Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Gura Ialomiței a ratat întâlnirea lui Orban cu Ciolacu

Gura Ialomiței a ratat întâlnirea lui Orban cu Ciolacu

Marcel Ciolacu, președintele PSD și Ludovic Orban, președintele PNL, s-au întâlnit vineri, 18 iunie 2021, la orele amiezii, la Gura Ialomiței. Fiecare cu electoratul lui! Martorii oculari ai evenimentelor spun că cei doi și-ar fi putut intersecta cărările, dar s-au ocolit prudent. Păcat... Uite-așa a ratat comuna Gura Ialomiței șansa de a intra în 2021 în istoria Alegerilor Locale parțiale din România!

Dragoste politică rurală la Gura Ialomiței
Vineri, 18 iunie 2021, la orele amiezii, Gura Ialomiței a fost epicentrul Alegerilor Locale parțiale din România. Comuna a fost vizitată... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2021, 20:10 (4626 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Slobozia lacustră

Slobozia lacustră

După fiecare ploaie torențială, autoritățile din Slobozia promit contribuabililor investiții în sistemul de canalizare al orașului. Și tot la fiecare ploaie, orașul e inundat de ape. La jumătatea lui iunie 2021, a plouat 10 zile la rând. Iar Slobozia a devenit un oraș lacustru, înconjurat de ape pluviale și menajere care nu mai au unde să se scurgă. Iar ultima estimare pentru reablitarea sistemului de apă și apă uzată se ridică la 7 milioane. De euro!

La 3 ani după potop Vineri, 18 iunie 2021, în a opta zi de ploi... Plouă mărunt, în dușmănie, ca în zi de toamnă. Norocul Sloboziei,... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2021, 17:35 (3972 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Au dat drumul la treabă

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Au dat drumul la treabă

Indiferent de formatul pe care-l va îmbrăca, Liga a II-a se va relua la data de 31 iulie 2021. La fel ca majoritatea componentelor acestui eșalon, Unirea Slobozia a dat startul pregătirilor. Pentru început, antrenorul principal Adrian Mihalcea, secunzii Enache Costea, Romeo Soare, Daniel Harnagea și preparatorul fizic Bogdan Hetco au avut la dispoziție 25 de jucători. Printre aceștia s-au aflat și câțiva tineri din pepiniera proprie: Cristian Chiriță (2003), Andrei Dorobanțu (2004) și Denis Dragomir (2005). Zilele următoare ar putea reveni în lot fundașul dreapta Robert Ghiță, care aparține de Viitorul și atacantul Sorry Diarra, care momentan a revenit la Petrolul. Echipa se va pregăti la Slobozia... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2021, 14:55 (4548 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

S-au stabilit semifinalistele

Fotbal, Cupa României, faza județeană

S-au stabilit semifinalistele

Trezit după peste un an de hibernare, fotbalul din județul Ialomița continuă să spună povestea sezonului 2020-2021. Astfel, sâmbătă, 19 iunie 2021, s-au jucat, într-o singură manșă, Sferturile de Finală ale Cupei Româ­niei, faza județeană. Una dintre cele mai încinse partide s-a jucat la Fetești unde recenta campioană a județului, promovată în Liga a III-a, CSM, a primit vizita uneia dintre echipele frumoase din Liga a IV-a, Avântul Rovine. A ieșit un meci neașteptat de echilibrat, chiar dacă Feteștiul a beneficiat, încă din primele minute, de o lovitură de la 11 metri, transformată de Marian Tudor. Avântul egalează în minutul 25 când Bordei scapă singur cu portarul, îl driblează și înscrie. ... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2021, 13:25 (2137 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii de familie refuză participarea la campania de vaccinare anti-COVID-19

În Ialomița

Medicii de familie refuză participarea la campania de vaccinare anti-COVID-19

O analiză a Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată faptul că în județul Ialomița există un interes redus din partea medicilor de familie în privința participării la campania de vaccinare anti-COVID-19. Din cei 107 medici de familie care își desfășoară activitatea la nivelul județului nostru, doar 29 au fost convinși să se implice în activitățile de vaccinare. Restul au invocat fie vârsta înaintată, fie lipsa de timp. Reprezentanții Asociației Medicilor de Familie din Ialomița susțin faptul că sunt anumite situații punctuale care îi țin pe me­dici la distanță de campania de vaccinare anti-COVID-19. Aceștia au dat asigurări că numărul medicilor de familie implicați va crește în perioada următoare... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2021, 12:40 (4783 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

