Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ciochina-n sărbătoare!

Ciochina-n sărbătoare!

De peste 150 de ani, aproape neîntrerupt, Ciochina marchează printr-un bâlci tradițional data de 8 septembrie, numită popular Sfânta Maria Mică. Anul acesta, Sărbătoarea a reunit mii de oameni, venite din toate zonele țării. Autoritățile locale consideră evenimentul drept cel mai important din întreg anul, drept pentru care îi acordă o atenție sporită. «Practic, nu există locuitor al comunei care să nu fi venit măcar o dată la bâlciul de Sfânta Marie. Iar dacă a venit o dată, vine mereu!» explică primarul comunei Ciochina, Vasile Câmpulungeanu.

Bâlciul la care trebuie să participi
... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2017, 14:25 (4014 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul, lider solitar

Așa cum anticipam, startul de sezon este foarte reușit pentru Abatorul Slobozia. Cu lot îmbunătățit și Ion Ionescu pe bancă, este singura care a obținut maximum de puncte după cele 3 etape disputate în Campionatul Ligii a IV-a. În ultima etapă jucată sâmbătă, 9 septembrie 2017, Abatorul a învins clar la Scânteia și, pe lângă cele 9 puncte, se bucură și de un golaveraj excelent, 14-4. Pe locul 2 urcă Secunda Adâncata care, după egalul de la Amara, a reușit să surprindă din nou prin victoria clară de la Țăndărei. Podiumul este completat de Unirea Ion Roată care a adunat, la rându-i, 7 puncte după victoria cu Spicul Colelia. De notat și prima victorie stagională a campioanei CS Amara, care s-a impus... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2017, 13:10 (3380 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, terorizată de un hoț de 15 ani

Slobozia, terorizată de un hoț de 15 ani

Un adolescent de 15 ani a terorizat întreaga Slobozie. Tânărul este campion la dosare penale pentru numeroase furturi pe care le-a comis. În evidențele Poliției numele său apare în aproximativ 100 de anchete, instrumentate numai în ultimii 2 ani. Surse judiciare susțin faptul că este printre cei mai mari hoți care-și fac veacul prin oraș. Deși îl cunosc destul de bine, oamenii legii nu-l pot trage la răspundere din cauza procedurii anevoioase care implică efectuarea de expertize medicale și psihiatrice, greu de pus în practică.

Recordman la dosare penale
Un adolescent de 15 ani... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2017, 11:20 (7578 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița este acoperită de gunoaie

Ialomița este acoperită de gunoaie

Salubrizarea este una dintre problemele pe care localitățile din Ialomița încă nu le-au rezolvat. De la începutul anului și până în prezent, Garda de Mediu Ialomița a scos la lumină problemele de mediu ale administrațiilor locale. Un nou raport al instituției arată că situația este neschimbată.

O problemă greu de gestionat În numeroase ediții, ziarul nostru a prezentat pe larg modul în care administrațiile locale din Ialomița înțeleg să asigure salubrizarea în comunitățile pe care le reprezintă. Din păcate, în ciuda numeroaselor controale și verificări, aleșii ialomițenilor au lăsat... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2017, 15:05 (5047 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Juristul Vasile Zamfir execută silit Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Juristul Vasile Zamfir execută silit Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Acuzat în spațiul public de multe ori cu privire la faptul că a participat la prejudicierea bugetului Spitalului Județean de Urgență Slobozia, juristul Vasile Zamfir cere acum și executarea silită a unității medicale! Acțiunea lui Zamfir își are temeiul în baza unei sentințe a Tribunalului Ialomița, prin care instanța a obligat cel mai mare spital din județ să plătească angajaților tichetele de masă din perioada 2013-2016. Suma pentru care Vasile Zamfir vrea să execute Spitalul Slobozia este de 4000 de lei. Contactat telefonic pentru un punct de vedere, Vasile Zamfir nu a răspuns la telefon.

