Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Luptătorii ialomițeni, rezultate excelente la Craiova

Lupte libere

Luptătorii ialomițeni, rezultate excelente la Craiova

În perioada 25-27 februarie 2022, Craiova a găzduit «Memorialul Ilie Marinescu și Marcel Vlad», turneu internațional de lupte adresat cadeților și juniorilor. Au participat peste 300 de sportivi din România, Bulgaria și Republica Moldova. Județul Ialomița a fost reprezentat de luptătorii a două cluburi: CSM Unirea Slobozia și CS Amara. Este de la sine înțeles că rezultatele au fost conform așteptărilor.

3 medalii pentru cadeții Sloboziei CSM Unirea Slobozia a participat la categoria cadeților unde a obținut 3 clasări pe podium. Ștefan Stancu a cucerit primul loc al categoriei 55 kg... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2022, 13:20 (4641 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița invocă «legea favorabilă inculpatului» în ancheta DNA de la Axintele

Tribunalul Ialomița invocă «legea favorabilă inculpatului» în ancheta DNA de la Axintele

Invocând «legea favorabilă inculpatului», Tribunalul Ialomița a dispus un nou termen pentru judecata dosarului penal ce îl vizează pe Florin Grigore, fiul primarului loca­lității Axintele. Acesta a fost tri­mis în judecată de Direcția Națională Anticorupție în anul 2020, fiind acuzat de «fraudă cu fonduri din bugetul Uniunii Europene».

Prejudiciu de peste 100 mii de lei Potrivit rechizitoriului întocmit, faptele imputate lui Florin Grigore, fiul primarului localității Axintele, de către procurorii Direcției Naționale Antico­rupție, au fost comise între 2011-2013. O dată cu adoptarea... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2022, 11:55 (12768 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Fetești, prima victorie în amicale

Fotbal, Liga a III-a

CSM Fetești, prima victorie în amicale

3 înfrângeri și un egal reprezenta bilanțul din această iarnă al CSM Fetești înainte de partida cu Progresul Fundulea, ocupanta locului 2 în seria B din Liga a IV-a Călărași. Meciul contra călărășenilor a fost controlat în majoritatea timpului de feteșteni, elevii lui Mircea Ștefan având multe ocazii de gol. Cu toate acestea, au marcat o singură dată. Mijlocașul Daniel Grigore a luat o acțiune pe cont propriu și l-a învins pe portarul advers cu un șut dinafara careului. «Pot spune că acesta a fost primul meci, de când sunt la Fetești, când echipa a jucat așa cum îmi doresc... Sper să rămânem pe drumul cel bun!» a declarat antrenorul celor de la CSM Fetești, Mircea Ștefan, cel care a început meciul... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2022, 10:50 (5354 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Peste 1700 de elevi din Ialomița așteaptă să primească «Masa Caldă»

Program derulat cu întârziere

Peste 1700 de elevi din Ialomița așteaptă să primească «Masa Caldă»

Din cele 150 de unități de învățământ din țară înscrise în Programul «Masa Caldă», 4 sunt din județul Ialomița. Acestea încă așteaptă banii promiși de Guvernul României pentru a le putea oferi hrană elevilor. Cu toate acestea, unitățile de învățământ din județul nostru le pot oferi preșco­larilor și elevilor din învățământul primar doar... sandvișuri. Niciuna din cele 4 școli nu dispune de infrastructura necesară asigurării de «Masă Caldă», așa cum este denumit proiectul din care fac parte. Estimativ, peste aproximativ 1700 de copii de grădiniță și clase primare din Ialomița ar trebui să beneficieze de Programul «Masa Caldă». Guvernul României i-a repartizat județului nostru 1,1 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2022, 14:20 (5490 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Asociațiile de Proprietari din Slobozia reclamă executările silite ale Urban SA

Asociațiile de Proprietari din Slobozia reclamă executările silite ale Urban SA

Încercarea Urban SA, firma care distribuie apa în municipiul Slobozia, de a recupera debitele restante executând silit Asociațiile de Proprietari ar fi abuzivă. Unii dintre administratorii entităților pe adresele cărora au fost trimise titluri executorii de către instanță reclamă vicii de procedură în ceea ce privește demersul Urban SA. Mai mult decât atât, legea care reglementează activitatea Asociațiilor de Proprietari precizează că furnizo­rul trebuie să acționeze doar împotriva restanțierilor.

