Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Președinte nou și taxe mai mari pentru vânătorii și pescarii ialomițeni

Președinte nou și taxe mai mari pentru vînătorii și pescarii ialomițeni

În urmă cu o săptămînă, Adunarea Generală a Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița s-a întrunit pentru a-l valida oficial în funcția de președinte pe avocatul Claudiu Drăgănoiu. Ședința de lucru a fost tulburată de propunerea de mărire a cotizației membrilor, de la 1000 la 1200 de lei. În ciuda discuțiilor aprinse, cei mai mulți dintre cei prezenți au votat în favoarea majorării. La finalul întîlnirii, vînătorii ialomițeni l-au exclus din Asociație pe fostul director Marius Dumitrescu. Acesta este acuzat de faptul că a creat un adevărat haos în bugetul instituției...

Pleacă Neagu, vine Drăgănoiu... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2016, 16:05 (7050 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

Guvernul României (NU) salvează «groapa lui Stoica»

Lobby guvernamental marca Marian Neacșu

Guvernul României (NU) salvează «groapa lui Stoica»

Proverbul românesc spune că «la omul sărac, nici boii nu trag». Deputatul ialomițean Marian Neacșu, președintele PSD Ialomița, confirmă indubitabil acest fapt. Într-un comunicat de presă remis publicității la jumătatea săptămînii trecute, acesta informează locuitorii județului Ialomița că eforturile sale din ultimele luni au determinat Guvernul României să identifice o soluție pentru salvarea investițiilor finanțate cu fonduri europene. Din păcate, pentru Slobozia această soluție vine prea tîrziu...

Lobby guvernamental
Preocuparea deputatului Marian Neacșu de a indentifica o soluție... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2016, 15:25 (5435 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Colecționara de șervețele

Colecționara de șervețele

Adunate din toate colțurile lumii și din toate timpurile, peste 2000 de șervețele și-au găsit locul în colecția particulară a învățătoarei Laurența Natu, din Țăndărei. Fiecare piesă are povestea ei, pe care femeia o mărturisește tuturor celor care vor să o asculte.

De profesie colecționar
În sufletul învățătoarei Laurența Natu din Țăndărei se ascunde un colecționar veritabil. De cînd se știe a adunat tot felul de lucruri mărunte pe care le-a transformat în colecții personale. A început cu ambalajele de celofan ale bomboanelor de ciocolată, a strîns capete de cutii de chibrituri... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2016, 14:05 (3969 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Viitorul Axintele schimbă liderul

Fotbal, Liga a IV-a

Viitorul Axintele schimbă liderul

Mult mai devreme decît ne așteptam, ierarhia la vîrful Ligii a  IV-a Ialomița a suferit o schimbare esențială. Vinovată de această situație se face Viitorul Axintele. Cu gîndul, probabil, la victoriile de altă dată, axintenii au detonat bomba etapei a 19-a, învingînd Unirea Ion Roată chiar la ea acasă. Astfel, echipa din localitate a fost obligată să părăsească fotoliul de lider pe care s-a cocoțat o altă revelație a sezonului, Andrias Andrășești. Aceasta s-a impus la limită în deplasarea de la Bărcănești și, cu 46 de puncte, devansează trupa din Ion Roată. În aceste condiții, orice alte rezultate surprinzătoare pălesc. De notat totuși succesul Voinței Reviga în fața Victoriei Munteni Buzău... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2016, 13:25 (5580 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, junioare III

CSS Slobozia termină pe locul 3 faza zonală

Campionatul Național de Handbal Feminin junioare III și-a încheiat prima fază, cea zonală. Astfel, CSS Slobozia a participat la finele săptămînii precedente la al doilea turneu al Grupei D, desfășurat în localitatea prahoveană Brazi. Echipa pregătită de Marian Simion a început mai greu, pierzînd primul meci, 20-25, cu CSS 6 București. Continuarea a fost una fericită. CSS Slobozia a trecut cu 26-21 de Dacia Mioveni și cu 25-21 de CSS 2. Cu aceste rezultate Slobozia termină pe locul 3 în grupă și obține astfel calificarea la turneul semifinal I. Deocamdată nu se știu amănunte despre data și locul de desfășurare ale acestei competiții. Cert este că vor fi grupe de 4 echipe, dintre care primele două... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2016, 11:15 (5001 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Au căzut cu mașina în râul Sărata

Accident rutier la Bărbulești

Au căzut cu mașina în rîul Sărata

Un grav accident rutier s-a petrecut în dimineața zilei de luni, 28 martie 2016, pe raza comunei Bărbulești. Patru persoane au fost rănite după ce au plonjat cu mașina în apele rîului Sărata. Pentru una dintre victime a fost nevoie de intervenția unui elicopter SMURD.

