Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Amara, Fierbinți și Țăndărei își caută primar

PNL și PSD se pregătesc de alegeri în Ialomița

Amara, Fierbinți și Țăndărei își caută primar

După aproape 1 an de la alegerile locale, Ialomița are 3 administrații «libere de contract», respectiv Amara, Țăndărei și Fierbinți. Potrivit unei decizii a Guvernului României de joi, 20 aprilie a.c., alegerile în aceste localități au fost stabilite pentru data de 11 iunie 2017. PNL și PSD se află în plină campanie de desemnare a candidaților pentru aceste localități.

Trei Doamne, și toate trei!
Amara a a rămas fără primar ca urmare a metamorfozării lui Victor Moraru din primar de oraș-stațiune în președinte european al tuturor ialomițenilor. Imediat după plecarea lui, o bună... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2017, 11:35 (9809 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Așa vă vrem și la baraj!

Handbal, Danubius Galați-CSM Unirea Slobozia 20-26 (5-14)

Așa vă vrem și la baraj!

În minutul 22 era 10-3 pentru Unirea Slobozia, iar Krnic din 7 metri punea capăt unei secete de 19 minute în dreptul ofensivei gălățene. Acolo s-a scris istoria acestui meci jucat de echipa slobozeană cu accentul spre perfecțiune. Linia de 9 metri a mers ca unsă, Enescu, Pătuleanu, Georgescu și Ivan manifestând o mare poftă de joc. Horobeț și-a regăsit pătrunderile, iar Toma a scos 7 metri și eliminări pe bandă rulantă. A fost bine și datorită excelentelor parade ale Lăcrămioarei Stan, portar exploatat insuficient în acest retur de Dumitru Muși. A ieșit cea mai bună primă repriză jucată de Unirea în acest prim sezon, încheiată cu scorul de 14-5.

Au conservat avantajul... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2017, 10:50 (6924 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru vrea 150 de angajați

Consiliul Județean Ialomița angajează personal

Președintele Moraru vrea 150 de angajați

Administrația Moraru vrea să ocupe schema de personal a instituției cu 150 de angajați. Anunțul a fost făcut de către președintele instituției în cadrul unei conferințe de presă desfășurată vineri, 21 aprilie 2017. «Trebuie să ne gândim serios... Ne creăm o infrastructură umană serioasă, care să ne aducă rezultate, sau stăm și ne lamentăm?! Dacă rămânem așa, vom fi întotdeauna într-un cerc vicios care nu ne permite să performăm...» a declarat Victor Moraru. La acest moment, numărul angajaților din cadrul Consiliului Județean Ialomița se ridică la 93 de persoane.

Slujbe la stat
... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2017, 21:25 (7588 vizualizări - 11 comentarii)

SPORT

Iulian Teodosiu, bronz la Europeanul de Tineret

Scrimă

Iulian Teodosiu, bronz la Europeanul de Tineret

În aceste zile, capitala Belarusului, Minsk, a găzduit Campionatul European de Scrimă pentru Tineret. În proba de sabie masculin s-au înscris 51 de sportivi, patru dintre aceștia fiind români, iar trei dintre ei venind din Slobozia: Iulian Teodosiu, Mădălin Bucur și Sorin Eftimie. Cea mai bună evoluție a avut-o Iulian Teodosiu. Legitimat actualmente la CS Dinamo, sabrerul slobozean a intrat direct pe tabloul de 32, unde a trecut de polonezul Mikolaj Grzegork, cu 15-4. În optimi și în sferturi, i-a învins pe italienii Francesco Bonsanto și Federico Ricardi, cu 15-9, respectiv, 15-8. Din păcate, în semifinale, a pierdut tot în fața unui peninsular, Francesco D’Armiento, cu 14-15. Și, astfel, sportivul... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2017, 19:45 (5769 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Duminica Tomii în Cimitirul Deportaților

Duminica Tomii în Cimitirul Deportaților

În dimineața de Rusalii, pe 18 iunie 1951, au fost lepădați în colbul uscat al Bărăganului peste 40 de mii de oameni. Bănățeni, macedoneni, basarabeni ori de cine mai știe unde, ei au umplut câmpurile județelor Ialomița, Călărași și Brăila, căpătând «domiciliu obligatoriu» lângă țărușul bătut în pământ de soldații care-i păzeau cu puștile. De-atunci au trecut 66 de ani. Iar ei sunt tot mai puțini, din ce în ce mai puțini...