APIA Ialomița a primit peste 9000 de cereri pentru plata unică pe suprafață

APIA Ialomița a primit peste 9000 de cereri pentru plata unică pe suprafață

bonus: Subvenții de 411,6 milioane de lei acordate în 2020

Campania de primire a Cererilor Unice de Plată aferente anului 2021 a ajuns la final, încheindu-se și perioada de depunere cu penalizări. Potrivit Agenției de Plăți și Intervenție în Agricultură Ialomița, la nivelul județului nostru au fost depuse peste 9000 de cereri, aferente unei suprafețe totale de 378452 hectare. Cele mai întinse suprafețe pentru care s-a solicitat plata acestui sprijin financiar sunt cultivate cu porumb și grâu.

Cererile sunt în curs de verificare Schema de plată unică pe suprafață reprezintă un ajutor financiar pe care Uniunea Europeană îl oferă fermierilor ca... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2021, 14:40 (4117 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a aprobat împrumutul de 100 milioane de lei

Bani de la bancă pentru investiții administrative

Consiliul Județean Ialomița a aprobat împrumutul de 100 milioane de lei

bonus: ADI ECOO 2009 salvează administrația județeană

Consiliul Județean Ialomița va împrumuta 100 milioane de lei pentru susținerea pro­iectelor investiționale din Ialomița. Decizia a fost adoptată în plenul Consiliului Județean Ialomița vineri, 11 iunie a.c., cu votul tuturor celor 24 de consilieri județeni prezenți. Banii vor fi investiți în cele 8 proiecte cu finanțare europeană derulate la acest moment de către instituție. Împru­mutul va fi rambursat în 15 ani, cu o perioadă de grație de un an. Acesta este al patrulea împrumut contractat de administrația județeană din Ialomița în ultimii 15 ani. «Avem maturitatea politică și administrativă să utilizăm banii corect și eficient!» declară Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2021, 11:05 (7683 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Platformele de compost au devenit gropi de gunoi neconforme

Ialomița murdară

Platformele de compost au devenit gropi de gunoi neconforme

Intrată în vigoare de la începutul acestui an, «Legea Compostului» dă mari bătăi de cap administrațiilor locale din Ialomița. Actul normativ pune față în față eforturile aleșilor locali de a stopa depo­zitarea necorespunzătoare a deșeurilor și indiferența cetățenilor. În toată această luptă, autoritățile sunt cele care pierd. Rămâne însă doar o chestiune de timp până când Garda de Mediu Ialomița va aplica primele amenzi. Iar «Legea Compostului» prevede sancțiuni de până la 20 mii de lei pentru primării.

O nouă lege, aceleași probleme Legea privind gestionarea deșeurilor nepericuloase... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2021, 12:10 (15834 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Escadrila de Aur» a generalului Strâmbeanu de la Săveni

«Escadrila de Aur» a generalului Strîmbeanu de la Săveni

De Înălțare, la Săveni, viața curge domol, ca în secolul trecut. Copiii de grădiniță duc flori eroilor la monument, preoții dau slavă lui Dumnezeu, elevii recită poezii despre soldații care nu s-au mai întors acasă de pe front, oamenii întregi își văd de grijile lor... Numai generalul Victor Strîmbeanu se pregătește pentru lansarea cărții lui. A ales să o facă aici, în satul în care s-a născut, la 11.00, la Căminul Cultural. Cartea se numește «Așii aviației de vânătoare din România-Escadrila de Aur» și este ultima dintr-un șir de cărți prin care generalul Strîmbeanu ne restituie Istoria națională.

Moștenirea generalului Strîmbeanu... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2021, 12:55 (15309 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Plângere penală pentru depozitarea ilegală de deșeuri

Primăria Slobozia ia măsuri

Plângere penală pentru depozitarea ilegală de deșeuri

Aproximativ 30 tone de deșeuri provenind de la autoturisme dezmembrate au fost descoperite depozitate ilegal la platforma de gunoi din zona Cartierului Slobozia Nouă. Potrivit reglementă­rilor în vigoare, în incinta acestei platforme pot fi depozitate doar deșeurile menajere. Reprezentanții administrației locale au sesizat Garda de Mediu Ialomița și au depus o plângere penală la Poliția Municipiului Slobozia.

