Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Vila primarului din Gura Ialomiței, construită ilegal pe un sit arheologic

Vila primarului din Gura Ialomiței, construită ilegal pe un sit arheologic

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița fac cercetări in rem cu privire la construcția ilegală a unei vile, pe un sit arheologic din zona localității Gura Ialomiței, satul Luciu. Din primele informații, casa a fost ridicată de primarul localității, Cristinel Lambru. Contactat telefonic, acesta precizează faptul că «imobilul este al soției, nu am știut că acolo este un sit arheologic!».

O anchetă în lucru
Descoperirea a fost făcută în urma unei deplasări în teren a reprezentanților Direcției Județene pentru Cultură, Culte și Patrimoniu Cultural Național Ialomița... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2016, 18:35 (32127 vizualizări - 57 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Chemgas concediază 450 de angajați

Slobozia: Chemgas concediază 450 de angajați

Chemgas Holding Corporation a anunțat autoritățile că intenționează să concedieze 450 de angajați. Decizia este una surprinzătoare, în condițiile în care firma se află în procedură de revizuire a autorizației integrate de mediu. Perioada încetării contractelor individuale de muncă este 10-22 martie 2016.

Încă o rundă de concedieri Chemgas Holding Corporation are în acest moment un număr de 542 de salariați. Potrivit unei adrese înaintate Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița în 9 februarie 2016, firma își anunță intenția de a concedia un număr de 450 de angajați... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2016, 16:15 (6585 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Percheziții la polițiști suspectați de corupție

Ialomița: Percheziții la polițiști suspectați de corupție

UPDATE 5 polițiști, reținuți pentru 24 de ore!

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, miercuri, 17 februarie 2016, «ca urmare a obținerii autorizărilor legale de la instanța competentă, sînt efectuate percheziții domiciliare în 13 locații situate pe raza județului Ialomița, la sediile a două instituții publice, precum și la locuințele unor persoane fizice». Conform aceluiași comunicat, «în cauză au fost emise mandate de aducere pentru 12 persoane, acestea urmînd a fi conduse la sediul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița în vederea audierii». Rezumînd, perchezițiile vizează activitatea unor polițiști care, în perioada aprilie-noiembrie 2015, ar fi comis fapte ce întrunesc elementele... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2016, 09:20 (82381 vizualizări - 91 comentarii)

ANCHETĂ

EXCLUSIV: Dosar de MALPRAXIS uitat în sertarele Poliției

O mamă cu cinci copii își caută dreptatea

EXCLUSIV: Dosar de MALPRAXIS uitat în sertarele Poliției

În anul de grație 2014, un medic ginecolog al Spitalului Județean de Urgență Slobozia era acuzat de M.S., din Andrășești, de faptul că i-a lăsat copilul să-i moară în pîntece. Femeia a reclamat situația la Poliție, iar în baza plîngerii depuse a fost constituit un dosar penal. De atunci și pînă în prezent, ancheta bate pasul pe loc. Iar situația pare să rămînă neschimbată, pentru că raportul medico-legal, cea mai solidă probă în baza căreia a fost construit cazul, abundă de sincope. Documentul conține o serie de contradicții în ceea ce privește sexul copilului care a murit din cauza medicului ginecolog. În unele pasaje, specialiștii explică faptul că fătul decedat avea organe sexuale bărbătești... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 20:05 (12756 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trafic cu țigări netimbrate în Penitenciarul Slobozia

Trafic cu țigări netimbrate în Penitenciarul Slobozia

Nimeni nu ajunge degeaba în pușcărie, se spune. La Penitenciarul Slobozia însă, această afirmație are o altfel de conotație. Un deținut acuză public faptul că în această unitate se face trafic cu țigări netimbrate. Conducerea Penitenciarului neagă evidența și susține că «se efectuează cercetări de către instituțiile competente, urmînd ca după finalizarea acestora să revenim cu o informare».

