Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Sprijin instituțional pentru femeile din Ucraina

Sprijin instituțional pentru femeile din Ucraina

Joi, 10 martie 2022, la Conacul Manasia, deputatul PSD Raluca Dumi­trescu a organizat o întâlnire a reprezentantelor organizațiilor social-demo­crate din Ialomița, Giurgiu și Călărași. Întâlnirea s-a concentrat asupra identificării unor acțiuni comune de susținere a femeilor și fiicelor din Ucraina. «Femeia este simbolul maternității și liantul familiei... Susținerea femeilor din Ucraina devine acum o prioritate a noastră, a tuturor!» a declarat deputatul PSD Raluca Dumitrescu ulterior întâlnirii.

Femeile care schimbă lumea Deputatul Raluca Dumitrescu se alătură eforturilor publice... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2022, 19:05 (11843 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Proiecte de 2 milioane de euro pentru finanțarea Sectorului de Pescuit și Acvacultură din Ialomița

Proiecte de 2 milioane de euro pentru finanțarea Sectorului de Pescuit și Acvacultură din Ialomița

Marți, 1 martie 2022, oficialii Consiliului Județean Ialomița au participat la o întâlnire cu re­prezentanții unităților adminis­trativ-teritoriale limitrofe Dunării în vederea constituirii unui Grup de Acțiune Locală pentru Pescuit. Structura ar putea accesa fonduri de 2 milioane de euro pentru investiții care să permită relansarea economică a zonei. Conform estimărilor inițiale, numărul de pescari care ar putea beneficia de aceste investiții depășește 250. «Este un proiect care ar putea fi implementat începând cu anul 2023!» susține Alexandru Potor, administratorul public al județului Ialomița.

O nouă oportunitate investițională... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2022, 14:25 (15321 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu are fonduri suficiente pentru prevenirea bolilor transmisibile

Ialomița nu are fonduri suficiente pentru prevenirea bolilor transmisibile

Ministerul Sănătății pune foarte puțin accentul pe prevenirea unor boli transmisibile precum infecția cu virusul HIV sau tuberculoza. Potrivit rapoartelor oficiale ale Direcției de Sănătate Publică Ialomița, programele de prevenire pe care instituția are obligația legală să le des­fășoare au primit fonduri in­suficiente din partea Ministe­rului Sănătății. Astfel, între 2019-2021, pentru preve­nirea infecției HIV județului Ialomița i-au fost alocați doar 5000 de lei anual. În același interval de timp, DSP Ialomița a primit pentru prevenirea tuberculozei aproximativ 10 mii de lei/an.

Indiferența omoară prevenția... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2022, 10:05 (10117 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

AJPIS Ialomița a plătit mai puțini bani beneficiarilor Legii Venitului Minim Garantat

AJPIS Ialomița a plătit mai puțini bani beneficiarilor Legii Venitului Minim Garantat

O analiză a Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială Ialomița (AJPIS) evidențiază valoarea sumelor pe care instituția le-a plătit anul trecut, sub formă de ajutoare sociale, pentru beneficiarii protejați de Legea Venitului Minim Garantat (Legea 416/2001). Estimările instituției arată faptul că, la nivelul județului nostru, pentru această categorie de asistați social, au fost efectuate plăți în valoare de 7,8 milioane de lei. Datele aratră că valoarea ajutorului a scăzut cu 1 mi­lion de lei față de sumele acordate în 2020.

Sprijin financiar pentru 2500 de ialomițeni Agenția Județeană... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2022, 15:55 (14234 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Telekom Mobile devine rețeaua 100% nelimitată pentru utilizatorii de cartele prepaid și dă șansa clienților să câștige unul dintre cele șase Samsung Galaxy S22

Telekom Mobile devine rețeaua 100% nelimitată pentru utilizatorii de cartele prepaid și dă șansa clienților să câștige unul dintre cele șase Samsung Galaxy S22

Urmându-și promisiunea „Mobil așa cum vrei. Simplu și corect", făcută clienților în luna noiembrie anul trecut, Telekom Romania Mobile are o surpriză pentru utilizatorii de cartele preplătite care își doresc să fie conectați nelimitat cu cei pe care îi iubesc.