Verificările sunt în curs Deșeurile depozitate ilegal au fost descoperite de către reprezentanții Poliției Locale Slobozia în timpul unei misiuni de patrulare. Aceștia au făcut... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2021, 16:10 (16145 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A început bătălia pentru operatorul regional Urban SA

Investiții de 200 milioane de euro

A început bătălia pentru operatorul regional Urban SA

Administrația județeană esti­mează că ar putea atrage fonduri europene în valoare de 200 milioane de euro pentru reabili­tarea sistemului de apă și apă uzată din Ialomița. Prima condiție pentru accesa­rea acestor fonduri o reprezintă constituirea operatorului regional Urban SA. Consiliul Județean Ialomița a aprobat vineri, 11 iunie a.c., asocierea județului Ialomița în ADI Periurbană Slobozia și Urban SA, în vederea transformării acestei societăți într-un operator regional de apă capabil să acceseze fonduri euro­pene conform noilor reglementări legislative în domeniu.

Ultimul tren european... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2021, 10:55 (6265 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ludovic Orban, turneu «electoral» în Ialomița

Alegeri Locale parțiale la Ion Roată și Gura Ialomiței, alegeri interne în cadrul PNL Ialomița, alegeri pentru funcția de președinte al Partidului Național Liberal

Ludovic Orban, turneu «electoral» în Ialomița

Președintele PNL, Ludovic Orban a convocat joi, 17 iunie a.c., o conferință de presă organizată la sediul PNL Ialomița. «Mi-ar fi foarte greu să decid între Dragoș Soare și Luminița Barcari... Dar nu eu sunt cel care voi alege!» a declarat Ludovic Orban în cadrul conferinței de presă. Președintele PNL a vizitat Ialomița în scop «electoral», domnia sa întâlnindu-se cu susținătorii PNL din Ion Roată și Gura Ialomiței, localități aflate în campanie electorală pentru alegerea primarului.

Alegerile bat la ușa PNL Ludovic Orban, președintele în exercițiu al Partidului Național Liberal... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2021, 20:39 (5431 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Agenția Domeniilor Statului a concesionat «terenul de sub vie»

În Ialomița

Agenția Domeniilor Statului a concesionat «terenul de sub vie»

La începutul lunii mai a acestui an, Agenția Domeniilor Statului a scos la licitație publică, în vederea concesionării, o suprafață de aproximativ 45 ha teren, aflată în trecut în exploatarea Agromixta SA Ograda. Instituția a încălcat procedura și a omis să precizeze în documentele oficiale faptul că respectiva suprafață are o altă categorie de folosință decât cea de teren arabil. Pe cele aproximativ 45 ha a existat cultivată în trecut viță de vie... Pentru a nu ridica suspiciuni cu privire la încălcarea procedurilor în vigoare, funcționarii ADS au precizat în documentele oficiale faptul că suprafața este, de fapt, «teren de sub vie».

Via de «aur» a ADS... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2021, 10:55 (7246 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Au apărut primele nume noi

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Au apărut primele nume noi

Încă de la finalul sezonului trecut, la Unirea Slobozia se anunța o bogată campanie de achiziții. Primele nume noi au fost deja dezvăluite, într-o apariție televizată, de antrenorul Adrian Mihalcea. Doi dintre noii jucători ai Unirii vin de la Farul Constanța. Antonio Cruceru este mijlocaș central ofensiv, are 25 de ani și a fost unul dintre oamenii importanți ai marinarilor în stagiunea trecută. Cruceru a marcat 5 goluri pentru Farul, unul dintre acestea chiar în poarta Unirii. Al doilea jucător venit de la Farul este mijlocașul stânga Răzvan Greu. Acesta a marcat un gol pentru constănțeni în precedentul sezon, iar în trecut a mai jucat la «U» Cluj, Botoșani și Sepsi.

Coadă pentru defensivă... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2021, 15:30 (6675 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Dragoș Soare și Luminița Barcari luptă pentru șefia PNL Ialomița

Alegeri după 4 ani

Dragoș Soare și Luminița Barcari luptă pentru șefia PNL Ialomița

Filiala ialomițeană a PNL se pregătește de Alegeri. În cursa internă pentru funcția de președinte al PNL s-au înscris Dragoș Soare, primar al Sloboziei și actual președinte interimar al Organizației și deputatul PNL Luminița Barcari. «Toți suntem în slujba cetățeanului. Și niciunul dintre noi nu trebuie să uite acest lucru...» a declarat Dragoș Soare.

