Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Doi elevi din Munteni Buzău au ajuns la spital după ce s-au îmbătat

Au plecat spre școală amețiți de alcool

Doi elevi din Munteni Buzău au ajuns la spital după ce s-au îmbătat

Distracția dinainte de cursuri a doi elevi din Munteni Buzău s-a terminat la spital. Băieții, în vârstă de 12 și 13 ani, au fost găsiți pe stradă în stare de ebrietate. Unul dintre ei avea o alcoolemie de 1,6 miligrame alcool în sânge, fiind transportat de urgență la Spitalul «Grigore Alexandrescu» din București. Vestea a picat ca un trăsnet în rândurile profesorilor, care declară faptul că băieții au rezultate bune la învățătură. Reprezentanții școlii din localitate susțin că-i vor include pe cei doi copii într-un program de consiliere. Între timp, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița a deschis o amplă anchetă în acest caz.

Și-au făcut curaj cu țuică pentru a merge la școală... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2017, 10:45 (6515 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Un consiliu județean, două administrații politice

Victor Moraru apropie anul

Un consiliu județean, două administrații politice

bonus: Larisa, a mai rămas puțin! Concurs cu dedicație pentru funcția de «county manager»

Joi, 18 mai 2017, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița. În cadrul acesteia au fost aprobate o serie de proiecte de hotărâre de o reală importanță pentru administrația publică, dar și pentru contribuabilii ialomițeni. Printre acestea se numără hotărârea privind aprobarea «Strategiei în domeniul eficienței energetice» sau cea privind constituirea Asociației de dezvoltare Intercomunitară Ialomița. Dincolo de aceste decizii însă, ședința a fost scena unui nou episod al războiului politic dintre consilierii PSD-ALDE și cei ai PNL...

Un război fără învingători
... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 16:05 (5091 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Polaris M Holding a premiat elevii participanți la concursul de compuneri pe teme ecologice

Miercuri, 24 mai 2017, la Școala Gimnazială «Sf. Andrei» din Slobozia, Polaris M Holding a premiat elevii clasei a III-a, participanți ai concursului de compuneri pe teme ecologice. Concursul de compuneri și vizita pe care elevii au efectuat-o la stația de sortare și reciclare din municipiul Constanța s-a desfășurat în perioada 15-23 mai 2017 și fac parte din campania de educație ecologică desfășurată sub sloganul «Deșeurile reciclabile te inspiră».

Polaris M Holding, alături de elevii din Slobozia
Concursul s-a desfășurat în perioada 15-19 mai a.c., în cadrul programului național... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 15:30 (7426 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Calificare la turneul final

Handbal, CSS Slobozia, Junioare 3

Calificare la turneul final

Râmnicu Vâlcea a găzduit, în perioada 19-21 mai 2017, meciurile grupei C din cadrul turneului semifinal II al campionatului de handbal feminin adresat junioarelor 3. CSS Slobozia a fost din nou la înălțime, fetele pregătite de profesorul Marian Simion reușind încă o dată să câștige grupa cu un bilanț de 2 victorii și 1 egal. După un prim joc cu FESF Craiova, câștigat categoric cu 36-14, a urmat confruntarea cu Pegasus Târgu Mureș, terminată la egalitate, 23-23, și cu un gol anulat în final lui Naomi Vasile pe motiv că mingea a intrat în poartă după terminarea timpului de joc. O contribuție importantă în economia rezultatului a avut-o portarul Patricia Drăghici, care a dorit să-și ajute echipa... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 14:20 (7757 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Candidații de «paie» ai PSD Ialomița

Trei, Doamne, și toți trei!

Candidații de «paie» ai PSD Ialomița

Campania pentru alegerile locale parțiale de la Amara, Fierbinți și Țăndărei sunt în plină desfășurare. Pe lista partidelor care propun candidați s-au înscris PNL, PMP și PSD. Primele două partide au propus niște iluștri anonimi, fără șanse reale la fotoliul de primar. PSD, în schimb, are pretenții electorale. Oferta este însă jenantă, iar conferința de presă în care și-au prezentat candidații demonstrează fără dubii acest fapt!

