Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Sediu nou pentru Direcția Taxe și Impozite a Primăriei Fetești

Sediu nou pentru Direcția Taxe și Impozite a Primăriei Fetești

Administrația locală a municipiului Fetești a inaugurat recent noul spațiu în care funcționează Direcția Taxe și Impozite. Sediul a fost adaptat astfel încât să permită accesul contribuabililor, indiferent dacă aceștia sunt vaccinați sau nu împotriva COVID-19. «Am ales această locație pentru a ușura accesul cetățenilor către Direcția de Taxe și Impozite...» a declarat Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului Fetești.

Măsuri în beneficiul cetățenilor În baza Hotărârii de Guvern nr. 1013,  accesul cetățenilor în instituțiile publice și serviciile subordonate acestora se face... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2021, 14:50 (16167 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Peste 2000 de persoane, testate la Centrul amenajat de Primăria Slobozia

Peste 2000 de persoane, testate la Centrul amenajat de Primăria Slobozia

Primăria Slobozia este singura administrație locală din județul Ialomița care a decis să limiteze efectele pandemiei de COVID-19 prin testarea populației. Astfel, municipalitatea a înființat în centrul orașului un Punct de Testare Gratuită COVID, destinat cetățenilor orașului. Peste 2000 de persoane au fost testate într-o lună și jumătate de la deschidere. «Este un demers benefic pentru comunitatea noastră!» susțin oficialii Primăriei Slobozia.

Situație epidemiologică sub control
Creșterea cazurilor de COVID-19 la nivelul municipiului Slobozia, în cursul lunii octombrie 2021,... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2021, 11:05 (3535 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect social finanțat de Uniunea Europeană, inițiat de Primăria Țăndărei

Proiect social finanțat de Uniunea Europeană, inițiat de Primăria Țăndărei

Administrația locală din Țăndărei susține persoanele vulnerabile din comunitate. Astfel, a fost realizat un proiect cu finanțare europeană al cărei scop vizează integrarea pe piața muncii a persoanelor vulnerabile. Membrii grupului-țintă vor participa la cursuri de formare și reconversie profesională, astfel încât vor putea beneficia de calificări recunoscute de angajatori. Valoarea totală a proiectului social al administrației locale din Țăndărei este de 1,5 milioane de euro.

Sprijin pentru persoanele vulnerabile Proiectul social al Primăriei Țăndărei urmărește să ofere sprijin persoanelor... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2021, 14:50 (8890 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Jucăriile «stricate» ale lui Moș Crăciun

Jucăriile «stricate» ale lui Moș Crăciun

N e amintim de ei de Paște și de Crăciun. Dar mai ales de Crăciun... Atunci avem noi vreme, atunci ne lasă inima să fim «mai buni». Însă ei sunt acolo mereu... La marginea lumii noastre. În cana­lizări, lângă tomberoane, prin clădirile părăsite ale orașului. Fac parte din peisaj atâta timp cât rezistă. Iar când nu-i mai vedem, nu ne întrebăm niciodată ce s-a întâmplat cu ei. Sunt jucăriile «stricate» ale societății. Nimeni nu are timp să le repare. Nici măcar Moș Crăciun...

Mircea de la Gară Pe Mircea îl cunoaște toată lumea. E prietenos și popular. Nu face rău, nu înjură... Doarme... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2021, 10:40 (5446 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Programul de guvernare al PSD este orientat spre nevoile românilor!»

Deputatul social-democrat Ștefan Mușoiu

«Programul de guvernare al PSD este orientat spre nevoile românilor!»

Criza politică națională a luat sfârșit. Noul Cabinet Ciucă a fost învestit în funcție. Președintele executiv al PSD Ialomița, Ștefan Mușoiu, explică raționamentele pentru care PSD a trecut peste orice fel de neînțelegeri anterioare cu PNL și a acceptat să intre la guvernare într-o perioadă atât de dificilă pentru țară.

Despre noul Guvern Deputatul social-democrat Ștefan Mușoiu salută public ieșirea României din criza po­litică prelungită. Demnitarul PSD susține că în perioada imediat următoare vor apărea primele efecte concrete ale măsurilor adoptate în aceste momente. «Votul din ... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2021, 16:40 (8783 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Piața Revoluției din Slobozia va fi «cosmetizată»

Soluția administrației Soare

Piața Revoluției din Slobozia va fi «cosmetizată»

Administrația Soare finalizează investiția din Piața Revoluției din Slobozia. Lucrările la parcarea subterană se reiau în primăvara anului 2022, proiectantul propunând soluții arhitectonice noi. Costurile etapei a doua a acestei investiții sunt estimate la 17 milioane de lei.

