Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Victorii clare pentru CSS Slobozia

Handbal, turneu de junioare II la Slobozia

Victorii clare pentru CSS Slobozia

Sâmbătă și duminică, 9/10 decembrie 2017, handbalul a fost din nou sport-rege la Slobozia. Sala «Andreea Nica» a găzduit al 2-lea turneu de sală contând pentru faza zonală a Campionatului Național de Junioare II. A fost un eveniment intens gustat de public, cu CSS Slobozia aflată, în mod firesc, în centrul atenției. Iar suporterii au fost răsplătiți de elevele lui Marian Simion prin două victorii clare, care în proporție de 90% le-au asigurat calificarea în faza următoare a competiției.

Împinse spre succes de public
Sala a fost arhiplină în jocul de sâmbătă, 9 decembrie a.c.,... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2017, 13:20 (5906 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Bronz pentru CS Amara la Cupa României

Lupte libere

Bronz pentru CS Amara la Cupa României

La finele săptămânii precedente, la Putna, județul Suceava, s-a desfășurat Cupa României la Lupte Libere, competiție adresată juniorilor. La acest eveniment, Secția Lupte a CS Amara, coordonată de Marian Moraru, a trimis trei dintre cei mai titrați sportivi ai clubului. Dintre aceștia, Cristian Lungu și Marian Stanciu s-au remarcat prin clasări pe podium. Ei sunt la început de drum la juniori, remarcându-se până acum la categoria cadeților. De aceea rezultatele lor la această competiție trebuie analizate în lumina acestui fapt. Ambii sportivi au luptat la categoria 60 de kilograme și și-au oprit ascensiunea în faza semifinalelor. Au urmat luptele pentru medaliile de bronz, pe care ialomițenii... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2017, 11:05 (3692 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primăria Săveni face educație cu dejecții verbale marca Axinte

Feisbuc administrativ

Primăria Săveni face educație cu dejecții verbale marca Axinte

În cinstea lui Moș Nicolae, autoritățile din Săveni au organizat pentru copiii comunității un spectacol care l-a avut drept cap de afiș pe Axinte. Copiii au ascultat, printre altele, versurile melodiei «Foaie verde rozmarin/M-a făcut mama cretin», au repetat cu Axinte gesturile sexuale ale lui Michael Jackson și s-au bucurat de butade de mahala precum «De-oi muri să-mi porți căciula, de-oi trăi, să...-ți sparg dantura!». Garanții acestui spectacol educativ au fost primarul Mirela Drăgoi și consilierul județean Luminița Trifan.

Abuz educațional de Moș Nicolae Axinte... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2017, 17:10 (34077 vizualizări - 32 comentarii)

EVENIMENT

Sindicatul «Soia 2007» acuză conducerea Expur de «discriminare»

Un coșmar care durează de 5 ani

Sindicatul «Soia 2007» acuză conducerea Expur de «discriminare»

bonus: Drept la replică

Angajații Expur reclamă condițiile «discriminatorii» de muncă din cadrul firmei. Ion Grecu, liderul sindicatului «Soia 2007», susține că firma nu respectă «prevederile legale privind sănătatea și securitatea în muncă». Potrivit declarațiilor sale, «din 2010 și până în prezent toate solicitările legale pe care le-am formulat nu au fost respectate!». Litigiul dintre Sindicat și conducerea Expur datează de peste 5 ani, perioadă în care conducerea firmei a refuzat includerea angajaților în «condițiile speciale de muncă» prevăzute de lege...

Expur e «stat în stat» Firma Expur SA are peste... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2017, 16:15 (6723 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marin Cruțu refuză scaunul Sucevei

Directorul DJTS Ialomița, în «medical»

Marin Cruțu refuză scaunul Sucevei

Apele sunt tulburi de circa o lună la Direcția Județeană pentru Tineret și Sport Ialomița. Pe 27 octombrie 2017, directorul Marin Cruțu a primit din partea Ministerului ordin de detașare pe 6 luni, începând cu 1 noiembrie a.c., la instituția similară din Suceava, pe același post. Cruțu a refuzat această detașare invocând probleme de sănătate, iar acum se află în concediu medical și așteaptă răspunsul la refuzul său. Acesta întârzie, ba, mai mult, la ora actuală, atât DJTS Ialomița, cât și DJTS Suceava au directori interimari, care îl suplinesc pe același Marin Cruțu.

