Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Conflict steril în Consiliul Local Urziceni

Conflict steril în Consiliul Local Urziceni

Revenirea în funcție a primarului Urziceniului, Constantin Sava a reaprins disputele politice din cadrul Consiliului Local. Luni, 3 aprilie 2017, aprobarea bugetului orașului pentru anul 2017 s-a făcut în condiții tensionate, după ce consilierii PSD și cei ai PNL și-au disputat  locația unde se va desfășura ședința.

De-ale lui Costică Luni, 3 aprilie, Consiliul Local Urziceni a aprobat bugetul orașului pentru anul 2017. Votul a fost precedat de o dispută publică sterilă privitoare la legalitatea desfășurării ședinței în sediul Casei de Cultură din Urziceni. Noua locație a fost... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 21:15 (4851 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

3 meciuri în 6 zile

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

3 meciuri în 6 zile

Unirea Slobozia a profitat de pauza competițională și a mai organizat un amical tare pe propriul teren contra divizionarei secunde, Dacia Unirea Brăila. Diferența dintre cele două echipe nu s-a simțit deloc, ba din contră, elevii lui Ion Ionescu au controlat partida. Slobozia s-a impus în final cu 2-0, prin golurile reușite de Adrian Gherasim și Marc Khalil, jucători remarcați, de altfel, și de selecționerul Echipei Naționale de Tineret a României, Daniel Isăilă. Pentru galben-albaștri reîncep din acest week-end emoțiile meciurilor oficiale. Sâmbătă, 8 aprilie 2017, de la orele 17,00, la Slobozia vine liderul seriei a doua, Metaloglobus București. Marți, 11 aprilie a.c., se joacă restanța cu ... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 20:10 (2506 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cazul unui bebeluș abuzat de mamă, anchetat după o săptămână

Tragedie la Gheorghe Doja

Cazul unui bebeluș abuzat de mamă, anchetat după o săptămână

O întâmplare nefericită petrecută în comuna Gheorghe Doja scoate la iveală încă o dată indiferența cu care autoritățile din Ialomița își desfășoară activitatea. Cazul face referire la situația unui bebeluș de doar o lună și o săptămână, abuzat de mama sa din cauza unei posibile stări de depresie. Revoltător este faptul că atât Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița cât și procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au primit o sesizare cu privire la această tragedie la o săptămână de la comiterea faptelor. Între timp, copilul se află internat la Spitalul «Maria Skoldowska Curie» din București, iar mamei... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 19:10 (6346 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Feteștiul a bătut la Amara

Când nimeni nu se mai aștepta, lupta în vârful Ligii a IV-a a redevenit încinsă. Un retur mai nebun ca oricând a adus față în față, în cadrul etapei a 20-a, primele două clasate: CS Amara și Rapid Fetești. A fost un meci încrâncenat, al cărui deznodământ a fost rezolvat de feteșteanul Liviu Chirea, autorul unicului gol al partidei. Rapidul învinge la Amara și, cu 10 etape înaintea finalului de sezon, se apropie la 3 puncte de lider. Ne așteaptă mult suspans, în care Amara are totuși avantajul rezultatelor directe, după ce s-a impus în tur cu 3-1. În rest, favoritele au învins pe linie, iar Recolta Gheorghe Doja și Victoria Munteni Buzău s-au apropiat la 6, respectiv 7 puncte de prima clasată.... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 18:05 (3908 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Municipalitatea vrea mai mulți bani pentru Sărbătorile Sloboziei

Municipalitatea vrea mai mulți bani pentru Sărbătorile Sloboziei

Desfășurată marți, 28 martie 2017, ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia a avut o ordine de zi impresionantă. Ca de obicei însă, polemicile nu s-au concentrat în jurul proiectului de hotărâre privind bugetul, ci în jurul unui subiect mai degrabă marginal, respectiv Sărbătorile Sloboziei...

Din rău în mai rău
În fiecare an, Sărbătorile Municipiului Slobozia sunt un prilej de discordie politică și publică. Controlate direct de către primarul Sloboziei, indiferent cine a fost acesta, ele sunt organizate an de an de către Direcția Municipală pentru Cultură, Sport și Tineret... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 16:40 (4313 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PNL Gheorghe Tinel e multifuncțional

Deputatul PNL Gheorghe Tinel e multifuncțional

Corigent și anul trecut la alegerile locale, în pofida eforturilor sale de a recuceri Ialomița, deputatul Gheorghe Tinel s-a decis să acceseze funcții de nișă. El a fost ales recent secretar general adjunct al PNL, iar în puținul timp liber rămas la dispoziție predă la Facultatea de Ecologie și Protecția Mediului din București.

