Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Frumos meci, păcat de puncte!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Petrolul Ploiești 1-1

Frumos meci, păcat de puncte!

Unirea Slobozia rămâne neînvinsă în play-out cu un bilanț de o victorie și 3 egaluri. La fel ca în ce­lelalte două meciuri terminate la egalitate, și în partida cu Petrolul am rămas cu senzația frustrantă că se puteau lua toate cele 3 puncte. Din confruntarea cu prahovenii, ne-am ales cu un punct care ne ajută să egalăm CSM Reșița, atât la punctaj cât și la golaveraj, dar avem două goluri mai puțin marcate decât bănățenii. Dacă situația se va menține și după etapa viitoare, în meciul direct din ultima rundă, doar victoria ne va califica la baraj.

Ne-au luat tare chiar din start În sezonul... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 15:40 (2555 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Înfrângere ca-n vremurile grele

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul 2 Constanța-Recolta Gheorghe Doja 6-0

Înfrângere ca-n vremurile grele

Aproape sigură de locul 9 și de participarea la barajul pentru menținerea în Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja s-a deplasat la Ovidiu, pentru meciul cu Viitorul 2, într-o stare de spirit deloc adecvată obținerii unui succes. În plus, Marius Milea nu s-a putut baza pe 4 jucători, aspect care, la subțirimea lotului ialomițean, cântărește enorm. Astfel, Alexe și Bucurică au fost suspendați, Zaharia are probleme de sănătate, iar Stan probleme personale. Dacă mai adăugăm și recenta plecare la Ciulnița a lui George Cositoru, obținem un tablou nu tocmai optimist. Așa se face că, la meciul cu Viitorul, Milea a avut pe bancă doar 4 jucători, dintre care 2 portari. Astfel, pe teren au evoluat următorii... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 15:05 (4344 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fetești, campioana turului

Fotbal, Liga a IV-a

Fetești, campioana turului

Nici nu a început bine minicampionatul Ligii a IV-a ialomițene că a ajuns deja la jumătate. 5 etape în 8 zile, un ritm nebun ca perioada pe care o trăim... Performera turului este CSM Fetești, echipă care, chiar dacă n-a convins pe de-a-ntregul, a învins toate cele 4 adversare și se află confortabil în poziția de lider cu punctaj maxim: 12 puncte. Pe locurile 2 și 3 se găsesc, cu 6 puncte, des­părțite de golaveraj, Victoria Munteni Buzău și Victoria Țăndărei. Bărăganul Ciulnița și Abatorul Slobozia au câte 3 puncte. Diferența de valoare dintre echipe nu este prea mare, așa că ne așteptăm la un retur spectaculos. CSM Fetești a fost și cea mai pragmatică echipă a turului, impunându-se la limită... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 14:20 (2743 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu susține redeschiderea piețelor volante în România

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu susține redeschiderea piețelor volante în România

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu susține redeschiderea piețelor volante în Romnia. Parlamentarul a cerut ministrului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, Adrian Oros, datele oficiale legate de numărul producătorilor agricoli care dețin un atestat de producător. Deputatul AUR susține că va face demersuri legale pentru renunțarea la această înterdicție impusă anul trecut.

Susținere pentru producătorii locali Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu susține necesitatea renunțării la reglementările legislative care au interzis producătorilor agricoli persoane fizice să-și comercializeze produsele... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 13:40 (4890 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Alexandru Minea a cucerit Cupa României

Lupte libere, CS Amara

Alexandru Minea a cucerit Cupa României

La finele săptămânii trecute, Odorheiul Secuiesc a găzduit Cupa României la Lupte, competiție adresată sportivilor sub 15 ani. Luptătorul CS Amara, Alexandru Minea, alintat de antrenorul Marian Moraru «Hercule de Bărăgan», a câștigat fără drept de apel competiția. Alți doi sportivi, Ștefan Stancu și Gabriel Neagu, s-au clasat între primii 8. În prealabil, juniorii transferați recent de la Amara la CSM Unirea Slobozia au avut rezultate foarte bune în competiția similară, desfășurată la Putna. Astfel, Marian Subțirică a câștigat Cupa României, iar Denisa Negoiță a urcat pe a doua treaptă a podiumului.... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 13:25 (2579 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-subprefectul Barbu a ajuns șef la Cantina Socială