Cimitirul cel viu În Duminca Tomii, la Cimitirul Deportaților de la Fundata nimic nu s-a schimbat de-acum un an... Sau din anii din urmă, sau din anii dinaintea... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2017, 17:20 (5902 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Axiopolis Cernavodă-Unirea Slobozia 2-0

Reconectați la realitate

Unirea Slobozia suferă în această perioadă de «sindromul găștii nebune»: poate bate și poate pierde cu oricine. Elevii lui Ion Ionescu au învins liderul Metaloglobus, au surclasat imprevizibilul satelit al Viitorului, iar, sâmbătă, 22 aprilie 2017, au pierdut suprinzător la Axiopolis Cernavodă. Cu atacul ciuntit de suspendarea lui Khalil, galben-albaștrii au avut o primă repriză bună, în care Răduca și Adăscăliței au trecut pe rând pe lângă deschiderea scorului. Golul a venit în partea a doua însă, din păcate, în poarta lui Cristică. În minutul 58, Lazăr pierde o minge, iar Soare face un fault discutabil în careu. Arbitrul dictează penalty, iar Gheorghe transformă. Gazdele dublează avantajul în... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2017, 14:40 (6294 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bani europeni pentru sistemele de irigații din Ialomița

Organizațiile Utilizatorilor de Apă pentru Irigații din Ialomița au o nouă șansă

Bani europeni pentru sistemele de irigații din Ialomița

Fondurile europene reprezintă în acest moment singura soluție viabilă de reabilitare a sistemelor de irigații existente în Ialomița. Pentru atingerea acestui obiectiv ar fi însă nevoie de Organizații ale Utilizatorilor de Apă pentru Irigații puternice, dispuse să acceseze fondurile oferite în cadrul măsurii 4.3 în perioada 2016-2020. Potrivit datelor oficiale, acestea pot primi până la 1,5 milioane de euro pentru fiecare proiect care vizează amenajarea stațiilor de pompare și repompare.

Un dezastru moderat
La începutul anilor ’90, Ialomița avea capacitatea de a iriga circa 10... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2017, 12:15 (8969 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița nu are secretari de primărie

Ialomița nu are secretari de primărie

De ani buni, o treime dintre administrațiile locale din Ialomița funcționează fără secretari. Situația este cu atât mai gravă cu cât, în unele cazuri, activitatea Primăriei este paralizată. Mai mult decât atât, din cauza unor condiții restrictive impuse de către Agenția Națională a Funcționarilor Publici, nici posibilii aspiranți la această funcție nu pot fi angajați fără... studii de masterat!

O situație imposibilă
Obligați să desfășoare o activitate administrativă tot mai complexă, primarii localităților ialomițene încearcă de ani buni să obțină o relaxare a condițiilor de angajare... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2017, 16:20 (8383 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Misleanu: Băut bine, un bărbat a amenințat că își dă foc la casă

Misleanu: Băut bine, un bărbat a amenințat că își dă foc la casă

Scandal într-o gospodărie din satul Misleanu, duminică, 23 aprilie 2017. Un bărbat cu probleme psihice, amator de alcool, a pus pe jar pompierii și polițiștii amenințând că dă foc casei în care locuiește. Bărbatul a fost imobilizat de oamenii legii și internat într-un spital de psihiatrie.

Scandalagiul satului
Din primele informații se pare că bărbatul nu este la prima abatere de acest gen. Vecinii acestuia susțin faptul că, de fiecare dată când se îmbată, omul amenință că se omoară și că dă foc locuinței. Duminică, 23 aprilie 2017, acesta și-a ieșit din nou din fire, după ce... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2017, 12:56 (8802 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile nu garantează «Groapa lui Stoica»

Slobozeni, câți bani ne va costa întreținerea?

