Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Primele vești bune: Adi Mihalcea rămâne!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Primele vești bune: Adi Mihalcea rămâne!

Abia s-au stins ecourile unui sezon excelent, în care Unirea a readus în tribune mii de suporteri, și încep deja întrebările despre ce se va întâmpla în stagi­unea viitoare. Firește, cu toții ne-am gândit că Adrian Mihalcea, antrenorul care a dus Slobozia de două ori în play-off-ul ligii secunde, ar putea părăsi echipa. Oferte au fost, dar fostul atacant al lui Dinamo a decis să continue frumoasa poveste de la Slobozia. A declarat-o clar în presa centrală: «Contractul e scadent luna viitoare dar relația mea cu cei de aici este foarte bună... Mi-am dat acordul pentru a continua, iar asta nu stă într-o semnătură. Anul acesta am declarat că vrem să fim în primele 10, și am atins play-off-ul... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2022, 17:05 (3732 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Duel pentru baraj

Handbal, Corona Brașov-CSM Unirea Slobozia

Duel pentru baraj

CSM Unirea Slobozia merge la Brașov pentru ultima confruntare dificilă din acest sezon. Va întâlni Corona, echipă care, în vremuri nu tocmai îndepărtate, lupta pentru primele locuri în Liga Florilor. Acum însă, ar putea trăi o adevărată dramă: ratarea, pentru a doua oară consecutiv, a promovării în primul eșalon. Acum, atât Corona, cât și Unirea, mai au doar șansa locului 2. Dacă pentru brașovence poate fi util și un meci egal, pentru Slobozia a rămas doar varianta victoriei. Chiar dacă, jucând în deplasare, pornește cu șansa a doua, echipa noastră a demonstrat în meciul tur că poate învinge. Atunci, la Slobozia, Unirea a învins cu 27-25. A fost un meci foarte bun în defensivă, cu Raluca Săndulache... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2022, 15:50 (14297 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Moarte învăluită în mister la Gheorghe Lazăr

Moarte învăluită în mister la Gheorghe Lazăr

Un bărbat, beneficiar al Legii 416/2001 privind venitul minim garantat, din comuna Gheorghe Lazăr și-a pierdut viața în urmă cu o lună, în timp ce făcea curățenie pe o stradă din localitate. Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița nu au ajuns încă la o concluzie cu privire la cauza reală a decesului. În timp ce polițiștii au consemnat că moartea bărbatului a survenit în urma unui accident rutier, inspectorii ITM Ialomița susțin că ar fi fost vorba despre un accident de muncă. Oficialii Primăriei Gheorghe Lazăr s-au ferit să ofere detalii cu privire la împrejurările în care muncitorul și-a pierdut viața, așteptând finalizarea celor două anchete... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2022, 13:40 (13780 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

S-au dezlănțuit în repriza secundă

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Gloria Albești 3-1

S-au dezlănțuit în repriza secundă

În ciuda înfrângerii de la Fetești, prima în 2022, Recolta Gheorghe Doja trăiește neașteptat de relaxat finalul de sezon. Retrogradarea este departe, această problemă fiind de mult timp rezolvată. Prin urmare, ialomițenii se pot concentra pe un obiectiv mai îndrăzneț, cum ar fi locul 6. Păi ce, doar Unirea Slobozia să poată? Dar, pentru ca obiectivul în cauză să se realizeze, era obligatoriu un succes cu Gloria Albești. Ultimul meci de pe «teren propriu» din acest sezon s-a jucat tot la Țăndărei, urmând ca Recolta să revină pe iarba verde de acasă la toamnă. Antrenorul Adrian Cristea a trimis în teren, pentru confruntarea cu dobrogenii, următorul 11: Oprea-Petre, Chebac, Bucurică, Comșa-Alexe... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2022, 12:20 (7038 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Semieșec la ultimul meci acasă

