Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Oamenii care au prins aripi...

Oamenii care au prins aripi...

Surpriza fiecărui spectacol aviatic sunt piloții amatori. Oameni obișnuiți, cu meserii obișnuite, dar pentru care zborul este o pasiune comună, transformă cu poveștile lor de viață orice eveniment de gen într-o adevărată încântare. Alături de aeronavele lor, câțiva dintre piloții-amatori ai României au fost prezenți pe pista Bazei 86 Aeriană «Locotenent Gheorghe Mociorniță» de la Fetești. Curajul și determinarea cu care au vorbit despre pasiunea pe care o au i-au făcut pe cei prezenți să-i aplaude la scenă deschisă...

Marina, medicul-aviator Mulți dintre noi doar ne imaginăm cum se vede lumea de sus, de la peste 2000... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2017, 12:45 (5659 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are nevoie de profesori pentru Învățământul special

Ialomița are nevoie de profesori pentru Învățământul special

O situație statistică a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că numărul cadrelor didactice calificate care să predea elevilor înscriși în sistemul de Învățământ special este limitat. Concret, deși sunt disponibile peste 80 de posturi didactice la nivelul județului, doar aproape jumătate dintre acestea sunt ocupate în momentul de față. Statistica mai arată faptul că în anul școlar 2017-2018 în sistemul de educație special au fost integrați 160 de elevi.

Este nevoie de profesori Învățământul special este o formă de educație adresată copiilor cu Cerințe Educaționale Speciale... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2017, 16:05 (7163 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amenzi usturătoare pentru lipsa autorizațiilor la incendiu

Amenzi usturătoare pentru lipsa autorizațiilor la incendiu

De începutul acestei luni, obținerea autorizațiilor la incendiu a devenit obligatorie, proprietarii construcțiilor care trebuie avizate nemaiavând posibilitatea de amâna procesul de autorizare. În acest sens, oficialii Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița au organizat o dezbatere publică prin care au explicat modalitățile prin care se pot obține avizele și autorizațiile la incendiu, precum și sancțiunile pe care le-ar putea primi cei care tratează cu indiferență acest demers. Potrivit legii, sancțiunile pot ajunge până la 100 mii de lei! Mai mult, în primele 9 luni ale anului în curs la nivelul județului au obținut avize și autorizații de securitate... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2017, 11:35 (16261 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Juristul Vasile Zamfir cere anularea concursului de manager organizat la Spitalul Slobozia

Juristul Vasile Zamfir cere anularea concursului de manager organizat la Spitalul Slobozia

Proaspăt încheiat, concursul pentru ocuparea funcției de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia provoacă noi controverse. Vasile Zamfir, unul dintre candidații care și-au depus dosarele pentru a participa la testare, a contestat în instanță temeinicia și legalitatea concursului. Inițial, acesta a cerut suspendarea organizării, dar a pierdut. Acum cere anularea concursului și, implicit, a rezultatului favorabil pe care Mariana Iancu l-a obținut. «Sunt multe aspecte ce țin de modul ilegal în care a fost organizat... Toate problemele le-am depus la dosar!» a precizat Vasile Zamfir. În replică la aceste acuzații, Mariana Iancu a preferat să păstreze tăcerea.

Un concurs cu scandal... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2017, 17:05 (11493 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Atlantic Studio așteaptă despăgubiri legale de 9 ani

Primăria Slobozia sfidează legea

Atlantic Studio așteaptă despăgubiri legale de 9 ani

Urmașii administratorului Florin Istrate cer instanței fixarea unei despăgubiri financiare care să acopere prejudiciile create, după ce au câștigat în instanță dreptul de a include în Planul Urbanistic de Detaliu barul Atlantic Studio. Solicitarea vine după ce avocatul Atlantic Studio a cerut despăgubiri de 1000 de lei pentru fiecare zi de întârziere în aplicarea deciziei instanței...

Istoria unui «tun» imobiliar
În urmă cu 9 ani, fostul administrator al Atlantic Studio, Florin Istrate, a fost înștiințat printr-o adresă oficială de către Primăria Slobozia că nu poate construi... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2017, 13:50 (5511 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Lăcașul de cult al răspopiților Pandelică, înghițit de flăcări

Incendiu de proporții la Reviga

Lăcașul de cult al răspopiților Pandelică, înghițit de flăcări

Pompierii intervin cu 7 autospeciale pentru a stinge un incendiu produs în localitatea Reviga. Din primele informații, flăcările au cuprins locuința și lăcașul de cult în care slujesc preoții Gheorghe și Casian Pandelică. Militarii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență se luptă cu flăcările de aproape o oră. De asemenea, focul a distrus și câteva automobile care se aflau în curtea imobilelor cuprinse de flăcări.

