Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Luptătorii ialomițeni, rezultate excelente la Craiova

Lupte libere

Luptătorii ialomițeni, rezultate excelente la Craiova

În perioada 25-27 februarie 2022, Craiova a găzduit «Memorialul Ilie Marinescu și Marcel Vlad», turneu internațional de lupte adresat cadeților și juniorilor. Au participat peste 300 de sportivi din România, Bulgaria și Republica Moldova. Județul Ialomița a fost reprezentat de luptătorii a două cluburi: CSM Unirea Slobozia și CS Amara. Este de la sine înțeles că rezultatele au fost conform așteptărilor.

3 medalii pentru cadeții Sloboziei CSM Unirea Slobozia a participat la categoria cadeților unde a obținut 3 clasări pe podium. Ștefan Stancu a cucerit primul loc al categoriei 55 kg... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2022, 13:20 (4641 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița invocă «legea favorabilă inculpatului» în ancheta DNA de la Axintele

Tribunalul Ialomița invocă «legea favorabilă inculpatului» în ancheta DNA de la Axintele

Invocând «legea favorabilă inculpatului», Tribunalul Ialomița a dispus un nou termen pentru judecata dosarului penal ce îl vizează pe Florin Grigore, fiul primarului loca­lității Axintele. Acesta a fost tri­mis în judecată de Direcția Națională Anticorupție în anul 2020, fiind acuzat de «fraudă cu fonduri din bugetul Uniunii Europene».

Prejudiciu de peste 100 mii de lei Potrivit rechizitoriului întocmit, faptele imputate lui Florin Grigore, fiul primarului localității Axintele, de către procurorii Direcției Naționale Antico­rupție, au fost comise între 2011-2013. O dată cu adoptarea... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2022, 11:55 (12768 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Fetești, prima victorie în amicale

Fotbal, Liga a III-a

CSM Fetești, prima victorie în amicale

3 înfrângeri și un egal reprezenta bilanțul din această iarnă al CSM Fetești înainte de partida cu Progresul Fundulea, ocupanta locului 2 în seria B din Liga a IV-a Călărași. Meciul contra călărășenilor a fost controlat în majoritatea timpului de feteșteni, elevii lui Mircea Ștefan având multe ocazii de gol. Cu toate acestea, au marcat o singură dată. Mijlocașul Daniel Grigore a luat o acțiune pe cont propriu și l-a învins pe portarul advers cu un șut dinafara careului. «Pot spune că acesta a fost primul meci, de când sunt la Fetești, când echipa a jucat așa cum îmi doresc... Sper să rămânem pe drumul cel bun!» a declarat antrenorul celor de la CSM Fetești, Mircea Ștefan, cel care a început meciul... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2022, 10:50 (5354 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Peste 1700 de elevi din Ialomița așteaptă să primească «Masa Caldă»

Program derulat cu întârziere

Peste 1700 de elevi din Ialomița așteaptă să primească «Masa Caldă»

Din cele 150 de unități de învățământ din țară înscrise în Programul «Masa Caldă», 4 sunt din județul Ialomița. Acestea încă așteaptă banii promiși de Guvernul României pentru a le putea oferi hrană elevilor. Cu toate acestea, unitățile de învățământ din județul nostru le pot oferi preșco­larilor și elevilor din învățământul primar doar... sandvișuri. Niciuna din cele 4 școli nu dispune de infrastructura necesară asigurării de «Masă Caldă», așa cum este denumit proiectul din care fac parte. Estimativ, peste aproximativ 1700 de copii de grădiniță și clase primare din Ialomița ar trebui să beneficieze de Programul «Masa Caldă». Guvernul României i-a repartizat județului nostru 1,1 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2022, 14:20 (5490 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Asociațiile de Proprietari din Slobozia reclamă executările silite ale Urban SA

Asociațiile de Proprietari din Slobozia reclamă executările silite ale Urban SA

Încercarea Urban SA, firma care distribuie apa în municipiul Slobozia, de a recupera debitele restante executând silit Asociațiile de Proprietari ar fi abuzivă. Unii dintre administratorii entităților pe adresele cărora au fost trimise titluri executorii de către instanță reclamă vicii de procedură în ceea ce privește demersul Urban SA. Mai mult decât atât, legea care reglementează activitatea Asociațiilor de Proprietari precizează că furnizo­rul trebuie să acționeze doar împotriva restanțierilor.

