Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Andrășești: Accident rutier provocat de un ambulanțier băut

Andrășești: Accident rutier provocat de un ambulanțier băut

Tânăr din Ialomița, mort într-un accident petrecut în județul Buzău

Un angajat al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița a provocat un accident rutier, pe raza localității Andrășești, în seara zilei de duminică, 7 iunie 2020. La fața locului, polițiștii au descoperit că șoferul salvării era băut. Surse medicale susțin faptul că bărbatul nu este la prima faptă de acest gen, dar a fost iertat de superiorii săi de fiecare dată.

Ambulanțier cu dosar penal
Din primele informații, se pare că bărbatul se întorcea de la un spital din București, acolo unde a transferat un pacient. În zona localității Andrășești, a încercat să evite câțiva măgari care... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2020, 12:15 (11413 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Un sfert din localitățile ialomițene nu au rețele publice de apă

Mii de oameni, obligați să bea apă din fântâni

Un sfert din localitățile ialomițene nu au rețele publice de apă

Problema apei potabile pare a fi fără rezolvare în județul Ialomița. Deși au cheltuit milioane de lei pentru amenajarea de rețele publice de apă, un sfert din localități încă sunt dependente de fântâni sau puțuri forate pentru a putea oferi apă de băut locuitorilor. Din fericire, ca­litatea apei de la fântâni este mai bună decât cea furnizată în rețelele publice pe care unele administrații locale au reușit să le construiască.

Ialomița are nevoie de apă Accesul cetățenilor la rețeaua publică de apă a reprezentat, cel puțin pe hârtie, una dintre preocupărilre permanente ale administrațiilor... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2020, 11:05 (4934 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația locală din Țăndărei continuă proiectele edilitare

După ridicarea Carantinei

Administrația locală din Țăndărei continuă proiectele edilitare

După o lună și jumătate de Carantină care a blocat întreaga activitate în orașul Țăndărei, administrația locală face demersuri pentru a relua cele mai importate proiecte edilitare. În perioada următoare vor fi reparate cele mai mari străzi din oraș și parcul central din Țăndărei va fi reamenajat. «Cu pași mici, ne îndreptăm către normalitate... Administrația trebuie să le ofere sprijin tuturor locuitorilor din Țăndărei!» a precizat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Reparația străzilor, o prioritate Perioada de Carantină a blocat nu doar activitatea economică a orașului Țăndărei... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2020, 12:05 (4965 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

Alianța USR-PLUS are candidați pentru jumătate dintre primăriile județului

Semne bune înainte de campanie

Alianța USR-PLUS are candidați pentru jumătate dintre primăriile județului

Născute din dorința de schimbare a actualei clase politice, USR și PLUS a reușit într-un timp relativ scurt să capaciteze o generație. În Ialomița, «generația» USR-PLUS se pregătește activ să ofere alegătorilor o alternativă pentru guvernarea locală. Măsurat, prudent, ardelenește, structurile politice create în 2018 și 2019 capătă consistență și autonomie. «Suntem pe drumul cel bun! Unul în care nu facem compromisuri... Avem candidați pentru jumătate dintre localitățile județului Ialomița, începând cu Slobozia. Aceasta este cea mai mare bucurie a noastră! Și nu ne grăbim, pentru că nu vrem să dezamăgim așteptările celor care cred în noi...» declară Octavian Săvoiu, președintele PLUS Ialomița.... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2020, 13:50 (8223 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții derulate de RAJA Constanța prin Programul Operațional Infrastructură Mare 2014–2020 în județul Ialomița

Investiții derulate de RAJA Constanța prin Programul Operațional Infrastructură Mare 2014–2020 în județul Ialomița

RAJA SA este cel mai mare operator public regio­nal din România în domeniul alimentării populației cu apă potabilă și al epurării apelor uzate și deservește peste 3 milioane de beneficiari din județele Constanța, Ialomița, Călărași, Ilfov, Dâmbovița, Brașov, Prahova și Bacău. RAJA SA este membru fondator al Asociației Române a Apei și, în același timp, este o companie furnizoare de servicii de alimentare cu apă și de canalizare din România, membră IWA (Asociația Internațională a Apei). RAJA SA are o particularitate... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2020, 11:10 (4915 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Peste 200 de elevi ialomițeni vor continua să participe la cursuri on-line

Deși școlile s-au redeschis

Peste 200 de elevi ialomițeni vor continua să participe la cursuri on-line

Nu în toate școlile din Ialomița au început cursurile de pregătire pentru Examenele Naționale. Fie din cauza cadrelor didactice care sufereau de boli cronice, fie din cauza refu­zului părinților de a-i lăsa pe copii la școală, peste 200 de elevi ialomițeni nu au fost prezenți în clase după redeschiderea unităților de în­vățământ. Reamintim faptul că Ministerul Educației a permis accesul în școli, începând cu 2 iunie 2020, pentru elevii de clasa a VIII-a și a celor de a XII-a în vederea participării la cursuri de pregătire înainte de debutul Examenelor Naționale.