Șoferul a rupt parapetul podului
În mașina care a ajuns în apă se aflau doi adulți, de 42 și 33 de ani, precum și doi adolescenți, ambii în vîrstă de 16 ani. Se pare că mașina a fost condusă de bărbatul de 42 de ani. Acesta a rupt parapetul podului peste rîul Sărata și a ajuns în apă. Grav rănit, el a fost transportat... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2016, 13:00 (6490 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subprefectul Costică rămâne fără contract cu statul

Înalt funcționar public prin «acord personal»

Subprefectul Costică rămîne fără contract cu statul

De 3 ani și mai bine, Marin Constantin este subprefect prin «acord personal». Potrivit acestui acord, la finele lunii martie 2016, contractul sus-numitului cu Guvernul României expiră. În acest context, ne facem datoria de a reaminti procurorilor DNA că lui Marin Constantin îi expiră «acordul personal», iar acestuia din urmă că a ocupat suficient de mult timp ilegal funcția de subprefect al județului Ialomița...

Povestiri din criptele PSD
Istoria numirii în funcție a subprefectului Marin Constantin este cunoscută, iar Independent... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2016, 20:20 (6595 vizualizări - 10 comentarii)

REPORTAJ

Team Cycling Slobozia

Team Cycling Slobozia

În ciuda opiniei generale, Slobozia nu este un «oraș mort». Nu este doar un oraș din care «oamenii fug la mai bine»... Costel Tudorici este dovada vie a acestui fapt. Și a descoperit, în urmă cu 2 ani, pasiunea de a pedala pe bicicletă, iar acum visează la un club de ciclism și o cursă anuală care să promoveze orașul și acest sport aflat la îndemîna tuturor...

Un veteran cu pasiune juvenilă
Costel Tudorici este inginer auto și deține un service de profil. Iar pînă acum 2 ani nici măcar nu visa să participe la cursele de ciclism din România. De fapt, nici nu prea făcea sport, din... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2016, 19:05 (7191 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicul Victor Pogorevici, președintele ales al Colegiului Medicilor Ialomița

Medicul Victor Pogorevici, președintele ales al Colegiului Medicilor Ialomița

De o săptămînă, Colegiul Medicilor Ialomița are o nouă structură de conducere. În urma alegerilor organizate în cadrul entității au fost aleși oficial un nou președinte și alți vicepreședinți. Astfel, medicii din Ialomița l-au confirmat în funcția de șef al Colegiului pe medicul specialist în Oftalmologie, Victor Pogorevici.

Săptămîna alegerilor Votul pentru alegerea unui nou președinte al Colegiului Medicilor Ialomița ar fi trebuit să se desfășoare în decembrie 2015. În urma unor reclamații nefondate făcute de dr Vasile Olaru, fostul președinte al Colegiului, comisia națională din... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2016, 15:10 (15567 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Armășești: Preotul Ionuț Munteanu, judecat pentru «delapidare» și «înșelăciune»

Inculpat în haine sfinte

Armășești: Preotul Ionuț Munteanu, judecat pentru «delapidare» și «înșelăciune»

O anchetă a Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni arată că și preoții pot comite fapte penale. După 2 ani și jumătate de cercetări, procurorii au demonstrat vinovăția unei fețe bisericești. Acuzațiile l-au vizat pe Ionuț Cristian Munteanu, duhovnic la Parohia Armășești. Acesta a fost trimis în judecată după ce a exploatat în mod ilegal terenurile aparținînd parohiei pe care o conducea. În prezent, dosarul se află pe rolul Judecătoriei Urziceni, iar preotul cu probleme penale a fost dezbrăcat de hainele sfinte.