UPDATE Flăcările au cuprins inițial câteva anexe gospodărești în care erau depozitate materiale combustibile. Apoi, din cauza vântului puternic, focul s-a extins... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2017, 19:20 (10097 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

3 focare de rujeolă, pe raza orașului Țăndărei

3 focare de rujeolă, pe raza orașului Țăndărei

Autoritățile sanitare din Ialomița sunt în alertă după ce la Țăndărei au fost identificate 3 focare de rujeolă. Datele Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că boala s-a extins rapid din cauza refuzului oamenilor de a se vaccina.

Cazurile sunt monitorizate
La momentul de față, peste 2000 de copii din Ialomița ar trebui să fie imunizați împotriva rujeolei. Cu toate acestea, demersurile medicilor sunt blocate din cauza refuzului părinților de a-și vaccina copiii. Se pare că unii dintre aceștia au invocat chiar și motive religioase. Interesul scăzut față de imunizarea împotriva... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2017, 17:28 (4555 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Cupa României, Unirea Slobozia-ASA Târgu Mureș 4-0

Să vină granzii!

Unirea Slobozia, varianta 2017, calcă pe urmele echipei din 1989. Echipa lui Enache Costea a reușit în după-amiaza zilei de miercuri, 25 octombrie 2017, calificarea în Optimile Cupei României. Un rezultat mare, chiar dacă adversarea, ASA Târgu Mureș, a venit la Slobozia cu o echipă de «strânsură», în care au predominat juniorii și cu echipament de împrumut. «Ne bucurăm că am ajuns în Optimi în primul rând pentru suporterii noștri și pentru imaginea Sloboziei... O dată ajunși aici, ne-am dori un adversar puternic din Liga I!» ne-a declarat fericitul antrenor al Unirii.

«Țâcă» centrează, Bucă marchează... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2017, 21:25 (5583 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița are conturile blocate

Consiliul Județean Ialomița are conturile blocate

Direcția de Trezorerie a Județului Ialomița a blocat conturile Consiliului Județean Ialomița, după ce administrația condusă de Victor Moraru a refuzat să pună în aplicare o hotărâre judecătorească. Sentința face referire la cazul celor șapte copii din Țăndărei care au câștigat în instanță dreptul la un ajutor financiar reglementat de 4 acte normative și niciodată pus în practică la nivelul județului Ialomița! În replică la această situație, oficialii județeni susțin că vor face toate demersurile necesare pentru a dezamorsa situația...

Un proces pierdut În baza unei hotărâri a Curții... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2017, 18:55 (10565 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condiții decente pentru deținuți la Penitenciarul Slobozia

Condiții decente pentru deținuți la Penitenciarul Slobozia

Legea prin care deținuții au fost eliberați din închisori din cauza condițiilor din timpul detenției reprezintă în realitate doar o formă mascată de grațiere... La Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia singura problemă o reprezintă supraaglomerarea. În rest, potrivit informațiilor publice oferite de reprezentanții închisorii, spațiile de detenție sunt dotate cu băi separate, televizoare și mobilier adecvat pentru depozitarea bunurilor personale. Mai mult, întreținerea fiecăruia dintre pușcăriașii închiși la Slobozia costă 110 lei pe zi.

Masă caldă și televizor pentru deținuți
... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2017, 15:45 (6438 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara are administrator public

Amara are administrator public

În timp ce conducerea Școlii Gimnaziale din Amara scandalizează părinții, noul primar Ion Măiță a găsit un înlocuitor pentru fostul administrator public, Larisa Mihai. Numele noului administrator public al orașului este Iuliana Sohodoleanu. Ea obținut 80 de puncte la proba scrisă și 86,42 la interviu...

Primarul face, primarul trage
După modelul predecesorului său, ajuns între timp președinte de județ, noul primar al orașului Amara a organizat un concurs pentru numirea în funcție a unui administrator public. Decizia primarului Ion Măiță de a organiza concursul survine la nici... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 20:15 (15141 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

SPORT

Se joacă!

