Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Copiii din Țăndărei, încurajați să facă mișcare

Copiii din Țăndărei, încurajați să facă mișcare

Autoritățile locale din Țăndărei investesc resurse în sănătatea copiilor din localitate. Astfel, în cadrul Clubului Sportiv «Victoria» al orașului a fost inaugurată și Secția de Handbal, destinată exclusiv fetelor. O decizie în acest sens a fost luată încă de la începutul acestui an, însă ea s-a concretizat abia în urmă cu o săptămână. La sfârșitul săptămânii, pe stadionul din oraș se va desfășura o preselecție pentru alcătuirea lotului de jucătoare.

Start pentru preselecție Echipa de handbal a Clubului Sportiv «Victoria» re­pre­zintă o idee mai veche a reprezentanților administra­ției... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2020, 16:40 (3557 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

Cărțile care scriu istorie la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu»

Cărțile care scriu istorie la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu»

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» din Slobozia adăpostește în rafturile sale două cărți rare care, anul acesta, au împlinit două veacuri și jumătate de la momentul în care au iesit de sub lumina tiparului. Tipărite în Țara Românească și la Paris, cărțile au ajuns în patrimoniul instituției înainte de Revoluție, fiind cumpărate întâmplător de fostele angajate ale Bibliotecii dintr-un anticariat bucureștean. Chiar dacă timpul le-a încărcat paginile de bătrânețe, volumele păstrează încă intacte literele și gravurile cu care au fost ornate și-i așteaptă pe toți cei care se pricep la slavonă și franceză să le descifreze conținutul...

Testamentul unei familii... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2020, 12:20 (4405 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

700 locuri de parcare pentru locuitorii din Fetești

700 locuri de parcare pentru locuitorii din Fetești

La fel ca multe alte orașe din țară, și municipiul Fetești se confruntă cu traficul aglomerat. Tocmai de aceea, autoritățile locale au întocmit un proiect de sistematizare a arterelor de circulație prin realizarea de locuri de parcare. Primele 700 de locuri de parcare au intrat deja în amenajare.

Mai multe parcări pentru feteșteni
Estimările oficiale arată faptul că străzile din municipiul Fetești nu mai pot face în momentul de față traficului care se aglomerează de la o lună la alta. Astfel, administrația locală a realizat un proiect prin care dorește să construiască parcări... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2020, 16:20 (4390 vizualizări - 3 comentarii)

REPORTAJ

Omul care salvează istoria Urziceniului

Omul care salvează istoria Urziceniului

În timp ce autoritățile locale din Urziceni tratează cu indiferență clădirile de patrimoniu ale municipiului, un cetățean a decis să se implice și militează pentru salvarea uneia dintre cele mai vechi moșteniri imobiliare ale orașului: Clădirea «Ștefan Popescu». Dacă astfel de inițiative ar fi mai dese, poate că istoria județului Ialomița nu s-ar pierde în negura timpului...

Casa veche de la colț de stradă
De peste un veac, Clădirea «Ștefan Popescu» stă așezată la capătul uliței mari a Urziceniului, cea care traversează centrul vechi către șoseaua de centură a orașului. În arhivele... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2020, 12:40 (7815 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Luminița Barcari candidează pentru șefia Consiliului Județean Ialomița

A fost validată de Biroul Permanent Național al PNL

Luminița Barcari candidează pentru șefia Consiliului Județean Ialomița

Secretarul de stat în Ministerul Educației, Luminița Barcari este propunerea Organizației Județene a PNL din Ialomița de a candida la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița. PNL Ialomița devine astfel prima organizație politică județeană care nominalizează candidatul la șefia Consiliui Județean Ialomița.

Luminița Barcari intră în cursa electorală
Nu este prima dată când Luminița Barcari intră într-o cursă electorală. La alegerile parlamentare din 2012, aceasta a candidat pe listele Alianței România Dreaptă (ARD) pentru un post în Camera Deputaților, însă a reușit... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2020, 18:20 (11684 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Orașul-stațiune nu poate asigura apa curentă pentru locuitori

Dinastia Moraru asediază Amara

Orașul-stațiune nu poate asigura apa curentă pentru locuitori

În urmă cu 10 ani, administrația Moraru anunța finalizarea investiției într-o nouă sursă de apă potabilă pentru locuitori. La acest moment, Amara se confruntă cu o criză acută de apă curentă. În perioada verii, cererea de apă curentă este de 4 ori mai mare decât capacitatea puțurilor forate în anul 2010! Primarul Ion Măiță susține că vina aparține administrației Moraru, care a gestionat defectuos acest proiect. În replică, fiul lui Victor Moraru, Valentin Moraru, îl cataloghează pe primarul din Amara drept «mincinos». În decursul anilor, apa furnizată locuitorilor din oraș nu s-a mai încadrat în para­metrii de potabilitate impuși de lege...

