Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Egal cu liderii Ligii I

Fotbal, Viitorul Constanța-Unirea Slobozia 3-3

Egal cu liderii Ligii I

Unirea nu a jucat în campionat cu satelitul Viitorului, văduvit de prezența unui număr mare de jucători convocați la loturile naționale. În schimb, slobozenii au înfruntat într-un meci amical prima garnitură a elevilor regelui Hagi. Iancu, Hodorogea, Țâru, Morar sau Purece le-au fost adversari lui Soare și Toma. Cu toate acestea, galben-albaștrii s-au luptat de la egal la egal cu dobrogenii. Gabriel Iancu a înscris primul gol al meciului printr-un șut năpraznic care a adus Viitorul în avantaj. Khalil a egalat în minutul 15, după o pasă a lui Răduca. Adăscăliței a făcut 2-1, iar Morar a egalat înainte de pauză, din penalty. Pe recuperare, Robert Pâslaru a născocit o acțiune personală pe stânga... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 15:45 (2619 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Achiziția sediului BCR s-a amânat

Ședința Consiliului Județean Ialomița

Achiziția sediului BCR s-a amânat

Victor Moraru a retras de pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean Ialomița de joi, 23 martie 2017 proiectul de hotărâre privind achiziționarea sediului BCR. Oficial, din cauza lipsei unor informații legate de «datele tehnice», neoficial, din lipsă de cvorum.

Președintele nu poate fără cvorum Controversatul proiect de achiziționare a fostului sediu al BCR a fost retras de pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean Ialomița de joi, 23 martie 2017. Deși în cadrul bugetului (aprobat cu 20 de voturi «pentru» și 10 «împotrivă»), această cheltuială a fost prevăzută, proiectul... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 14:05 (3767 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, Corona Brașov-Unirea Slobozia 26-15 (11-9)

Curaj, mergem sigur la baraj!

Unirea Slobozia a pierdut fără să opună mare rezistență meciul jucat în deplasare contra Coronei Brașov. Cu Iovănescu aflată în recuperare și cu Enescu menajată, Unirea a contat doar în startul jocului, pierzând apoi teren substanțial. Pătuleanu, cu 4 goluri, și Ivan, cu 3 reușite, au fost jucătoarele cele mai prolifice într-un meci pierdut categoric, cu 15-26. Deși mai sunt 3 etape, Slobozia nu mai are șanse nici măcar matematice de a evita barajul pentru menținere!

Au pierdut și cu Bistrița La mijlocul săptămânii precedente, Unirea Slobozia și-a marcat cel mai slab sezon din Ligă... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 13:20 (3354 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Salariații Chemgas așteaptă de 2 ani plata salariilor restante

Aceleași probleme la fostul Combinat Chimic din Slobozia

Salariații Chemgas așteaptă de 2 ani plata salariilor restante

În ultimii 2 ani, peste 400 de angajați ai Chemgas au fost obligați să renunțe la slujbe în urma concedierilor colective. Deși societatea Chemgas a dat asigurări că aceste concedieri se fac în condițiile legii, peste jumătate dintre acești angajați au plecat fără a beneficia de drepturile salariale restante sau de plățile compensatorii legale.

Concediere da, salarii nu
Povestea concedierilor colective de la Chemgas a zguduit orașul. În două etape succesive, peste 400 de angajați și familiile acestora au rămas fără nicio sursă de venit. La momentul respectiv, autoritățile județene... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 11:25 (6452 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Muzeul» de la Spitalul Slobozia

«Muzeul» de la Spitalul Slobozia

Sala e veselă și luminoasă. Undeva la primul etaj, pe holul din stânga. Dar de cum treci pragul, te întorci în timp.... Cu 50 de ani!! Adică 1967, anul în care a fost construit Spitalul din Slobozia și înființată sala de gimnastică... De-atunci și până azi nimeni nu a mai investit o lețcaie în aparatura medicală de recuperare a bolnavilor!

Călătorie în timp la BFT
Sala de gimnastică recuperatorie a Spitalului Județean Slobozia filtrează o lumină albastră. Probabil cineva s-a gândit că astfel pacienții ar putea fi mai calmi... Dar nu sunt calmi! Sunt resemnați. Vin pentru că nu... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2017, 15:20 (7091 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița

Visul Președintelui Moraru

Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița

City-managerul orașului Amara, Larisa Mihai, a fost angajată la Consiliul Județean Ialomița. Potrivit declarațiilor președintelui Victor Moraru, dânsa va fi consilierul lui personal. Larisa Mihai nu este singurul angajat al Primăriei Amara care acceptă transferul pentru a fi alături de Președinte. Acesta a recunoscut că a transferat de la Amara întreg Departamentul de Integrare Europeană, format în perioada în care a deținut fotoliul de primar...

