Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Stație de tratare de 7,84 milioane de lei la Slobozia

Primarul Mocioniu a semnat

Stație de tratare de 7,84 milioane de lei la Slobozia

Investiția în extinderea stației de tratare a apei din municipiul Slobozia devine realitate. Miercuri, 14 august 2019, primarul Adrian Mocioniu a semnat un contract în valoare de 7,84 milioane de lei pentru «extinderea stației de tratare apă a municipiului Slobozia, în vederea creșterii gradului de siguranță a tratării apei». Investiția reduce concentrația de sodiu în apă de la «277 mg/l în prezent până la 1,8 mg/l».

Nu aduce mandatul ce aduce vara 2019
În septembrie 2018, Consiliul Județean Ialomița a aprobat un proiect de hotărâre prin care... [citește_tot_articolul]

22 August 2019, 11:40 (6113 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Alexandru Potor, secretar de stat la Ministerul Fondurilor Europene

Se întâmplă din nou!

Alexandru Potor, secretar de stat la Ministerul Fondurilor Europene

După ce în luna ianuarie 2017 ialomițeanul Alexandru Potor a fost desemnat secretar de stat la Ministerul Agriculturii, printr-o decizie a premierului Viorica Dăncilă același Alexandru Potor este din nou desemnat secretar de stat. De această dată la Ministerul Fondurilor Europene!

Potor, bun la Agricultură, bun și la Fonduri Europene Se întâmpla la jumătatea lunii ianuarie 2017 când, printr-o decizie a premierului de atunci, Sorin Grindeanu, ialomițeanul Alexandru Potor era nominalizat la funcția de secretar de stat în Ministerul Agriculturii. Decizia de la momentul respectiv nu a surprins... [citește_tot_articolul]

21 August 2019, 20:55 (7123 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni are moț la tichia de mărgăritar

Borduri de granit la 100 de lei bucata pe Calea București!

În urmă cu o săptămână, Primăria Urziceni anunța victorioasă pe pagina sa de socializare că orașul va deveni european prin montarea unor borduri de... granit. Prețul unitar pentru aceste borduri este de minim 100 de lei pentru o bucată! În urmă cu 4 luni, în ședința de aprobare a bugetului local, primarul Constantin Sava anunța un deficit de 4 milioane de lei pentru anul 2019...

Raiul bordurilor de la Urziceni
După mandate întregi în care a promis investiții de anvergură europeană, primarul Constantin Sava reușește să demareze o investiție vizibilă. La începutul lunii august ... [citește_tot_articolul]

21 August 2019, 11:10 (5971 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Grad de intervenție scăzut în spitalele din Ialomița

Grad de intervenție scăzut în spitalele din Ialomița

Lipsa medicilor din spitale își pune amprenta și asupra complexității intervențiilor și consultațiilor de care beneficiază pacienții. De cele mai multe ori, oamenii sunt nevoiți să apeleze la medicii din Capitală, pentru că în județul nostru nu are cine să le aplice un diagnostic corespunzător sau să le recomande investigații amănunțite. Gradul scăzut al intervențiilor medicale acordate pacienților afectează economic unitățile medicale.

Mai puțini bani pentru spitale
În județul Ialomița, există 4 spitale. Fiecare dintre acestea primește fonduri de la Casa Județeană de Asigurări... [citește_tot_articolul]

20 August 2019, 12:20 (7624 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Bonusuri de lux» pentru implementarea proiectelor europene

Se întâmplă în Ialomița

«Bonusuri de lux» pentru implementarea proiectelor europene

bonus: Studiu de caz la Primăria Slobozia: 111 mii de lei pentru 28 de «specialiști în anticorupție»

Pe lângă fondurile alocate pentru realizarea proiectelor, Uniunea Europeană plătește oameni care să asigure succesul investițiilor. Aceștia fac parte din organisme specializate numite «echipe de implementare». Pentru mulți dintre cei intră în componența acestor echipe tot ceea ce contează sunt sporurile pe care le primesc în plus la salarii... Iar în administrația publică din Ialomița există zeci de angajați care suprave­ghează pe banii Uniunii Europene implementarea proiectelor. La Consiliul Județean Ialomița, de exemplu, președintele Victor Moraru, împreună cu vicepre­șe­dinții Ionel Gae și Cătălin Grigore, sunt manageri în 6 din cele 11 proiecte cu finanțare europeană pe care instituția le... [citește_tot_articolul]

19 August 2019, 11:40 (9982 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Plimbare cu trenul din 1965

Jurnal de călător pe ruta Slobozia-Ciulnița

Plimbare cu trenul din 1965

În vreme ce municipiul Slobozia are în dotare o gară de 6 milioane de euro, trenurile lasă de dorit... Pe ruta Slobozia-Ciulnița circulă trei tipuri de trenuri: «săgeata albastră», un tren cu mai multe vagoane și trenul din 1965 cu un singur compartiment... Deși este conștientă de nemulțumirile călătorilor, conducerea CFR nu face nimic!

