Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Ca-n vacanță

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-Știința Bacău 37-30 (20-9)

Ca-n vacanță

Meciul cu Știința Bacău, jucat duminică, 7 noiembrie a.c, a fost primul de pe teren propriu în care nu am avut nicio emoție cu privire la victoria Unirii. Fără Naumenko, accidentată, Slobozia a început meciul tare și a continuat să se distanțeze pe tabelă pe măsură ce minutele se scurgeau. Au fost de ajuns câteva intervenții ale Ralucăi Săndulache, dublate de goluri în poarta Bacăului, pentru ca emoțiile să dispară cu totul. La pauză a fost 20-9, după o repriză în care antrenorul Constantin Frâncu a rulat multe jucătoare, la un moment dat pe teren fiind 5 handbaliste din Slobozia.

A doua repriză a fost a lor... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2021, 12:45 (3363 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Recolta, «măcelărită» la Popești Leordeni. Feteștiul pierde la limită!

Fotbal, Liga a III-a

Recolta, «măcelărită» la Popești Leordeni. Feteștiul pierde la limită!

Este greu de înțeles ce s-a întâmplat cu Recolta Gheorghe Doja la Popești Leordeni. În meciul tur, la Doja, ilfovenii s-au impus cu 1-0, în ultimele minute. În meciul de sâmbătă, 6 noiembrie 2021, echipa din Popești Leordeni s-a impus cu un neverosimil 13-0! A fost tipul acela de meci în care uneia dintre echipe îi ies absolut toate tentativele de șut la poartă. Cert e că, în minutul 28, gazdele aveau deja 3-0, iar Recolta a rămas în minutul 22 fără Năstase, accidentat. În minutul 50 era 4-0 pentru gazde, iar în minutul 60, Ene este eliminat. În inferioritate numerică, Recolta mai încasează 9 goluri. 13 goluri, marcate de 9 jucători, în poarta ialomițenilor! Un coșmar trăit în teren de următorii... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2021, 10:20 (3329 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Vasile Silvian, consilierul președintelui Pavel la Departamentul «Moaște Administrative»

Vasile Silvian, consilierul președintelui Pavel la Departamentul «Moaște Administrative»

La 6 ani de când a fost prins făcând «trafic de influență» în favoarea Episcopiei pentru niște undelemn de candelă, ex-pre­ședintele Vasile Silvian se întoarce pe ușa din dos la Consiliul Județean. El a fost uns, pardon de expresie, consi­lier personal al președintelui Pavel, supt comanda directă a ex-prefectului Marin Constantin, o altă figură politică pe care Vasile Silvian a transbordat-o mai mult sau mai puțin legal în Consiliul Județean pe vremea când se autointitula «mai sărac și mai cinstit decât Ion Iliescu». Acuma să ne fie clar! Noi nu-i arătăm cu degetul și nu-l plângem pe Al Nostru, supranumit Rudotelian de Lazăr. Că fiecare are obligațiile lui și... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2021, 14:10 (7756 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Începe războiul autoturismelor abandonate

Slobozia: Începe războiul autoturismelor abandonate

Administrația locală caută soluții pentru ridicarea ma­șinilor abandonate din oraș. La acest moment se lucrează la un Regulament care să permită ridicarea acestor mașini pe cheltuiala Primăriei Slobozia. Primarul Dragoș Soare susține că externalizarea acestui serviciu către firme specializate ar reprezenta cea mai ieftină soluție.

Soluție de compromis Slobozia urmează să investească 28 milioane de lei într-un proiect de reabi­litare a căilor de rulare ale transportului public. Derularea proiectului depinde (și) de rapiditatea cu care autoritățile locale vor ridica autoturismele abandonate... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2021, 09:55 (4618 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

4500 de ialomițeni au solicitat ajutorul pentru încălzirea locuințelor

4500 de ialomițeni au solicitat ajutorul pentru încălzirea locuințelor

4500 de ialomițeni au făcut solicitări pentru acordarea ajutorului pentru încălzirea lo­cuințelor în primele două săp­tă­mâni de la deschiderea sesiunii de depunere a cererilor. Fondurile se acordă prin intermediul Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița. Sprijinul se acordă în funcțiile de veniturile beneficiarilor, care nu trebuie să depă­șească 2053 de lei net/lună.