Școala on-line, singura soluție... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2020, 13:10 (5092 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Focar de COVID-19 la o croitorie din Urziceni: 21 de persoane, infectate cu SARS-CoV-2

Focar de COVID-19 la o croitorie din Urziceni: 21 de persoane, infectate cu SARS-CoV-2

Punctul de lucru al unei firme de confecții din București, amplasat în Urziceni, a fost închis din cauza COVID-19. 21 de persoane, din cele 47 angajate în cadrul unității, au fost infectate cu noul Coronavirus (SARS-CoV-2). Mai multe verificări au fost demarate de autoritățile din Ialomița.

Pacienții sunt asimptomatici Autoritățile din Ialomița au declanșat o anchetă epidemiologică în care vor să afle cum s-au îmbolnăvit cele 21 de persoane ale croitoriei din Urziceni. Cel mai probabil, acestea nu ar fi avut suficiente materiale de protecție puse la dispoziție de angajator. Rezultatul... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2020, 21:10 (6400 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Analizele DSP nu garantează calitatea apei potabile

Sistemul e putred

Analizele DSP nu garantează calitatea apei potabile

Administrațiile locale din Ialomița furni­zează comunităților apă sub parametrii de potabilitate impuși de legislația în vigoare. Deși practica frizează penalul, Direcția de Sănătate Publică Ialomița acceptă situația sub pretextul unor «programe de conformare». La nivelul județului, doar jumătate dintre localități au contracte de delegare/concesiune ale serviciilor de apă. În restul comunităților funcționează... legea junglei.

Unde-i apă, e... tocmeală!
Conform Legii nr. 458 din 2002 privind calitatea apei potabile, operatorii serviciilor publice de gestionare a apei... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2020, 14:20 (4818 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Schimb de terenuri pentru finalizarea complexului comercial din «Pepinieră»

Oyl Company Holding AG oferă o alternativă municipalității din Slobozia

Schimb de terenuri pentru finalizarea complexului comercial din «Pepinieră»

Săptămâna trecută, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia de joi, 28 mai 2020, consilierii locali au dezbătut propune­rea Oyl Company Holding AG privitoare la finalizarea complexului co­mercial din Cartierul «Pepinieră». Investiția are o valoare estimată de 3 milioane de euro, iar pentru finalizarea ei reprezentanții Oyl Company Holding AG au solicitat consilierilor locali «să accepte un schimb de terenuri». Terenul oferit municipali­tății este si­tuat la ieșire din oraș, în imediata vecinătate a supermarketului Kaufland, și are o suprafață egală cu cea concesionată în prezent.

O dezbatere post-festum... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2020, 11:05 (7213 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Incendiu la Combinatul Chimic Slobozia

Incident de muncă neraportat

Incendiu la Combinatul Chimic Slobozia

bonus: Sindicalistul Ciobanu sfidează

În urmă cu o săptămână, pe rețelele de socializare a apărut o filmare care surprindea, în aparență, un incendiu izbucnit la una dintre instalațiile din cadrul Combinatului Chimic Slobozia. Filmarea a devenit virală, însă incidentul nu a fost raportat. La o săptămână distanță, reprezentanții ISU susțin că nu au cunoștință despre acest incident. Unul dintre angajații Combinatului ne-a declarat sub protecția anonimatului că urmele incendiului au fost șterse în zilele imediat următoare.

Clar ca «bună ziua» Incidentul de la Combinatul Chimic Slobozia a avut loc la sfârșitul săptămânii precedente... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2020, 10:55 (22030 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni: Doi morți și doi răniți într-un accident rutier

Urziceni: Doi morți și doi răniți într-un accident rutier

Grav accident rutier pe șoseaua de centură a municipiului Urziceni, în seara zilei de marți, 2 iunie 2020. În urma impactului dintre două autovehicule, două persoane au murit, iar alte două au fost rănite. Supraviețuitorii au fost transportați cu ambulanțele la spital. Traficul în zona accidentului a fost blocat, șoferii fiind redirecționați pe rute ocoliotoare.

