Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Autoritățile ialomițene ignoră «alerta Zika»

Autoritățile ialomițene ignoră «alerta Zika»

Un comunicat de presă al Institutului Național de Sănătate Publică, făcut public în luna martie 2016, a recomandat «revizuirea de către autoritățile publice locale a programelor de combatere a dăunătorilor, inclusiv a țînțarilor, în contextul anunțului Oganizației Mondiale a Sănătății privind măsurile de prevenție pentru virusul Zika». La nivelul județului Ialomița, adoptarea acestor măsuri a fost amînată pentru o dată neprecizată. Slobozia și Amara sînt primele orașe amenințate de o potențială invazie a țînțarilor în următoarea lună. «Autoritățile locale sînt total nepregătite pentru dezinsecție!» declară sub protecția anonimatului surse din cadrul Primăriei Slobozia.

Hîrtii în loc de măsuri concrete... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2016, 19:25 (4416 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Sală de sport cu probleme la Școala Nr. 3 Slobozia

Sală de sport cu probleme la Școala Nr. 3 Slobozia

Pereți cu mucegai și vopseaua căzută, echipamente învechite și pardoseală neîntreținută. Sînt condițiile în care elevii Școlii Nr. 3 din Slobozia participă la orele de Educație Fizică de ani buni... Totul a ieșit la iveală în urma unui accident suferit de o elevă de clasa a III-a, în timpul orei de Sport. Părinții au sesizat printr-o petiție toate aceste aspecte. Valentin Cilibeanu, directorul unității de învățămînt, susține că ar avea nevoie de fonduri pentru întreținerea sălii, însă deocamdată aceasta corespunde cu normele Ministerului Educației.

Nereguli în sala de sport
În... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2016, 18:10 (31541 vizualizări - 58 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Elevii de clasa a VIII-a intră în focurile Evaluării Naționale

Ialomița: Elevii de clasa a VIII-a intră în focurile Evaluării Naționale

Urmează o perioadă încărcată de emoții pentru absolvenții de gimnaziu din Ialomița. Peste 2 săptămîni, aceștia vor susține Evaluarea Națională, la Limba și Literatura Română și Matematică. La nivelul județului Ialomița vor participa la testări 2508 elevi.

21 de centre de examen în Ialomița
Potrivit calendarului, Evaluarea Națională debutează în această săptămînă cu înscrierea candidaților. Astfel, potrivit informațiilor oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, la nivelul județului vor participa la această testare națională 2508 elevi. Aceștia vor susține Evaluarea Națională... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2016, 17:35 (6288 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

«Cine investește în tineri are de câștigat!»

Ilie Lemnaru, director sportiv Unirea Slobozia

«Cine investește în tineri are de cîștigat!»

Este omul fără de aportul căruia fenomenul fotbalistic și chiar handbalistic din Slobozia nu ar fi luat amploarea din ultimii ani. Sîngele său galben-albastru clocotește febril pe bancă, în vestiar, în cantonament sau printre sutele de copii și juniori ai Unirii. În interviul pe care ni l-a oferit, Ilie Lemnaru nu-și ascunde bucuria pentru faptul că Unirea Slobozia își continuă drumul la seniori, dar mai ales pentru că infuzia de tineri din pepiniera proprie s-a dovedit un succes.
-Domnule Lemnaru, sînteți mulțumit de locul 4 și de evoluția echipei în acest sezon de Liga a III-a?
-Pînă la revenirea la viață a echipei de seniori trebuie spus că, după ce ne... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2016, 16:20 (8923 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Demersuri pentru reabilitarea Conacului Bolomey

După 10 ani

Demersuri pentru reabilitarea Conacului Bolomey

Soarta monumentelor istorice abandonate din Ialomița pare să se schimbe în bine. Un exemplu în acest sens este Conacul Bolomey, din Cosîmbești. După mai bine de 10 ani în care obiectivul a fost abandonat, acesta urmează să fie inclus într-un program cu finanțare europeană pentru a fi reparat. Reprezentanții Direcției Județene pentru Cultură Ialomița precizează că în momentul de față se fac demersuri pentru realizarea unui proiect tehnic în baza căruia să fie accesate liniile de finanțare necesare deschiderii șantierului.