«Este un abuz!» Reprezentanții Urban SA au început un adevărat război în instanță pentru... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2022, 10:05 (15073 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Strategia județului Ialomița, în dezbatere publică

Strategia județului Ialomița, în dezbatere publică

Strategia de Dezvoltare a Județului Ialomița pentru perioada 2021-2027, elaborată în cadrul proiectului «Împreună pentru Ialomița-Strategia de dezvoltare a județului Ialomița 2021-2027 și servicii publice pentru cetățeni»-SMIS 135954, cod SIPOCA 801, finanțat prin Programul Operațional Capacitate Administrativă 2014-2020, se află la acest moment în consultare publică. Documentul a fost elaborat de către Consiliul Județean Ialomița, în colaborare cu firma Civitta Strategy&Consulting. Valoarea acestui proiect este de 2,2 milioane de lei, din care 45 mii de lei reprezintă cofinanțarea eligibilă a beneficiarului. În această fază a elaborării Strategiei cetățenii pot transmite instituției propuneri... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2022, 11:05 (4027 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Cine are carte, are parte

Cine are carte, are parte

România ocupă ultimul loc în Uniunea Europeană la numărul absolvenților de facultate, luând ca bază de calcul numărul absolvenților de liceu. În cazul absol­venților care provin din centrele de plasament, procentul este infim... Doar 4% dintre copiii instituționalizați reușesc să-și urmeze acest vis. În cazul în care îl au. Viorica Păun și Cristina Cruceru sunt două ialomițence care au reușit să-și împlinească acest vis. Și ni-l împărtășesc cu ge­nerozitate, deși acum au fiecare drumul ei în viață...

Norocul și dragostea de carte nu se pot dărui Cristina Cruceru... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2022, 11:45 (3640 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Suspiciuni de toxiinfecție alimentară la Grădinița «Albă ca Zăpada» Fetești

Suspiciuni de toxiinfecție alimentară la Grădinița «Albă ca Zăpada» Fetești

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a deschis o anchetă epidemiologică la Grădinița «Albă ca Zăpada» Fetești după ce 11 copii au ajuns la spital cu simptome digestive. În ziua de marți, 22 februarie a.c., micuții au mâncat la grădiniță, iar seara, acasă, au început să se simtă rău. Medicii confirmă faptul că 2 copii au rămas internați sub supraveghere.

Verificările sunt în curs Potrivit oficialilor DSP Ialomița, la acest moment se fac verificări pentru a se stabili cu exactitate ce anume a provocat stările de rău copiilor. «Facem mai multe analize în momentul de față, urmând să prezentăm... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2022, 16:05 (10757 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va găzdui primul Târg Agricol Național în luna iunie 2022

Slobozia va găzdui primul Târg Agricol Național în luna iunie 2022

Slobozia își propune să organizeze primul Târg Agricol de anvergură națională. Târgul se află pe lista pu­blică a evenimentelor care urmează să se desfășoare în anul 2022. «Avem singurul Muzeu al Agriculturii din România... Nu facem concurență altor evenimente de profil, facem istorie!» a declarat Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia.

N-ar fi rău să fie Administrația din Slobozia a făcut publică lista cu evenimentele publice care urmează să fie finanțate în anul 2022. Lista cuprinde peste 50 de poziții și reunește, pe lângă evenimentele tradiționale anuale ale orașului (n. red... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2022, 15:20 (13287 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Concurs «aranjat» la Direcția Agricolă Ialomița

Nimic nou sub soare

Concurs «aranjat» la Direcția Agricolă Ialomița

Un cetățean din Slobozia reclamă modalitatea ilegală de organizare a unui concurs la Direcția Agricolă Ialomița. Conform declarațiilor și dovezilor furnizate, în luna decembrie a anului 2021, nora ex-directorului Constanța Bucur Diamandi ar fi fost angajată pe un post de «debutant» în cadrul instituției fără respectarea preve­derilor legale legate de organizarea concursului. Situația a fost prezentată mi­nistrului Agriculturii, Adrian Chesnoiu, însă memoriul transmis acestuia a fost ignorat.

