Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

contraeditorial

între fals absolut și prostie întruchipată

Teoria răului cel mai mic e depășită. Poate a fost valabilă atunci când poporul a avut de ales între un comunist cu mâinile pătate de sângele nostru și un nebun care voia să ne mitralieze pe stadioane. Și apoi iar, între un comunist care deplângea blestemul căzut asupra poporului și alt co­mu­nist care avea să se împuște în prime-time. Acum însă nu mai putem vorbi de răul cel mic pentru că el nu există. Vom alege între un fals absolut care a clamat timp de 5 ani normalitatea fără să miște un deget și prostia întruchipată care ne înspăimântă visceral. Sigur, e vina noastră că am ajuns aici. Am fi putut alege schimbarea, am fi putut alege progresul, un om, un intelectual, un impostor. Acum e însă... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2019, 10:50 (2547 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Creatorul de teste educaționale

Creatorul de teste educaționale

Are 39 de ani si crede în educația individuală. În 2011 a realizat primul său site, invatasingur.ro De-atunci au mai apărut alte 3! Toate destinate elevilor și tine­rilor. Îl cheamă Nicolae Popa și susține că nu se va opri aici: «Viitorul este al celor care învață singuri... Eu pentru ei construiesc aceste site-uri. Și pentru copiii mei, sper!».

invatasingur.ro Nicolae Popa este IT-ist de meserie. O meserie pe care a învățat-o băbește, pe vremea când calculatoarele arătau precum râșnițele de cafea. Adică în anul 1997: «Eu învățam la Pedagogic, dar eram pasionat... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2019, 19:05 (5466 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Senatorul lui Dumnezeu și-a adjudecat funcția de subprefect!

Se schimbă mobila administrativă la Prefectura Ialomița

Senatorul lui Dumnezeu și-a adjudecat funcția de subprefect!

Protocolul dintre PNL și PMP generează primele schimbări administrative. Potrivit acestuia, PMP și-a adjudecat 2 funcții de prefect și 20 de funcții de subprefect la nivelul țării. În Ialomița, senatorul PMP Gabi Ionașcu a propus pentru funcția repartizată, cea de subprefect, pe juristul Sorin Drima. Acesta este proaspăt avocat, jurist cu normă întreagă la primăria Urziceni.

Senatorul lui Dumnezeu a propus Senatorul PMP Gabi Ionașcu a reușit performanța de a o schimba din funcție pe Silica Vali Tudor, subprefectul care trăiește pe post de mobilier de fundal de aproape 2 ani la Prefectura... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2019, 19:10 (19870 vizualizări - 45 comentarii)

SPORT

Încă un joc bun, încă o înfrângere

Handbal, Liga Națională, Corona Brașov-HCM Slobozia 26-23 (14-12)

Încă un joc bun, încă o înfrângere

Din cauza programului competițional încărcat pe care îl are Corona Brașov, această echipă, împreună cu HCM Slobozia au decis să facă rocada în privința locurilor de desfășurare a meciurilor. Astfel, meciul tur s-a jucat sub Tâmpa, urmând ca returul să se desfășoare al Slobozia. Jocul a avut multe fluctuații de scor, HCM Slobozia dând o replică mult peste așteptări. Din păcate, neîncununată de puncte...

Final gestionat greșit Gazdele au avut 4 goluri avantaj în starul jocului, dar echipa noastră a revenit incredibil și chiar a reușit în minutul 23 să conducă cu 12-11, prin reușita jucătoarei... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2019, 18:50 (3023 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Moraru-omul și opera (III)

Moraru-omul și opera (III)

Săptămâna trecută anunțam că vom de­dica cea de-a treia parte a foiletonului nostru administratorului public al județului, Larisa Mihai, femeia care prin sacrificiul ei public i-a adus liniște sufletească și, implicit, sănătate trupească, președintelui Victor Moraru. Vă rugăm însă să mai aveți puțintică răbdare. Pentru că administratorul public mai poate aștepta, însă domnia sa Victor Moraru ba. Atât de nerăbdător este încât a decis ca în 7 luni să realizeze cât a promis în 3 ani... Și pentru că nu vrem să rateze vreo promisiune și să rămână, Doamne ferește!, fără următorul mandat de președinte, i le contabilizăm noi pe toate, ca să-l scăpăm de-o grijă.