Roata se învârte

Ex-subprefectul Barbu a ajuns șef la Cantina Socială

Emilian Barbu, fost subprefect al județului Ialomița este, începând cu săptămâna trecută, directorul Cantinei Sociale din Slo­bozia. «Domnul Barbu a fost transferat în interesul serviciului pentru 6 luni... Sunt convins că va da dovadă de competență și seriozitate la noul loc de muncă. Acesta este singurul meu comentariu!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

Fost-ai lele cât ai fost Emilian Barbu, subprefect al județului Ialomița până în luna martie 2021, a ajuns șef la Cantina Socială Slobozia. Reamintim că postul a devenit vacant prin demisia lui Răsvan Nițu în urma unui... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 11:10 (5037 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Nicu Pericli vrea să se înscrie în PSD Ialomița

Nicu Pericli vrea să se înscrie în PSD Ialomița

Fost consilier local și fost președinte al PMP Ialomița, Nicu Pericli și-a depus adeziunea la PSD Slobozia. Contactat telefonic, Ștefan Țintă, preșe­dintele PSD Slobozia a declarat pentru ziarul noastru că decizia de acceptare a candidaturii nu îi aparține. «Nu eu decid pri­mirea lui Nicu Pericli în PSD! Este o decizie colectivă... O vom discuta, se va vota și vom vedea care va fi rezultatul!» a declarat Ștefan Țintă. Decizia de inclu­dere în Organizația PSD va fi adoptată în cadrul viitoarei șe­dințe a PSD Slobozia. Nicu Pericli este un personaj controversat la nivelul orașului Slobozia, fiind cunoscut pentru numeroasele sale manifestări și «ieșiri».... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2021, 15:15 (8369 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Vlad Nițescu, membru în Consiliul de Administrație, Carmen Nițescu, psiholog

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are viitor

Vlad Nițescu, membru în Consiliul de Administrație, Carmen Nițescu, psiholog

Consilierul județean PRO România, Vlad Nițescu este membru în Consiliul de Administrație al Spitalului Județean Slobozia. Carmen Nițescu, soția acestuia, a fost angajată psiholog al Spitalului Județean Slobozia grație unui «interviu». Liviu Patrichi, directorul instituției, susține că «au fost respectate toate procedurile legale» și că situația este normală.

Lecții politice de bâlbâială Consilierul județean Vlad Nițescu este unul dintre cei 6 consilieri județeni cu care PRO România a «câștigat» alegerile în Ialomița. Datorită algoritmului politic de împărțire a funcțiilor publice... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2021, 10:50 (14665 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colectarea selectivă a deșeurilor bate pasul pe loc

În Ialomița

Colectarea selectivă a deșeurilor bate pasul pe loc

Colectarea selectivă a de­șeurilor este o mare provocare pentru administrațiile locale din Ialomița. Un raport oficial al Gărzii de Mediu Ialomița arată faptul că puțin peste jumă­tate din localitățile jude­țului au făcut demersuri pentru a amenaja spații corespunzătoare depozitării diferențiate a deșeu­rilor. Chiar și în zonele unde infrastructura necesară există, gradul de colectare selectivă este scăzut. Mai mult, în același document oficial, se arată că la nivelul județului există o supra­față de peste 8 ha pe care sunt depozitate ilegal gunoaie.

Demers greu de realizat Indiferența... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2021, 13:20 (4836 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Echipamente medicale pentru Ambulatoriul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Echipamente medicale pentru Ambulatoriul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Noul Ambulatoriu al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» este tot mai aproape de deschidere. În urmă cu o săptămână, la Fetești au ajuns și echipamentele medicale cu care Ambulatoriul este dotat. Obiectivul a fost modernizat și dotat cu echipamente medicale în baza unui proiect cu finanțare europeană în valoare de 10,6 mi­lioane de lei.

