Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Vila primarului din Gura Ialomiței, construită ilegal pe un sit arheologic

Vila primarului din Gura Ialomiței, construită ilegal pe un sit arheologic

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița fac cercetări in rem cu privire la construcția ilegală a unei vile, pe un sit arheologic din zona localității Gura Ialomiței, satul Luciu. Din primele informații, casa a fost ridicată de primarul localității, Cristinel Lambru. Contactat telefonic, acesta precizează faptul că «imobilul este al soției, nu am știut că acolo este un sit arheologic!».

O anchetă în lucru
Descoperirea a fost făcută în urma unei deplasări în teren a reprezentanților Direcției Județene pentru Cultură, Culte și Patrimoniu Cultural Național Ialomița... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2016, 18:35 (32133 vizualizări - 57 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Chemgas concediază 450 de angajați

Slobozia: Chemgas concediază 450 de angajați

Chemgas Holding Corporation a anunțat autoritățile că intenționează să concedieze 450 de angajați. Decizia este una surprinzătoare, în condițiile în care firma se află în procedură de revizuire a autorizației integrate de mediu. Perioada încetării contractelor individuale de muncă este 10-22 martie 2016.

Încă o rundă de concedieri Chemgas Holding Corporation are în acest moment un număr de 542 de salariați. Potrivit unei adrese înaintate Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița în 9 februarie 2016, firma își anunță intenția de a concedia un număr de 450 de angajați... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2016, 16:15 (6585 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Percheziții la polițiști suspectați de corupție

Ialomița: Percheziții la polițiști suspectați de corupție

UPDATE 5 polițiști, reținuți pentru 24 de ore!

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, miercuri, 17 februarie 2016, «ca urmare a obținerii autorizărilor legale de la instanța competentă, sînt efectuate percheziții domiciliare în 13 locații situate pe raza județului Ialomița, la sediile a două instituții publice, precum și la locuințele unor persoane fizice». Conform aceluiași comunicat, «în cauză au fost emise mandate de aducere pentru 12 persoane, acestea urmînd a fi conduse la sediul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița în vederea audierii». Rezumînd, perchezițiile vizează activitatea unor polițiști care, în perioada aprilie-noiembrie 2015, ar fi comis fapte ce întrunesc elementele... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2016, 09:20 (82396 vizualizări - 91 comentarii)

ANCHETĂ

EXCLUSIV: Dosar de MALPRAXIS uitat în sertarele Poliției

O mamă cu cinci copii își caută dreptatea

EXCLUSIV: Dosar de MALPRAXIS uitat în sertarele Poliției

În anul de grație 2014, un medic ginecolog al Spitalului Județean de Urgență Slobozia era acuzat de M.S., din Andrășești, de faptul că i-a lăsat copilul să-i moară în pîntece. Femeia a reclamat situația la Poliție, iar în baza plîngerii depuse a fost constituit un dosar penal. De atunci și pînă în prezent, ancheta bate pasul pe loc. Iar situația pare să rămînă neschimbată, pentru că raportul medico-legal, cea mai solidă probă în baza căreia a fost construit cazul, abundă de sincope. Documentul conține o serie de contradicții în ceea ce privește sexul copilului care a murit din cauza medicului ginecolog. În unele pasaje, specialiștii explică faptul că fătul decedat avea organe sexuale bărbătești... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 20:05 (12756 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trafic cu țigări netimbrate în Penitenciarul Slobozia

Trafic cu țigări netimbrate în Penitenciarul Slobozia

Nimeni nu ajunge degeaba în pușcărie, se spune. La Penitenciarul Slobozia însă, această afirmație are o altfel de conotație. Un deținut acuză public faptul că în această unitate se face trafic cu țigări netimbrate. Conducerea Penitenciarului neagă evidența și susține că «se efectuează cercetări de către instituțiile competente, urmînd ca după finalizarea acestora să revenim cu o informare».