Ofertă jenantă la PSD
Nu știm alții cum sunt, dar noi unii, când vin alegerile, parc-am intra în pământ de rușine. De rușinea lor! Pentru că, aflat în... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 12:10 (9057 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Amara, campioana Ialomiței

Fotbal, Liga a IV-a

Amara, campioana Ialomiței

În 1983, profesorul Ion Radu ducea Amara în lupta pentru promovarea în Divizia C, actuala Ligă a 3-a. Pe-atunci, divizia județeană era structurată pe 2 serii, iar echipa stațiunii balneare avea ulterior să piardă barajul cu Unirea Urziceni. În 2011, profesorul Florin Martinescu pierdea pe final de sezon lupta cu Viitorul Axintele. În 2017, antrenorul Robert Tereacă ia titlul de campioană a județului Ialomița. Deși mai sunt 3 etape, victoria cu 3-1 în jocul cu Bărăganul Ciulnița a păstrat Amara la 9 puncte în fața Rapidului Fetești și a Recoltei Gheorghe Doja, iar cum rezultatele directe îi sunt favorabile, așteaptă deja cu nerăbdare medaliile de campioană. În meciul cu Ciulnița au intrat, din... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 10:45 (10088 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 60 mii de euro pentru Inter Group

Ștrandul municipal din Slobozia rămâne cu lacătul pe poartă

Despăgubiri de 60 mii de euro pentru Inter Group

Reprezentanții Inter Group, firma care a concesionat ștrandul municipal din Slobozia cu 10 ani în urmă, anunță că spațiul de agrement va rămâne închis în sezonul estival 2017. Toate acestea din cauza unui litigiu în instanță pe care administratorii societății îl au cu municipalitatea. Oficialii Inter Group solicită anularea contractului de concesiune încheiat cu Primăria Slobozia, motivând că administrația locală i-a obligat la plata unei redevențe majorată în mod nejustificat, din cauza unei erori de calcul. Mai mult, aceștia solicită plata unor despăgubiri în valoare de 60 mii de euro pe care i-au cheltuit pentru modernizarea ștrandului.

Algoritm de calcul eronat... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 18:25 (7016 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Îngropați de Popa

Fotbal, Liga a III-a, Dinamo II-Unirea Slobozia 2-1

Îngropați de Popa

Meciurile jucate contra sateliților au doza lor de neprevăzut. Spre exemplu, în confruntarea cu Unirea Slobozia, disputată vineri, 19 mai 2017, pe stadionul «Romprim», Dinamo II i-a adus de la prima echipă pe Popa, Spătaru, Petre sau Popescu, jucători cu multe apariții în Liga I, în sezonul recent încheiat. Principala problemă a echipei lui Ion Ionescu n-a fost aceasta, ci din nou lipsa de concentrare în fața porții. Meciul a început bine pentru galben-albaștri. În minutul 3, Răduca este faultat clar în careul advers, iar experimentatul Toma nu iartă de la punctul cu var. Al doilea moment de referință al jocului se petrece în minutul 27 al meciului, când Toma este faultat dur de Alin Dudea, iar... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 16:50 (5985 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Literatul Abaza creează comunicate de presă

Maculatură de sertar

Literatul Abaza creează comunicate de presă

Nici nu s-a uscat bine cerneala de pe procesul verbal care a făcut celebră Poliția Locală Slobozia pe tot mapamondul, și Abaza o comite din nou. Plictisit de munca repetitivă la birou și de IQ-ul de cimpanzei al angajaților din dotare, acesta ține musai să demonstreze că excelează la capitolul comunicate.

