Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Feteștiul a bătut la Amara

Când nimeni nu se mai aștepta, lupta în vârful Ligii a IV-a a redevenit încinsă. Un retur mai nebun ca oricând a adus față în față, în cadrul etapei a 20-a, primele două clasate: CS Amara și Rapid Fetești. A fost un meci încrâncenat, al cărui deznodământ a fost rezolvat de feteșteanul Liviu Chirea, autorul unicului gol al partidei. Rapidul învinge la Amara și, cu 10 etape înaintea finalului de sezon, se apropie la 3 puncte de lider. Ne așteaptă mult suspans, în care Amara are totuși avantajul rezultatelor directe, după ce s-a impus în tur cu 3-1. În rest, favoritele au învins pe linie, iar Recolta Gheorghe Doja și Victoria Munteni Buzău s-au apropiat la 6, respectiv 7 puncte de prima clasată.... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 18:05 (3908 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Municipalitatea vrea mai mulți bani pentru Sărbătorile Sloboziei

Municipalitatea vrea mai mulți bani pentru Sărbătorile Sloboziei

Desfășurată marți, 28 martie 2017, ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia a avut o ordine de zi impresionantă. Ca de obicei însă, polemicile nu s-au concentrat în jurul proiectului de hotărâre privind bugetul, ci în jurul unui subiect mai degrabă marginal, respectiv Sărbătorile Sloboziei...

Din rău în mai rău
În fiecare an, Sărbătorile Municipiului Slobozia sunt un prilej de discordie politică și publică. Controlate direct de către primarul Sloboziei, indiferent cine a fost acesta, ele sunt organizate an de an de către Direcția Municipală pentru Cultură, Sport și Tineret... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 16:40 (4313 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PNL Gheorghe Tinel e multifuncțional

Deputatul PNL Gheorghe Tinel e multifuncțional

Corigent și anul trecut la alegerile locale, în pofida eforturilor sale de a recuceri Ialomița, deputatul Gheorghe Tinel s-a decis să acceseze funcții de nișă. El a fost ales recent secretar general adjunct al PNL, iar în puținul timp liber rămas la dispoziție predă la Facultatea de Ecologie și Protecția Mediului din București.

Înlocuitorul lui Bușoi Îl mai știți pe Cristian Bușoi, jumătatea aia de buletin al PNL folosit pe post de baston de președintele Klaus Iohannis la întâlnirile publice de anul trecut? Ei, bine, acesta este secretar general al PNL și, din 20 martie 2017, poate... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 14:45 (14540 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Gara Slobozia funcționează cu «aviz politic»

Gara Slobozia funcționează cu «aviz politic»

Una dintre cele mai mari investiții finalizate din oraș, Gara Slobozia, funcționează cu... «aviz politic»! Termenul final până la care poate funcționa în aceste condiții este 30 iunie 2017, însă deputatul Ștefan Mușoiu susține că acesta va fi prelungit. Investiția din Gara Slobozia se ridică la 6 milioane de euro, lucrările de reabilitare au durat 4 ani, iar situația existentă datează de 2 ani.

Cu ochii închiși
Potrivit OUG nr. 52/2015, pentru modificarea și completarea Legii nr. 307/2006, privind apărarea împotriva incendiilor, termenul în care persoanele cu responsabilități... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 11:20 (3756 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primăria Slobozia: Gina Palantin a fost avansată în grad!

Primăria Slobozia: Gina Palantin a fost avansată în grad!

După ce a obținut postul de șef al Serviciului Administrativ din Primăria Slobozia (perfect legal, dar curat imoral, coane Mocioniule, după cum ne-au explicat surse administrative autorizate!), Gina Palantin e avansată din nou. Consilier gradul I, să trăiți, cu o mărire de salariu estimată ochiometric la 4-500 de lei. La prima strigare, că doar nu vă închipuiți că ambițiile doamnei Palantin se opresc aici.

