Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Stafilococi și enterobacterii în bucătăria Grădiniței «Albă ca Zăpada» Fetești

Stafilococi și enterobacterii în bucătăria Grădiniței «Albă ca Zăpada» Fetești

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a finalizat ancheta începută la sfârșitul lunii februarie 2022 la Grădinița «Albă ca Zăpada» Fetești. În urma analizelor de laborator s-a descoperit prezența unor stafilococi și enterobacterii, din cauza cărora copiilor li s-a făcut rău. Reamintim că în noaptea de 22/23 februarie a.c., 11 copii au ajuns la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești după ce au mâncat la grădiniță. Mai mult decât atât, instituția de învățământ a fost amendată de către DSP Ialomița cu 10 mii de lei.

Igienă necorespunzătoare la bucătărie În ziua de marți, 22 februarie... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2022, 10:10 (3579 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Străzi modernizate la Țăndărei

Străzi modernizate la Țăndărei

Administrația locală a orașului Țăndărei a dat startul unei ample campanii de întreținere a străzilor din oraș. Toate aceste inițiative edilitare fac parte dintr-un vast proiect investițional inițiat de către aleșii locali pentru anul în curs. Primele străzi care au intrat în reparații sunt Avalanșei, Oituz și Barierei. Totodată, vor fi realizate lucrări de întreținere și a spațiilor verzi.

Investiții în infrastructura rutieră «Anul 2022 va fi unul al străzilor pe care se poate circula în siguranță!» este mesajul pe care l-au transmis reprezentanții administra­ției locale din Țăndărei... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2022, 13:55 (2613 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Depozite de murături și vechituri în adăposturile civile

Slobozia: Depozite de murături și vechituri în adăposturile civile

În contextul războiului din Ucraina, autoritățile locale din Slobozia au început inventarierea adăposturilor civile pentru populație existente la nivelul orașului. Amenajate la subsolurile blocurilor, un sfert dintre acestea sunt nefuncționale, pentru că au fost transformate în spații de depozitare. Singurele investiții reale într-un astfel de adăpost au fost făcute de Consiliul Județean Ialomița, pentru adăpostul din in­cinta Casei de Cultură a Sindicatelor, pe care instituția îl are în administrare. Acest obiectiv nu este însă destinat populației civile, fiind transformat în punct de comandă pentru autorități.

Depozite de vechituri... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2022, 10:05 (12099 vizualizări - 12 comentarii)

POLITICĂ

«Ialomița are nevoie de sprijin logistic pentru refugiați!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu

«Ialomița are nevoie de sprijin logistic pentru refugiați!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu susține necesitatea intervenției autorităților locale și județene în problema refugiaților ucraineni. Domnia sa consideră că Ialomița are nevoie de suport logistic și financiar pentru a gestiona problemele gene­rate de valul de migranți care tranzitează Ialomița.

Îngrijorări parlamentare Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu cere public autorităților locale și județene din Ialomița să găsească soluții rapide pentru preluarea refugiaților ucraineni aflați în tranzit în Ialomița. «Acești oameni au nevoie de sprijin administrativ pentru a ajunge acolo... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2022, 16:40 (9356 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Happy Birthday Mr President (II)

Happy Birthday Mr President (II)

Ai văzut, dragă?! E fix ca în bancul ăla cu amanta noastră care e mai frumoasă decât a lor. Adică Președintele nostru de-acum e mai frumos decăt ăla de l-am avut, asta vreau să spui! Și mai tânăr, vorba aia, că de-abia de împlinește azi 47 de ani... He, he... Îți mai aduci aminte ce vremuri trăiam? Trebuia să fim sobri, să zâmbim frumos și să ne plătim meniul, că ăla nu știa de glumă... Zicea că e banii la contribuabili. Păi noi nu suntem contribuabile?! Unde mai pui că nici nu puteai să lipsești, Doamne ferește!, că nu știai când ai nevoie de o aprobare pentru transfer. Ăsta e altfel, dragă! E mai relaxat, știe să bea, face cu ochiu’... Ba aș putea să jur că m-a și ciupit când m-a scos la dans... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2022, 12:05 (6213 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parc tematic «Las Fierbinți» în orașul Fierbinți-Târg

Parc tematic «Las Fierbinți» în orașul Fierbinți-Târg

Un grup de întreprinzători privați vor să dezvolte în orașul Fierbinți-Târg un parc tematic, inspirat din celebrul serial de televiziune «Las Fierbinți». Autoritățile locale susțin că prin acest proiect se vor crea locuri de muncă, iar orașul ar putea fi inclus pe lista destinațiilor turistice din țara noastră.