Primăria a avizat proiectul tehnic Noul arhitect al orașului Slobozia, Ioana Niculae, a avizat proiectul tehnic comandat proiectantului EURO AIM CONSULTING SRL pentru «lucrările executate și rămase a fi de executat» la investiția din Piața Revoluției din Slobozia. Conform planșelor prezentate în exclusivitate... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2021, 09:55 (6936 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reparații de mântuială la Liceul Tehnologic «Iordache Zossima» Armășești

Reparații de mântuială la Liceul Tehnologic «Iordache Zossima» Armășești

Război în instanță între Liceul Tehnologic «Iordache Zossima» Armășești și firma care a executat repa­rația acoperișului unității de învățământ. Reprezentanții școlii reclamă calitatea proastă a lucrărilor și cer să le fie îna­poiate sumele pe care le-au plătit pentru execuție. Realizată în 2018, investiția a fost afectată din cauza condițiilor meteorologice din ultima perioadă de timp și, pentru că este încă în garanție, constructorul ar fi trebuit să suporte eventualele daune apărute, potrivit contractului încheiat. În realitate, situația a fost total opusă. «Ne-au spus că nu este vina lor că s-a stricat acoperișul...» susține Niculina Stan, directorul Liceului Tehnologic «Iordache Zossima»... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2021, 13:40 (9999 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Cosâmbești: Posibile probleme de mediu, ignorate de autoritățile competente

Cosâmbești: Posibile probleme de mediu, ignorate de autoritățile competente

Drumul județean care leagă municipiul Slobozia de localitatea Cosâmbești a fost din nou inundat. Fenomenul a fost sesizat în zona conductelor prin care Combinatul Chimic deversează apele uzate în râul Ialomița. Întâmplarea s-a petrecut la câteva zile distanță după ce Popasul Trebeș, noul proprietar al platformei industriale, a făcut primele probe tehnologice. În momentul în care instalațiile tehnolo­gice au fost repornite, locuitorii din Slobozia au reclamat «scurgerile» de amoniac provenite de la Combinatul Chimic. Problema de mediu a fost adusă în atenția Gărzii de Mediu Ialomița, instituție care nu a formulat încă un răspuns oficial. De asemenea, prezența apelor uzate pe șosea a fost verificată... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2021, 10:10 (10947 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ștefan Ghibanu se întoarce director interimar la Drumuri și Poduri SA Ialomița

După 5 ani de anticameră

Ștefan Ghibanu se întoarce director interimar la Drumuri și Poduri SA Ialomița

Drumuri și Poduri SA, societate aflată în subordinea Consiliului Județean Ialomița, are începând cu 1 decembrie 2021 un nou director. Ștefan Ghibanu a demisionat din cadrul firmei în urmă cu 5 ani, ca urmare a unui scandal public cu condu­cerea de atunci a instituției. «Am fost rugat să revin pentru că am experiență și pot ajuta... Deocamdată asigur interimatul. Vom vedea ce se va întâmpla pe viitor!» declară Ghibanu după numirea în funcție.

Gradea renunță din motive de sănătate Drumuri și Poduri SA are, începând cu 1 decembrie 2021, un nou director. Rudolf Gradea, ex-viceprimar PS... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2021, 11:50 (14289 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

PSD Ialomița a decis: Marin Constantin, propunere de prefect al Ialomiței!

PSD Ialomița a decis: Marin Constantin, propunere de prefect al Ialomiței!

În vreme ce Marian Neacșu taman ce a fost numit în funcția de Secretar General al Guvernului condus de Nicolae Ciucă, șeful de cabinet al lui Pavel, celebrul de-acum Marin Constantin, ex-primar de Albești și ex-subprefect, tremură mărunt în bocancii statului așteptând numirea în funcția de prefect. Asta după ce vinerea trecută, 3 decembrie a.c., Organizația PSD Ialomița a îndeplinit formalitatea de a-l desemna oficial drept candidat social-democrat la funcția de prefect al Ialomiței. Mai mult, nu mai departe de luni, 6 decembrie 2021, la sediul din Kiseleff, președintelui PSD Marcel Ciolacu i s-a adus la cunoștință oficial propunerea desemnării ex-primarului de Albești și ex-subprefectului Marin... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2021, 20:05 (7654 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marian Neacșu, noul Secretar General al Guvernului condus de Nicolae Ciucă

Marian Neacșu, noul Secretar General al Guvernului condus de Nicolae Ciucă

Fostul președinte al PSD Ialomița și președinte al PRO România Ialomița, Marian Neacșu, a fost numit în funcția de Secretar General al Guvernului României. Decizia a fost semnată luni, 6 decembrie a.c., de către premierul Nicolae Ciucă și publicată marți, 7 decembrie a.c., în Monitorul Oficial.