Campanie în plină desfășurare Campania de depunere a soli­citărilor privind acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinței a început în urmă cu două săptămâni. Potrivit datelor furnizate de Agenția... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2021, 12:20 (11574 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri din bugetul local pentru susținerea Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Fonduri din bugetul local pentru susținerea Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Consilierii locali din Fetești au votat, în cadrul ședinței ordinare desășurată în urmă cu o săptămână, acordarea de fonduri din bugetul local pentru susținerea activității Spitalului Municipal «Anghel Saligny». Proiectul a fost inițiat de primarul Laurențiu Șonchereche, iar banii pe care unitatea medicală îi va primi vor fi folosiți pentru achiziția de concentratoare de oxigen, aparate necesare tratării bolnavilor de COVID-19. Inițiativa administrației locale din Fetești este comună cu cea a Con­siliului Județean Ialomița, care s-a angajat să susțină activitatea spitalelor din județ care luptă cu boala COVID-19.

Sprijin pentru Spitalul Fetești... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2021, 15:20 (6426 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Cortul de testare gratuită de la Slobozia

Cortul de testare gratuită de la Slobozia

Centrul de testare gratuită pentru depistarea COVID-19 la Slobozia a fost deschis de o săptămână. Și n-a fost zi să nu depisteze măcar 3-4 pozitivi. Noi ne-am testat a treia zi și am avut noroc. Ăia de n-au, Dumnezeu cu mila!

Prima zi, cu primarul Centrul s-a deschis într-o miercuri, pe 27 octombrie 2021. Facem precizarea pentru posteritate, că nu se știe ce-are să mai fie până trece Covid-ul... S-a deschis în fața Prefecturii Ialomița și pe el scrie mare «Punct testare gratuită COVID». În ziua când s-a deschis, a venit și primarul, c-așai la noi, altfel nu se poate. A fost decent,... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2021, 11:20 (5534 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Elevii din 87 de unități de învățământ vor merge «fizic» la școală

De luni, 8 noiembrie 2021

Ialomița: Elevii din 87 de unități de învățământ vor merge «fizic» la școală

Potrivit deciziei comune a Ministerului Educației și Ministerului Sănătății, de luni, 8 noiembrie 2021, elevii vor putea merge «fizic» la școală doar dacă procentul de vaccinare al personalului din școli depășește 60%. La nivelul județului Ialomița, din cele 98 de unități de învățământ, cu personalitate juridică sau arondate, 87 au o rată de vaccinare a   profesorilor și personalului nedidactic peste valoarea stabilită prin acte normative.

Elevii se întorc în clase Conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița și Direcției de Sănătate Publică Ialomița, din cele 98 de unități de învățământ din județ, cu personalitate juridică sau arondate, 87 au un procent... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2021, 19:05 (14857 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația ialomițeană a accesat fonduri europene în valoare de 658 milioane de lei

Administrația ialomițeană a accesat fonduri europene în valoare de 658 milioane de lei

Un raport oficial al Prefecturii Ialomița evidențiază situația pro­iectelor cu finanțare europeană depuse de instituțiile publice și administrațiile locale din județul nostru, pentru ciclul financiar 2018-2023. Astfel, entitățile publice au întocmit 52 de pro­iecte, cu o valoare totală de 658 milioane de lei. Programul Operațional Regional (POR) a fost mecanismul prin care au fost accesate cele mai multe fonduri europene la nivelul județului Ialomița. Cu toate acestea, Ialomița rămâne printre județene cu cea mai slabă absorbție a banilor europeni, așa cum se arată în do­cumentele oficiale ale Ministerului Investițiilor și Proiectelor Europene.

