Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Frumos meci, păcat de puncte!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Petrolul Ploiești 1-1

Frumos meci, păcat de puncte!

Unirea Slobozia rămâne neînvinsă în play-out cu un bilanț de o victorie și 3 egaluri. La fel ca în ce­lelalte două meciuri terminate la egalitate, și în partida cu Petrolul am rămas cu senzația frustrantă că se puteau lua toate cele 3 puncte. Din confruntarea cu prahovenii, ne-am ales cu un punct care ne ajută să egalăm CSM Reșița, atât la punctaj cât și la golaveraj, dar avem două goluri mai puțin marcate decât bănățenii. Dacă situația se va menține și după etapa viitoare, în meciul direct din ultima rundă, doar victoria ne va califica la baraj.

Ne-au luat tare chiar din start În sezonul... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 15:40 (2555 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Înfrângere ca-n vremurile grele

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul 2 Constanța-Recolta Gheorghe Doja 6-0

Înfrângere ca-n vremurile grele

Aproape sigură de locul 9 și de participarea la barajul pentru menținerea în Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja s-a deplasat la Ovidiu, pentru meciul cu Viitorul 2, într-o stare de spirit deloc adecvată obținerii unui succes. În plus, Marius Milea nu s-a putut baza pe 4 jucători, aspect care, la subțirimea lotului ialomițean, cântărește enorm. Astfel, Alexe și Bucurică au fost suspendați, Zaharia are probleme de sănătate, iar Stan probleme personale. Dacă mai adăugăm și recenta plecare la Ciulnița a lui George Cositoru, obținem un tablou nu tocmai optimist. Așa se face că, la meciul cu Viitorul, Milea a avut pe bancă doar 4 jucători, dintre care 2 portari. Astfel, pe teren au evoluat următorii... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 15:05 (4343 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fetești, campioana turului

Fotbal, Liga a IV-a

Fetești, campioana turului

Nici nu a început bine minicampionatul Ligii a IV-a ialomițene că a ajuns deja la jumătate. 5 etape în 8 zile, un ritm nebun ca perioada pe care o trăim... Performera turului este CSM Fetești, echipă care, chiar dacă n-a convins pe de-a-ntregul, a învins toate cele 4 adversare și se află confortabil în poziția de lider cu punctaj maxim: 12 puncte. Pe locurile 2 și 3 se găsesc, cu 6 puncte, des­părțite de golaveraj, Victoria Munteni Buzău și Victoria Țăndărei. Bărăganul Ciulnița și Abatorul Slobozia au câte 3 puncte. Diferența de valoare dintre echipe nu este prea mare, așa că ne așteptăm la un retur spectaculos. CSM Fetești a fost și cea mai pragmatică echipă a turului, impunându-se la limită... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 14:20 (2743 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu susține redeschiderea piețelor volante în România

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu susține redeschiderea piețelor volante în România

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu susține redeschiderea piețelor volante în Romnia. Parlamentarul a cerut ministrului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, Adrian Oros, datele oficiale legate de numărul producătorilor agricoli care dețin un atestat de producător. Deputatul AUR susține că va face demersuri legale pentru renunțarea la această înterdicție impusă anul trecut.

Susținere pentru producătorii locali Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu susține necesitatea renunțării la reglementările legislative care au interzis producătorilor agricoli persoane fizice să-și comercializeze produsele... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 13:40 (4890 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Alexandru Minea a cucerit Cupa României

Lupte libere, CS Amara

Alexandru Minea a cucerit Cupa României

La finele săptămânii trecute, Odorheiul Secuiesc a găzduit Cupa României la Lupte, competiție adresată sportivilor sub 15 ani. Luptătorul CS Amara, Alexandru Minea, alintat de antrenorul Marian Moraru «Hercule de Bărăgan», a câștigat fără drept de apel competiția. Alți doi sportivi, Ștefan Stancu și Gabriel Neagu, s-au clasat între primii 8. În prealabil, juniorii transferați recent de la Amara la CSM Unirea Slobozia au avut rezultate foarte bune în competiția similară, desfășurată la Putna. Astfel, Marian Subțirică a câștigat Cupa României, iar Denisa Negoiță a urcat pe a doua treaptă a podiumului.... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 13:25 (2579 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-subprefectul Barbu a ajuns șef la Cantina Socială

