Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

CSM Fetești, gata de start

Fotbal, Liga a III-a

CSM Fetești, gata de start

Noupromovată în al treilea eșalon fotbalistic, CSM Fetești încă mai speră la evitarea retrogra­dării. Deși așteptările erau altele, în lotul de jucători s-au produs foarte puține modificări. Se pare că antrenorul Mircea Ștefan dorește să pună accent pe omogenitate, iar ultimele rezultate din meciurile amicale par să-i dea dreptate. Feteștiul i-a repatriat în această iarnă pe portarul Cornel Ștefan și pe mijlocașii Denis Dincă și Andrei Gogu. I-a mai adus pe mijlocașul Robert Enache și pe atacantul Andrei Pușcașu. Lotul a fost completat cu 2 tineri de perspectivă din pepiniera proprie: portarul Nicușor Dumitrache și atacantul Andrei Tudorache (născut în 2005). CSM Fetești s-a im­pus cu 2-1 în amicalul... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2022, 11:20 (4452 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

S-au terminat proștii! Vine Marinela!

S-au terminat proștii! Vine Marinela!

Mai țineți minte cum se jurau președinții PNL și PSD din Ialomița că ei nu-și împart descentralizatele județului pe spinarea cetățenilor? Nu-i nimic, că ținem noi minte! Și vă prezentăm cel mai nou transfer de pe piața de profil. Ei bine, conform algoritmului politic care nu a fost negociat niciodată, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a picat în coșul PSD. Și, deși Dan Noel mai are vreo 7-8 luni până la pensionare, președintele Pavel nu mai are răbdare. Așa că l-a somat să își facă bagajele ca să o poată numi în loc pe Marinela Radu. Ah, dar nu știți cine e Marinela. Nu face nimic, că nici noi nu știam...

Iusein și vidul de putere de la Urziceni... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2022, 15:10 (19375 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Afacerea ANL» de la Slobozia

«Afacerea ANL» de la Slobozia

Administrația locală a identificat 18 locuințe ANL în care proprietarii nu respectau prevederile legale privind închirierea. Primarul Dragoș Soare susține că «în ultimii ani, la Slobozia, atribuirea de locuințe ANL a fost o afacere». Lista de așteptare pentru locuințele ANL la Slobozia are sute de poziții, cea mai veche cerere de atribuire a unei locuințe ANL datând din 2008.

O situație fără precedent În februarie 2021, administrația locală declanșa o acțiune de control pentru identificarea proprietarilor locuințelor ANL repartizate la Slobozia. Conform informațiilor oficiale, aceste... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2022, 10:20 (6529 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Olimpiada de Limba Română pentru liceu, organizată în Ialomița

Olimpiada de Limba Română pentru liceu, organizată în Ialomița

Județul Ialomița va fi anul acesta gazda Etapei Naționale a Olimpiadei de Limba și Literatura Română pentru elevii de liceu. Concursul școlar se va desfășura în perioada 26-30 aprilie 2022, în municipiul Slobozia. Nu este prima dată când Ialomița găzduiește Etapa Națională a unei Olimpiade școlare. În urmă cu aproximativ 5 ani, Ialomița a organizat Etapele Naționale ale Olimpiadelor de Informatică și Educație Tehnologică. Pentru a se putea califica la această etapă, elevii trebuie să promoveze faza județeană a Olimpiadei de Limba și Literatura Română. Potrivit ca­lendarului aprobat de Ministerul Educației, acest concurs școlar debutează pe 5 martie 2022. «Ne bucurăm de faptul că avem încă o dată... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2022, 13:50 (11580 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A încercat să-și omoare fratele vitreg cu o foarfecă de vie

La Gura Ialomiței

A încercat să-și omoare fratele vitreg cu o foarfecă de vie

În urmă cu o săptămână, un bărbat din localitatea Gura Ialomiței a fost arestat preventiv sub acuzația de «tentativă de omor». Acesta a încercat să-i ia viața fratelui său vitreg, un adolescent în vârstă de 15 ani, cu o foarfecă de vie. Victima a fost transportată la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța cu un elicopter SMURD.