Istoria județului s-a scris la Cosîmbești Construit aproape de... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2016, 15:30 (5437 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Optimism la Andrășești înaintea barajului

Fotbal, Liga a IV-a

Optimism la Andrășești înaintea barajului

Datele de 18 și 25 iunie sînt extrem de importante pentru echipa comunei Andrășești. Pornită ca outsider în competiția Ligii a IV-a, Andrias a făcut un retur excelent, iar la final și-a adjudecat de o manieră categorică titlul de campioană a județului Ialomița. «Ca să vă spun sincer, la început nu am avut drept obiectiv locul I... A contat foarte mult omogenitatea lotului, seriozitatea băieților, plus cele cîteva transferuri pe care le-am făcut între tur și retur... Am căutat să facem o pregătire cît mai bună și pentru asta am organizat un cantonament la Bușteni și două antrenamente pe săptămînă...» povestește finanțatorul echipei, Robert Tereacă, cel care se află la cîrma celor de la Andrășești... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2016, 14:15 (4091 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița rurală nu este racordată la rețeaua de canalizare

Ev mediu în an electoral

Ialomița rurală nu este racordată la rețeaua de canalizare

De peste 25 ani, în Ialomița se investește în rețele de apă și canalizare. Și totuși... Un raport solicitat de ANRSC (Autoritatea Națională de Reglementare pentru Serviciile Comunitare de Utilități Publice) autorităților județene confirmă faptul că doar puțin peste jumătate dintre localitățile rurale ale județului au sisteme funcționale de alimentare cu apă, iar dintre acestea doar cele în care există rețea de canalizare se pot număra pe degetele unei singure mîini. Raportul autorităților județene survine în contextul în care termenul scadent impus de directivele Uniunii Europene pentru «racordarea integrală la sistemele de canalizare și epurare» este sfîrșitul anului 2018.

Istoria recentă la galop... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2016, 12:55 (3340 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Două medalii de aur pentru Mihai Geantă

Tenis de cîmp, Jocurile Mondiale ale Medicinei și Sănătății

Două medalii de aur pentru Mihai Geantă

La începutul lunii iunie 2016, la Maribor-Slovenia, s-au desfășurat Jocurile Mondiale ale Medicinei și Sănătății, eveniment sportiv aflat la a 37-a ediție, care se adresează celor ce activează în aceste domenii. Este abordată o paletă largă de discipline sportive, printre acestea numărîndu-se și tenisul de cîmp. Aici s-a remarcat Mihai Geantă, președintele CJAS Ialomița, acesta adăugînd în palmaresul delegației României două medalii de aur. Geantă s-a impus la simplu, unde a concurat la categoria de vîrstă 55+, unde a trecut în finală de un tenismen argentinian. De asemenea, proba de dublu a categoriei 45+ a adus aur unei echipe 100% slobozene. Mihai Geantă a evoluat alături de concitadinul său... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2016, 11:20 (8131 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apropiați ai clanului Ritaxon s-au luat la bătaie în miezul nopții

Scandal cu împușcături și pietre la Urziceni

Apropiați ai clanului Ritaxon s-au luat la bătaie în miezul nopții

Scandal pe străzile din Urziceni în noaptea de duminică spre luni, 12/13 iunie 2016. Un grup de etnici romi din oraș, apropiați ai clanului Ritaxon, s-au atacat folosind arme de letale și pietre. O persoană a ajuns la spital, iar alte 6 riscă acum să aibă dosare penale. La fața locului a fost nevoie de intervenția unui echipaj SMURD și a medicilor Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița.

Minciuna provoacă scandal
Din primele cercetări, la momentul de față a fost demarată o anchetă in rem de către procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Anchetatorii... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2016, 17:25 (12844 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandalul deșeurilor menajere se amână cu 30 de zile

Criză evitată la Slobozia

Scandalul deșeurilor menajere se amînă cu 30 de zile

Timp de 3 zile, în perioada 31 mai-2 iunie a.c., Vivani Salubritate a blocat accesul autoutilitarelor de colectare a deșeurilor menajere la depozitul zonal de gunoi. Situația reprezintă rezultatul previzibil al unui conflict comercial care a debutat în luna martie. Polaris M Holding, operatorul local de salubritate, a cerut încă o dată sprijinul autorităților locale. Pînă la acest moment, acestea nu au reacționat în niciun fel. Pentru deblocarea situației, autoritățile locale au fixat o nouă ședință de Consiliu Local pentru marți, 7 iunie 2016...