Acuzații fără precedent
Niciodată să nu crezi un deținut, se spune atunci cînd intri în pușcărie. Petre Buțoi, condamnat a doua oară pentru tentativă de omor, știe asta. Drept pentru care,... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 18:40 (23087 vizualizări - 44 comentarii)

Click aici

SPORT

O mostră de neputință

Handbal, Liga Națională, Corona Brașov-CSM Unirea Slobozia 27-20 (12-9)

O mostră de neputință

Că vom pierde meciul contra Coronei Brașov era de așteptat, chiar în ciuda faptului că echipa lui Bogdan Burcea nu mai sperie pe nimeni. Speram totuși să nu mai vedem erori copilărești în tabăra Unirii. Din păcate, am văzut! Meciul disputat luni, 15 februarie 2016, nu a început rău pentru handbalistele Victorinei Bora. În minutul 8, Slobozia conducea cu 2-1, după un gol spectaculos marcat de Ana Drăguț. Ardelencele echilibrează situația și răstoarnă scorul în favoarea lor. Echilibrul se rupe pentru prima oară, cînd Enescu ratează un 7 metri, iar în replică Brașovul se duce la 6-3. Ținem totuși aproape, profităm de jocul fără nervi al Coronei, dar senzația este că pur și simplu nu avem capacitatea... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 17:10 (4354 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Redeschiderea sălii «cu geometrie variabilă» costă 200 mii de lei

Slobozia: Redeschiderea sălii «cu geometrie variabilă» costă 200 mii de lei

Închisă imediat după inaugurarea de la sfîrșitul lunii octombrie 2015, sala de spectacole «cu geometrie variabilă» a Consiliului Județean mai are nevoie de 200 mii de lei pentru a funcționa legal. Autoritățile estimează că noile investiții vor fi finalizate pînă la sfîrșitul lunii martie.

Uite sala, nu e sala Sala de spectacole «cu geometrie variabilă», investiție în valoare de 8,83 milioane de lei, a fost inaugurată la sfîrșitul lunii octombrie 2015, după 20 de ani de așteptare. Și închisă imediat după aceea. Cauza oficială a suspendării activității a constituit-o lipsa avizului de... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 16:20 (3405 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia

Primim vizita Brăilei

Unirea Slobozia s-a întors din cantonamentul de la Tîrlungeni nu înainte de a mai bifa o confruntare amicală. Astfel, uniriștii au încheiat victorioși și partida cu brașovenii de Liga a III-a, de la AFC Hărman. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-0 pentru Unirea, unicul gol al partidei fiind marcat de Florinel Ibrian, în minutul 50. Unirea a început în formula: Măstăcan-Drăguț, Lazăr, Topor, Bucurică-Macare, Alexe-Ibrian, Teodorescu, Toma-Stanciu. În repriza secundă a fost rulat tot lotul. Astfel, bilanțul amicalelor este unul extrem de îmbucurător: 6 victorii, 2 egaluri și nicio înfrîngere. Prin urmare, week-end-ul liber acordat galben-albaștrilor de Ion Ionescu, după revenirea din cantonament... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 15:35 (4128 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: CHEMGAS vrea autorizație integrată de mediu

Marii poluatori ai Ialomiței funcționează la limita legii (II)

Slobozia: CHEMGAS vrea autorizație integrată de mediu

Chemgas Holding Corporation vrea să redeschidă capacitățile de producție de pe platforma fostului Combinat Chimic. La începutul acestei săptămîni, Comisia de Autorizare Tehnică din cadrul Agenției pentru Protecția Mediului a analizat revizuirea autorizației integrate de mediu care a expirat în luna decembrie 2014. Potrivit informațiilor oficiale, documentația depusă de Chemgas confirmă respectarea planului de acțiuni asumat în anul 2011...

