Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița

Visul Președintelui Moraru

Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița

City-managerul orașului Amara, Larisa Mihai, a fost angajată la Consiliul Județean Ialomița. Potrivit declarațiilor președintelui Victor Moraru, dânsa va fi consilierul lui personal. Larisa Mihai nu este singurul angajat al Primăriei Amara care acceptă transferul pentru a fi alături de Președinte. Acesta a recunoscut că a transferat de la Amara întreg Departamentul de Integrare Europeană, format în perioada în care a deținut fotoliul de primar...

Sacrificiul Larisei
Larisa Mihai, city-managerul orașului Amara, a renunțat la cariera strălucită care o aștepta (ea este vicepreședinte... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2017, 10:40 (10774 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Școala ialomițeană rămâne fără profesori de Matematică, Fizică și Chimie

Deficit de dascăli pentru disciplinele reale

Școala ialomițeană rămâne fără profesori de Matematică, Fizică și Chimie

Salariile mici îi îndepărtează pe absolvenții de facultate de viața la catedră. Într-un raport privind starea Educației la nivelul județului, reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița prezintă o situație referitoare la materiile deficitare din punct de vedere al resursei umane. Cel mai grav afectate de scăderea numărului de tineri absolvenți interesați să devină dascăli  sunt disciplinele din sfera reală. Astfel, Ialomița are nevoie de profesori de Matematică, Fizică sau Chimie.

A scăzut numărul de profesori
Potrivit estimărilor făcute de Inspectoratul Școlar... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2017, 14:05 (6037 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Locuințele pentru medici, problema nerezolvată a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Locuințele pentru medici, problema nerezolvată a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Veche de cel puțin 10 ani, intenția autorităților locale din Slobozia de a oferi spații de cazare medicilor care vor să lucreze la spitalul din oraș a rămas la stadiul de proiect. Primăria Slobozia a reușit să pună la dispoziție specialiștilor doar 6 locuințe de serviciu, constând în 5 garsoniere și un apartament. Oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia reclamă însă că, deși limitate ca număr, respectivele spații sunt necorespunzătoare.

Locuințele de serviciu, un vis nerealizat
Aflat într-un permanent deficit de specialiști, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a sperat... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2017, 13:35 (4903 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Muritorii de foame de la firma Dragostal Security

Neplătiți cu lunile

Muritorii de foame de la firma Dragostal Security

În urmă cu două săptămâni, managerul interimar al Spitalului Județean Slobozia declara public că angajații firmei de pază care deservește instituția nu au mai fost plătiți de 4 luni. Firma este controlată de Dragoș Slăniceanu, candidatul PSD de la alegerile locale din 2016 de la Gheorghe Doja. Ipochimenul nu se află la prima ilegalitate de acest gen, el fiind acuzat de practici similiare și în calitate de director general al firmei Prevent Security.

Suveica Dragostal Security
La începutul acestei luni, în cadrul unei conferințe de presă, Mariana Iancu, managerul interimar al ... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2017, 10:15 (28641 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vasile Iancu și Dumitru Vișan, achitați de Curtea de Apel București

Vasile Iancu și Dumitru Vișan, achitați de Curtea de Apel București

Curtea de Apel București a dat o sentință definitivă în dosarul procurorilor DIICOT Slobozia ce îi viza pe afaceriștii Vasile Iancu și Dumitru Vișan, din Slobozia. Acuzați de «constituire de grup infracțional organizat», «evaziune fiscală» și «spălare de bani», cei doi au fost achitați de judecătorii din București. Fapte similare au fost reținute și în cazul Roxanei Andrei care, la rândul său, a fost considerată nevinovată. Veche de 5 ani, în această anchetă a fost estimat un prejudiciu adus bugetului de stat de 2,5 milioane de lei.

Anchetați… din întâmplare Potrivit Rechizitoriului... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2017, 16:10 (14799 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Nu-și revin nici în amicale

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

Nu-și revin nici în amicale

Handbalistele de la Unirea Slobozia au profitat de pauza competițională și au organizat, pe 17 și 18 martie a.c., o dublă întâlnire amicală cu divizionara secundă Rapid București. Au fost două meciuri utile, mai cu seamă că echipa feroviară poate fi adversara noastră la baraj. Primul meci a fost aprig disputat, iar victoria a revenit în cele din urmă Unirii, care s-a impus cu 30-28. În a doua confruntare, jucătoarele pregătite de Dumitru Muși au fost de nerecunoscut. Lipsa de combativitate și erorile neforțate din jocul slobozencelor au făcut ca rapidistele să se distanțeze pe tabelă chiar și la 7 goluri. De nenumărate ori apărarea Unirii a fost prinsă pe picior greșit și, ca de obicei, contribuția... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2017, 13:20 (3462 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