Fotbal, Liga a III-a, CSM Fetești-CSM Oltenița 1-1

Semieșec la ultimul meci acasă

CSM Fetești și-a jucat ultimul meci pe teren propriu din sezonul actual de Liga a III-a. Deja retrogradată, echipa ialomițeană caută să mai salveze ceva la impresia artistică. După ce au trecut de Recolta Gheorghe Doja, feteștenii s-au împiedicat de ultima clasată, CSM Oltenița. Și asta în ciuda multitudinii de ocazii pe care le-au avut... Antrenorul Mircea Ștefan a început jocul cu următoarea distribuție: Călugăru-Gene, Călin, Radicof, Gavrilă-Matei, Grigore-A. Gogu, Gogan, L. Gogu-Buzincu. Au mai intrat: Toader, Enache, Dincă, Tudor. Meciul a început, iar ocaziile au curs la poarta oltenițenilor. Rând pe rând, tânărul Leonard Gogu, Grigore, Tudor sau Enache au trecut pe lângă deschiderea scorului... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2022, 11:20 (12610 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a început amenajarea pistelor pentru biciclete

Primăria Slobozia a început amenajarea pistelor pentru biciclete

Administrația locală din Slobozia a dat startul amplului proiect privind modernizarea traficului la nivelul orașului. Primele lucrări care se vor realiza în cadrul acestui proiect sunt pistele pentru biciclete. În cel mult o lună, primul kilometru și jumătate de piste pentru biciclete va fi dat în folosință. Pistele vor fi amenajate pe tronsonul Bulevardul Unirii-Bulevardul Cosminului-intersecție cu Bulevardul Matei Basarab.

La plimbare cu bicicleta, prin Slobozia «Modernizarea transportului public în Slobozia» este cel mai amplu proiect urban pe care administrația locală a reședinței... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2022, 16:20 (36651 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

«Nea Mișu» este o instituție

Rămas bun, domnule Vișoiu!

«Nea Mișu» este o instituție

Sâmbătă, 21 mai 2022, în zi de sărbătoare, de Sfinții «Constantin și Elena», ziaristul Mihai Vișoiu s-a petrecut din viață. Avea 83 de ani și lasă în urmă o activitate prodigioasă. S-a născut la 23 februarie 1939, a absolvit Facultatea de Ziaristică de la Academia «Ștefan Gheorghiu» în 1977 și a debutat în 1968, la ziarul «Tribuna Ialomiței». Apoi, încet-încet, timp de 50 de ani, s-a transformat în ceea ce este acum. O instituție!

Adevărul, înainte de toate Nu a fost doar un gazetar redutabil! Nu a fost doar un scriitor militant! Nu a fost doar un domn cum puțini au mai rămas... Și... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2022, 12:20 (12643 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Zeci de service-uri auto funcționează ilegal pe raza județului Ialomița

Zeci de service-uri auto funcționează ilegal pe raza județului Ialomița

bonus: Ialomița, județul mașinilor second-hand

Patronatul Operatorilor de Service Auto a sesizat mai multe instituții cu privire la funcționarea ilegală a numeroase service-uri auto pe raza județului nostru. Ofi­cialii POSA susțin faptul că multe dintre aceste ateliere își desfășoară activitatea fără auto­rizație, în curți sau garaje. Pe lângă concurența neloială, aceste entități pun în pericol siguranța proprietarilor de mașini pentru că, de cele mai multe ori, lucrările pe care le execută sunt de slabă calitate. Totodată încurajează «munca la negru», având personal angajat fără contracte de muncă, și gestionează necorespunător deșeurile periculoase, precum uleiul uzat.

Sesizare transmisă... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2022, 10:55 (12377 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Drumul spre victorie...

Drumul spre victorie...

Fără prea multă susținere financiară din partea autorităților locale și cu puține ore de antrenament, sportul școlar încearcă să-și croiască un drum către medalii și treptele cele mai înalte ale podiumului. Dincolo de competiții și întreceri, sportul reușește să le schimbe elevilor percepția despre școală, colegii de clasă sau profesori. De aproape două decenii, la Țăndărei, în cadrul Liceului Teoretic «Paul Georgescu» din localitate, există o echipă de handbal masculin. Iar toți elevii care au făcut parte din acest lot sunt astăzi tineri de succes...