Coelho e mic, Abaza este mare!
Un banal comunicat de presă menit să informeze populația că polițiștii comunitari nu taie frunză de pomană la câini pe banii contribuabililor a fost transformat de directorul instituției într-o epopee urbană. Concret, o patrulă de poliție a prins... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 15:45 (7374 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională

CSM Unirea Slobozia, în focurile barajului

Echipa de handbal CSM Unirea Slobozia trăiește din nou periculos finalul de sezon. Privirile iubitorilor de handbal se vor îndrepta, în perioada 24-27 mai 2017, către Sfântu Gheorghe, localitate unde se va desfășura barajul pentru menținere/promovare în Liga Națională. Pentru echipa noastră «momentul 0» în această competiție va fi joi, 25 mai, când handbalistele antrenate de Dumitru Muși se vor duela cu Dinamo București. Dacă în ultimii 2 ani Unirea a avut parte la baraj de adversari relativ facili, de data aceasta va întâlni o echipă cu intenții clare de promovare. Dinamo București se anunță a fi în câțiva ani o adversară serioasă, la supremația în Ligă, pentru CSM București. Antrenorul Dumitru... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 14:40 (5533 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acuzații de «abuz în serviciu» la Primăria Slobozia

Aviz de la Ministerul Finanțelor pentru o renovare de apartament

Acuzații de «abuz în serviciu» la Primăria Slobozia

Primăria Slobozia a cerut unui proprietar de apartament din Slobozia «un acord din partea Statului Român reprezentat prin Ministerul Finanțelor» pentru renovarea unui apartament! Florina Stancu Drăgoi a formulat împotriva semnatarilor Certificatului de Urbanism care prevede (și) această aberație o plângere penală. În fapt, susține petenta, autoritățile locale se fac vinovate de «abuz în serviciu»: «De 5 luni așteptăm o autorizație de construire pentru care am cheltuit până acum peste 5000 de lei! E un abuz care nu poate fi explicat și nici tolerat. Practic, tot noi suntem vinovați pentru că am vrut să construim legal...».

Istoria sordidă a unei autorizații... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 13:20 (9797 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are depozite necontrolate de deșeuri

Dezastru ecologic oficial

Ialomița are depozite necontrolate de deșeuri

Un raport oficial al Gărzii de Mediu Ialomița confirmă dezastrul ecologic de la nivelului județului. Potrivit datelor statistice, Ialomița are 31 hectare de depozite necontrolate de deșeuri! De asemenea, în 51 de localități din Ialomița serviciile de salubritate funcționează parțial, iar în celelalte 15 aceste servicii nu sunt funcționale. Daniel Popescu, șeful Gărzii de Mediu Ialomița, susține că situația s-ar putea îmbunătăți. «Există o anumită preocupare a autorităților, dar nu suficient ca să fim mulțumiți. Vom relua controalele pentru a vedea dacă s-au aplicat măsurile de conformare!» a declarat acesta pentru ziarul nostru.

Estimări oficiale alarmante... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 10:45 (6769 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Vijelie puternică la Făcăeni

Vijelie puternică la Făcăeni

Codul Galben emis de meteorologi în județul Ialomița a făcut prăpăd în comuna Făcăeni. Din cauza vântului puternic, acoperișurile a mai multor gospodării au fost parțial afectate, iar câțiva copaci au fost doborâți. Reprezentanții Comitetului pentru Situații de Urgență se află la fața locului pentru a face o evaluare corespunzătoare a pagubelor.

Pagube în evaluare
Ialomița s-a aflat luni, 22 mai 2017, după orele amiezii sub avertizare Cod Galben de vreme rea. Din primele informații, o furtună s-a abătut asupra localității Făcăeni. Vântul puternic a afectat acoperișurile unui număr... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2017, 21:34 (8435 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Daune materiale de 1000 de lei pe zi pentru Atlantic Studio

