Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Egal cu liderii Ligii I

Fotbal, Viitorul Constanța-Unirea Slobozia 3-3

Egal cu liderii Ligii I

Unirea nu a jucat în campionat cu satelitul Viitorului, văduvit de prezența unui număr mare de jucători convocați la loturile naționale. În schimb, slobozenii au înfruntat într-un meci amical prima garnitură a elevilor regelui Hagi. Iancu, Hodorogea, Țâru, Morar sau Purece le-au fost adversari lui Soare și Toma. Cu toate acestea, galben-albaștrii s-au luptat de la egal la egal cu dobrogenii. Gabriel Iancu a înscris primul gol al meciului printr-un șut năpraznic care a adus Viitorul în avantaj. Khalil a egalat în minutul 15, după o pasă a lui Răduca. Adăscăliței a făcut 2-1, iar Morar a egalat înainte de pauză, din penalty. Pe recuperare, Robert Pâslaru a născocit o acțiune personală pe stânga... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 15:45 (2619 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Achiziția sediului BCR s-a amânat

Ședința Consiliului Județean Ialomița

Achiziția sediului BCR s-a amânat

Victor Moraru a retras de pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean Ialomița de joi, 23 martie 2017 proiectul de hotărâre privind achiziționarea sediului BCR. Oficial, din cauza lipsei unor informații legate de «datele tehnice», neoficial, din lipsă de cvorum.

Președintele nu poate fără cvorum Controversatul proiect de achiziționare a fostului sediu al BCR a fost retras de pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean Ialomița de joi, 23 martie 2017. Deși în cadrul bugetului (aprobat cu 20 de voturi «pentru» și 10 «împotrivă»), această cheltuială a fost prevăzută, proiectul... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 14:05 (3767 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, Corona Brașov-Unirea Slobozia 26-15 (11-9)

Curaj, mergem sigur la baraj!

Unirea Slobozia a pierdut fără să opună mare rezistență meciul jucat în deplasare contra Coronei Brașov. Cu Iovănescu aflată în recuperare și cu Enescu menajată, Unirea a contat doar în startul jocului, pierzând apoi teren substanțial. Pătuleanu, cu 4 goluri, și Ivan, cu 3 reușite, au fost jucătoarele cele mai prolifice într-un meci pierdut categoric, cu 15-26. Deși mai sunt 3 etape, Slobozia nu mai are șanse nici măcar matematice de a evita barajul pentru menținere!

Au pierdut și cu Bistrița La mijlocul săptămânii precedente, Unirea Slobozia și-a marcat cel mai slab sezon din Ligă... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 13:20 (3354 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Salariații Chemgas așteaptă de 2 ani plata salariilor restante

Aceleași probleme la fostul Combinat Chimic din Slobozia

Salariații Chemgas așteaptă de 2 ani plata salariilor restante

În ultimii 2 ani, peste 400 de angajați ai Chemgas au fost obligați să renunțe la slujbe în urma concedierilor colective. Deși societatea Chemgas a dat asigurări că aceste concedieri se fac în condițiile legii, peste jumătate dintre acești angajați au plecat fără a beneficia de drepturile salariale restante sau de plățile compensatorii legale.

Concediere da, salarii nu
Povestea concedierilor colective de la Chemgas a zguduit orașul. În două etape succesive, peste 400 de angajați și familiile acestora au rămas fără nicio sursă de venit. La momentul respectiv, autoritățile județene... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2017, 11:25 (6452 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Muzeul» de la Spitalul Slobozia

«Muzeul» de la Spitalul Slobozia

Sala e veselă și luminoasă. Undeva la primul etaj, pe holul din stânga. Dar de cum treci pragul, te întorci în timp.... Cu 50 de ani!! Adică 1967, anul în care a fost construit Spitalul din Slobozia și înființată sala de gimnastică... De-atunci și până azi nimeni nu a mai investit o lețcaie în aparatura medicală de recuperare a bolnavilor!