A poftit la averea Bisericii Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2016, 18:45 (9439 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Servicii sexuale pentru oi și brânză

Sexgate la stînă

Fetești: Servicii sexuale pentru oi și brînză

Un tînăr din Fetești a fost pus sub acuzare și arestat preventiv la solicitarea DIICOT Ialomița, după ce a exploatat sexual o adolescentă de 15 ani. Pe lîngă sexul vîndut la colț de stradă, fata era nevoită să satisfacă și ciobanii din zona Feteștiului. În schimbul serviciilor, bacii îi ofereau fetei oi și brînză. Produsele pe care le primea erau împărțite între tînără și proxenetul său.

Arestat după 2 ani Procurorii din Slobozia, fie cei din cadrul structurilor locale, fie din cadrul celor specializate cum este cazul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2016, 16:15 (7194 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!»

Un eveniment la a V-a ediție

«Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!»

Proiectul «Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!», început în Fetești de Compania A&S Internațional 2000 în anul școlar 2013-2014, a continuat miercuri, 23 martie 2016, cu cea de-a cincea Festivitate de Premiere a elevilor merituoși de la liceele din municipiu. Directorul companiei, Matei Roșu, în prezența cadrelor didactice, a acordat 15 burse de merit, în valoare totală de aproximativ 13000 de lei. Conform contractelor încheiate cu liceele din municipiu, A&S Internațional 2000, prin Fundația Pasteur, acordă burse de merit de elevilor de la clasa profesională de mecanizatori agricoli a Liceului Tehnologic... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2016, 14:05 (8710 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Păltiniș: Voluntarii Interact au plantat... viitorul

Păltiniș: Voluntarii Interact au plantat... viitorul

La sfîrșitul săptămînii precedente, sîmbătă, 19 martie a.c., 25 de voluntari din Clubul Interact au plantat peste 400 de puieți la Păltiniș, lîngă Slobozia. Acțiunea a fost  organizată cu ocazia «Lunii plantării arborilor», cu ajutorul Direcției Silvice Ialomița.

O initiațivă lăudabilă În fiecare an, în conformitate cu prevederile art. 81 din Legea nr. 46/2008, Codul Silvic, în perioada 15 martie-15 aprilie, Regia Națională a Pădurilor-Romsilva organizează, atît la nivel central, cît și la nivelul unităților sale teritoriale, activități practice de împădurire a terenurilor forestiere... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2016, 12:20 (3692 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A luat șpagă de 400 de ori

Faptele penale ale doctorului Adrian Ștefan

A luat șpagă de 400 de ori

Noi detalii ies la iveală cu privire la faptele penale comise de medicul Adrian Ștefan, fostul coordonator al Comisiei de Expertiză Medicală din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Trimis în judecată și eliberat din arest, doctorul Ștefan ar fi luat mită de 400 de ori, după cum susțin procurorii, în cele două luni în care a fost monitorizat. La începutul acestei săptămîni, acesta s-a înfățișat pentru prima dată în fața judecătorilor.

Obiecte de lux, găsite la percheziții În vara anului trecut, procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița descindeau la Spitalul... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 19:55 (14719 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani a neutralizat 41 mii tone de deșeuri periculoase

În anul 2015

Vivani a neutralizat 41 mii tone de deșeuri periculoase

Generic, deșeurile periculoase se definesc ca fiind orice deșeu solid sau lichid care prezintă risc major pentru sănătatea umană și pentru mediu. Deși inițial depozitul de deșeuri al Vivani Salubritate SA a fost conceput ca fiind «depozit zonal conform de deșeuri nepericuloase», începînd cu anul 2008 firma a colectat, depozitat și neutralizat cantități mari de deșeuri periculoase. Anul trecut, potrivit datelor furnizate Agenției Județene pentru Protecția Mediului Ialomița, cantitatea de deșeuri periculoase eliminată (prin depozitare, incinerare și bioremediere) a fost de 41358,792 de tone.

Incineratorul minune... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 18:20 (9919 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Virusul Zika declanșează marea «desțânțărizare»

Ialomița: Virusul Zika declanșează marea «desțînțărizare»

O adresă a Institutului Național de Sănătate Publică București transmisă tuturor primăriilor din județ, prin intermediul Direcției de Sănătate Publică Ialomița, pune pe jar autoritățile locale. Potrivit documentului oficial, edilii ialomițeni sînt somați să efectueze urgent operațiuni de «desțînțărizare» a localităților. Toate acestea întrucît, potrivit unor studii recente, țînțarii care provocă nemilosul virus Zika ar putea trăi și în România. De la caz la caz, primarii noștri s-au pregătit să țină piept țînțarilor după propriile puteri.