Acuzații fără precedent
Niciodată să nu crezi un deținut, se spune atunci cînd intri în pușcărie. Petre Buțoi, condamnat a doua oară pentru tentativă de omor, știe asta. Drept pentru care,... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 18:40 (23083 vizualizări - 44 comentarii)

Click aici

SPORT

O mostră de neputință

Handbal, Liga Națională, Corona Brașov-CSM Unirea Slobozia 27-20 (12-9)

O mostră de neputință

Că vom pierde meciul contra Coronei Brașov era de așteptat, chiar în ciuda faptului că echipa lui Bogdan Burcea nu mai sperie pe nimeni. Speram totuși să nu mai vedem erori copilărești în tabăra Unirii. Din păcate, am văzut! Meciul disputat luni, 15 februarie 2016, nu a început rău pentru handbalistele Victorinei Bora. În minutul 8, Slobozia conducea cu 2-1, după un gol spectaculos marcat de Ana Drăguț. Ardelencele echilibrează situația și răstoarnă scorul în favoarea lor. Echilibrul se rupe pentru prima oară, cînd Enescu ratează un 7 metri, iar în replică Brașovul se duce la 6-3. Ținem totuși aproape, profităm de jocul fără nervi al Coronei, dar senzația este că pur și simplu nu avem capacitatea... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 17:10 (4354 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Redeschiderea sălii «cu geometrie variabilă» costă 200 mii de lei

Slobozia: Redeschiderea sălii «cu geometrie variabilă» costă 200 mii de lei

Închisă imediat după inaugurarea de la sfîrșitul lunii octombrie 2015, sala de spectacole «cu geometrie variabilă» a Consiliului Județean mai are nevoie de 200 mii de lei pentru a funcționa legal. Autoritățile estimează că noile investiții vor fi finalizate pînă la sfîrșitul lunii martie.

Uite sala, nu e sala Sala de spectacole «cu geometrie variabilă», investiție în valoare de 8,83 milioane de lei, a fost inaugurată la sfîrșitul lunii octombrie 2015, după 20 de ani de așteptare. Și închisă imediat după aceea. Cauza oficială a suspendării activității a constituit-o lipsa avizului de... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 16:20 (3405 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia

Primim vizita Brăilei

Unirea Slobozia s-a întors din cantonamentul de la Tîrlungeni nu înainte de a mai bifa o confruntare amicală. Astfel, uniriștii au încheiat victorioși și partida cu brașovenii de Liga a III-a, de la AFC Hărman. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-0 pentru Unirea, unicul gol al partidei fiind marcat de Florinel Ibrian, în minutul 50. Unirea a început în formula: Măstăcan-Drăguț, Lazăr, Topor, Bucurică-Macare, Alexe-Ibrian, Teodorescu, Toma-Stanciu. În repriza secundă a fost rulat tot lotul. Astfel, bilanțul amicalelor este unul extrem de îmbucurător: 6 victorii, 2 egaluri și nicio înfrîngere. Prin urmare, week-end-ul liber acordat galben-albaștrilor de Ion Ionescu, după revenirea din cantonament... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 15:35 (4128 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: CHEMGAS vrea autorizație integrată de mediu

Marii poluatori ai Ialomiței funcționează la limita legii (II)

Slobozia: CHEMGAS vrea autorizație integrată de mediu

Chemgas Holding Corporation vrea să redeschidă capacitățile de producție de pe platforma fostului Combinat Chimic. La începutul acestei săptămîni, Comisia de Autorizare Tehnică din cadrul Agenției pentru Protecția Mediului a analizat revizuirea autorizației integrate de mediu care a expirat în luna decembrie 2014. Potrivit informațiilor oficiale, documentația depusă de Chemgas confirmă respectarea planului de acțiuni asumat în anul 2011...

