Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Scandal la Conacul Chiroiu

Acuzații pro și contra

Scandal la Conacul Chiroiu

Rezultatele Ale­gerilor Locale din 27 septembrie 2020 reînvie disputele politice din mediul rural. Una dintre aceste dispute se desfășoară în jurul Conacului Chiroiu din comuna Bărcăneși, satul Condeești. Acolo, proprie­tarii conacului o acuză pe candidata PNL la funcția de primar, Daniela Măchiță, că ar bloca demersurile de restaurare a acestei clădiri istorice. În replică, aceasta susține că Daiana Anghel, autoarea sesizărilor este «procesomană de meserie» și că se implică activ în disputele politice de la nivelul comunei.

Cuiul lui Pepelea Conacul Chiroiu este una dintre clădirile... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2020, 13:50 (6131 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

În căutarea timpului pierdut de Mihaela Tudorache

Primăria Slobozia a răspuns după 15 ani: «S-a rezolvat. Nu se poate!»

În căutarea timpului pierdut de Mihaela Tudorache

În urmă cu 15 ani, Mihaela Tudorache a depus la Primăria Slobozia o cerere în care solicita, conform Legii 215 din 2003, un loc de casă de 300 mp. Pe 3 septembrie 2020, solicitantei i se răspunde că «analizând actele depuse de dumneavoastră în susținerea cererii s-a constatat că depășiți vârsta de 35 de ani, fapt care conduce la neîncadrarea cererii». Am fost curioși să aflăm ce s-a întâmplat între cele două date din calendar. Mihaela Tudorache a fost de o sinceritate cuceritoare ș ne-a povestit. Îi mul­țumim încă o dată pentru spiritul civic și povestea ei incre­dibilă.

În vizită la Mihaela... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2020, 17:25 (9404 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Primele restricții anunțate de autorități

S-a depășit pragul de 1,5 îmbolnăviri cu COVID-19 la 1000 de locuitori

Slobozia: Primele restricții anunțate de autorități

Evoluția nefavorabilă a pandemiei de COVID-19 pe raza județului Ialomița a determinat autoritățile să impună noi restricții. Pe lista localităților unde s-au luat măsuri preventive pentru limitarea răspândirii virusului a fost inclusă și Slobozia. Astfel, începând de sâmbătă, 10 octombrie a.c., restaurantele, cafenelele, barurile, sălile de jocuri de noroc, muzeele și Casa Municipală de Cultură se vor închide, pentru o perioadă de minim 14 zile. Totodată, reprezentanții Poliției și cei ai DSP Ialomița fac verificări cu privire la respectarea măsurilor de protecție sanitară în instituțiile publice.

Amenzi date pentru nepurtarea măștilor... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2020, 20:05 (15926 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Incidența cazurilor de TBC a scăpat de sub controlul medicilor

Ialomița: Incidența cazurilor de TBC a scăpat de sub controlul medicilor

Deși se tratează, iar bolnavii își pot relua viața obișnuită după vindecare, tuberculoza continuă să fie o problemă de sănătate publică. În contextul pandemiei de COVID-19 și al limitării accesului pacienților către spitale, bolnavii cu simptome specifice infecției cu bacilul Koch au ajuns mai rar în cabinetele medicilor pentru consultații sau tratament. Specialiștii atrag atenția că județul Ialomița este expus riscului apariției unei epidemii de TBC dacă adresabilitatea pacienților către medici rămâne în continuare scăzută...

Cifre îngrijorătoare În perioada ianuarie-august a anului... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2020, 10:50 (8663 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liviu Patrichi este noul manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Consiliul Județean Ialomița a decis

Liviu Patrichi este noul manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Consiliul Județean Ialomița a decis să nu-i mai prelungească mandatul Marianei Iancu în fruntea Spi­talului Județean de Urgență Slobozia deși, potrivit legii, ar fi putut exista această posibilitate. Începând de marți, 6 octombrie 2020, instituția are o nouă conducere. Este vorba despre Liviu Patrichi, fostul manager al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. «Voi asigura continuitatea actului medical în cel mai important spital al județului până la or­ganizarea unui concurs!» a declarat Liviu Patrichi, la momentul preluării mandatului. În ceea ce o privește pe Mariana Iancu, deși s-a vehiculat faptul că va rămâne pe o poziție de execuție, aceasta nu se mai regăsește în structura Spitalului... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 19:15 (30539 vizualizări - 43 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru condamnă electoratul pentru rezultatul votului!

Ticăloșie post-festum

Victor Moraru condamnă electoratul pentru rezultatul votului!