Sacrificiul Larisei
Larisa Mihai, city-managerul orașului Amara, a renunțat la cariera strălucită care o aștepta (ea este vicepreședinte... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2017, 10:40 (10775 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala ialomițeană rămâne fără profesori de Matematică, Fizică și Chimie

Deficit de dascăli pentru disciplinele reale

Școala ialomițeană rămâne fără profesori de Matematică, Fizică și Chimie

Salariile mici îi îndepărtează pe absolvenții de facultate de viața la catedră. Într-un raport privind starea Educației la nivelul județului, reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița prezintă o situație referitoare la materiile deficitare din punct de vedere al resursei umane. Cel mai grav afectate de scăderea numărului de tineri absolvenți interesați să devină dascăli  sunt disciplinele din sfera reală. Astfel, Ialomița are nevoie de profesori de Matematică, Fizică sau Chimie.

A scăzut numărul de profesori
Potrivit estimărilor făcute de Inspectoratul Școlar... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2017, 14:05 (6037 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Locuințele pentru medici, problema nerezolvată a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Locuințele pentru medici, problema nerezolvată a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Veche de cel puțin 10 ani, intenția autorităților locale din Slobozia de a oferi spații de cazare medicilor care vor să lucreze la spitalul din oraș a rămas la stadiul de proiect. Primăria Slobozia a reușit să pună la dispoziție specialiștilor doar 6 locuințe de serviciu, constând în 5 garsoniere și un apartament. Oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia reclamă însă că, deși limitate ca număr, respectivele spații sunt necorespunzătoare.

Locuințele de serviciu, un vis nerealizat
Aflat într-un permanent deficit de specialiști, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a sperat... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2017, 13:35 (4903 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Muritorii de foame de la firma Dragostal Security

Neplătiți cu lunile

Muritorii de foame de la firma Dragostal Security

În urmă cu două săptămâni, managerul interimar al Spitalului Județean Slobozia declara public că angajații firmei de pază care deservește instituția nu au mai fost plătiți de 4 luni. Firma este controlată de Dragoș Slăniceanu, candidatul PSD de la alegerile locale din 2016 de la Gheorghe Doja. Ipochimenul nu se află la prima ilegalitate de acest gen, el fiind acuzat de practici similiare și în calitate de director general al firmei Prevent Security.

Suveica Dragostal Security
La începutul acestei luni, în cadrul unei conferințe de presă, Mariana Iancu, managerul interimar al ... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2017, 10:15 (28647 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vasile Iancu și Dumitru Vișan, achitați de Curtea de Apel București

Vasile Iancu și Dumitru Vișan, achitați de Curtea de Apel București

Curtea de Apel București a dat o sentință definitivă în dosarul procurorilor DIICOT Slobozia ce îi viza pe afaceriștii Vasile Iancu și Dumitru Vișan, din Slobozia. Acuzați de «constituire de grup infracțional organizat», «evaziune fiscală» și «spălare de bani», cei doi au fost achitați de judecătorii din București. Fapte similare au fost reținute și în cazul Roxanei Andrei care, la rândul său, a fost considerată nevinovată. Veche de 5 ani, în această anchetă a fost estimat un prejudiciu adus bugetului de stat de 2,5 milioane de lei.

Anchetați… din întâmplare Potrivit Rechizitoriului... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2017, 16:10 (14799 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Nu-și revin nici în amicale

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

Nu-și revin nici în amicale

Handbalistele de la Unirea Slobozia au profitat de pauza competițională și au organizat, pe 17 și 18 martie a.c., o dublă întâlnire amicală cu divizionara secundă Rapid București. Au fost două meciuri utile, mai cu seamă că echipa feroviară poate fi adversara noastră la baraj. Primul meci a fost aprig disputat, iar victoria a revenit în cele din urmă Unirii, care s-a impus cu 30-28. În a doua confruntare, jucătoarele pregătite de Dumitru Muși au fost de nerecunoscut. Lipsa de combativitate și erorile neforțate din jocul slobozencelor au făcut ca rapidistele să se distanțeze pe tabelă chiar și la 7 goluri. De nenumărate ori apărarea Unirii a fost prinsă pe picior greșit și, ca de obicei, contribuția... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2017, 13:20 (3462 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