Și-a angajat ilegal fiica la biroul parlamentar Înainte de a fi numit în funcția de Secretar General al Guvernului, Marian Neacșu a fost vicepreședinte al Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei (ANRE). În 2016, acesta a fost condamnat definitiv la 6 luni de închisoare cu suspendare... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2021, 15:05 (13636 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Vacanță pe locul 8

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2-0

Vacanță pe locul 8

Unirea Slobozia a făcut sâmbătă, 4 decembrie a.c., unul dintre cele mai bune jocuri din actualul sezon. Siguri pe ei, ialomițenii au dominat jocul cu Viitorul Târgu Jiu până după minutul 70, când, la adăpostul unui avantaj de două goluri, au cedat inițiativa. A fost ultima etapă din acest an, iar Unirea a strâns 24 de puncte, cu 5-6 mai multe decât preconizasem noi, optimiștii de serviciu. Urmează pauza de iarnă pe care jucătorii lui Mihalcea o vor petrece pe locul 8, cu ceva șanse de a reintra în lupta pentru play-off.

Minutul 7, prima lovitură Unirea a evoluat în meciul cu gorjenii... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2021, 14:40 (7116 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Gheorghe Doja-surpriza neplăcută, Feteștiul-înfrângere normală

Fotbal, Liga a III-a

Gheorghe Doja-surpriza neplăcută, Feteștiul-înfrângere normală

Sâmbătă, 4 decembrie a.c., a fost o zi nefastă pentru echipele ialomițene din Liga a III-a. Ambele au pierdut, cu mențiunea că, în cazul Recoltei Gheorghe Doja, putem vorbi de o surpriză neplăcută. Cu toate acestea, Recolta intră în vacanță pe locul 8, cu 15 puncte, și are șanse mari să își îndeplinească obiectivul. Cu doar 8 puncte, Feteștiul așteaptă o primăvară extrem de zbuciumată.

Recolta, singura victimă a Olteniței Ialomițenii au plecat cu încredere la Oltenița. Întâlneau echipa de pe ultimul loc, care avea, după 15 etape, doar 1 punct. Antrenorul Adrian Cristea a apelat la următorii... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2021, 13:10 (5439 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Personalul Centrelor de Vaccinare Comunitare așteaptă plata salariilor

În Ialomița, de mai bine de o lună

Personalul Centrelor de Vaccinare Comunitare așteaptă plata salariilor

Oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița anunță întârzieri cu privire la plata personalului medical care își desfășoară activitatea în cele 8 Centre de Vaccinare Comunitare de pe raza județului Ialomița. Medicii, asistentele și registratorii trebuie să primească sumele aferente lunii octombrie și celei de-a doua jumătăți a lunii septembrie. În Centrele de Vaccinare Comunitare din Ialomița își desfășoară activitatea 100 de cadre medicale, care sunt remunerate lunar cu peste 140 mii de lei. «Se caută soluții pentru ca salariile să fie acordate în cel mai scurt timp!» sus­ține Mihai Geantă, directorul general al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița.

Salarii întârziate... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2021, 12:20 (11456 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Campionii lui Mișu Florea

Fotbal, copii

Campionii lui Mișu Florea

Abatorul Slobozia este un brand al orașului nostru, trecut în ultima vreme la «și altele». Echipa de seniori activează în Liga a IV-a, dar puțini știu că, pe lângă formația care l-a reactivat pe Mihalcea, gravitează o trupă ambițioasă de prichindei, conduși de antrenorul Mihai Florea.

Au câștigat «Țăndărei Cup» Este vorba de Grupa 2013, în care profesorul Mihai Florea își pune mari speranțe. Nu vrea să dea nume, dar este sigur că o bună parte dintre pitici au capacitatea de a performa în viitor. Semnele bune au apărut în acest an. Abatorul 2013 a câștigat, recent, «Țăndărei Cup», competiție... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2021, 11:05 (7746 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Oportuniști! Până la capăt!