O dată vede Ialomița Raportul Președintelui... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2019, 15:20 (4967 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița trebuie să modernizeze spitalul pe care îl administrează!

Până în 2022

Consiliul Județean Ialomița trebuie să modernizeze spitalul pe care îl administrează!

Modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia pare un demers greu de realizat. Cele 6 proiecte concepute de Consiliul Județean Ialomița se află în momentul de față într-o fază incipientă deși, potrivit propriilor declarații ale administrației județene, era necesar ca investițiile să fie deja începute, având în vedere că trebuie finalizate până cel târziu în 2022. Execuția proiectelor este foarte importantă deoarece a stat la baza acreditării unității medicale, fiind garantată atât de autoritățile județene, cât și de oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Valoarea totală a investițiilor se ridică la 160,6 milioane de lei.

Proiecte în impas... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2019, 13:20 (6935 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Schimbarea prefectului și subprefectului, prioritate pentru deputatul PNL Gheorghe Tinel

Schimbarea prefectului și subprefectului, prioritate pentru deputatul PNL Gheorghe Tinel

În cadrul unei conferințe de presă organizată la sediul PNL Ialomița, deputalul PNL Gheorghe Tinel a anunțat public faptul că schimbarea din funcție a prefectului și subprefectului județului Ialomița este doar o chestiune de timp. Acesta nu a dezvăluit însă și cine îi va înlocui pe Gigi Petre și Silica Vali Tudor. «Diligențele noastre sunt făcute pentru a schimba prefectul și subprefectul!» a precizat Gheorghe Tinel.

Se schimbă garda la Prefectura Ialomița? Conferința de presă organizată de deputatul PNL Gheorghe Tinel a avut ca temă rezultatele primului tur al Alegerilor Prezidențiale... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 19:45 (11918 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Luminița Barcari a revenit în fruntea Învățământului ialomițean

Decizie a Ministerului Educației

Luminița Barcari a revenit în fruntea Învățământului ialomițean

Încep schimbările în instituțiile publice din județul Ialomița. Luni, 11 noiembrie 2019, la Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a fost numit un nou inspector ge­neral. Este vorba despre Luminița Barcari, susținută de PNL Ialomița pentru a ocupa această funcție. Numirea Luminiței Barcari s-a făcut prin Ordin semnat de actualul mi­nistru al Educației, Monica Anisie, pentru o perioadă de 6 luni.

Schimbări în fruntea IȘJ Ialomița
Noul ministru al Educației, Monica Anisie, a decis să facă schimbări în ceea ce privește conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Astfel,... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 15:40 (14405 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

SPORT

Eduard Dragomir, argint la Istanbul

Scrimă

Eduard Dragomir, argint la Istanbul

La finele săptămânii precedente, la Istanbul, s-a desfășurat o etapă din Circuitul European de sabie cadeți. Printre remarcații acestei competiții s-a numărat și sabrerul legitimat la CSM Unirea Slobozia, Eduard Dragomir, care a fost finalistul competiției, cucerind medalia de argint. «Eduard confirmă prin acest rezultat atât va­loarea sa, cât și faptul că rezultatele obținute în ultima perioadă nu sunt o întâmplare!» ne-a declarat antrenorul lui Eduard, Marin Cruțu. De remarcat că Eduard este fratele mai mic al lui George Dragomir, sportiv care s-a re­marcat în ultimii ani prin prestațiile excelente, reușite pe plan european și mondial, în turneele cadeților și junio­rilor. Turneul de la Istanbul... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 14:10 (2786 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația din Ciulnița amenință cu evacuarea o familie cu trei copii

Administrația din Ciulnița amenință cu evacuarea o familie cu trei copii

O familie cu 3 copii din satul Ivănești al comunei Ciulnița este amenințată de oficialii Primăriei cu evacuarea. Familia trăiește într-o casă în satul Ivănești, ocupată cu permisiunea autorităților locale în urmă cu 6 ani... Vice­primarul comunei, Ionuț Belu, susține că Vasilică Buturugă, tatăl celor 3 copii, nu se integrează în comunitate...

