICEF România

Ialomița înregistrează de două ori mai multe mame minore decât media națională

Un Raport al UNICEF România plasează județul Ialomița pe locul al doilea la nivel național în ceea ce privește copiii aduși pe lume de mame minore. Județul nostru înregistrează un procent de două ori mai mare decât media națională în ceea ce privește nașterile adolescentelor cu vârste cuprinse între 12 și 14 ani, atrag atenția specialiștii UNICEF. Mai mult decât atât, în ultimii 2 ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a înregistrat peste 100 de cazuri de adolescente, până 18 ani, care au devenit mame. «Cadrele medicale acordă o deosebită atenție acestor cazuri...» susțin reprezentanții celui mai mare spital din județul Ialomița.

Sărăcia și lipsa educației, factori favorizanți... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2022, 10:55 (12451 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Bătut în plină stradă pentru un telefon mobil

Slobozia: Bătut în plină stradă pentru un telefon mobil

Un bărbat din Slobozia a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce a fost bătut pentru un telefon mobil. Agresorii au fost identificați la scurt timp, iar acum se află în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al IPJ Ialomița.

Lăsat într-o baltă de sânge Incidentul s-a petrecut în urmă cu o săptămână, în zona Bazarului Municipal. Un bărbat se îndrepta către casă, vorbind la telefon, moment în care, din spate, cineva a încercat să i-l fure. Bărbatul s-a opus, moment în care agresorul l-a lovit cu pumnul în cap. Totodată, în altercație au intervenit alte două... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2022, 13:20 (14203 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Guvernul PNL-PSD-UDMR mimează politici sociale!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu

«Guvernul PNL-PSD-UDMR mimează politici sociale!»

Vacanța parlamentară nu întrerupe polemicile aleșilor. Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu rămâne un critic vehement al actualei coaliții de guvernare. În opinia sa, partidele politice cu putere de decizie la nivel guvernamental nu au capacitatea de a gestiona criza economică în care ne aflăm. Soluția deputatului AUR Silviu-Titus Păunescu ar fi susținerea unei noi generații politice, capabile să susțină reforme reale, în folosul cetățenilor români.

O coaliție fără soluții Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu atrage public atenția asupra crizei economice pe care guvernanții o maschează... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2022, 17:20 (2876 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secție modernă de Radiologie la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Secție modernă de Radiologie la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Datorită proiectelor de reabilitare, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești și Ambula­toriul de Specialitate au beneficiat de cea mai nouă aparatură. Astfel, unitatea medicală deține cea mai modernă secție de Radiologie din județul Ialomița. În premieră pentru orașul Fetești, instituția a achiziționat și un computer tomograf, unde se pot realiza investigații medicale specifice. «Suntem bucuroși de faptul că spitalul, pe lângă medici, are și echipamentele necesare!» susțin reprezentanții spitalului din Fetești.

Sănătate pentru 100 mii de ialomițeni Spitalul Municipal «Anghel Saligny... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2022, 12:20 (12724 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«PSD va reechilibra România pas cu pas!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«PSD va reechilibra România pas cu pas!»

Președintele executiv al PSD Ialomița, Ștefan Mușoiu susține reformarea cadrului fiscal actual. Acesta susține că reformele acceptate de PNL în ultimele săptămâni nu sunt suficiente pentru a propulsa România într-o zonă de si­guranță economică.

Explicații parlamentare Deputatul social-democrat Ștefan Mușoiu susține că facilitățile fiscale acordate de PNL nu sunt suficiente pentru a oferi României stabilitatea economică pe care populația și-o dorește. «Avem nevoie de noi reglementări privind creșterea protecției angajaților în fața angajatorilor, prin impunerea limitării la 33% a bene... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2022, 16:25 (11968 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliile Locale din Fierbinți-Târg și Amara votează proiecte de hotărâri ilegale

Curat murdar, de dragul politicii

Consiliile Locale din Fierbinți-Târg și Amara votează proiecte de hotărâri ilegale

La 2 ani de la Alegerile Locale, vendetele politice continuă să blocheze activitatea administrațiilor locale din Ia­lo­mița. La sfârșitul lunii iunie 2022, sub pretextul unor economii buge­tare, consilierii locali din Fierbinți-Târg și Amara au votat adoptarea unor proiecte de hotărâri care impun modificarea organigramei. Deciziile adoptate în plen sunt considerate ilegale de către secretarii celor două ad­ministrații, însă nu pot fi anulate decât prin decizia Prefecturii Ialomița.