Înlocuitorul lui Bușoi Îl mai știți pe Cristian Bușoi, jumătatea aia de buletin al PNL folosit pe post de baston de președintele Klaus Iohannis la întâlnirile publice de anul trecut? Ei, bine, acesta este secretar general al PNL și, din 20 martie 2017, poate... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 14:45 (14540 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gara Slobozia funcționează cu «aviz politic»

Gara Slobozia funcționează cu «aviz politic»

Una dintre cele mai mari investiții finalizate din oraș, Gara Slobozia, funcționează cu... «aviz politic»! Termenul final până la care poate funcționa în aceste condiții este 30 iunie 2017, însă deputatul Ștefan Mușoiu susține că acesta va fi prelungit. Investiția din Gara Slobozia se ridică la 6 milioane de euro, lucrările de reabilitare au durat 4 ani, iar situația existentă datează de 2 ani.

Cu ochii închiși
Potrivit OUG nr. 52/2015, pentru modificarea și completarea Legii nr. 307/2006, privind apărarea împotriva incendiilor, termenul în care persoanele cu responsabilități... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 11:20 (3757 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primăria Slobozia: Gina Palantin a fost avansată în grad!

Primăria Slobozia: Gina Palantin a fost avansată în grad!

După ce a obținut postul de șef al Serviciului Administrativ din Primăria Slobozia (perfect legal, dar curat imoral, coane Mocioniule, după cum ne-au explicat surse administrative autorizate!), Gina Palantin e avansată din nou. Consilier gradul I, să trăiți, cu o mărire de salariu estimată ochiometric la 4-500 de lei. La prima strigare, că doar nu vă închipuiți că ambițiile doamnei Palantin se opresc aici.

Pe ușa din dos, c-așa e frumos Potrivit unui proiect de hotărâre aprobat marți, 28 martie 2017, Consiliul Local Slobozia a permis transformarea a 3 posturi de consilier gradul II... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2017, 15:20 (8112 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii din Ialomița au lăsat nesoluționate 15 mii de dosare penale

La finalul anului 2016

Procurorii din Ialomița au lăsat nesoluționate 15 mii de dosare penale

Statistică îngrijorătoare în privința dosarelor penale nesoluționate înregistrate la nivelul Parchetelor din Ialomița. La finalul anului 2016, procurorii din cadrul celor 4 unități de Parchet din județ au lăsat nerezolvate 15 mii de anchete, cu 2000 mai mult decât în 2015. Principala cauză a regresului activității organelor de urmărire penală din județ vizează numărul mic de procurori care profesează în Ialomița.

Mii de dosare așteaptă soluționarea Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița a dat recent publicității Raportul de activitate al instituției și unităților de Parchet subordonate... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2017, 11:05 (4526 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociațiile de Locatari din Slobozia refuză să plătească serviciile de salubrizare

Asociațiile de Locatari din Slobozia refuză să plătească serviciile de salubrizare

Reprezentanții societății Polaris M Holding, societatea care asigură salubrizarea în municipiul Slobozia, au făcut publică lista Asociațiilor de Locatari și de Proprietari din oraș cu restanțe la plata acestui serviciu. Valoarea totală a debitelor se ridică la suma de 63 mii de lei, în unele cazuri datoriile fiind vechi de 2 ani. Oficialii firmei de salubrizare au început deja demersurile legale în vederea recuperării restanțelor. Printre datornici se numără și Combinatul Chimic...

Somații în scările de bloc
Deși și-au asumat prin contract faptul că vor plăti serviciile de salubrizare... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2017, 18:10 (9856 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Doja: Cazul unui bebeluș abuzat de mamă, anchetat după o săptămână

Gheorghe Doja: Cazul unui bebeluș abuzat de mamă, anchetat după o săptămână

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și procurorii locali anchetează un abuz comis asupra unui bebeluș, domiciliat în comuna Gheorghe Doja, la o săptămână după ce faptele s-au petrecut. Autoritățile se scuză și explică faptul că au fost informate prea târziu. Între timp, mama violentă a fost decăzută din drepturile părintești.

De la Slobozia, la București
Tragedia a fost semnalată autorităților din Ialomița de către medicii Spitalului «Maria Skoldowska Curie» din București marți, 28 martie 201... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2017, 17:35 (6519 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Matematica, probă de foc pentru elevii de clasa a VIII-a și a XII-a

Rezultate slabe la Simulări

Matematica, probă de foc pentru elevii de clasa a VIII-a și a XII-a

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a dat vineri, 31 martie 2017, primele rezultate la Simulările Examenelor Naționale, susținute de elevii de clasa a VIII-a și a XII-a. Atât la testările inițiale pentru Evaluarea Națională, cât și la cele pentru Bacalaureat, Matematica a fost disciplina care le-a dat mari bătăi de cap elevilor din Ialomița.

