Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Militar ialomițean ucis în atentatul de la Kabul

Militar ialomițean ucis în atentatul de la Kabul

În noaptea de luni spre marți, 2/3 septembrie 2019, la Ambasada României din Kabul a avut loc un atentat terorist. Un militar român, originar din Fierbinți Târg, a fost ucis... Vasile Rădună a plecat din țară în luna aprilie a acestui an, cu o zi înainte ca tatăl lui să fie înmormântat. «Este o zi neagră pentru comunitate! Vasile Rădună mi-a fost coleg din școala generală până la liceu. Era un om bun!» declară primarul localității Fierbinți Târg, Dobrică Pârvu. Pentru moment, nu se cunosc amănunte privitoare la repatrierea trupului militarului decedat. Ministerul Apărării Naționale a refuzat să ofere informații suplimentare. (foto mediafax)... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2019, 17:10 (10091 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Concurs contestabil la Oficiul Cadastru și Publicitate Imobiliară-Fetești

Concurs contestabil la Oficiul Cadastru și Publicitate Imobiliară-Fetești

Un director tehnic al Primăriei Fetești este acuzat că încearcă să-și angajeze «cunoștința» la filiala din Fetești a Oficiului de Cadastru și Publicitate Imo­biliară Ialomița. Marius Ștef, directorul in­stitu­ției, le cere martorilor oculari să facă contesta­ții scrise. Joi, 5 septembrie a.c., se va desfășura proba orală...

Povești sordide de provincie
Slujbele la stat sunt sinecuri pe viață. Iar dacă obții una la punctul de lucru al OCPI din Fetești, se cheamă că ți-a pus Dumnezeu mâna în cap. Mugurel Gabor, director al Direcției Tehnice din Primăria Fetești știe, că doar și... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2019, 20:40 (14189 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

SPORT

Victoria băncii de rezerve

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Înainte Modelu 2-0

Victoria băncii de rezerve

bonus: Dacia Unirea Brăila-Recolta Gheorghe Doja 3-2

Unirea Slobozia a făcut în această vară 12 transferuri, iar acest lucru încă se vede. Se fac totuși pași importanți la capitolul omogenitate... După victoria de la Limanu și insuccesul din Cupa României cu CS Tunari, a venit jocul pe teren propriu, contra celor de la Înainte Modelu. Călărășenii antrenați de simpaticul Marcel Ploaie repre­zintă o trupă incomodă, care i-a dat Unirii bătăi de cap în repetate rânduri. Enache Costea a rămas și acum fidel sistemului de joc 4-3-3 dar, de această dată, rezultatele au întârziat serios să apară. A fost o primă repriză în care cele două combatante și-au găsit greu ritmul. Primele ocazii de gol create i-au scos în evidență pe cei doi portari.

... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2019, 16:20 (5047 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Suport psihologic pentru bătrâni, la Centrul «Răsărit în Amurg»

La Slobozia

Suport psihologic pentru bătrâni, la Centrul «Răsărit în Amurg»

Săptămânal, cei peste 600 de vârstnici ai Centrului «Răsărit în Amurg» beneficiază de consiliere psihologică. Bătrânii discută cu un psiholog despre problemele de viață cu care se confruntă. În această săptă­mână, aceștia au învățat cum să-și de­pășească aceste probleme prin dans.

Ora de consiliere Consilierea psihologică de care au parte bătrânii din cadrul Centrului «Răsărit în Amurg», se desfășoară în fiecare zi de luni. Preț de o oră, de la 10,00 la 11,00, aceștia discută cu un psiholog despre toate problemele care-i apasă. Specialistul le oferă sfaturi practice, astfel încât aceștia... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2019, 14:20 (3774 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

La o secundă de victorie

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-CSM Slatina 25-25 (9-12)

La o secundă de victorie

Debutul în noul sezon de Liga Florilor n-a fost tocmai cum și l-au dorit jucătoarele și spectatorii slobozeni. O secundă le-a despărțit pe elevele lui Gheorghe Covaciu de bucuria obținerii celor 3 puncte. O desprindere banală a Lorenei Ostase a lăsat Slobozia doar într-un punct... Până atunci însă au mai fost perioade în care jocul HCM nu a funcționat cum trebuie...