O autorizație rămasă în aer
Zvonurile privind redeschiderea facilităților de producție de pe platforma fostului Combinat Chimic Slobozia prind... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 14:25 (4953 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Duș rece din Capitală

Handbal, Junioare III, CSS Slobozia-CSS 2 București 18-27 (10-17)

Duș rece din Capitală

Cine a ajuns în Sala Sporturilor la pauza meciului dintre junioarele III ale CSS Slobozia și CSS 2 București s-a frecat zdravăn la ochi, după ce a privit tabela. Aceasta arăta un usturător 17-10 pentru bucureștence. Diferență foarte mare, dacă ne gîndim la faptul că echipa pregătită de Marian Simion urmărea la acest joc o victorie care să-i consolideze locul II, înaintea turneelor. Din păcate, în meciul de duminică, 14 februarie 2016, poarta Sloboziei a fost aproape goală și nici atacul n-a fost prea îndrăgostit de goluri. Că o diferență de 7 goluri se poate recupera după pauză au demonstrat-o băieții de la Dinamo, într-un meci disputat la aceeași oră în Cupa EHF. Din păcate, aici discutăm de... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 13:50 (5814 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrele de balneo-fizio-terapie înghit 2 milioane de lei anual

În Ialomița

Centrele de balneo-fizio-terapie înghit 2 milioane de lei anual

De cîțiva ani, oferta centrelor de recuperare medicală din Ialomița a crescut și s-a diversificat. Pe lîngă tratamentul balnear oferit de stațiunea Amara, pacienții pot beneficia acum și de serviciile specializate ale noilor centre private deschise în Slobozia. Valoarea serviciilor decontate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița s-a ridicat, în anul 2015, la 1,72 milioane de lei. Estimările pentru acest an sînt mai mari. «Facem eforturi pentru asigurarea decontării acestor servicii!» a confirmat Mihai Geantă, președintele instituției.

Casa e bun platnic
Asigurarea... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 12:15 (8277 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Scrimă

Două clasări pe podium la Cupa «Muschetarul»

Sîmbătă și duminică, 13 și 14 februarie 2016, localitatea Rîșnov din județul Brașov a găzduit Cupa «Muschetarul», concurs de sabie adresat copiilor și cadeților. CSS Slobozia a participat în competiția masculină a cadeților cu doi dintre cei mai reprezentativi sabreri ai săi: George Dragomir și Răzvan Stănescu. Într-o competiție care a avut la start 21 de sportivi, cei doi slobozeni s-au întîlnit în faza semifinalelor. Victoria i-a revenit lui Dragomir, care l-a întîlnit în finală pe Matei Aniculoesei, sabrer pe care îl învinsese la Campionatul Național. De data aceasta, victoria i-a revenit sportivului legitimat la Steaua. Prin urmare, CSS Slobozia s-a întors de la Rîșnov cu un loc II ocupat... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 11:40 (2949 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Tinel, doctor în «recreare turistică»

Fiecare plagiator are alegătorii pe care îi merită

Tinel, doctor în «recreare turistică»

Vreți, nu vreți, Gheorghe Tinel este alesul nostru, al ialomițenilor. Ne reprezintă în Parlament, ca deputat. Este membru al Comisiei pentru Agricultură, Silvicultură, Industrie Alimentară și Servicii Specifice. Și, în data de 14 decembrie 2011, orele 13,00, sala S2, și-a susținut teza de doctorat în fața unei comisii a Facultății de Silvicultură și Exploatări Forestiere din Brașov. După 4 ani, prin decembrie 2015, cînd Gheorghe Tinel a anunțat că va candida la șefia Consiliului Județean Ialomița, o variantă prescurtată a tezei a fost scoasă de la naftalină și împinsă pe sub ușile redacțiilor publicațiilor locale. Nimeni nu a avut însă curiozitatea să o răsfoiască. Pînă acum!