Autoritățile nu garantează «Groapa lui Stoica»

Incinta parcării subterane din fața Prefecturii Ialomița a fost finalizată. Potrivit informațiilor oficiale, urmează etapa construirii tunelului care va face legătura cu cele 98 de locuri de parcare din subteran. Pe cealaltă parte a străzii, surse autorizate din Primărie confirmă că în scurt timp va demara procesul de placare cu andezit a agorei grecești.

Greul de-abia acum începe
Finalizată cu 2 ani întârziere față de grafic, «groapa lui Stoica» generează probleme noi. După ce a făcut de râs autoritățile în prime-time, la «România, te iubesc!», investiția se extinde... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2017, 11:05 (6345 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Țenea s-a reîntors în fruntea Finanțelor ialomițene! EXCLUSIV: Țenea s-a reîntors în fruntea Finanțelor ialomițene!

EXCLUSIV: Țenea s-a reîntors în fruntea Finanțelor ialomițene!

Schimbări în fruntea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Gheorghe Dorobăț a fost înlocuit din funcția de conducere cu Petrică Țenea, fost director executiv al instituției în urmă cu 3 ani. Până la revenirea în această poziție, Țenea a condus Serviciul Fiscal Municipal Fetești.

La vremuri noi, șefi vechi Decizia de numire survine ca urmare a expirării interimatului lui Gheorghe Dorobăț în fruntea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Începând de vineri, 21 aprilie 2017, funcția de conducere i-a fost atribuită lui Petrică Țenea. După desființarea Gărzii... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2017, 14:05 (14218 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-CSM București 20-28 (13-14)

Învinse de Campioana Europei

Joi, 20 aprilie 2017, Sala «Andreea Nica» a fost gazda confruntării dintre CSM Unirea Slobozia și CSM București, campioana en-titre a României și a Europei. Prima repriză a stat sub semnul echilibrului, echipa noastră reușind să se mențină la același nivel cu oaspetele. Ce-i drept, sudezeul Per Johanson le-a menajat pe Martin, Manea, Mehmedovic sau Ungureanu. De la echipa noastră s-au evidențiat Enescu, Ivan și portarul Petrescu, prin 4 intervenții reușite. La pauză a fost 13-14, iar în a doua repriză CSM București și-a etalat valoarea superioară, reușind să se desprindă chiar și la 9 goluri. Belorusa Lobach a fost principala marcatoare a echipei campioane, cu 8 reușite, în vreme ce pentru Unirea... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2017, 13:25 (4001 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandalul diabetului în Ialomița

Scandalul diabetului în Ialomița

De luni bune, zeci de pacienți bolnavi de diabet, dintre cei aproape 9000 înregistrați la nivelul județului Ialomița, reclamă la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate problemele întâmpinate. Cauza ar fi numărul redus de medici specialiști, cei trei medici diabetologi din județ fiind practic «depășiți» de numărul pacienților. Astfel, medicul Simona Berbece susține că este «suprasolicitat» și nu poate trata toate cazurile nou apărute, asigurând consultații regulate la peste 6000 de pacienți. Cel de-al doilea, Roman Constantin,  endocrinologul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, refuză, potrivit propriilor declarații, să respecte Ordinul nr. 1061/2006, care obligă la reexaminarea bolnavilor... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2017, 12:50 (10823 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcul IMM Slobozia a schimbat indicatorii de performanță

Parcul IMM Slobozia a schimbat indicatorii de performanță

În urma unei corespondențe purtată la începutul anului 2017 cu Ministerul Dezvoltării Regionale, Administrației Publice și Fondurilor Europene, indicatorii de performanță ai Parcului Industrial IMM Slobozia au fost modificați. Potrivit noilor indicatori, gradul de ocupare al parcului a scăzut la 65%, iar numărul firmelor mijlocii a fost redus la una singură. De asemenea, autoritățile locale au identificat o soluție pentru evitarea rambursării integrale a sumei în cazul în care numărul locurilor de muncă din parc nu va fi de 775.