Sprijin real pentru pacienți În contextul pandemiei de COVID-19, necesitatea funcționării Ambulatoriului Spitalului Municipal «Anghel Saligny» este importantă, având în vedere că unitatea medicală a fost transformată încă de la debutul pandemiei în... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2021, 17:10 (4047 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița nu dispun de servicii pentru gestionarea câinilor maidanezi

Primăriile din Ialomița nu dispun de servicii pentru gestionarea câinilor maidanezi

O  adresă oficială înaintată de Prefectura Ialomița către toate primăriile ialomițene evidențiază lipsa de interes a aleșilor locali în legătură cu problema câinilor fără stăpân. La nivelul județului Ialomița, nicio administrație locală nu are un serviciu specializat pentru gestio­narea maida­nezilor. Edilii reclamă însă lipsa fondurilor și biro­crația excesivă în acest domeniu. În tot acest timp, câinii lăsați liberi pe stradă fac tot mai multe victime, în special în rândul copiilor. Cel mai recent caz s-a pe­trecut în loca­litatea Fundata, acolo unde un copil de 10 ani a fost transferat în stare gravă la Spitalul «Grigore Alexandrescu» din București după ce a fost mușcat de un câine comunitar... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2021, 12:40 (8194 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pierderi de 5,8 milioane de lei la Drumuri și Poduri SA Ialomița

Management defectuos

Pierderi de 5,8 milioane de lei la Drumuri și Poduri SA Ialomița

bonus: La Infrastructură Drumuri și Poduri SA-Profitul pe un an, egal cu salariul pe 4 luni al directorului

După 3 luni de la preluarea Drumuri și Poduri SA Ialo­mița, directorul Rudolf Gradea face primele declarații pu­blice legate de activitatea firmei pe care o conduce. Acesta susține că, în anul 2020, firma a înregistrat pierderi de 5,8 milioane de lei. «Acestea sunt rezultatele financiare... Unele dintre decizii nu pot fi explicate!» a susținut Rudolf Gradea în cadrul dezbaterii publice pentru bugetul județului.

Acuzații grave Numit oficial în luna februarie 2021, directorul Rudolf Gradea a făcut pri­mele declarații publice privitoare la situația economică a Drumuri și Poduri SA Ialomița... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2021, 18:15 (6884 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Pavel are la dispoziție 382 milioane de lei pentru Ialomița

În anul 2021

Administrația Pavel are la dispoziție 382 milioane de lei pentru Ialomița

bonus: Semne de proastă guvernare la nivelul Ialomiței

Administrația Pavel va cheltui 382 milioane de lei în anul 2021. O treime din acest buget este destinată funcționării Consiliului Județean și instituțiilor din subordine, iar două treimi vor fi orientate către investiții. Conform datelor furnizate oficial, Ialomița va cheltui 71,23% din bugetul de dezvoltare pentru «investiții noi și investiții în derulare» și 22,28% pentru cofinanțarea proiectelor europene. Împrumutul de 100 milioane de lei care urmează să fie contractat de instituție nu se regăsește în datele prezentate public de către autoritățile județene.

Administrația Pavel a salvat aparențele... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2021, 18:40 (6891 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

O sinecură politică USR pentru Alexandru Horhocea

O sinecură politică USR pentru Alexandru Horhocea

Candidatul USR pentru Senatul României la Alegerile Parlamentare din 2020, Alexandru Horocea a fost nominalizat în cadrul Biroului Național al USR pentru o funcție de vicepreședinte al Agenției Naționale pentru Arii Protejate din România. Agenția este o instituție publică cu personalitate juridică, finanțată din venituri proprii și subvenții acordate de la bugetul de stat și funcțio­nează în subordinea Ministerului Mediului. A fost nominalizat în detrimentul fostului biolog al Parcului Național Semenic și specialist în arii protejate, Alina Sinculeț, și ea nominalizată în cadrul Bi­roului Național USR pentru această funcție. Alexandru Horhocea este consultant agricol în cadrul unei companii de... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2021, 17:10 (5784 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandalul de la Școala Gimnazială Nr. 5 Slobozia Nouă a fost «mușamalizat»

Învățătoarea rămâne la catedră

Scandalul de la Școala Gimnazială Nr. 5 Slobozia Nouă a fost «mușamalizat»

Reprezentanții Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului» nu a luat nicio măsură în scandalul iscat la Școala Gimnazială Nr. 5 Slobozia între învățătoarea clasei a 3-a și un grup de părinți. Într-un memoriu înaintat Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, aceștia au reclamat comportamentul abuziv al cadrului didactic. Cu toate acestea, oficialii unității de învățământ au omis să cerceteze cazul în Comisia de Disciplină și au stabilit ca învățătoarea să rămână în școală, dar să fie mutată la o altă clasă. Ea predă acum la clasa I. «Nu am avut timpul necesar și de aceea am apelat la această măsură...» a declarat Mariana Hogaș, directorul instituției de învățământ.