O autorizație rămasă în aer
Zvonurile privind redeschiderea facilităților de producție de pe platforma fostului Combinat Chimic Slobozia prind... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 14:25 (4953 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Duș rece din Capitală

Handbal, Junioare III, CSS Slobozia-CSS 2 București 18-27 (10-17)

Duș rece din Capitală

Cine a ajuns în Sala Sporturilor la pauza meciului dintre junioarele III ale CSS Slobozia și CSS 2 București s-a frecat zdravăn la ochi, după ce a privit tabela. Aceasta arăta un usturător 17-10 pentru bucureștence. Diferență foarte mare, dacă ne gîndim la faptul că echipa pregătită de Marian Simion urmărea la acest joc o victorie care să-i consolideze locul II, înaintea turneelor. Din păcate, în meciul de duminică, 14 februarie 2016, poarta Sloboziei a fost aproape goală și nici atacul n-a fost prea îndrăgostit de goluri. Că o diferență de 7 goluri se poate recupera după pauză au demonstrat-o băieții de la Dinamo, într-un meci disputat la aceeași oră în Cupa EHF. Din păcate, aici discutăm de... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 13:50 (5814 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrele de balneo-fizio-terapie înghit 2 milioane de lei anual

În Ialomița

Centrele de balneo-fizio-terapie înghit 2 milioane de lei anual

De cîțiva ani, oferta centrelor de recuperare medicală din Ialomița a crescut și s-a diversificat. Pe lîngă tratamentul balnear oferit de stațiunea Amara, pacienții pot beneficia acum și de serviciile specializate ale noilor centre private deschise în Slobozia. Valoarea serviciilor decontate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița s-a ridicat, în anul 2015, la 1,72 milioane de lei. Estimările pentru acest an sînt mai mari. «Facem eforturi pentru asigurarea decontării acestor servicii!» a confirmat Mihai Geantă, președintele instituției.

Casa e bun platnic
Asigurarea... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 12:15 (8276 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Scrimă

Două clasări pe podium la Cupa «Muschetarul»

Sîmbătă și duminică, 13 și 14 februarie 2016, localitatea Rîșnov din județul Brașov a găzduit Cupa «Muschetarul», concurs de sabie adresat copiilor și cadeților. CSS Slobozia a participat în competiția masculină a cadeților cu doi dintre cei mai reprezentativi sabreri ai săi: George Dragomir și Răzvan Stănescu. Într-o competiție care a avut la start 21 de sportivi, cei doi slobozeni s-au întîlnit în faza semifinalelor. Victoria i-a revenit lui Dragomir, care l-a întîlnit în finală pe Matei Aniculoesei, sabrer pe care îl învinsese la Campionatul Național. De data aceasta, victoria i-a revenit sportivului legitimat la Steaua. Prin urmare, CSS Slobozia s-a întors de la Rîșnov cu un loc II ocupat... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 11:40 (2949 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Tinel, doctor în «recreare turistică»

Fiecare plagiator are alegătorii pe care îi merită

Tinel, doctor în «recreare turistică»

Vreți, nu vreți, Gheorghe Tinel este alesul nostru, al ialomițenilor. Ne reprezintă în Parlament, ca deputat. Este membru al Comisiei pentru Agricultură, Silvicultură, Industrie Alimentară și Servicii Specifice. Și, în data de 14 decembrie 2011, orele 13,00, sala S2, și-a susținut teza de doctorat în fața unei comisii a Facultății de Silvicultură și Exploatări Forestiere din Brașov. După 4 ani, prin decembrie 2015, cînd Gheorghe Tinel a anunțat că va candida la șefia Consiliului Județean Ialomița, o variantă prescurtată a tezei a fost scoasă de la naftalină și împinsă pe sub ușile redacțiilor publicațiilor locale. Nimeni nu a avut însă curiozitatea să o răsfoiască. Pînă acum!