Roata se învârte

Ex-subprefectul Barbu a ajuns șef la Cantina Socială

Emilian Barbu, fost subprefect al județului Ialomița este, începând cu săptămâna trecută, directorul Cantinei Sociale din Slo­bozia. «Domnul Barbu a fost transferat în interesul serviciului pentru 6 luni... Sunt convins că va da dovadă de competență și seriozitate la noul loc de muncă. Acesta este singurul meu comentariu!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

Fost-ai lele cât ai fost Emilian Barbu, subprefect al județului Ialomița până în luna martie 2021, a ajuns șef la Cantina Socială Slobozia. Reamintim că postul a devenit vacant prin demisia lui Răsvan Nițu în urma unui... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 11:10 (5036 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Nicu Pericli vrea să se înscrie în PSD Ialomița

Nicu Pericli vrea să se înscrie în PSD Ialomița

Fost consilier local și fost președinte al PMP Ialomița, Nicu Pericli și-a depus adeziunea la PSD Slobozia. Contactat telefonic, Ștefan Țintă, preșe­dintele PSD Slobozia a declarat pentru ziarul noastru că decizia de acceptare a candidaturii nu îi aparține. «Nu eu decid pri­mirea lui Nicu Pericli în PSD! Este o decizie colectivă... O vom discuta, se va vota și vom vedea care va fi rezultatul!» a declarat Ștefan Țintă. Decizia de inclu­dere în Organizația PSD va fi adoptată în cadrul viitoarei șe­dințe a PSD Slobozia. Nicu Pericli este un personaj controversat la nivelul orașului Slobozia, fiind cunoscut pentru numeroasele sale manifestări și «ieșiri».... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2021, 15:15 (8368 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Vlad Nițescu, membru în Consiliul de Administrație, Carmen Nițescu, psiholog

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are viitor

Vlad Nițescu, membru în Consiliul de Administrație, Carmen Nițescu, psiholog

Consilierul județean PRO România, Vlad Nițescu este membru în Consiliul de Administrație al Spitalului Județean Slobozia. Carmen Nițescu, soția acestuia, a fost angajată psiholog al Spitalului Județean Slobozia grație unui «interviu». Liviu Patrichi, directorul instituției, susține că «au fost respectate toate procedurile legale» și că situația este normală.

Lecții politice de bâlbâială Consilierul județean Vlad Nițescu este unul dintre cei 6 consilieri județeni cu care PRO România a «câștigat» alegerile în Ialomița. Datorită algoritmului politic de împărțire a funcțiilor publice... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2021, 10:50 (14665 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colectarea selectivă a deșeurilor bate pasul pe loc

În Ialomița

Colectarea selectivă a deșeurilor bate pasul pe loc

Colectarea selectivă a de­șeurilor este o mare provocare pentru administrațiile locale din Ialomița. Un raport oficial al Gărzii de Mediu Ialomița arată faptul că puțin peste jumă­tate din localitățile jude­țului au făcut demersuri pentru a amenaja spații corespunzătoare depozitării diferențiate a deșeu­rilor. Chiar și în zonele unde infrastructura necesară există, gradul de colectare selectivă este scăzut. Mai mult, în același document oficial, se arată că la nivelul județului există o supra­față de peste 8 ha pe care sunt depozitate ilegal gunoaie.

Demers greu de realizat Indiferența... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2021, 13:20 (4836 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Echipamente medicale pentru Ambulatoriul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Echipamente medicale pentru Ambulatoriul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Noul Ambulatoriu al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» este tot mai aproape de deschidere. În urmă cu o săptămână, la Fetești au ajuns și echipamentele medicale cu care Ambulatoriul este dotat. Obiectivul a fost modernizat și dotat cu echipamente medicale în baza unui proiect cu finanțare europeană în valoare de 10,6 mi­lioane de lei.