Situație neschimbată... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2021, 15:20 (3976 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia plătește credite de 5 milioane de lei anual

O altfel de realitate bugetară

Slobozia plătește credite de 5 milioane de lei anual

Datoria publică locală a orașului Slobozia pentru anul 2021 se ridică la peste 5 milioane de lei. Suma a fost avansată de către primarul Dragoș Soare în cadrul dezbaterii publice asupra bugetului de joi, 15 aprilie 2021. «Prin comparație, în anul 2020 bugetul orașului pentru reabilitarea infrastructurii rutiere a fost de 2 milioane de lei...» a precizat Dragoș Soare. Cele 5 milioane de lei plătite anual reprezintă ratele și dobânzile pentru cele două credite aprobate în 2007 și 2016, respectiv sistemul de alimentare cu apă a mu­nicipiului și «groapa lui Stoica».

O realitate ignorată... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2021, 20:10 (5651 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

WC-urile din curțile școlilor ialomițene au rămas neclintite

De 3 ani

WC-urile din curțile școlilor ialomițene au rămas neclintite

În Ialomița există 21 de școli cu WC-uri în curte și doar 6 dintre acestea au făcut demersuri pentru a le transforma în grupuri sanitare conforme. Vestea și mai proastă este că doar unul dintre aceste proiecte de investiții s-a finalizat! Restul se află în diferite faze de execuție. Primarii ridică neputincioși din umeri și dau vina pe firmele decla­rate câștigătoare în urma licitațiilor pu­blice pe care le-au organizat.

Pericol pentru sănătatea elevilor Ultimul recensământ oficial al școlilor cu WC-uri în curte a fost realizat în anul 2019, dată la care o astfel de situație a fost... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2021, 11:40 (6178 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul Adrian Costea suferă de «beția Puterii»

Senatorul Adrian Costea suferă de «beția Puterii»

Știți vorba aia de bun simț care spune că, dacă doi inși îți spun că ești beat, te duci acasă să te culci?! Ei bine, Adrian Costea nu o știe. Și, suit ca scroafa în copacul democrației, senatorul ialomi­țean AUR continuă să dea lecții de moralitate și bună guvernare. Iar printre picături, ne admones­tează suveran pentru că am sancționat public prostiile pe care le declamă de la înălțimea tribunei Parlamentului României, susținând, după cum vedeți în imaginea alăturată, că am fi «filistini». Și noi am fi tăcut, că doar el e parlamentar AUR și blogger de profesie, nu ca noi, niște pârliți de scribi de ziar... Numai că ne îngrijorează starea de «ebrietate» permanentă în care se află domnul se­nator... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2021, 15:20 (6808 vizualizări - 11 comentarii)

SPORT

Calcule pentru finalul de sezon

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Calcule pentru finalul de sezon

Unirea Slobozia a stat în etapa de sâmbătă, 17 aprilie a.c., după ce remi­zase, în «intermediară», la Buzău. Cu Gloria, jucătorii lui Adi Mihalcea au repetat istoria din jocul contra Chiajnei: au controlat meciul, au avut cele mai mari ocazii, dar s-au mulțumit, la final, cu un singur punct. Acest punct nu a fost suficient pentru a rezista pe locul 5, care oferă biletul pentru baraj. În etapa din weekend, CSM Reșița a trecut de Concordia Chiajna cu 2-0 și a urcat pe locul 5, trimițând Unirea pe locul 6, direct re­trogradabil. În aceste condiții, ultimele 3 etape vor fi de încărcătură intensă pentru Slobozia și Reșița. Miza clară este locul în baraj, niciuna dintre echipe nemaiavând șanse la locul... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2021, 14:35 (6324 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Marea curățenie de primăvară

Marea curățenie de primăvară

Într-un oraș precum Slobozia, care nu a făcut o prioritate din întreținerea spațiilor verzi și a străzilor, orice campanie de ecologizare este binevenită. La sfârșitul săptămânii precedente, angajații Primăriei Slobozia și cei din cadrul serviciilor subordonate instituției au făcut curățenie generală în tot orașul. Străzile, zonele verzi și aleile dintre blocuri au fost curățate de ambalaje, peturi sau mucuri de țigară aruncate la voia întâmplării de către noi, cetățenii... Dragoș Soare, primarul orașului, a supravegheat munca depusă de funcționarii Primăriei Slobozia.