Pe ușa din dos, c-așa e frumos Potrivit unui proiect de hotărâre aprobat marți, 28 martie 2017, Consiliul Local Slobozia a permis transformarea a 3 posturi de consilier gradul II... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2017, 15:20 (8111 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii din Ialomița au lăsat nesoluționate 15 mii de dosare penale

La finalul anului 2016

Procurorii din Ialomița au lăsat nesoluționate 15 mii de dosare penale

Statistică îngrijorătoare în privința dosarelor penale nesoluționate înregistrate la nivelul Parchetelor din Ialomița. La finalul anului 2016, procurorii din cadrul celor 4 unități de Parchet din județ au lăsat nerezolvate 15 mii de anchete, cu 2000 mai mult decât în 2015. Principala cauză a regresului activității organelor de urmărire penală din județ vizează numărul mic de procurori care profesează în Ialomița.

Mii de dosare așteaptă soluționarea Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița a dat recent publicității Raportul de activitate al instituției și unităților de Parchet subordonate... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2017, 11:05 (4526 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociațiile de Locatari din Slobozia refuză să plătească serviciile de salubrizare

Asociațiile de Locatari din Slobozia refuză să plătească serviciile de salubrizare

Reprezentanții societății Polaris M Holding, societatea care asigură salubrizarea în municipiul Slobozia, au făcut publică lista Asociațiilor de Locatari și de Proprietari din oraș cu restanțe la plata acestui serviciu. Valoarea totală a debitelor se ridică la suma de 63 mii de lei, în unele cazuri datoriile fiind vechi de 2 ani. Oficialii firmei de salubrizare au început deja demersurile legale în vederea recuperării restanțelor. Printre datornici se numără și Combinatul Chimic...

Somații în scările de bloc
Deși și-au asumat prin contract faptul că vor plăti serviciile de salubrizare... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2017, 18:10 (9855 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Gheorghe Doja: Cazul unui bebeluș abuzat de mamă, anchetat după o săptămână

Gheorghe Doja: Cazul unui bebeluș abuzat de mamă, anchetat după o săptămână

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și procurorii locali anchetează un abuz comis asupra unui bebeluș, domiciliat în comuna Gheorghe Doja, la o săptămână după ce faptele s-au petrecut. Autoritățile se scuză și explică faptul că au fost informate prea târziu. Între timp, mama violentă a fost decăzută din drepturile părintești.

De la Slobozia, la București
Tragedia a fost semnalată autorităților din Ialomița de către medicii Spitalului «Maria Skoldowska Curie» din București marți, 28 martie 201... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2017, 17:35 (6518 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Matematica, probă de foc pentru elevii de clasa a VIII-a și a XII-a

Rezultate slabe la Simulări

Matematica, probă de foc pentru elevii de clasa a VIII-a și a XII-a

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a dat vineri, 31 martie 2017, primele rezultate la Simulările Examenelor Naționale, susținute de elevii de clasa a VIII-a și a XII-a. Atât la testările inițiale pentru Evaluarea Națională, cât și la cele pentru Bacalaureat, Matematica a fost disciplina care le-a dat mari bătăi de cap elevilor din Ialomița.

Procente de promovabilitate scăzute
În cazul simulării pentru Evaluarea Națională, datele oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița arată faptul că promovabilitate la disciplina Limba Română a fost de 66,85%. Nu la fel de bine s... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2017, 17:11 (20578 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jumătate de milion de lei cheltuiți pentru 28 de vizitatori

Se întîmplă la Amara

Jumătate de milion de lei cheltuiți pentru 28 de vizitatori

Orașul Amara este a 60-a localitate din țară care a accesat fonduri europene pentru construcția unui Centru Național de Informare Turistică. Finanțată de Uniunea Europeană cu 500 mii de lei și inaugurată la finalul anului 2015, investiția a fost trasă pe linie moartă până în decembrie 2016, când a fost oficial deschisă. Cu toate acestea, vizitatorii nu s-au înghesuit să-i treacă pragul. Reprezentanții Centrului susțin faptul că în cele câteva luni de funcționare doar 28 de persoane le-au trecut pragul. Mai mult, o construcție similară, care oferă aceleași servicii, există și la Slobozia.