Călătorie în timp la BFT
Sala de gimnastică recuperatorie a Spitalului Județean Slobozia filtrează o lumină albastră. Probabil cineva s-a gândit că astfel pacienții ar putea fi mai calmi... Dar nu sunt calmi! Sunt resemnați. Vin pentru că nu... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2017, 15:20 (7091 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița

Visul Președintelui Moraru

Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița

City-managerul orașului Amara, Larisa Mihai, a fost angajată la Consiliul Județean Ialomița. Potrivit declarațiilor președintelui Victor Moraru, dânsa va fi consilierul lui personal. Larisa Mihai nu este singurul angajat al Primăriei Amara care acceptă transferul pentru a fi alături de Președinte. Acesta a recunoscut că a transferat de la Amara întreg Departamentul de Integrare Europeană, format în perioada în care a deținut fotoliul de primar...

Sacrificiul Larisei
Larisa Mihai, city-managerul orașului Amara, a renunțat la cariera strălucită care o aștepta (ea este vicepreședinte... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2017, 10:40 (10775 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala ialomițeană rămâne fără profesori de Matematică, Fizică și Chimie

Deficit de dascăli pentru disciplinele reale

Școala ialomițeană rămâne fără profesori de Matematică, Fizică și Chimie

Salariile mici îi îndepărtează pe absolvenții de facultate de viața la catedră. Într-un raport privind starea Educației la nivelul județului, reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița prezintă o situație referitoare la materiile deficitare din punct de vedere al resursei umane. Cel mai grav afectate de scăderea numărului de tineri absolvenți interesați să devină dascăli  sunt disciplinele din sfera reală. Astfel, Ialomița are nevoie de profesori de Matematică, Fizică sau Chimie.

A scăzut numărul de profesori
Potrivit estimărilor făcute de Inspectoratul Școlar... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2017, 14:05 (6037 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Locuințele pentru medici, problema nerezolvată a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Locuințele pentru medici, problema nerezolvată a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Veche de cel puțin 10 ani, intenția autorităților locale din Slobozia de a oferi spații de cazare medicilor care vor să lucreze la spitalul din oraș a rămas la stadiul de proiect. Primăria Slobozia a reușit să pună la dispoziție specialiștilor doar 6 locuințe de serviciu, constând în 5 garsoniere și un apartament. Oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia reclamă însă că, deși limitate ca număr, respectivele spații sunt necorespunzătoare.

Locuințele de serviciu, un vis nerealizat
Aflat într-un permanent deficit de specialiști, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a sperat... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2017, 13:35 (4903 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Muritorii de foame de la firma Dragostal Security

Neplătiți cu lunile

Muritorii de foame de la firma Dragostal Security

În urmă cu două săptămâni, managerul interimar al Spitalului Județean Slobozia declara public că angajații firmei de pază care deservește instituția nu au mai fost plătiți de 4 luni. Firma este controlată de Dragoș Slăniceanu, candidatul PSD de la alegerile locale din 2016 de la Gheorghe Doja. Ipochimenul nu se află la prima ilegalitate de acest gen, el fiind acuzat de practici similiare și în calitate de director general al firmei Prevent Security.

Suveica Dragostal Security
La începutul acestei luni, în cadrul unei conferințe de presă, Mariana Iancu, managerul interimar al ... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2017, 10:15 (28649 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vasile Iancu și Dumitru Vișan, achitați de Curtea de Apel București

Vasile Iancu și Dumitru Vișan, achitați de Curtea de Apel București

Curtea de Apel București a dat o sentință definitivă în dosarul procurorilor DIICOT Slobozia ce îi viza pe afaceriștii Vasile Iancu și Dumitru Vișan, din Slobozia. Acuzați de «constituire de grup infracțional organizat», «evaziune fiscală» și «spălare de bani», cei doi au fost achitați de judecătorii din București. Fapte similare au fost reținute și în cazul Roxanei Andrei care, la rândul său, a fost considerată nevinovată. Veche de 5 ani, în această anchetă a fost estimat un prejudiciu adus bugetului de stat de 2,5 milioane de lei.