Povestea merge mai departe În anul... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2022, 11:50 (11090 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Europarlamentarul Dan Motreanu a deschis Parlamentul European pentru aleșii locali din Ialomița

Primarii ialomițeni PNL, la Bruxelles cu jalbele-n proțap

Europarlamentarul Dan Motreanu a deschis Parlamentul European pentru aleșii locali din Ialomița

bonus: «România se află în cel mai bun moment al său!»

În perioada 11-13 mai 2022, două delegații de aleși locali din Ialomița și Brăila au parti­cipat la o întâlnire de lucru la Bruxelles, organizată de europarlamentarul PNL Dan Motreanu. Întâlnirea, anunțată inițial drept una formală, a devenit pentru invitați un prilej de a explica și a cere măsuri administrative absolut necesare pentru absorbția de fonduri europene. «Suntem printre țările Uniunii Europene care au recunoscut că nu au capacitatea administrativă de a absorbi aceste fonduri europene. Inițial, în această situație au fost 17 țări... Acum au rămas 6. Din păcate, ne numărăm și noi printre ele!» a declarat în cadrul întâlnirii cu primarii europarlamentarul Dan Motreanu. La întâlnire a... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2022, 12:20 (10714 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ștefan Mușoiu susține pachetul «Sprijin pentru România», finanțat și din bani europeni

PSD rămâne solidar cu persoanele defavorizate

Ștefan Mușoiu susține pachetul «Sprijin pentru România», finanțat și din bani europeni

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu continuă să susțină eforturile de implementare a pachetului «Sprijin pentru România». Reamintim că, potrivit acestui Pro­gram, Statul Român acordă, printre altele, o serie de ajutoare fi­nanciare pentru agricultură și IMM, subvenții pentru carburant, vouchere pentru alimente și elevi, precum și o creștere cu 200 de lei a salariului minim. Măsurile ar urma să fi implementate gradual, până la sfârșitul anului, începând cu luna în curs.

Urma alege În ciuda înverșunării Opoziției parlamentare, deputatul PSD Ștefan Mușoiu s-a arătat optimist încă de acum o lună... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2022, 15:10 (3870 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fratele Larisei a fost declarat «incompatibil» pe perioada viceprimariatului la Amara

Fratele Larisei a fost declarat «incompatibil» pe perioada viceprimariatului la Amara

Am fost impresionați până la lacrimi de ultimul comunicat al Agenției Naționale de Integritate, cel de marți, 17 mai 2022. Motivul pentru care ne-am declarat emoționați este simplu, căci am citit co­municatul și fix la a treia poziție din lista prin care draga de ANI a constatat «starea de incompatibilitate, conflictul de interese de natură administrativă sau a sesizat organele de urmărire penală» am regăsit numele Mihai Daniel Ionuț. După cum ne așteptam, nu vă spune nimic personajul. Este și firesc în condițiile în care a devenit viceprimar al orașului Amara din cauză de Mihai Larisa Elena, pe post de soră. Am înțeles, nici ea nu vă mai spune... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2022, 10:55 (18835 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a ridicat «excepția de neconstituționalitate» a Legii Pensiilor Speciale

Tribunalul Ialomița a ridicat «excepția de neconstituționalitate» a Legii Pensiilor Speciale

Declararea ca neconstituțională a legii privind tăierea pensiilor speciale ale foștilor parlamentari a fost motivată de Curtea Constituțională a României și de solici­tările venite din partea instanțelor de judecată cu privire la anumite aspecte ce țin de caracterul neconstituțional al actului normativ dezbătut la CCR. Printre instanțele care au ridicat «excepții de neconstituționalitate» se numără și Tribunalul Ialomița. Judecătorii celei mai mari instanțe din județul nostru au sesizat aceste aspecte în procesul deschis de către foștii parlamentari ialomițeni Maria Petre, Alecsandru Știucă și Gabi Ionașcu. Acțiunea a fost inițiată anul trecut și a fost suspendată până când se vor lămuri toate... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2022, 15:20 (14148 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are doar un singur Centru Medical de Permanență

La Dridu

Ialomița are doar un singur Centru Medical de Permanență

Un proiect al Ministerului Sănătății de a degreva spitalele mari de numărul mare de pacienți care nu reprezintă urgențe medicale a vizat înființarea Centrelor Medicale de Permanență. În Ialomița ar fi trebuit să funcționeze 5 astfel de unități, însă în realitate a fost înființată doar una, în localitatea Dridu. Centrul Medical de Permanență Dridu asigură doar asistența medicală primară, cazurile grave fiind transferate către Spitalul Municipal Urziceni sau Spitalul Județean de Urgență Slobozia.