Alegeri în toate filialele locale PNL Ialomița se pregătește de Alegeri. În cursul lunii iunie și prima decadă a lunii iulie, toate filialele din cele 66 de localități ale județului își vor alege liderii locali. Conferința județeană de... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2021, 13:10 (7653 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Gâlceava parlamentarilor ialomițeni cu PNRR-ul lui Ghinea

Gâlceava parlamentarilor ialomițeni cu PNRR-ul lui Ghinea

Planul Național de Redresare și Reziliență, operă guvernamentală antumă atribuită lui Cristian Ghinea, ministrul Investițiilor și Proiectelor Europene, a transformat Parlamentul României într-un teatru de război. Printre beligeranți se numără, ine­vitabil, și parlamentarii ialomițeni. Așa că ne-am gândit, dacă tot nu înțelege nimeni cei cu PNRR-ul ăsta, să oferim electoratului care a trimis patru deputați și doi senatori să ne reprezinte, o sinteză a reacțiilor politice ale acestora. Cât despre cele 29,2 miliarde de euro cât ne promitea UE la ultima strigare cu tot cu împrumuturi, rămâne cum s-a stabilit. Nici ei nu-i au, nici noi nu-i vedem!

De ce trag clopotele, Fănică?... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2021, 20:40 (7889 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Elevii ialomițeni, încurajați să ofere feedback profesorilor

Elevii ialomițeni, încurajați să ofere feedback profesorilor

Consiliul Județean al Elevilor ialomița susține inițiativa națională privind feedback-ul pe care elevii ar putea să-l acorde profesorilor. Această inițiativă a fost legiferată printr-o metodologie aprobată de Ministerul Educației.

Cum se desfășoară acordarea feedback-ului
Au posibilitatea de a oferi feedback profesorilor elevii de gimnaziu și liceu. Procedura începe după încheierea situației școlare, când profesorii diriginți vor notifica elevii cu privire la perioada în care aceștia au posibilitatea de a oferi reacții cu privire la profesorii lor. ... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2021, 17:50 (2951 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

S-a dat startul plecărilor

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

S-a dat startul plecărilor

Discreție maximă în Liga a II-a în privința mișcărilor de trupe! Jucătorilor le expiră vechile contracte abia pe 30 iunie a.c. și, de aceea, majoritatea preferă să țină tăinuite noile angajamente pentru a nu intra în litigiu cu clubul de la care pleacă. Astfel se explică faptul că, din cele 20 de cluburi care alcătuiesc, teoretic, al doilea eșalon, doar 3 au anunțat până acum transferuri: Petrolul Ploiești, «U» Cluj și Concordia Chiajna. În rest, tăcere totală. Nu face excepție nici Unirea Slobozia, a cărei conducere nu a dat publicității, până în prezent, niciun nume nou sosit la echipă. Au ieșit la lumină doar câteva dintre plecări, care, recunoaștem, ne-au cam surprins. Iar în jurul datei de... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2021, 16:40 (4537 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Primul tun antigrindină din Ialomița

Primul tun antigrindină din Ialomița

La o aruncătură de băț de Slobozia, în drum spre Iazu, un fermier ialomițean a decis să achiziționeze un tun antigrindină. George Mihai a luat decizia după ce în 2019 o vijelie i-a provocat o pa­gubă de 250 mii de lei. «Firmele de asigu­rări din România nu au planuri de asigurări pentru culturi! În aceste condiții, am căutat o soluție care să îmi protejeze culturile...» declară fermierul. George Mihai cultivă pepeni pe o suprafață de peste 100 de hectare.

O investiție inedită George Mihai cultivă 110 hectare de pepeni. A început această afacere în 2012 și încă se străduiește să își... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2021, 14:10 (15699 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Ștefania Gheorghe pleacă în Liga Florilor

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Ștefania Gheorghe pleacă în Liga Florilor

În ciuda faptului că la primul turneu al Diviziei A, Ștefania Gheorghe nu a evoluat, ea a fost golghetera echipei noastre. Interul stâng de 20 de ani a marcat 60 de goluri, o medie de 5 goluri pe meci. Evoluțiile Ștefaniei nu au trecut neobservate, în ciuda obscurității în care a părut să se desfășoare competiția din al doilea eșalon. Au venit, astfel, oferte din Liga Florilor, pe care jucătoarea Sloboziei nu le-a putut ignora. «100%, Ștefania Gheorghe va pleca la o echipă din Liga Florilor! Deși este o jucătoare importantă pentru proiectul nostru, atât eu, cât și domnul Prepeliță nu ne putem împotrivi dorinței Ștefaniei de a evolua la un nivel superior...» a declarat șeful Secției Handbal a ... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2021, 12:35 (2190 vizualizări - 1 comentariu)