Nemulțumiri de călător
Pe ruta Slobozia-Ciulnița circulă trei tipuri de trenuri. De 5 ori pe zi «săgeata albastră», un tren cu vagoane și trenul din 1965 cu un singur compartiment transportă călătorii pe aceeași rută. O călătoare își afirmă nemulțumirile... [citește_tot_articolul]

18 August 2019, 11:20 (7374 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ultima romantică a Bibliotecii Județene

Ultima romantică a Bibliotecii Județene

«Singurătatea este cea mai grea boală...» susține doamna Iulia Stoica. În bucătăria ei mică, 10 borcane cu dulceață stau alături de ultimele 3 romane împrumutate de la Bibliotecă. Merge des acolo, pentru cărți de împrumut... Că pensia-i mică tare! Și pentru că atât i-a mai rămas de la viață: cititul! Și bucuria de a trăi în poveștile pe care le descoperă în cărți.

Viața bate cartea Doamna Iulia locuiește într-un apartament micuț în centrul orașului. Singura rudă în viața este o nepoată, la București. Dar a uitat-o și ea... «Rar deschid cuiva ușa. Nici vecinii nu mai sunt cum erau înainte... [citește_tot_articolul]

17 August 2019, 13:20 (5793 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Poliția Locală, «bau-bau» pentru populația din Slobozia și Urziceni

Ipocrizie administrativă

Poliția Locală, «bau-bau» pentru populația din Slobozia și Urziceni

bonus: Unde dai și unde crapă

Primarii din Slobozia și Urziceni folosesc Poliția Locală pentru disciplinarea populației. Ei le-au cerut polițiștilor locali să amendeze cetățenii care depozitează ilegal gunoiul. Oficial, deciziile celor doi edili au rolul de a descuraja depozitarea necontrolată a deșeurilor menajere. În realitate, măsura are un pronunțat caracter electoral.

Foamea de voturi nu are limite
Primarii Adrian Mocioniu și Constantin Sava vor să transforme polițiștii locali în paznici ai pubelelor de gunoi și gropilor de deșeuri menajere ilegale. Pe 30 iulie 2019, în cadrul ședinței Consiliului Local... [citește_tot_articolul]

16 August 2019, 12:10 (37530 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

SPORT

«Întotdeauna îmi propun să mă autodepășesc!»

Handbal, HCM Slobozia, Gabriela Moldoveanu

«Întotdeauna îmi propun să mă autodepășesc!»

Gabriela Moldoveanu este extremă în adevăratul sens al cuvântului, iar aruncările sale cu mâna stângă duc spectacolul handbalistic la cele mai frumoase cote. A arătat-o la Constanța, când i-a făcut zile fripte Sloboziei, a demonstrat-o și în angrenajul HCM, în partidele amicale desfășurate în Sala «Andreea Nica». Publicul slobozean, tot mai bun cunoscător al handbalului, a admirat-o pe Gabi chiar și atunci când era adversara echipei noastre. Un impuls semnificativ pentru un sezon bun al Gabrielei Moldoveanu în Liga Națională...

Primul an în Ligă Gabriela a început handbalul la Brăila... [citește_tot_articolul]

15 August 2019, 15:10 (4758 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Incompetența primarului Sloboziei ne costă 8 milioane de euro!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel contabilizează

«Incompetența primarului Sloboziei ne costă 8 milioane de euro!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel a susținut marți, 13 august a.c., în cadrul unei confe­rințe de presă că «incompetența lui Adrian Mocioniu costă Slobozia 8 milioane de euro!». Parlamentarul ialomi­țean susține că cei vinovați de acest eșec administrativ trebuie să plă­tească cu funcțiile și din buzunarele proprii...