Ialomița are nevoie de banii Uniunii Europene... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2021, 13:55 (14267 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are de recuperat 2,1 milioane de lei de la prostituate

Slobozia are de recuperat 2,1 milioane de lei de la prostituate

Valoarea amenzilor care trebuie plătite bugetului local al Sloboziei de către tinerele care practică prostituția, pe raza orașului, se ridică la 2,1 milioane de lei. Suma trebuie plătită de cele 10 femei aflate în evidențele Primăriei Slobozia, pe care polițiștii, jandarmii sau polițiștii locali le-au sancționat în perioada 2018-2020. Autoritățile locale au făcut demersuri pentru a transforma amenzile în muncă în folosul comunității, însă în toată această perioadă de timp doar o singură prostituată a ales această prevedere legală pentru a scăpa de sancțiuni.

Bani imposibil de recuperat... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2021, 10:10 (7639 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mai multe locuri de parcare pentru mașinile din Ialomița

Mai multe locuri de parcare pentru mașinile din Ialomița

La fel ca în toată țara, și Ialomița are nevoie de o sistematizare a locurilor de parcare. Un studiu privind inventarierea locurilor de parcare, rea­lizat de VegaComp Consulting, specializată în domeniul comunicațiilor prin fibră optică, arată că la nivelul județului nostru spațiile amenajate pentru a ne putea lăsa mașinile sunt insuficiente prin comparație cu cel automobilelor. Potrivit statisticilor Direcției Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehicule, în Ialomița există aproximativ 50 mii de automobile.

Avem nevoie de mai multe parcări În topul național al parcărilor... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2021, 14:10 (6988 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

23,5 milioane de euro pentru Centura de Nord a Sloboziei

Consiliul Local Slobozia și-a dat acordul

23,5 milioane de euro pentru Centura de Nord a Sloboziei

Consiliul Local Slobozia a aprobat joi, 28 octombrie 2021, Nota Conceptuală pentru obiectivul de investiții «Centura ocolitoare din Zona de Nord pentru Municipiul Slobozia și modernizare drum DC53 Slobozia-Slobozia Nouă». Valoarea acestei investiții este estimată la 23,5 mili­oane de euro, din care bugetul local va suporta 215005 euro. Inițiativa construirii unei centuri ocolitoare în zona de Nord a Sloboziei îi aparține primarului Dragoș Soare și a fost lansată în campania electorală din toamna anului trecut.

O nouă investiție-mamut la orizont Consilierii locali din Slobozia au aprobat... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2021, 09:55 (8679 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu are candidați la concursurile pentru șefia Parchetelor și instanțelor

Ialomița nu are candidați la concursurile pentru șefia Parchetelor și instanțelor

Consiliul Superior al Magistraturii a definitivat listele candidaților care vor participa la examenele pentru numirea în funcțiile de conducere ale Parchetelor și instanțelor. Potrivit informațiilor oficiale, în județul Ialomița nu există procurori sau judecători înscriși la această testare. Astfel, funcțiile de conducere vor fi asigurate pe bază de interimat până la organizarea unui nou concurs. Oficialii Consiliului Superior al Magistraturii susțin că la nivelul județului Ialomița există 6 posturi de conducere vacante în cadrul Parchetelor, Judecătoriilor și Tribunalului Ialomița.

Magistrații au refuzat înscrierea la concurs... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2021, 12:20 (9781 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inculpat lăsat în libertate de procurorii și judecătorii din Fetești

Pericol pentru siguranța publică

Inculpat lăsat în libertate de procurorii și judecătorii din Fetești

Un inculpat cercetat pentru «distrugere» și «tâlhărie» este lăsat în libertate de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești și judecătorii din cadrul Judecătoriei Fetești. De 8 luni magistrații celor două instituții continuă să analizeze probele care arată că respectivul inculpat este cu adevărat un pericol public. În timp ce procurorii au refuzat să solicite arestarea și au dispus controlul judiciar, judecătorii s-au opus internării inculpatului într-un centrul medical de reabilitare psihică.

Verificările sunt în curs În aprilie 2021, procurorii din Fetești au fost sesizați... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2021, 18:05 (14857 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

De data aceasta, fără emoții

Handbal, Divizia A, HCF Piatra Neamț-CSM Unirea Slobozia 24-30 (9-15)

De data aceasta, fără emoții

CSM Unirea Slobozia a făcut un meci perfect la Piatra Neamț, oferind o adevărată demonstrație de forță. Nemțencele sunt, în general, o echipă greu de bătut pe teren propriu, antre­norul Dan Valentin fiind un cunoscut specialist în «pârjolitul hol­delor». Dovadă stă victoria din urmă cu două etape în fața Coronei Brașov, principala pretendentă la promovare. Handbalistele Sloboziei au venit cu lecția bine învățată, tactica pregătită de antrenorul Constantin Frâncu dovedindu-se extrem de inspirată.