Când consilierii fac legea la Fierbinți-Târg Administrația locală din Fierbinți-Târg este obligată să... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2022, 11:10 (12430 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ultimul mocasin

două pe săptămână de la Secretariatul General al Guvernului (I)

Ultimul mocasin

Da, știm. Ne-am jurat că o să uităm de el și că n-o să-l mai pomenim decât în rugăciuni. Ceea ce am și făcut, domnule Moraru, să știți... Dar fiind doar niște tonomate proaste, Dumnezeu nu ne-a luminat. În schimb Scaraoschi, pe mână cu Zuckerberg, ăla de-l plăteați dumneavoastră de la buget pe vremea când erați președinte pentru «cultul personalității», n-au avut de lucru și ne-au zgâriat retina cu fotografia asta. Și iar am fi răbdat, vă jurăm că nu e treaba noastă în care colț de Italie și cu cine vă faceți concediul. Dar mocasinii ăștia roșii de la Tommy Hilfiger ne-au pus capac. Așa că, după cum v-am obișnuit deja, am dat fuga la psihologul redacției să deslușim care e rostul... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2022, 15:20 (11968 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prejudiciu potențial de 6,7 milioane de euro la stația de epurare a orașului

Slobozia a activat «Comisia Dytras»

Prejudiciu potențial de 6,7 milioane de euro la stația de epurare a orașului

La sfârșitul lunii mai 2022, administrația locală a înființat o Comisie care va verifica stadiul fizic, tehnic și financiar al in­ves­tiției finalizate în 2011 la Stația de epurare a orașului Slobozia. Decizia survine la 12 ani de la recepția parțială a acestui obiectiv. Primarul Sloboziei, Dragoș Soare susține că este prima dată când administrația locală acționează public pentru rezolvarea acestei probleme administrative: «Suntem prima administrație care încearcă să rezolve această problemă pe care celelalte administrații au acoperit-o din cauza implica­țiilor avute... Nu căutăm cu orice preț vinovații, dacă ei nu sunt. Încercăm să rezolvăm o problemă pe care orașul o are de ani de zile!».
... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2022, 10:50 (7224 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile «repetente» la Evaluarea Națională și Bacalaureat

În Ialomița

Școlile «repetente» la Evaluarea Națională și Bacalaureat

14 școli gimnaziale și licee din județul Ia­lomița sunt conside­rate unitățile de învățământ cu cele mai slabe rezultate obținute la Evaluarea Națională și examenul de Bacalaureat, sesiunea iunie 2022. Acesta nu este primul an în care cele 14 școli și licee din județ au parte de rezultate dezastruoase la examenele naționale. În ultimii 4 ani școlari, potrivit rapoartelor oficiale ale Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, respectivele unități școlare au obținut cele mai mici medii la cele două examene. Oficialii Inspectoratului Școlar Ia­lomița nu au dorit să facă decla­rații publice pe această temă. În schimb, a implicat o parte din aceste școli în proiecte europene, tocmai pentru a crește... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2022, 12:55 (4866 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Voluntarii «FreeLand Festival»

Voluntarii «FreeLand Festival»

După 30 de ani de așteptare Slo­bozia are, în sfârșit, ceva propriu. Nu e Neversea, nu e Untold, dar e «FreeLand Festival». 3 zile în care oamenii s-au bucurat că trăiesc, iar orașul a uitat că e doar un biet târg de provincie. E meritul administrației, e me­ritul organizatorilor... Dar, înainte de toate, e meritul zecilor de voluntari ai Festivalului care au avut pentru prima dată ceva al lor, numai al lor... Și, chiar dacă vor continua să-și caute visele în alte lumi, își vor aminti mereu de primul vis al adolescenței lor.

Tinerețea are chipul lor Sunt peste 60 și... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2022, 18:40 (11242 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Împrumuturi în numele deponenților la CAR-ul pensionarilor din Țăndărei

Sute de păgubiți, cercetări în curs

Împrumuturi în numele deponenților la CAR-ul pensionarilor din Țăndărei

Casa de Ajutor Reciproc a Pensionarilor Țăndărei funcționează de aproape 20 de ani. Recent, una dintre angajate, a adus prejudicii de sute de mii de lei acestei IFN. Situația a fost reclamată de către deponenții în numele cărora angajata a contractat împrumuturi. Repre­zentanții CAR-ului au sesizat Parchetul de pe lângă Judecătoria Fetești. Cercetările sunt în curs.