Sprijin real pentru pacienți În contextul pandemiei de COVID-19, necesitatea funcționării Ambulatoriului Spitalului Municipal «Anghel Saligny» este importantă, având în vedere că unitatea medicală a fost transformată încă de la debutul pandemiei în... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2021, 17:10 (4047 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița nu dispun de servicii pentru gestionarea câinilor maidanezi

Primăriile din Ialomița nu dispun de servicii pentru gestionarea câinilor maidanezi

O  adresă oficială înaintată de Prefectura Ialomița către toate primăriile ialomițene evidențiază lipsa de interes a aleșilor locali în legătură cu problema câinilor fără stăpân. La nivelul județului Ialomița, nicio administrație locală nu are un serviciu specializat pentru gestio­narea maida­nezilor. Edilii reclamă însă lipsa fondurilor și biro­crația excesivă în acest domeniu. În tot acest timp, câinii lăsați liberi pe stradă fac tot mai multe victime, în special în rândul copiilor. Cel mai recent caz s-a pe­trecut în loca­litatea Fundata, acolo unde un copil de 10 ani a fost transferat în stare gravă la Spitalul «Grigore Alexandrescu» din București după ce a fost mușcat de un câine comunitar... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2021, 12:40 (8194 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pierderi de 5,8 milioane de lei la Drumuri și Poduri SA Ialomița

Management defectuos

Pierderi de 5,8 milioane de lei la Drumuri și Poduri SA Ialomița

bonus: La Infrastructură Drumuri și Poduri SA-Profitul pe un an, egal cu salariul pe 4 luni al directorului

După 3 luni de la preluarea Drumuri și Poduri SA Ialo­mița, directorul Rudolf Gradea face primele declarații pu­blice legate de activitatea firmei pe care o conduce. Acesta susține că, în anul 2020, firma a înregistrat pierderi de 5,8 milioane de lei. «Acestea sunt rezultatele financiare... Unele dintre decizii nu pot fi explicate!» a susținut Rudolf Gradea în cadrul dezbaterii publice pentru bugetul județului.

Acuzații grave Numit oficial în luna februarie 2021, directorul Rudolf Gradea a făcut pri­mele declarații publice privitoare la situația economică a Drumuri și Poduri SA Ialomița... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2021, 18:15 (6883 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Pavel are la dispoziție 382 milioane de lei pentru Ialomița

În anul 2021

Administrația Pavel are la dispoziție 382 milioane de lei pentru Ialomița

bonus: Semne de proastă guvernare la nivelul Ialomiței

Administrația Pavel va cheltui 382 milioane de lei în anul 2021. O treime din acest buget este destinată funcționării Consiliului Județean și instituțiilor din subordine, iar două treimi vor fi orientate către investiții. Conform datelor furnizate oficial, Ialomița va cheltui 71,23% din bugetul de dezvoltare pentru «investiții noi și investiții în derulare» și 22,28% pentru cofinanțarea proiectelor europene. Împrumutul de 100 milioane de lei care urmează să fie contractat de instituție nu se regăsește în datele prezentate public de către autoritățile județene.

Administrația Pavel a salvat aparențele... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2021, 18:40 (6891 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

O sinecură politică USR pentru Alexandru Horhocea

O sinecură politică USR pentru Alexandru Horhocea

Candidatul USR pentru Senatul României la Alegerile Parlamentare din 2020, Alexandru Horocea a fost nominalizat în cadrul Biroului Național al USR pentru o funcție de vicepreședinte al Agenției Naționale pentru Arii Protejate din România. Agenția este o instituție publică cu personalitate juridică, finanțată din venituri proprii și subvenții acordate de la bugetul de stat și funcțio­nează în subordinea Ministerului Mediului. A fost nominalizat în detrimentul fostului biolog al Parcului Național Semenic și specialist în arii protejate, Alina Sinculeț, și ea nominalizată în cadrul Bi­roului Național USR pentru această funcție. Alexandru Horhocea este consultant agricol în cadrul unei companii de... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2021, 17:10 (5784 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandalul de la Școala Gimnazială Nr. 5 Slobozia Nouă a fost «mușamalizat»

Învățătoarea rămâne la catedră

Scandalul de la Școala Gimnazială Nr. 5 Slobozia Nouă a fost «mușamalizat»

Reprezentanții Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului» nu a luat nicio măsură în scandalul iscat la Școala Gimnazială Nr. 5 Slobozia între învățătoarea clasei a 3-a și un grup de părinți. Într-un memoriu înaintat Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, aceștia au reclamat comportamentul abuziv al cadrului didactic. Cu toate acestea, oficialii unității de învățământ au omis să cerceteze cazul în Comisia de Disciplină și au stabilit ca învățătoarea să rămână în școală, dar să fie mutată la o altă clasă. Ea predă acum la clasa I. «Nu am avut timpul necesar și de aceea am apelat la această măsură...» a declarat Mariana Hogaș, directorul instituției de învățământ.