Veșnica poveste George Teodorescu a sesizat printr-un memoriu adresat Ministerului Agriculturii... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2022, 09:50 (7118 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Verificări ale investițiilor Consiliului Județean Ialomița

Verificări ale investițiilor Consiliului Județean Ialomița

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, a anunțat public că își va împărți activitatea între munca de birou și vizitele în teren. Pavel a declarat că va urmări pe parcursul acestui an modul în care se execută lucrările de investiții pe toate șantierele deschise în județ. «Poziția mea de președinte al Consiliului Județean o văd împărțită egal între activitatea de birou și cea de teren, astfel încât să pot îndeplini cât mai bine obiectivele propuse la începutul celor 4 ani pentru care mi-am luat angajamentul să fac tot ce îmi stă în putință pentru binele locuitorilor județului nostru!» a precizat Marian Pavel. Rea­mintim că la nivelul județului Ialomița se află în diferite... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2022, 14:20 (9463 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii Parchetului Județean au descins la Centrul de Vaccinare anti-COVID-19 din Amara

Procurorii Parchetului Județean au descins la Centrul de Vaccinare anti-COVID-19 din Amara

Un nou scandal penal legat de vaccinările fictive anti-COVID-19 izbucnește în județul Ialomița. De această dată, acuzațiile planează asupra personalului medical din cadrul Centrului de Vaccinare Anti-COVID-19 amenajat în Sala de Sport «Tudorița Chidu» din localitatea Amara. Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au deschis o anchetă ce vizează, printre altele, și fapte de «corupție». Implicați în acest dosar, în cadrul căruia se fac cer­cetări in rem, sunt un medic și câteva asistente. De la deschi­derea Centrului, în primăvara anului trecut, și până în prezent, la Amara s-au vaccinat peste 6400 de persoane. Surse judiciare susțin că peste 100 dintre acestea nu ar fi primit, de... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2022, 10:05 (11876 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Nu pleacă senatoarea Rodica de lângă măcelăria Parlamentului

Nu pleacă senatoarea Rodica de lângă măcelăria Parlamentului

De o săptămână încoace, țățica Rodica, senatoarea ialomițenilor și a tuturor românilor lansează în spațiul public mesaje confuze. Pentru că nu vrem, Doamne ferește!, să își prostească și mai tare electoratul, ne-am hotărât să îi dăm o mână de ajutor și să lămurim, după modestele noastre capacități de înțelegere, situația.

Probleme în paradisul parlamentar AUR, țățică? Joia trecută, pe 17 februarie 2022, George Simion, președintele AUR, încerca cu degetul cloaca PMP, în căutarea unui «pol conservator» care să-i dea și lui legitimitate ca să nu mai spună toată țara că e copia... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2022, 11:40 (5877 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Audit al Primăriei Slobozia la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu»

Audit al Primăriei Slobozia la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu»

Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» va fi ve­rificat de către Serviciul de Audit Intern din cadrul Primăriei Slobozia. Decizia a fost adoptată ca urmare a apariției unor suspiciuni privitoare la cheltuirea eronată a banilor publici. «Acolo sunt probleme... Nu ne putem pronunța până când nu avem rezultatele controlului, dar există sesizări care reclamă modul eronat, ca să nu spun ilegal, în care au fost cheltuiți anii trecuți banii repartizați de către Primărie!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare. Reamintim că, la acest moment, Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» a fost comasat cu Liceul Tehnologic «A.I. Cuza» și reprezintă o singură entitate juridică. Să precizăm faptul că la prima sesiune... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2022, 16:50 (29173 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Groapa de gunoi de pe strada Plevnei

Se întâmplă la Slobozia

Groapa de gunoi de pe strada Plevnei

Un teren aparținând domeniului privat al Primăriei Slobozia, amplasat pe strada Plevnei, a fost transformat de cetățenii care locuiesc în zonă în groapă de gunoi. Situația trenează de câțiva ani, singurele sancțiuni aplicate fiind cele ale Poliției Locale Slobozia. Oficialii instituției susțin că duc un adevărat război cu persoanele care aruncă, la voia întâmplării, gunoaiele pe care le produc. Anul trecut, polițiștii locali au aplicat peste 400 de amenzi celor care au evitat să arunce deșeurile menajere în locurile special amenajate.

Deșeuri aruncate la voia întâmplării Terenul Primăriei... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2022, 13:40 (5665 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie la limită în ultima repetiție

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Victorie la limită în ultima repetiție

Gata! Campio­natul Ligii a II-a revine. Sâmbătă, 26 februarie 2022, Unirea Slobozia se deplasează la Brăila pentru meciul din etapa a 17-a cu Dacia Unirea. Teoretic, elevii lui Adrian Mihalcea n-ar trebui să aibă emoții, Brăila fiind o echipă al­cătuită, în cea mai mare parte, din juniori. Practic, va fi nevoie de multă concentrare pentru că meciul cu brăilenii re­prezintă un bun prilej de mărire a golaverajului, aspect ce ar putea cântări decisiv la o eventuală calificare în play-off. Până la primul meci oficial din 2022, Unirea a susținut o ul­timă partidă de verificare în care, chiar dacă evo­luția jucătorilor nu i-a satisfăcut pe de-a-ntre­gul pe puținii spectatori din tribună, a mai fost... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2022, 12:35 (3218 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Succes clar cu Dunărea Călărași