Moștenirea administrației Moraru... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2020, 14:05 (18865 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

60 cazuri de infecții cu COVID-19 la Azil!

Condamnații de la Centrul de Îngrijire și Asistență din Slobozia

60 cazuri de infecții cu COVID-19 la Azil!

Situație tensionată la Centrul de Îngrijire și Asistență din Slobozia, angajații reclamând lipsa unor măsuri reale de protecție în ceea ce privește noul Coronavirus. Oficialii Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița susțin că fac eforturi pentru a controla situația. «Tot ceea ce ține de noi și este omenește posibil, facem!» declară Paul Marcu, directorul DGASPC Ialomița.

Panică la Centrul de Îngrijire și Asistență din Slobozia
Angajații Centrului de Îngrijire și Asistență pentru persoane... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2020, 18:50 (7744 vizualizări - 14 comentarii)

POLITICĂ

SOARE pentru Slobozia

A început asediul asupra Primăriei

SOARE pentru Slobozia

Joi, 16 iulie 2020, candidatul PNL la funcția de primar al Sloboziei, Dragoș Soare a inițiat o campanie inedită de conferințe de presă. El a declarat că va organiza săptămânal conferințe de presă în zonele unde administrația locală ar fi trebuit să realizeze investiții reale pentru locuitori: «Toți știm ce se întâmplă în Centru... Vom organiza aceste conferințe de presă în cartiere, acolo unde oamenii așteaptă de 30 de ani investiții! Administrația Mocioniu PSD nu a realizat nimic! Iar mandatul lui Adrian Mocioniu s-a încheiat!».

Soare asediază Primăria
Joi, 16 iulie... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2020, 15:20 (7245 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 300 mii de imobile din Ialomița așteaptă să beneficieze de cărți funciare

Planul Național de Cadastru și Carte Funciară, nefuncțional

Peste 300 mii de imobile din Ialomița așteaptă să beneficieze de cărți funciare

Ialomița a intrat în al 5-lea an în care se derulează Planul Național de Cadastru și Carte Funciară (PNCCF), însă situația în ceea ce privește cadastrarea integrală a imobilelor din județ bate pasul pe loc. În toată această perioadă, doar 26% din cele peste 410 mii de imobile din județ au putut beneficia de cărți funciare. Tot ceea ce s-a realizat până în prezent reprezintă doar supra­fețele cadastrate din extravilanul localităților. Astfel, au apărut două «tabere», pe de o parte reprezentanții Oficiului Județean de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița, instituție prin care se derulează PNCCF, și, pe de altă parte, administrațiile locale. OCPI susține faptul că edilii localităților sunt... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2020, 15:05 (3734 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Valeriu Roșca a revenit în funcția de director al DADP Slobozia

Valeriu Roșca a revenit în funcția de director al DADP Slobozia

Demis de primarul Adrian Mocioniu din funcția de director al Direcției de Administrare a Domeniului Public din cadrul Primăriei Slobozia și repus în funcție de Tribunalul Ialomița, Valeriu Roșca s-a întors la muncă. El și-a reluat activitatea în urmă cu o săptămână. «Nu am găsit nimic în neregulă...» a declarat acesta la o zi după reîntoarcerea la serviciu. Procesul său este însă pe rol, urmând să se judece apelul sentinței dată de Tribunalul Ialomița.

Tribunalul Ialomița i-a dat dreptate
Proasta gestionare a lucrărilor de deszăpezire demarate la Slobozia după viscolul din februarie... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2020, 10:50 (9561 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Bazinul Olimpic de Înot pune în pericol sănătatea publică

Slobozia: Bazinul Olimpic de Înot pune în pericol sănătatea publică

UPDATE: Bazinul a fost ÎNCHIS!

Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița au demarat în această perioadă o serie de controale cu privire la activitatea desfășurată de piscinele și spațiile de agrement din județul Ialomița. Singurele nereguli au fost constatate la Bazinul Olimpic de Înot din Slobozia. Administrat de Primăria Slobozia, prin intermediul Clubului Sportiv Municipal, bazinul pune în pericol sănătatea publică din cauza numeroaselor neconformități descoperite în apă. Oficialii DSP Ialomița au recomandat închiderea unității până la remedierea tuturor problemelor.

Verificările sunt în curs Controlul... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2020, 15:10 (8399 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a dezvăluit numele liceelor la care elevii refuză să se înscrie

Admitere computerizată 2020

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a dezvăluit numele liceelor la care elevii refuză să se înscrie

În plin proces de admitere computerizată la licee, în Ialomița există și unități de învăță­mânt la care candidații refuză să se înscrie. Este vorba despre Liceele Tehnologice Căzănești, Urziceni și Țăndărei. Repartizați automat de calculator în ciuda opțiunilor exprimate, elevii cu medii foarte mici la Evaluarea Națională vor studia totuși în aceste instituții. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au explicat faptul că vor lua măsuri în școlile cu rezultate mici la acest examen, considerându-i direct respon­sabili pe directori.

Elevi în școli nedorite Experiența admiterii... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2020, 12:50 (8348 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Lupta pentru viețile ialomițenilor abia acum începe!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu avertizează

«Lupta pentru viețile ialomițenilor abia acum începe!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu se alătură vocilor care susțin că «Legea Carantinei nu este corectă și eficientă». El consideră că protejarea populației ar trebui să reprezinte prioritatea «0» pentru fiecare administrație județeană, indiferent de carențele legislative existente.

Legile, bată-le vina! Participant la bătălia politică a PSD pentru îmbunătățirea Legii privind carantina și izolarea, deputatul social-democrat Ștefan Mușoiu susține că îmbunătățirile aduse nu sunt suficiente. «Legea e întotdeauna perfectibilă! Iar timpul nu a fost suficient pentru a face mai mult. Dar asta nu înseamnă că nu există soluții...»... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2020, 10:55 (4901 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Război între Primăria Slobozia și taximetriști din cauza panourilor despărțitoare

Război între Primăria Slobozia și taximetriști din cauza panourilor despărțitoare

Sub amenințarea amenzilor, șoferii de taxi din Slobozia au fost obligați de administrația locală să-și monteze separatoare între scaunele din față și bancheta din spate, cu scopul de a preveni răspândirea infecției cu SARS-CoV-2. Metoda de protecție are însă nevoie de o omologare din partea unor instituții abilitate, însă deocamdată nu există un cadru legal prin care acest demers să poată fi reali­zat. Șoferii se tem ca mașinile lor să rămână fără Inspecție Tehnică Periodică din cauza se­para­toarelor, așa că preferă să nu le folosească.

Haos în taximetrie Străzile din Slobozia sunt... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2020, 17:05 (11819 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

SPORT

Aron și Obedeanu pleacă la Târgu Jiu

Handbal

Aron și Obedeanu pleacă la Târgu Jiu

HCM Slobozia va beneficia în sezonul viitor de un lot remaniat aproape în întregime. Dacă în privința noutăților mai avem de așteptat puțin, vom vorbi în continuare despre noile destinații ale fostelor noastre jucătoare. Știm deja că Andreea Ivan a plecat la Slatina, Georgescu și Toma la Mioveni, Vartic la Ploiești, Moldoveanu la Constanța, Vacariu la Rapid, Nicolae și Ilie la Cluj, Mouna Jlezi la Zalău, iar Naumenco la Crișul Chișineu Criș, probabil echipa care va profita de retragerea Sloboziei din Liga Națională. La finele săptămânii precedente, s-a lămurit situația altor două foste jucătoare ale echipei noastre, ambele semnând cu CSM Târgu Jiu, echipă de ligă secundă care și-a propus ca obiectiv... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2020, 14:20 (3851 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Debutează Cupa «Pet Star»

Tenis de câmp

Debutează Cupa «Pet Star»