Niciodată îndeajuns de satisfăcut pe deplin de servilismul grețos al Alexandrei Alexe, ex-președintele Victor Moraru a făcut bilanțul Alegerilor din 27 septembrie 2020 la Antena 3 Slobozia. El a condamnat ialomițenii pentru că nu l-au votat, a acceptat superior să i se lingă mâna în direct și a profețit un viitor sumbru pentru județ. Așa ticăloșie și obtuzitate politică mai rar...

Intermezzo cu Alexandra, preșul președintelul Moraru
Victor Moraru a obținut la Alegerile Locale din 27 septembrie 2020 fix 17,84% din voturile electoratului. Meritoriu, dar insuficient pentru funcția... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 18:40 (9868 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

SPORT

Surpriză în Valea Domanului

Fotbal, Liga a II-a, CSM Reșița-Unirea Slobozia 0-3

Surpriză în Valea Domanului

CSM Reșița vrea să ajungă din nou în Liga I, acolo unde n-a mai fost de când în Valea Domanului evolua Cristi Chivu. Bănățenii, oameni serioși, s-au întărit în vară conform obiectivului. L-au adus antrenor pe Alexandru Pelici, care a mai promovat 3 echipe și, prin urmare, știe cum se face. Au mai venit și ceva jucători, iar după victoria de la Buzău, părea că lucrurile intră pe făgașul dorit, iar partida cu nou promovata Unirea Slobozia urma să fie floare la ureche. Unirea este o echipă mică. Și-a păstrat majoritatea lotului cu care a promovat și continuă să investească încredere în tânărul antrenor Enache Costea. Unde mai pui că, în precedentele două de­plasări la Chiajna și Cluj, galben-albaștrii... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 17:15 (3996 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Au rezistat doar 60 de minute

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Agricola Borcea 1-4

Au rezistat doar 60 de minute

Recolta Gheorghe Doja s-a încăpățânat să rămână în Liga a III-a, iar eforturile făcute în acest sens de conducere sunt demne de apreciat. A fost cooptat antrenorul Marius Milea, au mai venit câțiva jucători și, până la un punct, echipa practică un fotbal frumos. Așa s-a întâmplat și în meciul cu Agricola Borcea, jucat pe Stadionul «1 Mai» din Slobozia, sâmbătă, 3 octombrie 2020. Recolta a arătat bine 60 de minute, a avut o bară transversală, iar în minutul 59, Petre a tras peste poartă din poziție ideală. La faza imediat următoare, o minge centrată de unul dintre jucătorii călă­rășeni este scăpată printre mâini de Chițoiu, excelent până atunci. Mingea ajunge la ex-stelistul Robu și acesta deschide... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 16:10 (3430 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul ales al Feteștiului, diagnosticat cu COVID-19

Primarul ales al Feteștiului, diagnosticat cu COVID-19

Laurențiu Șonchereche, primarul ales al municipiului Fetești, a fost confirmat pozitiv la testul pentru depistarea infecției cu COVID-19. În prezent, acesta se află sub monitorizare medicală la domiciliu, având o stare de sănătate bună.

Depunerea jurământului se amână În ultimele zile, la nivelul județului Ialomița, media cazurilor de COVID-19 depistate a fost de 10/zi. Printre noile cazuri de boală confirmate s-a aflat și cel al lui Laurențiu Șonchereche, primarul ales al municipiului Fetești. Potrivit oficialilor Direcției de Sănătate Publică Ialomița, Laurențiu Șonchereche se află... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 15:20 (3666 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clienții sunt obligați să stea la coadă pentru a-și primi economiile

Haos la CAR Învățământ

Clienții sunt obligați să stea la coadă pentru a-și primi economiile

Vestea iminentului faliment al CAR Învățământ, cea mai mare instituție financiară nebancară din județul Ialomița, i-a făcut pe clienți să facă cereri de recuperare a banilor economisiți. Mai mult, beneficiarii reclamă faptul că procedura de retrage a respectivelor sume este dificilă, fiind obligați să aștepte la cozi interminabile pentru a-și primi banii. Oficialii instituției susțin faptul că problemele financiare sunt pure speculații care nu reflectă adevărul.

