Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița

Visul Președintelui Moraru

Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița

City-managerul orașului Amara, Larisa Mihai, a fost angajată la Consiliul Județean Ialomița. Potrivit declarațiilor președintelui Victor Moraru, dânsa va fi consilierul lui personal. Larisa Mihai nu este singurul angajat al Primăriei Amara care acceptă transferul pentru a fi alături de Președinte. Acesta a recunoscut că a transferat de la Amara întreg Departamentul de Integrare Europeană, format în perioada în care a deținut fotoliul de primar...

Sacrificiul Larisei
Larisa Mihai, city-managerul orașului Amara, a renunțat la cariera strălucită care o aștepta (ea este vicepreședinte... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2017, 10:40 (10774 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Școala ialomițeană rămâne fără profesori de Matematică, Fizică și Chimie

Deficit de dascăli pentru disciplinele reale

Școala ialomițeană rămâne fără profesori de Matematică, Fizică și Chimie

Salariile mici îi îndepărtează pe absolvenții de facultate de viața la catedră. Într-un raport privind starea Educației la nivelul județului, reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița prezintă o situație referitoare la materiile deficitare din punct de vedere al resursei umane. Cel mai grav afectate de scăderea numărului de tineri absolvenți interesați să devină dascăli  sunt disciplinele din sfera reală. Astfel, Ialomița are nevoie de profesori de Matematică, Fizică sau Chimie.

A scăzut numărul de profesori
Potrivit estimărilor făcute de Inspectoratul Școlar... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2017, 14:05 (6037 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Locuințele pentru medici, problema nerezolvată a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Locuințele pentru medici, problema nerezolvată a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Veche de cel puțin 10 ani, intenția autorităților locale din Slobozia de a oferi spații de cazare medicilor care vor să lucreze la spitalul din oraș a rămas la stadiul de proiect. Primăria Slobozia a reușit să pună la dispoziție specialiștilor doar 6 locuințe de serviciu, constând în 5 garsoniere și un apartament. Oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia reclamă însă că, deși limitate ca număr, respectivele spații sunt necorespunzătoare.

Locuințele de serviciu, un vis nerealizat
Aflat într-un permanent deficit de specialiști, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a sperat... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2017, 13:35 (4903 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Muritorii de foame de la firma Dragostal Security

Neplătiți cu lunile

Muritorii de foame de la firma Dragostal Security

În urmă cu două săptămâni, managerul interimar al Spitalului Județean Slobozia declara public că angajații firmei de pază care deservește instituția nu au mai fost plătiți de 4 luni. Firma este controlată de Dragoș Slăniceanu, candidatul PSD de la alegerile locale din 2016 de la Gheorghe Doja. Ipochimenul nu se află la prima ilegalitate de acest gen, el fiind acuzat de practici similiare și în calitate de director general al firmei Prevent Security.

Suveica Dragostal Security
La începutul acestei luni, în cadrul unei conferințe de presă, Mariana Iancu, managerul interimar al ... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2017, 10:15 (28641 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vasile Iancu și Dumitru Vișan, achitați de Curtea de Apel București

Vasile Iancu și Dumitru Vișan, achitați de Curtea de Apel București

Curtea de Apel București a dat o sentință definitivă în dosarul procurorilor DIICOT Slobozia ce îi viza pe afaceriștii Vasile Iancu și Dumitru Vișan, din Slobozia. Acuzați de «constituire de grup infracțional organizat», «evaziune fiscală» și «spălare de bani», cei doi au fost achitați de judecătorii din București. Fapte similare au fost reținute și în cazul Roxanei Andrei care, la rândul său, a fost considerată nevinovată. Veche de 5 ani, în această anchetă a fost estimat un prejudiciu adus bugetului de stat de 2,5 milioane de lei.