120 de păgubiți la prima strigare În ultimele săptămâni, zeci de deponenți ai Casei de Ajutor Reciproc a Pensionarilor Țăndărei au sesizat conducerea instituției acuzând nereguli grave în administrarea fondurilor depuse... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2022, 17:10 (18816 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Semne bune: Unirea bate tot

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Semne bune: Unirea bate tot

Unirea Slobozia arată tot mai bine în meciurile amicale, în ciuda faptului că la echipă au venit 9 jucători noi. Sigur că nu putem vorbi deocamdată de omogenitate, dar Costel Enache pare să-i ducă pe galben-albaștri pe drumul corect. După victoria cu Abatorul, Slobozia a ridicat ștacheta și s-a confruntat cu două formații care vor evolua tot în liga secundă. Și a învins în ambele jocuri, fără să primească gol.

I-au «distrus» pe Dinamo O luăm de la coadă la cap, în or­dinea notorietății. Sâmbătă, 9 iulie 2022, numeroșii dinamoviști din Slobozia au avut prilejul să-și vadă favoriții pe... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2022, 14:35 (6777 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Constantin Frâncu, reconfirmat la CSM Unirea Slobozia

Handbal, Divizia A

Constantin Frâncu, reconfirmat la CSM Unirea Slobozia

Echipa de handbal a Sloboziei s-a clasat pe locul 2, la finele sezonului trecut, îndeplinindu-și surprinzător (a bătut de două ori mult mai titrata Corona Brașov!) obiectivul trasat de Primărie, cu toate că acesta a fost fixat, în mod dubios (ca să nu spunem tendențios), când deja competiția începuse. Cu toate acestea, spre bucuria viceprimarului Gigi Manea și cu aprobarea tacită a primarului Dragoș Soare, managerul Secției Handbal, Nicolae Goidea, a fost schimbat cu Robert Tereacă, informație pe care noi am furnizat-o în premieră. Din fericire, noul conducător al handbalului slobozean a hotărât să îl mențină în funcție pe antrenorul Constantin Frâncu, cel care a rea­lizat de pe banca tehnică... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2022, 13:10 (5986 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Recolta Gheorghe Doja și-a stabilit amicalele

Fotbal, Liga a III-a

Recolta Gheorghe Doja și-a stabilit amicalele

Teoretic, pe Recolta Gheorghe Doja o așteaptă vremuri mai bune. A primit de la Consiliul Județean Ialomița o finanțare de 700000 de lei, superioară celei din sezonul trecut. Paradoxal, echipa a fost părăsită de o serie de jucători importanți, în majoritate din motive personale. Conducerea și antrenorul reconfirmat Adrian Cristea, lucrează intens la împrospătarea lotului, dar, deocamdată, singurele nume concrete sunt Sabin Spirea și Geordano Lungu, doi puști talentați împrumutați de la Unirea Slobozia. Adrian Cristea a dat startul pregătirilor marți, 12 iulie 2022, moment în care seria amicalelor a fost deja stabi­lită. Astfel, Recolta se va duela pe 16 iulie 2022 cu Avântul Rovine, iar pe 23 iulie... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2022, 12:20 (5568 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Hoți de animale, reținuți de procurorii din Urziceni

Au furat peste 1000 de capete

Hoți de animale, reținuți de procurorii din Urziceni

După aproape 6 luni de cercetări, procurorii din Urziceni au reușit să fina­lizeze cercetările într-un dosar complex privind furturi de animale crescute în fermele zootehnice de pe raza județului Ialomița. Datele arată faptul că, după ce erau sustrase, animalele erau vândute pe piața neagră, în județul Tulcea. 6 persoane au fost arestate în această anchetă, ultima fiind deferită justiției în urmă cu o săptămână.

6 inculpați trimiși după gratii Cercetările în această anchetă au debutat în toamna anului trecut, când proprietarii mai multor ferme de animale din zona Urziceni au reclamat... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2022, 15:10 (13753 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Noul val COVID-19 creează haos la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Noul val COVID-19 creează haos la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Creșterea numărului de cazuri COVID-19 determină autoritățile din Ialomița să adopte măsuri pentru a limita efectele noului val de îmbolnăviri. Toată atenția se îndreaptă către cele 4 spitale din județ, în speranța că evoluția va fi una favorabilă. Unitățile medicale întâmpină deja pro­bleme, mai ales în ceea ce privește organizarea activității. Un exemplu în acest caz este Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești, unitate medicală ai cărei reprezentanți refuză sistematic să accepte transferul pacienților COVID-19 proveniți de la alte spitale. Mai mult, medicul desemnat să coordoneze activitatea de prevenire și tratament a infecției COVID-19 nu răspunde la telefon. Totodată, managerul ... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2022, 10:55 (3861 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Pensionarii din Ialomița așteaptă cardurile sociale promise de Guvern

Pensionarii din Ialomița așteaptă cardurile sociale promise de Guvern

Estimările oficiale arată faptul că în Ialomița există aproximativ 40 de mii de pensionari beneficiari ai cardurilor sociale. Potrivit datelor Oficiului Județean de Poștă Ialomița, la acest moment în județul nostru au fost distribuite doar un sfert din respectivele carduri.