Agresor recidivist Se pare că bărbatul nu este la prima faptă de acest gen, în trecut acesta fiind anchetat și pentru alte fapte cu violență. În urmă cu o săptămână, în timp ce se afla în curte, a iscat un conflict spontan cu fratele său vitreg, un adolescent... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2022, 17:20 (5130 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orgoliile profesorilor lasă Școala Gimnazială Movila fără elevi

Orgoliile profesorilor lasă Școala Gimnazială Movila fără elevi

În ultimii 3 ani, numărul elevilor din cadrul Școlii Gimnaziale «Ferdinand I» Movila s-a redus consi­derabil, după ce părinții au decis să-și transfere copiii către alte unități de învățământ. Ceea ce i-a deter­minat pe părinți să adopte această decizie este atitudinea necorespunzătoare față de copii a învățătorului Constantin Oancea, cadru didactic care își desfășoară activitatea la Școala Gimnazială din Movila de peste 30 de ani. Din cauza diminuării efectivelor de elevi, școala a fost nevoită să înființeze clase unde se învață simultan, pentru a nu-și pierde personalitatea juridică. În replică la acu­zațiile care îi sunt aduse, învățătorul Constantin Oancea susține că în spatele acestui scandal... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2022, 14:15 (24775 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul garajelor ilegale din Slobozia continuă

Până în 2024

Războiul garajelor ilegale din Slobozia continuă

bonus: Presiuni publice pentru Regulamentul care vizează activitatea în Cimitir

Administrația din Slobozia nu renunță la intenția de a ridica garajele amplasate ilegal pe spațiile publice din oraș. Procesul de identificare a acestor garaje a fost finalizat, iar în această primăvară vor fi ridicate garajele care nu au avut niciodată contract de concesiune. «Toți ne dorim o țară ca afară... (...) Dacă o vrem, nu putem sta fără să facem nimic!» a declarat primarul Dragoș Soare în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia din 24 februarie 2022.

Ne-mping banii din urmă Administrația locală din Slobozia a anunțat public că bulevardele Matei Basarab și Chimiei vor intra... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2022, 11:40 (38328 vizualizări - 37 comentarii)

EVENIMENT

Târgul FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești

Se va întâmpla la Slobozia, în perioada 9-11 iunie 2022

Târgul FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești

Administrația din Slobozia a organizat luni, 28 februarie 2022, prima conferință de presă dedicată evenimentului «FarmConect România». Evenimentul va avea loc în perioada 9-11 iunie 2022 sub sloganul «Cultivăm Viitorul». Și se va desfășura la Slobozia. Un motiv suficient ca să fim acolo.

100000 de hectare în sală În sala de la Restaurantul «Select» din Slobozia sunt 100000 de hectare. Adică fermierii care cultivă o treime din ogoarele județului. Ar fi mai multe, dar lipsește pesedozaurul Nica... Ori poate că nu-l vedem noi! Evenimentul e organizat de Asociația Producătorilor de Porumb... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2022, 19:25 (4333 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile locale din Slobozia, Fetești și Țăndărei, solidare cu refugiații din Ucraina

Autoritățile locale din Slobozia, Fetești și Țăndărei, solidare cu refugiații din Ucraina

Administrațiile locale din Slobozia, Fetești și Țăndărei sunt solidare cu refugiații ucraineni care sunt nevoiți să-și părăsească țara din cauza războiului provocat de Rusia. În a 6-a zi de la debutul conflictului militar, autoritățile locale din cele 3 orașe ialomițene lansează apeluri publice de sprijinire a cetățenilor ucraineni care trec granița în România, de teama bombardamentelor, și ajung pe raza județului Ialomița.

Asistență umanitară pentru persoanele refugiate În ziua de marți, 1 martie 2022, Primăria Slobozia a semnat un acord de colaborare cu filiala județeană a Crucii... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2022, 17:20 (8559 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fără emoții. Dar și fără vlagă!