Anchetați… din întâmplare Potrivit Rechizitoriului... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2017, 16:10 (14799 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Nu-și revin nici în amicale

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

Nu-și revin nici în amicale

Handbalistele de la Unirea Slobozia au profitat de pauza competițională și au organizat, pe 17 și 18 martie a.c., o dublă întâlnire amicală cu divizionara secundă Rapid București. Au fost două meciuri utile, mai cu seamă că echipa feroviară poate fi adversara noastră la baraj. Primul meci a fost aprig disputat, iar victoria a revenit în cele din urmă Unirii, care s-a impus cu 30-28. În a doua confruntare, jucătoarele pregătite de Dumitru Muși au fost de nerecunoscut. Lipsa de combativitate și erorile neforțate din jocul slobozencelor au făcut ca rapidistele să se distanțeze pe tabelă chiar și la 7 goluri. De nenumărate ori apărarea Unirii a fost prinsă pe picior greșit și, ca de obicei, contribuția... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2017, 13:20 (3462 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

8500 de ialomițeni, tratați prin Programele Naționale de Sănătate

8500 de ialomițeni, tratați prin Programele Naționale de Sănătate

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut publice sumele plătite pentru tratarea ialomițenilor incluși pe listele Programelor Naționale de Sănătate (PNS). Potrivit calculelor oficiale, terapiile de care au beneficiat anul trecut bolnavii de cancer, diabet sau cei care au avut nevoie de dializă se ridică la suma de 15,8 milioane de lei. Oficialii CJAS Ialomița apreciază, de asemenea, faptul că aceste costuri nu depășesc valorile standard, prevăzute în normele de acordare a fondurilor.

8500 de ialomițeni, tratați în 2016
Potrivit legislației în vigoare, la nivel național... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2017, 11:05 (2418 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Astra II-Unirea Slobozia 2-1

Învinși de Șumudică

Unirea Slobozia a continuat seria pașilor greșiți începută cu Tunariul și în deplasarea de la Ploiești, unde s-a confruntat cu satelitul campioanei Astra. Fără Adăscăliței și Gherasim, suspendați pentru cumul de cartonașe galbene, ialomițenii au început bine meciul, prima repriză satisfăcând pe deplin asistența. În minutul 21, Pâslaru este faultat în careu, iar Toma înscrie de la punctul cu var, Unirea intrând astfel la pauză în avantaj. Din păcate, în partea secundă echipa noastră a cedat inițiativa, iar nesiguranța din apărare a fost taxată de astrali. După ce marcase și în meciul tur, Valentin Gheorghe a recidivat și în jocul de vineri, fructificând în minutul 70 o centrare venită de pe partea... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2017, 09:35 (3373 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Caz șocant la Platonești. Și-a înjunghiat fiul în stomac!

Caz șocant la Platonești. Și-a înjunghiat fiul în stomac!

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au solicitat instanței de judecată arestarea preventivă a unui bărbat din comuna Platonești, sub acuzația de «tentativă la omor calificat». Organele judiciare din cadrul Parchetului Județean informează faptul că este vorba despre un conflict casnic, în urma căruia un tânăr a fost înjunghiat cu un briceag de către tatăl său.

Spitalizat timp de 30 de zile Din informațiile date publicității de Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, faptele reținute în cazul numitului Constantin Stan s-au petrecut în seara zilei de... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 18:05 (4776 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Moraru va cheltui 200 milioane de lei în 2017

Ialomița are buget

Administrația Moraru va cheltui 200 milioane de lei în 2017

bonus: Buget de 7,8 milioane de lei pentru un nou sediu

Joi, 23 martie 2017, Consiliul Județean Ialomița va aproba în plen bugetul anului 2017. Conform proiectului de hotărâre, valoarea cheltuielilor estimate pentru anul în curs se ridică la 205 milioane de lei. Ședința Consiliului Județean a fost precedată de o dezbatere publică în care autoritățile locale au prezentat investițiile prioritare ale acestui an. Cea mai controversată investiție rămâne achiziționarea fostului sediu BCR, pentru care au fost rezervate 7,8 milioane de lei...