O realitate necosmetizată
Parcul IMM Slobozia a... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2017, 18:05 (6079 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condamnat la 19 ani de închisoare pentru «pornografie infantilă»

Primă sentință la Tribunalul Ialomița

Condamnat la 19 ani de închisoare pentru «pornografie infantilă»

Un bărbat din Urziceni a fost condamnat recent la o pedeapsă 19 ani de închisoare cu executare, în urma unei anchete a Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism (DIICOT)-Biroul Teritorial Slobozia. Victimele ialomițeanului sunt șapte minore, cu vârste cuprinse între 7 și 10 ani, din Anglia, pe care le-a racolat prin intermediul unor jocuri on-line. Fetițele erau obligate de către inculpat să imite scene pornografie în fața camerelor web. Imaginile erau stocate și răspândite în mediul virtual. Procesul s-a judecat la Tribunalul Ialomița, din Slobozia.

Comportament halucinant... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2017, 12:40 (6686 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sărățeni: Polițist condamnat la 2 ani și 6 luni cu suspendare

După ce a fugit de la locul accidentului pe care l-a provocat

Sărățeni: Polițist condamnat la 2 ani și 6 luni cu suspendare

Judecătoria Urziceni a dat o primă sentință în dosarul agentului de poliție din Ialomița care, în urmă cu 2 ani, a rănit trei tineri într-un accident rutier și a fugit de la locul faptei. Omul legii a fost condamnat la 2 ani și 6 luni de închisoare cu suspendare, judecătorii stabilindu-i un termen de supraveghere de 3 ani.

I s-a interzis dreptul de a mai profesa Potrivit informațiilor, agentul de poliție care își desfășoară activitatea la Postul de Poliție Sărățeni a provocat în luna mai a anului 2015 un accident rutier, în urma căruia trei tineri au fost răniți. Cazul a fost preluat... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2017, 19:10 (6351 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Firma Consiliului Județean Ialomița, în vizorul procurorilor locali

Anchetă penală la Drumuri și Poduri SA

Firma Consiliului Județean Ialomița, în vizorul procurorilor locali

Abuz în serviciu și falsuri sunt câteva dintre capetele de acuzare pe care procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia trebuie să le probeze în cazul Drumuri și Poduri SA, societate administrată de Consiliul Județean Ialomița. Firma a intrat în atenția anchetatorilor locali în baza unei sesizări făcută de auditorii Camerei de Conturi Ialomița, la finalul verificărilor de audit executate în contabilitatea Drumuri și Poduri SA. Prejudiciul estimat se ridică la peste 300 mii de lei.

Controlul care tulbură apele Potrivit informațiilor, auditorii Camerei de Conturi Ialomița au... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2017, 16:10 (4670 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

APIA Ialomița a blocat subvențiile pentru falșii producători de «culturi ecologice»

APIA Ialomița a blocat subvențiile pentru falșii producători de «culturi ecologice»

În urma unui control desfășurat în primăvara anului trecut în Ialomița, reprezentanții Ministerului Agriculturii au descoperit că fermierii din județ nu respectă legislația în domeniul înființării de «culturi ecologice», tratând plantele cu substanțe interzise. Printre cei vizați de acțiunea de verificare a Ministerului Agriculturii s-a numărat și latifundiarul Viorel Nica, administratorul Agrichim Fetești, alături de alți 4 fermieri. Deși au contestat Raportul Ministerului Agriculturii, niciunul dintre cei vizați nu a avut câștig de cauză. Mai mult, Agenția de Plăți și Intervenție în Agricultură-Structura Centrală a blocat acordarea subvențiilor pentru acest tip de culturi. Cei 5 fermieri cu... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2017, 11:50 (7647 vizualizări - 3 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul lui Dumnezeu rămâne fără curent electric

A luat lumină ilegal de la DADP

Senatorul lui Dumnezeu rămâne fără curent electric

Camera de Conturi Ialomița a confirmat ceea ce tot orașul știe deja de ani buni. DADP Slobozia l-a cablat ilegal pe senatorul Gabi Ionașcu la rețeaua publică de curent electric. Potrivit măsurilor propuse, «cele 4 case pentru care s-au încheiat ilegal 4 contracte-cadru de servicii energetice» trebuie debranșate de la rețea până la 1 mai 2017.