Anchetați… din întâmplare Potrivit Rechizitoriului... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2017, 16:10 (14799 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Nu-și revin nici în amicale

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

Nu-și revin nici în amicale

Handbalistele de la Unirea Slobozia au profitat de pauza competițională și au organizat, pe 17 și 18 martie a.c., o dublă întâlnire amicală cu divizionara secundă Rapid București. Au fost două meciuri utile, mai cu seamă că echipa feroviară poate fi adversara noastră la baraj. Primul meci a fost aprig disputat, iar victoria a revenit în cele din urmă Unirii, care s-a impus cu 30-28. În a doua confruntare, jucătoarele pregătite de Dumitru Muși au fost de nerecunoscut. Lipsa de combativitate și erorile neforțate din jocul slobozencelor au făcut ca rapidistele să se distanțeze pe tabelă chiar și la 7 goluri. De nenumărate ori apărarea Unirii a fost prinsă pe picior greșit și, ca de obicei, contribuția... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2017, 13:20 (3462 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

8500 de ialomițeni, tratați prin Programele Naționale de Sănătate

8500 de ialomițeni, tratați prin Programele Naționale de Sănătate

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut publice sumele plătite pentru tratarea ialomițenilor incluși pe listele Programelor Naționale de Sănătate (PNS). Potrivit calculelor oficiale, terapiile de care au beneficiat anul trecut bolnavii de cancer, diabet sau cei care au avut nevoie de dializă se ridică la suma de 15,8 milioane de lei. Oficialii CJAS Ialomița apreciază, de asemenea, faptul că aceste costuri nu depășesc valorile standard, prevăzute în normele de acordare a fondurilor.

8500 de ialomițeni, tratați în 2016
Potrivit legislației în vigoare, la nivel național... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2017, 11:05 (2418 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Astra II-Unirea Slobozia 2-1

Învinși de Șumudică

Unirea Slobozia a continuat seria pașilor greșiți începută cu Tunariul și în deplasarea de la Ploiești, unde s-a confruntat cu satelitul campioanei Astra. Fără Adăscăliței și Gherasim, suspendați pentru cumul de cartonașe galbene, ialomițenii au început bine meciul, prima repriză satisfăcând pe deplin asistența. În minutul 21, Pâslaru este faultat în careu, iar Toma înscrie de la punctul cu var, Unirea intrând astfel la pauză în avantaj. Din păcate, în partea secundă echipa noastră a cedat inițiativa, iar nesiguranța din apărare a fost taxată de astrali. După ce marcase și în meciul tur, Valentin Gheorghe a recidivat și în jocul de vineri, fructificând în minutul 70 o centrare venită de pe partea... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2017, 09:35 (3376 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Caz șocant la Platonești. Și-a înjunghiat fiul în stomac!

Caz șocant la Platonești. Și-a înjunghiat fiul în stomac!

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au solicitat instanței de judecată arestarea preventivă a unui bărbat din comuna Platonești, sub acuzația de «tentativă la omor calificat». Organele judiciare din cadrul Parchetului Județean informează faptul că este vorba despre un conflict casnic, în urma căruia un tânăr a fost înjunghiat cu un briceag de către tatăl său.

Spitalizat timp de 30 de zile Din informațiile date publicității de Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, faptele reținute în cazul numitului Constantin Stan s-au petrecut în seara zilei de... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 18:05 (4776 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Moraru va cheltui 200 milioane de lei în 2017

Ialomița are buget

Administrația Moraru va cheltui 200 milioane de lei în 2017

bonus: Buget de 7,8 milioane de lei pentru un nou sediu

Joi, 23 martie 2017, Consiliul Județean Ialomița va aproba în plen bugetul anului 2017. Conform proiectului de hotărâre, valoarea cheltuielilor estimate pentru anul în curs se ridică la 205 milioane de lei. Ședința Consiliului Județean a fost precedată de o dezbatere publică în care autoritățile locale au prezentat investițiile prioritare ale acestui an. Cea mai controversată investiție rămâne achiziționarea fostului sediu BCR, pentru care au fost rezervate 7,8 milioane de lei...