8500 de ialomițeni, tratați prin Programele Naționale de Sănătate

8500 de ialomițeni, tratați prin Programele Naționale de Sănătate

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut publice sumele plătite pentru tratarea ialomițenilor incluși pe listele Programelor Naționale de Sănătate (PNS). Potrivit calculelor oficiale, terapiile de care au beneficiat anul trecut bolnavii de cancer, diabet sau cei care au avut nevoie de dializă se ridică la suma de 15,8 milioane de lei. Oficialii CJAS Ialomița apreciază, de asemenea, faptul că aceste costuri nu depășesc valorile standard, prevăzute în normele de acordare a fondurilor.

8500 de ialomițeni, tratați în 2016
Potrivit legislației în vigoare, la nivel național... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2017, 11:05 (2418 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Astra II-Unirea Slobozia 2-1

Învinși de Șumudică

Unirea Slobozia a continuat seria pașilor greșiți începută cu Tunariul și în deplasarea de la Ploiești, unde s-a confruntat cu satelitul campioanei Astra. Fără Adăscăliței și Gherasim, suspendați pentru cumul de cartonașe galbene, ialomițenii au început bine meciul, prima repriză satisfăcând pe deplin asistența. În minutul 21, Pâslaru este faultat în careu, iar Toma înscrie de la punctul cu var, Unirea intrând astfel la pauză în avantaj. Din păcate, în partea secundă echipa noastră a cedat inițiativa, iar nesiguranța din apărare a fost taxată de astrali. După ce marcase și în meciul tur, Valentin Gheorghe a recidivat și în jocul de vineri, fructificând în minutul 70 o centrare venită de pe partea... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2017, 09:35 (3376 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Caz șocant la Platonești. Și-a înjunghiat fiul în stomac!

Caz șocant la Platonești. Și-a înjunghiat fiul în stomac!

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au solicitat instanței de judecată arestarea preventivă a unui bărbat din comuna Platonești, sub acuzația de «tentativă la omor calificat». Organele judiciare din cadrul Parchetului Județean informează faptul că este vorba despre un conflict casnic, în urma căruia un tânăr a fost înjunghiat cu un briceag de către tatăl său.

Spitalizat timp de 30 de zile Din informațiile date publicității de Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, faptele reținute în cazul numitului Constantin Stan s-au petrecut în seara zilei de... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 18:05 (4776 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Moraru va cheltui 200 milioane de lei în 2017

Ialomița are buget

Administrația Moraru va cheltui 200 milioane de lei în 2017

bonus: Buget de 7,8 milioane de lei pentru un nou sediu

Joi, 23 martie 2017, Consiliul Județean Ialomița va aproba în plen bugetul anului 2017. Conform proiectului de hotărâre, valoarea cheltuielilor estimate pentru anul în curs se ridică la 205 milioane de lei. Ședința Consiliului Județean a fost precedată de o dezbatere publică în care autoritățile locale au prezentat investițiile prioritare ale acestui an. Cea mai controversată investiție rămâne achiziționarea fostului sediu BCR, pentru care au fost rezervate 7,8 milioane de lei...

O administrație care mimează responsabilitatea
Bugetul de cheltuieli al județului Ialomița pentru... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 16:10 (4355 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Daniela Marin, jucătoarea competiției

Handbal, Trofeul «Carpați» pentru Junioare

Daniela Marin, jucătoarea competiției

Râmnicu Vâlcea a fost la finele săptămânii trecute gazda unei puternice competiții de handbal feminin adresată junioarelor (jucătoare născute în 2000 și 2001) și derulată sub brandul Trofeul «Carpați». La acest turneu, România a trecut de Polonia și Rusia, pierzând cu Norvegia și a ocupat în final locul 2. Căpitanul Naționalei de Junioare a României este Daniela Iulia Marin, un pivot tenace și combativ care a impresionat prin evoluțiile sale. Daniela este din Slobozia și a început handbalul la CSS, sub îndrumarea profesorului Marian Simion. Acesta a fost impresionat încă de la primele antrenamente de calitățile sportivei care a crescut într-o grupă din care a mai făcut parte Raluca Nicolae și... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 16:05 (3170 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ambasada Americii sprijină elevii cu dizabilități din Fetești

Ambasada Americii sprijină elevii cu dizabilități din Fetești

Vești bune pentru cei 25 de elevi ai Liceului Tehnologic Special «Ion Teodorescu» din Slobozia, școlarizați la Fetești. Spațiul impropriu în care copiii au fost obligați să învețe va fi reabilitat, după luni bune de așteptare. Autoritățile locale susțin faptul că investiția va fi susținută de Ambasada Statelor Unite ale Americii în România.