«Dacă nu-mi răspund îi acționez în instanță»... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2017, 13:40 (4865 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Copii neglijați de familie, sub monitorizarea autorităților

Ialomița: Copii neglijați de familie, sub monitorizarea autorităților

Apel disperat pe rețelele de socializare cu privire la soarta a opt copii din comuna Miloșești. Micuții sunt condamnați să trăiască împreună cu mama lor bolnavă psihic și tatăl care trebuie să muncească cu ziua pentru a avea grijă de familie. Sesizarea virtuală amintea despre faptul că deși cazul a fost semnalat către Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, instituția nu a făcut mare lucru. În replică la acuzațiile aduse, oficialii DGASPC susțin că familia se află sub monitorizare încă din vară, când au dispus măsura de internare într-un centru de protecție pentru unul dintre cei opt copii ai familiei...

Detalii cutremurătoare... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2017, 14:25 (7283 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Țeapă» pe proces-verbal de custodie la ANIF Ialomița

Descărcare frauduloasă de gestiune la OUAI Sudiți

«Țeapă» pe proces-verbal de custodie la ANIF Ialomița

Agenția de Îmbunătățiri Funciare Ialomița e acuzată că a încercat să transfere mijloace fixe inexistente în valoare de 676 mii de lei către Organizația Utilizatorilor de Apă pentru Irigații Sudiți. Potrivit președintelui OUAI Sudiți, mijloacele fixe transferate sunt niște ruine vandalizate, aflate într-o stare avansată de degradare. În replică, președintele ANIF Ialomița, Ionuț Popescu declară că «a fost o eroare care s-a rezolvat...». Incidentul reflectă situația dezastruoasă a sistemelor de irigații din Ialomița și încercarea ANIF de a masca pagubele înregistrate de-a lungul ultimului deceniu.

Mortul viu de la Sudiți... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2017, 10:10 (6700 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a dispus anularea a 100 de diplome de Bacalaureat

Dosarul «Mită pentru BAC 2012»

Tribunalul Ialomița a dispus anularea a 100 de diplome de Bacalaureat

bonus: Mezina primăriței din Țăndărei, implicată în scandalul «Mită pentru BAC 2012»

Scandalul generat de ancheta Direcției Naționale Anticorupție cu privire la mita pe care mai mulți elevi din Ialomița au oferit-o profesorilor lor pentru a-i trece Bacalaureatul 2012, în sesiunea din vară, a ajuns la final. În urmă cu o săptămână, judecătorii Tribunalului Ialomița s-au pronunțat pe latura civilă a cauzei, care viza desființarea lucrărilor măsluite de profesorii care s-au lăsat mituiți de foștii liceeni, precum și a diplomelor de Bacalaureat emise pe numele absolvenților de liceu. În total, judecătorii au stabilit că peste 100 de lucrări și tot atâtea diplome trebuie anulate. Sentința nu este însă definitivă și poate fi atacată cu apel la Curtea de Apel București. Reamintim că... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2017, 11:25 (27296 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia, «Generația 2005»

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Unirea Slobozia, «Generația 2005»

bonus: Alexandru Zaharia, mijlocașul care iubește Fizica; Darius Vlad și visul Barcelonei

Echipa mare a Unirii Slobozia a utilizat în acest tur de campionat 12 jucători proveniți din pepiniera proprie, iar lucrurile nu se vor opri aici. La clubul din oraș există o mare preocupare pentru centrul de copii și juniori, iar așteptările sunt pe măsură. Continuăm prezentarea «Generației 2005» a Unirii, urmând să ne axăm, de anul viitor, atenția asupra altor grupe.

Alexandru Zaharia, mijlocașul care iubește Fizica
I-a transmis în urmă cu 4 ani tatălui său că vrea să devină fotbalist și astfel a ajuns pe terenul sintetic sub comanda lui Ion Ionescu. «Dorința de a ajunge fotbalist... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2017, 12:35 (6152 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia se pregătește pentru Sărbătorile de Iarnă

Brad de Crăciun înalt de 13 metri, în centrul orașului

Pregătirile pentru Sărbătorile de Iarnă au intrat în linie dreaptă și la Slobozia. Autoritățile locale au amenajat în centrul orașului un Târg de Crăciun și au montat un brad a cărui înălțime este de 13 metri. De asemenea, pe stâlpii din oraș au fost montate noi ornamente luminoase.