Distribuirea cardurilor sociale bate pasul pe loc Voucherele sociale în valoare de 250 de lei, acordate prin programul «Sprijin pentru România», vor fi livrate în 4 tranșe, o dată la două luni, până la finalul anului. Mecanismul de distri­buire a cardurilor prevede 3 etape. Este vorba despre emi­terea cardurilor... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2022, 12:40 (16806 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
300 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

8 Noiembrie 2012, 10:40


Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia: Autocar pentru suporteri la meciul cu Farul

Rezultatele bune înregistrate de echipa lui Dună în Liga a II-a, precum și jocul în ascensiune au făcut ca tot mai multă lume să vină alături de Unirea la jocurile de acasă. Acest lucru a încurajat conducerea ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2012, 14:57
(9179 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Dosare de «evaziune fiscală», instrumentate «pe bandă» de Serviciul de Investigare a Fraudelor

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au dispus începerea urmăririi penale față de trei persoane și au finalizat cercetările cu privire la alte două, cu propunere de trimitere în judecată ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 15:57
(9843 vizualizări - 1 comentariu)


Hramul Mînăstirii din Slobozia, sărbătorit de Episcopia Sloboziei și Călărașilor

În perioada 6-12 noiembrie 2012, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Sfinții ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 15:42
(10861 vizualizări - 6 comentarii)


Bucu: Pieton accidentat grav

Un accident de circulație s-a produs pe DN2A, în localitatea Bucu, și s-a soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiștii deplasați la fața locului s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:49
(7183 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Fetești: «Șofer» la 15 ani

Sîmbătă, 27 octombrie , după miezul nopții, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Fetești au surprinz la volanul unui autoturism un adolescent de numai 15 ani. Întrucît minorul nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:34
(6215 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Și-a curmat viața aruncîndu-se în fîntînă

Un bătrîn de 72 ani din Amara și-a luat viața în după amiaza zilei de miericuri, 31 octombrie. Omul se lupta de mult timp cu o boala necruțătoare și, pentru a nu deveni o povară pentru familie, a decis ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:27
(7211 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara sinucidere


M. Kogălniceanu: Atenție la escroci!

În cursul zilei de sîmbătă, 27 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți. Victima, un bărbat de 87 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a rămas ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:25
(6194 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Suspecți de furt, identificați de polițiști

Sîmbătă, 27 octombrie, agenții Postului de Poliție Sălcioara au depistat în flagrant două persoane care încercau să sustragă o țeavă metalică, componentă a sistemului dezafectat de irigație. Cele două persoane ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:20
(7707 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sălcioara furt


Ciochina: Tîlhar la 16 ani

Un minor de 16 ani, din comuna Ciochina, este acuzat de «tîlhărie», «violare de domiciliu» și «furt calificat» în formă continuată. Sîmbătă, 27 octombrie a.c., în jurul orei 9,30, agenții Postului de Poliție ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:15
(8405 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La cumpărături cu bonuri de masă false!

Un tînăr de 18 ani și-a făcut cumpărăturile într-un mod inedit: în loc de bani, și-a plătit bunurile cu trei bonuri de masă falsificate! Administratorul respectivului magazin a sesizat cele întîmplate și ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:12
(6982 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Biciclist acroșat

Polițiștii au fost sesizați despre faptul că pe DJ101, în afara comunei Dridu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unui biciclist. În urma cercetărilor efectuate s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:35
(7495 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu accident


Slobozia: Cartele de telefon și rezistențe electrice în Penitenciar

O femeie de 56 ani, din Galați, a încercat să introducă fraudulos în Penitenciarul Slobozia cartele telefonice și rezistențe electrice. Sîmbătă, 27 octombrie a.c., Poliția Slobozia a fost sesizată de reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:18
(7490 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Prevenție înainte de toate

În noaptea de de 27/28 ocotmbrie a.c., efective din cadrul Poliției Fetești și Secției Rurale Stelnica au organizat și executat acțiuni pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, a furturilor de ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:10
(7607 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

31 Octombrie 2012, 16:55


Ialomița: Alianța România Dreaptă, prima la depus listele în cursa pentru Parlament