Bilanțul e dezastruos
Deputatul liberal Gheorghe Tinel continuă să monitorizeze activitatea administrativă a edililor locali. El susține că nota de plată a guvernării Mocioniu se ridică la 8 milioane de euro! «La cele 2 mili­oane pe care trebuie să le returnăm pentru... [citește_tot_articolul]

15 August 2019, 11:20 (8155 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Manasia: Și-a omorât concubinul și i-a dat foc

Manasia: Și-a omorât concubinul și i-a dat foc

UPDATE: Procurorii au o altă pistă în acest caz

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița și polițiștii criminaliști au deschis o anchetă într-un posibil caz de omor, petrecut în comuna Manasia. Din primele informații, se pare că o femeie din localitate și-ar fi ucis concubinul, iar apoi i-a incendiat trupul. Oamenii legii se află la fața locului și fac cercetări.

Verificările sunt în curs
Surse judiciare au explicat faptul că femeia este cunoscută cu afecțiuni psihice. După ce și-ar fi înjunghiat concubinul, un bătrân de aproximativ 73 de ani, aceasta i-ar fi acoperit trupul cu o pătură și i-ar fi dat foc. La... [citește_tot_articolul]

14 August 2019, 22:09 (13571 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia vrea să concesioneze iluminatul public

Până la 1 milion de lei anual din banii contribuabililor

Primăria Slobozia vrea să concesioneze iluminatul public

bonus: Din greșeală în greșeală spre victoria finală

La sfârșitul lunii precedente, Con­siliul Local Slo­bozia a aprobat un proiect de hotărâre privind «delegarea prin concesionare a gestiunii serviciului de iluminat public». Decizia vine după 4 ani de funcționare în condiții ilegale a sistemului de iluminat public la ni­velul municipiului Slo­bozia. Concesionarea iluminatului public pune în pericol un proiect similar în valoare de 3,38 milioane de lei pentru modernizarea sistemului de iluminat pu­blic, finanțat din fonduri europene...

Un proiect controversat Consiliul Local Slobozia a votat marți, 30 iulie a.c., un proiect de... [citește_tot_articolul]

14 August 2019, 15:40 (6773 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Constructorii refuză reabilitarea podului rutier peste râul Ialomița

Constructorii refuză reabilitarea podului rutier peste râul Ialomița

bonus: Deputatul Mușoiu și pasajul de la Drajna

Autoritățile sunt fără soluții în ceea ce privește reparația po­dului rutier peste râul Ialomița din zona Cartie­rului Bora al Sloboziei. Anul acesta au fost organizate două licitații pentru realizarea in­vestiției, însă niciun constructor nu a fost in­teresat de acest proiect. Între timp, construc­ția se degra­dează de la o zi la alta, chiar dacă administratorii podului dau asigu­rări că nu reprezintă un pericol pentru mașinile care îl traversează.

Un proiect ratat Aflat în administrarea Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere, prin Direcția Regională de Drumuri... [citește_tot_articolul]

14 August 2019, 11:10 (8897 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

USR Ialomița își școlește pepiniera de cadre

Lecții politice la Amara

USR Ialomița își școlește pepiniera de cadre

bonus: blitz-interviu cu Liviu Mălureanu, director financiar al USR și consilier local la Sectorul 3 București

Sâmbătă, 10 august a.c., la Amara, s-a desfășurat primul eveniment public al USR Ialomița. Membrii filialelor din Ialomița și Călărași ale USR s-au reunit pentru a participa la un curs despre politică și administrație, susținut de membrii marcanți ai USR. Printre ei s-a numărat și senatorul Silvia-Monica Dinică. «Lupta noastră din Parlament trebuie susținută de activitatea filialelor locale!» a declarat aceasta celor prezenți.

Un curs de vară Sâmbătă, 10 august a.c., la Sala «Viena» a Complexului Hotelier «Ialomița», s-a desfășurat primul curs de politică și administrație organizat... [citește_tot_articolul]