Sărbători de 300 mii de lei Pregătirile pentru Sărbătorile de Iarnă au însă prețuri piperate. Municipalitatea a cheltuit pentru bradul din centrul orașului, ornamentele luminoase de pe stâlpi și amenajarea Târgului de Crăciun 300 mii de lei. Târgul de Crăciun este o idee nouă a Primăriei Slobozia și este... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2017, 18:05 (9531 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisioane ilegale la plata facturilor, în magazinele din Slobozia

Comisioane ilegale la plata facturilor, în magazinele din Slobozia

Pentru a ușura statul la cozi când vine vorba despre plata facturilor la utilități, magazinele din Slobozia au implementat un sistem electronic care permite efectuarea de plăți în cel mai scurt timp. Din dorința de a face profit, pentru efectuarea acestor operațiuni, unele magazine percep clienților comisioane. Sumele variază între 50 de bani și 1 leu, în funcție de ceea ce plătești. Metoda practicată este însă ilegală, întrucât patronii de magazine sunt bonusați la fiecare tranzacție încheiată cu succes. Totul se petrece sub ochii reprezentanților Comisariatului Județean pentru Protecția Consumatorului care, potrivit declarațiilor, nu au fost sesizați cu privire la astfel de situații.
... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2017, 16:50 (11605 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița, pregătirile pentru iarnă costă 8,4 milioane de lei

În Ialomița, pregătirile pentru iarnă costă 8,4 milioane de lei

bonus: Încă o iarnă cu DADP. Slobozia deszăpezește în regie proprie!

Ca în fiecare an, autoritățile din Ialomița depun eforturi considerabile pentru ca iarna să nu le mai ia prin surprindere. Din punct de vedere financiar,  în sezonul rece 2017-2018, la nivelul județului sunt disponibile 8,4 milioane de lei pentru a ține piept iernii. Suma ar putea însă să crească dacă viscolul va fi puternic și va impune costuri suplimentare. Cu toate acestea, reprezentanții autorităților locale și județene sunt optimiști și spun că nu vor fi probleme. «Am discutat cu primarii localităților, am avut întâlniri oficiale în care am dezbătut pe larg această problemă. Toți sunt pregătiți!» oferă asigurări Gigi Petre, prefectul județului Ialomița. Între timp, Compania Națională... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2017, 17:50 (4931 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

2 ore de întuneric la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

2 ore de întuneric la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

O avarie la rețeaua de energie electrică la care este cuplat și Spitalul Județean de Urgență Slobozia a lăsat unitatea medicală pe întuneric preț de 2 ore. Deși spitalul este echipat cu un generator, aparatul nu a putut fi pus în funcțiune din cauza vechimii sale.

Generatorul are 50 de ani! Se pare că respectivul generator ar fi fost adus la Spitalul Slobozia în urmă cu 50 de ani, când unitatea a fost înființată. Reprezentanții Spitalului Slobozia susțin însă că nu au fost semnalate probleme din cauza penei de curent. «Mi s-a comunicat că nu au fost incidente din cauza penei de curent... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2017, 12:20 (6221 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

M&M la «Ziua Națională a României» de la Slobozia

M&M la «Ziua Națională a României» de la Slobozia

Adrian Mocioniu și Victor Moraru au întâmpinat 1 Decembrie 2017 cu premiere administrative. Primul a inaugurat statuia lui Mihai Viteazul călare, iar cel de-al doilea, mai discret, a botezat cu numele de «Europa» sala cu geometrie variabilă a Consiliului Județean. La mulți ani, Slobozia! La mulți ani, contribuabili!

A doua descălecare a lui Mihai Poporul e grobian... Îi plac manelele! Și fasolea cu cârnați. Dar anul acesta PSD Ialomița nu a avut prevăzut în buget această pomană electorală... Ar fi însemnat bani cheltuiți inutil, că până la alegeri mai sunt 3 ani... Așa că l... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2017, 11:15 (6944 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Kaufland Slobozia buzunărește clienții nevinovați

Kaufland Slobozia buzunărește clienții nevinovați

În ultimii ani, Kaufland Slobozia s-a remarcat constant prin atitudinea abuzivă față de clienții nevinovați. În urma unor acuzații de furt nefondate, agenții de pază ai supermarketului au abuzat verbal clienții, i-au percheziționat nejustificat și i-au umilit în spațiul public. Incidentul pe care vi-l relatăm continuă seria acestor fapte inacceptabile.