Situație de criză la Slobozia
... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2016, 20:40 (6279 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: S-a înscris la Bacalaureat după 20 de ani

Situație mai puțin obișnuită la înscrierile pentru examenul de Bacalaureat, desfășurate în urmă cu o săptămînă. După ce a absolvit liceul în urmă cu 20 de ani, un candidat s-a decis abia anul acesta că vrea să participe la examenul de maturitate. Dosarul său nu a fost însă validat de comisia Inspectoratului Școlar Județean, întrucît una dintre probele pe care le susțin în prezent absolvenții de liceu nu exista la momentul în care respectivul candidat a terminat studiile. Pentru a dezamorsa situația, a fost cerut un punct de vedere și Ministerului Educației.

Se caută soluții
Domiciliat... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2016, 18:15 (6913 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Elevii de aur» ai școlii ialomițene

«Elevii de aur» ai școlii ialomițene

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a făcut publică lista elevilor din județ care au obținut rezultate deosebite la faza națională a olimpiadelor și concursurilor școlare, organizate anul acesta. 33 de elevi din tot județul au reușit să revină acasă cu medalii de aur și de bronz sau cu premii speciale.

Performanțe în Educație
Potrivit Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, cîștigători la etapele naționale ale olimpiadelor și concursurilor școlare din Ialomița sînt 33 de elevi din întreg județul. În ceea ce privește unitățile de învățămînt unde elevii studiază, pentru ciclul... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2016, 16:25 (9096 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Sărbătorile Sloboziei» durează o săptămână

În 2016

«Sărbătorile Sloboziei» durează o săptămînă

Nici nu s-a uscat bine cerneala de pe ștampilele de vot și Slobozia a îmbrăcat haine de sărbătoare. Fixate de fiecare dată în preajma Înălțării Domnului, Sărbătorile Sloboziei reprezintă pentru administrația locală un bun prilej pentru a oferi comunității «pîine și circ». Anul acesta însă, postelectoral. Și, spre deosebire de anii interiori, cea de-a XVI-a ediție a acestei manifestări durează o săptămînă, desfășurîndu-se în perioada 6-12 iunie 2016.

Sărbători maraton
Ajunsă la cea de-a XVI-a ediție, manifestarea din acest an a «Sărbătorilor Sloboziei» se anunță a fi una plină... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2016, 13:25 (12800 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Alegeri de unul singur

S-a întîmplat la Sărățeni

Alegeri de unul singur

Eugen Tocileanu a cîștigat pentru a patra oară alegerile locale la Sărățeni. Niciodată pe aceeași siglă, după cum mărturisește... Dar alegătorilor nu le-a păsat! Ei nu fac politică, aleg doar omul. Iar Eugen Tocileanu și-a asumat responsabilitatea de a fi om. Un om cu păcatele lui, ca fiecare... Dar unul prin fața căruia, de două mandate, nimeni nu-i trece pe dinainte!

Candidat unic de două mandate
La orele prînzului, în ziua alegerilor, Eugen Tocileanu stă de vorbă în ușa Primăriei. E ora la care satul iese de la biserică și intră «la vot». Eugen Tocileanu nu are emoții, doar... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2016, 12:50 (7958 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ultima arie a administrației Stoica

Dormiți liniștiți, Consiliul Local votează!

Ultima arie a administrației Stoica

În vreme ce alegerile locale băteau la ușă, iar orașul era inundat de gunoaie, 14 din cei 15 consilieri rămași în Consiliul Local Slobozia s-au reunit joi, 2 iunie, în cadrul unei ședințe ordinare. Pe agenda legislativului local s-au numărat o serie de proiecte care vizau modificarea organigramei și ștatul de funcții al instituției, organizarea și funcționarea aparatului de lucru al primarului, precum și modul în care urmează să fie ocupate funcțiile publice în cadrul Primăriei. De asemenea, cosilierii prezenți au adoptat un proiect de hotărîre prin care Păun Ialomițeanu devine cetățean de onoare al municipiului Slobozia. Însă cel mai important proiect de hotărîre rămîne cel prin care viceprimarul... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2016, 11:05 (8530 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Măicuță cu dosar penal, după ce a lovit cu mașina un biciclist

Ialomița: Măicuță cu dosar penal, după ce a lovit cu mașina un biciclist

O călugăriță a unui schit din județul Constanța, aflat sub coordonarea Arhiepiscopiei Tomisului, este suspectă într-un dosar penal ce vizează comiterea infracțiunii de vătămare corporală din culpă. Femeia a lovit cu mașina un biciclist, pe șoseaua care duce către localitatea Grivița.