În sfârșit, tenisul de câmp își va reintra în drepturi pe arenele slobozene. Terenurile TenisCon vor găzdui a X-a ediție a Cupei «Pet Star», turneu adresat copiilor din categoriile de vârstă 10, 12, 14 și 16 ani. Competiția va debuta sâmbătă 18 iulie 2020 și, firește, va suporta rigorile impuse de perioada de pandemie. Din păcate, va fi interzis accesul spectatorilor neutri. Fiind vorba despre o competiție adre­sată copiilor, fiecare sportiv va avea alături un însoțitor. Prezența sportivului și a însoțitorului va fi permisă doar pe parcursul meciului pe care îl va avea de disputat. Tuturor partici­pan­ților la acest eveniment li se va controla temperatura. În ciuda pro­blemelor pe care le generează... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2020, 13:10 (4613 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Moraru-omul și opera (VIII)

Moraru-omul și opera (VIII)

În cele ce urmează, cititorii noștri vor înțelege de ce, spre exemplu, adminis­trația județeană nu a fost pentru cine s-a pregătit, ci pentru cine s-a nimerit. Chiar dacă, spre exemplu din nou, persoana aflată conjunctural în fruntea județului nu a fost neapărat cea care a inventat administrația și nici vreun pom lăudat al absorbției de fonduri europene. Concursurile de împrejurări și jocurile de culise din cadrul Partidului Social Democrat i-au propulsat în poziția de șefi ai județului, formațiunea politică având, la rându-i, așteptări firești.

Stăpânii județului
Începând cu... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2020, 11:05 (4318 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii au contribuit cu 70 milioane de lei pentru sistemul de Sănătate

Ialomițenii au contribuit cu 70 milioane de lei pentru sistemul de Sănătate

O  analiză a datelor furnizate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița arată faptul că valoarea sumelor încasate pentru CASS (contribuția pentru asigurări sociale de sănătate) se menține la o valoare scăzută în județul nostru. Până la finele anului în curs, Ialomița trebuie să vireze în bugetul național 190 milioane de lei provenind din plata CASS, iar până în luna mai 2020 va­loarea fondurilor distribuite a atins pragul de 70 milioane de lei. În Ialomița au calitatea de asigurat 231 mii de persoane, însă 20% dintre acestea fac parte din catego­riile de beneficiari scutiți de plata CASS.

Fonduri limitate pentru Sănătate... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2020, 18:55 (2200 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Cazuri de infecție cu SARS-CoV-2 în cadrul Primăriei Urziceni și la Căminul pentru Persoane Vârstnice Balaciu

Noi focare de COVID-19 în Ialomița

Cazuri de infecție cu SARS-CoV-2 în cadrul Primăriei Urziceni și la Căminul pentru Persoane Vârstnice Balaciu

Autoritățile sanitare din Ialomița au confirmat luni, 13 iulie 2020, faptul că la nivelul județului au fost depistate noi cazuri de îmbolnăvire provocate de infecția cu SARS-CoV-2. Acestea au fost identificate în cadrul Primăriei Municipiului Urziceni și la Căminul pentru Persoane Vârstnice «Ing. Vadim Rusu» din comuna Balaciu. În total, 8 persoane din cele două instituții s-au îmbolnăvit de COVID-19.

Anchete epidemiologice în curs
Din primele informații se pare că atât cazurile de la Primăria Urziceni, cât și cel de la Căminul pentru Persoane Vârstnice «Ing. Vadim Rusu» din comuna... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2020, 14:05 (8476 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Mocioniu la final de mandat

3 probleme fără soluții, 4 ani ratați

Administrația Mocioniu la final de mandat

În urmă cu 4 ani (și două săptămâni), pe 24 iunie 2016, Adrian Mocioniu depunea jurământul în calitate de primar al Sloboziei. Promisiunile campaniei sale electorale, vreo 24 la număr, ar fi transformat Slobozia într-un oraș «european». N-a fost să fie, iar spațiul tipografic nu ne permite să le detaliem pe toate. Prezentăm azi doar 3 dintre promisiunile importante lansate la în­ceput de mandat. Promisiuni care, în opinia contri­buabililor slobozeni, ar fi putut fi respectate...