Verificările sunt în curs
Din primele informații, se pare că accidentul rutier s-a produs în zona sensului giratoriu de la ieșirea de pe șoseaua de centură a municipiului Urziceni, către localitatea Bărbulești. Implicate... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2020, 01:00 (4490 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Vor fi investiții macroeconomice pentru Ialomița!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel

«Vor fi investiții macroeconomice pentru Ialomița!»

bonus: «Mocioniu minte!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel a anunțat recent că Ialomița va deveni epicentrul unui nou reviriment economic. El a declarat că primul pas îl reprezintă deblocarea investiției pentru pasajul de la Drajna. Deputatul liberal estimează că investiția de la Drajna va fi inițiată până la sfârșitul acestui an. Deputatul ialomițean susține că ea va fi dublată de investiții similare pentru construirea unui al doilea pod peste râul Ialomița și transformarea Brăila-Slobozia-Călărași într-un drum expres...

PNL mai face un pas În urmă cu câteva zile, deputatul PNL Gheorghe Tinel a anunțat deblocarea... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2020, 19:20 (5201 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Covaciu a plecat, viitorul echipei pare incert

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Covaciu a plecat, viitorul echipei pare incert

HCM Slobozia mai beneficiază o dată de o situație specială și se menține pentru încă un sezon în Liga Națională (s-a mai întâmplat în campionaul 2016-2017, când Ploiești și Deva s-au retras în timpul sezonului și nu a mai retrogradat nimeni direct). De această conjunctură s-au bucurat pe deplin doar suporterii. Paradoxal, pentru conducerea Clubului și reprezentanții Primăriei Slobozia, principalul finanțator al echipei, bucuria a fost umbrită de griji. Bugetul Sloboziei nu a fost nici până acum prea darnic cu handbalul, acest aspect văzându-se în lotul de jucătoare și în rezultatele obținute în ultima vreme. Acum însă, după perioada grea prin care toată omenirea a trecut, municipalitatea pare... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2020, 17:20 (4282 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Se reunesc pe 17 iunie 2020

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Se reunesc pe 17 iunie 2020

Unirea Slobozia face parte din grupul restrâns de 26 de echipe angrenate în competițiile naționale care încă n-au încheiat sezonul. Galben-albaștrii mai au de jucat barajul de promovare în Liga Secundă, care se va derula la finele lunii iulie. Încă nu se știe exact care va fi adversarul Unirii. CS Afumați a dibuit un jucător folosit neregulamentar de Înainte Modelu în meciul direct, terminat la egalitate 1-1. Dacă ilfovenii vor avea câștig de cauză, vor câștiga la masa verde cu 3-0 și îi vor depăși în clasament pe cei de la Mostiștea Ulmu, calificându-se astfel pentru baraj.

«Ne este indiferent cu cine vom juca!»... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2020, 15:05 (4839 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile din Miloșești, acuzate că ar «cosmetiza» rezultatele probelor de apă

Locuitorii comunei beau apă nepotabilă?

Autoritățile din Miloșești, acuzate că ar «cosmetiza» rezultatele probelor de apă

În ianuarie 2020, autoritățile din Miloșești au inaugurat o nouă sursă de apă. Valoarea investiției, finanțată de către Consiliul Județean Ialomița, s-a ridicat la 287 mii de lei. La 5 luni distanță, localnicii susțin că apa nu poate fi consumată. «Nu e bună de băut! Și ca să poată funcționa, iau probe de apă de la fântâna lui nea Fănică, că e singura din Milo­șești care are apă bună de băut...» susține, sub protecția anonimatului, unul dintre săteni. Primarul Nelu Chițoiu res­pinge această acuzație și susține că apa este «foarte bună».

De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere!
Autoritățile... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2020, 11:10 (5758 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Malu: Ambulanță răsturnată în șanț

Malu: Ambulanță răsturnată în șanț

O ambulanță a fost implicată într-un accident rutier în dimineața zilei de luni, 1 iunie 2020, în zona localității Malu. Salvarea, în care se afla o tânără de 19 ani, gravidă la termen, s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea DN2A. Primele indicii arată că șoferul ar fi încercat să evite un câine.