Procente de promovabilitate scăzute
În cazul simulării pentru Evaluarea Națională, datele oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița arată faptul că promovabilitate la disciplina Limba Română a fost de 66,85%. Nu la fel de bine s... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2017, 17:11 (20593 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jumătate de milion de lei cheltuiți pentru 28 de vizitatori

Se întîmplă la Amara

Jumătate de milion de lei cheltuiți pentru 28 de vizitatori

Orașul Amara este a 60-a localitate din țară care a accesat fonduri europene pentru construcția unui Centru Național de Informare Turistică. Finanțată de Uniunea Europeană cu 500 mii de lei și inaugurată la finalul anului 2015, investiția a fost trasă pe linie moartă până în decembrie 2016, când a fost oficial deschisă. Cu toate acestea, vizitatorii nu s-au înghesuit să-i treacă pragul. Reprezentanții Centrului susțin faptul că în cele câteva luni de funcționare doar 28 de persoane le-au trecut pragul. Mai mult, o construcție similară, care oferă aceleași servicii, există și la Slobozia.

Centrul nimănui... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2017, 16:25 (8591 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații Spitalului Slobozia primesc salarii de 5 milioane de lei lunar

«Baronii» sistemului sanitar din Ialomița

Angajații Spitalului Slobozia primesc salarii de 5 milioane de lei lunar

În timp ce spațiul public este bombardat cu informații referitoare la subfinanțarea sistemului de Sănătate, mai ales din punct de vedere al salarizării, realitatea din spitale este cu totul alta. Ultimele modificări legislative în domeniu arată faptul că angajații din sectorul medical beneficiază de venituri consistente. Ziarul nostru prezintă o scurtă analiză a salariilor pe care le încasează angajații Spitalului Județean de Urgență Slobozia, la momentul actual. Potrivit informațiilor oferite de reprezentanții celei mai mari unități medicale din Ialomița, o lege adoptată în luna decembrie 2016 a făcut ca nivelul salariilor acordate la spitalul din Slobozia să se majoreze cu 1 milion de lei! ... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2017, 11:05 (10463 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deținuții reclamă în instanță condițiile din Penitenciarul Slobozia

Deținuții reclamă în instanță condițiile din Penitenciarul Slobozia

Judecătoria Slobozia este asaltată de procesele înaintate de deținuții încarcerați la Penitenciarul Slobozia. În ultimul an și jumătate, persoanele private de libertate au redactat peste 200 de acțiuni în instanță prin care reclamă condițiile din spațiile de detenție, încălcări abuzive ale drepturilor de care beneficiază sau sancționarea disciplinară nefondată.

Acțiunile au fost respinse În timp ce la nivel național deținuții deplâng condițiile din penitenciare prin intermediul televiziunilor, cei încarcerați la Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia își cer drepturile în instanță.... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2017, 18:10 (9128 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Licitații publice «cu dedicație» pentru centralele termice ale Sloboziei

Afaceri cu iz penal pe banii contribuabililor

Licitații publice «cu dedicație» pentru centralele termice ale Sloboziei

În urmă cu 5 ani, administrația Stoica scotea la licitație o duzină de centrale termice dezafectate la prețuri care oscilau, în funcție de suprafață și starea clădirii, între 20000 și 150000 de lei. Cele mai multe dintre acestea au fost achiziționate și, ulterior, transformate conform destinației declarate de vânzător. Unele însă, cum este și cazul pe care urmează să vi-l relatăm mai jos, au fost tranzacționate «ca la piață», în litera și spiritul declarațiilor fostului edil Alexandru Stoica, cel care obișnuia să spună: «Dați-i bătaie și vedem noi după aia ce facem...».

Centrală «cu dedicație»... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2017, 13:40 (14423 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Haos în administrația publică locală din Ialomița

Haos în administrația publică locală din Ialomița

Prefectura Ialomița a dat publicității o serie de rapoarte cu privire la controalele efectuate pe primul trimestru al anului 2017 în cadrul primăriilor din Ialomița. Documentele oficiale arată faptul că aleșii ialomițenilor tratează administrația publică cu indiferență, absentând nemotivat de la ședințele Consiliilor Locale din care fac parte. Mai mult, în unele situații, aceste întâlniri lunare nu se mai efectuează.