Declarație pe propria răspundere Ion Daniel este inginer de construcții navale și unul dintre clienții fideli ai supermarketului Kaufland. Sau, mai exact, a fost până în dimineața zilei de 30 noiembrie 2017, când a fost acuzat de șeful... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2017, 18:05 (32013 vizualizări - 51 comentarii)

Click aici

SPORT

Punct final în turul campionatului

Fotbal, Liga a IV-a

Punct final în turul campionatului

Sâmbătă, 2 decembrie 2017, s-a pus punct campionatului în Liga a IV-a Ialomița. În etapa a 15-a s-au înregistrat, în general, rezultate normale, după ce întreg turul nu a făcut altceva decât să răstoarne ierarhiile cunoscute. Singura constantă raportată la cele întâmplate în campionatul trecut este Recolta Gheorghe Doja. Aceasta s-a menținut în plasa liderului, fie că a fost vorba de CS Amara sau actuala campioană de toamnă, Abatorul Slobozia. Un sezon în conformitate cu precedentul face și Victoria Munteni Buzău. Continuă să dezamăgească Rapid Fetești, dar și Amara, în ciuda succesului previzibil contra Coleliei. La capitolul revelații, le putem trece pe Axintele, Urziceni sau Ciulnița. Un lucru... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2017, 17:10 (5168 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal, Junioare II, CSS Slobozia

Turneu de Junioare 2 la Slobozia

Sâmbătă și duminică, 9/10 decembrie 2017, la Sala «Andreea Nica» din Slobozia, se va desfășura al doilea turneu de sală din cadrul Grupei C a Campionatului de handbal feminin-junioare 2. Vor participa CS București, CSS II București, Muntenia București, Activ Plopeni, CSM Gloria Buzău și CSS Slobozia. În fiecare zi a competiției se vor desfășura 3 meciuri. Jocurile vor debuta sâmbătă, 9 decembrie a.c., cu începere de la orele 15,00, iar duminică, 10 decembrie a.c., de la orele 10,00. CSS Slobozia va disputa două partide: sâmbătă, de la orele16,30, cu CSS II București și duminică, de la orele 10,00, cu Activ Plopeni. «Ne dorim două victorii de la aceste jocuri care ne-ar asigura în proporție de... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2017, 16:35 (5580 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Scandal public la Primăria Amara

Scandal public la Primăria Amara

Amara Business Grup, societatea Consiliului Local Amara, este ținta unui nou scandal. Printr-o hotărâre a aleșilor locali ai orașului, s-a decis delegarea Serviciului de Administrare a Domeniului Public de către firmă, aspect considerat total ilegal de către reprezentanții Prefecturii Ialomița. Reprezentații instituției au solicitat revocarea imediată a respectivului act administrativ, considerând că «delegarea serviciului s-a realizat cu încălcarea prevederilor legale». În replică la acuzațiile aduse, Ion Măiță, primarul din Amara, explică faptul că decizia care agită spiritele a fost luată la recomandarea Camerei de Conturi Ialomița.

Aici sunt banii dumneavoastră!... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2017, 15:35 (8312 vizualizări - 6 comentarii)

REPORTAJ

Cimitirul de vile de la Bărbulești

Cimitirul de vile de la Bărbulești

Ori fi și-n altă parte, cum spun unii. Dar acestea sunt aici, în Ialomița. La Bărbulești, în cimitirul unde primarul Dumitru Bacriță ne-a avertizat să intrăm cu gânduri bune, fiindcă nu-i de joacă să te legi de morții țiganilor... De vii, treacă-meargă, că oamenii sunt sub vremi, iar țiganii sunt și ei oameni. Dar pentru vilele în care sunt îngropați, morții dau socoteală doar lui Dumnezeu...