Povestea lui Vasilică
În data de 17 octombrie 2019, Vasilică Buturugă din satul Ivănești al comunei Ciulnița a fost înștiințat de către autori­tățile locale ca «în termen de 30 de zile de la primirea prezentei să evacuați clădirea în care... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 13:50 (6737 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Metalul Buzău-Unirea Slobozia 0-1

3 puncte muncite

Suprafața sintetică pe care Metalul Buzău își desfășoară meciurile de pe teren propriu este una dintre cele mai antipatice din țară. Multe echipe s-au plâns de uzura acesteia, care nu permite jucătorilor o construcție elaborată, deraind în multe situații traiectoria normală a mingiei. Așa s-a întâmplat și în me­ciul pe care buzoienii l-au avut cu Unirea Slobozia, partidă în mare parte plictisitoare pentru cei prezenți în tribună. Singurul aspect pozitiv în urma celor 90 de minute este faptul că ialomițenii și-au atins sco­pul. S-au întors de la Buzău cu toate cele 3 puncte, dar au muncit mult pentru aceasta. În minutul 2 a venit una dintre puținele ocazii ale jocului, o centrare în careu la care... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 13:10 (2645 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Deputatul Mușoiu prezintă simptome de «disonanță cognitivă»

Deputatul Mușoiu prezintă simptome de «disonanță cognitivă»

«Disonanța cognitivă» reprezintă o stare de tensiune care apare ori de câte ori o persoană are în același timp două opinii care nu numai că nu se susțin una pe alta, dar se și exclud. În cazul deputa­tului Mușoiu, această afecțiune pe care a remarcat-o Daniela Gheorghiu îl afectează încă de la instalarea în funcție. Dovezile sunt nenumărate, căci deputatul Ștefan Mușoiu a avut grijă să le înșire harnic pe pagina sa de Facebook de fiecare dată când PSD i-a cerut-o. Pentru că doamna Gheorghiu a fost mai mult decât explicită, orice comentariu este de prisos. Iar domnul Mușoiu mai are un an la dispoziție să se trateze pe banii noștri. Că tare ne e teamă că mandatul viitor va îngroșa rezerva... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 12:25 (4967 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Curajoase, dar din nou învinse

Handbal, Liga Națională, Minaur Baia Mare-HCM Slobozia 28-25 (16-15)

Curajoase, dar din nou învinse

HCM Slobozia a jucat la Baia Mare împotriva uneia dintre echipele în formă ale campionatului. Minaur are jucătoare de talie internațională, un public avid de handbal și obiectiv clar calificarea în Cupele Europene. Motive suficiente pentru handbalistele noastre să meargă acolo precum mieii la tăiere. Pe teren lucrurile nu au stat deloc așa. HCM Slobozia a luptat cot la cot cu adversarul timp de 45 de minute, irosind multe șanse de a egala. Finalul ne-a amintit, din păcate, de meciurile cu Rapid și Bistrița. Punctăm din nou doar la impresie artistică, iar aceasta nu ține de foame în clasament...

În coasta adversarului... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 11:55 (5472 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

România, cu Moraru selecționer, locul II la Ruse

Lupte libere

România, cu Moraru selecționer, locul II la Ruse

În perioada 8-9 noiembrie 2019, Echipa Națională de Cadeți a României a participat la Turneul Internațional pe echipe «Russenski Legendi», desfășurat în orașul bulgar Ruse. Selecționata țării noastre a avut în componență și trei luptători de la CS Amara: Răzvan Jeaca și Constantin Morar, la 60 kg, și Marian Subțirică, la 65 kg. În finalul competiției, România s-a clasat pe locul II, aspect care ne bucură cu atât mai mult cu cât selecționerul echipei noastre a fost Marian Moraru, coordonator al Secției Lupte de la CS Amara. «Ca antrenor și selecționer mulțumesc tuturor antrenorilor care au trimis sportivii la acest turneu internațional. Felicit toți sportivii care au pus umărul la acest rezultat... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 11:20 (2465 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șpăgile luate de agenții Poliției Autostrăzi-Fetești trebuie probate din nou

Curtea de Apel a decis

Șpăgile luate de agenții Poliției Autostrăzi-Fetești trebuie probate din nou

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au fost obligați să probeze încă o dată faptele de corupție ale agenților Poliției Autostrăzi-Fetești, cercetați penal în cursul anului 2018. Decizia aparține Curții de Apel București și a fost fondată pe un amănunt controversat. Judecătorii din Capitală au explicat faptul că anchetatorii nu au identificat toate persoanele de la care polițiștii au luat mită, iar din această cauză probatoriul anexat dosarului este insuficient. Specialiștii în drept explică faptul că argumentul invocat de magistrații bucureșteni este o excepție fără temei în doctrina Dreptului Penal românesc...