Teză și antiteză... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 11:15 (11173 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal cu iz penal la Școala Gimnazială Vlădeni

Scandal cu iz penal la Școala Gimnazială Vlădeni

O întîmplare petrecută la Școala Gimnazială Vlădeni încearcă să arunce învățămîntul ialomițean într-un scandal public fără miză. Profesoara de Educație Fizică a școlii a ajuns să fie personajul negativ într-o anchetă a Poliției din Fetești, acuzată fiind de faptul că ar fi sustras ilegal mai multe cornuri împărțite copiilor. Ridicolul situației reiese din faptul că produsele alimentare erau lăsate la voia întîmplării, prin bănci, de către elevi. Mai mult, fix în ziua în care a fost prinsă cu delictul în sacoșă, respectiva profesoară reclama acelorași organe de anchetă faptul că a fost agresată pe stradă. În apărarea profesoarei vin cuvintele colegilor săi de Cancelarie, care o descriu ca pe o... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 09:45 (23726 vizualizări - 53 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vânători ialomițeni, deveniți «pradă» pentru procurori

Vînători ialomițeni, deveniți «pradă» pentru procurori

Organizată în Pădurea Peri din Slobozia, în urmă cu două săptămîni, o partidă de vînătoare s-a terminat cu puști confiscate și declarații date la Poliție. Astfel, polițiștii și procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia fac cercetări, in rem, într-un dosar penal care are drept obiect activități vînătorești desfășurate pe lîngă lege. Se pare că vînătorii ar fi pătruns pe un teren intravilan, fără ca aceștia să aibă acordul de drept al proprietarului respectivei suprafețe. În replică la aceste acuzații, Nicolae Roșca, cel în proprietatea căruia se află terenul, precizează că a făcut toate demersurile legale pentru ca partida să se desfășoare în condiții depline de legalitate... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2016, 18:35 (11448 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în așteptare

Ambițioasele planuri de modernizare a Unității Primiri Urgențe și Policlinicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au intrat într-un con de umbră. Toate acestea întrucît firma care a realizat proiectele a trecut în documentația necesară obținerii finanțării date care nu concordă cu realitatea. Iar acest aspect întîrzie procedura privind atribuirea lucrărilor. Oficialii Consiliului Județean Ialomița susțin că situația este sub control și că demersurile privind modernizarea celor două obiective vor avea finalitate. În caz contrar ar fi pentru a doua oară cînd instituția ratează reabilitarea spitalului pe care-l administrează.

Un proiect scandalos... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2016, 15:20 (5632 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Accident de vânătoare în Pădurea Groasa

Partidă organizată de prințul Sturdza

Ialomița: Accident de vînătoare în Pădurea Groasa

Figură emblematică a României, prințul Dimitrie Sturdza ar fi implicat într-o anchetă penală instrumentată de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Prințul Sturdza ar fi organizat o partidă de vînătoare pe Fondul Vînătoresc 33 Groasa, administrat de Ocolul Silvic Urziceni. În timpul respectivei partide, unul dintre gonacii angajați să trimită sălbăticiunile din pădure mai aproape de țintele vînătorilor a fost împușcat. Victima a fost transportată de urgență la spital, însă din fericire, rănile care i-au fost provocate nu i-au pus viața în pericol. În cele din urmă, cazul s-a concretizat într-o anchetă în toată regula. Începută inițial la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Urziceni... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 20:05 (7867 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Colegiul Medicilor Ialomița are președinte interimar

Colegiul Medicilor Ialomița are președinte interimar

După 4 ani petrecuți în fruntea Colegiului Medicilor Ialomița, doctorul Vasile Olaru a fost demis din funcție. Decizia a fost adoptată în cadrul unei ședințe extraordinare, desfășurată în urmă cu o săptămînă. Noul șef al entității este Mihai Lungu, președintele Asociației Medicilor de Familie Ialomița. Acesta a fost ales interimar, pînă la jumătatea lunii viitoare, cînd Colegiul Medicilor Ialomița va organiza noi alegeri pentru funcția de președinte.