Proiect în curs de realizare Potrivit unui anunț făcut pe rețelele de socializare, Primăria Fierbinți-Târg precizează faptul că la nivelul orașului va fi amenajat un parc tematic, inspirat din serialul de televiziune «Las Fierbinți». Investiția va fi realizată cu fonduri private... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2022, 19:20 (14943 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Un fluviu de goluri

Fotbal, Liga a II-a, Dunărea Călărași-Unirea Slobozia 0-8

Un fluviu de goluri

Cu siguranță, Liga a II-a nu a mai avut niciodată un campionat cu atâtea echipe-fantomă ca în prezent. În urmă cu 3 ani, Dunărea Călărași era în Liga I. Acum mimează, pe brânci, fotbalul, cu o pleiadă de copii care vor uita cu greu umilința din meciul cu Unirea Slobozia. Și, ca echipa din Călărași sunt cele din Giurgiu, Constanța și Brăila. Un campionat în care 4 echipe fac umbră gazonului degeaba scade și mai mult interesul pentru fotbalul românesc. În fine, să privim partea plină a paharului. Unirea a luat cele 3 puncte, și-a mărit considerabil golaverajul și are, în continuare, șanse la play-off.

Cu fundașii în atac... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2022, 17:05 (4683 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Recolta Gheorghe Doja țintește mai sus

Fotbal, Liga a III-a

Recolta Gheorghe Doja țintește mai sus

Adrian Răduca și Alexandru Chebac au fost titulari la Unirea Slobozia în anul în care echipa a promovat în Liga a II-a. Florin Bălan și Dorin Radu au fost, la rândul lor, în lotul de divizie secundă al Unirii. Sunt 4 jucători care pot aduce Recoltei Gheorghe Doja plusul de care aceasta are nevoie pentru a ținti mai sus în clasament. Iar elevii lui Adrian Cristea au toate motivele să creadă într-o performanță mai bună decât locul 8. Sunt la 4 puncte de locul 7, ocupat de FC Voluntari 2 și la 5 puncte de locul 6, ocupat de Înainte Modelu. Din sezonul regulat și din play-out mai sunt de jucat 13 meciuri. Prin urmare, timp suficient pentru ialomițeni să ia fața celor două echipe. Primul test important... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2022, 14:20 (5618 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are proiecte de investiții în valoare de 680 milioane de lei

Bani europeni pentru județul nostru

Ialomița are proiecte de investiții în valoare de 680 milioane de lei

Agenția de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia a făcut publică lista proiectelor de investiții din județul Ialomița, inițiate de instituțiile publice și administrațiile locale, care beneficiază de finanțare din partea Uniunii Europene, prin intermediul Programului Operațional Regional (POR) 2014-2020. Statistica oficială arată că la nivelul județului Ialomița există 46 proiecte de investiții, demarate în sectorul public, a căror va­loare se ridică la 680 milioane de lei. Cele mai multe dintre aceste proiecte se află într-un stadiu incipient privind implementarea, factorul care l-a generat fiind în primul rând birocrația excesivă în ceea ce privește achiziția lucrărilor. Repre­zentanții ADR Sud ... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2022, 12:20 (3307 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Fetești, gata de start

Fotbal, Liga a III-a

CSM Fetești, gata de start

Noupromovată în al treilea eșalon fotbalistic, CSM Fetești încă mai speră la evitarea retrogra­dării. Deși așteptările erau altele, în lotul de jucători s-au produs foarte puține modificări. Se pare că antrenorul Mircea Ștefan dorește să pună accent pe omogenitate, iar ultimele rezultate din meciurile amicale par să-i dea dreptate. Feteștiul i-a repatriat în această iarnă pe portarul Cornel Ștefan și pe mijlocașii Denis Dincă și Andrei Gogu. I-a mai adus pe mijlocașul Robert Enache și pe atacantul Andrei Pușcașu. Lotul a fost completat cu 2 tineri de perspectivă din pepiniera proprie: portarul Nicușor Dumitrache și atacantul Andrei Tudorache (născut în 2005). CSM Fetești s-a im­pus cu 2-1 în amicalul... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2022, 11:20 (4452 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

S-au terminat proștii! Vine Marinela!

S-au terminat proștii! Vine Marinela!