O administrație care mimează responsabilitatea
Bugetul de cheltuieli al județului Ialomița pentru... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 16:10 (4354 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Daniela Marin, jucătoarea competiției

Handbal, Trofeul «Carpați» pentru Junioare

Daniela Marin, jucătoarea competiției

Râmnicu Vâlcea a fost la finele săptămânii trecute gazda unei puternice competiții de handbal feminin adresată junioarelor (jucătoare născute în 2000 și 2001) și derulată sub brandul Trofeul «Carpați». La acest turneu, România a trecut de Polonia și Rusia, pierzând cu Norvegia și a ocupat în final locul 2. Căpitanul Naționalei de Junioare a României este Daniela Iulia Marin, un pivot tenace și combativ care a impresionat prin evoluțiile sale. Daniela este din Slobozia și a început handbalul la CSS, sub îndrumarea profesorului Marian Simion. Acesta a fost impresionat încă de la primele antrenamente de calitățile sportivei care a crescut într-o grupă din care a mai făcut parte Raluca Nicolae și... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 16:05 (3170 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ambasada Americii sprijină elevii cu dizabilități din Fetești

Ambasada Americii sprijină elevii cu dizabilități din Fetești

Vești bune pentru cei 25 de elevi ai Liceului Tehnologic Special «Ion Teodorescu» din Slobozia, școlarizați la Fetești. Spațiul impropriu în care copiii au fost obligați să învețe va fi reabilitat, după luni bune de așteptare. Autoritățile locale susțin faptul că investiția va fi susținută de Ambasada Statelor Unite ale Americii în România.

Problemă soluționată
În urma unui control, demarat în septembrie 2016 la Fetești, reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au descoperit faptul că cei 25 de elevi ai Liceului Tehnologic «Ion Teodorescu», școlarizați la Fetești, sunt obligați... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 15:05 (4201 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozenii au dominat «Naționalele de Tineret»

Scrimă

Slobozenii au dominat «Naționalele de Tineret»

În perioada 18-21 martie 2017, la București s-a organizat Campionatul Național de Sabie pentru Tineret. Proba individuală masculină a fost dominată de sabreri originari din Slobozia, care, actual, evoluează la Dinamo sau, firește, la CSM Unirea Slobozia. Concret, pe tabloul de 8 s-au aflat cinci scrimeri slobozeni. Sferturile de finală au programat două dueluri între slobozeni, sorții nefiind tocmai darnici cu Răzvan Stănescu și George Dragomir, sportivi legitimați la CSM Unirea Slobozia. Legitimat acum la Dinamo, Iulian Teodosiu a trecut de tânărul său urmaș în ale sabiei Răzvan Stănescu cu un concludent 15-8. Un meci mult mai greu a avut Mădălin Bucur contra lui George Dragomir, de care a trecut... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 14:20 (3193 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Arestați preventiv pentru «trafic de droguri»

Se întîmplă la Slobozia

Arestați preventiv pentru «trafic de droguri»

Doi tineri din Slobozia au fost arestați preventiv în urmă cu o săptămână, sub acuzația de «trafic de droguri». Potrivit actelor de urmărire penală, cei doi aveau obiceiul de a vinde canabis în preajma liceelor din municipiu. Cercetările sunt în fază incipientă, organele judiciare urmând să stabilească întreaga situație de fapt.