Călugărița, testată alcoolscop
Din primele informații, accidentul rutier s-a produs pe șoseaua care leagă orașul Amara de comuna Grivița. Aflată la volanul unui autoturism, măicuța venită de la un schit din județul Constanța, aflat sub coordonarea Arhiepiscopiei Tomisului, a lovit în plin un biciclist... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2016, 17:15 (8489 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Prim-procurorii noului val

Concursuri pentru șefia Parchetelor din Ialomița

Prim-procurorii noului val

Consiliul Superior al Magistraturii a decis să definitiveze situația în ceea ce privește funcțiile de conducere ale Parchetelor din Ialomița. După ani buni în care aceste unități au fost conduse prin delegare, CSM organizează concursuri pentru ocuparea funcțiilor vacante de prim-procurori. Astfel, de la sfîrșitul acestei luni, Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița și Parchetele de pe lîngă Judecătoriile Urziceni și Slobozia vor avea șefi numiți în funcții definitiv. În privința candidaților, pe listele întocmite de CSM sînt trecute numele unor procurori care au reușit să se facă remarcați prin activitatea judiciară pe care au desfășurat-o în zona de competență a unităților din care fac parte... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 19:55 (15027 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

La revedere, Băcă!

Handbal, Liga Națională, Situație tulbure la CSM Unirea Slobozia

La revedere, Băcă!

CSM Unirea Slobozia a cîștigat barajul și își continuă pentru cel puțin încă un an existența în Liga Națională. Care va fi însă structura lotului pentru sezonul următor este tot mai neclar, iar timpul tot mai puțin. La capitolul «achiziții», foaia este deocamdată goală, chiar dacă sînt discuții, conform conducerii, cu vreo șapte jucătoare. În schimb, lista plecărilor este destul de lungă și riscă în continuare să se aglomereze. După 8 ani petrecuți la Slobozia, una dintre cele mai importante jucătoare ale acestei echipe a decis să-și continue cariera în altă parte. Raluca Băcăoanu, pivotul de 27 de ani al echipei noastre, a ales Măgura Cisnădie. Prin urmare, după ce s-a întărit substanțial cu... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 18:15 (10175 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Fermieri ialomițeni, în vizorul APIA

APIA Ialomița începe verificările cu privire la modul în care au fost acordate subvențiile pentru despăgubirile fermierilor din județ afectați de seceta din vara anului 2015. În total, este vorba despre 247 de dosare, pentru care Statul a oferit un milion de euro sub formă de sprijin financiar. Maniera în care s-au făcut aceste plăți a iscat un adevărat scandal public, în care a fost implicată Prefectura Ialomița. Potrivit informațiilor, Instituția Prefectului a fost acuzată de faptul că nu a respectat procedurile legale privind acordarea ajutorului financiar.

Control amănunțit La ultima... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 17:10 (5852 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

George Dragomir, speranța sabiei ialomițene

Scrimă

George Dragomir, speranța sabiei ialomițene

Scrima ialomițeană propune în fiecare an nume noi pentru sabia românească, nume care nu au o trecere efemeră prin acest sport, ci își lasă serios amprenta asupra performanțelor internaționale. Sînt cunoscute evoluțiile bune la echipa națională ale lui Alin Badea, Iulian Teodosiu și, mai nou, Mădălin Bucur. Anul 2016 a scos la iveală un alt talent care promite o evoluție frumoasă. George Dragomir are 17 ani, este din Săveni, acolo unde, de altfel, a luat și primele lecții de sabie. A fost rodul unei întîmplări fericite, întîlnirea cu profesorul Marin Cruțu schimbîndu-i practic prioritățile. De atunci se dedică exclusiv scrimei. Două antrenamente zilnice, cantonamente, competiții, muncă multă, totul... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 16:25 (5560 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
302 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