Mai țineți minte cum se jurau președinții PNL și PSD din Ialomița că ei nu-și împart descentralizatele județului pe spinarea cetățenilor? Nu-i nimic, că ținem noi minte! Și vă prezentăm cel mai nou transfer de pe piața de profil. Ei bine, conform algoritmului politic care nu a fost negociat niciodată, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a picat în coșul PSD. Și, deși Dan Noel mai are vreo 7-8 luni până la pensionare, președintele Pavel nu mai are răbdare. Așa că l-a somat să își facă bagajele ca să o poată numi în loc pe Marinela Radu. Ah, dar nu știți cine e Marinela. Nu face nimic, că nici noi nu știam...

Iusein și vidul de putere de la Urziceni... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2022, 15:10 (19378 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Afacerea ANL» de la Slobozia

«Afacerea ANL» de la Slobozia

Administrația locală a identificat 18 locuințe ANL în care proprietarii nu respectau prevederile legale privind închirierea. Primarul Dragoș Soare susține că «în ultimii ani, la Slobozia, atribuirea de locuințe ANL a fost o afacere». Lista de așteptare pentru locuințele ANL la Slobozia are sute de poziții, cea mai veche cerere de atribuire a unei locuințe ANL datând din 2008.

O situație fără precedent În februarie 2021, administrația locală declanșa o acțiune de control pentru identificarea proprietarilor locuințelor ANL repartizate la Slobozia. Conform informațiilor oficiale, aceste... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2022, 10:20 (6530 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Olimpiada de Limba Română pentru liceu, organizată în Ialomița

Olimpiada de Limba Română pentru liceu, organizată în Ialomița

Județul Ialomița va fi anul acesta gazda Etapei Naționale a Olimpiadei de Limba și Literatura Română pentru elevii de liceu. Concursul școlar se va desfășura în perioada 26-30 aprilie 2022, în municipiul Slobozia. Nu este prima dată când Ialomița găzduiește Etapa Națională a unei Olimpiade școlare. În urmă cu aproximativ 5 ani, Ialomița a organizat Etapele Naționale ale Olimpiadelor de Informatică și Educație Tehnologică. Pentru a se putea califica la această etapă, elevii trebuie să promoveze faza județeană a Olimpiadei de Limba și Literatura Română. Potrivit ca­lendarului aprobat de Ministerul Educației, acest concurs școlar debutează pe 5 martie 2022. «Ne bucurăm de faptul că avem încă o dată... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2022, 13:50 (11589 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A încercat să-și omoare fratele vitreg cu o foarfecă de vie

La Gura Ialomiței

A încercat să-și omoare fratele vitreg cu o foarfecă de vie

În urmă cu o săptămână, un bărbat din localitatea Gura Ialomiței a fost arestat preventiv sub acuzația de «tentativă de omor». Acesta a încercat să-i ia viața fratelui său vitreg, un adolescent în vârstă de 15 ani, cu o foarfecă de vie. Victima a fost transportată la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța cu un elicopter SMURD.

Agresor recidivist Se pare că bărbatul nu este la prima faptă de acest gen, în trecut acesta fiind anchetat și pentru alte fapte cu violență. În urmă cu o săptămână, în timp ce se afla în curte, a iscat un conflict spontan cu fratele său vitreg, un adolescent... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2022, 17:20 (5136 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orgoliile profesorilor lasă Școala Gimnazială Movila fără elevi

Orgoliile profesorilor lasă Școala Gimnazială Movila fără elevi

În ultimii 3 ani, numărul elevilor din cadrul Școlii Gimnaziale «Ferdinand I» Movila s-a redus consi­derabil, după ce părinții au decis să-și transfere copiii către alte unități de învățământ. Ceea ce i-a deter­minat pe părinți să adopte această decizie este atitudinea necorespunzătoare față de copii a învățătorului Constantin Oancea, cadru didactic care își desfășoară activitatea la Școala Gimnazială din Movila de peste 30 de ani. Din cauza diminuării efectivelor de elevi, școala a fost nevoită să înființeze clase unde se învață simultan, pentru a nu-și pierde personalitatea juridică. În replică la acu­zațiile care îi sunt aduse, învățătorul Constantin Oancea susține că în spatele acestui scandal... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2022, 14:15 (24787 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul garajelor ilegale din Slobozia continuă

Până în 2024

Războiul garajelor ilegale din Slobozia continuă

bonus: Presiuni publice pentru Regulamentul care vizează activitatea în Cimitir

Administrația din Slobozia nu renunță la intenția de a ridica garajele amplasate ilegal pe spațiile publice din oraș. Procesul de identificare a acestor garaje a fost finalizat, iar în această primăvară vor fi ridicate garajele care nu au avut niciodată contract de concesiune. «Toți ne dorim o țară ca afară... (...) Dacă o vrem, nu putem sta fără să facem nimic!» a declarat primarul Dragoș Soare în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia din 24 februarie 2022.