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Succes clar cu Dunărea Călărași

Recolta Gheorghe Doja a continuat seria victoriilor amicale, ultima «victimă» fiind divizio­nara secundă Dunărea Călărași. Mai mult, ialomițenii își continuă invincibilitatea defensivă, fiind al cincilea meci de pregătire consecutiv fără gol primit. Meciul cu Dunărea s-a desfășurat pe un teren greu, pe Stadionul «Ion Comșa» din Călărași. Antrenorul Adrian Cristea a început meciul în următoarea formulă: Oprea-Petre, Ene, Bucurică, Comșa-Alexe, Bălan-Radu, Cositoru, Chiriță-Răduca. Au mai jucat Enache, Toma, Andrei, Lungu, Neagu, Negoiu, Popescu și Năstase. A lipsit Alexandru Chebac, învoit pentru rezolvarea unei probleme personale. Meciul a început extrem de favorabil pentru echipa ialomițeană... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2022, 11:10 (2299 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Înfrângere cu FCSB II

Fotbal, Liga a III-a, CSM Fetești

Înfrângere cu FCSB II

După egalul cu FC Rovine, CSM Fetești a întâlnit sâmbătă, 19 februa­rie 2022, a doua echipă a FCSB, care activează tot în Liga a III-a. Meciul s-a jucat pe terenul sintetic de la baza FCSB și a fost câștigat de tinerii roș-albaștri cu scorul de 3-0. Antrenorul Mircea Ștefan a început jocul în următoarea formulă: Călugăru-Babaua, Călin, Radicof, Gavrilă-Grigore, Tudor-Dincă, Enache, A. Gogu-Buzincu.

5 noutăți în lotul feteștean Au fost devoalate primele nume noi din lotul pregătit de Mircea Ștefan. Trei dintre jucătorii care se înhamă, din primăvară, în lupta pentru evitarea retrogradării... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2022, 10:20 (5113 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Țigări de contrabandă, vândute pe ulițele satelor ialomițene

Țigări de contrabandă, vândute pe ulițele satelor ialomițene

O rețea infracțională specializată în contrabandă cu țigări a fost destructurată de organele judiciare din Slobozia. Aceștia vindeau țigarete aduse din Republica Moldova pe raza localităților ialomițene din mediul rural.

Principalul suspect, lăsat în libertate Ancheta rețelei de contrabandiști a început în anul 2019, la Slobozia, când procurorii Parchetului local au identificat un bărbat care vindea țigări de contrabandă pe raza localității Gheorghe Doja. Verificările făcute de procurorii Parchetului Slobozia au scos la iveală o adevărată rețea infracțională, din care făceau parte rude... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2022, 13:50 (10114 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Investiție de 9,4 milioane de lei, blocată de un proces de revendicare

Ruinele Conacului Marghiloman

Investiție de 9,4 milioane de lei, blocată de un proces de revendicare

De 30 de ani, Ministerul Culturii, prin Institutul Național al Patrimo­niului, încearcă să consolideze conacul pe care marele om politic Alexandru Marghiloman l-a construit în Ialomița, la Hagiești. În urmă cu 2 ani, printr-un grant finanțat de Spațiul Economic European (SEE), statul român a reușit să obțină o finanțare de 9,4 mili­oane de lei pentru reabilitarea monumentului istoric. Proiectul presupunea reabilitarea integrală a monumentului și transformarea sa într-un centru cultural. La 2 ani distanță, Unitatea de management a Ministerului Culturii, entitate prin intermediul căreia a fost obținută finanțarea, anunță că lucrările s-au sistat din cauza unui litigiu în instanță. O pretinsă moștenitoare... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2022, 10:05 (13981 vizualizări - 4 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Vasile Blaga NU este pe Facebook

Vasile Blaga NU este pe Facebook

«Avînd în vedere faptul că pe rețeaua de socializare Facebook a fost creat un cont cu numele „Vasile Blaga“, ce are atașată fotografia ministrului Administrației și Internelor, facem precizarea că acest ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2010, 08:57
(25383 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Cros pentru persoanele cu dizabilități