Turnulețele din cimitir La Bărbulești, aproape 1000 de case sunt construite fără autorizație. Case e un fel de-a spune, evident... Că după potopul din 2006 bărbuleștenii au înțeles că trebuie să... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2017, 12:45 (9541 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ambulanțe reparate și date la casat

Se întâmplă la Spitalul Slobozia

Ambulanțe reparate și date la casat

Spitalul Județean de Urgență Slobozia vrea să caseze două mașini de Ambulanță, reparate și echipate complet pentru suma de 50000 de lei! Banii au fost acordați, sub formă de sponsorizare, de un om de afaceri ialomițean, iar mașinile au fost reparate pentru a fi utilizate în transportul pacienților externați. Locul celor două Salvări va fi luat de două automobile Dacia Duster...

Bani investiți inutil Cele două ambulanțe au fost donate de Serviciul de Ambulanță Județean Ialomița Spitalului Județean de Urgență Slobozia în urmă cu mai bine de 7 ani. O dată primite, reprezentanții unității... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2017, 10:10 (4927 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
328 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Proiectile descoperite de copii la groapa de gunoi

7 proiectile, de diferite calibre, au fost descoperite de mai mulți copii care se jucau în apropierea unei gropi de gunoi, pe raza municipiului Fetești. În scurt timp, aceștia și-au anunțat părinții, care ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 17:20
(5059 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: A luat foc acoperișul Căminului Cultural

În seara zilei de sîmbătă, 18 aprilie 2015, o parte din acoperișul Căminului Cultural al localității Ion Roată a fost cuprinsă de flăcări. În momentul izbucnirii incendiului, în interior se aflau mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 14:45
(5859 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Campanie de depistare a locurilor de muncă vacante

Avînd în vedere prevederile art. 10 din Legea nr. 76/2002, republicată, privind obligativitatea comunicării locurilor de muncă vacante de către angajatori, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 13:25
(4411 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de evaziune fiscală

Luni, 20 aprilie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română efectuează 15 percheziții domiciliare, pe raza municipiului București și a județelor Ilfov și Ialomița, la persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 10:40
(7475 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Un foc deschis, executat în apropierea unui adăpost de animale din localitatea Gheorghe Lazăr, a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu, în urma căruia aproximativ 45 de ovine, 5 porcine ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2015, 16:30
(6478 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște

Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 15:50
(4508 vizualizări - 0 comentarii)


Accident grav între Movilița și Dridu. 5 victime, mașinile au luat foc!

Luni, 13 aprilie 2015, în jurul orei 11,15, două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier pe DJ101, între localitățile Movilița și Dridu. Un echipaj SMURD de la Secția Urziceni s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:25
(7088 vizualizări - 6 comentarii)


Slobozia: Beat la volan, a provocat un accident rutier

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 11 aprilie 2015, cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale, unul dintre șoferii implicați părăsind ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:20
(7071 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Accident din cauza exploziei unui cauciuc!

Un accident de circulație s-a produs sîmbătă, 11 aprilie a.c., pe DJ213. Astfel, în timp ce un bărbat, de 63 de ani, din județul Brăila, conducea un autoturism din direcția Brăila către Constanța, a pierdut ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:15
(4314 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bărbat salvat de pompieri din rîul Ialomița

În seara zilei de duminică, 12 aprilie 2015, în jurul orei 19,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui tînăr, în vîrstă de 25 de ani, din rîul Ialomița, în zona cartierului Bora ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:10
(4210 vizualizări - 0 comentarii)


ANUNȚ

În data de 17.04.2015, orele 11,00,
va avea loc tragerea la sorți
pentru desemnarea
președinților birourilor electorale
ale secțiilor de votare din
Circumscripția Electorală nr. 5 Căzănești,
organizată cu ocazia desfășurării
referendumului local din 26.04.2015,
pentru consultarea populației cu privire
la trecerea localității Căzănești
de la rangul de oraș la cel de comună

14 Aprilie 2015, 13:30


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Polițiștii au oprit pentru control pe DN2, în afara localității Coșereni, un autoturism condus de un tînăr, de 24 de ani, din comuna Moldoveni. Întrucît emana halenă alcoolică, tînărul a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 12:15
(6517 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sfînta Icoană a Maicii Domnului de la Mitropolia Iașilor, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi»