«Este un abuz!» Reprezentanții Urban SA au început un adevărat război în instanță pentru... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2022, 10:05 (15073 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Strategia județului Ialomița, în dezbatere publică

Strategia județului Ialomița, în dezbatere publică

Strategia de Dezvoltare a Județului Ialomița pentru perioada 2021-2027, elaborată în cadrul proiectului «Împreună pentru Ialomița-Strategia de dezvoltare a județului Ialomița 2021-2027 și servicii publice pentru cetățeni»-SMIS 135954, cod SIPOCA 801, finanțat prin Programul Operațional Capacitate Administrativă 2014-2020, se află la acest moment în consultare publică. Documentul a fost elaborat de către Consiliul Județean Ialomița, în colaborare cu firma Civitta Strategy&Consulting. Valoarea acestui proiect este de 2,2 milioane de lei, din care 45 mii de lei reprezintă cofinanțarea eligibilă a beneficiarului. În această fază a elaborării Strategiei cetățenii pot transmite instituției propuneri... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2022, 11:05 (4027 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Cine are carte, are parte

Cine are carte, are parte

România ocupă ultimul loc în Uniunea Europeană la numărul absolvenților de facultate, luând ca bază de calcul numărul absolvenților de liceu. În cazul absol­venților care provin din centrele de plasament, procentul este infim... Doar 4% dintre copiii instituționalizați reușesc să-și urmeze acest vis. În cazul în care îl au. Viorica Păun și Cristina Cruceru sunt două ialomițence care au reușit să-și împlinească acest vis. Și ni-l împărtășesc cu ge­nerozitate, deși acum au fiecare drumul ei în viață...

Norocul și dragostea de carte nu se pot dărui Cristina Cruceru... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2022, 11:45 (3640 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Suspiciuni de toxiinfecție alimentară la Grădinița «Albă ca Zăpada» Fetești

Suspiciuni de toxiinfecție alimentară la Grădinița «Albă ca Zăpada» Fetești

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a deschis o anchetă epidemiologică la Grădinița «Albă ca Zăpada» Fetești după ce 11 copii au ajuns la spital cu simptome digestive. În ziua de marți, 22 februarie a.c., micuții au mâncat la grădiniță, iar seara, acasă, au început să se simtă rău. Medicii confirmă faptul că 2 copii au rămas internați sub supraveghere.

Verificările sunt în curs Potrivit oficialilor DSP Ialomița, la acest moment se fac verificări pentru a se stabili cu exactitate ce anume a provocat stările de rău copiilor. «Facem mai multe analize în momentul de față, urmând să prezentăm... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2022, 16:05 (10757 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va găzdui primul Târg Agricol Național în luna iunie 2022

Slobozia va găzdui primul Târg Agricol Național în luna iunie 2022

Slobozia își propune să organizeze primul Târg Agricol de anvergură națională. Târgul se află pe lista pu­blică a evenimentelor care urmează să se desfășoare în anul 2022. «Avem singurul Muzeu al Agriculturii din România... Nu facem concurență altor evenimente de profil, facem istorie!» a declarat Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia.

N-ar fi rău să fie Administrația din Slobozia a făcut publică lista cu evenimentele publice care urmează să fie finanțate în anul 2022. Lista cuprinde peste 50 de poziții și reunește, pe lângă evenimentele tradiționale anuale ale orașului (n. red... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2022, 15:20 (13287 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Concurs «aranjat» la Direcția Agricolă Ialomița

Nimic nou sub soare

Concurs «aranjat» la Direcția Agricolă Ialomița

Un cetățean din Slobozia reclamă modalitatea ilegală de organizare a unui concurs la Direcția Agricolă Ialomița. Conform declarațiilor și dovezilor furnizate, în luna decembrie a anului 2021, nora ex-directorului Constanța Bucur Diamandi ar fi fost angajată pe un post de «debutant» în cadrul instituției fără respectarea preve­derilor legale legate de organizarea concursului. Situația a fost prezentată mi­nistrului Agriculturii, Adrian Chesnoiu, însă memoriul transmis acestuia a fost ignorat.