Joi 25 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Angajații care muncesc suplimentar, plătiți în plus

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a demarat o nouă campanie de informare cu privire la drepturile salariale ale angajaților. Mai precis, ale celor care muncesc suplimentar. Preluăm integral comunicatul ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:43
(26196 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: «Șoferi» fără permis

Luni, 18 mai, în intervalul orar 14,00-16,00, la nivelul Poliției Orașului Țăndărei s-a desfășurat o acțiune ce a urmărit asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică pe raza orașului, ocazie cu ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:29
(26963 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Mașinile cu defecțiuni tehnice, scoase din circulație

Luni, 17 mai, în intervalul orar 10,00-13,00, polițiștii Biroului Rutier Fetești, în colaborare cu lucrătorii ARR Ialomița, au acționat pe raza municipiului, pentru verificarea stării tehnice a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:27
(26778 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: I-au «prădat» autoturismul

Luni, 17 mai polițiștii din Perieți au fost sesizați de un localnic despre faptul că, pe timpul nopții, din autoturismul personal, pe care îl avea parcat în fața locuinței, i-au fost sustrase mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:25
(34266 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți furt


Coșereni: Minor, spărgător de locuințe

La începutul săptămînii, luni 17 mai, polițiștii din Coșereni au primit o sesizare privind un furt. Fapta a fost sesizată agenților de partea vătămată, un bătrîn, de 74 de ani, acesta reclamînd faptul că ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:23
(25742 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Coșereni furt


Fetești: Bunuri furate, recuperate de polițiști

Luni dimineață, 17 mai, Poliția Fetești a fost sesizată de un bărbat, de 65 de ani, din localitate despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute au sustras din curtea locuinței sale mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:22
(26594 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Un milion de cereri pentru sprijinul de suprafață

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a finalizat luni, 17 mai 2010, prima parte a campaniei de depunere a cererilor de plată pentru schemele de sprijin pe suprafață» informează reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:20
(24880 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Geamurile unei școli, sparte cu pietre

În dimineața zilei de luni, 17 mai, reprezentantul unei unități de învățămînt din orașul Țăndărei a sesizat Poliția despre faptul că persoane necunoscute au spart, în perioada week-end-ului, geamurile de ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:19
(20916 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți minori

Polițiștii ialomițeni au identificat șapte tineri suspectați de comiterea mai multor furturi pe raza județului. Mare parte din prejudiciul creat a fost recuperat și restituit părților vătămate. Într-unul ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:17
(28076 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți copii


APIA a achitat integral subvenția la bovine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a plătit marți, 18 mai 2010, peste 235 milioane de lei, reprezentînd diferența din a doua tranșă a Plăților Naționale Directe Complementare, specia bovine ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:16
(28865 vizualizări - 0 comentarii)


«Sărbătorile Sloboziei»: Jandarmii, pe primul loc la fotbal

Echipa de fotbal a Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița a cîștigat locul I la Campionatul organizat de Primăria municipiului Slobozia, cu ocazia sărbătorii anuale a localității. Astfel, pe terenurile ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:17
(19842 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: fotbal jandarm


Crescătorii de oi și capre trebuie să solicite subvenția

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește crescătorilor de ovine/caprine că termenul limită pentru a solicita Plata Națională Directă Complementară pentru sectorul zootehnic este ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:12
(27127 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident provocat de un copil de 10 ani pe scuter

În aceeași zi de duminică, 16 mai, polițiștii slobozeni au fost sesizați că în Slobozia s-a produs un accident rutier în care a fost implicat un minor. Astfel, în timp ce un copil, de 10 ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:10
(26054 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist accidentat

Duminică 16 mai, s-a produs un eveniment rutier în urma căruia un biciclist imprudent a fost accidentat. Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe DN2A s-a produs un eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:08
(24596 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 18 permise de conducere reținute