Fotbal, Cupa României, Unirea Slobozia-ASA Târgu Mureș

Se joacă!

Deși i se clamase sfârșitul după meciul cu Sibiul, ceea ce ar fi însemnat calificarea Unirii Slobozia din oficiu în optimile Cupei României, ASA Târgu Mureș continuă să sfideze falimentul. Și nu o face oricum! Sâmbătă, echipa ardeleană a învins în deplasare la Balotești cu 6-2 și, conform celor implicați în fotbalul mic, sunt toate premizele ca miercuri, 25 octombrie 2017, orele 14,30, să avem din nou fotbal de Cupa Românei pe «1 Mai». Vom asista la revenirea Unirii între greii acestei competiții după 29 de ani... Elevii lui Enache Costea vor să profite de tragerea la sorți oarecum favorabilă și să se califice în fața următoare, repetând evoluția bună din meciul cu Dunărea Călărași. În sezonul... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 19:05 (6716 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere în ritm de samba

Handbal, Liga Națională, Măgura Cisnădie-HCM Slobozia 33-19 (14-9)

Înfrângere în ritm de samba

Când ești în Liga Națională este greu să digeri o astfel de înfrângere. Mai ales că s-a produs în fața unei echipe care în primele 4 etape nu a rupt norii... Ce-i drept, doar hiperoptimiștii au sperat că ne întoarcem cu puncte de la Cisnădie, însă chiar și cel mai prăpăstios suporter al Cisnădiei n-ar fi imaginat o asemenea umilință. În fine, viața și competiția merg mai departe. Urmează meciul crucial cu Rapidul, pe care fetele antrenate de Gheorghe Covaciu trebuie neapărat să-l câștige. Slobozia contra Rapid se va juca duminică, 29 octombrie 2017, de la orele 16,00, în Sala «Andreea Nica». Din fericire, meciul va fi transmis în direct de TVR 1 pentru că, din păcate, iubitorului de handbal din... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 17:45 (4760 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Amara s-a întors cu 4 titluri

Lupte, Campionatul Național pentru Juniori mici

Amara s-a întors cu 4 titluri

În perioada 19-22 octombrie 2017, la Sala de Sport a Armatei din Cluj, s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte adresat Juniorilor mici. Fetele și băieții pregătiți de antrenorul Marian Moraru la CS Amara au adăugat un număr de 6 medalii, dintre care 4 titluri naționale, în palmaresul Clubului. La feminin, Nicoleta Băjan s-a impus la categoria 32 kilograme, în vreme ce Steluța Subțirică a adus aurul la 34 kilograme. O prestație apreciată a avut și Denisa Negoiță, vicecampioană la 44 kilograme. Răzvan Jeaca a devenit campion al categoriei 42 kilograme, juniori 3. Tot la 42 de kilograme, dar la juniori 4, Marian Subțirică a ocupat locul I, în vreme ce Cristian Toader a obținut bronzul: «6 medalii... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 16:20 (3888 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Slobozia au cheltuit 2,8 milioane de lei pentru reparații și întreținere

Școlile din Slobozia au cheltuit 2,8 milioane de lei pentru reparații și întreținere

Primăria Slobozia a dat publicității valoarea sumelor pe care le-au cheltuit școlile și grădinițele din oraș în urma lucrărilor de reabilitare și întreținere, desfășurate înainte de debutul anului școlar 2017-2018. Dintr-un buget estimat la 3,4 milioane de lei, unitățile de învățământ au utilizat 2,8 milioane de lei. Datele arată că o bună parte din acești bani au mers către firme patronate de membrii PSD, cu care au fost încheiate contracte de prestări servicii.

Primăria a dat bani pentru școli
Cele 14 școli și grădinițe pe care Primăria Slobozia le administrează la Slobozia... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 15:40 (6600 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a investit inutil în «energia verde»

Consiliul Județean Ialomița a investit inutil în «energia verde»

În urmă cu 5 ani, ramura liberală a administrației Ciupercă plasa Ialomița în centrul investițiilor naționale în «energia verde», respectiv câmpurile de panouri fotovoltaice. Acum, în 2017, singura investiție realizată continuă să fie nefuncțională, iar noua conducere a Consiliului Județean caută soluții pentru limitarea pierderilor generate de această investiție cifrată la 2,8 milioane de lei.