Prins pe picior greșit... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2017, 11:05 (12937 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

15 școli din Ialomița, fără autorizații sanitare de funcționare

Real pericol pentru elevi

15 școli din Ialomița, fără autorizații sanitare de funcționare

A devenit deja o tradiție ca în Ialomița anul școlar să înceapă cu stângul. Un Raport al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, transmis Prefecturii Ialomița, scoate la lumină problemele din școlile și grădinițele județului la câteva zile distanță de momentul în care elevii și preșcolarii trebuie să intre în clase. La momentul de față, 15 unități de învățământ nu dețin autorizații sanitare de funcționare, iar alte câteva zeci duc lipsă de autorizații ISU împotriva incendiilor. Mai grav este faptul că atât primăriile care le au în administrare, cât și directorii acestor instituții au avut la dispoziție mai bine de un an pentru a remedia deficiențele.

Școli fără autorizații... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2017, 15:10 (7086 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: Reținut de polițiști în cimitir, după ce și-a omorât vecinul

Crimă la Fetești

Exclusiv: Reținut de polițiști în cimitir, după ce și-a omorât vecinul

Crimă odioasă la Fetești. Un bărbat de 46 de ani a murit pe loc după ce a fost înjunghiat de un vecin. Rudele defunctului susțin că între victimă și agresor exista un conflict mai vechi. Suspectul a fost identificat la 2 ore după crimă, într-un cimitir de la marginea Feteștiului.

Victima a murit pe loc
Tragedia de la Fetești s-a petrecut în seara zilei de  7/8 septembrie 2017, pe o stradă lăturalnică din oraș. Agresorul, identificat în persoana numitului Dan Toader, a pornit o discuție contradictorie cu vecinul său Gheorghe Ciocea, care a degenerat într-un adevărat scandal... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2017, 13:28 (9175 vizualizări - 0 comentarii)

ANCHETĂ

Deturnare de fonduri marca «Iusein Iuksel»

Cutremur administrativ la Fierbinți-Târg

Deturnare de fonduri marca «Iusein Iuksel»

bonus: Drept la replică

Rezultatul alegerilor locale parțiale de la Fierbinți-Târg a avut drept consecință trecerea administrației locale de sub controlul PSD sub cel al PNL. După un an și mai bine de guvernare însă, problemele cu care se confruntă administrația rămân insurmontabile. Un control recent al Gărzii de Mediu Ialomița s-a soldat cu o sancțiune contravențională de 10 mii de lei, iar moștenirea lăsată de ex-primarul Iusein Iuksel riscă să blocheze activitatea Primăriei. Noul edil local, Dobrică Pârvu, declară că face eforturi pentru normalizarea situației și cere sprijin autorităților județene. «Locuitorii orașului Fierbinți au dreptul la o viață normală, indiferent cine conduce Primăria! Nu dorim decât să rezolvăm... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2017, 10:45 (13469 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Prestație apreciată la Mangalia

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Prestație apreciată la Mangalia

bonus: Alexandru Munteanu, liderul din linia mediană; Raul Cârstoiu, vitezistul din banda dreaptă

Grupa 2005 a Unirii Slobozia a bifat un nou turneu, de data aceasta la Mangalia. La «Challenge Cup», puștii lui Ion Ionescu au jucat 4 meciuri și, în ciuda faptului că au reușit o victorie și un egal pierzând celelalte două partide la limită, scor 0-1, au arătat potențial, au lăsat o bună impresie și doar ezitările din atac i-au privat de rezultate mai consistente. Cei prezenți au fost de acord că acești copii ai Unirii au viitor și tocmai de aceea continuăm să vi-i prezentăm.

Alexandru Munteanu, liderul din linia mediană Joacă fotbal de la 7 ani, fiind dus la întâlnirea cu mingea de... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2017, 12:35 (4646 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

«Statuia Libertății» de la Jilavele a împlinit 18 ani

«Statuia Libertății» de la Jilavele a împlinit 18 ani

Comuna Jilavele e ultima comunitate din Ialomița, pe drumul către Ploiești... La o goană de cal de intrarea în sat, dinspre Urziceni, în curtea lui Dumitru Marin tronează de 18 ani o copie în miniatură a Statuii Libertății. Cine are ochi buni, o poate zări din goana mașinii. Cine are curiozitatea, poate să bată la poartă. Dumitru Marin n-a refuzat pe nimeni... Și a spus povestea Statuii de 100 de ori. Iar nouă încă dată!