Centrul nimănui... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2017, 16:25 (8590 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații Spitalului Slobozia primesc salarii de 5 milioane de lei lunar

«Baronii» sistemului sanitar din Ialomița

Angajații Spitalului Slobozia primesc salarii de 5 milioane de lei lunar

În timp ce spațiul public este bombardat cu informații referitoare la subfinanțarea sistemului de Sănătate, mai ales din punct de vedere al salarizării, realitatea din spitale este cu totul alta. Ultimele modificări legislative în domeniu arată faptul că angajații din sectorul medical beneficiază de venituri consistente. Ziarul nostru prezintă o scurtă analiză a salariilor pe care le încasează angajații Spitalului Județean de Urgență Slobozia, la momentul actual. Potrivit informațiilor oferite de reprezentanții celei mai mari unități medicale din Ialomița, o lege adoptată în luna decembrie 2016 a făcut ca nivelul salariilor acordate la spitalul din Slobozia să se majoreze cu 1 milion de lei! ... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2017, 11:05 (10462 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deținuții reclamă în instanță condițiile din Penitenciarul Slobozia

Deținuții reclamă în instanță condițiile din Penitenciarul Slobozia

Judecătoria Slobozia este asaltată de procesele înaintate de deținuții încarcerați la Penitenciarul Slobozia. În ultimul an și jumătate, persoanele private de libertate au redactat peste 200 de acțiuni în instanță prin care reclamă condițiile din spațiile de detenție, încălcări abuzive ale drepturilor de care beneficiază sau sancționarea disciplinară nefondată.

Acțiunile au fost respinse În timp ce la nivel național deținuții deplâng condițiile din penitenciare prin intermediul televiziunilor, cei încarcerați la Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia își cer drepturile în instanță.... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2017, 18:10 (9127 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Licitații publice «cu dedicație» pentru centralele termice ale Sloboziei

Afaceri cu iz penal pe banii contribuabililor

Licitații publice «cu dedicație» pentru centralele termice ale Sloboziei

În urmă cu 5 ani, administrația Stoica scotea la licitație o duzină de centrale termice dezafectate la prețuri care oscilau, în funcție de suprafață și starea clădirii, între 20000 și 150000 de lei. Cele mai multe dintre acestea au fost achiziționate și, ulterior, transformate conform destinației declarate de vânzător. Unele însă, cum este și cazul pe care urmează să vi-l relatăm mai jos, au fost tranzacționate «ca la piață», în litera și spiritul declarațiilor fostului edil Alexandru Stoica, cel care obișnuia să spună: «Dați-i bătaie și vedem noi după aia ce facem...».

Centrală «cu dedicație»... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2017, 13:40 (14417 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Haos în administrația publică locală din Ialomița

Haos în administrația publică locală din Ialomița

Prefectura Ialomița a dat publicității o serie de rapoarte cu privire la controalele efectuate pe primul trimestru al anului 2017 în cadrul primăriilor din Ialomița. Documentele oficiale arată faptul că aleșii ialomițenilor tratează administrația publică cu indiferență, absentând nemotivat de la ședințele Consiliilor Locale din care fac parte. Mai mult, în unele situații, aceste întâlniri lunare nu se mai efectuează.

Ineficiență în administrația locală
Controlul efectuat de oficialii Prefecturii Ialomița la finalul trimestrului I al anului curent a vizat activitatea din cadrul... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2017, 11:10 (4615 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru vrea Asociație de Dezvoltare Intercomunitară personală

Administrația Ciupercă devine istorie

Victor Moraru vrea Asociație de Dezvoltare Intercomunitară personală

În 2014, Silvian Ciupercă se confrunta cu o revoltă publică a primarilor ialomițeni membri ai Asociației pentru Dezvoltarea Infrastructurii Locale Ialomița. În 2017, Victor Moraru a demarat procedurile pentru înființarea unei structuri similare, Asociația de Dezvoltare Intercomunitară, care urmează să finanțeze proiecte de dezvoltare locală pentru administrațiile ialomițene. Consiliul Județean Ialomița a aprobat pentru finanțarea acestor proiecte un buget de peste 50 milioane de lei! «Acești bani sunt destinați finanțării proiectelor locale, indiferent de culoarea politică a primarilor...» a declarat Victor Moraru în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița de joi, 23 martie 2017.
... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2017, 16:40 (3571 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Vreau să fiu un nume în handbalul românesc!»

Handbal, Daniela Marin

«Vreau să fiu un nume în handbalul românesc!»