Fotbal, Liga a II-a, Dacia Unirea Brăila-Unirea Slobozia 0-3

Fără emoții. Dar și fără vlagă!

E greu să te concentrezi, să-ți găsești inspirația, atunci când știi că ești favorit la victorie în proporție de 99%. Iar când dai de un teren greu, cum e cel de la Brăila, bună parte din planul tău tactic se împotmolește. Unirea a venit, a învins, dar a făcut-o într-un mod care amintește mai degrabă de perioada de pregătire decât de un meci oficial. Important este că cele 3 puncte au intrat în contul Sloboziei, iar echipa noastră păstrează, în continuare, șanse la play-off. Și echipele pe care le urmărim au bifat voctorii, așa că, cu două runde rămase din sezonul regulat, suntem tot la 4 puncte în spatele Stelei și Buzăului și la două puncte în spatele celor de la Miercurea Ciuc.

... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2022, 16:20 (4714 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Luptătorii ialomițeni, rezultate excelente la Craiova

Lupte libere

Luptătorii ialomițeni, rezultate excelente la Craiova

În perioada 25-27 februarie 2022, Craiova a găzduit «Memorialul Ilie Marinescu și Marcel Vlad», turneu internațional de lupte adresat cadeților și juniorilor. Au participat peste 300 de sportivi din România, Bulgaria și Republica Moldova. Județul Ialomița a fost reprezentat de luptătorii a două cluburi: CSM Unirea Slobozia și CS Amara. Este de la sine înțeles că rezultatele au fost conform așteptărilor.

3 medalii pentru cadeții Sloboziei CSM Unirea Slobozia a participat la categoria cadeților unde a obținut 3 clasări pe podium. Ștefan Stancu a cucerit primul loc al categoriei 55 kg... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2022, 13:20 (4641 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița invocă «legea favorabilă inculpatului» în ancheta DNA de la Axintele

Tribunalul Ialomița invocă «legea favorabilă inculpatului» în ancheta DNA de la Axintele

Invocând «legea favorabilă inculpatului», Tribunalul Ialomița a dispus un nou termen pentru judecata dosarului penal ce îl vizează pe Florin Grigore, fiul primarului loca­lității Axintele. Acesta a fost tri­mis în judecată de Direcția Națională Anticorupție în anul 2020, fiind acuzat de «fraudă cu fonduri din bugetul Uniunii Europene».

Prejudiciu de peste 100 mii de lei Potrivit rechizitoriului întocmit, faptele imputate lui Florin Grigore, fiul primarului localității Axintele, de către procurorii Direcției Naționale Antico­rupție, au fost comise între 2011-2013. O dată cu adoptarea... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2022, 11:55 (12751 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Fetești, prima victorie în amicale

Fotbal, Liga a III-a

CSM Fetești, prima victorie în amicale

3 înfrângeri și un egal reprezenta bilanțul din această iarnă al CSM Fetești înainte de partida cu Progresul Fundulea, ocupanta locului 2 în seria B din Liga a IV-a Călărași. Meciul contra călărășenilor a fost controlat în majoritatea timpului de feteșteni, elevii lui Mircea Ștefan având multe ocazii de gol. Cu toate acestea, au marcat o singură dată. Mijlocașul Daniel Grigore a luat o acțiune pe cont propriu și l-a învins pe portarul advers cu un șut dinafara careului. «Pot spune că acesta a fost primul meci, de când sunt la Fetești, când echipa a jucat așa cum îmi doresc... Sper să rămânem pe drumul cel bun!» a declarat antrenorul celor de la CSM Fetești, Mircea Ștefan, cel care a început meciul... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2022, 10:50 (5354 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 1700 de elevi din Ialomița așteaptă să primească «Masa Caldă»

Program derulat cu întârziere

Peste 1700 de elevi din Ialomița așteaptă să primească «Masa Caldă»