Meșterul de la Casa Poporului
Dumitru Marin a fost pietrar de meserie. A lucrat la Casa Poporului, unul dintre primii lucrători pe care i-a adus Ceaușescu să... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2017, 13:25 (6369 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

HCM Slobozia-CSM București 29-37(12-19)

Cea mai așteptată înfrângere

Campioana României a venit la Slobozia, a jucat și a învins. Pe teren, spre decepția cruntă a publicului spectator, nu a fost Cristina Neagu, cea mai bună handbalistă a lumii preferând să sară peste acest joc. Au fost în schimb Gulden, Manea sau Kurtovic, iar spectacolul sportiv a fost la el acasă. Firește, nu s-a pus niciun moment problema învingătoarei, valoarea echipei bucureștene făcând deja înconjurul Europei. Oaspetele s-au impus încă din start, desprinzându-se iremediabil pe tabelă. La pauză a fost 19-12 pentru București, cu portarul Alina Iordache în mare formă și cu Gulden perfectă la 7 metri. De la Slobozia au ieșit în evidență Mădălina Ion, Enescu și Burlachenko.

Alina Ilie, la superlativ!... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2017, 12:20 (3152 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Virusul West Nile a făcut prima victimă în Ialomița

Virusul West Nile a făcut prima victimă în Ialomița

O bătrână de 76 de ani din comuna Gheorghe Lazăr se zbate între viață și moarte la Spitalul «Agrippa Ionescu» din București, după ce a fost înțepată de un țânțar. Femeia a fost infectată cu virusul West Nile, care provoacă meningita. Direcția de Sănătate Publică Ialomița explică faptul că situația nu este singulară, alți patru ialomițeni fiind suspecți de infecții West Nile, însă în cazul acestora testele serologice nu au confirmat prezența virusului în organism.

Un virus periculos Specialiștii în Sănătate Publică explică faptul că virusul West Nile, transmis prin înțepătura de țânțar... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2017, 17:40 (4435 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șeful Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița s-a pensionat

Șeful Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița s-a pensionat

La 6 luni de la împuternicirea sa în funcție, comisarul șef Marian Neagu renunță la comanda Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Acesta a ieșit la pensie începând cu data de 1 septembrie 2017. Dosar de pensionare și-a depus și comisarul șef Ioan Tița, fostul șef al Poliției Urziceni, împuternicit să ocupe funcția de adjunct al inspectorului șef al IPJ Ialomița. În prezent, conducerea instituției este asigurată de adjunctul Iulian Tudorache. Statistica arată că, de la începutul anului și până în prezent, peste 100 de polițiști ialomițeni și-au depus dosarele pentru pensionare!

Sarabanda șefilor din Poliție... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2017, 15:20 (14964 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fabrica de ulei din Slobozia a deversat ape uzate în râul Ialomița

Amendă de 100 mii de lei pentru Expur

Fabrica de ulei din Slobozia a deversat ape uzate în râul Ialomița

Societatea Expur din Slobozia a fost amendată cu 100 mii de lei de Garda de Mediu pentru deversări de ape uzate în râul Ialomița! Reprezentanții Gărzii de Mediu susțin faptul că firma a încălcat, printre altele, autorizația de mediu pe care a primit-o în 2013. Informația a fost făcută publică de comisari după ce mai mulți cetățeni din Slobozia au reclamat faptul că în aer se simte un miros puternic, venind din zona râului Ialomița.

Slobozia, acoperită de un miros urât
Garda de Mediu Ialomița a fost asaltată și în vara aceasta de zeci de reclamații venite din partea cetățenilor... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2017, 12:15 (11758 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul din Slobozia își caută manager

Spitalul din Slobozia își caută manager

Consiliul Județean Ialomița organizează în această lună un concurs pentru ocuparea funcției de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Potrivit calendarului, testarea se desfășoară în perioada 18-29 septembrie 2017, și are o singură probă: susținerea unui proiect de management. Mariana Iancu, managerul interimar al instituției, susține că se va înscrie la acest examen.