9 ani de procese pentru un drept legal

Slobozia: Daune materiale de 1000 de lei pe zi pentru Atlantic Studio

Vechi de aproape 9 ani, războiul administrativ dintre societatea Atlantic Studio și Primăria Slobozia este departe de a se finaliza. Deși instanța a admis definitiv includerea în Planurile Urbanistice Zonal și de Detaliu a terenului concesionat de firmă în anul 2008, dispoziția nu a fost pusă în aplicare. Anul trecut, prin intermediul unui executor judecătoresc, Atlantic Studio a obligat Primăria Slobozia să îndeplinească dispozițiile magistraților, însă nici de această dată demersul nu s-a concretizat! Astfel, administratorii firmei au intentat un nou proces împotriva municipalității, solicitând plata unor despăgubiri materiale în valoare de 1000 de lei pe zi de la data rămânerii definitive a... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2017, 17:25 (7714 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Alegeri pe Facebook la Amara

Imitatio in integrum

Alegeri pe Facebook la Amara

bonus: Selfie cu maladia Președintelui

Suntem în campanie electorală și la Amara hoardele de pesedei au luat cu asalt casele europene ale electoratului Președintelui. Spunem asta pentru că din fotografiile postate pe Facebook, candidatul PSD nu se prea distinge. În schimb Președintele...

Transfer de imagine
Pe candidatul PSD de la Amara îl cheamă Măiță Ion. Lumea îl știe mai mult după neamuri, că despre el nu e mare lucru de spus. Adică a făcut umbră pământului și n-a deranjat pe nimeni pănă nu s-a lăsat convins că ar fi bun de primar... E drept, prin presă se scrie că firma lui a vândut pantofi la suprapreț la DA... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2017, 13:45 (10237 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicul Vasile Olaru, vizat de un nou scandal penal

Se întâmplă tot la Spitalul Slobozia!

Medicul Vasile Olaru, vizat de un nou scandal penal

Scos pe ușa din spate a Spitalului Județean de Urgență Slobozia din cauza numeroaselor scandaluri publice în care a fost implicat, medicul Vasile Olaru revine în atenția opiniei publice. În urmă cu o săptămână, acesta s-a prezentat la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița pentru a da declarații într-o nouă anchetă penală în care ar avea calitatea de suspect. Dosarul se află în lucru la Serviciul de Investigare a Criminalității Economice și ar avea ca obiect achiziția fictivă de softuri anti-virus pentru calculatoarele Spitalului Slobozia. «Nu le-am declarat nimic polițiștilor pentru că nu am știut de ce m-au chemat! O să se rezolve totul prin intermediul avocatului meu...» a declarat... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2017, 11:05 (14061 vizualizări - 14 comentarii)

REPORTAJ

Robert vrea casă de la primar

Robert vrea casă de la primar

Robert Muti Rominel vine de un an la audiențele saptămânale ale primarului Adrian Mocioniu și cere un loc de casă: «Să fac și eu o bucătărioară, domnu’ primar, că așa mi-ați promis când ați venit să vă votez!». Și tot de un an, Robert primește invariabil același răspuns: «Nu se poate!». Admirabil din punct de vedere legal, răspunsul primarului Adrian Mocioniu denotă, în realitate, cinismul absolut cu care autoritățile locale tratează cetățenii. Am fost curioși să aflăm ce se ascunde în spatele acestui dialog și am căutat terenul unde Robert vrea să-și ridice «bucătărioara»...

La bucătărioara lui Robert... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2017, 12:25 (6273 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Afaceri «verzi» pe bani europeni

Ialomița: Afaceri «verzi» pe bani europeni

Cele 19 arii protejate de interes comunitar din Ialomița sunt o adevărată sursă de venit pentru entitățile care le-au luat în custodie. În ultimii 4 ani, Uniunea Europeană a investit sume uriașe în proiecte lipsite de oportunități concrete. Un exemplu în acest sens este proiectul «Elaborarea planului de management al ariei de protecție specială avifaunistică Lacul Strachina», realizat de Societatea Ornitologică Română, care a fost finanțat cu 2,7 milioane de lei. În total, planuri similare există pentru alte 7 arii protejate din județ, realizate chiar și de instituții ale statului precum Romsilva, prin intermediul filialelor din Constanța sau Brăila.