13 August 2019, 20:15 (6123 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea și Recolta și-au aflat adversarele

Fotbal, Liga a III-a

Unirea și Recolta și-au aflat adversarele

La finele săptămânii trecute, Federația Română de Fotbal a stabilit componența celor 5 serii care alcătuiesc Liga a III-a. Repre­zentantele Ialomiței, Unirea Slobozia și Recolta Gheorghe Doja, vor face parte din seria a doua, alături de Metalul Buzău, CSM Medgidia, Poseidon Limanu, Axiopolis Cernavodă, Înainte Modelu, Agricola Borcea, Mostiștea Ulmu, Dacia Unirea Brăila, CS Făurei, Viitorul Ianca, FCSB II, CS Afumați, SC Popești Leordeni, CS Tunari. După cum se vede, Unirea a scăpat în lupta pentru locurile fruntașe de Progresul Spartac București, dar rămâne în serie cu CS Afumați, CS Tunari și chiar Metalul Buzău... FRF a stabilit luni, 12 august 2019, țintarul Ligii a III-a. Iată programul echipelor... [citește_tot_articolul]

13 August 2019, 16:50 (4752 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, HCM Slobozia

Dublă victorie cu Știința București

HCM Slobozia a continuat seria jocurilor de verificare cu o dublă confruntare pe teren propriu contra celor de la Știința București. Lipsa emoțiilor, intervențiile lui Polocoșer, dar și contribuția achizițiilor din această vară au făcut ca echipa noastră să controleze cele două jocuri, aceasta în compa­rație cu disputa de la turneul semifinal, unde Știința ne-a dat serioase bătăi de cap mai bine de 50 de minute... Slo­bozia a învins cu 27-21 în meciul de vineri, 9 august a.c., și cu 28-24, în cel de sâmbătă, 10 august 2019. Au fost momente bune, alternate de slăbiciuni așa cum se întâmplă în partidele de pregătire. Spre exemplu, nou venita Ștefania Bălăceanu, a greșit mai toate acțiunile de atac... [citește_tot_articolul]

13 August 2019, 15:55 (4702 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Bisericile din Ialomița au nevoie de preoți

Bisericile din Ialomița au nevoie de preoți

Valul de pensionări din sistemul de stat afectează și activitatea bise­ricească, nu doar pe cea din admi­nistrația publică. Zeci de biserici din Ialomița și Călărași au rămas fără personal, după ce foștii preoți s-au pensionat. Reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au făcut publică o listă a tuturor lăcașurilor de cult unde este nevoie de personal clerical. Posturile sunt destinate absolvenților Facultății de Teologie care, pentru a le ocupa, trebuie să susțină examenul de «capacitate preoțească».

Posturi scoase la concurs
Potrivit declarațiilor reprezen­tanților... [citește_tot_articolul]

13 August 2019, 15:05 (9717 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Criză de personal calificat pe piața muncii din Ialomița

Criză de personal calificat pe piața muncii din Ialomița

Ialomița este un județ care nu poate să ofere angajați competitivi pe piața muncii. O arată o analiză a forței de muncă, realizată chiar de reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă. Datele oficiale au fost pre­zentate într-un Raport înaintat Prefecturii Ialomița...

Angajați dezinteresați și fără experiență
Estimativ, în Ialomița, există peste 6000 de persoane care se află în căutarea unui loc de muncă. Șansele pentru a-l obține sunt infime, în condițiile în care profilul angajatului din județul nostru este necorespunzător față de cerințele pieței de muncă... [citește_tot_articolul]

13 August 2019, 10:55 (7285 vizualizări - 11 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Eminescu să vă judece!

Eminescu să vă judece!

«Se născu deci foarte curând un raport juridic nou (...) dau votul dacă îmi dai cutare lucru. Acest cutare lucru e foarte deosebit. Unii cereau câte trei-patru funcții, pe lângă postul de deputat, alții întreprinderi, alții moșii de ale statului, cu supoziția păsuielii, până ce în fine guvernul central scăpă cu totul frânele din mână, încât toate numirile în funcțiuni se fac nu după titlu ori merit, ci după cum ordonă deputații, cari la rândul lor atârnă de comitete de politiciani de profesie, formate în fiece centru de județ. Aceste comitete își împart toate în familie. Ele creează din banii județelor burse pentru copiii patrioților trimiși în străinătate să numere pietrele de pe bulevarde, ele decid a se face drumuri județene pe unde patrioții au câte un petec de moșie, încât toată munca publică, fie sub formă de contribuție, fie sub cea de prestațiune, se scurge direct ori indirect în buzunarul unui patriot. Partidul roșu a devenit o companie de exploatare, care se 'nțelege că nu suferă ca altcineva să se mai bage în ea. Chiar dacă cineva ar da concursul său politic guvernului, el nu devine prin asta părtaș la foloasele materiale ale companiei.(...)».... [citește_tot_articolul]