8500 de ialomițeni, tratați prin Programele Naționale de Sănătate

8500 de ialomițeni, tratați prin Programele Naționale de Sănătate

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut publice sumele plătite pentru tratarea ialomițenilor incluși pe listele Programelor Naționale de Sănătate (PNS). Potrivit calculelor oficiale, terapiile de care au beneficiat anul trecut bolnavii de cancer, diabet sau cei care au avut nevoie de dializă se ridică la suma de 15,8 milioane de lei. Oficialii CJAS Ialomița apreciază, de asemenea, faptul că aceste costuri nu depășesc valorile standard, prevăzute în normele de acordare a fondurilor.

8500 de ialomițeni, tratați în 2016
Potrivit legislației în vigoare, la nivel național... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2017, 11:05 (2418 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Astra II-Unirea Slobozia 2-1

Învinși de Șumudică

Unirea Slobozia a continuat seria pașilor greșiți începută cu Tunariul și în deplasarea de la Ploiești, unde s-a confruntat cu satelitul campioanei Astra. Fără Adăscăliței și Gherasim, suspendați pentru cumul de cartonașe galbene, ialomițenii au început bine meciul, prima repriză satisfăcând pe deplin asistența. În minutul 21, Pâslaru este faultat în careu, iar Toma înscrie de la punctul cu var, Unirea intrând astfel la pauză în avantaj. Din păcate, în partea secundă echipa noastră a cedat inițiativa, iar nesiguranța din apărare a fost taxată de astrali. După ce marcase și în meciul tur, Valentin Gheorghe a recidivat și în jocul de vineri, fructificând în minutul 70 o centrare venită de pe partea... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2017, 09:35 (3373 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Caz șocant la Platonești. Și-a înjunghiat fiul în stomac!

Caz șocant la Platonești. Și-a înjunghiat fiul în stomac!

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au solicitat instanței de judecată arestarea preventivă a unui bărbat din comuna Platonești, sub acuzația de «tentativă la omor calificat». Organele judiciare din cadrul Parchetului Județean informează faptul că este vorba despre un conflict casnic, în urma căruia un tânăr a fost înjunghiat cu un briceag de către tatăl său.

Spitalizat timp de 30 de zile Din informațiile date publicității de Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, faptele reținute în cazul numitului Constantin Stan s-au petrecut în seara zilei de... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 18:05 (4776 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Moraru va cheltui 200 milioane de lei în 2017

Ialomița are buget

Administrația Moraru va cheltui 200 milioane de lei în 2017

bonus: Buget de 7,8 milioane de lei pentru un nou sediu

Joi, 23 martie 2017, Consiliul Județean Ialomița va aproba în plen bugetul anului 2017. Conform proiectului de hotărâre, valoarea cheltuielilor estimate pentru anul în curs se ridică la 205 milioane de lei. Ședința Consiliului Județean a fost precedată de o dezbatere publică în care autoritățile locale au prezentat investițiile prioritare ale acestui an. Cea mai controversată investiție rămâne achiziționarea fostului sediu BCR, pentru care au fost rezervate 7,8 milioane de lei...

O administrație care mimează responsabilitatea
Bugetul de cheltuieli al județului Ialomița pentru... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 16:10 (4354 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Daniela Marin, jucătoarea competiției

Handbal, Trofeul «Carpați» pentru Junioare

Daniela Marin, jucătoarea competiției

Râmnicu Vâlcea a fost la finele săptămânii trecute gazda unei puternice competiții de handbal feminin adresată junioarelor (jucătoare născute în 2000 și 2001) și derulată sub brandul Trofeul «Carpați». La acest turneu, România a trecut de Polonia și Rusia, pierzând cu Norvegia și a ocupat în final locul 2. Căpitanul Naționalei de Junioare a României este Daniela Iulia Marin, un pivot tenace și combativ care a impresionat prin evoluțiile sale. Daniela este din Slobozia și a început handbalul la CSS, sub îndrumarea profesorului Marian Simion. Acesta a fost impresionat încă de la primele antrenamente de calitățile sportivei care a crescut într-o grupă din care a mai făcut parte Raluca Nicolae și... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 16:05 (3170 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ambasada Americii sprijină elevii cu dizabilități din Fetești

Ambasada Americii sprijină elevii cu dizabilități din Fetești

Vești bune pentru cei 25 de elevi ai Liceului Tehnologic Special «Ion Teodorescu» din Slobozia, școlarizați la Fetești. Spațiul impropriu în care copiii au fost obligați să învețe va fi reabilitat, după luni bune de așteptare. Autoritățile locale susțin faptul că investiția va fi susținută de Ambasada Statelor Unite ale Americii în România.