Nu le-au dat nicio șansă Cu o apărare bine pusă la punct, în frunte cu excelenta Raluca... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2021, 16:40 (2971 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Au ratat cât pentru 3 meciuri

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Unirea Constanța 2-0

Au ratat cât pentru 3 meciuri

Unirea Slobozia a trecut de omonima din Constanța cu 2-0, o victorie ce ar putea părea subțire având în vedere diferența de valoare net favorabilă ialomițenilor. Însă oaspeții au contat foarte puțin în atac, iar Slobozia s-a întrecut în ratări. A fost un succes scontat, important pentru că, prin cele 3 puncte obținute, ne duce pe locul 7, la 3 lungimi de play-off.

Furtună la poarta lui Udrea Adrian Mihalcea s-a bazat pe următoarea distribuție: Gurău-Trașcu, Dinu, Perju,Toma-Coadă, Cruceru (Lazăr ’78)-Mustacă (Matei ’44), Greu (Turcu ’62), Savu (Bolohan ’46)-Afalna (Ivan ’46). Apetitul... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2021, 13:05 (4044 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Medicul care luptă de 2 ani cu COVID-19

La Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Medicul care luptă de 2 ani cu COVID-19

Spitalul suport COVID-19 de la Fetești este în prima linie de luptă împotriva SARS-CoV-2 în Ialomița. Iar personalul medical de aici, «infanteriștii» care salvează, de 2 ani, vieți... N-au cerut niciodată nimic, nu așteaptă recunoștință! Doar își fac datoria. Alexandru Vasilescu este singurul medic pneumolog pe care îl are Spitalul. Și unul dintre cei care a spus «Cineva trebuie să facă asta...». Restul e istorie, indiferent de care parte a baricadei suntem.

Un om ca toți oamenii Ajungem greu la el, nu e treaba lui să dea interviuri... O face, spu­nându-ne că orice apel public re­prezintă... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2021, 12:10 (25204 vizualizări - 21 comentarii)

SPORT

Victorie împotriva liderului

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Farul 2 Constanța 2-1

Victorie împotriva liderului

Chiar dacă rezultatele nu sunt, pe de-a-ntregul, cele scontate, Recolta Gheorghe Doja evoluează tot mai curajos sub bagheta lui Adrian Cristea. La me­ciul cu satelitul Farului, lider la zi al seriei a III-a, n-a fost Cositoru, dar a fost reactivat cu succes în apărare veteranul Valentin Toma. De asemenea, rezervă de portar a fost Relu Oprea, 33 de ani, care are la activ meciuri în liga secundă pentru Unirea Slobozia. Oprea îl înlocuiește pe Băluță care nu se mai află în termeni amiabili cu dojenii. Cristea s-a bazat pe următorii jucători: Oprea-Petre, Bucurică, Toma, Andrei-Ene, Alexe-Negoiu (Neagu ’65), Anton (Vasile ’79), Comșa-Năstase (Manole ’90). În ciuda faptului că ne așteptam ca oaspeții... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2021, 11:45 (3639 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

AVPS Ialomița nu înstrăinează fondurile de vânătoare

AVPS Ialomița nu înstrăinează fondurile de vânătoare

Pandemia de COVID-19 și restricțiile privind suspendarea cotelor de vânătoare aprobate la 36 specii de păsări sălbatice pentru sezonul 2020-2021 pun în dificultate activitatea economică a Asociațiilor Vânătorilor și Pescarilor Sportivi din întreaga țară. În Ialomița însă, situația e stabilă. Președintele Asociației, Claudiu Drăgănoiu, dă asigurări că în mandatul 2021-2026 cele 16 fonduri de vânătoare existente nu se vor înstrăina. «Avem o situație stabilă. Asociația dispune la acest moment de resurse financiare de peste 100000 de euro... Nu înstrăinăm și nu cesionăm fonduri de vânătoare!» a declarat Claudiu Drăgănoiu.