Cuvântul de ordine: ecologizare... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2021, 14:05 (8553 vizualizări - 11 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
312 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: Termene la depunerea cererilor pentru subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează fermierii, precum și pe toți cei interesați, cu privire la conținutul recentei Ordonanțe de Urgentă a Guvernului nr ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 16:05
(9030 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două femei, acroșate de un autoturism pe trecerea de pietoni!

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orei 13,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 15:25
(4133 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


APIA Ialomița: Ecocondiționalitatea pentru Măsura 215 «Bunăstarea animalelor»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează fermierii solicitanți ai plaților pentru Măsura 215 «Bunăstarea animalelor» că au obligația de a respecta normele ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 14:15
(7529 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii mai 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7149 șomeri, din care 1565 șomeri indemnizați, respectiv 5584 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 13:05
(4528 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a polițiștilor ialomițeni

4 persoane bănuite de comiterea mai multor infracțiuni au fost reținute de către polițiști în urma defășurării unor acțiuni de amploare pe raza județului Ialomița. Peste 50 de polițiști din cadrul Poliției ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2015, 21:40
(6441 vizualizări - 5 comentarii)


Urziceni: Arestat pentru deținerea de arme și muniții

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni au pus în mișcare acțiunea penală față de MIHAI NICOLAE, pentru săvîrșirea infracțiunii de nerespectare a regimului armelor ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2015, 19:25
(4241 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

Joi, 11 iunie 2015, începînd cu orele 8,00, la Stadionul Municipal din Slobozia se va desfășura faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2015, 16:15
(10807 vizualizări - 0 comentarii)


George Enescu, comemorat la Slobozia

Vineri, 12 iunie 2015, orele 10,00, în cadrul Parteneriatului Cultural dintre Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» și Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia va avea loc, la Filiala «MB20» a Bibliotecii ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2015, 14:10
(4267 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Atenționare fraudă

Avînd în vedere sesizările cetățenilor privind seria de mesaje primite pe e-mail în legătură cu plata unei așa zise taxe anuale de 278 lei (de la adresa de e-mail [email protected] ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2015, 17:05
(3939 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Exercițiu de alarmare la fostul Combinat Chimic

Miercuri, 10 iunie a.c, începînd cu orele 10,00, urmează să se desfășoare un exercițiu de testare a planului de urgență externă al SC Chemgas Holding Corporation SRL Slobozia. Tema acestui exercițiu o reprezintă ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2015, 15:25
(5672 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților promoția 2015

Avînd în vedere că anul școlar 2014-2015 este aproape de final, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților promoției 2015 că pot beneficia de serviciile oferite de ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2015, 14:50
(3811 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente rutiere, 5 răniți

La acest sfîrșit de săptămînă, pe șoselele ialomițene s-au produs 4 accidente rutiere, soldate cu rănirea a cinci persoane. Astfel, sîmbătă, 6 iunie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2015, 13:35
(3321 vizualizări - 0 comentarii)


Elevi în practică la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Elevi în practică la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Șase elevi ai școlilor militare de subofițeri jandarmi se află în practică la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița. Atfel, în perioada 8 iunie-17 iulie a.c., șase elevi ai Școlilor Militare de Subofițeri ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2015, 12:15
(3443 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Debite către buget de peste 56 milioane de lei la finele lunii mai 2015

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că, la nivelul județului, arieratele bugetare rămase de recuperat la data de 31 mai 2015 erau în sumă de peste 56 milioane de lei. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2015, 11:05
(5722 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenție în forță a pompierilor în curtea Trans Oil Țăndărei

Intervenție în forță a pompierilor în curtea Trans Oil Țăndărei

3 mașini dotate cu apă și spumă, o autoscară și un echipaj SMURD au intervenit în noaptea de joi spre vineri, 4/5 iunie 2015, în curtea fostei fabrici de ulei Ultex din Țăndărei, actuală Trans Oil. Militarii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2015, 02:05
(11375 vizualizări - 0 comentarii)