Procurau droguri din București Din primele informații, se pare că tinerii arestați la Slobozia în urmă cu o săptămână erau la rândul lor consumatori de droguri de risc. Înainte de a-i prezenta instanței de judecată pentru executarea mandatelor de arestare, organele... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 13:05 (8139 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte

Patru cadeți ai CS Amara, calificați la Campionatul Național

La finele săptămânii precedente, orașul Zalău a găzduit turneul de calificare la Campionatul Național de Lupte adresat cadeților. CS Amara a deplasat la această competiție patru sportivi, obiectivul fixat de Marian Moraru fiind calificarea tuturor acestora la turneul final. Ținta a fost atinsă, ba mai mult, doi luptători ai Amarei s-au clasat pe podium. Cristian Lungu a terminat competiția pe locul I la categoria 63 kg, în vreme ce Cristiam Miu s-a clasat pe locul 3 al categoriei 58 kg. Deși nu au prins podiumul, Elena Morar și Dragoș Ivan s-au clasat între primii 10 la categoriile lor de greutate și, astfel, au obținut calificarea. Campionatul Național se va desfășura în luna mai, la Botoșani... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 11:35 (2154 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Marșul pentru viață», la Slobozia

«Marșul pentru viață», la Slobozia

Sub patronajul Patriarhiei Române, Episcopia Sloboziei și Călărașilor va organiza sâmbătă, 25 martie 2017, la Slobozia, evenimentul «Marșul pentru viață». Manifestarea reprezintă cel mai important eveniment civic inițiat de Biserica Ortodoxă Română prin care se contribuie la lupta împotriva avortului. Tema propusă pentru anul acesta este «Ajută mama și copilul!» și oferă posibilitatea dezbaterii necesității, posibilității și eficienței sprijinirii femeilor aflate în criză de sarcină. La Slobozia, marșul se va desfășura pe traseul Mânăstirea ... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2017, 10:05 (2524 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Hoți de pesticide din Constanța, reținuți la Urziceni

Raid al polițiștilor ialomițeni în 5 județe

Hoți de pesticide din Constanța, reținuți la Urziceni

Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni. Organele judiciare au reușit să destructureze o rețea de hoți, specializată în furturi de pesticide din magaziile fermierilor. Domiciliați în satul Ciobanu, din județul Constanța, aceștia au comis peste 100 de furturi înregistrate în bazele de date ale polițiștilor din Ialomița, Constanța, Brăila, Călărași sau Tulcea. Pe raza județului nostru, aceștia au acționat și în zona localității Grindu. În urma acțiunii, trei persoane au fost reținute pentru 24 de ore la Urziceni.

Cercetările continuă... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2017, 12:20 (6748 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Daniel Crunțeanu, director adjunct la AFIR

Purtător de mapă

Daniel Crunțeanu, director adjunct la AFIR

După Marian Neacșu, ajuns consilier «onorific» la Guvern din cauza unei condamnări care refuză să cedeze și Alexandru Potor, numit secretar de stat la Agricultură, a venit rândul și consilierului județean-purtător de mapă Daniel Crunțeanu. Acesta a fost «uns» director general adjunct la Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale.

Parvin, deci exist
Istoria doctorului inginer aerospațial Daniel Crunțeanu se pierde în negura guvernării social-democrate din Ialomița și poate fi dată drept exemplu clasic de parvenitism. Fără altă avere decât mintea și fără alt scop decât dorința... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2017, 09:45 (11369 vizualizări - 14 comentarii)

REPORTAJ

Mădălina, masterand în energie nucleară

Carieră printre atomi

Mădălina, masterand în energie nucleară

Mădălina Georgiana Ioniță este din Slobozia. Face parte din noua generație de specialiști în Energetica Nucleară și Tehnologii Nucleare din România Și, în aprilie, va pleca pentru 5 luni la Tokyo Institute of Technology. «Îmi doresc din suflet să îmi aduc aportul în industria nucleară din România!» ne-a spus ea, într-o zi de week-end, când a acceptat să vorbească despre cariera ei într-o branșă în care femeile pot fi numărate pe degete.