Oamenii își cer banii înapoi CAR Învățământ este cel mai mare IFN din județul Ialomița, având în portofoliu peste 4000 de... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 14:25 (14000 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajat al Primăriei Țăndărei, promovat în funcție după ce a prejudiciat instituția cu 300 mii de lei

Angajat al Primăriei Țăndărei, promovat în funcție după ce a prejudiciat instituția cu 300 mii de lei

Un control al Camerei de Conturi Ialomița, efectuat în cursul anului trecut, scoate la iveală un caz uluitor petrecut în cadrul administrației locale a orașului Țăndărei. Auditorii au descoperit faptul că unul dintre casierii Primăriei Țăndărei a reușit să sustragă aproximativ 300 mii de lei din banii plătiți de contribuabili pentru taxele locale și care urmau să fie transferați în contul pe care instituția îl are deschis la Trezorerie. Deși conducerea Primăriei Țăndărei a deschis o anchetă internă în acest caz, angajatul suspectat de comiterea faptelor a fost transferat pe un alt post, nu concediat. În curs este și o anchetă penală, deschisă pe rolul Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 11:10 (8804 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are doar un singur candidat înscris la concursurile pentru șefia Parchetelor

Ialomița are doar un singur candidat înscris la concursurile pentru șefia Parchetelor

Consiliul Superior al Magistraturii a scos la concurs funcțiile vacante de conducere pentru Parchete și instanțe de judecată. La nivelul județului Ialomița sunt vacante 7 astfel de funcții. În timp ce lista candidaților pentru instanțe așteaptă validarea, CSM a dat publicității numele candidaților considerați «admiși» pentru a susține testarea necesară obținerii unei funcții de conducere în cadrul Parchetelor. La nivelul județului Ialomița în această cursă a intrat doar un singur candidat.

Examene de promovare în magistratură
Potrivit informațiilor publicate de Consiliul Superior... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2020, 17:05 (8285 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Fabrică de droguri» în comuna Perieți

«Fabrică de droguri» în comuna Perieți

Arestarea preventivă a unui bărbat de 46 de ani din comuna Perieți scoate la iveală detalii surprinzătoare despre modul în care Ialomița a devenit un punct important pe harta națională a traficului de droguri. Într-o comună aparent liniștită de lângă Slobozia, așa cum este Perieți, se preparau droguri care, ulterior, erau co­mercializate consumatorilor din reședința județului. Cei mai fideli clienți erau adolescenții. Din păcate, marele eșec al organelor judiciare în această anchetă este faptul că principalul suspect al cauzei este de negăsit, acesta ascunzându-se în Spania.

4 kg de droguri, confiscate de polițiști... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2020, 14:20 (7149 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia plătește 125000 de lei pentru o florărie nefuncțională

Renovări de dragul renovărilor

Primăria Slobozia plătește 125000 de lei pentru o florărie nefuncțională

În urmă cu o lună, după 2 ani de așteptare, Florăria de la E14 a renovată. Investiția a costat municipalitatea 125000 de lei, însă florarii susțin că spațiile sunt nefuncționale: «Nimeni nu ne-a întrebat și pe noi de ce avem nevoie! Acum o lună ne-au dat afară, iar acum vor să plătim 90 de milioane garanție pentru lucrări...».

Investiții marca Mocioniu În urmă cu 2 ani, la sugestia unui grup de consilieri locali, administrația Mocioniu a decis reabi­litarea Florăriei E14. Pe 9 septembrie 2020, după o lună de la debutul lucrărilor de execuție, în spațiul respectiv au fost amplasate ... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2020, 10:55 (8593 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sprijin financiar de 94,5 milioane de lei pentru fermierii ialomițeni afectați de secetă

Sprijin financiar de 94,5 milioane de lei pentru fermierii ialomițeni afectați de secetă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița a finalizat cu succes procedurile de validare a proceselor-verbale depuse de fermierii afectați de se­ceta pedologică extremă din primăvara acestui an. În urmă cu o săptămână, 80% din fondurile solicitate au fost distribuite agricultorilor din județul nostru. Conform datelor, 2553 de cereri au fost depuse și validate de APIA Ialomița. Totuși, problemele generate pe terenuri de lipsa apei din sol persistă. Prognozele agrometeorolo­gice emise de Administrația Națională de Meteorologie arată că, la momentul de față, deficitul de apă în sol depășește 300 l/mp, iar șansele să se înregistreze cantități semnificative de precipitații sunt reduse... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2020, 14:10 (6096 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Cosmin Lazăr și protestul lui civic

Clean Tech, trezește-te!

Cosmin Lazăr și protestul lui civic

Cosmin Lazăr lucrează în construcții. În Anglia! Dar din primăvară e la el acasă, la Ciulnița. Și într-o zi a ajuns la concluzia că așa nu se mai poate și că trebuie să atragă atenția asupra problemelor de mediu de la el din comună. Întâi a spus asta pe pagina lui de Facebook, apoi a creat un grup, Opinia Publică Ciulnița, care a adunat apoape 700 de membri din comună. Așa i-a venit ideea de a organiza protestul. A durat o lună până a obținut aprobările, iar vineri, 25 septembrie 2020, la orele 15,00, le-a dat întâlnire protestata­rilor în fața Primăriei Ciulnița.

