Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița a primit iluzii guvernamentale prin PNDL

În 2015

Ialomița a primit iluzii guvernamentale prin PNDL

Administrația locală din Ialomița a așteptat și anul trecut banii promiși de Guvernul României pentru derularea proiectelor de utilitate publică. Fondurile ar fi trebuit să vină prin intermediul Programului Național de Dezvoltare Locală, inițiat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice. Din cei peste 136 milioane de lei promiși primăriilor din județ, au fost distribuiți puțin peste 32 milioane de lei.

Guvernul amăgește administrația din Ialomița
Programul Național de Dezvoltare Locală a fost creat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2016, 20:35 (8068 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

PNL nu are candidat pentru Slobozia

În 2016, ca în ultimii 25 de ani

PNL nu are candidat pentru Slobozia

La sfîrșitul săptămînii precedente, deputatul Gheorghe Tinel, copreședintele PNL Ialomița, a anunțat că are o listă de 38 de candidați pentru primăriile ialomițene. Candidatul pentru Slobozia nu figurează pe această listă. Surse din interiorul Organizației confirmă faptul că cel mai bine plasat în sodajul intern comandat de PNL Ialomița este consilierul local Gabriel Ioniță.

Tinel bate polica-n pive
Vineri, 15 ianuarie 2016, la noul sediu al PNL Ialomița, deputatul Gheorghe Tinel a susținut prima conferință de presă a începutului de an. Singura informație utilă furnizată de către... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2016, 18:15 (19637 vizualizări - 50 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă internă la spitalele din Urziceni și Slobozia

CJAS Ialomița dă startul controalelor

Anchetă internă la spitalele din Urziceni și Slobozia

Sănătatea ialomițeană începe anul cu o serie de verificări. Oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița anunță demararea mai multor controale la Spitalul Municipal Urziceni și Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Toate acestea după ce aparținătorii unei bolnave, în vîrstă de 76 de ani, au reclamat comportamentul medicilor celor două spitale față de pacientă.  Concret, oamenii precizează faptul că bătrînei i-a fost refuzat transferul de la Urziceni la Slobozia.

Pacientă pasată între spitale
Incidentul care a declanșat controalele la cele două spitale din ... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2016, 16:55 (8969 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

S-a filmat în timp ce făcea sex cu iubita minoră

Anchetă DIICOT la Grindu

S-a filmat în timp ce făcea sex cu iubita minoră

Scandal sexual în comuna ialomițeană Grindu. Procurorii DIICOT au pus 3 capete de acuzare pe numele unui tînăr, în vîrstă de 22 de ani, din localitate. În urmă cu o săptămînă, acesta a fost arestat pentru pornografie infantilă, act sexual cu minori și trafic de minori, după ce a batjocorit o fată de 14 ani. Ca să scape de acuzații acesta a promis că o ia de nevastă.

O iubire imposibilă Din actele de urmărire penală reiese faptul că între minora de 14 ani și tînărul care i-a distrus viitorul s-ar fi înfiripat o relație de dragoste. Fata provenea dintr-o familie modestă și a renunțat... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2016, 15:10 (9731 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Neacșu Vodă, vătaf peste campania de alegeri a PSD în România

Neacșu Vodă, vătaf peste campania de alegeri a PSD în România

În vreme ce Ialomița politică se dă de-a berbeleacul ca să găsească un candidat viabil pentru Slobozia la alegerile locale din 2016, deputatul Marian Neacșu a fost înaintat în grad. Începînd cu această săptămînă, acesta este coordonatorul campaniei PSD în România. Anunțul a fost făcut sîmbătă, 16 ianuarie 2016, la Piatra Neamț, de către președintele PSD Liviu Dragnea și confirmă oficial scenariul potrivit căruia deputatul ialomițean nu mai este interesat de rezultatul alegerilor locale din Ialomița.

Ura și la gara PSD
Sîmbătă, 16 ianuarie, tocmai la Piatra Neamț, PSD s-a întrunit... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2016, 19:05 (18621 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cartierul sinistraților

Slobozia anului 2016

Cartierul sinistraților

La sfîrșitul săptămînii precedente, proprietarii de case din Cartierul Gării Noi au ieșit în stradă. Ei au cerut autorităților locale să urgenteze lucrările de sistematizare a zonei, în condițiile în care de 6 ani trăiesc fără curent electric și sistem de canalizare. Iritate de prezența jurnaliștilor și a reprezentanților Opoziției, autoritățile locale au refuzat să se prezinte la întîlnirea programată.