Nimic nu este imposibil
Mădălina are 24 de ani și lucrează la Comisia pentru Controlul Activităților Nucleare din România. Este subțire ca o trestie... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2017, 15:05 (12001 vizualizări - 48 comentarii)

EVENIMENT

Învățământul ialomițean pariază pe clasele simultane

Învățământul ialomițean pariază pe clasele simultane

Amenințate cu desființarea din cauza numărului scăzut de elevi, școlile din Ialomița încearcă să reziste în fața acestui fenomen care a luat amploare. Una dintre măsurile adoptate de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița vizează înființarea de clase simultane. Statistic vorbind, la momentul de față 8 școli din județ desfășoară cursurile în acest sistem.

Elevii dispar din clase
Fie că este vorba despre absenteism sau abandon, statistica arată faptul că anual școlile din Ialomița pierd în medie între 700 și 1000 de elevi. Scăderea numărului de elevi are ca principal efect desființarea... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2017, 10:05 (5330 vizualizări - 14 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
247 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Peste 7250 de persoane juridice, înrolate în Spațiul Privat Virtual-SPV

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor (persoane juridice, asocieri și alte entități fără personalitate juridică precum și persoane fizice care desfășoară o profesie ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2022, 17:20
(8857 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Luni, 7 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29756, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de duminică, 6 noiembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2022, 15:20
(2289 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Fetești

Vineri, 4 noiembrie a.c., în jurul orelor 23,00, pompierii din Urziceni au intervenit la un accident rutier produs pe raza municipiului Urziceni, în care a fost implicat un autoturism. În urma evenimentului ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2022, 13:40
(6156 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: «Microgranturi în domeniul agroalimentar»

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), reamintește beneficiarilor Măsurii 1-«Microgranturi în domeniul agroalimentar», că se apropie ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2022, 12:20
(2806 vizualizări - 0 comentarii)


Șeful Serviciului Imigrări Galați, mort într-un accident rutier produs la Iazu

Șeful Serviciului Imigrări Galați, comisarul șef Ciprian Șimu, și-a pierdut viața în urma unui accident rutier produs în dimineața zilei de luni, 7 noiembrie a.c., în zona localității Iazu. Bărbatul se ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2022, 11:15
(8248 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: «Fir cusut și țesut»

La Muzeul Județean Ialomița, sub genericul «Fir cusut și țesut», a fost vernisată expoziția-eveniment care cuprinde obiecte reprezentative din patrimoniul etnografic al instituției, toate ilustrând varietatea ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2022, 17:40
(5237 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Duminică, 6 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 29755, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 5 noiembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2022, 15:45
(2593 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Sâmbătă, 5 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29755, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de vineri, 4 noiembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2022, 15:20
(4316 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Caravana SMURD «Fii pregătit!» ajunge la Slobozia

În perioada 8-10 noiembrie a.c, Caravana SMURD «Fii pregătit!» și Centrul mobil de instruire a populației pentru răspuns la situații de urgență vor fi prezente în Slobozia, în incinta Liceului Tehnologic ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2022, 15:30
(2619 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 cazuri noi de COVID-19

Vineri, 4 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29754, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de joi, 3 noiembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2022, 15:15
(2780 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sprijin pentru pelerinii veniți să se roage la Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului

Slobozia: Sprijin pentru pelerinii veniți să se roage la Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului

Cu ocazia hramului Mânăstirii «Sfinții Voievozi» din Slobozia, parohiile din municipiu au organizat o procesiune joi, 3 noiembrie a.c., fiind adusă în oraș Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2022, 14:45
(8568 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,43%, rata șomajului înregistrat în luna septembrie 2022

La sfârșitul lunii septembrie 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3453 șomeri (din care 1645 femei), rata șomajului fiind de 4,43%, cu 0,13% ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2022, 14:00
(11147 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Aproximativ 10 tone de furaje, arse în urma unui incendiu

Coșereni: Aproximativ 10 tone de furaje, arse în urma unui incendiu

Joi, 3 noiembrie a.c., pompierii din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească în localitatea Coșereni. Din nefericire, incendiul s-a extins la un adăpost de ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2022, 13:30
(3433 vizualizări - 0 comentarii)