Este unul dintre cei mai promițători pivoți ai handbalului românesc. Totodată, jucătoare importantă pentru generația sa și în plus, la 17 ani, suficient de matură și responsabilă pentru a prelua banderola de căpitan al naționalei de junioare. Trofeul «Carpați», la care a fost desemnată cea mai bună jucătoare, a fost doar începutul. Ea și colegele au în față un an plin de competiții la care își doresc să impresioneze și să facă rapid pasul spre handbalul mare. Despre începuturi, prezent și perspective, în interviul de mai jos cu Daniela Marin, handbalistă care a pornit pe drumul spre performanță la CSS Slobozia.
-Cum este să fii căpitan la 17 ani?
-Este o responsabilitate... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2017, 13:35 (10172 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Mocioniu pleacă în turul Asiei

Trezorier în cadrul Asociației Municipiilor din România

Primarul Mocioniu pleacă în turul Asiei

Asociația Municipiilor din România organizează în perioada 29 martie-15 aprilie 2017 un «turneu asiatic» în Japonia, Coreea de Sud și China. Oficial, scopul turneului este acela de «extindere a contactelor și oportunităților care ar putea contribui la dezvoltarea schimbului de bune practici, al potențialului economic, turistic și investițional al municipalităților membre ale AMR». Primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, și-a anunțat și el participarea la acest turneu. Reamintim că Adrian Mocioniu este trezorier al AMR, calitate în care a participat, la sfârșitul săptămânii precedente, la o întâlnire de lucru la Bruxelles.

Turul Asiei de dragul Sloboziei... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 20:05 (7096 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Sediul Poliției Perieți a fost reabilitat

Sediul Poliției Perieți a fost reabilitat

După mai bine de 10 ani de așteptare, sediul Poliției Perieți a fost reabilitat. Valoarea investiției a depășit 50 mii de lei. La inaugurarea investiției a participat prefectul Gigi Petre, dar și oficiali din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.

Cadou de Ziua Poliției Administrația din Perieți a inaugurat sâmbătă, 25 martie 2017, noul sediu al Poliției Perieți. Nereabilitată de mai bine de 10 ani, clădirea a avut nevoie de o nouă instalație electrică, alt acoperiș, parchet și zugrăveală proaspătă. La evenimentul care a marcat această investiție a participat și prefectul... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 19:35 (4335 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Lidere de necontestat

Handbal, Junioare III, LPS Brăila-CSS Slobozia 18-27 (9-14)

Lidere de necontestat

Sunt 15 ani de la Titlul Național obținut de junioarele III ale CSS Slobozia, iar o altă generație calcă apăsat pe urmele lăsate de Nica, Păduraru sau Șerban. Jucătoarele conduse acum, ca și atunci, de Marian Simion au câștigat en fanfare grupa C în faza zonală a Campionatului Național. Soreanu, Neagu, Lazăr sau Drăghici au surclasat echipa similară a Brăilei chiar la ea acasă, într-un meci disputat sâmbătă, 25 martie 2017. Tinerele noastre handbaliste și-au demonstrat clar forma ascendentă, dominându-le pe cele de la Dunăre încă din startul partidei. Marian Simion și-a surprins adversarul prin așezarea în teren cu Naomi Vasile, în centru, și Petronela Ungureanu, pe extrema stângă. În final, după... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 18:15 (5234 vizualizări - 3 comentarii)

REPORTAJ

Marșul pentru viețile altora

Marșul pentru viețile altora

De Bunavestire, sâmbătă, 25 martie 2017, Episcopia Sloboziei și Călărașilor s-a alăturat la rându-i «Marșului pentru Viață» organizat pentru al șaptelea an de către Asociația «Studenți pentru Viață». Evenimentul a reunit peste 500 de participanți, adulți și, mai ales, copii. Coloana a defilat pe traseul Mânăstirea Sfinții Voievozi-Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului». La orele 15,00, ora marșului, orașul își făcea siesta, iar puținii slobozeni rătăciți pe străzi nu s-au grăbit să se alăture coloanei...