Ialomița verde... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2017, 14:05 (9845 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«L'amour du théître» la Slobozia

Corifeii lui Matei Vișniec

«L'amour du théâtre» la Slobozia

În ianuarie 2016, la Suceava, dramaturgul Matei Vișniec anunța că scrie o piesă de teatru în limba franceză despre valul de imigranți musulmani, el exprimându-și îngrijorarea că «Europa se sinucide cultural». În luna mai 2016, la celălalt capăt al țării, la Slobozia, un grup de 8 elevi din cadrul Colegiului Național «Mihai Viteazul», coordonați de profesorul de Limba Franceză, Elena Mocanu, începeau neștiuți de nimeni repetițiile pentru aceeași piesă. La sfârșitul acestei săptămâni, în cadrul unui concurs de teatru francofon desfășurat la Casa de Cultură Municipală din Slobozia, trupa «Les Francforts» performează pentru ultima dată...

Un spectacol de adio... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2017, 17:50 (6757 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Bătaie între medici la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Bătaie între medici la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Scandal de proporții la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Doi medici specialiști s-au luat la bătaie în timpul programului. Victima este Anca Telehuz, șefa Unității Primiri Urgențe, iar medicul care a agresat-o este Nina Turcuman, specialist în cadrul secției Boli Interne a Spitalului Slobozia. Mai grav este faptul că actuala conducere a unității medicale încearcă să ascundă ceea ce s-a întâmplat. Incidentul a intrat deja în atenția organelor de urmărire penală. 

Anchetă penală la Spitalul Slobozia
Din primele informații, incidentul s-a petrecut la Unitatea Primiri ... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2017, 18:45 (56727 vizualizări - 37 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
326 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 179 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 12 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13907, fiind înregistrate 179 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 16:40
(7878 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a Poliției Rutiere

Luni, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița polițiștii rutieri au acționat pentru preveniea principalelor cauze generatoare de evenimente rutiere dar și pentru verificarea transportului rutier ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 15:25
(2690 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea interdicțiilor în localitățile carantinate

Luni, 11 octombrie a.c., au continuat acțiunile desfășurate de personalul MAI, la nivelul județului Ialomița, în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. Forțele de Ordine Publică ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 15:10
(8231 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență la nivelul întregii societăți de miercuri, 12 octombrie 2021, orele 14,00, până miercuri, 13 octombrie 2021, orele 16,00, ca urmare a atenționărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 14:55
(9764 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,39%, rata șomajului în luna august 2021

La sfârșitul lunii august 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4091 șomeri (din care 1844 femei), rata șomajului fiind de 4,39%, cu 0,26 puncte ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 12:40
(9466 vizualizări - 0 comentarii)


Minor din Bărbulești, «șofer» de ocazie

Duminică, 10 octombrie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat, în flagrant, un minor în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Bărbulești ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 18:05
(4513 vizualizări - 0 comentarii)


Constănțean surprins băut la volan pe străzile Sloboziei

Duminică seara, 10 octombrie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier, în timp ce efectuau acțiuni de control al traficului pe raza municipiului Slobozia, au observat, pe bulevarul ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 17:25
(2826 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de izolare/carantinare

La sfârșit de săptămână au continuat acțiunile desfășurate de polițiștii ialomițeni în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. Peste 700 de persoane au fost verificate dacă respectă ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 17:20
(8839 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 221 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 11 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13728, fiind înregistrate 221 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 17:05
(7564 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Movila

Accident la Movila

Sâmbătă, 9 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Țăndărei au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în comuna Movila. În eveniment ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 12:50
(2097 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila accident


APIA efectuează plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură aferentă trimestrului II 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că a demarat plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură, aferentă cantităților de motorină ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 12:25
(6481 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 139 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 10 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13507, fiind înregistrate 139 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2021, 17:05
(4948 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 148 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 9 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13368, fiind înregistrate 148 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2021, 16:40
(3913 vizualizări - 2 comentarii)


Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Donează sânge, salvează o viață!»

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Donează sânge, salvează o viață!»