Teză și antiteză... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 11:15 (11173 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal cu iz penal la Școala Gimnazială Vlădeni

Scandal cu iz penal la Școala Gimnazială Vlădeni

O întîmplare petrecută la Școala Gimnazială Vlădeni încearcă să arunce învățămîntul ialomițean într-un scandal public fără miză. Profesoara de Educație Fizică a școlii a ajuns să fie personajul negativ într-o anchetă a Poliției din Fetești, acuzată fiind de faptul că ar fi sustras ilegal mai multe cornuri împărțite copiilor. Ridicolul situației reiese din faptul că produsele alimentare erau lăsate la voia întîmplării, prin bănci, de către elevi. Mai mult, fix în ziua în care a fost prinsă cu delictul în sacoșă, respectiva profesoară reclama acelorași organe de anchetă faptul că a fost agresată pe stradă. În apărarea profesoarei vin cuvintele colegilor săi de Cancelarie, care o descriu ca pe o... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 09:45 (23722 vizualizări - 53 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vânători ialomițeni, deveniți «pradă» pentru procurori

Vînători ialomițeni, deveniți «pradă» pentru procurori

Organizată în Pădurea Peri din Slobozia, în urmă cu două săptămîni, o partidă de vînătoare s-a terminat cu puști confiscate și declarații date la Poliție. Astfel, polițiștii și procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia fac cercetări, in rem, într-un dosar penal care are drept obiect activități vînătorești desfășurate pe lîngă lege. Se pare că vînătorii ar fi pătruns pe un teren intravilan, fără ca aceștia să aibă acordul de drept al proprietarului respectivei suprafețe. În replică la aceste acuzații, Nicolae Roșca, cel în proprietatea căruia se află terenul, precizează că a făcut toate demersurile legale pentru ca partida să se desfășoare în condiții depline de legalitate... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2016, 18:35 (11447 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în așteptare

Ambițioasele planuri de modernizare a Unității Primiri Urgențe și Policlinicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au intrat într-un con de umbră. Toate acestea întrucît firma care a realizat proiectele a trecut în documentația necesară obținerii finanțării date care nu concordă cu realitatea. Iar acest aspect întîrzie procedura privind atribuirea lucrărilor. Oficialii Consiliului Județean Ialomița susțin că situația este sub control și că demersurile privind modernizarea celor două obiective vor avea finalitate. În caz contrar ar fi pentru a doua oară cînd instituția ratează reabilitarea spitalului pe care-l administrează.

Un proiect scandalos... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2016, 15:20 (5632 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Accident de vânătoare în Pădurea Groasa

Partidă organizată de prințul Sturdza

Ialomița: Accident de vînătoare în Pădurea Groasa

Figură emblematică a României, prințul Dimitrie Sturdza ar fi implicat într-o anchetă penală instrumentată de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Prințul Sturdza ar fi organizat o partidă de vînătoare pe Fondul Vînătoresc 33 Groasa, administrat de Ocolul Silvic Urziceni. În timpul respectivei partide, unul dintre gonacii angajați să trimită sălbăticiunile din pădure mai aproape de țintele vînătorilor a fost împușcat. Victima a fost transportată de urgență la spital, însă din fericire, rănile care i-au fost provocate nu i-au pus viața în pericol. În cele din urmă, cazul s-a concretizat într-o anchetă în toată regula. Începută inițial la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Urziceni... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 20:05 (7867 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Colegiul Medicilor Ialomița are președinte interimar

Colegiul Medicilor Ialomița are președinte interimar

După 4 ani petrecuți în fruntea Colegiului Medicilor Ialomița, doctorul Vasile Olaru a fost demis din funcție. Decizia a fost adoptată în cadrul unei ședințe extraordinare, desfășurată în urmă cu o săptămînă. Noul șef al entității este Mihai Lungu, președintele Asociației Medicilor de Familie Ialomița. Acesta a fost ales interimar, pînă la jumătatea lunii viitoare, cînd Colegiul Medicilor Ialomița va organiza noi alegeri pentru funcția de președinte.