Problemă soluționată
În urma unui control, demarat în septembrie 2016 la Fetești, reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au descoperit faptul că cei 25 de elevi ai Liceului Tehnologic «Ion Teodorescu», școlarizați la Fetești, sunt obligați... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 15:05 (4201 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozenii au dominat «Naționalele de Tineret»

Scrimă

Slobozenii au dominat «Naționalele de Tineret»

În perioada 18-21 martie 2017, la București s-a organizat Campionatul Național de Sabie pentru Tineret. Proba individuală masculină a fost dominată de sabreri originari din Slobozia, care, actual, evoluează la Dinamo sau, firește, la CSM Unirea Slobozia. Concret, pe tabloul de 8 s-au aflat cinci scrimeri slobozeni. Sferturile de finală au programat două dueluri între slobozeni, sorții nefiind tocmai darnici cu Răzvan Stănescu și George Dragomir, sportivi legitimați la CSM Unirea Slobozia. Legitimat acum la Dinamo, Iulian Teodosiu a trecut de tânărul său urmaș în ale sabiei Răzvan Stănescu cu un concludent 15-8. Un meci mult mai greu a avut Mădălin Bucur contra lui George Dragomir, de care a trecut... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 14:20 (3193 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Arestați preventiv pentru «trafic de droguri»

Se întîmplă la Slobozia

Arestați preventiv pentru «trafic de droguri»

Doi tineri din Slobozia au fost arestați preventiv în urmă cu o săptămână, sub acuzația de «trafic de droguri». Potrivit actelor de urmărire penală, cei doi aveau obiceiul de a vinde canabis în preajma liceelor din municipiu. Cercetările sunt în fază incipientă, organele judiciare urmând să stabilească întreaga situație de fapt.

Procurau droguri din București Din primele informații, se pare că tinerii arestați la Slobozia în urmă cu o săptămână erau la rândul lor consumatori de droguri de risc. Înainte de a-i prezenta instanței de judecată pentru executarea mandatelor de arestare, organele... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 13:05 (8139 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte

Patru cadeți ai CS Amara, calificați la Campionatul Național

La finele săptămânii precedente, orașul Zalău a găzduit turneul de calificare la Campionatul Național de Lupte adresat cadeților. CS Amara a deplasat la această competiție patru sportivi, obiectivul fixat de Marian Moraru fiind calificarea tuturor acestora la turneul final. Ținta a fost atinsă, ba mai mult, doi luptători ai Amarei s-au clasat pe podium. Cristian Lungu a terminat competiția pe locul I la categoria 63 kg, în vreme ce Cristiam Miu s-a clasat pe locul 3 al categoriei 58 kg. Deși nu au prins podiumul, Elena Morar și Dragoș Ivan s-au clasat între primii 10 la categoriile lor de greutate și, astfel, au obținut calificarea. Campionatul Național se va desfășura în luna mai, la Botoșani... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 11:35 (2154 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Marșul pentru viață», la Slobozia

«Marșul pentru viață», la Slobozia

Sub patronajul Patriarhiei Române, Episcopia Sloboziei și Călărașilor va organiza sâmbătă, 25 martie 2017, la Slobozia, evenimentul «Marșul pentru viață». Manifestarea reprezintă cel mai important eveniment civic inițiat de Biserica Ortodoxă Română prin care se contribuie la lupta împotriva avortului. Tema propusă pentru anul acesta este «Ajută mama și copilul!» și oferă posibilitatea dezbaterii necesității, posibilității și eficienței sprijinirii femeilor aflate în criză de sarcină. La Slobozia, marșul se va desfășura pe traseul Mânăstirea ... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 10:05 (2524 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Hoți de pesticide din Constanța, reținuți la Urziceni

Raid al polițiștilor ialomițeni în 5 județe

Hoți de pesticide din Constanța, reținuți la Urziceni

Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni. Organele judiciare au reușit să destructureze o rețea de hoți, specializată în furturi de pesticide din magaziile fermierilor. Domiciliați în satul Ciobanu, din județul Constanța, aceștia au comis peste 100 de furturi înregistrate în bazele de date ale polițiștilor din Ialomița, Constanța, Brăila, Călărași sau Tulcea. Pe raza județului nostru, aceștia au acționat și în zona localității Grindu. În urma acțiunii, trei persoane au fost reținute pentru 24 de ore la Urziceni.