În sfârșit, concurs
Deși ar fi trebuit să fie organizat încă din luna aprilie a acestui an, concursul pentru ocuparea funcției de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia se va desfășura între... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2017, 18:55 (19664 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de câmp

Daria Tudor, primul titlu la 14 ani

Jucătoarea antrenată de Ionel Iordache la TenisCon Slobozia, Daria Tudor, este într-o evidentă ascensiune în tenisul juvenil. Dovadă stă și titlul obținut săptămâna trecută la Cupa «Tenis Team», în București, primul turneu pe care îl câștigă la categoria 14 ani unde a urcat recent. De remarcat că Daria s-a impus la această competiție fără să piardă vreun set. Ea a trecut în primul tur de Cătălina Tudoroiu, scor 6-4, 6-1, pentru ca în turul 2 să se impună în fața ploieștencei Iulia Tudoran, cu 6-3, 6-2. Emanuela Rusu i-a fost adversară în semifinală, fază de care Daria a trecut cu 6-0, 6-4. Finala a însemnat, totodată, și cel mai bun joc prestat de sportiva din Slobozia. Adversară i-a fost Dara... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2017, 17:05 (5619 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Steluța Mitrea este noul șef al Învățământului ialomițean

Pentru 60 de zile

Steluța Mitrea este noul șef al Învățământului ialomițean

După demiterea Luminiței Barcari, Ministerul Educației a numit în seara zilei de luni, 4 septembrie 2017, un nou șef pentru Învățământul ialomițean. Este vorba despre Steluța Mitrea, inspector școlar general adjunct în cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Mitrea a fost delegată să ocupe această funcție pentru o perioadă de 60 de zile.

Demisă pentru greșeli comise la IȘJ Arad La finele lunii trecute, ministrul Liviu Pop demitea, prin Ordin transmis pe fax, 13 inspectori școlari generali, printre care și pe Luminița Barcari, șefa Învățământului ialomițean. Aceasta a părăsit... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2017, 14:25 (18759 vizualizări - 28 comentarii)

SPORT

Lupte pe plajă

Marian Stanciu, vicecampion național

În perioada 1-3 septembrie 2017, pe plaja «Doina» din Mamaia, s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte pe Plajă adresat cadeților și juniorilor. CS Amara s-a întors de la această competiție cu medalia de argint obținută de Marian Stanciu, în concursul cadeților la categoria 60 de kilograme. Deloc neglijabil este și locul 5 obținut de Cristian Miu la juniori, în cadrul categoriei 70 kg. Marian Moraru nu s-a putut baza la această competiție pe aportul lui Cristian Lungu, a cărui prezență ar fi adus cu siguranță Amarei încă o medalie. Cristian se întoarce în sală și va reprezenta în această săptămână România la Campionatul Mondial al cadeților, care se va desfășura la Atena. Sportivul din Amara... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2017, 12:20 (3499 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Război în instanță pentru paza Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Război în instanță pentru paza Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Scandalul serviciilor de pază la Spitalul Județean de Urgență Slobozia continuă. Cea mai mare unitate medicală din Ialomița cere în instanță societății  Dragostal Security, firma care a asigurat paza Spitalului Slobozia până în aprilie 2017, despăgubiri de 30 mii de lei pentru nerespectarea contractului de prestări servicii. Societatea Dragostal Security este controlată de Dragoș Slăniceanu, fostul candidat PSD la Primăria Gheorghe Doja, care explică faptul că firma a rămas fără licență de funcționare. «Nu mai avem licență de funcționare pentru această societate, pentru că a expirat!» a explicat Slăniceanu. Mai mult, în primăvara anului trecut acesta a fost acuzat public de managerul interimar... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2017, 10:50 (9545 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Cursuri de perfecționare» pentru consilierii locali

Pace politică în Consiliul Local Slobozia

«Cursuri de perfecționare» pentru consilierii locali

Joi, 31 august 2017, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul unei noi ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat 20 de proiecte de hotărâri de interes cetățenesc. Dintre acestea se remarcă cel privind participarea consilierilor locali la «cursuri de pregătire, formare și perfecționare profesională a consilierilor locali» și cel privind «aprobarea criteriilor și procedurilor specifice ocupării funcției contractuale de director al DADP».