Situație neschimbată... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2021, 15:20 (3975 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia plătește credite de 5 milioane de lei anual

O altfel de realitate bugetară

Slobozia plătește credite de 5 milioane de lei anual

Datoria publică locală a orașului Slobozia pentru anul 2021 se ridică la peste 5 milioane de lei. Suma a fost avansată de către primarul Dragoș Soare în cadrul dezbaterii publice asupra bugetului de joi, 15 aprilie 2021. «Prin comparație, în anul 2020 bugetul orașului pentru reabilitarea infrastructurii rutiere a fost de 2 milioane de lei...» a precizat Dragoș Soare. Cele 5 milioane de lei plătite anual reprezintă ratele și dobânzile pentru cele două credite aprobate în 2007 și 2016, respectiv sistemul de alimentare cu apă a mu­nicipiului și «groapa lui Stoica».

O realitate ignorată... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2021, 20:10 (5651 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

WC-urile din curțile școlilor ialomițene au rămas neclintite

De 3 ani

WC-urile din curțile școlilor ialomițene au rămas neclintite

În Ialomița există 21 de școli cu WC-uri în curte și doar 6 dintre acestea au făcut demersuri pentru a le transforma în grupuri sanitare conforme. Vestea și mai proastă este că doar unul dintre aceste proiecte de investiții s-a finalizat! Restul se află în diferite faze de execuție. Primarii ridică neputincioși din umeri și dau vina pe firmele decla­rate câștigătoare în urma licitațiilor pu­blice pe care le-au organizat.

Pericol pentru sănătatea elevilor Ultimul recensământ oficial al școlilor cu WC-uri în curte a fost realizat în anul 2019, dată la care o astfel de situație a fost... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2021, 11:40 (6177 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul Adrian Costea suferă de «beția Puterii»

Senatorul Adrian Costea suferă de «beția Puterii»

Știți vorba aia de bun simț care spune că, dacă doi inși îți spun că ești beat, te duci acasă să te culci?! Ei bine, Adrian Costea nu o știe. Și, suit ca scroafa în copacul democrației, senatorul ialomi­țean AUR continuă să dea lecții de moralitate și bună guvernare. Iar printre picături, ne admones­tează suveran pentru că am sancționat public prostiile pe care le declamă de la înălțimea tribunei Parlamentului României, susținând, după cum vedeți în imaginea alăturată, că am fi «filistini». Și noi am fi tăcut, că doar el e parlamentar AUR și blogger de profesie, nu ca noi, niște pârliți de scribi de ziar... Numai că ne îngrijorează starea de «ebrietate» permanentă în care se află domnul se­nator... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2021, 15:20 (6808 vizualizări - 11 comentarii)

SPORT

Calcule pentru finalul de sezon

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Calcule pentru finalul de sezon

Unirea Slobozia a stat în etapa de sâmbătă, 17 aprilie a.c., după ce remi­zase, în «intermediară», la Buzău. Cu Gloria, jucătorii lui Adi Mihalcea au repetat istoria din jocul contra Chiajnei: au controlat meciul, au avut cele mai mari ocazii, dar s-au mulțumit, la final, cu un singur punct. Acest punct nu a fost suficient pentru a rezista pe locul 5, care oferă biletul pentru baraj. În etapa din weekend, CSM Reșița a trecut de Concordia Chiajna cu 2-0 și a urcat pe locul 5, trimițând Unirea pe locul 6, direct re­trogradabil. În aceste condiții, ultimele 3 etape vor fi de încărcătură intensă pentru Slobozia și Reșița. Miza clară este locul în baraj, niciuna dintre echipe nemaiavând șanse la locul... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2021, 14:35 (6324 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Marea curățenie de primăvară

Marea curățenie de primăvară

Într-un oraș precum Slobozia, care nu a făcut o prioritate din întreținerea spațiilor verzi și a străzilor, orice campanie de ecologizare este binevenită. La sfârșitul săptămânii precedente, angajații Primăriei Slobozia și cei din cadrul serviciilor subordonate instituției au făcut curățenie generală în tot orașul. Străzile, zonele verzi și aleile dintre blocuri au fost curățate de ambalaje, peturi sau mucuri de țigară aruncate la voia întâmplării de către noi, cetățenii... Dragoș Soare, primarul orașului, a supravegheat munca depusă de funcționarii Primăriei Slobozia.