12 August 2019, 16:50 (4896 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia trebuie să returneze Uniunii Europene 2 milioane de euro

«Groapa lui Stoica», un eșec administrativ

Primăria Slobozia trebuie să returneze Uniunii Europene 2 milioane de euro

bonus: Efectul de bumerang al minciunilor administrative

Eșecul proiectului privind reabilitarea Pieței Revoluției din Slobozia va fi resimțit din plin de locuitorii orașului. Administrația locală a fost somată de Ministerul Dezvoltării, instituția prin intermediul căreia s-a derulat proiectul, să returneze Uniunii Europene cele 2 milioane de euro pe care le-a primit pentru realizarea investiției. În momentul de față, aleșii caută soluții pentru a putea achita debitul. «Sunt mai multe scenarii pe care trebuie să le luăm în calcul...» a explicat situația Adrian Mocioniu, primarul orașului Slobozia. Calculele estimative arată că în viitorii 9 ani Slobozia va plăti aproximativ 1 milion de lei anual pentru a acoperi această datorie. Neachitarea debitului... [citește_tot_articolul]

12 August 2019, 10:50 (13773 vizualizări - 19 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
287 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Țăndărei: Conducea în stare de ebrietate

Un bărbat de 35 de ani, din Țăndărei, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost surprins în trafic în stare de ebrietate. Acesta a fost oprit pentru un control de rutină în seara zilei de joi, 22 iulie ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2021, 15:20
(2442 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: Doi răniți în urma unui accident rutier

Balaciu: Doi răniți în urma unui accident rutier

Vineri, 23 iulie 2021, salvatorii de la Detașamentul de pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină cu o autospecială de stingere cu apă și spumă la un accident rutier, în care au fost implicate un ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2021, 14:45
(2831 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


«Ziua Imnului», marcată la Slobozia

Instituția Prefectului Ialomița va organiza joi, 29 iulie a.c., o festivitate prin care va marca «Ziua Imnului». Festivitatea se va desfășura pe platoul din Piața Revoluției din Slobozia. Evenimentul va ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2021, 14:40
(2633 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Vernisaj la Muzeul Național al Agriculturii

Absolvenții Universității Naționale de Arte a României vor organiza marți, 27 iulie 2021, o expoziție de pictură la Slobozia. Vernisajul va fi găzduit de către Muzeul Național al Agriculturii. Expoziția ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2021, 13:20
(2815 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Reținut pentru 24 de ore după ce a furat din buzunare

Polițiștii din Urziceni au reținut miercuri, 21 iulie a.c., pentru 24 de ore, un bărbat de 42 de ani, suspect într-un dosar de «furt». Din datele oamenilor legii, în ziua de 8 iulie a.c., în timp ce se ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 18:25
(3868 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni furt


Glodeanu Sărat: Locuință cuprinsă de flăcări

Glodeanu Sărat: Locuință cuprinsă de flăcări

Joi, 22 iulie a.c., pompierii din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu, produs la o locuință din satul Glodeanu Sărat-Buzău. 3 echipaje de salvatori cu două autospeciale de stingere cu ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 18:10
(3464 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Conflict între adolescenți, aplanat de un jandarm

Aflat în timpul liber, un ofițer din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița a intervenit marți, 20 iulie a.c., pentru aplanarea unui conflict, produs între mai mulți adolescenți la intrarea ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 17:35
(2395 vizualizări - 1 comentariu)


Dridu: Lebădă salvată de polițiști

Dridu: Lebădă salvată de polițiști

Polițiștii din cadrul Biroului pentru Protecția Animalelor au intervenit miercuri, 21 iulie a.c., pentru a salva o lebădă. Oamenii legii au fost sesizați cu privire la faptul că o lebădă, care nu mai poate ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 17:20
(2697 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 22 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10798, fiind înregistrate 2 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 16:50
(3750 vizualizări - 0 comentarii)


Respectarea Codului Muncii, verificată de inspectorii ITM Ialomița

În prima jumătate a lunii iulie 2021, inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat ample controale privind prevederilor legale privind munca la domiciliu, telemunca, decalarea ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 13:10
(4541 vizualizări - 0 comentarii)