Cursuri pe bani publici Una dintre cele mai controversate decizii adoptate în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia a fost cea... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2017, 20:10 (5098 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Beat la volan

Agenți din cadrul Poliției Fetești au depistat, pe Strada Călărași din localitate, un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 25 de ani, din Fetești. Întrucît emana halenă alcoolică, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:28
(25505 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești șofer beat


Slobozia: Prins la volan cu permisul suspendat

În cursul zilei de joi, 6 mai a.c. polițiștii rutieri au depistat în trafic, pe Șoseaua Brăilei, din Slobozia, un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 52 de ani din municipiu. Procedînd la ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:26
(25198 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șofer penal


Slobozia: Se fură din supermarket

Joi, 6 mai a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de două ori, la intervale orare diferite, de către agentul de pază al unui supermarket din municipiu, despre faptul că a surprins două persoane ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:21
(17809 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt supermarket


Andrășești: Scandal la Postul de Poliție

Trei bărbați din Căzănești au fost sancționați contravențional cu amenzi a căror valoare depășește 5000 de lei și sînt cercetați și penal. Asta după ce, pentru a-și scăpa prietenul de rigorile legii, au ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:13
(32534 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: Infractor încarcerat

Miercuri, 5 mai, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Fetești au identificat, reținut și încarcerat în arestul Inspectoratului un bărbat, de 45 de ani, domiciliat în municipiu, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:59
(25782 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Oale confiscate de polițiști

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, în cursul zilei de miercuri, 5 martie a.c., au acționat în sistem integrat pe raza municipiului reședință de județ urmărind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:57
(22168 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Polițiști în școli

În cursul zilei de miercuri, 5 mai, la nivelul municipiului Urziceni și al comunei Gheorghe Doja au fost desfășurate multiple activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:48
(22868 vizualizări - 0 comentarii)


Campania SAPS 2010: Peste 814000 cereri de plată depuse la APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care și-au completat declarația de suprafață prin intermediul aplicației IPA Online că trebuie să depună la Centrele APIA și o ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 14:25
(19776 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului-12,2%

La sfîrșitul lunii aprilie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 12851 persoane, din care 6598 șomeri indemnizați, respectiv 6253 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:34
(15770 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși în flagrant la furat de fier vechi

La începutul săptămînii, luni, 3 mai, jandarmii slobozeni, aflați în patrulare în zona fostului Complex Gheorghe Lazăr, au auzit zgomote suspecte în incintă. Intrînd în curtea Complexului, au observat într ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:18
(22897 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Comerciant ambulant prins de jandarmi

Marți, 4 aprilie, jandarmii din Țăndărei au fost sesizați despre faptul că, pe o stradă din localitate, o persoană comercializează articole de îmbrăcăminte ce poartă diverse inscripții. Urmare a cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:17
(23188 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Biciclist mort urmare a unui accident

Marți, 4 mai a.c., în jurul orei 16.45, pe DN1D, în apropierea localității Jilavele, s-a produs un accident rutier, în urma căruia o persoană a decedat. Potrivit cercetărilor, polițiștii au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 14:00
(14282 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: În 48 de ore, amenzi de peste 43000 de lei

Poliția Rutieră, în ultimele 48 de ore, a aplicat 216 sancțiuni contravenționale. 85 au fost acordate șoferilor care au depășit viteza maximă admisă pe drumurile publice sau au efectuat opriri neregulamentare ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 13:55
(18059 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 10:42
(15545 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 09:15
(13211 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 543 de bărbați, în concediu pentru creșterea copilului