Start timid Doar 10 minute a stat meciul dintre HCM Slobozia și CSM Slatina sub sem­nul echilibrului. Experiența oltencelor și-a pus apoi amprenta și, treptat, acestea s-au distanțat. În minutul 23 era 10-5 pentru oaspete... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2019, 13:55 (4291 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Denisa Negoiță, campioană națională

Lupte pe plajă

Denisa Negoiță, campioană națională

În perioada 28 august-1 septembrie 2019, la Mamaia s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte pe Plajă. În competiția Cadetelor, elevele lui Marian Moraru de la CS Amara au ținut din nou steagul sus. După o suită de 6 victorii, Denisa Negoiță a devenit campioană națioanlă la categoria 50 kg. «Mă bucură rezultatul, dar mai cu seamă evoluția Denisei. Nisipul este o su­prafață care o avantajează și acest lucru s-a văzut din plin la această competiție!» ne-a declarat Marian Moraru. Cu Denisa campioană națională, Elena Morar pe locul 5 și Valentina Mihăiescu pe 7, CS Amara a terminat pe locul 2 în clasamentul pe echipe al categoriei Cadetelor. De remarcat și locul 4 ocupat de Marian Stanciu în competiția... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2019, 12:40 (2890 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Control intern la Dispeceratul 112 al Poliției ialomițene

Control intern la Dispeceratul 112 al Poliției ialomițene

Oficialii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au dipus o verificare internă la Dispeceratul 112 al instituției. Controlul este realizat ca urmare a unui apel la 112 înregistrat vineri, 30 august 2019, în care un cetățean ar fi reclamat faptul că șoferul de 19 ani care a provocat accidentul grav produs în dimineața zilei de sâmbătă, 31 august 2019, ar fi circulat cu viteză pe străzile din Reviga. Omul a reclamat în spațiul virtual că deși a alertat polițiștii, nimeni nu a intervenit. Respectivul conducător auto se afla în stare de ebrietate, acesta având o alcoolemie de 0,63 miligrame alcool pur în aerul expirat.

Filmul unei tragedii... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2019, 20:05 (8361 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Cetățenii sesizează poluarea produsă de Clean Tech

Revoltă la Ciulnița

Cetățenii sesizează poluarea produsă de Clean Tech

Vineri, 30 august 2019, la Garda de Mediu Ialomița, opt cetățeni din localitatea Ciulnița au depus sesizări privind poluarea produsă de Clean Tech. Este ultimul episod din scandalul public care durează de mai multe luni... Reamintim că firma Clean Tech Internațional are probleme de mai mulți ani, perioadă în care atât cetățenii, cât și autoritățile au depus zeci de sesizări legate de aspectul poluării produse.

Poluarea Clean Tech
La începutul lunii august 2019, în urma zecilor de sesizări din partea cetățenilor și ale autorităților, Agenția de Mediu Ialomița a demarat procedura... [citește_tot_articolul]

30 August 2019, 17:50 (10229 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sistemul de colectare selectivă a deșeurilor la Slobozia este un eșec

Autoritățile locale recunosc

Sistemul de colectare selectivă a deșeurilor la Slobozia este un eșec

Joi, 29 august a.c., în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia, primarul Adrian Mocioniu a recunoscut că sistemul de colectare selectivă a deșeurilor la Slobozia este un eșec. Reamintim că administrația Mocioniu a investit peste 200000 de lei în module de colectare selectivă a deșeurilor. Conform declarațiilor făcute de primarul Sloboziei, deșeurile reciclabile nu pot fi valorificate în Ialomița.