Până la 31 martie, rețeaua Telekom Mobile este 100% nelimitată pentru toți clienții prepaid, cât timp au activă orice opțiune cu beneficii, fie că sunt deja utilizatori ai serviciilor preplătite, fie că aleg acum cartela Telekom. Aceștia vor primi automat bonus beneficii nelimitate -internet, minute și SMS-uri naționale- fără nicio obligație și fără niciun cost suplimentar, ca să își poată exprima nelimitat emoțiile și sentimentele. Mai mult, clienții care își reîncarcă minim 5 euro pe cartela Telekom Mobile, în perioada 22 februarie-4 aprilie, vor fi înscriși automat pentru tragerile la sorți prin care pot câștiga, săptămânal, un smartphone Samsung Galaxy S22. Regulamentul concursului poate fi regăsit aici.... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2022, 13:10 (13161 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Programul play-off pentru Unirea Slobozia

Fotbal, Liga a II-a

Programul play-off pentru Unirea Slobozia

Federația Română de Fotbal s-a mișcat repede, iar luni, 14 martie 2022, ora 11,00, a stabilit țintarul play-off-ului și al celor două grupe de play-out. Pentru că lucrurile s-au petrecut conform scenariului pe care noi l-am creionat săptămâna trecută, Unirea va evolua în play-off contra echipelor grele din liga secundă. Primul meci ne-o va scoate-n cale pe ocupanta locului 3, FC Hermannstadt. Meciul se va desfășura în deplasare, pe Stadionul «Gaz Metan» din Mediaș, duminică, 20 martie 2022, orele 11,30. Partida va fi transmisă în direct de toate cele 3 televiziuni de sport care dețin drepturile pentru Liga a II-a, lucru care, aproape sigur, se va întâmpla cu toate cele... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2022, 12:50 (4174 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Continuă seria din amicale

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Gloria Albești 2-0

Continuă seria din amicale

Recolta Gheorghe Doja a încheiat cum se cuvine finalul perfect de săptă­mână al fotbalului ialomițean. Ceva emoții au fost înaintea acestui joc, pentru că la Gheorghe Doja a venit Gloria Albești, echipă care s-a întărit serios în această iarnă și are ca obiectiv declarat accederea în play-off. Recolta a disputat în perioada de pregătire 6 meciuri amicale, încheiate cu tot atâtea victorii clare, motiv pentru care ialomițenii au căpătat mare încredere în forțele lor. Și acest lucru s-a văzut în confruntarea cu dobrogenii, în care Recolta a continuat seria bună din amicale. Antrenorul Adrian Cristea, aflat în fața unuia dintre cele mai mari succese din carieră, a mizat pe următorii jucători: Oprea... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2022, 12:35 (2128 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Au luptat cu tot Dragu

Fotbal, Liga a III-a, Înainte Modelu-CSM Fetești 0-2

Au luptat cu tot Dragu

Excelentul week-end fotbalistic a început, pentru echipele ialomițene, la Modelu. Acolo s-a deplasat CSM Fetești, penultima clasată în Seria a 3-a. Elevii lui Mircea Ștefan aveau gânduri mari legate de acest joc, dar puțină lume le dădea vreo șansă. Mircea Ștefan a început cu următorul 11: Călugăru-Babaua, Călin, Radicof, Dobre-Toader, Grigore, Enache, Dragu-Buzincu, Dincă. Au mai intrat: L. Gogu, A. Gogu, Matei și Gavrilă. Feteștenii au făcut un meci foarte bun, avându-l în prim plan pe mijlocașul Auraș Dragu, cel care a semnat în mod spectaculos ambele goluri ale victoriei. În minutul 27, o centrare de pe dreapta îl găsește bine plasat pe Dragu, iar acesta îl învinge pe portarul Modelului cu... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2022, 12:20 (3763 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Investiție de 13,9 milioane de lei pentru reabilitarea energetică a Centrului Cultural «Ionel Perlea»

Investiție de 13,9 milioane de lei pentru reabilitarea energetică a Centrului Cultural «Ionel Perlea»

Miercuri, 2 martie 2022, Liviu Gabriel Mușat, di­rectorul general al Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud Muntenia, alături de Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița, au semnat contractul de finanțare pentru proiectul «Creșterea eficienței energetice a clădirii Centrului Cultural „Ionel Perlea“». Investiția este finanțată din Programul Operațional Regional (POR) 2014-2020, Axa prioritară 3-«Sprijinirea tranziției către o economie cu emisii scăzute de carbon».