Ialomița, sub imperiul țînțarilor
La început... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 17:25 (2967 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Victorie din Topor

Fotbal, Liga a III-a, Gloria Popești Leordeni-Unirea Slobozia 0-2

Victorie din Topor

Sîmbătă, 19 martie 2016, Unirea Slobozia a obținut prima victorie oficială din această primăvară. S-a întîmplat în deplasarea de la Popești Leordeni. În tur, ilfovenii plecaseră cu un punct de la Slobozia, iar în acest campionat trec drept o echipă incomodă. Slobozenii nu s-au putut baza în jocul de sîmbătă pe aportul golgheterului Florin Ibrian, ținut acasă de colecția de cartonașe galbene. În locul lui, Ion Ionescu l-a infiltrat pe Romeo Soare, cel care nu mai evoluase în linia mediană de peste 2 ani. În plus, poarta Unirii a fost apărată în premieră de tînărul Iosif Cristică, acesta lăsînd o impresie bună. Meciul a început sub nota de dominare a Unirii care a căutat din start desprinderea.... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 16:15 (3747 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Secretul oricărei reușite e perseverența!»

Dumitru Cioboată, directorul Liceului de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia

«Secretul oricărei reușite e perseverența!»

Rara avis Profesorul de Matematică Dumitru Cioboată are 58 de ani și conduce Liceul de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia de 22 de ani. Este unul dintre cei mai longevivi directori de instituție de învățămînt din județ, se bucură de respectul colegilor și este, în ciuda regimului cazon instituit în liceu, de aprecierea elevilor și, mai ales, a părinților acestora. Din punctul nostru de vedere, este suficient pentru a deschide rubrica de față cu domnia sa. O rubrică în care vom încerca să mediatizăm lunar ialomițeni care au marcat sau marchează viața socială, economică, culturală și, de ce nu?, viața politică a județului. Oameni care... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 15:40 (23425 vizualizări - 30 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a rezervat 1000 de hectare pentru «energie verde»

Stăm bine pe hîrtie

Ialomița a rezervat 1000 de hectare pentru «energie verde»

În urmă cu 5 ani Ialomița s-a alăturat, la rîndu-i, curentului general privind investițiile în «energie verde». În anul 2016, pentru a număra investițiile funcționale din județ, ajung degetele unei singure mîini. Pe hîrtie însă, numărul rămîne unul impresionant. În Ialomița există, teoretic, 22 de investiții în parcuri fotovoltaice și 9 în parcuri eoliene. Suprafața totală de teren rezervată pentru dezvoltarea acestor investiții se ridică la 1069,52 ha...

Parcuri de mucava
Moda investițiilor în «energie verde» a trecut. Din zecile de proiecte de investiții demarate în urmă cu... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 14:25 (5776 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăria Slobozia a câștigat procesul cu Amonil SA

Victorie administrativă după 13 ani

Primăria Slobozia a cîștigat procesul cu Amonil SA

De 13 ani, Primăria Slobozia și, de-acum, defuncta Amonil SA își dispută în instanță cei 52 de kilometri de rețea de aducțiune a apei și o parte dintre instalații, acum dezafectate, din cadrul fostului Combinat Chimic. În urmă cu o lună, pe 9 februarie 2016, Înalta Curte de Casație și Justiție a pronunțat o decizie definitivă în acest caz. La acest moment, bunurile aflate în litigiu urmează să fie evaluate, iar Primăria Slobozia caută o soluție legală de compensare a valorii acestor bunuri cu valoarea datoriilor Urban Slobozia către Amonil.

Un proces început în 2003 În anul 2003, pe... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 13:35 (10654 vizualizări - 5 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
298 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Polițiștii au oprit un autoturism pentru viteză excesivă și au descoperit... un țepar de cerale!