Liga pentru promovarea și apărarea drepturilor persoanelor cu handicap din România organizează «Crosul egalității de șanse pentru persoanele cu dizabilități», ediția a II-a , sîmbătă, 26 iunie 2010, între ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2010, 08:37
(26135 vizualizări - 0 comentarii)


1400 de litri de combustibil și o autoutilitară, indisponibilizate de polițiști

1400 de litri de combustibil și o autoutilitară, indisponibilizate de polițiști

Polițiști din Gheorghe Doja și Miloșești au depistat, pe unul dintre drumurile agricole dintre cele două comune, două autoutilitare, înmatriculate în București, respectiv în județul Prahova. Cu privire ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2010, 12:23
(22628 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri la plată pentru 9,4 milioane ha

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a finalizat vineri, 11 iunie 2010, campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață, pentru anul 2010. Astfel ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2010, 12:20
(22375 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Cel mai fidel cititor»

Fetești: «Cel mai fidel cititor»

Primăria și Consiliul Local Fetești, la inițiativa primarului Gheorghe Catrinoiu, cu sprijinul Bibliotecii Municipale și al Casei de Cultură din localitate, au organizat marți, 15 iunie a.c., acțiunea ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2010, 12:12
(19822 vizualizări - 0 comentarii)


Cercetat pentru braconaj piscicol

Polițiștii din Vlădeni au depistat un bărbat, de 43 de ani, din localitatea Mihail Kogălniceanu, în timp ce pescuia pe rîul Ialomița cu un halău, acesta nefiind autorizat să dețină și să folosească scule ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2010, 12:11
(22526 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Vlădeni braconaj


«Divina profesie», imortalizată pe hârtie

«Divina profesie», imortalizată pe hîrtie

Începînd de miercuri, 16 iunie, Centrul Cultural «Ionel Perlea» este gazda unei inedite expoziții-concurs de fotografie. Evenimentul, organizat de Asociația Învățătorilor Ialomițeni, în colaborare cu autoritățile ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2010, 11:50
(21246 vizualizări - 0 comentarii)


Și-au declarat animalele furate și polițiștii, găsindu-le, i-au amendat că le-au lăsat libere

Doi ialomițeni au fost sancționați contravențional după ce și-au lăsat animalele fără supraveghere. Asta după ce ambii au sesizat Poliției că animalele le-ar fi fost furate, acestea fiind depistate ulterior ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2010, 11:48
(16447 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Poliție


Amara: Sezonul estival, păzit de jandarmi

Amara: Sezonul estival, păzit de jandarmi

Începînd cu această săptămînă, echipe mixte de jandarmi și polițiști vor patrula pe străzile stațiunii Amara pentru a asigura siguranța și ordinea publică. Măsura a fost adoptată în scopul prevenirii faptelor ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2010, 11:44
(23394 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2010, 07:20
(15670 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2010, 19:08
(14320 vizualizări - 0 comentarii)


Băut și fără permis, la volan

Noaptea trecută, respectiv 14 spre 15 iunie, un autoturism ce se deplasa pe direcția Urziceni-Slobozia a fost oprit pentru un control de rutină de polițiștii din Alexeni și Ion Roată, aflați în serviciul ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2010, 18:19
(23231 vizualizări - 0 comentarii)


Sănătatea bovinelor, la control

Autoritatea Națională Sanirat-Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor a demarat recent acțiunea privind obținerea statusului de «oficial liber de Bruceloză bovină», motiv pentru care toate exploatațiile ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2010, 18:18
(25705 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DSV control


Accident produs de un șofer beat cui

Două persoane rănite și un autoturism distrus aproape în totalitate, sînt urmările unui grav accident rutier petrecut în noaptea de 14 spre 15 iunie în apropierea comunei Adîncata. Primele cercetări ale ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2010, 18:18
(21932 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: accident


Incendii la Gheorghe Doja și Traian

Luni seara, 14 iunie, în jurul orelor 19,00, un apel de urgență alerta pompierii. Apelul fusese dat din comuna Gheorghe Doja unde căminul cultural din localitate se aprinsese de-a dreptul. Clădirea era ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2010, 18:18
(25759 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii voluntari, în concurs

Inspectoratul pentru Situații de urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a desfășurat, marți, 15 iunie faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2010, 18:17
(29193 vizualizări - 0 comentarii)


Camera de Comerț Ialomița organizează cursuri de formare

Luni, 14 iunie, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» s-a desfășurat seminarul cu tema «Propuneri pentru realizarea unor proiecte în domeniul energiei regenerabile, prin accesarea de programe de finanțare ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2010, 18:16
(15444 vizualizări - 0 comentarii)