O administrație care mimează responsabilitatea
Bugetul de cheltuieli al județului Ialomița pentru... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 16:10 (4355 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Daniela Marin, jucătoarea competiției

Handbal, Trofeul «Carpați» pentru Junioare

Daniela Marin, jucătoarea competiției

Râmnicu Vâlcea a fost la finele săptămânii trecute gazda unei puternice competiții de handbal feminin adresată junioarelor (jucătoare născute în 2000 și 2001) și derulată sub brandul Trofeul «Carpați». La acest turneu, România a trecut de Polonia și Rusia, pierzând cu Norvegia și a ocupat în final locul 2. Căpitanul Naționalei de Junioare a României este Daniela Iulia Marin, un pivot tenace și combativ care a impresionat prin evoluțiile sale. Daniela este din Slobozia și a început handbalul la CSS, sub îndrumarea profesorului Marian Simion. Acesta a fost impresionat încă de la primele antrenamente de calitățile sportivei care a crescut într-o grupă din care a mai făcut parte Raluca Nicolae și... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 16:05 (3170 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ambasada Americii sprijină elevii cu dizabilități din Fetești

Ambasada Americii sprijină elevii cu dizabilități din Fetești

Vești bune pentru cei 25 de elevi ai Liceului Tehnologic Special «Ion Teodorescu» din Slobozia, școlarizați la Fetești. Spațiul impropriu în care copiii au fost obligați să învețe va fi reabilitat, după luni bune de așteptare. Autoritățile locale susțin faptul că investiția va fi susținută de Ambasada Statelor Unite ale Americii în România.

Problemă soluționată
În urma unui control, demarat în septembrie 2016 la Fetești, reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au descoperit faptul că cei 25 de elevi ai Liceului Tehnologic «Ion Teodorescu», școlarizați la Fetești, sunt obligați... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 15:05 (4203 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Slobozenii au dominat «Naționalele de Tineret»

Scrimă

Slobozenii au dominat «Naționalele de Tineret»

În perioada 18-21 martie 2017, la București s-a organizat Campionatul Național de Sabie pentru Tineret. Proba individuală masculină a fost dominată de sabreri originari din Slobozia, care, actual, evoluează la Dinamo sau, firește, la CSM Unirea Slobozia. Concret, pe tabloul de 8 s-au aflat cinci scrimeri slobozeni. Sferturile de finală au programat două dueluri între slobozeni, sorții nefiind tocmai darnici cu Răzvan Stănescu și George Dragomir, sportivi legitimați la CSM Unirea Slobozia. Legitimat acum la Dinamo, Iulian Teodosiu a trecut de tânărul său urmaș în ale sabiei Răzvan Stănescu cu un concludent 15-8. Un meci mult mai greu a avut Mădălin Bucur contra lui George Dragomir, de care a trecut... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 14:20 (3193 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Arestați preventiv pentru «trafic de droguri»

Se întîmplă la Slobozia

Arestați preventiv pentru «trafic de droguri»

Doi tineri din Slobozia au fost arestați preventiv în urmă cu o săptămână, sub acuzația de «trafic de droguri». Potrivit actelor de urmărire penală, cei doi aveau obiceiul de a vinde canabis în preajma liceelor din municipiu. Cercetările sunt în fază incipientă, organele judiciare urmând să stabilească întreaga situație de fapt.

Procurau droguri din București Din primele informații, se pare că tinerii arestați la Slobozia în urmă cu o săptămână erau la rândul lor consumatori de droguri de risc. Înainte de a-i prezenta instanței de judecată pentru executarea mandatelor de arestare, organele... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 13:05 (8139 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Lupte

Patru cadeți ai CS Amara, calificați la Campionatul Național

La finele săptămânii precedente, orașul Zalău a găzduit turneul de calificare la Campionatul Național de Lupte adresat cadeților. CS Amara a deplasat la această competiție patru sportivi, obiectivul fixat de Marian Moraru fiind calificarea tuturor acestora la turneul final. Ținta a fost atinsă, ba mai mult, doi luptători ai Amarei s-au clasat pe podium. Cristian Lungu a terminat competiția pe locul I la categoria 63 kg, în vreme ce Cristiam Miu s-a clasat pe locul 3 al categoriei 58 kg. Deși nu au prins podiumul, Elena Morar și Dragoș Ivan s-au clasat între primii 10 la categoriile lor de greutate și, astfel, au obținut calificarea. Campionatul Național se va desfășura în luna mai, la Botoșani... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 11:35 (2154 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
242 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DGFP Ialomița: Termene pentru depunerea Declarațiilor 200, 205 și 201

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice autorizate care desfășoara activități independente că trebuie să depună Declarația 200 privind veniturile realizate în România ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:21
(7527 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Avertizarea de Cod Portocaliu pentru viscol, prelungită