Candidații ialomițeni ai Alianței România Dreaptă s-au înscris oficial în cursa electorală pentru alegerile din 9 decembrie 2012.
Miercuri 24 octombrie, cei 6 nominalizați de conducerea ARD Ialomița ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:25
(9731 vizualizări - 8 comentarii)


Coșereni: Accident produs din cauza fumului de la un incendiu de miriște

Din cauza unui incendiu de vegetație uscată, un șofer de 32 ani a fost la un pas de a-și pierde viața. Focul a izbucnit pe un cîmp din zona localității Coșereni, iar fumul dens s-a extins către șosea. ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:22
(8057 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Au furat pepeni și porumb după ce l-au bătut pe paznic

Paznicul unei ferme agricole din Vlădeni a trecut prin clipe de coșmar. Acesta a fost bătut, tîlhărit și sechestrat de 4 bărbați din localitate, puși pe furat. După ce l-au lăsat într-o baltă de sînge pe ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:13
(9423 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt


Perieți: Și-a vîndut și și-a furat mașina de două ori

Un tînăr de 26 ani din Cocora este cercetat de polițiștii din Perieți pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». Acesta și-a vîndut de două ori un automobil pe care l-a furat de la proprietari. ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:11
(7426 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți furt


Movilița: 4 hoți prinși dintr-o lovitură

Serele dezafectate au devenit ținte pentru hoți. La Movilița, 4 persoane, cu vîrste cuprinse între 17 și 40 ani, sînt cercetate pentru că au sustras mai multe bunuri metalice din incinta unor foste sere ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:09
(7467 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Slobozia: A intrat cu mașina în șanț

Un șofer de 41 ani a fost la un pas de moarte. Pe DN21 a pierdut controlul volanului și a ieșit cu mașina în decor. Rănit, șoferul a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru acordarea ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:08
(7013 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Vlădeni: Tineri cercetați după ce au furat araci din vie

Cînd vine vorba de furat, hoții sînt în stare de orice. Au demonstrat-o 4 tineri din Vlădeni care au sustrat aracii de metal din via unui localnic. Bunurile au fost descoperite în curtea unui alt consătean ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:07
(8564 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt araci


Anunț angajare

Societate Comercială din Slobozia cu profil vînzare piese auto
angajează
vînzător (gestionar) piese auto import
Relații la telefon 0740/047.619

24 Octombrie 2012, 21:33


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

24 Octombrie 2012, 08:56


Anunț angajare

Asociația Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga
Orașul Căzănești, str. București, nr. 3, jud. Ialomița
Telefon 0243/264.141
Fax 0243/264.141
e-mail [email protected]
anunță
Scoaterea la concurs a postului de -secretar- în cadrul Asociației Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga în conformitate cu Fișa postului prezentată în cadrul Planului de Dezvoltare Locală și în acord cu Contractul de finanțare C 431201132347111 pentru proiectul «Funcționarea Grupului de Acțiune Locală, dobîndirea de competențe și animarea teritoriului».
Cerințe mimine:
-Studii superioare
-Vechime în activitate de minim 2 ani
Se consideră avantaj vechimea în muncă în activități complementare secretariatului (bibliotecar, arhivar) sau un curs absolvit în «Managementul fluxului de documente în cadrul unitățiilor administrativ-teritoriale sau companiilor».
Orice persoană interesată poate depune un CV la sediul nostru în orașul Căzănești, str. București, nr. 3, județul Ialomița sau la adresa de email [email protected] pînă la data de 02.11.2012.

24 Octombrie 2012, 08:42


Incendiu la Urziceni, proiectile descoperite în cimitirul din Fetești

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, trei vitrine frigorifice și patru cîntare electronice din interiorul unui centru comercial din Urziceni au fost cuprinse de flăcări. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:29
(12986 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomițean urmărit internațional pentru furt de mașini, prins la concubina din Coșereni

Efective din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, ale Serviciului de Intervenție Rapidă-Ialomița precum și ale Poliției Municipiului Urziceni au executat un mandat european de arestare, emis de ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:23
(14490 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Plata TVA la încasarea facturii

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii interesați că Formularul 097-Notificare privind aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare a fost aprobat prin Ordinul ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:13
(11736 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furau aparate radio din mașini

Urziceni: Furau aparate radio din mașini

Polițiști din Urziceni au prins în flagrant un grup de tineri, la scurt timp după ce aceștia au sustras 7 aparate radio CD auto. Suspecții, trei tineri cu vîrste cuprinse între 16 și 24 ani, se deplasau ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:10
(12408 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,7 milioane lei, încasări prin executări silite

În luna septembrie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 2329 de somații ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:07
(13052 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...