Un bărbat, de 33 de ani, din orașul Strehaia, județul Mehedinți este cercetat penal de polițiștii feteșteni pentru înșelăciune, după ce, cu ocazia unei tranzacții cu cereale, a înșelat un cetățean cu peste ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:32
(11061 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Fără permis și cu mașina neînmatriculată a lovit un pieton, părăsind locul accidentului

În cursul dimineții de luni, 13 septembrie, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Sălcioara s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:31
(18466 vizualizări - 2 comentarii)


Gura Ialomiței: Fără permis la volan

Luni, 13 septembrie, polițiștii din Gura Ialomiței au încercat să oprească un autoturism înmatriculat în județul Ialomița. Întrucît șoferul nu a oprit la semnalul agentului de poliție, continuîndu-și deplasarea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:30
(16278 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tînăr mort într-un accident rutier

Luni, 13 septembrie, în apropierea localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Victima, un tînăr de 23 de ani, din municipiul Focșani, județul Vrancea, conducea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:28
(16877 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Țigări de contrabandă, confiscate

În cursul zilei de luni, 13 septembrie polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor au oprit pentru control, pe raza comunei Sărățeni, un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:26
(16386 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți Tîrg: A intrat cu mașina în pom și a fost proiectat pe gardul unei case

În noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 11/12 septembrie, Poliția Orașului Fierbinți-Tîrg a fost sesizată despre faptul că pe raza localității s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:03
(21504 vizualizări - 1 comentariu)


«Șoferi» fără permis sau băuți la volan

La sfîrșitul săptămînii trecute, sîmbătă, 11 septembrie, un echipaj de poliție din Urziceni, aflat în serviciul de patrulare și control al traficului rutier, a depistat în trafic pe raza localității Maia ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:01
(18640 vizualizări - 4 comentarii)


Urziceni: Comerțul ilicit, în atenția polițiștilor

Sîmbătă, 11 septembrie, polițiștii din Urziceni au executat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii activităților de comerț ilicit în zona Pieței și a Oborului din municipiu. În cadrul acțiunilor au ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:00
(17102 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Se fură capace de canalizare

În noaptea de duminică spre luni, respectiv 12 spre 13 septembrie, o echipă de siguranță publică mixtă polițist-jandarm-polițist comunitar a depistat, pe strada Independenței din Fetești, un tînăr de 2 ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 15:58
(18479 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Stelnica

«Biblionet» la Stelnica

Primăria și Consiliul Local Stelnica, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Biblioteca Comunală «Ion Ghelu Destelnica» vor inaugura oficial noul serviciu gratuit de bibliotecă «Biblionet-lumea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 12:04
(19745 vizualizări - 0 comentarii)


Fiscul ialomițean raportează evaziunea pentru luna august 2010

Potrivit unei informări a Direcției Genrale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii august inspectorii instituției au efectuat 180 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:35
(11107 vizualizări - 0 comentarii)


Prinsă în flagrant în timp ce dădea șpagă

Vineri, 10 septembrie, ofițerii Direcției Generale Anticorupție Ialomița, în colaborare cu polițiști din cadrul IPJ Ialomița, au prins în flagrant o persoană din Ciulnița în timp ce încerca să mituiască ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:34
(21387 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ciulnița șpagă


Accidente: Începător la volan, a intrat într-o căruță. S-a izbit de un tractor și a murit pe loc. Biciclistă băută, acroșată de o mașină

O persoană și-a pierdut viața și alte două au fost ușor rănite în urma a trei accidente produse pe arterele județului.
Primul eveniment rutier a fost sesizat Poliției prin 112, vineri, 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(18469 vizualizări - 1 comentariu)


Depistat fără permis la volanul unui autoturism neînmatriculat și cu număr fals

Polițiștii Serviciului Rutier aflați în activitatea de supraveghere și control al traficului rutier pe DN2A, pe raza localității Misleanu, au oprit pentru control un autoturism cu număr de înmatriculare ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(16468 vizualizări - 0 comentarii)


Rablele, afară de pe șosele!

Efective ale Biroului Rutier Fetești, în colaborare cu reprezentanții RAR filiala Ialomița au acționat pe raza municipiului Fetești avînd drept scop scoaterea în afara părții carosabile a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:42
(13295 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești rable


Țăndărei: Tînăr arestat

Polițiștii din Țăndărei au identificat și reținut un tînăr de 21 de ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis la data de 3 septembrie a.c. un mandat de executare a pedepsei de 1 an ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:42
(17474 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Polițiștii feteșteni au acționat pe raza municipiului, activitățile întreprinse urmărind prevenirea și combaterea infracțiunilor comise cu violență în zona barurilor, discotecilor și a altor locuri pretabile ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:41
(16339 vizualizări - 0 comentarii)