A furat gazolină de la firma unde era angajat

Un bărbat de 38 de ani din comuna Grindu a fost surprins de jandarmi, marți, 24 martie a.c., în timp ce își încărca autoturismul proprietate personală cu gazolină furată. Ulterior, după cercetări, s-a constatat ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 13:28
(23695 vizualizări - 0 comentarii)


Concursul de Interpretare Instrumentală «Ionel Perlea», la a IV-a ediție

Concursul de Interpretare Instrumentală «Ionel Perlea» va debuta sîmbătă, 27 martie a.c., începînd cu orele 9,00. Astfel, la Sala de concerte a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, cea ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 13:24
(31943 vizualizări - 1 comentariu)


Copil de 3 ani lăsat nesupravegheat, victima unui accident rutier

Luni, 22 martie a.c., în jurul orei 17.00, la Slobozia, un copil de numai 3 ani a fost victimă a unui accident rutier. Potrivit primelor cercetări a rezultat că, în timp ce un tînăr, de 24 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 11:16
(29583 vizualizări - 0 comentarii)


Arestat după ce a băgat un om în spital

Un bărbat în vîrstă de 39 de ani, din județul Brașov, a fost reținut de polițiști pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore și încarcerat în arestul Inspectoratului, după ce duminică, 21 martie ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 10:21
(20827 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți sau suspecți, arestați și identificați de polițiști

Doi tineri, în vîrstă de 29, respectiv 20 de ani, din comuna ialomițeană Ciochina, reținuți duminică, 21 martie a.c., pentru săvîrșirea unei infracțiuni de furt, au fost arestați preventiv pentru 29 de ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 09:32
(15283 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 02:30
(17693 vizualizări - 0 comentarii)


Accident UPDATE: 6 răniți și doi morți

În ceea ce privește accidentul petrecut marți seara, 23 martie a.c., în jurul orelor 19.00, numărul răniților este de șase persoane, alte două persoane fiind decedate. În groaznicul accident au fost implicate ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 22:59
(19752 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 18:02
(15498 vizualizări - 0 comentarii)


Aplicație a pompierilor la Urziceni

Aplicație a pompierilor la Urziceni

Marți, 23 martie, începînd cu ora 10,00, la sediul Romgaz Mediași-sucursala Ploiești-Formația Urziceni pompierii din localitate au desfășurat un exercițiu de cooperare cu trupe în teren avînd ca scop verificarea ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 17:17
(30581 vizualizări - 0 comentarii)


Senatul a aprobat ca TVA să fie plătită în 30 de zile de la încasarea facturii

Senatul a aprobat un proiect legislativ de modificare a Codului Fiscal, care prevede ca TVA să se plătească în maximum 30 de zile de la data încasării facturii, în acest moment plata TVA făcîndu-se la momentul ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 13:06
(20120 vizualizări - 0 comentarii)


«Marea Debarasare» continuă

«Datorită numărului tot mai mic de Deșeuri din Echipamente Electrice și Electronice colectate în cadrul campaniilor lunare „Marea Debarasare“, Ministrul Mediului și Padurilor, Laszla Borbely, a propus modificarea ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 10:21
(18571 vizualizări - 0 comentarii)


O autoutilitară a ars în întregime

O autoutilitară a ars în întregime în noaptea de luni spre marți, 22/23 martie a.c., în jurul orei 23.00, pe DN21, pe raza comunei Scînteia, sat Iazu. Incendiul a izbucnit de la un scurtcircuit produs la ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 09:06
(20206 vizualizări - 0 comentarii)


Flăcări la Roșiori

În noaptea de luni spre marți, 22/23 martie a.c., în jurul orei 22.30, în localitatea Roșiori a izbucnit un incendiu. Proprietarul unei case a legat un burlan de evacuare a fumului din tablă de o grindă ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 09:06
(22183 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Minuta de Sănătate a fost actualizată!