Curat ilegal, coane Ionașcule! Mai țineți minte vila acea de neam... administrativ pe care și-a ridicat-o senatorul Gabi Ionașcu pe vremea când era primar al Sloboziei?! Da, da, aia de la marginea Sloboziei, unde numai gardul a costat 50 mii de... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2017, 15:55 (10682 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Slobozia, executat silit în Cazul «Raisa»

Spitalul Slobozia, executat silit în Cazul «Raisa»

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este executat silit pentru neonorarea unui debit de 500 mii de euro. Datoria reprezintă suma pe care cel mai mare spital din Ialomița trebuie să o plătească sub formă de «despăgubiri» în urma unei sentințe definitive a Curții de Apel București. Decizia judecătorilor din Capitală survine unei anchete penale prin care un fost medic angajat la Spitalului de Urgență Slobozia a fost condamnat pentru «culpă medicală».

Blocaj financiar la Spitalul Slobozia
Pe data de 23 februarie 2017, Curtea de Apel București a dat o sentință definitivă în dosarul... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2017, 11:10 (7446 vizualizări - 6 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
228 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 179 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 12 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13907, fiind înregistrate 179 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 16:40
(7880 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a Poliției Rutiere

Luni, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița polițiștii rutieri au acționat pentru preveniea principalelor cauze generatoare de evenimente rutiere dar și pentru verificarea transportului rutier ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 15:25
(2691 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea interdicțiilor în localitățile carantinate

Luni, 11 octombrie a.c., au continuat acțiunile desfășurate de personalul MAI, la nivelul județului Ialomița, în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. Forțele de Ordine Publică ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 15:10
(8233 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență la nivelul întregii societăți de miercuri, 12 octombrie 2021, orele 14,00, până miercuri, 13 octombrie 2021, orele 16,00, ca urmare a atenționărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 14:55
(9768 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,39%, rata șomajului în luna august 2021

La sfârșitul lunii august 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4091 șomeri (din care 1844 femei), rata șomajului fiind de 4,39%, cu 0,26 puncte ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 12:40
(9470 vizualizări - 0 comentarii)


Minor din Bărbulești, «șofer» de ocazie

Duminică, 10 octombrie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat, în flagrant, un minor în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Bărbulești ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 18:05
(4515 vizualizări - 0 comentarii)


Constănțean surprins băut la volan pe străzile Sloboziei

Duminică seara, 10 octombrie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier, în timp ce efectuau acțiuni de control al traficului pe raza municipiului Slobozia, au observat, pe bulevarul ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 17:25
(2827 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de izolare/carantinare

La sfârșit de săptămână au continuat acțiunile desfășurate de polițiștii ialomițeni în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. Peste 700 de persoane au fost verificate dacă respectă ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 17:20
(8840 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 221 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 11 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13728, fiind înregistrate 221 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 17:05
(7567 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Movila

Accident la Movila

Sâmbătă, 9 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Țăndărei au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în comuna Movila. În eveniment ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 12:50
(2105 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila accident


APIA efectuează plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură aferentă trimestrului II 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că a demarat plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură, aferentă cantităților de motorină ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 12:25
(6483 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 139 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 10 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13507, fiind înregistrate 139 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2021, 17:05
(4951 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 148 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 9 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13368, fiind înregistrate 148 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2021, 16:40
(3913 vizualizări - 2 comentarii)


Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Donează sânge, salvează o viață!»

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Donează sânge, salvează o viață!»