«Groapa lui Stoica», eșecul lui Mocioniu
În 2016, cu o săptămână înainte de alegeri, Victor Moraru... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2020, 10:55 (6100 vizualizări - 8 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
301 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10908, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 August 2021, 16:50
(2429 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10905, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 16:10
(2610 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 13:35
(3725 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10899, fiind înregistrate 9 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:20
(2472 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 30 august 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 30 august 2021, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și achizițiile ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:10
(4047 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunile Mica Publicitate și Publicitate online au fost actualizate!

Secțiunile Mica Publicitate
și Publicitate online au fost actualizate!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri online!

24 August 2021, 21:35


Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Marți, 24 august a.c., pompierii militari ialomițeni au fost anunțați prin apel 112 despre producerea unui incendiu de vegetație uscată în zona Cartier Bora cu degajare mare de fum. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 17:40
(2837 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10890, fiind înregistrate 5 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 16:40
(3645 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 196 mii de lei

Sâmbătă și duminică, 22/23 august 2021, polițiștii au fost solicitați să intervină la 239 evenimente, dintre care 211 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 18:05
(2864 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 23 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10885, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 16:50
(2262 vizualizări - 0 comentarii)


Drogat la volan în Țăndărei/Bărbat din Andrășești, beat la volan și fără permis, a provocat un accident

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 14:05
(4125 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10883, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 16:20
(2048 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

În seara zilei de sâmbătă, 21 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe DN2A, în zona Malu, s-a produs un accident de circulație soldat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 13:15
(5506 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10879, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2021, 16:45
(2018 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Vineri, 20 august a.c., pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 18:30
(2680 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Tânăr din Slobozia, reținut după ce ar fi încercat să violeze o bătrână de 74 de ani!

Un tânăr, de 23 de ani, din Slobozia, a fost reținut de polițiștii ialomițeni, pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns în locuința unei femei de 74 de ani, ar fi încercat să întrețină relații sexuale ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:35
(3818 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10873, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:25
(3035 vizualizări - 0 comentarii)


APIA continuă eliberarea de adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă eliberarea de adeverințe beneficiarilor Campaniei 2021 pentru schemele de plăți directe și măsurile de mediu și climă (scheme de plăți ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:15
(5700 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Urziceni, arestată pentru «furt»

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:40
(2766 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Polițiștii Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de Proximitate din Slobozia au desfășurat activități în scopul prevenirii săvârșirii infracțiunilor contra ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:25
(3792 vizualizări - 3 comentarii)


Un autoturism a fost furat din Urziceni. Suspecții, identificați în Iași!

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat și reținut un tânăr, de 23 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tăinuire».  Alți doi tineri, de 17 și 18 ani, sunt cercetați pentru comiterea ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:10
(3409 vizualizări - 1 comentariu)


Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

În urma unui  apel la 112 în cursul dimineții de vineri, 20 august a.c., pompierii din Fetești s-au deplasat pentru asigurarea măsurilor PSI la o garnitură de tren din stația CFR Ovidiu. Apelul a fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:50
(4758 vizualizări - 0 comentarii)


Accident produs la ieșire din Urziceni

Accident produs la ieșire din Urziceni

Joi, 19 august a.c., in jurul orelor 17,30, pompierii din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și un echipaj SMURD la un accident rutier în ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:40
(3473 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Tânără din Coșereni, la volan cu permisul suspendat

În ziua de miercuri, 18 august a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, la Urziceni, o tânără de 25 de ani, din Coșereni. În urma verificărilor, oamenii legii au constatat că șoferița avea dreptul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:45
(3451 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 113 evenimente, dintre care 104 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată fiind sesizate 1 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:30
(2170 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10867, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:15
(2833 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 august, termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 25 august 2021 este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 14:00
(4556 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

În dimineața zilei de joi, 19 august a.c., pompierii din Slobozia au fost solicitați prin apel 112 să intervină la un incendiu izbucnit la un autocamion, în localitatea Slobozia. Militarii ISU au stins ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 13:00
(2515 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist băut, acroșat de un autovehicul

Marși, 17 august a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că pe strada Arcului din loclaitate s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unui ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:10
(2584 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 14 ani din Slobozia, surprins la volanul unui autoturism

În cursul zilei de marți, 17 august 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au depistat un bărbat, în vârstă de 47 de ani, din județul Dâmbovița, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:05
(4328 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...