Cuvântul de ordine: ecologizare... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2021, 14:05 (8553 vizualizări - 11 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
324 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Infractori cu condamnări, arestați

În ultimele 48 de ore, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 16:05
(5800 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Și tu poți deveni polițist! Admitere 2017

Cei care își doresc o carieră în Poliția Română se pot înscrie în instituțiile de învățământ ale Ministerului Afacerilor Interne. Anul acesta, persoanele interesate de cariera de polițist se pot înscriere ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 15:55
(6193 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții într-un dosar de evaziune fiscală

Miercuri, 26 aprilie 2017,  polițiștii Direcției Generale de Poliție a Municipiului București și cei de la Direcția Operațiuni Speciale efectuează 32 percheziții în București și în 4 județe, într-un ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 14:25
(7060 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești, Manasia și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz, marți, 25 aprilie 2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor fi locuitorii din Fetești ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 19:35
(8720 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Ziua Veteranilor de Război»

Miercuri, 26 aprilie 2017, în organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia și Primăriei Slobozia, va fi organizată «Ziua Veteranilor de Război». ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 17:45
(4695 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Termen pentru depunerea situațiilor financiare

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați ca au fost publicate principalele aspecte legate de întocmirea și depunerea situațiilor financiare pentru anul ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 15:35
(4624 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Concluziile desprinse în urma exercițiului național «PROCIV 2017»

În data de 21 aprilie a.c, la sediul Inspectoratului General pentru Situații de Urgență a avut loc o conferință de presă, în cadrul căreia au fost prezentate concluziile desprinse în urma exercițiului național ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 14:40
(5380 vizualizări - 0 comentarii)


Unirea Slobozia țintește o nouă victorie. Cu optimism, spre Cernavodă!

Sâmbătă, 22 aprilie a.c., de la orele 17,00, Unirea Slobozia se confruntă în deplasare cu Axiopolis Cernavodă. Înaintea jocului, conducerea Clubului a organizat o conferință de presă la care au participat ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 21:25
(4671 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz în Slobozia, luni, 24 aprilie 2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:50
(5233 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stop violenței!

Polițiștii ialomițeni au lansat un mesaj preventiv și informativ prin care încearcă să reducă fenomenul violenței. Oamenii legii precizează faptul că violența, indiferent de formă, este nejustificată. ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:35
(4818 vizualizări - 0 comentarii)


Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică la Slobozia, Munteni Buzău și Traian

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în perioada 24- ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:25
(7110 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița  a desfășurat, în trimestrul I 2017, în domeniul relațiilor de muncă, 322 de acțiuni de control  în urma cărora  au fost dispuse 472 de măsuri pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 17:20
(3910 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Fetești-Oraș!

Pentru realizarea lucrărilor de cuplare a rețelei noi de alimentare cu apă, reabilitată prin programul POS Mediu I, la sistemul de alimentare cu apă al municipiului Fetești, SC RAJA SA este nevoită ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 14:10
(5691 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm casier
Condițiile angajării sunt
-cunoștințe operare PC: Excell Word
-experiență în domeniu, minim 3 ani
Persoanele interesate pot depune CV
la adresa de e-mail
office.ialomita@bere-băuturi.ro
Pentru detalii suplimentare
apelați tel. 0751/078.718

20 Aprilie 2017, 21:05


RAJA Constanța: Lucrări de întreținere rețele în Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de spălare a rețelei de apă din Cartierul Fetești-Gară, din municipiul Fetești, SC RAJA SA este nevoită să furnizeze apă cu presiuni scăzute pe timpul nopții, în perioada 24-28 aprilie 2017 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 20:20
(5075 vizualizări - 0 comentarii)


Alegeri locale parțiale la Amara, Fierbinți Târg și Țăndărei-11 iunie 2017

Guvernul a stabilit în data de 11 iunie 2017 organizarea scrutinului local parțial pentru alegerea primarului în 49 de localități în care această funcție a rămas vacantă ca urmare a demisiilor unor titulari ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 19:55
(7757 vizualizări - 2 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Slobozia

Reprezentanții Distrigaz Sud Rețele anunță faptul că vineri, 21 aprilie 2017, la Slobozia furnizarea gazelor naturale se va închide pe bulevardele Chimiei, Unirii și Matei Basarab, precum și pe strada ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 19:15
(5406 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj piscicol în zona Fetești. A fost prins un morun de 2,3 m și 75 de kilograme!