Cercetările sunt în curs Primele informații arată că mașina de ambulanță aparține Substației Urziceni a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Cadrele medicale, o asistentă și un ambulanțier, transportau de la Ion Roată către Spitalul Județean de Urgență Slobozia o tânără de 19 ani... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2020, 15:40 (3735 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Stația de autocar din fața Consiliului Județean a fost desființată

Stația de autocar din fața Consiliului Județean a fost desființată

În urmă cu 3 luni, înainte ca autoritățile județene să se jure cu mâna la piept că bugetul județului va fi sacrificat pentru combaterea pandemiei, Consiliul Județean Ialomița și-a cumpărat un autocar nou-nouț. Până mai ieri, acesta stătea abandonat în fața instituției, drept încă o dovadă că banii publici pot fi cheltuiți după bunul plac al aleșilor. Dar nu despre asta voiam să vă povestim...

Avem precedent. Și Regulament! În urmă cu vreun an, administrația locală era zguduită de un scandal model Garcea, varianta 2019. Un polițist local, deranjat de tupeul unui șofer de autocar rătăcit... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2020, 15:10 (9447 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Conflict instituțional între Consiliul Județean Ialomița și Instituția Prefectului din cauza Programului «Cornul și Laptele»

Conflict instituțional între Consiliul Județean Ialomița și Instituția Prefectului din cauza Programului «Cornul și Laptele»

Suspendat din cauza pandemiei de COVID-19, reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au încercat să continue derularea Programului «Cornul și Laptele». Invocând o serie de acte normative ale Ministerului Agriculturii, aceștia au făcut demersuri pe lângă Comisia pentru «Corn și Lapte», din cadrul Pre­fecturii Ialomița, să aprobe distribuirea în Centrele de Carantină din județ a peste 150 mii de cutii de lapte și aproximativ 2 tone de mere. Retrase din școli, produsele au rămas în depozitele producătorilor și sunt la un pas să expire. Oficialii Prefecturii Ialomița au respins solicitarea, invocând lipsa de competență. Dacă produsele ar fi fost distribuite conform solicitării, Consiliul Județean... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2020, 10:55 (4989 vizualizări - 3 comentarii)

REPORTAJ

«Reportaj de declarații» cu primarul Adrian Mocioniu

Senzațional! Țineți aproape! Numai la Slobozia!

«Reportaj de declarații» cu primarul Adrian Mocioniu

Înainte cu câteva luni de alegerile din septembrie (dacă or fi atunci!) pri­marul Adrian Mocioniu a înviat! Dă cu var borduri, face vizite omagiale prin parcuri, semnează contracte de investiții pe bandă rulantă și... se filmează pe străzile orașului. Iar declarațiile lui sunt atât de savuroase încât ne-am decis să le consemnăm pentru eternitate. Nu de alta, dar știți cum se spune: cine nu-și cunoaște istoria... e condamnat să o repete!

Fractura logică a declarațiilor publice Domnul primar Mocioniu se filmează la costum, așa cum se poartă de obicei. Materialul video e încărcat pe pagina... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2020, 12:20 (11476 vizualizări - 19 comentarii)

SPORT

Marian Moraru, povești de luptător

Lupte libere, CS Amara

Marian Moraru, povești de luptător

Sâmbătă, 3 mai 2020, a fost «Ziua Luptă­torului» și tot atunci am găsit prilejul oportun de a purta o discuție lejeră cu an­trenorul de lupte libere Marian Moraru. Cu toate relaxările produse în ultima vreme, continuăm să ne hrănim din amintiri. Sportul încă face eforturi să revină la viață, dar va mai dura ceva vreme până când va reuși. Noroc că în Ialomița, cu toată viața sportivă extrem de pauperă, avem oameni ca Marian Moraru, care au ce povesti...