E vremea schimbărilor
În urmă cu o săptămînă, ziarul Independent scria despre... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 18:35 (5804 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

Porți date de perete la PSD Ialomița

DILETANȚII «MAI BINELUI PUBLIC»

A început campania electorală. În fiecare luni după amiaza, PSD Ialomița organizează «Ziua Porților Deschise», în care dezbate programul județean de dezvoltare durabilă a județului pentru următorii 10 ani. Întîlnirea de debut am ratat-o. Dar la a doua am fost prezenți...

Partidul e-n toate
Sala sediului e aproape goală. Și roșie de-ți sîngerează ochii. Comunicatul remis redacției spune că sînt așteptați «toți cei care doresc binele acestui județ». Sub harta județului organizatorii au înșirat scaune. În centru stă «locomotiva» partidului, Victor Moraru. De-a dreapta și de-a stînga... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 17:05 (8572 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Scandal de început de an la AVPS Ialomița

Scandal de început de an la AVPS Ialomița

Disputele din cadrul Asociației Vînătorilor și Pescarilor Ialomița nu mai contenesc. În această ediție vă prezentăm un nou episod al scandalului fără sfîrșit iscat în rîndurile vînătorilor ialomițeni.

Lupta de orgolii continuă
În urmă cu o săptămînă, în cadrul Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița a izbucnit un nou scandal. De data aceasta, miza disputei o reprezintă o serie de propuneri aduse de consilierii Asociației, ce vizau modificarea statutului de funcționare. Respectivele propuneri trebuiau avizate în cadrul Adunării Generale a AVPS Ialomița, organul suprem... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 15:40 (7159 vizualizări - 6 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
250 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Sinești: TIR în flăcări, trafic blocat

Sinești: TIR în flăcări, trafic blocat

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră (11.20) traficul rutier este întrerupt pe DN2 București-Urziceni, în zona popasului de la Sinești, din cauza unui autotren care ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2011, 11:29
(9409 vizualizări - 1 comentariu)


«Flori pe cununa de spini», la Sfîntu Gheorghe

Primăria comunei Sfîntu Gheorghe, Centrul Socio-Cultural și Parohia din localitate organizeză Festivalul concurs pentru elevi «Flori pe cununa de spini». Evenimentul se va petrece sîmbătă, 30 aprilie și ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 16:44
(9162 vizualizări - 4 comentarii)


Fetești: Raja Constanța, păgubită de hoți

Raja Constanța-sucursala Fetești a căzut victimă hoților. Infractorii au fost prinși, iar Raja urmează să stabilească valoarea prejudiciului cauzat. Marți, 26 aprilie, jandarmii din Fetești, aflați în patrulare ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 14:09
(10855 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Surprins în trafic cu țigări de contrabandă

Polițiștii au oprit în trafic miercuri, 27 aprilie a.c., în jurul orei 17.30, în Slobozia, un autoturism condus de un bărbat în vîrstă de 46 ani, din localitate, pentru un control de rutină. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 14:02
(7646 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Inconștient! Tînăr de 19 ani, fără permis și beat la volan!

Polițiștii au identificat un tînăr în vîrstă de 19 ani, din Săveni, care deși nu avea permis de conducere și băuse, s-a urcat la volanul unui autoturism. Așadar, agenții Postului de Poliție Săveni au oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 13:49
(9781 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Din nou înșelăciune la mobil!