Cea mai mică cotizație din țară... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2021, 14:10 (5754 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia a încasat 98% din veniturile proprii previzionate

Record absolut în luna octombrie 2021

Primăria Slobozia a încasat 98% din veniturile proprii previzionate

Administrația locală din Slobozia a reușit performanța de a colecta până la acest moment 98% din veniturile proprii previzionate la începutul anului în curs. Oficialii administrației susțin că o parte din acești bani vor sta la baza investițiilor viitoare. «Infrastructură rutieră, canalizare, spații verzi, locuri de joacă pentru copii, reconfigurare urbană... Asta vom face cu banii pe care i-am economisit în acest an!» declară Dragoș Soare, primarul Sloboziei.

Oraș disciplinat, administrație norocoasă Administrația Soare a avut un an norocos. La sfârșitul lunii octombrie 2021, conform... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2021, 09:55 (4404 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
260 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Prins la volan cu permisul suspendat

În cursul zilei de joi, 6 mai a.c. polițiștii rutieri au depistat în trafic, pe Șoseaua Brăilei, din Slobozia, un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 52 de ani din municipiu. Procedînd la ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:26
(25197 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șofer penal


Slobozia: Se fură din supermarket

Joi, 6 mai a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de două ori, la intervale orare diferite, de către agentul de pază al unui supermarket din municipiu, despre faptul că a surprins două persoane ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:21
(17806 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt supermarket


Andrășești: Scandal la Postul de Poliție

Trei bărbați din Căzănești au fost sancționați contravențional cu amenzi a căror valoare depășește 5000 de lei și sînt cercetați și penal. Asta după ce, pentru a-și scăpa prietenul de rigorile legii, au ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:13
(32532 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: Infractor încarcerat

Miercuri, 5 mai, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Fetești au identificat, reținut și încarcerat în arestul Inspectoratului un bărbat, de 45 de ani, domiciliat în municipiu, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:59
(25779 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Oale confiscate de polițiști

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, în cursul zilei de miercuri, 5 martie a.c., au acționat în sistem integrat pe raza municipiului reședință de județ urmărind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:57
(22167 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Polițiști în școli

În cursul zilei de miercuri, 5 mai, la nivelul municipiului Urziceni și al comunei Gheorghe Doja au fost desfășurate multiple activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:48
(22868 vizualizări - 0 comentarii)


Campania SAPS 2010: Peste 814000 cereri de plată depuse la APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care și-au completat declarația de suprafață prin intermediul aplicației IPA Online că trebuie să depună la Centrele APIA și o ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 14:25
(19776 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului-12,2%

La sfîrșitul lunii aprilie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 12851 persoane, din care 6598 șomeri indemnizați, respectiv 6253 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:34
(15769 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși în flagrant la furat de fier vechi

La începutul săptămînii, luni, 3 mai, jandarmii slobozeni, aflați în patrulare în zona fostului Complex Gheorghe Lazăr, au auzit zgomote suspecte în incintă. Intrînd în curtea Complexului, au observat într ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:18
(22897 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Comerciant ambulant prins de jandarmi

Marți, 4 aprilie, jandarmii din Țăndărei au fost sesizați despre faptul că, pe o stradă din localitate, o persoană comercializează articole de îmbrăcăminte ce poartă diverse inscripții. Urmare a cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:17
(23187 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Biciclist mort urmare a unui accident

Marți, 4 mai a.c., în jurul orei 16.45, pe DN1D, în apropierea localității Jilavele, s-a produs un accident rutier, în urma căruia o persoană a decedat. Potrivit cercetărilor, polițiștii au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 14:00
(14281 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: În 48 de ore, amenzi de peste 43000 de lei

Poliția Rutieră, în ultimele 48 de ore, a aplicat 216 sancțiuni contravenționale. 85 au fost acordate șoferilor care au depășit viteza maximă admisă pe drumurile publice sau au efectuat opriri neregulamentare ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 13:55
(18053 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 10:42
(15529 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 09:15
(13211 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 543 de bărbați, în concediu pentru creșterea copilului