Un buzoian la Amara
Puțină lume știe că Marian Moraru este din Buzău. El se confundă cu orașul Amara de atât de mulți ani încât... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2020, 13:55 (4044 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
304 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Un șofer beat a intrat cu mașina în stîlp la Urziceni, în timp ce un biciclist turmentat a fost acroșat la Fetești

Un bărbat de 52 ani, a aflat sub influența băuturilor alcoolice a provocat joi, 13 septembrie a.c., un accident rutier pe strada 1918 din Urziceni. În fapt, șoferul s-a urcat la volan avînd o îmbibație ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:45
(7311 vizualizări - 0 comentarii)


Scuter furat din București, găsit la Sinești

Joi, 13 septembrie, a.c., în jurul orelor 18,30, polițiștii din cadrul Secției Rurale Coșereni au organizat și executat o acțiune pe raza comunei Sinești pentru depistarea autovehiculelor ce figurează urmărite ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:40
(7364 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Bătrîn de 82 ani, înșelat la telefon

În cursul zilei de joi, 13 septembrie a.c., un bărbat de 82 ani, din Fetești, a sesizat Poliția cu privire la faptul că a fost înșelat prin telefon de o persoană necunoscută, care s-a recomandat a fi reprezentantul ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:24
(8148 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Mai puține încasări la bugetul de stat

În luna august 2012 au fost încasate la bugetul general consolidat aproximativ 42,29 milioane lei, cu 13,54% mai puțin decît în aceeași lună a anului trecut. Menționăm că, în luna august 2012, de la bugetul ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:21
(6715 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 28 septembrie 2012, ora 9,00, «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți». Evenimentul se va desfășura la ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:10
(8049 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Andrășești și Ciulnița

Incendii la Andrășești și Ciulnița

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din localitatea Andrășești a fost cuprinsă de flăcări. La fața locului s-au deplasat atît pompierii militari de la Garda ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:08
(9090 vizualizări - 0 comentarii)


Persoane trimise în judecată pentru «trafic și consum ilicit de droguri» pe raza județelor Ialomița, Ilfov și a municipiului București

Două persoane, cu vîrste de 24 respectiv 34 ani, au fost trimise în judecată,  pentru comiterea infracțiunilor de trafic și consum ilicit de droguri. Așadar, polițiștii Serviciului de Combatere a ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:05
(8055 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A găsit un telefon mobil, l-a păstrat și folosit, apoi l-a vîndut. Acum are dosar penal!

Este cazul unui tînăr de 21 ani, din Slobozia, care a găsit pe stradă un telefon mobil pe care, probabil, foarte fericit că norocul i-a surîs, l-a păstrat și l-a folosit, iar ulterior l-a vîndut unei alte ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:04
(11330 vizualizări - 0 comentarii)


Criminal internațional, prins la Slobozia

Descindere în forță a trupelor DIAS în seara zilei de miercuri, 12 septembrie a.c., într-o locuință din Slobozia. Forțele de ordine au reținut un tînăr de 25 ani, din localitate, căutat internațional pentru ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 09:32
(11850 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia criminal


ISU Ialomița în sărbătoare: 164 de ani de la Bătălia din Dealu Spirii

ISU Ialomița în sărbătoare: 164 de ani de la Bătălia din Dealu Spirii

În urmă cu 164 de ani, pompierii români au luptat pe Dealu Spirii pentru a ține piept oștirilor otomane venite să abolească mișcarea de emancipare națională. Evenimentul a fost marcat și de către pompierii ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 09:00
(8462 vizualizări - 2 comentarii)


Tenis de câmp: Sorin Iordache, vicecampion la Timișoara

Tenis de cîmp: Sorin Iordache, vicecampion la Timișoara

Începînd de marți, 11 septembrie a.c., la Timișoara s-a desfășurat un puternic turneu internațional de tenis pentru juniorii pîna în 14 ani, Ialomița fiind reprezentată de un singur sportiv, Sorin Iordache ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 07:05
(5598 vizualizări - 3 comentarii)


Făcăeni: Gălățean prins la braconat

Poliția Fetești a fost sesizată de paznicul unei asociații de vînătoare despre faptul că a depistat pe fondul de vînătoare o persoană neautorizată, care deține o armă cu alice. În temeiul sesizării o echipă ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 07:03
(8848 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr suprins în timp ce încerca să «spargă» o mașină

Jandarmii grupei de intervenție Slobozia care executau o misiune de asigurare a ordinii publice pe raza municipiului, au surprins un tînăr care încerca să deschidă portiera unui autoturism parcat în zona ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 07:01
(7123 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a furat telefonul în curtea școlii

Poliția Fetești a fost sesizată de un minor, de 15 ani, din localitate, despre faptul că, în timp ce se afla în curtea unei școli generale din localitate, i-a fost sustras telefonul mobil. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 06:18
(6937 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

12 Septembrie 2012, 20:05


Anunț de angajare

SC Urban SA angajează
-instalatori pentru lucrări de instalații apă
-muncitori necalificați

pentru reabilitare rețele de apă
Încadrarea se face pe perioadă determinată
Cererile de angajare se depun la sediul societății din Slobozia, str. Vasile Alecsandri, nr. 14

12 Septembrie 2012, 19:50


Slobozia: Din nou înșelăciuni la telefon!