Jandarmii vor asigura, în perioada 15-18 aprilie 2015, măsurile de ordine ce se vor impune la evenimentul religios de mare importanță pentru creștinii ialomițeni, respectiv aducerea la Mînăstirea «Sfinții ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 11:15
(12240 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști, pe stradă de Paște

Peste 300 de polițiști ialomițeni vor acționa zilnic, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică cu ocazia Sfintelor Sărbători Pascale ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2015, 17:20
(4407 vizualizări - 0 comentarii)


Agent de poliție din cadrul IPJ Ialomița, sub control judiciar pentru 60 de zile

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Șchiaua Victoraș, agent de poliție în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 22:05
(10372 vizualizări - 13 comentarii)


anunț

După Sărbătorile Pascale 2015
Centrul Medical PHILOS
OFERĂ NOI SERVICII MEDICALE
Gastroenterologie-dr Victor STOICA (Spital Fundeni)
ORL-dr Răzvan FILIP
(Centrul Medical Unirea)

Pentru programări
0243/216.565
0720/134.047
0785/294.451

8 Aprilie 2015, 19:45


Inspector AJPIS Ialomița, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus trimiterea în judecată, în stare de arest preventiv, a inculpatei Stroe Cleopatra Maria, inspector în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 15:15
(6540 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 8308 șomeri, din care 2516 șomeri indemnizați, respectiv 5792 șomeri ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 21:15
(4904 vizualizări - 1 comentariu)


PSD Ialomița: Deputatul Marian Neacșu, în America

Deputatul PSD de Ialomița, Marian Neacșu este invitat la Conferința parlamentară globală a Rețelei parlamentare a Băncii Mondiale și a Fondului Monetar Internațional, care va avea loc la Washington și ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 20:20
(4833 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Patron cercetat pentru evaziune fiscală

Administratorul unei unități economice este bănuit de polițiști că nu ar fi emis facturi fiscale pentru vînzări  de peste 16000 de lei. Astfel, în cadrul unei acțiuni pe linie de prevenire și combatere ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 18:50
(4601 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de inspecție a animalelor

În conformitate cu prevederile HG nr. 1156/2013 pentru aprobarea acțiunilor sanitare veterinare cuprinse în Programul acțiunilor de supraveghere, prevenire, control și eradicare a bolilor la animale, a ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:55
(4202 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Materiale pirotehnice confiscate, pistol cu bile de cauciuc ridicat de polițiști

Peste 1300 de materiale pirotehnice au fost găsite de polițiștii ialomițeni în urma unei percheziții domiciliare. De asemenea, un pistol de autoapărare a fost confiscat, fiind aplicată și o amendă de 8 ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:25
(5864 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Trei ialomițeni pe numele cărora instanțele au emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost identificați de polițiști și încarcerați. Astfel, doi bărbați din comuna Grivița pe numele cărora ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:15
(2548 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident cu un tînăr băut la volan

Duminică, 5 aprilie a.c., pe raza municipiului Fetești, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:50
(4561 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului cinci bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 39 de ani, care conduceau 3 autovehicule și 2 mopede, fără a poseda permise de conducere pentru vreo categorie ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:35
(6219 vizualizări - 0 comentarii)


Buești: Un șofer băut a acroșat o femeie!

Sîmbătă, 4 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că la Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a prezentat o femeie, în vîrstă de 53 de ani, din Slobozia, care prezenta vătămări corporale ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:20
(5685 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Buești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 120 de șoferi sancționați, amenzi de peste 109000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 3-5 aprilie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:10
(6737 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Ciocîrlia

Un incendiu a izbucnit în noapte de duminică spre luni, 5/6 aprilie 2015, în jurul orei 3,00, la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Pompierii de la Secția Urziceni, un echipaj de prim ajutor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 15:40
(6671 vizualizări - 0 comentarii)


«Porți Deschise» la ISU Ialomița în săptămîna 6-10 aprilie 2015

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița se alătură, și în acest an, programului inițiat de Ministerul Educației și Cercetării Științifice «Școala altfel: să știi ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 13:25
(6289 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente grave într-o singură zi

Miercuri, 1 aprilie 2015, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere grave în care au fost implicați pietoni. O persoană și-a pierdut viața, iar o alta a fost grav rănită. În jurul orei ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2015, 21:05
(6985 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...