E vremea schimbărilor
În urmă cu o săptămînă, ziarul Independent scria despre... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 18:35 (5804 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

Porți date de perete la PSD Ialomița

DILETANȚII «MAI BINELUI PUBLIC»

A început campania electorală. În fiecare luni după amiaza, PSD Ialomița organizează «Ziua Porților Deschise», în care dezbate programul județean de dezvoltare durabilă a județului pentru următorii 10 ani. Întîlnirea de debut am ratat-o. Dar la a doua am fost prezenți...

Partidul e-n toate
Sala sediului e aproape goală. Și roșie de-ți sîngerează ochii. Comunicatul remis redacției spune că sînt așteptați «toți cei care doresc binele acestui județ». Sub harta județului organizatorii au înșirat scaune. În centru stă «locomotiva» partidului, Victor Moraru. De-a dreapta și de-a stînga... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 17:05 (8572 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Scandal de început de an la AVPS Ialomița

Scandal de început de an la AVPS Ialomița

Disputele din cadrul Asociației Vînătorilor și Pescarilor Ialomița nu mai contenesc. În această ediție vă prezentăm un nou episod al scandalului fără sfîrșit iscat în rîndurile vînătorilor ialomițeni.

Lupta de orgolii continuă
În urmă cu o săptămînă, în cadrul Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița a izbucnit un nou scandal. De data aceasta, miza disputei o reprezintă o serie de propuneri aduse de consilierii Asociației, ce vizau modificarea statutului de funcționare. Respectivele propuneri trebuiau avizate în cadrul Adunării Generale a AVPS Ialomița, organul suprem... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 15:40 (7159 vizualizări - 6 comentarii)

28 Iun 2026
298 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Vlădeni: La volan în stare de ebrietate

Joi, 2 septembrie a.c., polițiștii din Stelnica au depistat pe DN3B, în comuna Vlădeni, un bărbat în vârstă de 52 ani, din Fetești, în timp ce conducea un ansamblu de vehicule aflându-se sub influența băuturilor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 18:10
(2143 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive

Joi, 2 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni împreună cu reprezentanți din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița și lucrători ai celorlalte instituții cu atribuții în domeniu au continuat ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 17:50
(5738 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 3 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10960, fiind înregistrate 9 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 16:50
(3326 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen de depunere a mai multor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015, care nu au depășit plafonul de scutire și care ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 15:55
(6997 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,47%, rata șomajului în iulie 2021

La sfârșitul lunii iulie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4191 șomeri (din care 1874 femei), rata șomajului fiind de 4,47%, cu 0,18% sub valoarea ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 14:25
(2778 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziția «De la brazdă la cuptor» și lansare de carte la Muzeul Național al Agriculturii

La Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia se va deschide vineri, 17 septembrie 2021, orele 10,00, expoziția «De la brazdă la cuptor», care prezintă principalele etape ale drumului pâinii, începând ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 14:20
(2987 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Alege cariera de POMPIER!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru participarea la concursul de admitere organizat în cadrul Școlii de Subofițeri de Pompieri și ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 13:45
(3608 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: 551 de locuri în cadrul școlilor militare ale Jandarmeriei Române

IJJ Ialomița: 551 de locuri în cadrul școlilor militare ale Jandarmeriei Române

Începând de joi, 2 septembrie 2021, Jandarmeria Ialomița desfășoară o nouă campanie de recrutare pentru cei care doresc o carieră militară în Jandarmeria Română. Astfel, la Școala Militară de Subofițeri ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2021, 18:15
(3386 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pe raza județului

IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pe raza județului

Forțe de ordine cu efective mărite au acționat miercuri, 1 septembrie a.c., pe raza orașului Țăndărei și comunei Gura Ialomiței, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale asociate extinderii ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2021, 18:10
(2978 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 13 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 2 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10951, fiind înregistrate 13 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2021, 16:35
(3097 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna septembrie

Ministerul Finanțelor emite, începând cu miercuri, 1 septembrie 2021, 3 noi emisiuni de titluri de stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 3,25%, 3,75% și 4,15 ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2021, 18:50
(5138 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat și fără permis, la volan

Marți, 31 august a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din Țăndărei, în cadrul unui filtru rutier, au efectuat semnal de oprire unui autoturism care se deplasa pe strada Căprioarei din localitate. Pentru ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2021, 17:55
(2000 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Vacanța s-a terminat! Sunteți pregătiți pentru un nou început?»