Dacă tăcea, primar rămânea
Primarul Adrian Mocioniu a declarat în cadrul ședinței Consiliului Local că deșeurile colectate selectiv la nivelul municipiului nu pot fi valorificate... [citește_tot_articolul]

30 August 2019, 14:20 (6380 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cuplul Neacșu-Moraru, oficializat!

Las Fierbinți e sediul PRO România

Cuplul Neacșu-Moraru, oficializat!

Miercuri, 28 august 2019, la drum de seară, Luceafărul politicii ialomițene, Marian Neacșu și Soarele administrației publice locale, Victor Moraru, au prezidat o întâlnire politică în Vestul județului, la Fierbinți. Oficial, cei doi au strâns primarii și viceprimarii din zonă pentru a creiona un program investițional în energie și gaze pentru populație. În fapt, cei doi, susținuți de deputații PSD Andrei Pop și Mihăiță Găină, au negociat pe bază de promisiuni  înființarea unui pol politic al PRO România în Vestul județului, cu epicentrul la Fierbinți. Amfitrionul evenimentului a fost ex-primarul orașului Fierbinți, Iusein Iuksel, care a pus la bătaie doi berbecuți și două vedre cu vin prima... [citește_tot_articolul]

30 August 2019, 13:10 (9849 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru semnează contractele ex-președintelui Ciupercă

Nu e pentru cine se pregătește!

Președintele Moraru semnează contractele ex-președintelui Ciupercă

În ultima decadă a lunii august 2019, în prezența viceprim-ministrului Daniel Suciu, președintele Victor Moraru a semnat un contract de finanțare de 133 milioane de lei pentru reconstruirea și modernizarea a 47,5 km de drum județean în Ialomița. Semnarea contractului reprezintă rezultatul muncii ex-președintelui Silvian Ciupercă și a echipei coordonate de acesta în perioada în care a condus Consiliul Județean Ialomița.

Unii cu munca, alții cu pixul
Președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, și Ministrul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, viceprim... [citește_tot_articolul]

29 August 2019, 20:10 (4794 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, în Cartea Recordurilor

Cartierul Gării Noi are stâlpii de iluminat în mijlocul trotuarelor!

Proprietarii de case din Cartierul Gării Noi din Slobozia au trăit 10 ani fără sistem de iluminat stradal. Acum, stâlpii de iluminat au fost instalați în mijlocul trotuarelor! Autoritățile susțin că vina aparține proiectantului, respectiv Institutul de Proiectare Cercetare si Tehnica de Calcul în Construcții SA. Proiectul tehnic a fost realizat în 2010 și refăcut de două ori în decursul anilor care au trecut...

Trăim pe picior mare
În urmă cu 2 ani, Mediafax prezenta o știre privind apariția unui stâlp de electricitate în mijlocul drumului, la Caracal. Nu este un caz... [citește_tot_articolul]

28 August 2019, 20:20 (12236 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Senatorul PSD Marian Pavel nu vrea președinte la Senat

Senatorul PSD Marian Pavel nu vrea președinte la Senat

Senatorul PSD Marian Pavel a declarat că nu dorește funcția de președinte al Senatului, ce urmează a se vacanta după demisia actualului președinte, Călin Popescu Tăriceanu. Șeful PSD Ialomița susține că «am prea mult de lucru în teritoriu...».

Pavel rămâne în umbră Secretar al Senatului României, senatorul PSD Marian Pavel este unul dintre potențialii candidați pentru funcția lăsată vacantă de Călin Popescu Tăriceanu, după demisia acestuia de la șefia Camerei Superioare a Parlamentului. Senatorul PSD Marian Pavel susține însă că nu își dorește această funcție. «În momentul de față sunt unul dintre liderii informali ai PSD... Dar nu voi candida la președinția Senatului! Eu îmi cunosc locul și competențele, consider că este o pălărie prea mare pentru capul meu... În schimb, vă pot spune cine sunt oamenii pe care îi voi susține. Robert Cazanciuc pentru președinția Senatului și Radu Cosmin Preda pentru funcția de lider de grup!»... [citește_tot_articolul]

28 August 2019, 18:40 (6529 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Partidul va decide cine vine primar la Slobozia!»