Mai bine mai târziu decât niciodată Coloana e veselă și plină de energie. În... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 17:10 (4795 vizualizări - 9 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
256 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Foc pe acoperișul blocului

Slobozia: Foc pe acoperișul blocului

Panică în rîndul locatarilor unui bloc aflat pe strada Ștefan cel Mare din Slobozia. Acoperișul imobilului a fost cuprins de flăcări. Speriați de faptul că flăcările s-ar putea extinde și la apartamentele ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 18:00
(12012 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: N-a văzut gardul, din cauza alcoolului

Alcoolul i-a luat ochii, dar și direcția unui șofer, de 34 ani, din Manasia. Marți, 21 august 2012, acesta a fost implicat într-un accident de circulație. Pentru că s-a urcat băut la volan, acesta a pierdut ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 17:05
(8018 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Bărbulești: Acțiune a Poliției

Polițiștii din cadrul Secției Rurale Jilavele, în colaborare cu efective din cadrul Serviciului Rutier, au desfășurat marți, 21 august a.c., o acțiune integrată pe străzile din Bărbulești. Oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:51
(7724 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Venituri suplimentare la buget de peste 2,170 milioane lei, 12 sesizări penale la Parchet

În luna iulie 2012, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit  venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 2,170 milioane lei, din care aproape 0,347 milioane ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:45
(7969 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare pentru șomeri

AJOFM Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că organizează cursuri de formare profesională pentru apicultor, bucătar, confecționer asamblor articole textile, frizer, coafor, manichiurist, pedichiurist ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:36
(9656 vizualizări - 2 comentarii)


Jilavele: Bătrîn de 88 ani, izbit frontal de o mașină

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în comuna Jilavele. Astfel, un bărbat, de 62 ani, domiciliat în localitatea Limanu-Constanța, în timp ce conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:30
(9537 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Mihail Kogălniceanu: Soț și soție, acroșați de un autoturism. Femeia a murit!

Pe DN2A, la intersecția cu DJ212, în apropierea comunei Mihail Kogălniceanu, s-a produs un accident rutier în urma căruia două persoane, soț și soție, au fost grav rănite, una dintre acestea decedînd ulterior ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:27
(10047 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: La 16 ani, prins șofînd prin comună

Un minor în vîrstă de 16 ani, din comuna Movilița, este cercetat penal de polițiștii Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni după ce acesta a fost depistat conducînd un autoturism, deși nu poseda permis ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:25
(8416 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Autoturism neînmatriculat și cu numere false, depistat în trafic

Un echipaj din cadrul Biroului Rutier Urziceni ce acționa pe Strada Regiei din localitate a oprit pentru control un autoturism cu numere de înmatriculare corespunzătoare municipiului București. Procedîndu ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:25
(7328 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line.

21 August 2012, 17:59


anunț angajare

SC AVICOLA SA Slobozia
angajează
pe bază de preselecție pentru post de
asistent manager, secretariat PR
persoană cu studii superioare la zi, educată, rezistentă la stres, adaptabilă la situații emoționale diferite, cunoscătoare a două limbi străine, cunoștințe PC
Verificarea aptitudinilor și înscrierile se vor face pînă la data de 24 august 2012, orele 9,30, la secretariatul instituției din Slobozia, Șos. Constanței, km 4-5, telefon 0243/221.200

21 August 2012, 17:45


Slobozia: Din nou înșelăciuni cu «ghicirea viitorului»

Săptămîna trecută, unei tinere de 26 ani, din comuna Mărculești, i-au fost furate bijuteriile de aur aflate asupra sa. Din cercetările efectuate a rezultat că tînăra, aflîndu-se în vizită la tatăl ei, internat ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 23:20
(6447 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Beat la volan

Polițiștii Biroului Rutier Fetești au oprit pentru verificări un autoturism înmatriculat în Capitală, la volanul căruia se afla un bărbat, de 45 ani, din comuna Movila. Întrucît emana halenă alcoolică, ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 23:16
(8947 vizualizări - 2 comentarii)


Mînăstirea Dridu, amenințată de flăcări

Un incendiu produs joi, 16 august a.c., la o locuință a unui localnic din Dridu era să pună în pericol mînăstirea din localitate. Din fericire, focul a focul a fost stins la scurt timp de pompierii din ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:56
(8914 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu incendiu


Ialomița: Prins cu 142 km/h în localitate

Un tînăr de 27 ani, din Bacău, a fost prins de polițiștii Serviciului Rutier Ialomița în timp ce conducea, pe DN2A, în localitate, cu viteza de 142 km/h. Mai mult, înainte de a se urca la volan, tînărul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:52
(7280 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Și-a băgat prietenii în spital