Veșnica poveste George Teodorescu a sesizat printr-un memoriu adresat Ministerului Agriculturii... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2022, 09:50 (7118 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Verificări ale investițiilor Consiliului Județean Ialomița

Verificări ale investițiilor Consiliului Județean Ialomița

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, a anunțat public că își va împărți activitatea între munca de birou și vizitele în teren. Pavel a declarat că va urmări pe parcursul acestui an modul în care se execută lucrările de investiții pe toate șantierele deschise în județ. «Poziția mea de președinte al Consiliului Județean o văd împărțită egal între activitatea de birou și cea de teren, astfel încât să pot îndeplini cât mai bine obiectivele propuse la începutul celor 4 ani pentru care mi-am luat angajamentul să fac tot ce îmi stă în putință pentru binele locuitorilor județului nostru!» a precizat Marian Pavel. Rea­mintim că la nivelul județului Ialomița se află în diferite... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2022, 14:20 (9463 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii Parchetului Județean au descins la Centrul de Vaccinare anti-COVID-19 din Amara

Procurorii Parchetului Județean au descins la Centrul de Vaccinare anti-COVID-19 din Amara

Un nou scandal penal legat de vaccinările fictive anti-COVID-19 izbucnește în județul Ialomița. De această dată, acuzațiile planează asupra personalului medical din cadrul Centrului de Vaccinare Anti-COVID-19 amenajat în Sala de Sport «Tudorița Chidu» din localitatea Amara. Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au deschis o anchetă ce vizează, printre altele, și fapte de «corupție». Implicați în acest dosar, în cadrul căruia se fac cer­cetări in rem, sunt un medic și câteva asistente. De la deschi­derea Centrului, în primăvara anului trecut, și până în prezent, la Amara s-au vaccinat peste 6400 de persoane. Surse judiciare susțin că peste 100 dintre acestea nu ar fi primit, de... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2022, 10:05 (11876 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Nu pleacă senatoarea Rodica de lângă măcelăria Parlamentului

Nu pleacă senatoarea Rodica de lângă măcelăria Parlamentului

De o săptămână încoace, țățica Rodica, senatoarea ialomițenilor și a tuturor românilor lansează în spațiul public mesaje confuze. Pentru că nu vrem, Doamne ferește!, să își prostească și mai tare electoratul, ne-am hotărât să îi dăm o mână de ajutor și să lămurim, după modestele noastre capacități de înțelegere, situația.

Probleme în paradisul parlamentar AUR, țățică? Joia trecută, pe 17 februarie 2022, George Simion, președintele AUR, încerca cu degetul cloaca PMP, în căutarea unui «pol conservator» care să-i dea și lui legitimitate ca să nu mai spună toată țara că e copia... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2022, 11:40 (5877 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Audit al Primăriei Slobozia la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu»

Audit al Primăriei Slobozia la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu»

Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» va fi ve­rificat de către Serviciul de Audit Intern din cadrul Primăriei Slobozia. Decizia a fost adoptată ca urmare a apariției unor suspiciuni privitoare la cheltuirea eronată a banilor publici. «Acolo sunt probleme... Nu ne putem pronunța până când nu avem rezultatele controlului, dar există sesizări care reclamă modul eronat, ca să nu spun ilegal, în care au fost cheltuiți anii trecuți banii repartizați de către Primărie!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare. Reamintim că, la acest moment, Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» a fost comasat cu Liceul Tehnologic «A.I. Cuza» și reprezintă o singură entitate juridică. Să precizăm faptul că la prima sesiune... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2022, 16:50 (29173 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Groapa de gunoi de pe strada Plevnei

Se întâmplă la Slobozia

Groapa de gunoi de pe strada Plevnei

Un teren aparținând domeniului privat al Primăriei Slobozia, amplasat pe strada Plevnei, a fost transformat de cetățenii care locuiesc în zonă în groapă de gunoi. Situația trenează de câțiva ani, singurele sancțiuni aplicate fiind cele ale Poliției Locale Slobozia. Oficialii instituției susțin că duc un adevărat război cu persoanele care aruncă, la voia întâmplării, gunoaiele pe care le produc. Anul trecut, polițiștii locali au aplicat peste 400 de amenzi celor care au evitat să arunce deșeurile menajere în locurile special amenajate.