Un singur centru, 20 mii de bolnavi În urmă cu 10 ani, Ministerul Sănătății a decis înființarea... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2022, 10:55 (15522 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

CNAIR, considerată vinovată de producerea unui accident pe A2, la Fetești

CNAIR, considerată vinovată de producerea unui accident pe A2, la Fetești

Victimele unui accident rutier, petrecut în urmă cu 2 ani pe Autostrada Soarelui, cer Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) plata unor despăgubiri morale în valoare de 50 mii de lei motivând faptul că tragedia s-a petrecut din cauza administratorului șoselei. O primă sentință în acest dosar a fost dată la Judecătoria Fetești, însă soluția a fost atacată cu apel la Tribunalul Ialomița.

Se așteaptă o decizie definitivă Accidentul rutier s-a petrecut în toamna anului 2020, pe Autostrada Soarelui, în zona Stațiilor de Taxare de la Fetești. În timp ce se deplasau... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2022, 13:40 (14499 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Soluția Spitalului Județean de Urgență Slobozia pentru a se renunța la disponibilizări

Soluția Spitalului Județean de Urgență Slobozia pentru a se renunța la disponibilizări

Recentele informații apărute în spațiul public referitoare la posibilele disponibilizări la Spitalul Județean de Urgență Slobozia sunt infirmate de către Liviu Patrichi, managerul instituției. Acesta a explicat public faptul că instituția va face demersuri pentru a păstra toți angajații și va organiza exa­mene pentru personalul angajat în perioada Stării de Alertă. «Încercăm o redistribuire pe secțiile unde există nevoie de personal...» a precizat Liviu Patrichi, managerul Spitalului Slobozia.

S-au comasat secțiile Inclus în 4 proiecte de modernizare și reabilitare, Spitalul... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2022, 20:10 (16094 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Nu e baraj, dar a fost frumos

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Petrolul Ploiești 0-0

Nu e baraj, dar a fost frumos

Unirea termină play-off-ul fără să cunoască gustul înfrângerii pe teren propriu (bine, nici al victoriei, dar nouă ne-a plăcut mereu să vedem partea plină a paha­rului!). Performanță demnă de luat în seamă, având în vedere că am întâlnit adversari «unul și unul». A fost cel mai bun sezon din istoria Unirii, comparabil cu cel din 2013-2014. Câțiva dintre actori au fost, și atunci și acum, pe bancă sau în teren. Acum însă, proiectul pare mai solid, mai sigur din punct de vedere financiar. Pragmatismul omului de fotbal Ilie Lemnaru, îmbinat cu știința de a construi echipe a lui Adrian Mihalcea au creat un sezon de vis în care Unirea a fost marea surpriză. Iar acest sezon nu se putea încheia decât... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2022, 17:20 (4675 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Ultima zvâcnire a Feteștiului

Fotbal, Liga a III-a, CSM Fetești-Recolta Gheorghe Doja 1-0

Ultima zvâcnire a Feteștiului

Meciurile dintre Recolta Gheorghe Doja și CSM Fetești, cu excepția turului din sezonul regulat, au fost mereu echilibrate și era, pe undeva, normal să existe în statistici și o victorie a feteștenilor. Matematic retro­gradată, Feteștiul își dorea să mai puncteze o dată la impresia artistică și, probabil, să mai strângă ceva puncte pentru o eventuală invitație din partea FRF de a rămâne în al treilea eșalon. A ieșit un meci echilibrat, cu Feteștiul determinat să obțină un rezultat pozitiv și cu o Recolta departe de forma cu care ne-a obișnuit în ultima vreme. Reamintim că, înainte de meciul de la Fetești, Recolta era neînvinsă în 2022, deși disputase 10 meciuri în acest an. Adrian Cristea, antrenorul... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2022, 15:10 (3612 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Amara, aproape campioană