Un tînăr de 21 ani, din București, a fost implicat într-un grav accident de circulație. Acesta s-a urcat la volan băut și s-a răsturnat cu mașina. Alături de el se afla prietena sa de 19 ani și un amic ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:48
(8127 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Roșiori accident


Ialomița: Se fură din cîmp

Lovite de secetă, culturile agricole sînt acum amenințate de hoți. Polițiștii ialomițeni au prins nu mai puțin de 9 persoane plecate le furat pe cîmp. Mai grav este faptul că printre autori se numără și ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:41
(6153 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: 5,4 milioane lei, TVA de rambursat

În luna august 2012, la nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița se va rambursa TVA (taxă pe valoarea adăugată) în suma de 5,4 milioane lei, din care s-a propus pentru compensare suma de ...[citește_toată_știrea]

17 August 2012, 15:15
(6633 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere ușoară-6,03%

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, rata șomajului înregistrată, la finele lunii iulie 2012, la nivel județean, a fost de 6,03%. Procentul indică ...[citește_toată_știrea]

17 August 2012, 15:15
(5827 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

16 August 2012, 18:41


Andrășești: Și-a înjunghiat nora de supărare

Scandal în sînul unei familii din Andrășești, în după-amiaza zilei de marți, 14 august 2012. Un bătrîn de 72 de ani a luat un cuțit de bucătărie și și-a înjunghiat nora, de 32 de ani, în picior. Omul este ...[citește_toată_știrea]

16 August 2012, 18:30
(11060 vizualizări - 2 comentarii)


«Pistolarii» din Bărbulești rămîn după gratii

Țiganii din Bărbulești, implicați în scandalul iscat în prima zi a anului 2012, rămîn în continuare la închisoare. Au decis magistrații Tribunalului Ialomița în urma procesului desfășurat marți, 14 august ...[citește_toată_știrea]

16 August 2012, 18:23
(8288 vizualizări - 1 comentariu)


Stejaru: Autobuz implicat într-un accident de circulație

Călătorii cursei Slobozia-București de la ora 11,00 au tras joi, 16 august 2012, o sperietură soră cu moartea. Autobuzul în care se aflau s-a izbit violent de un autocamion aflat în față la la cîțiva metri ...[citește_toată_știrea]

16 August 2012, 18:22
(11744 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi copii au spart magazinul din incinta Colegiului «Mihai Viteazul»

Sîmbătă, 11 august a.c., în jurul orelor 3,25, o grupă de jandarmi slobozeni a observat doi copii, care se plimbau pe bdul Matei Basarab, în fața sediului Prefecturii Ialomița. Avînd în vedere ora înaintată ...[citește_toată_știrea]

14 August 2012, 10:30
(10705 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Avertizare asupra pestei porcine africane

În conformitate cu mesajul de alertă al Organizației Mondiale pentru Sănătatea Animală, în Ucraina-provincia Zaporozh`ye evoluează pestă porcină africană la porcii domestici. De asemenea, boala a evoluat ...[citește_toată_știrea]

14 August 2012, 10:14
(8515 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna iulie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins o serie de măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis aproape 1200 de somații ...[citește_toată_știrea]

14 August 2012, 10:11
(11985 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Programul «Biblionet» continuă

Alte 10 biblioteci locale din județul Ialomița au fost eligibile să facă parte din programul «Biblionet». Este vorba despre programul de implementare a serviciului de acces gratuit la internet în bibliotecile ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 17:00
(8344 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoții «culeg» recoltele de pe cîmpuri

Într-o singură zi, mai precis miercuri, 8 august a.c., polițiștii au identificat pe raza județului 7 persoane plecate la furat pe cîmp. Hoții și-au încărcat în căruțe kilograme întregi de porumb și floarea ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:59
(8340 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Razie printre «micii infractori»

Polițiștii din Fetești, în colaborare cu efective ale Inspectoratului Județean de Jandarmi, au efectuat  în seara zilei de 8 august, în intervalul 18,00-22,00, o razie cu scop preventiv, încercînd ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:57
(8713 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Ialomița: Hoți de cablu, «filați» de polițiști. Au fost somați cu focuri de armă înainte de afi prinși!

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 35 ani, sînt cercetați de polițiști, întrucît au fost prinși în noaptea 8/9 august a.c. la furat de cablu telefonic. Văzîndu-se încolțiți, hoții au încercat ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:53
(7656 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...