Din cele 150 de unități de învățământ din țară înscrise în Programul «Masa Caldă», 4 sunt din județul Ialomița. Acestea încă așteaptă banii promiși de Guvernul României pentru a le putea oferi hrană elevilor. Cu toate acestea, unitățile de învățământ din județul nostru le pot oferi preșco­larilor și elevilor din învățământul primar doar... sandvișuri. Niciuna din cele 4 școli nu dispune de infrastructura necesară asigurării de «Masă Caldă», așa cum este denumit proiectul din care fac parte. Estimativ, peste aproximativ 1700 de copii de grădiniță și clase primare din Ialomița ar trebui să beneficieze de Programul «Masa Caldă». Guvernul României i-a repartizat județului nostru 1,1 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2022, 14:20 (5490 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Asociațiile de Proprietari din Slobozia reclamă executările silite ale Urban SA

Asociațiile de Proprietari din Slobozia reclamă executările silite ale Urban SA

Încercarea Urban SA, firma care distribuie apa în municipiul Slobozia, de a recupera debitele restante executând silit Asociațiile de Proprietari ar fi abuzivă. Unii dintre administratorii entităților pe adresele cărora au fost trimise titluri executorii de către instanță reclamă vicii de procedură în ceea ce privește demersul Urban SA. Mai mult decât atât, legea care reglementează activitatea Asociațiilor de Proprietari precizează că furnizo­rul trebuie să acționeze doar împotriva restanțierilor.

«Este un abuz!» Reprezentanții Urban SA au început un adevărat război în instanță pentru... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2022, 10:05 (15061 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Strategia județului Ialomița, în dezbatere publică

Strategia județului Ialomița, în dezbatere publică

Strategia de Dezvoltare a Județului Ialomița pentru perioada 2021-2027, elaborată în cadrul proiectului «Împreună pentru Ialomița-Strategia de dezvoltare a județului Ialomița 2021-2027 și servicii publice pentru cetățeni»-SMIS 135954, cod SIPOCA 801, finanțat prin Programul Operațional Capacitate Administrativă 2014-2020, se află la acest moment în consultare publică. Documentul a fost elaborat de către Consiliul Județean Ialomița, în colaborare cu firma Civitta Strategy&Consulting. Valoarea acestui proiect este de 2,2 milioane de lei, din care 45 mii de lei reprezintă cofinanțarea eligibilă a beneficiarului. În această fază a elaborării Strategiei cetățenii pot transmite instituției propuneri... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2022, 11:05 (4026 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Cine are carte, are parte

Cine are carte, are parte

România ocupă ultimul loc în Uniunea Europeană la numărul absolvenților de facultate, luând ca bază de calcul numărul absolvenților de liceu. În cazul absol­venților care provin din centrele de plasament, procentul este infim... Doar 4% dintre copiii instituționalizați reușesc să-și urmeze acest vis. În cazul în care îl au. Viorica Păun și Cristina Cruceru sunt două ialomițence care au reușit să-și împlinească acest vis. Și ni-l împărtășesc cu ge­nerozitate, deși acum au fiecare drumul ei în viață...

Norocul și dragostea de carte nu se pot dărui Cristina Cruceru... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2022, 11:45 (3639 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Suspiciuni de toxiinfecție alimentară la Grădinița «Albă ca Zăpada» Fetești

Suspiciuni de toxiinfecție alimentară la Grădinița «Albă ca Zăpada» Fetești

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a deschis o anchetă epidemiologică la Grădinița «Albă ca Zăpada» Fetești după ce 11 copii au ajuns la spital cu simptome digestive. În ziua de marți, 22 februarie a.c., micuții au mâncat la grădiniță, iar seara, acasă, au început să se simtă rău. Medicii confirmă faptul că 2 copii au rămas internați sub supraveghere.

Verificările sunt în curs Potrivit oficialilor DSP Ialomița, la acest moment se fac verificări pentru a se stabili cu exactitate ce anume a provocat stările de rău copiilor. «Facem mai multe analize în momentul de față, urmând să prezentăm... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2022, 16:05 (10746 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia va găzdui primul Târg Agricol Național în luna iunie 2022

Slobozia va găzdui primul Târg Agricol Național în luna iunie 2022

Slobozia își propune să organizeze primul Târg Agricol de anvergură națională. Târgul se află pe lista pu­blică a evenimentelor care urmează să se desfășoare în anul 2022. «Avem singurul Muzeu al Agriculturii din România... Nu facem concurență altor evenimente de profil, facem istorie!» a declarat Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia.