Filmul unei anchete... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 10:10 (6781 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De la Armand la Milano/London și Florin Salam Gheorghe

Evoluția numelor copiilor rromi din Ialomița

De la Armand la Milano/London și Florin Salam Gheorghe

În ultimii ani, o dată cu migrația în statele europene, moda numelor adoptate de conaționalii noștri s-a mo­dificat. Dacă în anii 2000 nume precum Termopan și Armand erau în trend, acum acestea au fost înlocuite cu nu­mele celor mai cunoscuți maneliști și numele capitalelor prin care rromii ialomițeni tranzitează. Evoluția acestora de-a lungul anilor ar putea fi cap­tivantă, dacă nu ar fi atât de ridicolă.

Istoria lui «Armand» În urmă cu 15 ani, nume precum Armand, Bruzli, Eduardo ori Pamela erau des auzite pe străzile localităților unde familiile de rromi din Ialomița trăiau aș­teptând... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2019, 16:35 (3097 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia, 30% dintre diagnostice au fost eronate

În 2018

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia, 30% dintre diagnostice au fost eronate

Deși beneficiază de sume considerabile pentru a-și desfășura activitatea, Spitalul Județean de Urgență Slobozia are restanțe în ceea ce privește calitatea serviciilor medicale. Un document oficial demonstrează faptul că în cazul multor pacienți diagnosticele sunt inexacte sau eronat stabilite. În 2018, pentru 30% dintre bolnavii care au trecut pragul unității medicale se constată o neconcordanță între diagnosticul pe care l-au primit la internare și cel trecut în fișele de externare. Deși i-a fost solicitat un punct de vedere oficial în legătură cu acest aspect, Mariana Iancu, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, a refuzat să ofere detalii, declarând că: «nu am timp să stau de vorbă!»... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2019, 13:25 (23907 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița nu poate stopa abandonul școlar

8,6 milioane de lei, cheltuite degeaba

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița nu poate stopa abandonul școlar

Un proiect european în valoare de 8,6 milioane de lei, implementat în Ialomița cu scopul de a reduce abandonul școlar, nu are rezultatele așteptate. Beneficiarul este Inspectoratul Școlar Județean, ale cărui statistici demonstrează faptul că stoparea acestui fenomen pare imposibilă. Într-un raport oficial al instituției, denumit «Starea Învățământului ialomițean», în ultimii 3 ani școlari numărul elevilor cu risc de abandon s-a menținut la aceleași valori ridicate.

Statistici îngrijorătoare În urmă cu 6 ani, Institutul Național de Statistică și UNICEF România atrăgeau atenția cu privire... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2019, 09:50 (3884 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Proiecte de peste 40 mii de euro

Se întâmplă la Sărățeni

Proiecte de peste 40 mii de euro

Autoritățile locale din comuna Sărățeni sunt pe cale de a im­plementa două proiecte menite să contribuie la siguranța cetățe­nilor: sistem vi­deo de supra­ve­ghere și iluminat public, pro­iecte în valoare de peste 40 mii de euro.

50 camere video la Sărățeni Eugen Tocileanu, primarul co­munei Sărățeni, urmează să implementeze un nou proiect. Acesta dorește să instaleze în întreaga co­mună 50 camere video de supra­ve­ghere. «Acum lucrăm la un proiect pe GAL, respectiv montarea ca­me­relor de supraveghere video... Ca­merele vor fi amplasate în toată lo­calitatea, în special în centrul... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2019, 12:40 (5044 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Serviciile de asistență socială lasă de dorit

În Ialomița

Serviciile de asistență socială lasă de dorit

Un control efectuat de Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Ialomița în cadrul pri­mă­riilor din județ scoate în evidență dezinteresul autorităților locale față de modul în care se acordă servicii sociale beneficiarilor. Toate acestea în condițiile în care, la nivelul județului Ialomița, Asistența Socială rămâne unul dintre domeniile care se bucură de cea mai mare finanțare, bene­ficind de fonduri anuale care depășesc 150 milioane de lei.