Ex-primarul PSD Alexandru Stoica

«Partidul va decide cine vine primar la Slobozia!»

Alegerile Locale de anul viitor se apropie și, implicit, PSD Ialomița își manifestă preocuparea pentru identificarea unui candidat viabil pentru (re)câștigarea fotoliului de primar al Sloboziei. Suplimentar, conducerea social-democrată a decis și realizarea unui sondaj în acest sens... Revenind, singurul candidat cu suficientă notorietate pe care PSD îl are ar fi ex-primarul Alexandru Stoica. Acesta nu declină oferta, dar susține că «partidul este cel care decide!».

Mult a fost, puțin a mai rămas Scenariile privind nominalizarea unui candidat pentru Alegerile Locale din 2020 la Slobozia... [citește_tot_articolul]

28 August 2019, 18:15 (13489 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firimituri bugetare pentru reparațiile școlilor și grădinițelor din Slobozia

Firimituri bugetare pentru reparațiile școlilor și grădinițelor din Slobozia

Pregătirile pentru noul an școlar au intrat în linie dreaptă în municipiul Slobozia. Cele 14 școli și grădinițe din oraș lucrează la foc continuu pentru a-i putea primi pe elevi și preșcolari în cele mai bune condiții. Anul acesta, instituțiile au fost nevoite să se descurce cu resturile financiare rămase în urma redistribuirii fondurilor pentru Învățământ de către Primăria Slobozia...

Pregătiri pe ultima sută de metri
Peste aproximativ o lună debutează noul an școlar. Tocmai de aceea școlile și grădinițele din Slobozia lucrează la foc automat pentru a-și finaliza lucrările de... [citește_tot_articolul]

27 August 2019, 13:10 (6728 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investigații medicale «prin corespondență» la Spitalul Slobozia

Investigații medicale «prin corespondență» la Spitalul Slobozia

Dotat cu 3 aparate Computer Tomograf, Spitalul Județean de Urgență Slobozia realizează cu greu investigații cu aceste echipamente. Nu de puține ori, pacienții au fost obligați să meargă la spitalele din București sau Constanța pentru examene CT. Reprezentanții instituției au găsit totuși o soluție pentru remedierea acestei probleme... Ei încearcă să apeleze la sistemul de Teleradiologie, care presupune interpetarea la distanță a imaginilor imprimate pe filmele de aparatele Computer Tomograf. Cât privește costurile acestor servicii, oficialii Spitalului Slobozia nu au făcut nicio declarație. Casa Județeană de Asigurări de Sănătate susține că nu există fonduri pentru a plăti acest tip de servicii... [citește_tot_articolul]

26 August 2019, 11:05 (5611 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

O tânără din Slobozia a murit înecată în apele Ialomiței...

O tânără din Slobozia a murit înecată în apele Ialomiței...

Gest necugetat al unei tinere din Slobozia. În cursul zilei de vineri, 23 august 2019, aceasta s-a sinucis înecându-se în râul Ialomița... Trupul femeii a fost observat de un trecător, plutind pe apă în zona podului rutier de la intrarea în oraș. Polițiștii au deschis o anchetă în acest caz.

Cercetările sunt în curs Potirivit medicilor Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, vineri, 23 august 2019, în jurul orelor 15,00, un bărbat a sunat la 112 și a declarat faptul că a văzut plutind pe apa râului Ialomița un trup uman. Medici, dar și paramedici SMURD s-au deplasat la fața locului... [citește_tot_articolul]

24 August 2019, 13:20 (12621 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

«Pentru mine, comunitatea contează cel mai mult!»

Primarul comunei Ograda, Lilian Badea

«Pentru mine, comunitatea contează cel mai mult!»