Avem investiții Consiliul Județean Ialomița, în calitate de beneficiar, își propune ca prin intermediul... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2022, 12:10 (5498 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP Slobozia: Salubrizare, iluminat public și întreținerea străzilor

DADP Slobozia: Salubrizare, iluminat public și întreținerea străzilor

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia va prelua serviciul de salubritate stradală și cel de iluminat pu­blic. «Retehnologizarea firmei permite extinderea volumului de activități pe care le desfășurăm... Mai avem nevoie de oameni, însă aceștia vor fi angajați atunci când volumul de muncă va cere acest lucru. Nu este prima dată când ne ocupăm de salubrizarea stradală și iluminat public. Acum însă, investițiile realizate ne permit să fim eficienți!» declară Valeriu Roșca, directorul DADP Slobozia.

Salubrizare, iluminat public și întreținere DADP Slobozia intră într-o nouă... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2022, 16:20 (19333 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița și-a dat în judecată toți angajații

Pentru recupararea unui prejudiciu

Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița și-a dat în judecată toți angajații

Toți cei 60 de angajați ai Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița au fost dați în judecată și trebuie să plătească peste 500 mii de lei instituției. Suma reprezintă prejudiciul constatat de către Curtea de Conturi a României în urma unei misiuni de audit desfășurată în cadrul Agenției Naționale de Cadastru și Publicitate Imobiliară. Auditorii de la București au consi­derat faptul că modul în care au fost calculate salariile angajaților din cadrul OCPI Ialomița, în baza Legii 153/2017, privind salarizarea în sistemul bugetar, a fost eronat. Toate cele 60 de acțiuni au fost înregistrate pe rolul Tribunalului Ialomița.

Salarii acordate ilegal... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2022, 09:50 (17547 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Valoarea subvenției pentru plata schemei unice pe suprafață a depășit 73,7 milioane de euro

În 2021

Valoarea subvenției pentru plata schemei unice pe suprafață a depășit 73,7 milioane de euro

Schema Unică de Plată pe Suprafață (SAPS) reprezintă principalul ajutor financiar pe care Uniunea Europeană îl acordă pentru agricultură. Datele Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița arată că valoarea sumelor acordate fermierilor ialomițeni, beneficiari ai acestui sprijin financiar, a depășit 73,7 milioane de euro.

Bani europeni pentru fermieri Datele Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița arată că în cursul anului 2021 la nivelul instituției au fost înregistrate 9093 de cereri privind acordarea plății unice pe suprafață. Astfel, potrivit... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2022, 15:50 (11042 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Vocația de mamă

Vocația de mamă

Elena Cristina Moglan are doi copii ai ei și doi «dăruiți» de Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. Dar asta a fost acum 3 ani... Acum toți patru sunt ai ei, iar ea spune cui stă să o asculte că niciodată înainte nu a simțit ceea ce simte acum: «Știu că și eu i-am ajutat pe ei... Dar ei m-au ajutat pe mine mai mult! Și niciodată, înainte de a ne intra în casă, nu am simțit liniștea și siguranța pe care o simt acum. Pur și simplu, ne-am găsit unii pe alții...».

De la povești la realitate «Eu am trăit într-o familie cu mulți băieți... Am fost două surori... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2022, 11:40 (6506 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Suntem în play-off!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Ripensia Timișoara 1-0

Suntem în play-off!

Sâmbătă, 12 martie 2022, zi fantastică pentru fotbalul ialomițean! Unirea Slobozia a pornit, în meciul cu Ripensia Timișoara, conștientă că are șanse minime de a promova în play-off, iar singurul lucru pe care-l putea face era să-i învingă pe bănățeni și, apoi, să stea la mâna rezultatelor...

Bolohan deschide scorul Ger năprasnic și teren foarte dificil la Slobozia. Adrian Mihalcea mizează pe următorii jucători: Poiană-Ibrian, Dinu, Perju, Toma-Coadă (Lazăr ’84), Cruceru-Bolohan (Dorobanțu ’89), Afalna (Trașcu ’89), Mustacă (Gherghiceanu ’76)-Gulceac (Greu ’76). Bănățenii... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2022, 19:10 (6422 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slava Isaccea! Slava Ukraini!

Slava Isaccea! Slava Ukraini!