Protestatarii lui Cosmin... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2020, 18:05 (6447 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Cursuri on-line pentru profesorii ialomițeni

Cursuri on-line pentru profesorii ialomițeni

Pentru foarte mulți profesori din Ialomița trecerea la învățământul on-line reprezintă o mare provocare. Casa Corpului Didactic din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița și-a modificat programa de cursuri de formare profesională astfel încât dascălii din județul nostru pot învăța să folosească noile resurse tehnologice pentru a preda lecții.

Școala on-line, o alternativă pentru profesori Pandemia de COVID-19 a determinat sistemul de Educație din România să se adapteze noilor condiții. Alterna­tiva descoperită a fost aceea de a in­clude resursele tehnologice în procesul de... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2020, 13:25 (3268 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Dragoș Soare, următorul președinte al PNL Ialomița

Deputatul Gheorghe Tinel face un pas în spate

Dragoș Soare, următorul președinte al PNL Ialomița

Vineri, 2 octombrie 2020, de la orele 11,00, Dragoș Soare și Gheorghe Tinel au organizat o conferință de presă comună. În cadrul întâlnirii, deputatul liberal Gheorghe Tinel a declarat că următorii 4 ani aparțin unei noi generații politice, reprezentată de Dragoș Soare. El a precizat că nu va renunța la calitatea de membru PNL și că nominalizarea la Alegerile Parlamentare din 6 decembrie 2020 este o decizie care va fi adoptată la nivelul Organizației județene. În replică, Dragoș Soare a ținut să precizeze că statutul său din acest moment nu este acela de președinte interimar: «Rolul meu acum este de a rezolva problemele de ordin tehnic din cadrul Organizației... Nu sunt președinte interimar!»... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2020, 17:35 (8010 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Pandemia de COVID-19 pensionează profesorii din Ialomița mai devreme

Pandemia de COVID-19 pensionează profesorii din Ialomița mai devreme

Controversatele măsuri adoptate de autorități cu privire la activitatea din instituțiile de Învăță­mânt în contextul pandemiei de COVID-19 au un impact major asupra resursei umane. Oficialii Învățământului ialomițean au recunoscut public faptul că, la nivelul județului, școala a început cu zeci de cereri de pensionare anticipată din partea cadrelor didactice. «Au fost profesori care au dorit să iasă la pensie! Le-am respectat decizia...» a precizat Steluța Mitrea, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

Mai puțini profesori în școli
Vreme de ani... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2020, 18:45 (10440 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița dă startul campaniei de vaccinare împotriva gripei

Ialomița dă startul campaniei de vaccinare împotriva gripei

Primele 6380 de doze de vaccin antigripal au ajuns la înce­putul săptămânii în județul Ialo­mița. În cel mai scurt timp, acestea vor fi distribuite în cabinetele medicilor de familie. Persoanele care nu sunt incluse în grupele de risc își pot achiziționa vacci­nul din farmacii.

Începe marea vaccinare Ministerul Sănătății a anunțat încă de la sfârșitul lunii august că anul acesta va distribui mult mai devreme vaccinul antigripal. Direcția de Sănătate Publică Ialomița a primit primele doze la începutul acestei săptămâni. Este vorba despre un număr de 6380 de fiole, care urmează să fie... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2020, 17:20 (4818 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: 5 persoane, depistate că nu respectă măsura izolării la domiciliu

În ultimele 24 de ore, forțele de ordine au depistat 5 persoane care nu respectă măsura izolării la domiciliu și peste 50 de persoane care nu purtau mască de protecție în spațiile unde aceasta este obligatorie ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:25
(3685 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1587 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 15 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1587, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 16:05
(1856 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în orașul Căzănești

Joi, 15 octombrie 2020, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Prunului din orașul Căzănești/Ialomița. Pentru remedierea acesteia, echipele de intervenție RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 15:40
(2253 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Concurs de film de scurt metraj cu tematică «Anticorupție»

Direcția Generală Anticorupție, în parteneriat cu Asociația Pro Democrația și Fundația Hanns Seidel România, derulează în perioada octombrie-decembrie 2020 proiectul «#Integritate 2020», în cadrul căruia ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:35
(5501 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 124 de controale, amenzi de 255000 de lei