N-ar fi rău să fie Administrația din Slobozia a făcut publică lista cu evenimentele publice care urmează să fie finanțate în anul 2022. Lista cuprinde peste 50 de poziții și reunește, pe lângă evenimentele tradiționale anuale ale orașului (n. red... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2022, 15:20 (13278 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Concurs «aranjat» la Direcția Agricolă Ialomița

Nimic nou sub soare

Concurs «aranjat» la Direcția Agricolă Ialomița

Un cetățean din Slobozia reclamă modalitatea ilegală de organizare a unui concurs la Direcția Agricolă Ialomița. Conform declarațiilor și dovezilor furnizate, în luna decembrie a anului 2021, nora ex-directorului Constanța Bucur Diamandi ar fi fost angajată pe un post de «debutant» în cadrul instituției fără respectarea preve­derilor legale legate de organizarea concursului. Situația a fost prezentată mi­nistrului Agriculturii, Adrian Chesnoiu, însă memoriul transmis acestuia a fost ignorat.

Veșnica poveste George Teodorescu a sesizat printr-un memoriu adresat Ministerului Agriculturii... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2022, 09:50 (7116 vizualizări - 8 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Avarie pe strada Nufărului din orașul Țăndarei!

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Nufărului din orașul Țăndărei-Ialomița, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile miercuri, 15 iulie ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2020, 22:50
(3438 vizualizări - 0 comentarii)


Mandat de executare a pedepsei, pus în aplicare de polițiștii ialomițeni

Marți, 14 iulie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2020, 19:15
(6983 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu arestare


Ialomița: Beți la volan

Marți, 14 iulie a.c., în jurul orelor 13,00, polițiștii din Țăndărei au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de 53 de ani. Întrucât șoferul emana halenă alcoolică a fost testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2020, 19:10
(2206 vizualizări - 1 comentariu)


Razie de amploare a polițiștilor la Țăndărei

Razie de amploare a polițiștilor la Țăndărei

În cadrul unei acțiuni cu efective mărite de prevenire și combatere a faptelor antisociale, pe raza orașului Țăndărei, peste 130 de efective ale Poliției și Jandarmeriei au amprentat 123 de persoane și ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2020, 16:20
(3187 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 553 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 15 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 553, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2020, 16:05
(3359 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident cu patru victime

Movilița: Accident cu patru victime

Miercuri dimineața, 15 iulie a.c., în jurul orei 6,00, două autoturisme s-au ciocnit pe raza localității Movilița. Ca urmare a accidentului, patru persoane au fost rănite. Cei patru bărbați, cu vârste cuprinse ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2020, 12:25
(2235 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1307 absolvenți ai clasei a VIII-a au fost repartizați computerizat în învățământul liceal de stat (anul școlar 2020-2021)

Ministerul Educației și Cercetării a publicat vineri, 10 iulie 2020, pe site-ul admitere.edu.ro, rezultatele repartizării computerizate în învățământul liceal de stat a absolvenților clasei ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2020, 11:10
(3181 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Fierbinți Târg!

Pentru remedierea unei avarii la conducta principală de alimentare cu apă de pe Calea Urziceni, din localitatea Fierbinți Târg-Ialomița, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2020, 19:20
(4356 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 544 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 14 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 544, cu 7 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2020, 16:05
(2818 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Ordin de protecție pe numele unui bărbat care și-a lovit mama

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 39 de ani, din Movilița, care și-ar fi lovit mama. Astfel, sâmbătă, 11 iulie a.c., în jurul orelor 10,00, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2020, 14:20
(4515 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsuri pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

Și în cursul zilei de duminică, 12 iulie a.c., au continuat activitățile de monitorizare și control privind respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă, legate de prevenirea și limitarea răspândirii ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2020, 17:55
(2592 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni la Regimul Rutier