Problemă soluționată
În urma unui control, demarat în septembrie 2016 la Fetești, reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au descoperit faptul că cei 25 de elevi ai Liceului Tehnologic «Ion Teodorescu», școlarizați la Fetești, sunt obligați... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 15:05 (4203 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Slobozenii au dominat «Naționalele de Tineret»

Scrimă

Slobozenii au dominat «Naționalele de Tineret»

În perioada 18-21 martie 2017, la București s-a organizat Campionatul Național de Sabie pentru Tineret. Proba individuală masculină a fost dominată de sabreri originari din Slobozia, care, actual, evoluează la Dinamo sau, firește, la CSM Unirea Slobozia. Concret, pe tabloul de 8 s-au aflat cinci scrimeri slobozeni. Sferturile de finală au programat două dueluri între slobozeni, sorții nefiind tocmai darnici cu Răzvan Stănescu și George Dragomir, sportivi legitimați la CSM Unirea Slobozia. Legitimat acum la Dinamo, Iulian Teodosiu a trecut de tânărul său urmaș în ale sabiei Răzvan Stănescu cu un concludent 15-8. Un meci mult mai greu a avut Mădălin Bucur contra lui George Dragomir, de care a trecut... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 14:20 (3193 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Arestați preventiv pentru «trafic de droguri»

Se întîmplă la Slobozia

Arestați preventiv pentru «trafic de droguri»

Doi tineri din Slobozia au fost arestați preventiv în urmă cu o săptămână, sub acuzația de «trafic de droguri». Potrivit actelor de urmărire penală, cei doi aveau obiceiul de a vinde canabis în preajma liceelor din municipiu. Cercetările sunt în fază incipientă, organele judiciare urmând să stabilească întreaga situație de fapt.

Procurau droguri din București Din primele informații, se pare că tinerii arestați la Slobozia în urmă cu o săptămână erau la rândul lor consumatori de droguri de risc. Înainte de a-i prezenta instanței de judecată pentru executarea mandatelor de arestare, organele... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 13:05 (8139 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Lupte

Patru cadeți ai CS Amara, calificați la Campionatul Național

La finele săptămânii precedente, orașul Zalău a găzduit turneul de calificare la Campionatul Național de Lupte adresat cadeților. CS Amara a deplasat la această competiție patru sportivi, obiectivul fixat de Marian Moraru fiind calificarea tuturor acestora la turneul final. Ținta a fost atinsă, ba mai mult, doi luptători ai Amarei s-au clasat pe podium. Cristian Lungu a terminat competiția pe locul I la categoria 63 kg, în vreme ce Cristiam Miu s-a clasat pe locul 3 al categoriei 58 kg. Deși nu au prins podiumul, Elena Morar și Dragoș Ivan s-au clasat între primii 10 la categoriile lor de greutate și, astfel, au obținut calificarea. Campionatul Național se va desfășura în luna mai, la Botoșani... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 11:35 (2154 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
349 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amara: Doi tineri, de 16 și 17 ani, hoți din locuințe

Doi tineri, de 16 și 17 ani, din Amara, sînt acuzați de faptul că au pătruns în casa unui localnic și au furat bijuterii în valoare de 700 de lei. Polițiștii au fost sesizați de proprietarul locuinței prădate ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 15:50
(4853 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Frigul era să-l omoare

Un cioban din zona Urziceniului era la un pas de moarte din cauza temperaturilor scăzute înregistrate afară. Din fericire, el a fost preluat de paramedicii SMURD și transportat la spital. Bărbatul, în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 14:40
(3712 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni frig cioban


Slobozia: Persoană rănită într-un accident rutier

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN21 s-a produs un accident rutier, soldat cu rănirea unei persoane. În cauză s-a întocmit un dosar penal. Astfel, în timp ce o femeie, în vîrstă de 4 ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 13:10
(5036 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Mașină cuprinsă de flăcări pe șosea