Fotbal, Liga a IV-a

Amara, aproape campioană

Sâmbătă, 14 mai 2022, s-a disputat etapa a 26-a din Liga a IV-a ialomițeană. Se apropie de final un sezon controlat fără prea mari eforturi de CS Amara. Echipa din stațiunea balneară a câștigat la limită în deplasarea de la Iazu și își conservă avantajul liniștitor de 8 puncte pe care le are față de ocupanta locului 2, Bărăganul Ciulnița. Campionatul începuse cu o bătălie în trei la vârf, fiind implicată, în primă fază, și echipa din Rovine. Aceasta a pierdut teren, mai cu seamă în retur, părăsind podiumul chiar după ultima etapă, când a pierdut pe propriul teren în fața Unirii Ion Roată, chiar echipa care a înlocuit-o pe locul 3. La subsolul clasamentului, lucrurile sunt clare, Recolta Gheorghe... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2022, 13:55 (3190 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cabinetele din mediul rural ialomițean așteaptă medicii specialiști

Reabilitate pe banii Guvernului României

Cabinetele din mediul rural ialomițean așteaptă medicii specialiști

Bolnavii din mediul rural încă îi așteaptă pe medici în cabinetele reabilitate de administrațiile locale din bani publici. Datele autorităților locale arată că doar localitatea Săveni a reușit să găsească o soluție legală prin care să-i convingă pe specialiști să acorde asistență medicală specializată cetățenilor. Și în acest caz a fost nevoie de aproximativ un an și jumătate pentru a identifica o modalitate prin care medicii să poată acorda consultații în mediul rural. Ceilalți edili pun eșecul acestui demers pe umerii birocrației din siste­mul medical, pe care pande­mia de COVID-19 a făcut-o din ce în ce mai stufoasă.

Raiul PNDL al cabinetelor medicale rurale... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2022, 13:20 (3016 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
246 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Starea tehnică a autovehiculelor, verificată de polițiști

În perioada 14-15 iulie a.c., polițiștii ialomițeni și reprezentanții Registrului Auto Român au realizat ample controale în trafic, privind starea tehnică a autovehiculelor. În urma verificărilor, au fost ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 18:50
(2101 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 16 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 17:05
(2583 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 84,41 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița precizează printr-un comunicat că, în luna iunie 2021, la bugetul general consolidat s-au încasat venituri nete în sumă totală de 84,41 milioane de ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 19:15
(2407 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Inspecția Fiscală, la raport

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița a efectuat, în luna iunie a.c., 27 de controale la contribuabili persoane fizice și juridice, respectiv 11 la contribuabili persoane juridice și ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 17:20
(2651 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă pune la dispoziția șomerilor din județ 289 de noi locuri de muncă, cele mai multe fiind destinate persoanelor calificate într-o meserie. Detalii suplimentare ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 16:45
(3214 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 15 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 16:15
(1472 vizualizări - 0 comentarii)


Într-o singură zi, polițiștii ialomițeni au depistat trei șoferi cu permisele «suspendate»

Marți, 13 iulie a.c., polițiștii Secției Nr. 4 Poliție Rurală Coșereni, în timp ce desfășurau activități de control în cadrul unui filtru rutier în zona Popasului Sinești, au oprit un autoturism ce se deplasa ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 19:15
(4669 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 62000 de lei

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii ialomițeni au fost solicitați să intervină la 84 de evenimente, dintre care 81 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 19:05
(2490 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 14 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 16:35
(1550 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri de înscrieri în Programul pentru susținerea producției de legume în spații protejate-2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor că, până la data de 20 iulie 2021 inclusiv, pot depune cererea de înscriere în Programul pentru susținerea producției de ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 15:45
(5100 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Publicitate online a fost actualizată!