Săracii, tratați cu indiferență Controlul efectuat de reprezentanții Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială Ialomița s-a realizat... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2019, 10:20 (3937 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Taximetrist băut, la volan

În cursul nopții trecute, 31 august, polițiști ai Biroului Rutier Slobozia au oprit un autoturism de transport persoane în regim taxi, la volanul căruia se afla un bărbat de 33 de ani, din localitate. ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 19:42
(19104 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni cercetați penal

Polițiștii ialomițeni cercetează trei patroni pentru infracțiuni economice, respectiv evaziune fiscală și fals în înscrisuri sub semnătură privată, prejudiciul reținut în sarcina celor trei depășind 93 ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 19:42
(20819 vizualizări - 0 comentarii)


Rablele, scoase din circulație

Marți, 31 august, în intervalul orar 10,00-14,00, polițiștii rutieri, în colaborare cu reprezentanți ai RAR au acționat în Slobozia, pentru verificarea stării tehnice a autovehiculelor aflate în circulație ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 19:41
(16342 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: I-a furat laptopul din casă

Polițiștii ialomițeni au reușit să rețină un tînăr de 19 ani din Grindu, suspect de comiterea unui furt. Furtul a fost sesizat polițiștilor, sîmbătă, 28 august, cînd victima, un bărbat de 28 de ani din ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:46
(17133 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grindu furt laptop


Fetești: Băut la volan

Luni, 30 august, polițiștii feteșteni au oprit în trafic, pentru un control de rutină, un autoturism condus de un bărbat, de 33 de ani, din localitate. Pentru că mirosea a alcool, polițiștii l-ai testat ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:44
(19934 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Femeie de 83 de ani, dispărută de la domiciliu

La începutul săptămînii, luni, 30 august a.c., în jurul orei 14,00, un bărbat din Urziceni a reclamat polițiștilor din localitate despre faptul că Alexandra Elisabeta, de 83 de ani, din localitatea Manasia ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:42
(16904 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul Cristina Pocora îl vrea pe ministrul Șeitan la coșul de gunoi

Într-un comunicat remis presei, Cristina Ancuța Pocora, președintele Comisiei de Egalitate de Șanse din Camera Deputaților, condamnă activitatea ministrului Muncii, Familiei și Solidarității Sociale, Mihai ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:32
(18208 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 19:34
(11079 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 19:20
(11503 vizualizări - 0 comentarii)


Trei cazuri suspecte în Ialomița: Virusul West Nile alertează autoritățile

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița s-a întrunit marți, 31 august, în vederea analizării situației legate de apariția cazurilor de îmbolnăvire cu virusul West Nile.
La nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 18:52
(19159 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierul Florin Mangiurea, medaliat cu aur și bronz la Campionatele Mondiale

Plutonierul Florin Mangiurea, sportivul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu», a reușit o performanță unică în istoria locală. El a obținut două medalii pe podiumul Campionatelor ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 18:47
(21257 vizualizări - 8 comentarii)


Polițist din Țăndărei, bătut chiar în sediul Poliției

Doi bărbați din Țăndărei, de 30, respectiv 26 de ani, sînt cercetați penal pentru infracțiunea de de ultraj după ce, nemulțumiți de faptul că fratele lor, de 19 ani, urmează a fi sancționați contravențional ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 11:46
(16551 vizualizări - 11 comentarii)


APIA prelungește termenul de depunere a cererilor pentru motorină

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește că termenul limită de depunere a cererii de acord prealabil pentru acordarea ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură este ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 11:44
(19782 vizualizări - 0 comentarii)


În atenția producătorilor de lapte

Astăzi, 31 august 2010, este ultima zi de depunere a cererilor pentru schemele de ajutor specific finanțate din Fondul European de Garantare Agricolă și destinate producătorilor de lapte din zonele defavorizate ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 11:42
(16593 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accidente

Alexeni: Beat la volan, a dat în marșarier și a acroșat un pieton În cursul zilei de sîmbătă, 28 iulie a.c., în jurul orelor 21.30, Poliția Slobozia a fost sesizată prin Serviciul Național ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:24
(15432 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A alimentat mașina, dar a «uitat» să plătească

Duminică, în jurul orei 18.30, Poliția Urziceni a fost sesizată de angajații unei stații de alimentare cu carburant despre faptul că o persoană necunoscută ce conducea un autoturism înmatriculat în județul ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:13
(16461 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni PECO


Slobozia: Pistol cu gaze, deținut ilegal

Polițiștii au depistat un bărbat, de 21 de ani, domiciliat în Slobozia, care deținea fără drept un pistol cu gaze, de calibru 9 mm, procurat din Bulgaria și introdus ilegal în România. Polițiștii au ridicat ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:12
(18217 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Urmărit național și internațional, depistat de polițiști

Sîmbătă, 28 august a.c., polițiști din Țăndărei au identificat, reținut și încarcerat în Penitenciarul Slobozia, un bărbat în vîrstă de 26 de ani, din localitate, urmărit național și internațional din luna ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:12
(16184 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei UG


În cazul accidentului de la Iazu, făptuitorul a mințit!