Un autoturism care se deplasa pe raza localității Glodeanu Sărat din județul Buzău a fost cuprins de flăcări. Șoferul acestuia a reușit să oprească și a sunat la 112, iar la fața locului s-au deplasat pompierii ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 11:20
(3287 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Condamnat pentru furt calificat, prins de polițiști

Polițiștii din Stelnica au reușit să identifice, pe raza comunei Bordușani, un tînăr de 22 de ani, din localitate, pe numele căruia exista un mandat de executare a pedepsei, el reușind să se sustragă prevederilor ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 10:50
(5699 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC TROTA România SRL Cluj
selecționează
tineri șoferi profesioniști,
cu categoriile C+E,
preferabil cu cel puțin
2 ani de experiență pe TIR
Se lucrează numai în echipaj,
pentru efectuarea de
transporturi frigorifice
în Comunitatea Europeană.
După fiecare 2 luni pe Comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul
cu avionul, dus și întors.
Se asigură un minim
între salariul de bază și diurne,
care depinde de categoria
profesională și de vechimea în firmă
.
Informații despre locul și
ora interviului la tel. 0740/295.418,
numai după trimiterea,
la [email protected], a unui CV
și copii de pe următoarele documente:
• Buletin
• Pașaport
• Permis de conducere
• Cartela tahograf
• Atestat de marfă
• Cazier judiciar și cazier auto
• Caracterizare de la ultimul loc de muncă
A se abține toți cei ce nu întrunesc
condițiile mai sus arătate!

13 Ianuarie 2015, 10:10


Ialomița: Obiective și bunuri lăsate nesupravegheate

Polițiștii ialomițeni au derulat acțiuni referitoare la modul în care obiectivele sau transporturile de valori sînt asigurate împotriva hoților. Oamenii legii au descoperit mai multe nereguli, fiecare abatere ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 09:05
(3683 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrîn înșelat cu 9000 de lei

Fapta a fost sesizată Poliției Slobozia joi, 8 ianuarie 2015, de către un bărbat slobozean, de 80 de ani. Victima a relatat anchetatorilor că, în ziua de 28 decembrie 2014, în timp ce se afla pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2015, 17:20
(6966 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere

La sfîrșitul lunii decembrie 2014, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați un număr de 8481 șomeri, din care 2909 șomeri indemnizați, respectiv 55 ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2015, 15:35
(4803 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Persoane cercetate pentru braconaj cinegetic

Poliția a fost sesizată joi, 8 ianuarie 2015, de către paznicul unui fond de vînătoare gestionat de AVPS Ialomița, cu privire la faptul că a depistat două persoane care aveau asupra lor mai multe lațuri ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2015, 15:20
(4463 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia braconaj


Movila: La volan fără permis și cu numere false

Joi, 8 ianuarie a.c., polițiștii Rutieri au oprit pentru control, pe raza comunei Movila, un autoturism condus de un localnic, de 44 de ani. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2015, 14:15
(7225 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Administratorul unei firme, cercetat penal de polițiști

Polițiștii Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești și cei ai Secției Rurale Stelnica au acționat joi, 8 ianuarie 2015, pe raza comunelor Bordușani și Făcăeni, pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2015, 13:05
(7092 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Alocațiile copiilor nu mai sînt impozitate

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii că s-a suspendat regularizarea contribuțiilor de asigurări sociale de sănătate pentru veniturile obținute din dobînda bonificată ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2015, 16:05
(5037 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Articole pirotehnice, ridicate de polițiști

Polițiștii ialomițeni au ridicat articole pirotehnice categoria a II-a, în urma unei percheziții domiciliare, efectuată la o persoană bănuită de infracțiuni la regimul materiilor explozive. La data de ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2015, 14:35
(6545 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Abateri de la prevederile Codului Rutier

Miercuri, 7 ianuarie 2015, polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Cu această ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2015, 12:55
(6320 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Mandat executat

În cursul zilei de miercuri, 7 ianuarie 2015, polițiștii de Investigații Criminale au acționat pe raza orașului Țăndărei, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2015, 11:45
(7836 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Fără trichineloză

În cursul anului 2014, în unitățile de abatorizare porcine au fost sacrificate, examinate sanitar-veterinar și supuse examenului pentru decelarea Trichinellei sp., un număr de 89683 capete porcine, toate ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2015, 10:20
(4305 vizualizări - 0 comentarii)


Schimb de gardă la Finanțe. Carmen Popescu, șef în locul lui Petre Țenea!