Milioane pentru nimic
Susținut activ de către ex-vicepreședintele Ioan Martin, parcul fotovoltaic de la Giurgeni a fost gândit, în varianta inițială, ca o investiție de 10 milioane de euro... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 11:25 (7362 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Obligați pe nedrept să returneze subvenții agricole de 2,3 milioane de lei

Se întâmplă în Ialomița

Obligați pe nedrept să returneze subvenții agricole de 2,3 milioane de lei

Din cauza unui exces de zel al auditorilor Camerelor de Conturi Ialomița și Brăila, 44 de crescători de animale din zona Giurgeni-Gura Ialomiței sunt nevoiți să returneze Agenției pentru Plăți și Intervenție în Agricultură (APIA) subvențiile pe care le-au primit în perioada 2011-2013. În total, fără vina lor, oamenii trebuie să înapoieze 2,3 milioane de lei! Auditorii celor două instituții susțin faptul că fermierii au beneficiat de sprijin financiar ilegal, pentru că și-au scos la păscut animalele pe «terenuri agricole neproductive». Acestora le-au fost înmânate documente justificative prin care se poate demonstra că activitățile de pășunat nu au legătură cu tipul terenului, însă atât reprezentanții... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2017, 18:35 (5247 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

A găsit în vie un cadavru descompus

Descoperire macabră la Amara

A găsit în vie un cadavru descompus

Anchetă la Parchetul de  pe lângă Tribunalul Ialomița după ce un bărbat din Amara a reclamat faptul că a găsit în vie un cadavru în descompunere. Omul crede că este vorba despre soția sa, dispărută de acasă din vară. Procurorii au deschis un dosar penal privind moartea în condiții suspecte.

Cercetările sunt în curs
Surse judiciare precizează faptul că bărbatul a intrat în vie ca să culeagă strugurii și să îndepărteze buruienile dintre butașii de viță de vie. La câteva minute după ce omul s-a apucat de treabă a rămas înmărmurit. El a găsit pe un rând de viță de vie un cadavru... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2017, 15:54 (8674 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Educației întârzie revenirea Luminiței Barcari la comanda Inspectoratului Școlar Ialomița

Ministerul Educației întârzie revenirea Luminiței Barcari la comanda Inspectoratului Școlar Ialomița

În  urmă cu o săptămână, Curtea de Apel București s-a pronunțat în dosarul deschis de Luminița Barcari, fosta șefă a Învățământului ialomițean, împotriva Ordinului privind revocarea sa din funcție, semnat de ministrul Liviu Pop. Magistrații din Capitală au decis să suspende efectele documentului până la judecarea definitivă a cauzei. Procesul intentat de Luminița Barcari Ministerului Educației vizează anularea Ordinului prin care a fost demisă de la șefia Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Deși are posibilitatea să revină în această funcție, Luminița Barcari așteaptă un alt Ordin, emis și semnat de Liviu Pop, prin care se ia act de decizia Curții de Apel București. Mai mult, oficialii... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2017, 14:40 (11352 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Sala cu geometrie (ne)variabilă nu are «recepția finală»

O piatră de moară ascunsă sub preșul Consiliului Județean Ialomița

Sala cu geometrie (ne)variabilă nu are «recepția finală»

Demarate în urmă cu mai bine de 20 de ani, lucrările de reabilitare a Sălii de spectacole a Consiliului Județean Ialomița nu au fost finalizate nici până în prezent. În schimb, cheltuielile generate de acest obiectiv depășesc în acest moment 10 milioane de lei și continuă să crească! În plus, procedura de recepție finală a lucrărilor a fost suspendată în urmă cu o lună. Deși nu sunt vinovați direct de această stare de fapt, oficialii administrației județene privesc senini dezastrul... Între timp, Sala de spectacole a Consiliului Județean, considerată «una dintre cele mai moderne din România», așteaptă și acum o banală autorizație de funcționare ISU, fără de care nu poate intra în legalitate..... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2017, 11:05 (5486 vizualizări - 3 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Angajații «bolnavi», urmăriți de Ministerul Sănătății și Poliție

Guvernul a modificat legislația în privința acordării de concedii medicale, prin introducerea unor reglementări care vor da posibilitatea unei verificări mai eficiente a modului de acordare a acestora, ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 10:18
(27901 vizualizări - 0 comentarii)