Ne-mping banii din urmă Administrația locală din Slobozia a anunțat public că bulevardele Matei Basarab și Chimiei vor intra... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2022, 11:40 (38350 vizualizări - 37 comentarii)

EVENIMENT

Târgul FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești

Se va întâmpla la Slobozia, în perioada 9-11 iunie 2022

Târgul FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești

Administrația din Slobozia a organizat luni, 28 februarie 2022, prima conferință de presă dedicată evenimentului «FarmConect România». Evenimentul va avea loc în perioada 9-11 iunie 2022 sub sloganul «Cultivăm Viitorul». Și se va desfășura la Slobozia. Un motiv suficient ca să fim acolo.

100000 de hectare în sală În sala de la Restaurantul «Select» din Slobozia sunt 100000 de hectare. Adică fermierii care cultivă o treime din ogoarele județului. Ar fi mai multe, dar lipsește pesedozaurul Nica... Ori poate că nu-l vedem noi! Evenimentul e organizat de Asociația Producătorilor de Porumb... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2022, 19:25 (4333 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile locale din Slobozia, Fetești și Țăndărei, solidare cu refugiații din Ucraina

Autoritățile locale din Slobozia, Fetești și Țăndărei, solidare cu refugiații din Ucraina

Administrațiile locale din Slobozia, Fetești și Țăndărei sunt solidare cu refugiații ucraineni care sunt nevoiți să-și părăsească țara din cauza războiului provocat de Rusia. În a 6-a zi de la debutul conflictului militar, autoritățile locale din cele 3 orașe ialomițene lansează apeluri publice de sprijinire a cetățenilor ucraineni care trec granița în România, de teama bombardamentelor, și ajung pe raza județului Ialomița.

Asistență umanitară pentru persoanele refugiate În ziua de marți, 1 martie 2022, Primăria Slobozia a semnat un acord de colaborare cu filiala județeană a Crucii... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2022, 17:20 (8564 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Fără emoții. Dar și fără vlagă!

Fotbal, Liga a II-a, Dacia Unirea Brăila-Unirea Slobozia 0-3

Fără emoții. Dar și fără vlagă!

E greu să te concentrezi, să-ți găsești inspirația, atunci când știi că ești favorit la victorie în proporție de 99%. Iar când dai de un teren greu, cum e cel de la Brăila, bună parte din planul tău tactic se împotmolește. Unirea a venit, a învins, dar a făcut-o într-un mod care amintește mai degrabă de perioada de pregătire decât de un meci oficial. Important este că cele 3 puncte au intrat în contul Sloboziei, iar echipa noastră păstrează, în continuare, șanse la play-off. Și echipele pe care le urmărim au bifat voctorii, așa că, cu două runde rămase din sezonul regulat, suntem tot la 4 puncte în spatele Stelei și Buzăului și la două puncte în spatele celor de la Miercurea Ciuc.

... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2022, 16:20 (4720 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Luptătorii ialomițeni, rezultate excelente la Craiova

Lupte libere

Luptătorii ialomițeni, rezultate excelente la Craiova

În perioada 25-27 februarie 2022, Craiova a găzduit «Memorialul Ilie Marinescu și Marcel Vlad», turneu internațional de lupte adresat cadeților și juniorilor. Au participat peste 300 de sportivi din România, Bulgaria și Republica Moldova. Județul Ialomița a fost reprezentat de luptătorii a două cluburi: CSM Unirea Slobozia și CS Amara. Este de la sine înțeles că rezultatele au fost conform așteptărilor.