Schimb de gardă la Finanțe. Carmen Popescu, șef în locul lui Petre Țenea!

Încă de la debutul noului an 2015, Finanțele Publice din Ialomița au un nou director. Este vorba despre Carmen Popescu, fostă șefă a Direcției Contribuabililor Mijlocii din cadrul aceleiași instituții. ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2015, 19:05
(21232 vizualizări - 16 comentarii)


Slobozia: Proxeneți, trimiși în judecată de procurori

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus trimiterea în judecată a 3 persoane sub acuzația de «proxenetism în formă continuată». Cei 3 inculpați, pe numele lor Gheorghe Curt, aflat ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2015, 17:30
(8447 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Slobozia proxenet


Ialomița: Începe procesul hoților de petrol

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au finalizat cercetările în cazul hoților care sustrăgeau produse petroliere din conductele OMV Petrom. Cu această ocazie, 11 inculpați au fost trimiși ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2015, 15:50
(5347 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fals procuror, își înșela victimele la telefon

Mai multe persoane au fost înșelate la telefon de un deținut. Acesta își suna victimele și le comunica faptul că este procuror, sugerîndu-le oamenilor să-i comunice coduri de reîncărcare pentru cartele ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2015, 13:35
(4035 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 52 mii de lei din contrabandă cu țigări

Un recent dosar trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia scoate la iveală faptul că afacerile cu țigări de contrabandă sînt extrem de profitabile. Cei 6 inculpați cercetați ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2015, 11:45
(6860 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții ale pompierilor la început de an

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, o autoutilitară ce se deplasa în după-amiaza zilei de 2 ianuarie 2015, pe DN2, pe raza comunei Glodeanu Sărat din județul Buzău, a fost cuprinsă ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2015, 10:30
(6509 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr de 15 ani, prins la furat

Un tînăr de 15 ani a fost prins de jandarmi după ce a furat mai multe bunuri. Astfel, o patrulă de jandarmi a observat joi, 1 ianuarie 2015, în jurul orei 18,00, un tînăr care avea în mînă o sacoșă voluminoasă ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2015, 09:25
(6443 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Cod Portocaliu de viscol în Ialomița. 250 de polițiști vor fi la datorie pentru a asigura măsurile de siguranță publică

Administrația Națională de Meteorologie a emis duminică, 28 decembrie 2014, o avertizare Cod Portocaliu de vreme rea pentru 10 județe din țară, inclusiv Ialomița. Fenomenele vizate sînt ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2014, 17:35
(10619 vizualizări - 0 comentarii)


Catedrala din Urziceni, alături de cei nevoiași

Catedrala din Urziceni, alături de cei nevoiași

La Catedrala Sfinții Împărați din Urziceni, după ce au fost ajutați copiii din Centrul de zi Urziceni, precum și alți copii din familii defavorizate, colecta de Crăciun a continuat pentru păstrarea tradiției ...[citește_toată_știrea]

25 Decembrie 2014, 10:30
(8459 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 200 de polițiști, în stradă de Crăciun

Peste  200  de polițiști vor acționa, zilnic, pentru ca Sărbătoarea Crăciunului să fie petrecută în condiții de liniște și siguranță. Poliția este la datorie, în serviciul comunității, în perioada ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2014, 17:05
(6065 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Dridu

Peste 400 de cartușe, aproximativ 2  kg bile de plumb și 8 plase de pescuit monofilament deținute ilegal, au fost ridicate de polițiștii ialomițeni în urma efectuării a 5 percheziții domiciliare. ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2014, 16:45
(7851 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Selecție pentru studenții care doresc să lucreze în Germania

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București va organiza, în perioada ianuarie-februarie 2015, o selecție pentru studenții și masteranzii care doresc să desfășoare o activitate lucrativă ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2014, 16:35
(5403 vizualizări - 0 comentarii)


Gest umanitar al polițiștilor din Țăndărei

Trei familii modeste din Țăndărei vor avea parte de Sărbători mai frumoase datorită polițiștilor din oraș. Oamenii legii au inițiat o campanie umanitară și le-au dăruit oamenilor sărmani un strop de bucurie ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2014, 16:20
(4796 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...