Sâmbătă, 5 martie 2022, la inițiativa medicului Alexandru Vasilescu din Fetești, un grup de 15 voluntari din Ialomița și București s-au adăugat eforturilor colective de întrajutorare a refugiaților ucraineni care sosesc în țară prin Vama Isaccea. Scopul demersului a fost acela de a conștientiza autoritățile județene asupra situației dramatice cu care urmează să se confrunte administrațiile județene din Tulcea, Brăila, Galați și Ialomița în perioada imediat următoare. «Credem că în perioada următoare numărul refugiaților va fi atât de mare încât po­sibilitățile financiare și logistice ale voluntarilor de la punctele de frontieră cu Ucraina vor fi depășite. Tre­buie ca autoritățile județene să devină... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2022, 12:10 (4980 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu pledează pentru integrarea României în Spațiul Schengen

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu pledează pentru integrarea României în Spațiul Schengen

Președintele Comisiei pentru Afaceri Europene a Camerei Deputaților, deputatul PSD Ștefan Mușoiu a reiterat, în cadrul întrunirii președinților Conferinței Organelor Specializate în Afaceri Comunitare și Europene desfășurată în Franța, la Paris, oportunitatea ca România să fie admisă, cât mai rapid, în Spațiul Schengen.

Reprezentare la vârf Deputatul social-democrat Ștefan Mușoiu a participat la întrunirea președinților Conferinței Organelor Specializate în Afaceri Comunitare și Europene, desfășurată la Paris, în calitate de președinte al Comisiei pentru afaceri europene a Camerei ... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2022, 16:20 (11673 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Costin Telehuz, numit secretar de stat în Ministerul Agriculturii

Costin Telehuz, numit secretar de stat în Ministerul Agriculturii

Ziarul nostru a anunțat încă de la începutul lunii ianuarie 2022 despre propunerea înaintată de PNL Ialomița în ceea ce privește nominalizarea lui Dragoș Costin Telehuz pentru funcția de secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii. Astfel, în cursul zilei de joi, 10 martie 2022, propunerea s-a concretizat, premierul Nicolae Ciucă semnând decretul de numire a lui Dragoș Costin Telehuz în funcția de secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii.

Unul dintre cei cinci Dragoș Costin Telehuz va fi unul dintre cei cinci secretari... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2022, 10:20 (13963 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Stafilococi și enterobacterii în bucătăria Grădiniței «Albă ca Zăpada» Fetești

Stafilococi și enterobacterii în bucătăria Grădiniței «Albă ca Zăpada» Fetești

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a finalizat ancheta începută la sfârșitul lunii februarie 2022 la Grădinița «Albă ca Zăpada» Fetești. În urma analizelor de laborator s-a descoperit prezența unor stafilococi și enterobacterii, din cauza cărora copiilor li s-a făcut rău. Reamintim că în noaptea de 22/23 februarie a.c., 11 copii au ajuns la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești după ce au mâncat la grădiniță. Mai mult decât atât, instituția de învățământ a fost amendată de către DSP Ialomița cu 10 mii de lei.

Igienă necorespunzătoare la bucătărie În ziua de marți, 22 februarie... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2022, 10:10 (3579 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Străzi modernizate la Țăndărei

Străzi modernizate la Țăndărei

Administrația locală a orașului Țăndărei a dat startul unei ample campanii de întreținere a străzilor din oraș. Toate aceste inițiative edilitare fac parte dintr-un vast proiect investițional inițiat de către aleșii locali pentru anul în curs. Primele străzi care au intrat în reparații sunt Avalanșei, Oituz și Barierei. Totodată, vor fi realizate lucrări de întreținere și a spațiilor verzi.

Investiții în infrastructura rutieră «Anul 2022 va fi unul al străzilor pe care se poate circula în siguranță!» este mesajul pe care l-au transmis reprezentanții administra­ției locale din Țăndărei... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2022, 13:55 (2613 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Depozite de murături și vechituri în adăposturile civile

Slobozia: Depozite de murături și vechituri în adăposturile civile

În contextul războiului din Ucraina, autoritățile locale din Slobozia au început inventarierea adăposturilor civile pentru populație existente la nivelul orașului. Amenajate la subsolurile blocurilor, un sfert dintre acestea sunt nefuncționale, pentru că au fost transformate în spații de depozitare. Singurele investiții reale într-un astfel de adăpost au fost făcute de Consiliul Județean Ialomița, pentru adăpostul din in­cinta Casei de Cultură a Sindicatelor, pe care instituția îl are în administrare. Acest obiectiv nu este însă destinat populației civile, fiind transformat în punct de comandă pentru autorități.