Ineficiență în administrația locală
Controlul efectuat de oficialii Prefecturii Ialomița la finalul trimestrului I al anului curent a vizat activitatea din cadrul... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2017, 11:10 (4615 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Victor Moraru vrea Asociație de Dezvoltare Intercomunitară personală

Administrația Ciupercă devine istorie

Victor Moraru vrea Asociație de Dezvoltare Intercomunitară personală

În 2014, Silvian Ciupercă se confrunta cu o revoltă publică a primarilor ialomițeni membri ai Asociației pentru Dezvoltarea Infrastructurii Locale Ialomița. În 2017, Victor Moraru a demarat procedurile pentru înființarea unei structuri similare, Asociația de Dezvoltare Intercomunitară, care urmează să finanțeze proiecte de dezvoltare locală pentru administrațiile ialomițene. Consiliul Județean Ialomița a aprobat pentru finanțarea acestor proiecte un buget de peste 50 milioane de lei! «Acești bani sunt destinați finanțării proiectelor locale, indiferent de culoarea politică a primarilor...» a declarat Victor Moraru în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița de joi, 23 martie 2017.
... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2017, 16:40 (3571 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

«Vreau să fiu un nume în handbalul românesc!»

Handbal, Daniela Marin

«Vreau să fiu un nume în handbalul românesc!»

Este unul dintre cei mai promițători pivoți ai handbalului românesc. Totodată, jucătoare importantă pentru generația sa și în plus, la 17 ani, suficient de matură și responsabilă pentru a prelua banderola de căpitan al naționalei de junioare. Trofeul «Carpați», la care a fost desemnată cea mai bună jucătoare, a fost doar începutul. Ea și colegele au în față un an plin de competiții la care își doresc să impresioneze și să facă rapid pasul spre handbalul mare. Despre începuturi, prezent și perspective, în interviul de mai jos cu Daniela Marin, handbalistă care a pornit pe drumul spre performanță la CSS Slobozia.
-Cum este să fii căpitan la 17 ani?
-Este o responsabilitate... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2017, 13:35 (10173 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Mocioniu pleacă în turul Asiei

Trezorier în cadrul Asociației Municipiilor din România

Primarul Mocioniu pleacă în turul Asiei

Asociația Municipiilor din România organizează în perioada 29 martie-15 aprilie 2017 un «turneu asiatic» în Japonia, Coreea de Sud și China. Oficial, scopul turneului este acela de «extindere a contactelor și oportunităților care ar putea contribui la dezvoltarea schimbului de bune practici, al potențialului economic, turistic și investițional al municipalităților membre ale AMR». Primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, și-a anunțat și el participarea la acest turneu. Reamintim că Adrian Mocioniu este trezorier al AMR, calitate în care a participat, la sfârșitul săptămânii precedente, la o întâlnire de lucru la Bruxelles.

Turul Asiei de dragul Sloboziei... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 20:05 (7098 vizualizări - 21 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
318 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 179 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 12 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13907, fiind înregistrate 179 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 16:40
(7878 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a Poliției Rutiere

Luni, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița polițiștii rutieri au acționat pentru preveniea principalelor cauze generatoare de evenimente rutiere dar și pentru verificarea transportului rutier ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 15:25
(2691 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea interdicțiilor în localitățile carantinate

Luni, 11 octombrie a.c., au continuat acțiunile desfășurate de personalul MAI, la nivelul județului Ialomița, în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. Forțele de Ordine Publică ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 15:10
(8231 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență la nivelul întregii societăți de miercuri, 12 octombrie 2021, orele 14,00, până miercuri, 13 octombrie 2021, orele 16,00, ca urmare a atenționărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 14:55
(9764 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,39%, rata șomajului în luna august 2021

La sfârșitul lunii august 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4091 șomeri (din care 1844 femei), rata șomajului fiind de 4,39%, cu 0,26 puncte ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 12:40
(9466 vizualizări - 0 comentarii)


Minor din Bărbulești, «șofer» de ocazie

Duminică, 10 octombrie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat, în flagrant, un minor în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Bărbulești ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 18:05
(4513 vizualizări - 0 comentarii)


Constănțean surprins băut la volan pe străzile Sloboziei

Duminică seara, 10 octombrie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier, în timp ce efectuau acțiuni de control al traficului pe raza municipiului Slobozia, au observat, pe bulevarul ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 17:25
(2826 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de izolare/carantinare

La sfârșit de săptămână au continuat acțiunile desfășurate de polițiștii ialomițeni în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. Peste 700 de persoane au fost verificate dacă respectă ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 17:20
(8839 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 221 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 11 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13728, fiind înregistrate 221 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 17:05
(7564 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Movila

Accident la Movila

Sâmbătă, 9 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Țăndărei au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în comuna Movila. În eveniment ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 12:50
(2097 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila accident


APIA efectuează plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură aferentă trimestrului II 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că a demarat plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură, aferentă cantităților de motorină ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 12:25
(6481 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 139 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 10 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13507, fiind înregistrate 139 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2021, 17:05
(4948 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 148 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 9 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13368, fiind înregistrate 148 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2021, 16:40
(3913 vizualizări - 2 comentarii)


Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Donează sânge, salvează o viață!»