Deșeuri aruncate la voia întâmplării Terenul Primăriei... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2022, 13:40 (5665 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie la limită în ultima repetiție

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Victorie la limită în ultima repetiție

Gata! Campio­natul Ligii a II-a revine. Sâmbătă, 26 februarie 2022, Unirea Slobozia se deplasează la Brăila pentru meciul din etapa a 17-a cu Dacia Unirea. Teoretic, elevii lui Adrian Mihalcea n-ar trebui să aibă emoții, Brăila fiind o echipă al­cătuită, în cea mai mare parte, din juniori. Practic, va fi nevoie de multă concentrare pentru că meciul cu brăilenii re­prezintă un bun prilej de mărire a golaverajului, aspect ce ar putea cântări decisiv la o eventuală calificare în play-off. Până la primul meci oficial din 2022, Unirea a susținut o ul­timă partidă de verificare în care, chiar dacă evo­luția jucătorilor nu i-a satisfăcut pe de-a-ntre­gul pe puținii spectatori din tribună, a mai fost... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2022, 12:35 (3218 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Succes clar cu Dunărea Călărași

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Succes clar cu Dunărea Călărași

Recolta Gheorghe Doja a continuat seria victoriilor amicale, ultima «victimă» fiind divizio­nara secundă Dunărea Călărași. Mai mult, ialomițenii își continuă invincibilitatea defensivă, fiind al cincilea meci de pregătire consecutiv fără gol primit. Meciul cu Dunărea s-a desfășurat pe un teren greu, pe Stadionul «Ion Comșa» din Călărași. Antrenorul Adrian Cristea a început meciul în următoarea formulă: Oprea-Petre, Ene, Bucurică, Comșa-Alexe, Bălan-Radu, Cositoru, Chiriță-Răduca. Au mai jucat Enache, Toma, Andrei, Lungu, Neagu, Negoiu, Popescu și Năstase. A lipsit Alexandru Chebac, învoit pentru rezolvarea unei probleme personale. Meciul a început extrem de favorabil pentru echipa ialomițeană... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2022, 11:10 (2299 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Înfrângere cu FCSB II

Fotbal, Liga a III-a, CSM Fetești

Înfrângere cu FCSB II

După egalul cu FC Rovine, CSM Fetești a întâlnit sâmbătă, 19 februa­rie 2022, a doua echipă a FCSB, care activează tot în Liga a III-a. Meciul s-a jucat pe terenul sintetic de la baza FCSB și a fost câștigat de tinerii roș-albaștri cu scorul de 3-0. Antrenorul Mircea Ștefan a început jocul în următoarea formulă: Călugăru-Babaua, Călin, Radicof, Gavrilă-Grigore, Tudor-Dincă, Enache, A. Gogu-Buzincu.

5 noutăți în lotul feteștean Au fost devoalate primele nume noi din lotul pregătit de Mircea Ștefan. Trei dintre jucătorii care se înhamă, din primăvară, în lupta pentru evitarea retrogradării... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2022, 10:20 (5113 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Țigări de contrabandă, vândute pe ulițele satelor ialomițene

Țigări de contrabandă, vândute pe ulițele satelor ialomițene

O rețea infracțională specializată în contrabandă cu țigări a fost destructurată de organele judiciare din Slobozia. Aceștia vindeau țigarete aduse din Republica Moldova pe raza localităților ialomițene din mediul rural.

Principalul suspect, lăsat în libertate Ancheta rețelei de contrabandiști a început în anul 2019, la Slobozia, când procurorii Parchetului local au identificat un bărbat care vindea țigări de contrabandă pe raza localității Gheorghe Doja. Verificările făcute de procurorii Parchetului Slobozia au scos la iveală o adevărată rețea infracțională, din care făceau parte rude... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2022, 13:50 (10114 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Investiție de 9,4 milioane de lei, blocată de un proces de revendicare

Ruinele Conacului Marghiloman

Investiție de 9,4 milioane de lei, blocată de un proces de revendicare

De 30 de ani, Ministerul Culturii, prin Institutul Național al Patrimo­niului, încearcă să consolideze conacul pe care marele om politic Alexandru Marghiloman l-a construit în Ialomița, la Hagiești. În urmă cu 2 ani, printr-un grant finanțat de Spațiul Economic European (SEE), statul român a reușit să obțină o finanțare de 9,4 mili­oane de lei pentru reabilitarea monumentului istoric. Proiectul presupunea reabilitarea integrală a monumentului și transformarea sa într-un centru cultural. La 2 ani distanță, Unitatea de management a Ministerului Culturii, entitate prin intermediul căreia a fost obținută finanțarea, anunță că lucrările s-au sistat din cauza unui litigiu în instanță. O pretinsă moștenitoare... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2022, 10:05 (13981 vizualizări - 4 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: Eliberare adeverințe pentru beneficiarii Măsurii 215-Plăți privind bunăstarea animalelor-pachet b-păsări