Ialomița: Avertizarea de Cod Portocaliu pentru viscol, prelungită

«În intervalul menționat, 7 februarie 2012, orele 12,00-8 februarie 2012, orele 22,00, vîntul va continua să prezinte intensificări susținute ce vor depăși la rafală 70-80 km/h în Dobrogea ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2012, 14:20
(12306 vizualizări - 0 comentarii)


Brăilean suprins beat la volan pe bulevardul principal din Slobozia

Polițiștii au oprit în trafic duminică, 5 februarie a.c., pe bulevardul Matei Basarab, din Slobozia, un autoturism condus de un tînăr, de 27 ani, din comuna Tufești-Brăila. Întrucît conducătorul auto emana ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:47
(10705 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: L-a lovit pe trecerea de pietoni

Sîmbătă, 4 februarie a.c., în timp ce un tînăr, de 35 ani, din Constanța, conducea un autoturism pe DN2A, pe raza localității Andrășești a accidentat un pieton, care a traversat partea carosabilă prin zona ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:46
(13149 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: I-a furat motorina din casă!

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 4 februarie a.c., de către administratorul unei întreprinderi individuale, un bărbat de 37 ani, din comuna Făcăeni, cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:45
(14717 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi pentru șoferii nepregătiți de iarnă

În perioada 3-5 februarie a.c., efectivele de Poliție Rutieră au acționat pentru asigurarea fluenței traficului rutier, precum și pentru dirijarea și supravegherea utilajelor de deszăpezire pentru înlăturarea ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:44
(13279 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune preventivă pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate

Efective din cadrul Poliției Fetești, în colaborare cu cadre ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au acționat, în noaptea de 4/5 februarie a.c., în intervalul orar 22,00-02,00, pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:43
(14355 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accidentat în timp ce încerca să traverseze

Duminică, 5 februarie a.c., un bărbat de 55 ani, din comuna Bărcănești, aflat la volanul unui autoturism, a accidentat un pieton care s-a angajat în traversarea DJ201 prin loc nepermis și fără să se asigure ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:42
(12620 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cercetați pentru contrabandă cu țigări

Polițiștii ialomițeni au reținut joi, 2 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat de 45 ani, din comuna Rovine, pentru săvîrșirea infracțiunii de deținere și ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:38
(16936 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permis, la volan

Un tînăr de 24 ani a fost depistat de către polițiști pe strada Ion Creangă din Fetești în timp ce conducea un autoturism fără să dețină permis de conducere și avînd o îmbibație alcoolică peste limita legală ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:37
(14038 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Slobozia și Glodeanu Siliștea, bucată de tablă desprinsă de pe un bloc din Urziceni

În dimineața zilei de joi, 2 februarie a.c, în urma supraîncălzirii unei sobe, locuința unui cetățean din localitatea Glodeanu Siliștea a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii Secției Urziceni au intervenit ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:32
(16872 vizualizări - 1 comentariu)


Axintele: I-a furat banii după ce au băut împreună

Miercuri, 1 februarie, polițiștii din Urziceni a fost alertați de către un bărbat de 85 ani, din Axintele, despre faptul că un consătean i-a furat din locuință 700 lei. Ulterior, polițiștii au stabilit ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:08
(13135 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Axintele furt


Grindu: Au furat din curtea unui localnic

Doi tineri de 15, respectiv 19 ani, sînt cercetați pe polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, la data de 22 ianuarie, cei doi tineri au intrat în curtea locuinței unui bărbat de 77 ani, din comuna Grindu ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:06
(13082 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Grindu furt


Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului

«Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto au pus în executare, conform rezoluției procurorului de caz miercuri, 1 februarie, măsura de restituire ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:05
(13008 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fără permis, la volan

Un bărbat de 41 ani a fost prins, miercuri, 1 februarie, de polițiști, în timp ce conducea o mașină pe strada Călărași, din Fetești, fără a avea permis de conducere. Pentru imprudența sa, individului i ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:04
(10969 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive la Fetești și Urziceni

Miercuri, 1 februarie, în intervalul orar 18,00-21,00, polițiștii din Fetești și posturile de poliție arondate au organizat și desfășurat o serie de acțiuni pentru a identifica autorii de fapte penale, ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:01
(14724 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Coșul de fum, cauza unui incendiu