În ultimele 72 de ore, cu ocazia acțiunilor de control efectuate în trafic, polițiștii rutieri au constatat 400 de încălcări ale legislației referitoare la circulația pe drumurile publice. Neregulile descoperite ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:07
(17135 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: «Șofer» fără permis

Sîmbătă, în jurul orei 23.15, cu ocazia unei acțiuni preventive a polițiștilor slobozeni, desfășurată în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție Gheorghe Lazăr și Bucu în cele două localități rurale ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:06
(27007 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tuburi de oxigen, furate din curtea spitalului cu căruța

În dimineața zilei de duminică, 16 mai, un echipaj mixt de siguranță publică, aflat în serviciul de patrulare pe raza Cartierului Vlașca din municipiul Fetești, a depistat o căruță plină cu tuburi de oxigen ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 15:58
(25452 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


Urziceni: Peste 100 de sancțiuni aplicate în timpul unei razii

În seara zilei de vineri, 14 mai a.c, polițiștii ialomițeni au demarat o razie în municipiul Urziceni ce a avut drept scop prevenirea criminalității stradale, a faptelor comise cu violență, prevenirea abaterilor ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2010, 10:56
(19255 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Ialomița: Acțiuni preventive

Vineri, 14 mai 2010, polițiștii ialomițeni au desfășurat o serie de acțiuni pe raza județului al căror obiectiv principal a fost creșterea gradului de siguranță a cetățenilor, pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2010, 10:55
(22911 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Tânăr arestat după ce a încercat să violeze o bătrână

În cursul zilei de vineri, 14 mai a.c., polițiștii ialomițeni au încarcerat în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului un tânăr, în vârstă de 19 ani, domiciliat în comuna Făcăeni. Măsura ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:51
(23754 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Doi frați au furat o vacă

Doi frați, în vârstă de 28, respectiv 29 de ani, domiciliați în comuna Maia, au fost arestați preventiv pe o perioadă de 29 de zile, fiind încarcerați în Centrul de Reținere și Arest Preventiv din cadrul ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:50
(24490 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Adâncata vacă furt


Slobozia: Țigări ucrainene, cărate cu sacul

Vineri seara, 14 mai a.c., în jurul orei 22.00, o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Slobozia a reperat, în timp ce se deplasa dinspre Piața Agroalimentară din municipiu, un localnic în vârstă ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:50
(13995 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Alt «șofer» fără permis

În noaptea de vineri spre sâmbătă, 14/15 mai a.c., în jurul orei 1.00, cu ocazia unei patrulări intercomunale, agenții Posturilor de Poliție Roșiori și Drăgoești au oprit pentru control, pe raza primei ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:49
(20538 vizualizări - 0 comentarii)


DN2A: Trafic rutier întrerupt pentru aproximativ 45 de minute din cauza unui accident

Vineri, 14 mai a.c., în jurul orei 21.25, pe DN2A, în apropierea localității Sărățeni, s-a produs un accident de circulație soldat doar cu pagube materiale, în urma căruia circulația rutieră a fost blocată ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:48
(13764 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2A accident


Andrășești: 10 tone de deșeuri feroase fără documente, ridicate în vederea confiscării

Joi, 13 mai a.c., polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița, în baza unui plan de acțiune ce are ca scop prevenirea și combaterea activităților economice ilegale în domeniul colectării ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:47
(21026 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Pieton accidentat pe trecere

Joi, 13 mai, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe strada Calea București din localitate s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea corporală a unui pieton. Urmare a cercetărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 13:58
(20678 vizualizări - 0 comentarii)


12 permise reținute în doar două zile

În perioada 11-13 mai 2010, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o serie de acțiuni pe șoselele din județ pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum, și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 13:57
(23399 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Recidivist prins la furat de un vecin

Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de un bărbat, de 34 de ani, din localitate, despre faptul că a surprins un tânăr suspect ce încerca să iasă din curtea locuinței unei vecine. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 06:08
(24182 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Dispărut de la domiciliu

Miercuri, 12 martie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată de un bărbat din localitate despre faptul că din data de 5 mai a.c., orele 22.00, a dispărut de la domiciliu un bărbat ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 06:06
(22546 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Săveni dispărut


Maia: Prins și încarcerat pentru executarea unui mandat de arestare

În cursul zilei de miercuri, 12 mai a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au desfășurat activități de depistare a unui bărbat, de 33 de ani, din localitatea Maia, pe numele căruia exista ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 06:05
(19811 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...