Primarii localităților din Ialomița implementează proiecte de asfaltare, canalizare, lucrări de extindere alimentare cu apă ori stații de epurare... Prin intermediul proiectelor de investiții pe care le dezvoltă, și primarul Lilian Badea își dorește să realizeze din comuna Ograda o comună europeană. «Pentru mine, comunitatea contează cel mai mult! Eu trebuie să las ceva în urma mea, ca primar, că de aceea am fost ales de oameni...» susține edilul.

O comună sănătoasă Edilii localității Ograda se pregătesc de începerea noului an școlar. Astfel, pentru Școala Gimnazială «Ionel Perlea»... [citește_tot_articolul]

24 August 2019, 12:55 (3906 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

S-a întâmplat la Slobozia: Bruscați de polițiști!

S-a întâmplat la Slobozia: Bruscați de polițiști!

Intervenție cu scandal a polițiștilor în centrul Sloboziei. Doi agenți ai Serviciului Rutier au fost filmați în timp ce încearcă să imobilizeze doi cetățeni, folosind forța. Imaginile au devenit virale pe rețelele de socializare și au provocat un val de reacții în rândul opiniei publice. Șefii agenților s-au sesizat și au demarat o anchetă internă (vezi aici filmul integral).

«Când nu te supui, asta pățești!» Potrivit imaginilor, doi agenți ai Serviciului Poliției Rutiere se... [citește_tot_articolul]

23 August 2019, 18:40 (19112 vizualizări - 63 comentarii)

EVENIMENT

«Politică în interesul Învățământului», în școlile din Ialomița

«Politică în interesul Învățământului», în școlile din Ialomița

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a demarat procedurile pentru «detașarea în interesul Învățământului» a directorilor și directorilor adjuncți de școli și grădinițe. 33 de șefi ai instituțiilor de învățământ din județ vor fi evaluați în această perioadă. De asemenea, de la 1 septembrie a.c., o parte dintre inspectorii de specialitate ai Inspectoratului Școlar Județean Ialomița vor fi înlocuiți din funcție. Pentru această schimbare, oficialii Învățământului ialomițean așteaptă avizul Ministerului Educației. Surse din cadrul instituției au explicat faptul că vor fi păstrați doar inspectorii apropiați PSD Ialomița...

Procedură în plină desfășurare... [citește_tot_articolul]

23 August 2019, 12:10 (10059 vizualizări - 21 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
303 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Marți, 8 iunie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 12:40
(2381 vizualizări - 0 comentarii)


Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Cu ocazia Zilei Copilului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a organizat marți, 1 iunie a.c., concursul de desene «Siguranța în culorile copilăriei».  Astfel, elevi ai Liceului de Arte ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 18:30
(2567 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Marți, 1 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10751, cu un singur caz mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 16:15
(3161 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Accident rutier pe podul peste râul Ialomița din zona localității Coșereni. Potrivit informațiilor, evenimentul rutier s-a petrecut în ziua de marți, 1 iunie a.c., când un autoturism a intrat într-un parapet ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 15:40
(2260 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Se aplică în continuare amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 48 de ore, au fost organizate și desfășurate în sistem integrat acțiuni punctuale, fiind vizate, în special zonele aglomerate, zonele de agrement, centrele comerciale, restaurantele și mijloacele ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 17:05
(3267 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Luni, 31 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10750, cu un singur caz mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 16:40
(2579 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei victime

Ialomița: Două accidente, trei victime

Luni, 31 mai a.c., în jurul orei 10,30, salvatorii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 15:40
(1654 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Dridu

Accidente la Urziceni și Dridu

Polițiștii ialomițeni au intervenit în cazul a două accidente rutiere petrecute în ziua de duminică, 30 mai a.c., pe șoselele din județ. Primul eveniment rutier a fost anunțat la numărul de urgență 112 ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 21:00
(4019 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 30 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10749, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 16:35
(1821 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 29 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10745, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2021, 16:40
(1052 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 31 mai-4 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:15
(7038 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Fetești