Secțiunea Publicitate online a fost actualizată!

13 Iulie 2021, 20:05


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Formularului 097/Noi instrucțiuni de completare a Formularelor 208, 209 și 253

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că marți, 20 iulie 2021, este termenul limită pentru depunerea notificării pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 17:20
(8549 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 13 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10796, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 16:45
(2945 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Băut și fără permis, la volan. A devenit agresiv la spital!

Luni, 12 iulie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au oprit în trafic un autoturism care circula fără a avea puse în funcțiune luminile de întâlnire. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 15:35
(2102 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Sudiți, dispărut

Bărbat din Sudiți, dispărut

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sudiți desfășoară activități specifice pentru depistarea unui bărbat, în vârstă de 63 de ani, care a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. Sesizarea a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 15:20
(1859 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Administrația Națională de Meteorologie a emis un Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă pentru mai multe județe, printre care și Ialomița, pentru marți/miercuri, 13/14 iulie ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 14:20
(1546 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Ghinionul poate fi prevenit!»

Multe persoane sunt superstițioase și consideră ziua de «Marți, 13» o zi cu ghinion, dar se întâmplă uneori să ne facem și singuri «ghinionul» prin faptul că nu suntem destul de bine informați. Începând ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 19:25
(3475 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Slobozia, drogat la volanul unui autoturism

Duminică seară, 11 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, polițiștii din Slobozia au oprit, pentru control, un autoturism condus de un tânăr de 19 ani, din Slobozia. Întrucât șoferul avea un comportament ciudat ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 17:35
(2612 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 11 iulie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din Urziceni, aflându-se în executarea serviciului de îndrumare și control al traficului rutier pe raza municipiului, au depistat în trafic un ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 17:25
(2041 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 12 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10795, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 16:35
(2724 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la o casă din Borănești și la o firmă de termopane din Fetești

Sâmbătă, 10 iulie a.c., în jurul orelor 13,55, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit în comuna Borănești, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:25
(6584 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Incendiere intenționată a miriștei de grâu

Sâmbătă, 10 iulie a.c., în jurul orelor 13,20, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă pentru localizarea și lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:20
(3684 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: Pisoi salvați de pompieri

Sâmbătă, 10 iulie a.c., doi pui de pisică au căzut într-o fântână dezafectată din Rădulești. Animăluțele au fost salvate de pompieri, aceștia intervenind cu mijloacele din dotare la fântâna cu o adâncime ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:15
(3408 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Cotorca

Un accident rutier s-a produs în satul Cotorca, aparținând comunei Ciocârlia. Astfel, duminică, 11 iulie a.c., în jurul orelor 12,00, Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit cu o autospecială de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:05
(2892 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


AJOFM Ialomița: 4,42%-rata șomajului în luna mai 2021

La sfârșitul lunii mai 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4146 șomeri (din care 1863 femei), rata șomajului fiind de 4,42%, cu 0,29 puncte procentuale ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 11:55
(2377 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 11 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10794, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2021, 16:25
(1868 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Trei persoane rănite într-un accident rutier

Bărbulești: Trei persoane rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de duminică, 11 iulie a.c., la ora 3,30, în zona localității Bărbulești, s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că în timp ce un bărbat, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2021, 13:10
(2110 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Sâmbătă, 10 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10794, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2021, 16:40
(4005 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Parfumuri contrafăcute, confiscate de polițiști

În ziua de joi, 8 iulie a.c, polițiștii din Urziceni au confiscat 24 de cutii cu parfumuri ce păreau a fi contrafăcute. Bunurile erau comercializate pe stradă de un bărbat, de 47 de ani, din Bărbulești ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 19:15
(3990 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Doi răniți în urma unui accident rutier

Urziceni: Doi răniți în urma unui accident rutier

Accident de circulație pe șoseaua care leagă municipiile Urziceni și București. Evenimentul rutier a fost anunțat la 112 în ziua de vineri, 9 iulie 2021. Din verificările efectuate a reieșit că tragedia ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 19:05
(3693 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni accident


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...