Gropile din șosele fac victime: Accident la ieșire din Slobozia Nouă

Unul după altul, craterele fac drumurile județene aproape impracticabile, iar traseele de parcurs adevărate coșmaruri pentru șoferi. Iar asta nu este tot. Gropile din carosabilul ialomițean fac și victime ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:36
(18871 vizualizări - 0 comentarii)


«Zărzărică, zărzărea», la a XVIII-a ediție

«Zărzărică, zărzărea», la a XVIII-a ediție

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează vineri, 16 aprilie 2010, faza locală a celei de-a XVIII-a ediții a Festivalului județean de folclor «Zărzărică ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:33
(30560 vizualizări - 0 comentarii)


Pietonii, în atenția polițiștilor

Începînd de astăzi, 14 aprilie a.c., polițiștii rutieri acționează pe șoselele din municipiul Slobozia pentru a verifica modul în care sînt respectate dispozițiile legale referitoare la acordarea priorității ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:23
(24260 vizualizări - 0 comentarii)


Focuri de armă pentru prinderea unui «șofer» fără permis

În cursul nopții de marți spre miercuri, respectiv 13 spre 14 aprilie, un agent din cadrul Biroului Rutier al Poliției Municipiului Fetești a folosit armamentul din dotare pentru prinderea unui conducător ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:18
(19134 vizualizări - 0 comentarii)


Transport ilegal de animale

Marți, 13 aprilie, în jurul orei 18,00, un echipaj din cadrul Biroului Rutier Slobozia a oprit, pe șoseaua Amara, un autovehicul în care se aflau 3 pasageri. Procedînd la legitimarea ocupanților mașinii ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:18
(31993 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea «Autoturisme cu defecțiuni tehnice, afară de pe șosele!» continuă

Marți, 13 aprilie a.c., în intervalul orar 10,00-14,00, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Fetești în colaborare cu lucrătorii Registrului Auto Român Ialomița au continuat acțiunea demarată ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:15
(29817 vizualizări - 1 comentariu)


Pietonii ce traversează neregulamentar, sancționați

Poliția Rutieră a derulat, în ultimele 48 de ore, acțiuni ce au avut drept scop conștientizarea participanților la trafic cu privire la riscul pe care-l reprezintă abaterile de la normele rutiere în vigoare ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:12
(27838 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Focul i-a ars casa

Reviga: Focul i-a ars casa

În această dimineață, miercuri, 14 aprilie, flăcările unui incendiu au mistuit casa unei femei din comuna Reviga. Incendiul a fost semnalat pompierilor, însă pînă la sosirea acestora focul cuprinsese întreaga ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:09
(33451 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 20:01
(22277 vizualizări - 0 comentarii)


TE DEUM LAUDAMUS, concurs inițiat de Protoieria Urziceni

TE DEUM LAUDAMUS, concurs inițiat de Protoieria Urziceni

Luni, 12 aprilie 2010, Protoieria Urziceni, în colaborare cu World Vision România, au organizat concursul «Te Deum Laudamus». Evenimentul a devenit o tradiție în Protoieria Urziceni, anul acesta organizîndu ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 19:00
(29359 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:45
(19271 vizualizări - 0 comentarii)


Minori cercetați pentru furt calificat

În dimineața zilei de luni, 12 aprilie, un slobozean a sesizat Poliția Orașului Căzănești despre faptul că persoane necunoscute au pătruns într-un garaj situat în curtea unei locuințe pe care o deține în ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:20
(18293 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturisme cu defecțiuni tehnice, scoase din circulație

La începutul săptămînii, luni, 12 aprilie în intervalul orar 10,00-13,00, polițiști din cadrul Biroului Rutier Fetești în colaborare cu lucrătorii Registrului Auto Român Ialomița au organizat și desfășurat ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:20
(21283 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar penal pentru deținerea de substanțe toxice

În baza unui plan național de acțiune pentru prevenirea, identificarea și sancționarea faptelor de natură penală și contravențională la regimul produselor de protecție a plantelor, în cursul zilei de luni ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:18
(33595 vizualizări - 0 comentarii)