Vineri, 27 august a.c., ora 15.00, polițiștii Biroului Rutier Slobozia au dispus măsura reținerii, pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, pentru un tînăr, de 23 de ani, din comuna Traian, implicat în accidentul ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:11
(16526 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident update


Urziceni: I-au dat foc la casă

Un incendiu a izbucnit în cursul nopții de duminică spre luni, 29/30 august a.c., în municipiul Urziceni. La sosirea pompierilor la locul intervenției, focul cuprinsese cele 3 încăperi ale casei, extinderea ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:56
(17002 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Perieți: Polițist lovit de infractor

La sfîrșitul săptămînii precedente, joi, 26 august un polițist a fost lovit de un infractor. Bărbatul, condamnat anterior la o pedeapsă cu închisoarea de 18 ani, pentru infracțiunea de omor a fost reclamat ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:40
(23135 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți scandal


Lilieci: Accident provocat de explozia unui cauciuc

La sfîrșitul săptămînii trecute, joi, 26 august, în apropierea localității Lilieci, s-a produs un accident rutier. În timp ce un bărbat de 41 de ani, din comuna brăileană Șuțești conducea o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:40
(20777 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Bărbulești: Incendii

Vineri, 27 august, la ora 15.40, pompierii au acționat în comuna Bărbulești, unde rezerva de furaje a unui cetățean a fost cuprinsă de flăcări. Un copil de 4 ani s-a jucat cu focul în imediata apropiere ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:40
(19736 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Lovit de mașină după ce a căzut pe șosea

Joi, 26 august, în municipiul Urziceni s-a produs un accident rutier în urma căruia o persoană a fost rănită. Pe scurt, în timp ce un bărbat, de 42 de ani, din comuna Ion Roată, conducea un autoturism, ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:39
(14639 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Valea Ciorii: Tîlhari prinși de polițiști

Tîlhărie, furt, furt calificat și violare de domiciliu sînt infracțiuni ce se rețin în sarcina a doi frați din comuna Valea Ciorii. Cei doi, de 23, respectiv 28 de ani au fost arestați pentru o perioadă ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:39
(22382 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Arderi necontrolate de miriști

Șapte incendii la miriști au solicitat intervenția pompierilor, începînd de vineri, 27 august a.c. Astfel, în jurul orei 15.00, la dispeceratul Inspectoratului a fost anunțată manifestarea unei arderi necontrolate ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:39
(18697 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Adolescent de 16 ani, mort în accident rutier

O persoană și-a pierdut viața și alte două au fost rănite în urma unui grav accident rutier produs în noaptea de joi spre vineri, respectiv 26 spre 27 august la ieșire din localitatea Iazu către Smirna ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:38
(20576 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Unirea Urziceni-FC Vaslui, în vizorul jandarmilor

Jandarmii ialomițeni participă la ascest sfîrșit de săptămînă la spectacolul fotbalistic ce se va desfășura la Urziceni. În număr de aproximativ 100 de militari, jandarmii vor încerca să asigure măsurile ...[citește_toată_știrea]

27 August 2010, 16:01
(17512 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Ca să se răzbune pe părinți, a dat foc magaziei de cereale

Un bărbat de 43 de ani, din Grindu, a fost arestat preventiv pentru 29 de zile după ce, în urmă cu două zile, ca răzbunare, a incendiat o magazie de cereale aparținînd părinților săi. Luni, 24 august a ...[citește_toată_știrea]

26 August 2010, 17:56
(17785 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Biciclist accidentat

Miercuri dimineață, 25 august a.c., în jurul orei 9.30, Spitalul Municipiului Urziceni a sesizat Poliția despre faptul că pe DJ101, în apropierea comunei Jilavele, s-a produs un accident rutier. Astfel ...[citește_toată_știrea]

26 August 2010, 17:54
(17875 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...