Oportuniști! Până la capăt!

Îl mai țineți minte pe Zamfir?! Zamfir, juristul de la Spitalul Județean pe care-l strigau asistentele pe holuri să le dea șpaga de angajare înapoi. Da, da, ăsta din poza de-o vedeți, descoperită pe pagina APP Slobozia. Cum adică, nu seamănă cu el?! A mai îmbătrânit și pare că a înghițit o coadă de mătură, dar el e! Și nu mai e orișicine, pe onoarea noastră... Nu mai e ăla care moșea contractele Spitalului cu Andalex-ul la valori de două ori mai mari decât erau pe piață. Nici juristul de nota 4,30 școlit pe banii instituției, adică ai noștri, ca să pice examenul în magistratură. Și nici denunțătorul ex-președintelui Silvian Ciupercă, fie-i slujba de consilier personal ușoară ca perna din pene... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2021, 13:50 (6476 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Investiții de 40 milioane de lei în 2022

Slobozia are bani

Investiții de 40 milioane de lei în 2022

Administrația Soare susține că are un buget propriu de investiții de 40 milioane de lei pentru anul 2022. Primarul Dragoș Soare apreciază că aceste fonduri vor fi utilizate pentru infrastructura rutieră, sistemul de canalizare de la Slobozia Nouă și Bora, spații verzi și locuri de joacă și de divertisment.

Norocul începătorului Administrația Soare a avut un an bugetar fast, care a permis acumularea unor rezerve buge­tare estimate la 40 milioane de lei. Aceste fonduri, susține primarul Dragoș Soare, vor fi utilizate pentru realizarea unor investiții utile comunității. Cele mai importante... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2021, 10:05 (8037 vizualizări - 7 comentarii)

REPORTAJ

Medici în provincie...

Medici în provincie...

În căutatea recunoaș­terii și identității profesionale, absolvenții de Medicină pleacă din România sau rămân să lucreze în centrele universitare din marile orașe. Aceste alegeri defavori­zează spitalele mici care, permanent, duc o adevă­rată luptă pentru a-i atrage pe medici. Uneori, se în­tâmplă să reușească... Spi­talul Județean de Urgență Slobozia are de o lună doi noi medici specialiști. Unul a profesat în Franța, iar ce­lălalt ar fi putut să rămână la București. Au preferat să vină la Slobozia, pentru că pa­cienții și bolile de care suferă sunt aceleași peste tot...

Din Franța, la Slobozia... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2021, 15:50 (9047 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Operatorul regional Urban SA Slobozia are 110470 de beneficiari

Record administrativ

Operatorul regional Urban SA Slobozia are 110470 de beneficiari

Operatorul regional Urban SA Slobozia a depășit pragul de 100 mii de beneficiari necesar pentru accesarea fondurilor europene prin Programul Operațional Infrastructură Mare. Adrian Stoicescu, directorul firmei, declară că procedurile de extindere a activității sunt în curs: «Noi am făcut deja tot ce ține de noi... Practic, am reușit în 6 luni ce nu s-a reușit în 20 de ani! Sperăm ca până în primăvara anului 2022 să reușim preluarea tututor celor 40 de administrații locale implicate în acest proiect județean!». Operatorul regional Urban SA Slobozia va avea în componența sa 42 de admi­nistrații locale și aproximativ 160000 de beneficiari.

Prima performanță  administrativă reală... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2021, 16:20 (5043 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Amendă de 10 mii de lei în cazul toxiinfecțiilor alimentare depistate la grădinițele din Slobozia și Țăndărei

Amendă de 10 mii de lei în cazul toxiinfecțiilor alimentare depistate la grădinițele din Slobozia și Țăndărei

bonus: Firma sancționată, principalul furnizor de lapte al grădinițelor din Slobozia

În prima jumătate a lunii noiembrie, 12 preșcolari din cadrul Grădiniției cu Program Prelungit «Voinicelul» din Slobozia și Grădiniței cu Program Prelungit din Țăndărei au ajuns la spital cu probleme digestive, după ce ar fi servit masa în cadrul unităților de învățământ. Cazurile au fost descoperite după ce reprezentanții instituțiilor de învățământ și cei ai Inspecto­ratului Școlar Județean Ialomița au sesizat autoritățile. Ancheta comună a Direcției de Sănătate Publică Ialomița și Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a scos la iveală faptul că micuții au suferit toxiinfecții alimentare din cauza prezenței bacteriei E.coli. În urma investigațiilor, s-a stabilit... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2021, 09:50 (29992 vizualizări - 19 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Acțiuni ale Poliției