Jandarmii ialomițeni s-au alăturat campaniei «Donează sânge, salvează o viață!», desfășurată la nivel național de către Jandarmeria Română. Astfel, vineri, 8 octombrie a.c., reprezentanții Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 19:45
(9002 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 152 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 8 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13220, fiind înregistrate 152 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 16:50
(7423 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Șoferi beți la volan

În noaptea de joi spre vineri, 7/8 octombrie 2021, în jurul orelor 22,00, polițiștii din cadrul Secției Nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată, în timp ce acționau pe raza comunei Sărățeni în vederea reducerii ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 16:25
(1720 vizualizări - 1 comentariu)


Razie de prevenire la Slobozia

Razie de prevenire la Slobozia

Întrucât în municipiul Slobozia rata de incidență se ridică la o valoare de peste 9 la mia de locuitori, forțe de ordine cu efective mărite au acționat joi, 7 octombrie a.c., pentru prevenirea răspândirii ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 16:10
(4199 vizualizări - 2 comentarii)


Incendii la Fetești și Bordușelu

Joi, 7 octombrie a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească a unui feteștean. Două echipaje de pompieri cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 12:55
(4178 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pisică salvată de pompieri

Joi, 7 octombrie a.c., pompierii din Fetești, cu mijloacele din dotare, au intervenit pentru salvarea unei pisici. Patrupedul căzuse într-o fosă septică, adâncă de aproximativ 2 metri. ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 12:45
(3582 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Concursuri din sursă externă la Inspectoratul pentru Situații de Urgență și Inspectoratul de Jandarmi Județean

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița și Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița organizează concursuri din sursă externă. În cadrul ISU Ialomița sunt disponibile 8 posturi ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 19:30
(19141 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 169 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 7 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13068, fiind înregistrate 169 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 16:30
(2869 vizualizări - 0 comentarii)


Maltezi: Sancționată pentru că a încălcat măsura izolării

Polițiștii ialomițeni au aplicat o sancțiune pe numele unei tinere din localitatea Maltezi, care a încălcat măsura izolării, stabilită de Direcția de Sănătate Publică Ialomița. În ziua de miercuri, 6 octombrie ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 15:30
(3798 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi aplicate de polițiști pentru încălcarea regulilor de circulație

Miercuri, 6 octombrie, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat acțiuni punctuale pentru creșterea gradului de disciplină rutieră, pentru prevenirea și combaterea încălcării normelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 15:15
(7860 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Recomandări privind folosirea tehnologiei ca mijloc de protecție împotriva COVID-19

Creșterea îngrijorătoare a ratei de infectare și evoluția constantă a valorii incidenței cazurilor confirmate cu COVID-19 ne determină să lansăm un apel către toți cei interesați, în sensul limitării activității ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 14:45
(9053 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsurile de protecție sanitară, verificate de polițiști

Polițiștii ialomițeni au continuat, în sistem integrat, acțiunile de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, în scopul prevenirii răspândirii virusului COVI ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2021, 19:05
(6853 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 12899, fiind înregistrate 159 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2021, 16:30
(1884 vizualizări - 0 comentarii)


Condeești: Copil acroșat de un autoturism

Marți, 5 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în satul Condeești, un autoturism ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2021, 12:35
(3169 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Conducea fără drept, cu permis susceptibil a fi fals

Luni, 4 octombrie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat, în flagrant, un bărbat din Mangalia, în timp ce conducea un autoturism cu permis susceptibil a fi fals. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 19:45
(2274 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Tânăr căzut într-o fântână

Pompierii din Slobozia au intervenit marți, 5 octombrie a.c., pentru salvarea unui bărbat, în vârstă de aproximativ 33 de ani, căzut într-o fântână în localitatea Andrășești. La locul intervenției a venit ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 19:30
(2164 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Reglementări normative privind circulația trotinetelor electrice

Marți, 5 octombrie a.c., în ședința de Guvern a fost adoptată Hotărârea de Guvern pentru modificarea și completarea Regulamentului de aplicare a Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 195/2002, privind ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 18:40
(4569 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...