Cosîmbești: Bătrînă de 89 de ani, lovită de un autoturism

Marți, 2 iunie 2015, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Cosîmbești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, de 28 de ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2015, 18:10
(6074 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Permis de conducere fals

Polițiștii au oprit marți, 2 iunie 2015, pentru control, pe raza municipiului Fetești, un autoturism condus de un localnic, de 25 de ani. Tînărului i-au fost solicitate actele de identitate și documentele ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2015, 15:20
(6427 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Percheziții la hoții de curent

În dimineața zilei de miercuri, 3 iunie 2015, polițiștii Inspectoratului de Poliție Județean Ialomița efectuează 15 percheziții la persoane bănuite de furt de energie electrică și de instalații de transport ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2015, 11:25
(10105 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Dridu și Amara

Un incendiu a izbucnit în dimineața zilei de duminică, 31 mai a.c, la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Dridu. Cel mai probabil, flăcările au fost generate de supraîncălzirea unei sobe ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2015, 18:40
(4462 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu Amara incendiu


Predare de comandă la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Vineri, 29 mai 2015, la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița a avut loc ceremonialul militar ocazionat de predarea-primirea comenzii și a Drapelului de Luptă al Unității. În prezența generalului ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2015, 19:10
(7175 vizualizări - 0 comentarii)


Proiecte Cargill România în Ialomița

Proiecte Cargill România în Ialomița

Cargill România a implementat două proiecte de responsabilitate socială în Ograda și Colelia, ca parte a angajamentului de a sprijini educația în zonele unde compania își desfășoară activitatea. Acțiunile ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2015, 18:25
(6185 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Măsuri de ordine și siguranță publică în minivacanța de Rusalii

Jandarmii ialomițeni vor asigura, în perioada 30 mai-1 iunie 2015, măsurile de ordine și siguranță publică necesare bunei desfășurări a activităților prilejuite de zilele comunelor Sudiți, Smirna, Grivița ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2015, 17:10
(4027 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița Rusalii


Coșereni: Beat la volan, s-a răsturnat cu mașina

Miercuri, 27 mai a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că, în afara localității Coșereni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Cu ocazia verificărilor efectuate, s ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2015, 17:15
(8111 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: La volan, fără permis

Polițiștii au oprit, pe raza comunei Bărbulești, un autoturism condus de un bărbat, în vîrstă de 66 de ani, din Urziceni. Din verificările efectuate în bazele de date, polițiștii au stabilit că bărbatul ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2015, 16:05
(2955 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: O persoană a fost rănită în urma unui accident rutier

Un bărbat, în vîrstă de 38 de ani, a fost rănit în dimineața zilei de joi, 28 mai 2015, după ce autotrenul pe care îl conducea a părăsit partea carosabilă și a ieșit în decor. Evenimentul s-a produs pe ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2015, 15:40
(3725 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DJ212 accident


Poliția Rutieră Ialomița: 3 permise reținute, amenzi de 15000 de lei

Mircuri, 27 mai a.c., polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Astfel, au fost ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2015, 13:15
(7313 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Primirea cererilor de plată pentru subvenții

Începînd cu data de 26 mai 2015, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita va prelua toate cererile de plată ale fermierilor, inclusiv pe suport de hîrtie. Cererile astfel ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2015, 20:15
(3968 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Neatenția era să-l coste viața

Un bărbat de 36 de ani, din Alexeni, care a traversat strada prin loc nepermis a fost victima unui accident rutier. Acesta a fost lovit de mașina unui șofer de 22 de ani. Bărbatul rănit a ajuns la spital ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2015, 16:25
(5487 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


10 ani de la înființarea Direcției Generale Anticorupție

Pe data de 30 mai, structurile din toată țara ale Direcției Generale Anticorupție serbează 10 ani de la înființarea instituției. La nivelul județului nostru, această entitate este reprezentată de Serviciul ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2015, 14:35
(7049 vizualizări - 0 comentarii)


Cargill, alături de copiii din Colelia

La începutul acestei săptămîni, Cargill a demarat o nouă acțiune în cadrul campaniilor de susținere ale comunităților unde compania își desfășoară activitatea. Luni, 26 mai 2015, reprezentanții societății ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2015, 13:05
(6626 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...