Potrivit datelor statistice date publicității de reprezentanții Agenției de Prestații Sociale, instituție creată pentru plata tuturor tipurilor de alocații, tot mai mulți bărbați solicită acordarea de indemnizații ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:14
(20084 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Arestat după ce a înjunghiat un tînăr

În cursul zilei de marți, 4 mai, un tînăr, de 28 de ani, din Miloșești, a fost arestat, pe numele acestuia Tribunalul Ialomița emițînd un mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 29 de zile, pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:08
(24930 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Școlile, în atenția polițiștilor

Luni, 3 mai, în intervalul orar 10,00-18.00, polițiștii dinFetești, în colaborare cu jandarmi și polițiști de frontieră au acționat în unitățile de învățămînt și în zona adiacentă acestora, acțiunea avînd ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:07
(23885 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furt de energie electrică

Marți dimineață, începînd cu ora 07,00, polițiștii din Țăndărei, în colaborare cu jandarmi și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat, timp de două ore, în cartierul Strachina ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:06
(22047 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Matei Basarab

La începutul săptămînii, respectiv luni, 3 mai, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident rutier. Cauza producerii accidentului a fost neacordarea priorității de trecere la schimbarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:05
(23828 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița, raiul asistaților social: În doar trei luni, 2 milioane de lei pentru beneficiarii Legii 416

Suma cheltuită și raportată de autorități săptămîna precedentă tinde să demonstrează neputința celor în drept în privința eradicării fenomenului ajutorului social. Mii de familii din județul Ialomița beneficiază ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:01
(13010 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr surprins băut la volan de două ori în aceeași noapte

Sîmbătă, 1 mai a.c., în vizorul polițiștilor din Țăndărei au intrat discotecile din mediul rural. Acțiunea a presupus legitimarea a peste 50 de persoane, 26 de autovehicule fiind controlate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:22
(24166 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Încercînd să parcheze, a lovit-o cum mașina pe trotuar

Duminică, 2 mai a.c., în jurul orei 14.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de o femeie din localitate despre faptul că sora sa, în vîrstă de 27 de ani, a fost victima unui eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:20
(12122 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Îi lucra în curte și i-a furat banii din casă

Sîmbătă, 1 mai a.c., polițiștii din Gheorghe-Lazăr au fost sesizați de un localnic asupra faptului că, de la începutul acestui an și pînă în luna aprilie, persoane necunoscute i-ar fi sustras, în repetate ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:11
(21694 vizualizări - 0 comentarii)


Orezu: Tînăr de 17 ani, «șofer» fără permis

În cursul după-amiezii de duminică, 2 mai a.c., polițiștii din Ciochina au depistat pe raza localității Orezu un autoturism la volanul căruia se afla un localnic. Oprind regulamentar autovehiculul, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:06
(25931 vizualizări - 0 comentarii)


De 1 Mai polițiștii au lăsat 9 șoferi fără permise

De 1 și 2 Mai, abaterile de la normele rutiere au fost sancționate cu fermitate de către polițiști. Astfel, au fost verificați peste 150 de participanți la trafic, fiind sancționați peste 100 de conducători ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:04
(23275 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat duminică 3 mai a.c., în municipiul Urziceni, mai multe exerciții demonstrative pregătite de jandarmii din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia și ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 11:45
(22058 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu 138 de kg de scrumbie

În cadrul acțiunii pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, polițiștii au depistat joi, 29 aprilie a.c., în jurul orei 14.45, pe DN 2A, în localitatea Țăndărei, un autoturism la volanul ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15348 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat de arestare pentru un recidivist

Un bărbat, în vîrstă de 30 de ani, din localitatea Valea Ciorii, recidivist, a fost încarcerat în arestul Inspectoratului în cursul zilei de joi, 29 aprilie, după ce instanța a emis pe numele său un mandat ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15598 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

În cursul nopții de joi spre vineri, 29/30 aprilie a.c., în intervalul orar 22.00-03.00, Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat o acțiune împreună cu agenți din cadrul Posturilor de Poliție ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(13022 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de peste 20000 de lei de la Poliția Rutieră

În ultimele 24 de ore, polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe șoselele județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(12851 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...