3 medalii pentru cadeții Sloboziei CSM Unirea Slobozia a participat la categoria cadeților unde a obținut 3 clasări pe podium. Ștefan Stancu a cucerit primul loc al categoriei 55 kg... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2022, 13:20 (4641 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
299 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Jandarmii ialomițeni, solidari cu ofițerul rănit la Sighetu Marmației

În semn de solidaritate cu polițistul bistrițean Darius Perhaiță, omul legii rănit în urma exploziei care a avut loc în cursul săptămînii trecute la Sighetu Marmației, jandarmii ialomițeni au decis să îl ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 17:15
(12080 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoți prinși după ce un localnic a alertat Poliția

Un bărbat de 52 ani, din Slobozia, a alertat polițiștii din localitate cu privire la faptul că a surprins trei persoane care furau mai multe plăci de beton de la o clădire dezafectată situată în cartierul ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:48
(9435 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia furt


Coșereni: S-a răsturnat cu mașina și a lovit doi pietoni

Miercuri, 28 februarie a.c., la Coșereni s-a produs un accident de circulație în urma căruia două persoane au fost rănite. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 21 ani, din Borănești, se deplasa la volanul unui ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:46
(9042 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Au furat din curtea vecinului

Doi tineri de 15, respectiv 21 ani, ambii din Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Cei doi au pătruns, în noaptea de 25/26 februarie a.c., în gospodăria unui consătean și au furat ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:45
(11867 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Acțiune a Poliției la Fetești și localitățile limitrofe

Miercuri, 28 februarie, polițiștii feteșteni și cei ai Secției Poliție Rurală Stelnica au acționat, timp de cîteva ore, pe linia prevenirii și combaterii ilegalităților ce se comit în domeniul transporturilor ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:44
(11065 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «175 ani de la nașterea lui Ion Creangă»

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Grădinița cu program prelungit nr. 3 Slobozia organizează joi, 1 martie a.c., «aniversarea a 175 ani de la nașterea lui Ion Creangă». În cadrul activităților ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:41
(12196 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Pompierii încă mai deszăpezesc case

În ultimele zile, pompierii ialomițeni au intervenit pentru deszăpezirea mai multor locuințe din patru localități ale județului. Astfel, în data de 25 februarie a.c., 25 de pompieri din Urziceni au mers ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:38
(10888 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 18:56
(7574 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Start la vizarea carnetelor de rentieri agricoli

În perioada 1 martie-31 august 2012 inclusiv, rentierii agricoli sînt așteptați la sediul APIA din Slobozia pentru vizarea carnetelor de rentieri. Rentierii agricoli au nevoie de următoarele documente pentru ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 18:50
(14992 vizualizări - 0 comentarii)


«Firicel de primăvară» la Muzeul Județean Ialomița

Joi, 1 martie 2012, orele 13,00, la sediul Muzeului Județean Ialomița va fi vernisată cea de-a doua ediție a expoziției «Firicel de primăvară». Acțiunea continuă tradiția colaborării dintre Muzeul Județean ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 18:48
(16480 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Înșelată prin telefon

Luni, 27 februarie a.c., o femeie de 65 ani a sesizat Poliția Fetești cu privire la faptul că a fost înșelată prin telefonul mobil. Victima a povestit anchetatorilor că a primit un apel telefonic de la ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 17:47
(11681 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal la un bar din Dridu

Ultraj contra bunelor moravuri la Dridu. Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 25 și 32 ani, toți din localitate, au fost reținuți luni, 27 februarie, pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 17:46
(20726 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu scandal bar


Andrășești: Hoți din locuințe, prinși de polițiști

Luni, 27 februarie, Poliția a fost sesizată despre faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea unui bărbat de 87 ani, din Andrășești, de unde au furat un bazin metalic. Cercetările polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 17:45
(12938 vizualizări - 1 comentariu)


Balaciu: I-au furat aracii din curte

Un bărbat de 65 ani, din București, a alertat Poliția cu privire la faptul că, în perioada 13-27 februarie, persoane necunoscute i-au furat din curtea locuinței sale, din Balaciu, 100 araci din țeavă metalică ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 17:43
(14851 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu furt araci


Urziceni: Hoți de fier vechi, prinși

Doi bărbați de 19, respectiv 43 ani, din Urziceni, au fost prinși luni, 27 februarie, în flagrant, în timp ce încercau să predea la un centru de colectare deșeuri metalice 100 kg fier vechi. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 17:41
(15832 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Accident rutier cu două victime

Un moment de neatenție a fost suficient ca un tînăr de 26 ani să producă un accident rutier. S-a întîmplat vineri, 24 februarie a.c., la Sinești, cînd un șofer de 26 ani din Buzău, deplasîndu-se la volanul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 11:50
(14318 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Coșereni: Minor prins la furat

Un minor de 15 ani a fost prins de polițiștii din Coșereni în timp ce transporta cu o căruță mai mulți copaci tăiați. S-a întîmplat vineri, 24 februarie a.c., cînd adolescentul își încărcase căruța cu ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 11:49
(17193 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Coșereni furt