Jandarmii ialomițeni s-au alăturat campaniei «Donează sânge, salvează o viață!», desfășurată la nivel național de către Jandarmeria Română. Astfel, vineri, 8 octombrie a.c., reprezentanții Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 19:45
(9002 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 152 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 8 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13220, fiind înregistrate 152 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 16:50
(7425 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Șoferi beți la volan

În noaptea de joi spre vineri, 7/8 octombrie 2021, în jurul orelor 22,00, polițiștii din cadrul Secției Nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată, în timp ce acționau pe raza comunei Sărățeni în vederea reducerii ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 16:25
(1720 vizualizări - 1 comentariu)


Razie de prevenire la Slobozia

Razie de prevenire la Slobozia

Întrucât în municipiul Slobozia rata de incidență se ridică la o valoare de peste 9 la mia de locuitori, forțe de ordine cu efective mărite au acționat joi, 7 octombrie a.c., pentru prevenirea răspândirii ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 16:10
(4203 vizualizări - 2 comentarii)


Incendii la Fetești și Bordușelu

Joi, 7 octombrie a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească a unui feteștean. Două echipaje de pompieri cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 12:55
(4178 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pisică salvată de pompieri

Joi, 7 octombrie a.c., pompierii din Fetești, cu mijloacele din dotare, au intervenit pentru salvarea unei pisici. Patrupedul căzuse într-o fosă septică, adâncă de aproximativ 2 metri. ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 12:45
(3583 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Concursuri din sursă externă la Inspectoratul pentru Situații de Urgență și Inspectoratul de Jandarmi Județean

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița și Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița organizează concursuri din sursă externă. În cadrul ISU Ialomița sunt disponibile 8 posturi ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 19:30
(19147 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 169 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 7 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13068, fiind înregistrate 169 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 16:30
(2881 vizualizări - 0 comentarii)


Maltezi: Sancționată pentru că a încălcat măsura izolării

Polițiștii ialomițeni au aplicat o sancțiune pe numele unei tinere din localitatea Maltezi, care a încălcat măsura izolării, stabilită de Direcția de Sănătate Publică Ialomița. În ziua de miercuri, 6 octombrie ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 15:30
(3798 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi aplicate de polițiști pentru încălcarea regulilor de circulație

Miercuri, 6 octombrie, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat acțiuni punctuale pentru creșterea gradului de disciplină rutieră, pentru prevenirea și combaterea încălcării normelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 15:15
(7865 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Recomandări privind folosirea tehnologiei ca mijloc de protecție împotriva COVID-19

Creșterea îngrijorătoare a ratei de infectare și evoluția constantă a valorii incidenței cazurilor confirmate cu COVID-19 ne determină să lansăm un apel către toți cei interesați, în sensul limitării activității ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 14:45
(9056 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsurile de protecție sanitară, verificate de polițiști

Polițiștii ialomițeni au continuat, în sistem integrat, acțiunile de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, în scopul prevenirii răspândirii virusului COVI ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2021, 19:05
(6854 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 12899, fiind înregistrate 159 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2021, 16:30
(1884 vizualizări - 0 comentarii)


Condeești: Copil acroșat de un autoturism

Marți, 5 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în satul Condeești, un autoturism ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2021, 12:35
(3170 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Conducea fără drept, cu permis susceptibil a fi fals

Luni, 4 octombrie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat, în flagrant, un bărbat din Mangalia, în timp ce conducea un autoturism cu permis susceptibil a fi fals. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 19:45
(2274 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Tânăr căzut într-o fântână

Pompierii din Slobozia au intervenit marți, 5 octombrie a.c., pentru salvarea unui bărbat, în vârstă de aproximativ 33 de ani, căzut într-o fântână în localitatea Andrășești. La locul intervenției a venit ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 19:30
(2165 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Reglementări normative privind circulația trotinetelor electrice

Marți, 5 octombrie a.c., în ședința de Guvern a fost adoptată Hotărârea de Guvern pentru modificarea și completarea Regulamentului de aplicare a Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 195/2002, privind ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 18:40
(4574 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
@ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...