În perioada 11-13 iunie: Muzeul Național al Agriculturii, la Moara Vlăsiei

În perioada 11-13 iunie: Muzeul Național al Agriculturii, la Moara Vlăsiei

Muzeul Național al Agriculturii a participat, în calitate de partener, la prima ediție a Festivalului Vlăsiei, manifestare organizată Consiliul local și Primăria comunei Moara Vlăsiei (județul Ilfov), localitate ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2010, 12:00
(25990 vizualizări - 0 comentarii)


Revista Junior, locul I la Concursul Revistelor Școlare

Revista Junior, locul I la Concursul Revistelor Școlare

«Cea mai mare bogăție din aceasta lume sînt copiii, mai mare decît toți banii din lume și toată puterea de pe pămînt» este motto-ul sub care colectivul de cadre didactice al Grădiniței cu Program Prelungit ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2010, 11:21
(27177 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: revista Junior


«Șoferi» fără permis, beți la volan

În ultimele 48 de ore, în urma controalelor de rutină desfășurate de polițiști, pe arterele județului au fost depistați trei conducători auto ce se aflau la volanul unor autoturisme, cu toate că nu aveau ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 16:38
(22966 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în mediul rural

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 12/13 iunie, în intervalul orar 22.00-03.00, efective din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia, în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 16:36
(13326 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Serviciile voluntare și private de pompieri, la concurs

Marți, 15 iunie a.c., începînd cu ora 8,00, la Stadionul Municipal 1 Mai din Slobozia se va desfășura faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare înființate la nivelul localităților ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 15:32
(17215 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Flutur: «S-a decis înghețarea alegerilor din PD-L la toate nivelurile»

«S-a decis înghețarea deocamdată a alegerilor din PD-L la toate nivelurile» a declarat Gheorghe Flutur după ședința Biroului Permanent Național. «Dorim să ne concentrăm în perioada următoare pe rezolvarea ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 15:01
(17604 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: PDL alegeri


Accidente la Sf. Gheorghe și Făcăeni

Paramedicii din Urziceni au fost prezenți duminică, 13 iunie, în jurul orei 19.30, la un accident rutier, produs între un autotren și un autoturism pe raza comunei Sf. Gheorghe. Aceștia au deconectat bornele ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 12:29
(14460 vizualizări - 1 comentariu)


Sinești: A căzut din căruță

Echipajul SMURD a fost solicitat duminică, 13 iunie, pe raza comunei Sinești. Un bărbat, de 32 de ani, a căzut din căruță și s-a ales cu multiple traumatisme. După acordarea îngrijirilor medicale inițiale ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 12:28
(16545 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Animal scos de pompieri din noroi

O bovină rămasă împotmolită în noroi, pe malul stîng al rîului Ialomița, a fost salvată sîmbătă dimineață, în jurul orei 8.30, de pompierii din Urziceni. Aceștia au acționat cu mijloacele din dotare timp ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 12:28
(16127 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița pompier


La Slobozia a ars o casă, la Țăndărei un transformator electric,  iar la Coșereni o motocicletă s-a făcut scrum

La Slobozia a ars o casă, la Țăndărei un transformator electric, iar la Coșereni o motocicletă s-a făcut scrum

Vineri seara, 11 iunie, o casă de pe strada Plevnei din Slobozia a luat foc. Întrucît proprietara, ce locuia singură, nu era acasă în momentul izbucnirii incendiului, flăcările au fost observate de vecinii ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 12:22
(26910 vizualizări - 0 comentarii)


«Clubul de vacanță» la Protoieria Urziceni

În cursul vacanței de vară, respectiv 15 iunie-15 septembrie, Protoieria Urziceni, prin Biroul de Asistență Socială și în colaborare cu organizația World Vision România, susține programul «Clubul de vacanță ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 08:44
(16341 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Amenzi de peste 5300 de lei într-o singură noapte

În cursul nopții de vineri spre sîmbătă, 11/12 iunie, în miez de noapte, polițiști de siguranță publică și poliție rutieră, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, au acționat pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 08:38
(16516 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia amenzi


Borănești, Bărcănești și Coșereni, în vizorul polițiștilor

Efective ale Poliției Municipiului Urziceni și ale posturilor de poliție limitrofe au acționat pe raza comunelor Borănești, Bărcănești și Coșereni, urmărindu-se în special prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 08:36
(14680 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...