Poliția Slobozia a fost sesizată miercuri, 27 aprilie a.c., de către o persoană în vîrstă de 42 ani, din localitate, care a fost victima unei înșelăciuni. Persoana în cauză a declarat polițiștilor faptul ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 13:35
(7616 vizualizări - 1 comentariu)


Drăgoești: Patru copii au furat fier vechi dintr-o curte

Polițiștii cercetează pentru furt calificat patru minori, cu vîrste cuprinse între 8 și 16 ani, din comuna Drăgoești. Astfel, miercuri, 27 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată de un bărbat, de 44 ani, ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 13:31
(8079 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Drăgoești furt


Anunț angajare

Anunț angajare

Hotel Restaurant Select angajează
• ospătari
• bucătari
• lucrători în bucătărie
(experiența constituie avantaj)

Se oferă pachet salarial atractiv. ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 12:53
(7757 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Moaștele Sfîntului Grigore Teologul, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi»

În perioada 28 aprilie-3 mai, în curtea Mînăstirii din Slobozia vor poposi Moaștele Sfîntului Grigore Teologul. În cadrul unui ceremonial religios patronat de Episcopia Sloboziei și Călărașilor, Moaștele ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 12:50
(7220 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A rămas fără 4400 lei după ce fost înșelată prin SMS

O tînără de 21 ani din Țăndărei a căzut victima unei înșelăciuni prin telefon. Aceasta a alarmat polițiștii din localitate, povestind cum a rămas fără suma de 4400 lei. Scenariul înșelăciunii a fost pus ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 10:46
(7893 vizualizări - 1 comentariu)


Norme legale pentru zilieri

Reprezentanții Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița informează asupra apariției în data de 20 aprilie 2011 a unor norme legale ce reglementează raportul dintre persoane care desfășoară activități ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 09:17
(6163 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tîlhărit în plină stradă

Un tînăr de 23 ani din Țăndărei a fost tîlhărit în timp ce se plimba pe o stradă din localitate. Bărbatul a fost agresat și deposedat de telefonul mpbil de doi tineri, în vîrstă de 16 ani, în seara zilei ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 07:12
(5964 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: I-a dat foc la mașină

Urziceni: I-a dat foc la mașină

Autoturismul unui cetățean din Urziceni a fost incendiat de către o persoană rămasă neidentificată. Evenimentul a fost anunțat prin serviciul 112 în dimineața zilei de luni, 25 aprilie. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:49
(9221 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Tînără de 20 ani, prinsă șofînd prin Amara fără a avea carnet. Mașina i-a dat-o chiar prietenul său!

Marți, 26 aprilie a.c., polițiștii au depistat pe strada Decebal, din Amara, o tînără în vîrstă de 20 ani, din localitate, care conducea un autoturism fără a avea permis de conducere. Autoturismul i-a fost ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:27
(6954 vizualizări - 1 comentariu)


Făcăeni: Braconaj piscicol în flagrant

Polițiștii au depistat, marți, 26 aprilie a.c., în flagrant pe raza comunei Făcăeni, în zona km 16 al brațului Borcea, doi tineri localnici, în vîrstă de 17 și 30 ani, care pescuiau utilizînd o barcă tip ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:24
(8558 vizualizări - 2 comentarii)


Mircea cel Bătrân: La 92 ani, s-a aruncat în fântână

Mircea cel Bătrîn: La 92 ani, s-a aruncat în fîntînă

Pompierii militari de la Detașamentul Slobozia au fost solicitați să intervină miercuri, 27 aprilie a.c., în jurul orei 11.20, pentru scoaterea dintr-o fîntînă a trupului neînsuflețit al unei femei în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:11
(9433 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 81 locuri de muncă vacante. Se caută 30 de paznici!

Potrivit AJOFM Ialomița, la nivelul județului sînt vacante 81 locuri de muncă. Astfel, 4 dintre acestea sînt pentru absolvenți de studii superioare, 21 pentru cei cu studii medii, 54 pentru muncitori calificați ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:10
(4213 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Termen limită pentru depunerea cererii de subvenție la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește că termenul limită de depunere a cererii pentru ajutorul de stat prin rambursare a diferenței de acciză pentru motorina utilizată în agricultură ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:09
(11718 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Chiriașul hoț