Sâmbătă, 11 iulie a.c., în jurul orelor 19,00, polițiștii rutieri din Jilavele au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 28 de ani. Întrucât șoferul nu avea asupra sa documentele ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2020, 17:50
(2354 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 537 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 13 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 537, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2020, 16:05
(2400 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 522 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Duminică, 12 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 522, cu un caz mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2020, 16:05
(2254 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Răniți de un șofer fără permis

Inconștiența unor tineri era să-i arunce în brațele morții. În dimineața zilei de duminică, 12 iulie 2020, aceștia s-au urcat în mașina condusă de un tânăr de 24 de ani care nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2020, 11:30
(3583 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 521 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Sâmbătă, 11 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 521, cu 7 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2020, 16:05
(2416 vizualizări - 0 comentarii)


Marsilieni: A fost găsit ialomițeanul evadat din Penitenciarul Rahova

În seara zilei de vineri, 10 iulie 2020, polițiștii ialomițeni au reușit să-l identifice pe tânărul de 32 de ani care, în luna martie, a evadat din Penitenciarul Rahova. Acesta se afla pe un câmp din localitatea ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2020, 23:20
(2800 vizualizări - 2 comentarii)


USR PLUS Ialomița susține strângerea de semnături on-line

Organizația USR PLUS Ialomița trage un puternic semnal de alarmă în ideea în care România se pregătește de Alegerile Locale care vor alea loc duminică, 27 septembrie 2020. Conform Legii 115/2015, fiecare ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2020, 19:10
(3180 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut după ce a furat portofelul unei bătrâne

Un bărbat de 53 de ani, din Slobozia, a fost reținut pentru 24 de ore după ce a furat portofelul unei bătrâne de 71 de ani, plecată la cumpărături la un supermarket din oraș. Femeia a sesizat dispariția ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2020, 19:05
(2493 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 514 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 10 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 514, cu 11 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2020, 16:05
(2076 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Beat la volan, a derapat cu mașina

Un cetățean din Gura Ialomiței a sesizat joi dimineața, 9 iulie a.c., în jurul orei 3,00, faptul că un autoturism a derapat pe raza localității. Polițiștii s-au deplasat la fața locului și au identificat ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2020, 18:25
(2284 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Arestat pentru «furt calificat»

Miercuri, 8 iulie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2020, 18:20
(2399 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Miercuri, 8 iulie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii rutieri din Fetești au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 34 de ani. În urma verificării în bazele de date, s-a ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2020, 18:15
(2470 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Bărbulești

Razie la Bărbulești

Peste 160 de efective ale Poliției și Jandarmeriei au descins în dimineața zilei de joi, 9 iulie a.c., în comuna Bărbulești, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, asigurarea climatului de ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2020, 18:10
(3256 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 503 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 9 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 503, cu 39 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2020, 16:05
(2858 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 464 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 8 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 464, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2020, 16:05
(3209 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Atenție, se oprește apa în Cartierul Buliga!

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile ce deservește municipiul Fetești/Ialomița, RAJA Constanța va sista furnizarea apei, joi, 9 iulie ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2020, 12:40
(3476 vizualizări - 0 comentarii)


Gimbășani: Bărbat salvat de pompieri dintr-un canal de vizitare elevator

Gimbășani: Bărbat salvat de pompieri dintr-un canal de vizitare elevator

Evenimentul a fost semnalat de un lucrător al unei firme marți, 7 iulie a.c., în jurul orelor 15,25. În sprijinul bărbatului de 43 de ani s-au deplasat de urgență 3 echipaje de salvare de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2020, 11:40
(4167 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Utilaje agricole cuprinse de flăcări

Ion Roată: Utilaje agricole cuprinse de flăcări

Pompierii din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu care a cuprins două utilaje agricole, puse în funcțiune pe un câmp din zona localității Ion Roată. Cel mai probabil flăcările au izbucnit ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 19:05
(3051 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă avertizare meteo-Cod portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată, cu vijelii (ce vor atinge în anumite intervale viteze de 80-90 km/h), averse ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:55
(5109 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...