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Donează sânge, salvează o viață!»

Jandarmii ialomițeni s-au alăturat campaniei «Donează sânge, salvează o viață!», desfășurată la nivel național de către Jandarmeria Română. Astfel, vineri, 8 octombrie a.c., reprezentanții Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 19:45
(9002 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 152 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 8 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13220, fiind înregistrate 152 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 16:50
(7423 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Șoferi beți la volan

În noaptea de joi spre vineri, 7/8 octombrie 2021, în jurul orelor 22,00, polițiștii din cadrul Secției Nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată, în timp ce acționau pe raza comunei Sărățeni în vederea reducerii ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 16:25
(1720 vizualizări - 1 comentariu)


Razie de prevenire la Slobozia

Razie de prevenire la Slobozia

Întrucât în municipiul Slobozia rata de incidență se ridică la o valoare de peste 9 la mia de locuitori, forțe de ordine cu efective mărite au acționat joi, 7 octombrie a.c., pentru prevenirea răspândirii ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 16:10
(4199 vizualizări - 2 comentarii)


Incendii la Fetești și Bordușelu

Joi, 7 octombrie a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească a unui feteștean. Două echipaje de pompieri cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 12:55
(4178 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pisică salvată de pompieri

Joi, 7 octombrie a.c., pompierii din Fetești, cu mijloacele din dotare, au intervenit pentru salvarea unei pisici. Patrupedul căzuse într-o fosă septică, adâncă de aproximativ 2 metri. ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 12:45
(3582 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Concursuri din sursă externă la Inspectoratul pentru Situații de Urgență și Inspectoratul de Jandarmi Județean

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița și Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița organizează concursuri din sursă externă. În cadrul ISU Ialomița sunt disponibile 8 posturi ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 19:30
(19144 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 169 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 7 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13068, fiind înregistrate 169 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 16:30
(2871 vizualizări - 0 comentarii)


Maltezi: Sancționată pentru că a încălcat măsura izolării

Polițiștii ialomițeni au aplicat o sancțiune pe numele unei tinere din localitatea Maltezi, care a încălcat măsura izolării, stabilită de Direcția de Sănătate Publică Ialomița. În ziua de miercuri, 6 octombrie ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 15:30
(3798 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi aplicate de polițiști pentru încălcarea regulilor de circulație

Miercuri, 6 octombrie, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat acțiuni punctuale pentru creșterea gradului de disciplină rutieră, pentru prevenirea și combaterea încălcării normelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 15:15
(7860 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Recomandări privind folosirea tehnologiei ca mijloc de protecție împotriva COVID-19

Creșterea îngrijorătoare a ratei de infectare și evoluția constantă a valorii incidenței cazurilor confirmate cu COVID-19 ne determină să lansăm un apel către toți cei interesați, în sensul limitării activității ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 14:45
(9054 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsurile de protecție sanitară, verificate de polițiști

Polițiștii ialomițeni au continuat, în sistem integrat, acțiunile de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, în scopul prevenirii răspândirii virusului COVI ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2021, 19:05
(6853 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 12899, fiind înregistrate 159 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2021, 16:30
(1884 vizualizări - 0 comentarii)


Condeești: Copil acroșat de un autoturism

Marți, 5 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în satul Condeești, un autoturism ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2021, 12:35
(3169 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Conducea fără drept, cu permis susceptibil a fi fals

Luni, 4 octombrie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat, în flagrant, un bărbat din Mangalia, în timp ce conducea un autoturism cu permis susceptibil a fi fals. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 19:45
(2274 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Tânăr căzut într-o fântână

Pompierii din Slobozia au intervenit marți, 5 octombrie a.c., pentru salvarea unui bărbat, în vârstă de aproximativ 33 de ani, căzut într-o fântână în localitatea Andrășești. La locul intervenției a venit ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 19:30
(2164 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Reglementări normative privind circulația trotinetelor electrice

Marți, 5 octombrie a.c., în ședința de Guvern a fost adoptată Hotărârea de Guvern pentru modificarea și completarea Regulamentului de aplicare a Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 195/2002, privind ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 18:40
(4569 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...