AJPF Ialomița: Luni, 7 noiembrie 2022, termen limită pentru depunerea unor declarații

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2022, 13:15
(20606 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Joi, 3 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29751, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de miercuri, 2 noiembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2022, 15:15
(2655 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF a publicat lista persoanelor juridice cu obligații fiscale restante, la 30 septembrie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice informează că, în conformitate cu prevederile Codului de Procedură Fiscală, la data de la data de 31 octombrie 2022 au fost publicate pe pagina proprie de internet ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2022, 12:45
(12561 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Peste 1 miliard de euro, sumă autorizată la plata în avans în cadrul Campaniei 2022

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, de la startul Campaniei 2022 de plată în avans și până în prezent, a autorizat ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2022, 18:05
(5955 vizualizări - 0 comentarii)


USR Slobozia: «USR-Înapoi în stradă!»

Filiala USR Slobozia organizează sâmbătă, 5 noiembrie 2022, primul eveniment în urma alegerii noii structuri de conducere, un eveniment din cadrul campaniei «USR-Înapoi în stradă!». În cadrul acestui eveniment ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2022, 17:50
(8016 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Lista contribuabililor bun-platnici va fi publicată pe portalul ANAF

Administrția Județeană a Finațelor Publice Ialomița informează că ANAF va publica, trimestrial, lista contribuabilor persoane juridice care au declarat și au achitat la scadență obligațiile fiscale de plată ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2022, 15:25
(8539 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 cazuri noi de COVID-19

Miercuri, 2 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29749, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de marți, 1 noiembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2022, 15:05
(1929 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie vaccinare antirabică aeriană a vulpilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, începând cu luna noiembrie a.c., în funcție de condițiile meteorologice, se va desfășura, la nivel național, campania ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2022, 11:25
(6683 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 cazuri noi de COVID-19

Marți, 1 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29746, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de luni, 31 octombrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2022, 15:15
(2065 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Misiunile desfășurate de jandarmi în luna octombrie 2022

IJJ Ialomița: Misiunile desfășurate de jandarmi în luna octombrie 2022

Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au executat, în cursul lunii octombrie a.c., 428 misiuni de ordine publică și 779 de misiuni pe linie de pază instituțională. În urma misiunilor ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2022, 13:40
(9858 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Se deschide «Salonul de Toamnă 2022»

Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia organizează joi, 3 noiembrie 2022, expoziția de pictură denumită «Salonul de Toamnă 2022». Evenimentul se desfășoară în incinta Galeriilor de Artă «Arcadia» ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2022, 11:15
(7684 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de 837,91 milioane de lei, colectate în perioada ianuarie-septembrie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în perioada ianuarie-septembrie 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 837,91 milioane de lei ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2022, 17:50
(6563 vizualizări - 0 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Hramul Mânăstirii «Sfinții Voievozi» din Slobozia

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Hramul Mânăstirii «Sfinții Voievozi» din Slobozia

În perioada 3-9 noiembrie 2022, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil» al străvechiului așezământ ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2022, 16:55
(10914 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Luni, 31 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29737, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de duminică, 30 octombrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2022, 15:20
(2386 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Munteni Buzău, Bucu, Malu Roșu și Slobozia

Incendii la Munteni Buzău, Bucu, Malu Roșu și Slobozia

Pompieri din Slobozia și Urziceni au intervenit pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință și anexele acesteia în comuna Munteni Buzău. Din cauza suprafeței mari afectate de incendiu a fost necesară ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2022, 13:05
(4674 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Țăndărei!

Pentru realizarea lucrărilor de racordare a unui rezervor colector la sistemul de alimentare cu apă de la nivelul Stației de Pompare Țăndărei, județul Ialomița, echipele RAJA Constanța sunt nevoite să întrerupă ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2022, 17:25
(4030 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Duminică, 30 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 29735, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 29 octombrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2022, 15:35
(1964 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...