«Vacanța s-a terminat! Sunteți pregătiți pentru un nou început?» este sloganul campaniei de prevenire a victimizării minorilor derulată de Poliția Română prin Institutul de Cercetare și Prevenire a Criminalității ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2021, 17:45
(4334 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 1 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10938, fiind înregistrate 6 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2021, 16:40
(1183 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 1-3 septembrie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

31 August 2021, 20:10
(7645 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 53 mii de lei

Pe parcursul zilei de luni, 30 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică și pentru verificarea modului în care sunt respectate normele impuse ...[citește_toată_știrea]

31 August 2021, 18:25
(2101 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Marți, 7 septembrie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

31 August 2021, 17:50
(3299 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 31 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10932, fiind înregistrate 16 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

31 August 2021, 16:40
(3182 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Băut și fără permis, surprins în trafic de polițiști

Duminică, 29 august a.c, polițiștii Biroului Rutier Fetești, în timpul unui filtru rutier efectuat pe raza municipiului Fetești, au depistat în trafic un bărbat, în vârstă de 52 de ani, în timp ce conducea ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 19:50
(2293 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Pieton lovit de un camion

Borănești: Pieton lovit de un camion

Luni, 30 august a.c., pe DJ201, în localitatea Borănești, s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 19:00
(2615 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Circula pe drumurile publice deși avea permisul suspendat de 2 ani

Sâmbătă, 28 august a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au oprit, pentru control, pe raza comunei Giurgeni, un autoturism ce se deplasa pe DN2A/E60, sensul de mers Hârșova către ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 18:45
(10143 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Incendiu produs la cabina unui autotren

Vineri, 27 august a.c., pompierii militari din cadrul Detașamentului de pompieri Slobozia au intervenit, pe raza localității Iazu, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 18:00
(2298 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu incendiu camion


ISU Ialomița: Pompierii au intervenit în cazul a 8 incendii de vegetație uscată și gunoi menajer

În ziua de sâmbătă, 28 august august a.c., militarii ISU Ialomița au intervenit în cazul a 8 incendii de vegetație uscată și gunoi menajer în localitățile Manasia, Fetești,
Giurgeni, Bărcănești, ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 17:40
(3947 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune umanitară a Protopopiatului Urziceni

Acțiune umanitară a Protopopiatului Urziceni

Luni, 30 august a.c., Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, prin Biroul de Asistență Socială și Serviciul Social Acordat în Comunitate destinat Persoanelor Adulte, a oferit ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 17:40
(2013 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 30 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10916, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 16:25
(2147 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Căzănești!

Marți, 31 august 2021, RAJA Constanța va executa operațiuni periodice de întreținere a rezervorului de înmagazinare apă potabilă din orașul Căzănești. Pentru realizarea acestor lucrări, se va întrerupe ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 15:20
(1417 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Înjunghiați în plină stradă

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că doi tineri ar fi fost înjunghiați pe stradă de alți doi bărbați. Incidentul s-a petrecut în seara ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 14:00
(4126 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10912, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

29 August 2021, 17:05
(1941 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10909, fiind înregistrate 1 nou caz față de ziua ...[citește_toată_știrea]

28 August 2021, 16:37
(3324 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident rutier provocat de un șofer băut

Slobozia: Accident rutier provocat de un șofer băut

În seara zilei de vineri, 27 august a.c., în municipiul Slobozia s-a produs un accident de circulație în care au fost implicate 5 autoturisme, soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

28 August 2021, 01:30
(5714 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...