Cercetările continuă... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2017, 12:20 (6748 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Daniel Crunțeanu, director adjunct la AFIR

Purtător de mapă

Daniel Crunțeanu, director adjunct la AFIR

După Marian Neacșu, ajuns consilier «onorific» la Guvern din cauza unei condamnări care refuză să cedeze și Alexandru Potor, numit secretar de stat la Agricultură, a venit rândul și consilierului județean-purtător de mapă Daniel Crunțeanu. Acesta a fost «uns» director general adjunct la Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale.

Parvin, deci exist
Istoria doctorului inginer aerospațial Daniel Crunțeanu se pierde în negura guvernării social-democrate din Ialomița și poate fi dată drept exemplu clasic de parvenitism. Fără altă avere decât mintea și fără alt scop decât dorința... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2017, 09:45 (11369 vizualizări - 14 comentarii)

REPORTAJ

Mădălina, masterand în energie nucleară

Carieră printre atomi

Mădălina, masterand în energie nucleară

Mădălina Georgiana Ioniță este din Slobozia. Face parte din noua generație de specialiști în Energetica Nucleară și Tehnologii Nucleare din România Și, în aprilie, va pleca pentru 5 luni la Tokyo Institute of Technology. «Îmi doresc din suflet să îmi aduc aportul în industria nucleară din România!» ne-a spus ea, într-o zi de week-end, când a acceptat să vorbească despre cariera ei într-o branșă în care femeile pot fi numărate pe degete.

Nimic nu este imposibil
Mădălina are 24 de ani și lucrează la Comisia pentru Controlul Activităților Nucleare din România. Este subțire ca o trestie... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2017, 15:05 (12001 vizualizări - 48 comentarii)

EVENIMENT

Învățământul ialomițean pariază pe clasele simultane

Învățământul ialomițean pariază pe clasele simultane

Amenințate cu desființarea din cauza numărului scăzut de elevi, școlile din Ialomița încearcă să reziste în fața acestui fenomen care a luat amploare. Una dintre măsurile adoptate de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița vizează înființarea de clase simultane. Statistic vorbind, la momentul de față 8 școli din județ desfășoară cursurile în acest sistem.

Elevii dispar din clase
Fie că este vorba despre absenteism sau abandon, statistica arată faptul că anual școlile din Ialomița pierd în medie între 700 și 1000 de elevi. Scăderea numărului de elevi are ca principal efect desființarea... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2017, 10:05 (5330 vizualizări - 14 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
247 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 25 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16454, fiind înregistrate 150 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 16:55
(7652 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia, împreună cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot» au desfășurat vineri, 22 octombrie 2021, activitatea cu tema «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor». Din cauza ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 15:50
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 130 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 24 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16304, fiind înregistrate 130 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2021, 16:50
(7677 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A murit într-un accident rutier

Urziceni: A murit într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a produs în dimineața zilei de duminică, 24 octombrie a.c., pe DN2, în zona municipiului Urziceni. În timp ce se deplasa în direcția Buzău-București, un conducător auto a pierdut ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2021, 11:45
(7481 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 23 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16174, fiind înregistrate 159 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2021, 17:10
(2456 vizualizări - 0 comentarii)


Accident pe raza localității Ciochina

Accident pe raza localității Ciochina

Vineri, 22 octombrie a.c., în jurul orelor 13,30, trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 18:05
(3857 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Grupul de Comunicare Strategică: 153 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 22 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16015, fiind înregistrate 153 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 17:05
(5903 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Stagiu de practică încheiat cu succes de elevii jandarmi

IJJ Ialomița: Stagiu de practică încheiat cu succes de elevii jandarmi

Șapte elevi din cadrul Școlilor Militare de Subofițeri Jandarmi Drăgășani și Fălticeni și-au încheiat stagiul de practică desfășurat la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița. Timp de aproape 3 luni ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:45
(4065 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Formularului 398

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii că luni, 1 noiembrie 2021, este termenul limită de depunere a Formularului 398 «Declarație specială de TVA (VAT Return)», pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:45
(6088 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi aplicate de polițiști pentru nerespectarea măsurilor de prevenire a răspândirii SARS-CoV-2

În urma activităților desfășurate pe raza întregului județ, au fost verificate 59 de societăți comerciale, peste 140 de locații de interes, 22 mijloace de transport persoane, fiind totodată legitimate ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:15
(5744 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul tehnic

Angajatorii care se încadrează în categoria domeniilor supuse restricțiilor conform HG nr. 1090/2021 și a căror activitate a fost întreruptă total sau parțial, din cauza pandemiei de COVID-19, vor depune ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 15:00
(2787 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Bătrân de 77 de ani, rănit într-un accident rutier