Depozite de vechituri... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2022, 10:05 (12099 vizualizări - 12 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
200 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Combaterea infracționalității, în atenția prefectului Teculescu

Combaterea infracționalității, în atenția prefectului Teculescu

Marți, 25 mai, prefectul Mădălin Teculescu a participat, la sediul primăriei Urziceni, la ședința cu tema combaterea infracționalității în zona de vest a județului Ialomița. La întîlnirea organizată la ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 17:50
(21453 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: «Salonul de primăvară 2010»

Miercuri, 26 mai, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» se deschide «Salonul de primăvară 2010». Expoziția, aflată în organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Uniunii Artiștilor Plastici din România ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 17:48
(17364 vizualizări - 0 comentarii)


Explozie de butelie la Sudiți

Un incendiu s-a produs vineri, 21 mai, la locuința unui cetățean din comuna Sudiți, principala cauză de aprindere a flăcărilor constituind-o montarea necorespunzătoare a buteliei de alimentare a aragazului ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 17:45
(30070 vizualizări - 1 comentariu)


Razie în municipiul Slobozia

86 de polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în colaborare cu efective ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au organizat vineri, 21 ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2010, 17:12
(34675 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Agenții de pază au furat 14 găini

Vineri, 21 mai, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița și Biroului de Investigații Criminale Slobozia, aflați într-un filtru rutier instituit pe Șoseaua Amara din Slobozia, au oprit pentru control un autoturism ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2010, 16:31
(27435 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident cauzat de un șofer băut

Prin Sistemul Național Unic pentru Apeluri de Urgență 112, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată vineri, 21 mai a.c., în jurul orelor 22.00, despre faptul că pe Strada Călărași din municipiu a avut ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2010, 16:30
(26356 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Urziceni: Combaterea evaziunii

În cursul zilei de vineri, 21 mai, polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor au acționat pe raza municipiului Urziceni și a comunelor limitrofe pentru combaterea faptelor de natură economico-financiară ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2010, 16:29
(28323 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton, victima unui accident rutier

În după-amiaza zilei de vineri, 21 mai, în jurul orei 16.45, pe Bulevardul Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident rutier, în urma căruia o persoană a suferit vătămări corporale. Victima, o femeie ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2010, 16:27
(18212 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Suspiciune de fals: Tînăr analfabet cu permis auto eliberat în Marea Britanie

Polițiștii ialomițeni efectuează cercetări pentru a stabili autenticitatea unui permis de conducere prezentat de un tînăr, de 28 de ani, din Țăndărei, cu privire la care există suspiciuni că ar fi fals ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2010, 19:11
(29549 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune a Poliției

Polițiștii feteșteni au acționat joi, 20 mai, pe linia prevenirii oricăror fapte de natură a tulbura ordinea și liniștea publică. Acțiunea a avut ca principale obiective menținerea climatului de siguranță ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2010, 19:08
(29128 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lemn confiscat la Oborul Municipal

În după-amiaza zilei de joi, 20 mai, în intervalul orar 14.00-19.00, polițiști din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban Slobozia și Serviciului de Investigare a Fraudelor, în colaborare ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2010, 19:07
(28427 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii avertizează bancherii

Joi, 20 mai, la sediul Inspectoratului de Poliție Județean s-a desfășurat o întîlnire de lucru între inspectorul șef, Viorel Ștefu, ofițeri din cadrul Serviciului de Ordine Publică și reprezentanții a ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2010, 19:05
(26285 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Prins în flagrant cînd încerca să mituiască un polițist

Ca urmare a unui denunț formulat de un polițist din cadrul Postului de Poliție Ciulnița, ofițerii Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, în colaborare cu lucrători din ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2010, 13:09
(31003 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț

Cafeneaua AXA angajează ospătăriță cu experiență. Telefon 0761389345. ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 21:30
(19219 vizualizări - 0 comentarii)


Exercițiu de alarmare în centrul orașului Slobozia

Exercițiu de alarmare în centrul orașului Slobozia

«Joi, 20 mai, la ora 05,03, în zona Vrancea, la o adîncime de 110 km, a avut loc un cutremur de pămînt cu magnitudinea de 6,5 grade pe scara Richter, în județul Ialomița producînd pagube majore materiale ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 20:00
(29312 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmeria va asigura ordinea la Serbările Municipiului Urziceni