Polițiștii ialomițeni au participat în acest sfârșit de săptămână, respectiv în perioada 29-31 ianuarie 2010, la mai multe acțiuni organizate pe raza județului.
Astfel, în noaptea de 29 spre 30 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2010, 17:15
(9563 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii și descarcerări

Vineri, 29 ianuarie, pompierii militari din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din comuna Maia. Focul s-a aprins din cauza unui mijloc de încălzire suprasolicitat ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2010, 17:04
(9998 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii au prins trei hoți

Jandarmii slobozeni au depistat, miercuri, 27 ianuarie, trei indivizi ce transportau într-un cărucior mai multe grătare metalice în lungime de aproximativ 2 metri fiecare. Cei trei bărbați se aflau pe bulevardul ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2010, 19:26
(14018 vizualizări - 0 comentarii)


Pistol cu aer comprimat deținut ilegal, depistat la un bătrîn

Polițiștii au depistat un ialomițean care deținea, fără drept, o armă neletală din categoria celor supuse autorizării. Bărbatul, în vîrstă de 70 de ani, din Fetești, deținea ilegal un pistol cu aer comprimat ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2010, 17:37
(10689 vizualizări - 2 comentarii)


Fără carnet sau cu permisul suspendat, la plimbare la volan

În după-amiaza zilei de miercuri, 27 ianuarie a.c., un echipaj de siguranță publică ce acționa pe raza orașului Țăndărei a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în străinătate care circula pe ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2010, 17:37
(8785 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere

Două persoane au suferit răni multiple după ce au fost implicate în accidente rutiere produse pe arterele județului în cursul zilei de miercuri, 27 ianuarie 2010.
Primul eveniment rutier s-a produs în ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2010, 17:37
(11336 vizualizări - 0 comentarii)


«Ateneu» s-a mutat la Slobozia

«Ateneu» s-a mutat la Slobozia

Începînd cu luna februarie 2010, zestrea culturală a județului crește cu încă o sală de spectacole. Noua sală a fost amenajată în incinta Centrului Cultural Unesco «Ionel Perlea» și urmează a fi inaugurată ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 18:28
(12912 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmeria, la bilanț

Jandarmeria, la bilanț

Miercuri, 27 ianuarie, în cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Inspectoratului Județean de Jandarmi și-au prezentat bilanțul instituției pentru anul 2009. Potrivit documentului, misiunile jandarmilor ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 15:18
(8778 vizualizări - 0 comentarii)


Telverde Anticorupție, apelabil gratuit de pe mobil

Potrivit autorităților, de la începutul săptămînii în curs, respectiv de luni, 25 ianuarie 2010, linia verde anticorupție 0800806806 este apelabilă gratuit și din rețelele de telefonie ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 15:13
(12733 vizualizări - 0 comentarii)


Alt șofer beat la volan

În noaptea de marți spre miercuri, 26/27 ianuarie a.c., puțin trecut de miezul nopții, polițiștii au oprit pe Strada Bănățenilor din Fetești un autoturism înmatriculat în Capitală, la volan aflîndu-se un ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 15:10
(10874 vizualizări - 0 comentarii)


Atenționări meteorologice și hidrologice

Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență, «în conformitate cu atenționarea hidrologică din 27.01.2010, emisă de INHGA București, avînd în vedere situația hidrometeorologică actuală, începînd ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 15:02
(11502 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 13:41
(12303 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 16:09
(13594 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să fure de la societatea unde lucra

Un bărbat de 40 de ani, din Urziceni, este cercetat de polițiști pentru tentativă de furt calificat după ce a fost surprins în cursul nopții de 25/26 ianuarie de polițiștii din localitate în timp ce încerca ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:48
(11949 vizualizări - 0 comentarii)


Saci de soia fără documente

În noaptea de luni spre marți, respectiv 24 spre 25 ianuarie a.c., în jurul orelor 00,30, o echipă de siguranță publică din Fetești a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Ialomița ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:47
(13102 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale Poliției