Movilița: Șofer băut, la volan

Aparatul radar al polițiștilor ialomițeni au surprins în trafic duminică, 26 februarie a.c., un autoturism ce se deplasa cu 82 km/h în localitatea Movilița. Oprind mașina, polițiștii au decis testatea alcooltest ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 11:48
(12100 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 280 de amenzi în trafic

În perioada 24-26 februarie, polițiștii Serviciului Rutier au derulat o serie de acțiuni pe șoselele județului. Astfel, pentru neregulile constatate au fost aplicate 280 de sancțiuni contravenționale, ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 11:47
(13619 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: I-a furat mașina din curte

Un bărbat de 32 ani din Lilieci a alertat polițiștii, vineri, 24 februarie a.c., despre faptul că persoane necunoscute i-au furat mașina din curtea locuinței. În urma verificărilor, polițiștii au stabilit ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2012, 18:16
(15200 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Înșelată pe internet

Joi, 23 februarie a.c., o tînără de 24 ani, din Slobozia, a sesizat Poliția despre faptul că a fost înșelată pe internet, de un tînăr de 18 ani, pe care nu-l cunoaște, domiciliat în județul Mureș. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2012, 18:15
(14290 vizualizări - 2 comentarii)


Grindu: Tăiau copaci de pe marginea șoselei

Doi bărbați de 35, respectiv 36 ani, ambii din comuna Grindu, au fost prinși în flagrant de către polițiști, joi, 23 februarie a.c., în timp ce tăiau arbori de pe aliniamentul Drumului Județean 203 B Grindu ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2012, 18:14
(12776 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Sămînță de lucernă confiscată

Un tînăr de 27 ani, din Vrancea, a fost prins joi, 23 februarie a.c., de polițiștii din Urziceni în timp ce transporta cantitatea de 1140 kg sămînță de lucernă ambalată în saci de rafie. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2012, 18:12
(12718 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Femeie înșelată prin telefon

Miercuri, 22 februarie a.c., o femeie de 74 ani a sesizat polițiștii Secției Poliție Rurală Jilavele cu privire la faptul că a fost înșelată cu 20 euro, după ce a dat curs solicitării unei persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 16:17
(15732 vizualizări - 0 comentarii)


Tînăr din Borănești, arestat după ce a intrat într-o casă și a furat 10000 lei

Un tînăr de 26 ani, din Borănești, a fost reținut marți, 21 februarie, pentru furt calificat. Potrivit anchetatorilor, acesta, în noaptea de 19/20 februarie a intrat în locuința unui bărbat de 76 ani, din ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 16:16
(14490 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Adolescenta de 16 ani dispărută de la domiciliu, găsită în București!

Slobozia: Adolescenta de 16 ani dispărută de la domiciliu, găsită în București!

Adolescenta dispărută a fost găsită Fata de 16 ani, Rebeca Alexandra Oprea, din Slobozia, dispărută de la domiciliu, miercuri, 22 februarie a.c., a fost găsită. Adolescenta de 16 ani plecase la ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 16:12
(21044 vizualizări - 9 comentarii)


DGFP Ialomița: Termene pentru plata obligațiilor fiscale

Potrivit unei informări a reprezentanților Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, pînă luni, 27 februarie 2012 inclusiv, va fi plătită contribuția trimestrială pentru medicamente-trimestrul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 16:08
(10608 vizualizări - 0 comentarii)


Secția Poliție Rurală Jilavele: Arestat pentru infracțiuni la regimul circulației

Un bărbat de 35 ani, din Andrășești, a fost prins și încarcerat miercuri, 22 februarie a.c., de polițiștii Secției Poliție Rurală Jilavele. Pe numele individului instanța de judecată a emis un mandat de ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 16:06
(12932 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Peste 90 de persoane, legitimate de polițiști

Peste 90 de persoane au fost legitimate miercuri, 22 februarie a.c., la Fetești, în cadrul unor activități preventive derulate de polițiștii din localitate. De asemenea, în cadrul acelorași activități au ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 15:48
(12657 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Pericol de explozie la Urziceni

Un țurțure de gheață s-a desprins de pe o clădire din Urziceni și a căzut pe o conductă de alimentare cu gaze, în urma avarierii rezultînd scurgeri de gaze. S-a întîmplat miercuri, 22 februarie a.c., iar ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 15:43
(12499 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
@ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...