Comandantul Poliției Slobozia, Cristian Ivan, prezent la «Convocarea șefilor polițiilor municipiilor reședință de județ» de la Sibiu

Vineri, 10 septembrie a.c., s-a încheiat la Sibiu Convocarea șefilor polițiilor municipiilor reședință de județ din cadrul inspectoratelor de poliție județene. La întîlnire a participat, din partea Ministerului ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2010, 14:22
(17669 vizualizări - 0 comentarii)


Rechizite gratuite de la Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Copiii proveniți din familii nevoiașe vor primi rechizite cu titlu gratuit oferite de Centrul de consiliere și sprijin pentru familiile aflate în dificultate din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2010, 09:02
(18728 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un polițist la fiecare școală

Peste 200 de polițiști ialomițeni vor participa în cele 120 de unități de învățămînt la deschiderea noului an școlar. «Zona unităților de învățămînt va fi supravegheată de patrulele de siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:48
(17722 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: S-au intoxicat în pivniță cu monoxid de carbon rezultat din fermentarea mustului. O femeie a murit!

Trei persoane s-au intoxicat cu monoxid de carbon rezultat din fermentarea mustului. Tragedia s-a petrecut la Fetești, în cartierul Fetești-Gară, vineri, 10 septembrie. Proprietarul, în vîrstă de 62 de ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:29
(11892 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești tragedie


13 septembrie-Ziua Pompierilor se desfășoară la liceul «Al. I. Cuza»

În fiecare an, la 13 septembrie, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița sărbătorește Ziua Pompierilor din România. Pentru că anul acesta sărbătoarea coincide cu ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:15
(10512 vizualizări - 0 comentarii)


Ciupercă reclamă evaziunea fiscală: «În Port la Constanța ajung prin Ialomița, în fiecare noapte, sute de mii de tone de cereale!»

Joi, 9 septembrie, după-amiază, autoritățile locale și județene s-au întrunit în ședința lunară de lucru a Colegiului Prefectural. De această dată lucrările Colegiului s-au axat pe infracționalitatea înregistrată ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 06:14
(19512 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bucu, Ograda și Colelia

Trei incendii la gospodăriile populației s-au petrecut în cursul zilei de miercuri, 8 septembrie a.c., începînd cu ora 10.15, cînd la dispeceratul Inspectoratului s-a anunțat faptul că anexa unei gospodării ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 13:18
(19639 vizualizări - 1 comentariu)


Au furat fier de la o stație de irigații

Marți, 7 septembrie, în jurul orei 16.30, jandarmii grupei de intervenție Urziceni, aflîndu-se în patrulare pe un tronson al conductelor magistrale de transport produse petroliere din zona comunei Lilieci ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 13:03
(18227 vizualizări - 0 comentarii)


Instalarea noului preot la Armășești

Instalarea noului preot la Armășești

Duminică, 5 septembrie 2010, preacucernicul părinte Stancu Bogdan Ionuț, protoiereu de Urziceni, a participat în comuna Armășești la slujba de instalare a noului preot paroh, Munteanu Cristian Ionuț. La ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:55
(25139 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Bătrînă dispărută de la domiciliu, găsită în mai puțin de patru ore de la sesizare

Miercuri, 8 septembrie, la ora 16.00, agenții Postului de Poliție Maia au fost sesizați de către un localnic de 57 de ani, despre faptul că mama sa, în vîrstă de 87 de ani, diagnosticată cu amnezie temporară ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:51
(17985 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia dispărută


Furturile de pe cîmp, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de 8/9 septembrie a.c., efectivele Biroului de Ordine Publică Fetești, în colaborare cu lucrători ai Inspectoratului Județean al Poliției de Frontieră Ialomița și Inspectoratului Județean ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:49
(15212 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat la Țăndărei

În cursul zilei de ieri, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Țăndărei au organizat și executat o acțiune ocazie cu care a fost prins și reținut un bărbat de 37 de ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:47
(20633 vizualizări - 3 comentarii)


350 de carnete reținute ca urmare a consumului de alcool la volan

În primele opt luni ale anului 2010, în urma acțiunilor desfășurate de polițiști pentru combaterea conducerii autovehiculelor sub influența alcoolului, au fost reținute 350 de permise de conducere. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:45
(17450 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...