Gheorghe Doja: Bătrân de 77 de ani, rănit într-un accident rutier

În dimineața zilei de vineri, 22 octombrie a.c., pe raza comunei Gheorghe Doja s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 14:30
(5360 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Trei persoane au fost rănite într-un accident rutier

Ciochina: Trei persoane au fost rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de vineri, 22 octombrie a.c., pe raza comunei Ciochina s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare a coliziunii ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 12:00
(4226 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Primăria Slobozia: Campanie gratuită de testare COVID-19

Administrația locală din Slobozia dă startul unei campaniei de testare antigenică rapidă gratuită «Slobozia se testează». Astfel, în fața Instituției Prefectului va fi amplasat un punct de testare ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 19:20
(7774 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Condiții de participare la concursurile organizate de Poliția Română

Pentru a preveni răspândirea virusului SARS-CoV-2 și a-i proteja pe participanții la concursurile organizate de Poliția Română, candidații sunt obligați să respecte unele măsuri. Astfel, vor avea acces ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 18:40
(11172 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Pește confiscat

Manasia: Pește confiscat

În ziua de miercuri, 20 septembrie a.c., polițiștii din Manasia au depistat în flagrant, pe raza localității Manasia, un bărbat în vârstă de 43 de ani, din Urziceni, în timp ce transporta cu autoturismul ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 18:25
(4338 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 188 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 21 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15862, fiind înregistrate 188 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 16:30
(6243 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: «Salonul de toamnă 2021»

Miercuri, 3 noiembrie 2021, de la orele 14,00,  la Galeriile «Arcadia» din Centrului Cultural «Ionel Perlea» Slobozia se va desfășura vernisajul expoziției «Salonul de toamnă 2021» al Uniunii Artiștilor ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 15:55
(5774 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Munteni-Buzău și Fetești

Incendii la Munteni-Buzău și Fetești

Miercuri, 20 octombrie a.c., pompierii din Slobozia și Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o șiră de baloți aflată într-o gospodărie din Munteni-Buzău. Trei ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 12:20
(4332 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Un copil de 15 ani a furat scuterul bunicului/Ion Roată: Slobozean beat la volan

În cursul zilei de marți, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 17,30, polițiștii rutieri din Țăndărei au oprit în trafic un moped condus de un minor, în vârstă de 15 ani. În urma verificărilor efectuate în ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:35
(2347 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Marți, 19 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat noi acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, menținerea ordinii și liniștii publice și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:30
(1812 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bucu, arestat pentru «viol»

Polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:20
(3266 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Bucu arestare viol


Grupul de Comunicare Strategică: 268 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 20 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15674, fiind înregistrate 268 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 16:40
(4963 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Campanie de donare de sânge

Protopopiatul Slobozia: Campanie de donare de sânge

Marți, 19 octombrie 2021, în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia, Protopopiatul Slobozia a organizat o campanie de donare de sânge la sediul Centrului social din Parohia Cocora. Campania ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 12:15
(7865 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Accident rutier provocat de un șofer băut

Un accident rutier soldat cu pagube materiale s-a produs luni, 18 octombrie a.c., pe raza localității Broșteni. Potrivit informațiilor, evenimentul s-a produs în urma coliziunii dintre două autovehicule ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 18:00
(4737 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Minor depistat la volanul unei mașini

Polițiștii ialomițeni au deschis un dosar penal după ce au identificat în trafic un minor, de 17 ani. Acesta a fost prins conducând pe raza orașului Urziceni, în ziua de luni, 18 octombrie 2021. Oamenii ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 17:45
(6589 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amendați pentru că au încălcat măsura carantinării

Plasați în carantină obligatorie prin decizii ale Direcției de Sănătate Publică Ialomița, 5 ialomițeni au fost amendați de polițiști pentru că nu au fost descoperiți la domiciliul pe care l-au declarat ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 17:30
(3793 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 273 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 19 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15406, fiind înregistrate 273 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 16:55
(6562 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 836,34 milioane de lei în primele 9 luni din 2021

Pentru perioada ianuarie-septembrie 2021, Administrația Județeană a Finanțelșor Publice a contabilizat venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 836,34 milioane de lei, cu ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 12:20
(4024 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Acordarea șomajului tehnic

În contextul epidemiologic generat de răspândirea coronavirusului SARS-CoV-2, AJOFM Ialomița continuă aplicarea măsurilor de protecție socială a angajaților. Astfel, se reia plata indemnizației sub formă ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 19:20
(7125 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...