Potrivit datelor statistice date publicității de reprezentanții Agenției de Prestații Sociale, instituție creată pentru plata tuturor tipurilor de alocații, tot mai mulți bărbați solicită acordarea de indemnizații ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:14
(20086 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Arestat după ce a înjunghiat un tînăr

În cursul zilei de marți, 4 mai, un tînăr, de 28 de ani, din Miloșești, a fost arestat, pe numele acestuia Tribunalul Ialomița emițînd un mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 29 de zile, pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:08
(24932 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Școlile, în atenția polițiștilor

Luni, 3 mai, în intervalul orar 10,00-18.00, polițiștii dinFetești, în colaborare cu jandarmi și polițiști de frontieră au acționat în unitățile de învățămînt și în zona adiacentă acestora, acțiunea avînd ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:07
(23886 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furt de energie electrică

Marți dimineață, începînd cu ora 07,00, polițiștii din Țăndărei, în colaborare cu jandarmi și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat, timp de două ore, în cartierul Strachina ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:06
(22051 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Matei Basarab

La începutul săptămînii, respectiv luni, 3 mai, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident rutier. Cauza producerii accidentului a fost neacordarea priorității de trecere la schimbarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:05
(23832 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița, raiul asistaților social: În doar trei luni, 2 milioane de lei pentru beneficiarii Legii 416

Suma cheltuită și raportată de autorități săptămîna precedentă tinde să demonstrează neputința celor în drept în privința eradicării fenomenului ajutorului social. Mii de familii din județul Ialomița beneficiază ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:01
(13014 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr surprins băut la volan de două ori în aceeași noapte

Sîmbătă, 1 mai a.c., în vizorul polițiștilor din Țăndărei au intrat discotecile din mediul rural. Acțiunea a presupus legitimarea a peste 50 de persoane, 26 de autovehicule fiind controlate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:22
(24172 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Încercînd să parcheze, a lovit-o cum mașina pe trotuar

Duminică, 2 mai a.c., în jurul orei 14.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de o femeie din localitate despre faptul că sora sa, în vîrstă de 27 de ani, a fost victima unui eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:20
(12124 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Îi lucra în curte și i-a furat banii din casă

Sîmbătă, 1 mai a.c., polițiștii din Gheorghe-Lazăr au fost sesizați de un localnic asupra faptului că, de la începutul acestui an și pînă în luna aprilie, persoane necunoscute i-ar fi sustras, în repetate ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:11
(21700 vizualizări - 0 comentarii)


Orezu: Tînăr de 17 ani, «șofer» fără permis

În cursul după-amiezii de duminică, 2 mai a.c., polițiștii din Ciochina au depistat pe raza localității Orezu un autoturism la volanul căruia se afla un localnic. Oprind regulamentar autovehiculul, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:06
(25933 vizualizări - 0 comentarii)


De 1 Mai polițiștii au lăsat 9 șoferi fără permise

De 1 și 2 Mai, abaterile de la normele rutiere au fost sancționate cu fermitate de către polițiști. Astfel, au fost verificați peste 150 de participanți la trafic, fiind sancționați peste 100 de conducători ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:04
(23284 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat duminică 3 mai a.c., în municipiul Urziceni, mai multe exerciții demonstrative pregătite de jandarmii din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia și ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 11:45
(22058 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu 138 de kg de scrumbie

În cadrul acțiunii pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, polițiștii au depistat joi, 29 aprilie a.c., în jurul orei 14.45, pe DN 2A, în localitatea Țăndărei, un autoturism la volanul ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15351 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat de arestare pentru un recidivist

Un bărbat, în vîrstă de 30 de ani, din localitatea Valea Ciorii, recidivist, a fost încarcerat în arestul Inspectoratului în cursul zilei de joi, 29 aprilie, după ce instanța a emis pe numele său un mandat ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15600 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

În cursul nopții de joi spre vineri, 29/30 aprilie a.c., în intervalul orar 22.00-03.00, Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat o acțiune împreună cu agenți din cadrul Posturilor de Poliție ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(13024 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...