Un tînăr de 25 ani, chiriaș timp de trei luni al unei familii din Slobozia, a sustras din casa gazdelor bani și bijuterii în valoare de 20 mii lei. Tînărul a profitat de bunăvoința unei familii la care ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:08
(6362 vizualizări - 0 comentarii)


Murgeanca: Bătrînă de 95 ani, moartă în incendiu

O bătrînă din satul Murgeanca și-a pierdut viața după ce locuința acesteia a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs sîmbătă, 23 aprilie a.c., în jurul prînzului. Cel mai probabil, focul a pornit ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:07
(6995 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Grajd incendiat

Un alt incendiu s-a produs în municipiul Urziceni, în duminica Paștelui. Un grajd care adăpostea 5 animale a fost cuprins de flăcări la orele amiezii. Pompierii au intervenit cu două autospeciale de lucru ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:06
(6200 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: I-a dat cu pietre în mașină

Duminică, 24 aprilie a.c., în jurul orei 19.30, un echipaj mobil din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița a fost sesizat prin 112 că în pădurea «Peri», de la marginea Sloboziei, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:05
(7792 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia avariere


Hristos a Înviat!

Hristos a Înviat!

Redacția Independent vă urează Paște Fericit! ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2011, 00:01
(8391 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Școala începe miercuri, 27 aprilie 2011

Vacanța de Paște pentru elevi s-a prelungit cu o zi. Conform unui comunicat de presă al Inspectoratului Școlar Ialomița, elevii sînt anunțați că, potrivit deciziei Miniterului Educației, ultima zi de vacanță ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2011, 11:54
(5371 vizualizări - 3 comentarii)


Dridu: Șofer pe cisternă, depistat că vindea motorină «la negru»

Polițiștii cercetează un bucureștean după ce a fost depistat vînzînd motorină «la negru». Astfel, joi, 21 aprilie, pe raza comunei Dridu, polițiștii au depistat un bărbat, de 47 ani, care transporta motorină ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2011, 10:30
(9002 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu motorină


Slobozia: L-au prins în timp ce încerca să vîndă fier vechi fără documente

Agenți din cadrul Poliției Slobozia au verificat joi, 21 aprilie a.c., legalitatea operațiunilor desfășurate de o societate de colectare deșeuri feroase de pe raza municipiului. La această locație, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2011, 10:25
(9280 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive

Polițiștii au acționat joi, 21 aprilie a.c., în intervalul orar 12.00-20.00, pe raza județului Ialomița, în zona municipiului Urziceni și a orașului Țăndărei pe linia creșterii gradului de siguranță rutieră ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2011, 10:23
(7062 vizualizări - 0 comentarii)


Accident de muncă la Alcoprod Urziceni

În această dimineață, un bărbat a decedat în timp ce se afla la locul de muncă. Accidentul de muncă s-a petrecut în curtea unei firme din Urziceni, bărbatul fiind angajat al Alcoprod.
Vineri, 22 aprilie ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2011, 10:08
(15259 vizualizări - 9 comentarii)


Hyundai, prezență de top la Salonul Auto de la Shanghai

Hyundai, prezență de top la Salonul Auto de la Shanghai

Hyundai a captat atenția la nivel mondial prin prezența la Salonul Auto de la Shanghai, noua generație de limuzine Hyundai Azera/Grandeur atrăgînd foarte mulți dintre vizitatorii Salonului. Automobilul ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2011, 14:12
(6169 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hyundai real test


Ciulnița: Tânăr de 19 ani, cercetat de polițiști pentru că a tăiat cauciucurile unei mașini

Ciulnița: Tînăr de 19 ani, cercetat de polițiști pentru că a tăiat cauciucurile unei mașini

Polițiștii cercetează un tînăr, în vîrstă de 19 ani, din localitatea Poiana, pentru săvîrșirea infracțiunii de distrugere.
Un bărbat de 61 ani, din Ciulnița, a sesizat Poliția, miercuri, 20 aprilie a ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2011, 13:18
(6979 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița cauciuc


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...