Deficitul de atenție însoțit de tulburare hiperkinetică-ADHD. ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 20:37
(21102 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Ion Ghica

Incendiu la Ion Ghica

O anexă gospodărească și depozitul de furaje ale unui cetățean din localitatea Ion Ghica au fost distruse de flăcări. În urma unui apel pe 112 luni, 22 martie, pompierii militari slobozeni s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:52
(20078 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii avertizează

«Una dintre cauzele de incendiu cel mai des întîlnită în perioada de primăvară este folosirea focului deschis pentru igienizare, prin arderea deșeurilor și resturilor vegetale adunate peste iarnă în gospodării ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:49
(20126 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal cu lopeți și bîte între două grupări de la Bora

Duminică, 21 martie, în jurul orelor 20,40, un agent de poliție rutieră aflat în serviciul de supraveghere și control al traficului rutier pe Strada General Magheru din cartierul Bora a sesizat și solicitat ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:47
(25209 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor

Sîmbătă, 20 martie, în intervalul orar 22,00-04,00, efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, Inspectoratului Județean de Jandarmi și din cadrul Poliției Comunitare au desfășurat o acțiune intercomunală ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:47
(18821 vizualizări - 0 comentarii)


Prinși în flagrant la furat

În noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 21 spre 22 martie, polițiștii slobozeni au surprins un tînăr, de 19 ani, din municipiul Slobozia și un bărbat, de 32 de ani, din județul Teleorman, avînd asupra ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:46
(31976 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

Sîmbătă, 20 martie, agenții Postului de Poliție Ciochina au fost sesizați de un bucureștean despre faptul că, în perioada ianuarie-martie, persoane necunoscute i-au sustras din garajul aflat în curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:45
(21970 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii recrutează elevi

Jandarmeria Română scoate la concurs, pentru sesiunea de admitere 2010, 405 de locuri pentru bărbați și femei. «La Academia de Poliție „Alexandru Ioan Cuza“ București sînt libere 100 de locuri la zi, specializarea ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:27
(18579 vizualizări - 0 comentarii)


PSD a câștigat la Traian

PSD a cîștigat la Traian

Duminică, 21 martie a.c., în comuna Traian, cetățenii și-au votat componența Consiliului Local. Asta întrucît vechiul legislativ local a fost dizolvat urmare a unei hotărîri judecătorești. Alegerile parțiale ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 12:02
(19401 vizualizări - 0 comentarii)


La Munteni Buzău: Elev de 14 ani, bătut de profesor

În seara zilei de vineri, 19 martie a.c., în jurul orei 20.30, la Spitalul de Urgență din Slobozia a fost adus cu Ambulanța un minor în vîrstă de 14 ani, din comuna Munteni Buzău. Copilului i s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 15:53
(29164 vizualizări - 0 comentarii)


Cilindrul compactor s-a răsturnat peste șoferul băut

Prin 112, Poliția a fost sesizată despre un accident de muncă produs pe strada Nordului, din Slobozia. Incidentul s-a petrecut vineri, la orele prînzului, pe marginea drumului răsturnîndu-se un cilindru ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 15:51
(15427 vizualizări - 0 comentarii)


A amenințat o persoană cu un pistol cu gaze

Vineri, 19 martie a.c., în jurul orei 16.00, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că un bărbat din comuna Albești a folosit un pistol cu gaze in incinta unei societăți comerciale din comuna Andrășești ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 15:50
(25374 vizualizări - 0 comentarii)


Prinși la scurt timp după ce au furat motorină

O echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Municipiului Urziceni a oprit pe strada Regiei, din localitate, o căruță în care se aflau doi tineri, în vîrstă de 17, respectiv 21 de ani, ambii din comuna ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 15:49
(15402 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 6 tone de deșeuri feroase, confiscate

În cursul zilei de vineri, 19 martie, o echipă a Poliției Municipiului Fetești a oprit în trafic un autotractor înmatriculat în județul Constanța, ce tracta o semiremorcă încărcată cu fier vechi. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 15:48
(28899 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecții unui furt, identificați

Polițiștii din Bărcănești au fost sesizați de o femeie din localitate, despre faptul că în noaptea de 17/18 martie a.c., din curtea locuinței i s-au sustras mai multe bunuri. Bătrîna a declarat polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 15:47
(14915 vizualizări - 0 comentarii)


Securitatea băncilor, în atenția polițiștilor

Vineri, 19 martie 2010, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au organizat o conferință de presă, intenția organizatorilor fiind aceea de a aduce la cunoștința publicului larg ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 08:21
(17274 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism suspect, indisponibilizat de polițiști

Vineri, 19 martie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Investigații Criminale au depistat pe raza municipiului Slobozia un bărbat, în vîrstă de 30 de ani, în timp ce conducea un autoturism de proveniență ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 08:00
(15402 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...