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița va asigura cu aproximativ 40 de jandarmi, măsurile de ordine publică cu ocazia Serbărilor Municipiului Urziceni, în perioada 21-23 mai 2010. Jandarmii vor acționa ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 12:10
(30041 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni jandarm


Implementarea proiectului de management al deșeurilor în zona de vest a Ialomiței

Miercuri, 19 mai a.c., prefectul Mădălin Teculescu a participat la conferința organizată la Căminul cultural din Dridu, tema dezbaterii fiind proiectul «Managementul Integrat al Deșeurilor Menajere în localitățile ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 12:02
(28037 vizualizări - 0 comentarii)


Parchetul, nemulțumit de decizia instanței în cazul Scandalului de la Bora

Printr-un comunicat de presă, Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia aduce la cunoștința publicului decizia proprie în ceea ce privește Scandalul de la Bora din 16 mai 2010, reiterînd faptul că a propus ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 11:20
(30880 vizualizări - 0 comentarii)


Proiecte de peste 3,08 miliarde de lei pentru renovarea și dezvoltarea satelor

Agenția de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit urmează să contracteze, în perioada următoare, 295 de proiecte selectate pentru finanțare prin Măsura 322 «Renovarea, dezvoltarea satelor, îmbunătățirea ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 10:19
(29904 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: APDRP proiecte


Beat la volan, un polițist de la Crimă Organizată a dat peste un scuter

Miercuri seara, 19 mai, în jurul orelor 19.00, un polițist din cadrul IPJ Ialomița a provocat un accident rutier. Incidentul s-a petrecut pe Șoseaua Amara, zona Expur, din primele cercetări vinovat pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 21:16
(25963 vizualizări - 2 comentarii)


Guvernul a amînat plata drepturilor salariale cîștigate în instanță

«Guvernul a adoptat o ordonanță de urgență privind plata unor sume prevăzute în titluri executorii avînd ca obiect acordarea de drepturi salariale personalului din sectorul bugetar, decizie luată ca urmare ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 19:20
(23875 vizualizări - 0 comentarii)


Reorganizarea Corpului de Control al Prefecturii

În sala de ședințe a Prefecturii Ialomița s-a desfășurat o dezbatere, principalul subiect fiind reorganizarea Corpului de Control al Prefectului. La întîlnire au participat reprezentanți ai serviciilor ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 18:18
(24548 vizualizări - 1 comentariu)


Fată de 12 ani, fugită dintr-un centru de plasament din București, găsită la Fetești cerșind

În cursul zilei de marți, 18 mai, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Fetești au identificat și reținut o minoră urmărită la nivel național din luna aprilie 2010. Fata, în vîrstă de 12 ani, domiciliată ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 18:16
(29160 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Țăndărei

Peste 40 de polițiști au acționat în sistem integrat pe raza Orașului Țăndărei pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică. În cursul zilei de marți, 18 mai a.c., în intervalul orar 15 ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 18:13
(30644 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei razie


Recensămîntul General Agricol, în atenția prefectului Teculescu

Marți, 18 mai, prefectul județului Ialomița, Mădălin Teculescu a participat, la Țăndărei, la ședința organizată pentru instruirea secretarilor și agenților agricoli din cadrul primăriilor arondate zonei ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 16:37
(23379 vizualizări - 0 comentarii)


Cursuri de calificare organizate de AJOFM Ialomița

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întîmpinarea persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă, oferindu-le posibilitatea de a urma gratuit un curs de formare profesională ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 16:26
(33811 vizualizări - 2 comentarii)


Țăndărei: Hoți de conducte, prinși în flagrant de jandarmi

Țăndărei: Hoți de conducte, prinși în flagrant de jandarmi

Luni 17 mai a.c., în jurul orei 16.30, membrii patrulei de intervenție Țăndărei au fost sesizați despre faptul că, la ieșire din orașul Țăndărei, lîngă un pod de cale ferată, mai multe persoane decopertează ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 11:46
(28095 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 05:01
(15132 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 19:31
(15942 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Salonul Anual de Energie Regenerabilă

De joi, 19 mai, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura manifestarea expozițională Salonul de Tehnologii și Echipamente pentru Energii Regenerabile 2010. În paralel, se va derula ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:50
(23612 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...