Prinși în flagrant după ce au furat 120 metri de cablu

Trei bărbați, doi din orașul Fierbinți-Tîrg și unul din comuna Moara Vlăsiei, județul Ilfov, au fost reținuți pe bază de ordonanță pentru 24 de ore și încarcerați luni, 12 aprilie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:17
(18005 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Amenința că se aruncă de pe un stîlp de electricitate

Un tînăr de 21 de ani, din comuna Săveni, a pus pe jar pompierii din Țăndărei după ce s-a cocoțat pe un stîlp de electricitate, amenințînd că se va sinucide. Evident, toată tărășenia s-a petrecut după ce ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:11
(16494 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă disponibile în Italia

Agentia Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că, la această dată, prin intermediul rețelei EURES, se fac înscrieri pentru locuri de muncă în Italia, în ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:35
(21695 vizualizări - 0 comentarii)


Neatenția unui pieton, cauza accidentului

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orei 11.00, Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată prin Serviciul Național Unic Apel Urgență 112, despre faptul că în localitatea Gîrbovi a avut loc un accident ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:25
(23916 vizualizări - 0 comentarii)


Patru copii din Căzănești, autorii unui furt

În dimineața zilei de sîmbătă, 10 aprilie a.c., în jurul orei 9.00, Poliția Orașului Căzănești a fost sesizată de un localnic, în vîrstă de 68 de ani, despre faptul că în cursul nopții, persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:24
(20059 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii rutieri, permanent pe arterele din județ

Acțiunile polițiștilor rutieri din ultimele 48 de ore au urmărit depistarea și sancționarea celor care nu respectă regulile de circulație, cît și asigurarea unui trafic fluent.
Cu ocazia acțiunilor au ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:23
(18338 vizualizări - 0 comentarii)


Fura calea ferată

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orei 19.00, lucrătorii Postului de Poliție Transporturi Feroviare au fost sesizați de personalul de serviciu în stația Urziceni, cu privire la faptul că aparatul de comandă ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:23
(22215 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune în sistem integrat

Sîmbătă, 10 aprilie a.c., în intervalul orar 23.00-3.00, polițiști din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, împreună cu agenți din cadrul Postului de Poliție Gheorghe-Doja și lucrători ai Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:22
(20096 vizualizări - 0 comentarii)


Și-a incendiat autoturismul

Sîmbătă, 10 aprilie a.c., în jurul orei 1.00, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că un bărbat, de 32 de ani, din municipiu, după ce a achiziționat un autoturism înmatriculat în Spania, l-a incendiat ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:22
(22383 vizualizări - 1 comentariu)


Suspect de furt, identificat

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orei 18.00, agenții Postului de Poliție Grindu, au fost sesizați de un bărbat, de 59 de ani, din comuna Movilița, agent de pază la o stație de apă din localitate, despre ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:21
(20065 vizualizări - 0 comentarii)


«Mascați» la Grindu

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul prînzului, agenții Postului de Poliție Grindu aflați în serviciul de patrulare pe raza comunei au solicitat sprijinul Poliției Municipiului Urziceni pentru aplanarea ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:06
(21065 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Fierbinți-Tîrg, intervenții SMURD la Ciocîrlia și Ion Roată, animale împotmolite la Țăndărei

Incendii, salvări de animale, urgențe medicale sînt doar cîteva dintre evenimentele finalului de săptămînă ce au necesitat intervenția de urgență a pompierilor ialomițeni.
Duminică, 11 aprilie a.c., ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:00
(19003 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea «Alege viața»

Direcția Rutieră din cadrul IGPR a desfășurat vineri, 9 aprilie, între orele 10.00 și 20.00, o acțiune la nivel național pentru combaterea vitezei excesive și a altor abateri grave ce pun în pericol siguranța ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2010, 07:09
(21265 vizualizări - 0 comentarii)


Mesaj de condoleanțe al premierului Emil Boc

Primul-ministru Emil Boc a transmis un mesaj de condoleanțe omologului său polonez Donald Tusk, pentru a-și exprima regretul față de tragicul accident în care și-au pierdut viața Președintele Poloniei, ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2010, 17:11
(20649 vizualizări - 0 comentarii)


Trei copii, hoți de biciclete

În cadrul acțiunii executate de polițiștii din Fetești, pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor de furt, au fost depistate mai multe persoane, suspecte de comiterea unor astfel de fapte.
Așadar ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2010, 13:42
(20453 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...