39 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate în numai 2 ore de polițiștii feteșteni în cadrul unei acțiuni de prevenire a infracționalității stradale, riscului rutier precum și respectarea măsurilor ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:10
(1603 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Joi, 27 mai 2021, polițiștii ialomițeni au verificat 105 locații, 53 de societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă și 59 de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:05
(1498 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 28 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10743, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 16:35
(2037 vizualizări - 0 comentarii)


Casieriile RAJA Constanța, închise de 1 iunie

Marți, 1 iunie 2021, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Abonații pot folosi serviciile online pentru efectuarea plăților, precum ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 13:35
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au fost solicitați în dimineața zilei de vineri, 28 mai a.c., în jurul orei 1,00, în comuna Bărcănești, pentru extragerea unui cal căzut într-o ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 12:25
(3630 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Indemnizații de șomaj pentru tinerii absolvenți

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduc la cunoștință tinerilor absolvenți de gimnaziu, liceu, profesional, special, postliceal sau superior posibilitatea obținerii ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:20
(3627 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: A încălcat măsura izolării la domiciliu

Joi, 27 mai a.c., polițiștii ialomițeni i-au aplicat o amendă în valoare de 1000 de lei unui tânăr, de 20 de ani, din localitatea Făcăeni. Acesta a încălcat măsura izolării la domiciliu impusă de Direcția ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:05
(3476 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

Polițiștii ialomițeni au desfășurat în ziua de joi, 27 mai a.c., verificări pe cele mai importante drumuri din județ cu privire la felul în care transportatorii de persoane respectă legislația în domeniu ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:45
(3065 vizualizări - 0 comentarii)


Scânteia: Beat și fără permis, la volanul unei mașini radiate și cu numere false

Un bărbat de 61 de ani, oprit în trafic de polițiști pe raza localității Scânteia, s-a ales cu un dosar penal pentru comiterea mai multor infracțiuni cuprinse în Codul Rutier. Acesta a fost tras pe dreapta ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:35
(5971 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

Polițiștii ialomițeni au efectuat ample activități preventive în ziua miercuri, 26 mai 2021. Astfel, oamenii legii au derulat o campanie de informare în zona Gării Slobozia Veche, cu scopul de a limita ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:20
(4102 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Joi, 27 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10737, cu un singur caz mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 16:15
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara fără permis de conducere, surprins la volanul unui autoturism radiat și cu numere false

Un tânăr a fost depistat de polițiștii ialomițeni pe raza municipiului Slobozia, fără permis de conducere, la volanul unui autoturism radiat din circulație și cu plăcuțe de înmatriculare false. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:50
(6319 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe»

Marți, 25 mai a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:10
(6129 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 74400 de lei

Polițiștii ialomițeni au intensificat pe parcursul zilei de marți, 25 mai 2021, controalele în trafic, centre comerciale sau zone aglomerate, pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 17:40
(1495 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 26 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10736, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 16:25
(2078 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Transport ilegal de pui, depistat în trafic de polițiști

Polițiștii ialomițeni împreună cu inspectorii DSVSA Ialomița au oprit în trafic un camion în care se aflau pui zburați. În urma verificărilor s-a constatat că șoferul nu deținea documente pentru proveniență ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 17:15
(2791 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea legislației sanitar-veterinare

Inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au sancționat, cu 18000 de lei, două magazine din județ, specializate în comerțul cu pui de o zi. Societățile comerciale ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 17:00
(5823 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Doi bărbați, de 34 și 60 de ani, domiciliați în Fetești și Țăndărei, s-au ales cu dosare penale după ce au fost surprinși în trafic încălcând regulile de circulație. Bărbatul de 34 de ani a fost tras pe ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 16:45
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 25 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10733, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 16:10
(2423 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...