Polițiștii ialomițeni au desfășurat, în ultimele zile, mai multe acțiuni pe raza județului Ialomița.
În noaptea de luni spre marți, 25/26 ianuarie a.c., efective ale posturilor de poliție din zona Urziceni ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:37
(10691 vizualizări - 0 comentarii)


Aplicație online pentru cererea de plată a subvenției pe suprafață

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că este disponibilă aplicația IPA online, prin intermediul căreia fermierii care intenționează să solicite sprijin pe suprafață completează ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:31
(15307 vizualizări - 0 comentarii)


Sobele produc incendii

Nerespectarea măsurilor de prevenire a incendiilor la sistemele de încălzire a condus, din nou, la producerea a două incidente de acest fel la locuințele unor cetățeni din Fetești și comuna Andrășești. ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:29
(12590 vizualizări - 0 comentarii)


La 14 ani a furat 12 găini

În dimineața zilei de duminică, 24 ianuarie a.c., Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată de către un localnic despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute au sustras 12 găini din curtea unei ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 18:28
(10399 vizualizări - 0 comentarii)


Tot mai mulți șoferi băuți în trafic

Cinci sancțiuni contravenționale au fost aplicate unor conducători auto care au fost depistați la volanul unor autoturisme deși se aflau sub influența băuturilor alcoolice. Față de aceștia, complementar ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 18:21
(10726 vizualizări - 0 comentarii)


Fără permis, la volan

Un tînăr în vîrstă de 27 de ani, din Urziceni este cercetat de polițiști pentru conducerea unui autovehicul fără a poseda permis de conducere. Autoturismul condus de acesta a fost oprit în trafic de un ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 18:15
(10295 vizualizări - 0 comentarii)


Un ceai cald de la Sensiblu

Un ceai cald de la Sensiblu

Ca urmare a scăderii tot mai accentuate a temperaturilor, din ce în ce mai multe persoane surprinse de ger suferă de hipotermii. Începând de sîmbătă, 23 ianuarie 2010, persoanele care suferă din cauza gerului ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 18:07
(14502 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenții SMURD

Intervenții SMURD

Echipajul SMURD Urziceni a fost solicitat, la final de săptămînă, în cazul a doi pacienți cu afecțiuni medicale. Astfel, vineri, 22 ianuarie, în jurul orelor 20,00, din cauza drumului înzăpezit, subofițerii ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 17:59
(13576 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii datorate coșurilor de evacuare

Incendii datorate coșurilor de evacuare

Coșul de evacuare a fumului amplasat necorespunzător ori neprotejat termic a reprezentat cauza probabilă de izbucnire a nu mai puțin de 4 incendii. Astfel, sîmbătă, 23 ianuarie a.c., în jurul orelor 17 ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 17:53
(11276 vizualizări - 0 comentarii)


Drumuri județene parțial blocate

Drumuri județene parțial blocate

Potrivit Prefecturii, în prezent,pe teritoriul județului Ialomița circulația se desfășoară în condiții, grele de iarnă.

Drumuri județene parțial blocate, datorită temperaturilor extrem de scăzute ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 10:40
(10528 vizualizări - 0 comentarii)


Au furat din cabina unui TIR

Joi, 21 ianuarie, polițiștii ialomițeni au prezentat cu propunere de arestare preventivă Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni doi tineri din localitate, principalii suspecți de comiterea unui furt ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2010, 10:18
(8945 vizualizări - 0 comentarii)


Fiul l-a «furat» pe tată

Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată cu privire la faptul că, pe ruta dinspre Slobozia către Urziceni, există date că s-ar deplasa un autoturism taxi înmatriculat în județul Constanța în care se ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2010, 06:12
(10893 vizualizări - 0 comentarii)


Arme deținute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat joi, 21 ianuarie a.c., pentru depistarea deținătorilor ilegali de arme și prevenirea producerii evenimentelor ca urmare ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2010, 20:12
(10305 vizualizări - 0 comentarii)


La volanul unei mașini furate

În cursul nopții de joi spre vineri, respectiv 21 spre 22 ianuarie, un agent din cadrul Postului de Poliție Sfîntu Gheorghe, aflat în patrulare pe raza comunei împreună cu un echipaj al Poliției Comunitare ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2010, 18:46
(9995 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni stradale

Joi, 21 ianuarie, începînd cu orele 15,00, polițiștii slobozeni, în colaborare cu efective ale Inspectoratului Județean de Jandarmi, au demarat o razie în municipiul reședință de județ urmărindu-se, în ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2010, 18:45
(10906 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...