În cursul zilei de marți, 4 septembrie a.c., un bărbat de 63 ani, din Slobozia, s-a prezentat la sediul Poliției și a sesizat faptul că a fost prejudiciat cu suma de 132 euro de către persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 14:58
(7008 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Au furat banii din casă unor bătrîni

Polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți, prin distragerea atenției părții vătămate... Victimele, un bărbat de 82 ani și soția acestuia, o femeie de 79 ani ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 14:53
(11109 vizualizări - 0 comentarii)


Marian Neacșu, liderul Grupului PSD din Camera Deputaților

În data de 3 septembrie 2012, Grupul Parlamentar al Partidului Social-Democrat din Camera Deputaților și-a ales un nou lider, în persoana deputatului de Ialomița Marian Neacșu, acesta asigurînd interimatul ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 14:50
(7772 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Doi tineri din Borănești, «tîlhari» la drumul mare

Doi tineri cu vîrstele de 19, respectiv 30 ani, au fost reținuți pe bază de ordonanță de reținere, fiind cercetați pentru comiterea infracțiunii de «tîlhărie». Fapta, aflată în evidențele Poliției cu autori ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 14:49
(9045 vizualizări - 0 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Concursul Național de Muzică Bisericească «Lăudați pe Domnul!», ediția a V-a, 2012

Marți, 11 septembrie 2012, începînd cu ora 17,00, cu binecuvîntarea și în prezența Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi» din municipiul ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 14:18
(10679 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița

În perioada 1-31 august 2012, inspectorii DSVSA Ialomița au efectuat 85 de inspecții, 7 la centre de prelucrare lapte independente, 27 inspecții în exploatații, 11 la ferme comerciale, 7 inspecții pentru ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:44
(7872 vizualizări - 0 comentarii)


Condeești: Bărbat găsit spînzurat în curte

Miercuri, 5 septembrie a.c., în jurul orei 14,25, un bărbat în vîrstă de 68 ani, din satul Condeești, a fost găsit spînzurat în curtea casei în care locuia. Un vecin care se afla în trecere a văzut trupul ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:42
(8098 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Proiectil descoperit la culesul viei

Un proiectil perforant de artilerie de calibru 100 mm a fost descoperit în după-amiaza zilei de miercuri, 5 septembrie a.c, de doi cetățeni care se aflau la culesul viei, pe raza cartierului Buliga al municipiului ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:40
(9723 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificare legislativ-fiscală la achizițiile intracomunitare

Persoanele juridice și fizice care desfășoară activități economice în mod independent sau exercită profesii libere și au efectuat achiziții intracomunitare de bunuri în luna iulie 2012 sînt obligate să ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:37
(11273 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Bătrînă de 77 ani, izbită de o mașină

În județul Ialomița, traversarea pietonilor prin locuri nesemnalizate și nemarcate corespunzător a stat la baza producerii în luna august a.c. a 7 accidente rutiere, în urma cărora 3 persoane au decedat ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:34
(9215 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 4,52 milioane lei, TVA de rambursat

În luna septembrie2012, la nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice a județului Ialomița se va rambursa taxă pe valoarea adăugată în suma de 4,52 milioane lei, din care s-a propus pentru compensare ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:32
(7618 vizualizări - 0 comentarii)


PD-L Ialomița solicită demisia inspectorului școlar general, Otilia Dumitru

«PD-L Ialomița solicită demisia inspectorului școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, Otilia Dumitru, pentru cele întîmplate la Bacalaureat în acest an» se arată într-un comunicat de ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:31
(8534 vizualizări - 3 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

5 Septembrie 2012, 18:17


Slobozia: Sprijin pentru copiii cu dizabilități

Marți, 4 septembrie a.c., în cartierul Bora din Slobozia a fost inaugurat «Complexul de Servicii-Case de Tip Familial», destinat copiilor cu dizabilități din oraș. Capacitatea complexului este de 36 de ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2012, 17:24
(8381 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...