Braconaj piscicol în zona Fetești. A fost prins un morun de 2,3 m și 75 de kilograme!

Procurorii și polițiștii din Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală pe numele a nouă persoane din zona Fetești, sub acuzația de «braconaj». Actele de urmărire penală arată faptul că, în perioada 20 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 16:35
(11426 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Bibliotecarului», sărbătorită la Slobozia

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează luni, 24 aprilie 2017, evenimentul intitulat «Ziua Bibliotecarului din România». În cadrul manifestării care se va desfășura la Slobozia, cei prezenți ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 15:45
(5118 vizualizări - 1 comentariu)


SC Agromas Grup SRL

furnizor de produse
și servicii agricole

angajează
GESTIONAR DEPOZIT
Principalele responsabilități
-gestiunea stocurilor de marfă
-gestionarea documentelor
de intrare-ieșire
-verificarea calitativă și cantitativă
a mărfurilor
-recepția și livrarea mărfurilor
-participarea la inventare
Cerințe
-studii medii
-experiență în domeniu minim 1 an
-cunoștințe operare calculator
(word, excel)
-cunoștințe operare documente gestiunea materialelor
-constituie avantaj:
experiență în poziția de gestionar
Beneficii
-pachet salarial atractiv
CV-urile se pot depune la
sediul societății din Cosâmbești,
Șoseaua Slobozia-Țăndărei,
nr. 154, jud. Ialomița
sau la adresa de e-mail [email protected]

19 Aprilie 2017, 19:50


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2017, 19:10
(5582 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În luna martie 2017 s-au încasat 44,85 milioane de lei la buget

Potrivit unui comunicat de presă, «Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a încasat, în luna martie 2017, la bugetul general consolidat suma de 44,85 milioane lei». «Menționăm că, din bugetul ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 16:25
(5181 vizualizări - 0 comentarii)


Hramul Mânăstirii Slobozia

În perioada 19-23 aprilie 2017, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Izvorul ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 10:55
(4795 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni în ziua de Paște

Pentru siguranța cetățenilor, în Duminica de Paște, Poliția Română a continuat acțiunile pentru prevenirea evenimentelor nedorite și pentru fluidizarea traficului și diminuarea riscului rutier. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 10:20
(4852 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Bătrână de 78 de ani, carbonizată într-un incendiu

Casa femeii a fost cuprinsă de flăcări joi, 13 aprilie 2017, în jurul orelor 15,00, când s-a primit sesizarea la dispeceratul 112. La locul intervenției au acționat pompierii voluntari ai localității și ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 20:05
(4665 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Ialomița: 40 mc lemne, confiscați

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea delictelor silvice. Astfel, în urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 18:25
(4717 vizualizări - 4 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri suplimentare de peste 3,256 milioane de lei

În luna martie 2017, inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 3,256 milioane de lei, în urma a 56 de ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 14:40
(4435 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu național de înștiințare, avertizare și alarmare în situații de protecție civilă-PROCIV 2017

În perioada 18-21.04.2017, în intervalul orar 10,00-15,00, se va desfășura exercițiul național de înștiințare, avertizare și alarmare în situații de protecție civilă-PROCIV 2017. Scenariul exercițiului ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 13:05
(6196 vizualizări - 1 comentariu)


Gheorghe Doja: Marfă fără documente de proveniență

Marți, 11 aprilie 2017, polițiștii au oprit pentru control în trafic, pe raza comunei Gheorghe Doja, o autoutilitară condusă de un tânăr, de 26 de ani, din județul Călărași.În urma controlului efectuat ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 12:25
(3943 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Nu au neutralizat deșeurile periculoase

Administratorii a 3 societăți comerciale de pe raza județului Ialomița sunt cercetați sub aspectul comiterii infracțiunii de neluarea măsurilor de eliminare totală a substanțelor și preparatelor periculoase ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 11:05
(3302 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...