Un coș de fum deteriorat și neizolat corespunzător a fost cauza izbucnirii unui incendiu la o locuință din localitatea Manasia. Incidentul s-a produs marți, 31 ianuarie a.c., în jurul orei 10,30, iar la ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:45
(12368 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia incendiu


DGFP Ialomița: Peste 69 milioane lei, datorii la bugetul de stat

Marți, 31 ianuarie 2011, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a publicat pe site-ul ANAF 1907 agenți economici care figurau cu obligații restante la bugetul general consolidat la data de decembrie ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:39
(12331 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DGFP Ialomița


ITM Ialomița: Ceai pentru angajații care lucrează în aer liber

«Avînd în vedere prognozele pe care Institutul Național de Meteorologie și Hidrologie le estimează cu referire la perioadele cu temperaturi scăzute care vor fi prezente în perioada următoare, Inspectoratul ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:32
(14279 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 17:51
(5162 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A luat foc cabina unui TIR!

Slobozia: A luat foc cabina unui TIR!

Cabina unui autotractor ce aparținea unei societăți comerciale din Slobozia a luat foc în după-amiaza zilei de luni, 30 ianuarie. Potrivit pompierilor, incendiul s-a produs cel mai probabil în urma unui ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 17:34
(14453 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Frigul face primele victime

Luni, 30 ianuarie a.c., polițiștii din Țăndărei au încercat să salveze de la îngheț un bărbat de 57 ani, care locuia într-un adăpost improvizat din bucăți de tablă și cartoane. Imediat polițiștii au anunțat ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 17:32
(16396 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii ialomițeni au deszăpezit peste 200 de mașini

În perioada 25-27 ianuarie, cele trei zile critice de viscol și ninsori abundente, jandarmii din cadrul Detașamentelor Slobozia și Urziceni au desfășurat acțiuni de deszăpezire a autovehiculelor ramase ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 15:38
(8524 vizualizări - 0 comentarii)


Groaznic accident între Coșereni și Movilița: Trei morți și patru răniți. Printre morți, un bebeluș de doar o lună!

Trei persoane au murit, iar patru bărbați, între care trei polițiști de la IPJ Iași, au fost răniți, într-un accident petrecut între localitățile Coșereni și Movilița. Accidentul s-a produs după ce un autoturism ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 08:59
(10707 vizualizări - 4 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița: Dezbatere publică pe buget

Potrivit prevederilor legale, Consiliul Județean va iniția o serie de dezbateri publice asupra proiectului bugetului propriu al județului Ialomița pe anul 2012. Drept urmare, despre repartizările bugetare ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 19:28
(14966 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a furat din curtea casei

O femeie de 56 ani, din Fetești, a reclamat polițiștilor sîmbătă, 28 ianuarie a.c., că persoane necunoscute au intrat în curtea locuinței sale de unde au furat mai multe țevi metalice și plasă din sîrmă ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 14:32
(13091 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomița: Băuți, la volan

Vineri, 27 ianuarie, polițiștii din Urziceni au oprit pentru control, în trafic, un microbuz condus de un localnic, de 38 ani. Pentru că mirosea a alcool, șoferul a fost testat cu aparatul Drager, care ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 14:31
(12485 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 115 amenzi în traficul rutier

Peste 115 sancțiuni contravenționale, 2 certificate de înmatriculare retrase și două permise reținute este bilanțul, pe scurt, al acțiunii polițiștilor ialomițeni, în traficul rutier județean, la sfîrșitul ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 14:30
(12093 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ger

Ialomița: Cod Portocaliu de ger

Atenționarea Cod Galben de ger emisă de Administrația Națională de Meteorologie a fost schimbată în atenționare Cod Portocaliu. Astfel, în intervalul 30 ianuarie-3 februarie 2012, în Moldova, Muntenia, ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 11:32
(12512 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ger

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, «în intervalul 28 ianuarie-3 februarie 2012, în Moldova, Muntenia, Oltenia, Dobrogea, Transilvania și Maramureș, vremea va fi geroasă, mai ales în cursul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2012, 12:06
(11267 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...