Un tren de marfă a deraiat în zona Gării Fetești

Miercuri, 21 iulie a.c., în zona Gării Fetești, 5 vagoane ale unui tren de marfă au deraiat. Din cauza evenimentului, Magistrala 800 București-Constanța este complet blocată pe ambele sensuri. Astfel, trenurile ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 20:05
(4101 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Aproape 500 milioane de lei, încasate la bugetul de stat în semestrul I-2021

La nivelul județului Ialomița, în primul semestru al anului 2021, s-a colectat la bugetul general consolidat al statului suma de 493,47 milioane de lei. Suma colectată este cu 56,33 milioane de lei mai ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 16:20
(4822 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 21 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 16:15
(2674 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri gratuite de formare profesională

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întampinarea persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă, organizând până la sfârșitul anului 2021 cursuri de formare profesională ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 15:25
(7044 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectil neexplodat, găsit la Vlădeni

Proiectil neexplodat, găsit la Vlădeni

Marți, 20 iulie a.c., specialiștii pirotehniști ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au intervenit cu o autospecială pirotehnică și au ridicat un proiectil exploziv de calibru 100 milimetri ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 12:35
(3260 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Scânteia și în zona Popasului Chirana

Accidente la Scânteia și în zona Popasului Chirana

În dimineața zilei de miercuri, 21 iulie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit la două accidente rutiere. Primul dintre acestea s-a produs în comuna Scânteia, fiind implicate un autoturism și un tractor ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 12:20
(2859 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Semnarea documentelor emise prin serviciul Spațiul Privat Virtual

AJFP Ialomița readuce în atenția contribuabililor faptul că documentele comunicate de Ministerul Finanțelor/organul fiscal central prin serviciul «Spațiul Privat Virtual» se semnează de către Ministerul ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 18:50
(3313 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan, fără permis de conducere

În ziua de luni, 19 iulie a.c., polițiștii din cadrul Biroului Rutier Fetești au oprit în trafic, pe raza municipiului Fetești, o autoutilitară condusă de un bărbat, în vârstă de 30 de ani, din localitatea ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 18:45
(5240 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsuri de prevenire a riscului de înec

Polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița aduc în atenție cetățenilor o serie de reguli și măsuri ce trebuie respectate în scopul prevenirii cazurilor de înec. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 18:35
(2738 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Marți, 20 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 16:50
(2180 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr de 17 ani din Brașov, reținut de polițiști după ce ar fi violat o bătrână de 86 de ani din Adâncata

Un tânăr de 17 ani, din județul Brașov, a fost reținut luni seara, 19 iulie a.c., pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns fără drept în locuința unei femei de 86 de ani, din Adâncata, și ar fi întreținut ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 13:50
(5364 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Întrerupere apă la Dridu

Marți, 20 iulie 2021, echipele RAJA Constanța intervin pentru executarea lucrărilor de înlocuire a unei vane de legătură pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Orhideei din ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 12:40
(4770 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 19 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 16:40
(2545 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 17 iulie a.c., polițiștii rutieri din Fetești au oprit, în trafic, un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 43 de ani, din Fetești. Întrucât șoferul emana halenă alcoolică i s-a solicitat ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 15:20
(2763 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Gura Ialomiței

Sâmbătă, 18 iulie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, la un accident rutier produs în comuna Gura Ialomiței. În eveniment a fost ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:35
(3189 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de miriști și lanuri de grâu la Slobozia și Borănești

Sâmbătă, 17 iulie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu la o miriște de grâu. Au ars aproximativ 2000 ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:20
(4083 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la o casă din cauza unei lumânări

În dimineața zilei de luni, 19 iulie a.c., pompierii au intervenit la Fetești pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă de locuit. Două echipaje de salvatori cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:10
(2545 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Un copil de 3 ani a murit după ce a fost călcat de un autobuz

Duminică, 18 iulie a.c., un copil de 3 ani a murit după ce a fost călcat de un autobuz. Șoferul autovehicului, un bărbat de 51 de ani, circula în interiorul localității moment în care l-a acroșat pe minor ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 22:30
(7768 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Ați văzut-o?

IPJ Ialomița: Ați văzut-o?

Polițiștii ialomițeni efectuează căutări în vederea depistării unei minore de 16 ani, care a plecat de la domiciliul din comuna Bordușani și nu a mai revenit până în prezent. În cursul zilei de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 20:35
(5719 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 18 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10796, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 17:10
(3472 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...