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că eliberează adeverințe pentru beneficiarii Măsurii 215-Plați privind bunăstarea animalelor-pachet b-păsări, sesiunea ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2015, 10:45
(8738 vizualizări - 0 comentarii)


Tabără pentru 21 de elevi la Mânăstirea Cozia

Tabără pentru 21 de elevi la Mînăstirea Cozia

Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, în perioada 21-24 iulie 2015, Catedrala din Urziceni a organizat o tabără la Mînăstirea Cozia din județul Vâlcea. La eveniment au participat 21 de elevi ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2015, 18:25
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


Suspectați de furturi, identificați de polițiștii ialomițeni

Șase persoane sînt cercetate de polițiști sub aspectul comiterii infracțiunilor de furt și furt calificat. Prejudiciile au fost recuperate și restituite părților vătămate.
Astfel, patru tineri, cu ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2015, 15:50
(5431 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița furt


IJJ Ialomița: Doi tineri ofițeri jandarmi au depus jurământul

IJJ Ialomița: Doi tineri ofițeri jandarmi au depus jurămîntul

Începînd cu data de 17 iulie a.c., la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița au fost repartizați doi tineri sublocotenenți, absolvenți ai Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» București, promoția ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2015, 14:20
(7856 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență

În perioada 29-31 iulie 2015, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va fi unul din centrele din țară ce găzduiește faza zonală a concursurilor serviciilor profesioniste ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2015, 13:10
(7835 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Amnistia fiscală

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că a fost publicată Legea 209/2015, privind anularea unor obligații fiscale. Astfel, prin acest act  normativ ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2015, 12:15
(2508 vizualizări - 0 comentarii)


Încărcătură explozivă, descoperită la Gheorghe Lazăr

Încărcătură explozivă, descoperită la Gheorghe Lazăr

O sferă incendiară cu încărcătură de explozie a fost descoperită vineri, 24 iulie a.c., de un cetățean din localitatea Gheorghe Lazăr, în timp ce încerca să scoată o buturugă din pămînt. Bărbatul a sunat ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2015, 11:45
(5344 vizualizări - 1 comentariu)


Ziua Imnului, sărbătorită la Slobozia

Instituția Prefectului Ialomița va marca miercuri, 29 iulie 2015, Ziua Imnului. Manifestările vor avea loc în Piața Unirii din Slobozia, începînd cu orele 9,30. «Deșteaptă-te, române!» este Imnul Național ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2015, 11:05
(5574 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Examenele de calificare pentru absolvenții școlilor profesionale, monitorizate de jandarmi

Jandarmii ialomițeni asigură, în perioada 27-28 iulie 2015, ordinea publică și, după caz, intervenția pentru restabilirea acesteia, la 5 centre de examinare din județ cu ocazia examenelor de calificare ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2015, 10:10
(4335 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei persoane rănite

Poliția a fost sesizată miercuri, 22 iulie a.c., cu privire la faptul că pe DN2A s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 64 de ani, din București ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2015, 13:10
(4677 vizualizări - 1 comentariu)


Tînăr din Miloșești, arestat pentru tentativă la omor

În cursul zilei de miercuri, 22 iulie a.c., polițiști din cadrul Secției Poliție Rurală Grivița au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2015, 11:50
(7512 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Fetești

Două incendii s-au produs în cursul zilei de miercuri, 22 iulie a.c, la două gospodării din municipiul Fetești. Primul eveniment a fost anunțat prin 112, în jurul orei 13,30, cînd locuința unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2015, 11:10
(2435 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


anunț angajare

angajăm secretară
birou avocatură
depuneți CV la
[email protected]

21 Iulie 2015, 17:05


Un bucureștean s-a rătăcit între Amara și Slobozia

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 18/19 iulie 2015, în jurul orei 1,30, pompierii au fost solicitați să intervină pentru căutarea unui bărbat, în vîrstă de 26 de ani, care a plecat la volanul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2015, 15:15
(6372 vizualizări - 5 comentarii)