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna septembrie 2020 un număr de 124 acțiuni de control în domeniul relațiilor de muncă, în urma cărora s-au aplicat sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:20
(2022 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Depistat în flagrant conducând sub influența aloolului

Marți, 13 octombrie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dridu au depistat un bărbat, de 48 de ani, din orașul Fierbinți-Târg, conducând un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:10
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au continuat să acționeze pentru a verifica modul în care se respectă prevederile legale impuse în contextul actual. 60 de persoane au fost sancționate contravențional ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:05
(2756 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1573 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 14 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1573, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 16:05
(2163 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1543 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 13 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1543, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 16:05
(1953 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Autobuze, microbuze, precum și alte autovehicule de transport persoane sau mărfuri vor fost oprite, pentru control, de polițiștii rutieri. Activitățile au loc, simultan, în toate statele membre ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 15:10
(3015 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Acasă în siguranță!»

Anul acesta, ziua de marți, 13 are o dublă însemnătate pentru structurile profesioniste pentru situații de urgență, întrucât marcăm în același timp «Ziua Informării Preventive» și «Ziua Internațională a ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 22:40
(2640 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a unei vane de legătură pe conducta de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 19:35
(5466 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., în jurul orelor orei 3,30, polițiștii din Slobozia, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Scânteia, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de 52 de ani. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:40
(2182 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Lemne confiscate de polițiști

Vineri, 9 octombrie a.c., pe raza comunei Maia, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat în trafic un bărbat, de 42 de ani, din comuna Nuci, în timp ce transporta cu o ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:35
(5128 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, în vârstă de 78 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din municipiul Urziceni într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:25
(2004 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19

Polițiștii ialomițeni, sub autoritatea Instituției Prefectului Ialomița, au continuat să acționeze, în sistem integrat, alături de celelalte structuri, în vederea verificării respectării măsurilor impuse ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:20
(2937 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1527 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 12 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1527, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 16:05
(2541 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1497 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1497, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2020, 16:05
(2618 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1467 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1467, cu 29 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2020, 16:05
(1915 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Traficul rutier a fost blocat în ziua de vineri, 9 octombrie a.c., în zona localității Bărbulești din cauza unui accident rutier în care au fost implicate două autoturisme. În urma impactului au rezultat ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:30
(2704 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 130 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat pe raza județului Ialomița, în ultimele 24 de ore, pentru a verifica modul în care ialomițenii respectă măsurile de protecție sanitară.  ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:25
(2978 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1438 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 9 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1438, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 16:05
(2061 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, începând din noaptea de joi spre vineri, 8/9 octombrie 2020, ora 3,00, și până vineri, 9 octombrie 2020, orele 21,00, județele Ialomița, Călărași și Constanța ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 19:10
(2971 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1423 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 8 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1423, cu 36 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 16:05
(2605 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectorii ANAF Antifraudă au declanșat cea mai amplă verificare a comerțului on-line nefiscalizat

Agenția Națională de Administrare Fiscală, prin Direcția Generală Antifraudă Fiscală, a declanșat operațiunea «Mercur», cea mai amplă acțiune de verificare a veniturilor nedeclarate obținute din comerțul ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 14:25
(4563 vizualizări - 1 comentariu)


CJSU Ialomița: Măsuri de restricție în localitățile Bordușani și Grindu

Creșterea alarmantă a cazurilor de COVID-19 a determinat autoritățile din Ialomița să impună noi măsuri de restricție în scopul de a preveni răspândirea noului Coronavirus. Astfel, Comitetul Județean pentru ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 14:05
(4214 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, sub autoritatea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, au fost desfășurate acțiuni de verificare a respectării măsurilor impuse în contextul stării de alertă, în zone aglomerate ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2020, 19:15
(2270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Marți, 6 octombrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din Slobozia, fiind în serviciul de patrulare și control al traficului rutier pe raza localității Ciochina, au oprit o autoutilitară condusă de ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2020, 19:10
(1888 vizualizări - 1 comentariu)


Accident rutier pe A2-km 130

Accident rutier pe A2-km 130

Pompierii militari au intervenit miercuri, în jurul orelor 12,30, la un accident rutier pe Autostrada A2-km 130, un autotren încărcat cu gresie și faianță părăsind partea carosabilă și intrând într-un parapet ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2020, 17:25
(3533 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o anexă gospodărească din Urziceni

Miercuri, 7 octombrie 2020, în jurul orei 9,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu produs într-o gospodărie din Urziceni. Militarii Detașmentului de Pompieri Urziceni ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2020, 17:20
(2383 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...