Doi viitori ofițeri jandarmi, în practică la Jandarmeria Ialomița

Doi viitori ofițeri jandarmi, în practică la Jandarmeria Ialomița

În perioada 20-31 iulie a.c., doi studenți ai Academiei de Poliție «Alexandru Iona Cuza», arma «Jandarmi», efectuează stagiul de practică în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița. Avînd în ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2015, 14:35
(6720 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Peste 450 de amenzi aplicate

Polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Ialomița acționează permanent pentru salvarea de vieți și sancționarea celor care nu nerespectă regulile de circulație și pun în pericol ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2015, 14:05
(2757 vizualizări - 0 comentarii)


Clarificări AFIR privind utilizarea Bazei de Date cu Prețuri de Referință

Pentru o mai bună înțelegere a acestui instrument de lucru, Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) face clarificări privind scopul și utilizarea Bazei de Date cu Prețuri de Referință (BD ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2015, 13:20
(9780 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: AFIR clarificare


IPJ Ialomița: Acțiuni pe linia combaterii evaziunii din agricultură

Peste 20 de tone de cereale au fost confiscate și peste 300 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate de polițiștii ialomițeni în urma activităților desfășurate pentru prevenirea și combaterea fenomenului ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2015, 12:55
(7403 vizualizări - 0 comentarii)


Noi competențe legislative pentru jandarmi

Jandarmeriei Române îi revin, începînd cu luna iulie a anului în curs, potrivit Legii 407/2006, a vînătorii și protecției fondului cinegetic actualizată și a Legii 46/2008, a Codului Silvic, competențe ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2015, 12:20
(4685 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Subvenția pentru motorină

Agenția de Plați si Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomița informează fermierii ialomițeni că, în data de 15.07.2015, a fost publicat în Monitorul Oficial Ordinul Ministrului Agriculturii ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2015, 11:40
(5436 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Prima ediție a competiției «Pompierul de ultimă generație»

În conformitate cu calendarul Asociației Sportive a Pompierilor-Sucursala Ialomița, în data de 16 iulie a.c, la sediul Detașamentului de Pompieri «Gabriel Boitan» din municipiul Slobozia, s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2015, 11:05
(5779 vizualizări - 0 comentarii)


SVSU Căzănești s-a calificat la faza națională a Concursurilor Serviciilor Voluntare pentru Situații de Urgență

În urma desfășurării, în perioada 13-15.07.2015, a fazei interjudețene a competițiilor serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență, echipajul Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2015, 17:05
(6390 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat european de arestare pentru un ialomițean din Bărbulești

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru săvîrșirea de infracțiuni contra proprietății, fapte comise în Germania. La data de 14 iunie ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2015, 14:35
(4061 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie «Nu trece dincolo!»

Polițiștii ialomițeni, sub coordonarea Direcției Rutiere din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, acționează pentru prevenirea evenimentelor rutiere în care sînt implicați pietoni, precum ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2015, 13:55
(3836 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii iunie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7062 șomeri, din care 1287 șomeri indemnizați, respectiv 5775 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2015, 12:20
(5099 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întîlniri cu contribuabilii

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele interesate că va organiza întîlniri de lucru cu contribuabilii, pentru a aduce la cunoștința acestora modificările legislative ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2015, 11:15
(3976 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Proiectil descoperit într-o curte

 Un proiectil de artilerie exploziv de calibru 100 mm a fost descoperit de un cetățean din localitatea Mihail Kogălniceanu, în timp ce săpa în curte. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2015, 16:40
(4265 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: I-a furat portofelul

Jandarmii au fost sesizați de un bărbat, duminică, 12 iulie a.c., în jurul orei 13,30, despre faptul că i s-a furat portofelul, în care avea 130 de lei.
În urma verificărilor, jandarmii au constatat ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2015, 15:35
(4723 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


IPJ Ialomița: Activități pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor

Peste 400 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate de polițiștii ialomițeni, în ultimele 3 zile, în urma activităților desfășurate pentru prevenirea și combaterea fenomenului infracțional, în special ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2015, 15:10
(3306 vizualizări - 0 comentarii)


ONRC, parte a sistemului de interconectare a registrelor comerțului din statele membre UE

Luni, 13 iulie 2015, a fost publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, Legea nr. 152/2015, pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul înregistrării în registrul comerțului ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2015, 14:40
(3908 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...