Cartierul abandonat de autorități
În 2008, la debutul celui de-al doilea mandat al ex-primarului Gabi Ionașcu, autoritățile locale promiteau extinderea orașului în nu mai puțin... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2016, 15:55 (13374 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«S-a realizat un proiect care nu reprezintă o necesitate, care nu are o utilitate publică!»

Liviu Mușat, directorul ADR Sud Muntenia, despre «groapa lui Stoica»

«S-a realizat un proiect care nu reprezintă o necesitate, care nu are o utilitate publică!»

«Groapa lui Stoica» nu este singură. În regiune, potrivit directorului ADR Sud Muntenia, Liviu Mușat, peste 70 de proiecte înregistrează întîrzieri care le-au înscris pe lista proiectelor cu grad de risc ridicat. Investiția de la Slobozia, «Reabilitare funcțională a Pieței Revoluției-Slobozia» se dovedește a fi însă cel mai păgubos proiect  dintre toate. Deși prea tîrziu pentru ca ceva să mai poată fi îndreptat, Liviu Mușat atrage atenția, pentru prima dată în spațiul public, asupra greșelilor care s-au comis și, mai ales, asupra celor care s-au făcut vinovați de-a lungul anilor care s-au scurs de la aprobarea acestui proiect cu majoritate de voturi, într-o ședință a Consiliului Local Slobozia... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 21:10 (17013 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Scandalul «Autogara lui Pericli» cutremură Primăria Slobozia

Scandalul «Autogara lui Pericli» cutremură Primăria Slobozia

Autogara lui Nicu Pericli de la intrarea în Slobozia se află în atenția Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Potrivit anchetatorilor, atît constructorul, cît și autoritățile locale, trebuie să explice cum a fost posibil să dispară din evidențele Primăriei Slobozia o autorizație de construcție emisă în anul 2014. Din păcate însă, aceasta nu este singura problemă. Potrivit informațiilor furnizate de către autoritățile locale, autogara, dar și stația de benzină Art Oil, ridicată în imediata vecinătate, nu apar în Planul Urbanistic de Detaliu, document obligatoriu conform legislației în vigoare. La sfîrșitul anului 2015, de frica anchetatorilor, Serviciul Urbanism din cadrul Primăriei a controlat... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 19:10 (11715 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Cristina Irimescu, o stângace de mare perspectivă

Privire spre viitorul handbalului slobozean

Cristina Irimescu, o stîngace de mare perspectivă

Nu este prima și nici ultima oară cînd spunem că handbalul juvenil slobozean dospește o generație care mustește de talent. Junioarele 3 ale CSS Slobozia (născute 2001-2002) au șansa de a urca pe podiumul campionatului național, dar și pe aceea mult mai importantă de a ajunge handbaliste în adevăratul sens al cuvîntului. Tocmai de aceea vi le vom prezenta pe aceste fete într-o suită de materiale care debutează în această săptămînă. Eroina de astăzi era văzută de profesorul Marian Simion drept «mare speranță» încă de acum 2-3 ani. Pe 14 martie va împlini 15 ani, însă de pe acum este una dintre cele mai talentate handbaliste și una dintre cele mai redutabile mîini stîngi ale generației din care face... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 17:45 (5079 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Palatul Copiilor Slobozia, transformat în «fabrică de bani»

Palatul Copiilor Slobozia, transformat în «fabrică de bani»

Situație fără precedent la Palatul Copiilor din Slobozia. În urma unor verificări amănunțite, oficialii Inspectoratului Școlar Județean au descoperit faptul că instituția a închiriat în mod ilegal mai multe spații conexe acestuia. Demersul a fost considerat fără temei legal, întrucît pentru niciunul dintre contracte nu a fost solicitat avizul Ministerului Educației. Situația a fost reclamată și la Parchet, procurorii urmînd să facă investigații în acest caz.

Mozaicul care a tulburat apele
Scandalul public în care a fost implicat Palatul Copiilor Slobozia a apărut după ce una dintre... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 16:15 (7973 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Pregătire printre nămeți

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Pregătire printre nămeți

Fotbaliștii antrenați de Ion Ionescu resimt din plin capriciile iernii. Aceștia au luat startul pregătirilor pe 14 ianuarie 2016 și, întrucît, terenul de pe «1 Mai» mustea de apă, primul antrenament l-au efectuat pe «Abatorul». 27 de fotbaliști efectuează pregătirea de iarnă sub comanda lui Ion Ionescu. Accentul s-a pus în aceste zile pe pregătirea fizică, făcută în sală sau în aer liber, Slobozia fiind darnică în locații care s-o deservească pe ultima. Mult dorita minge va reveni în programul de pregătire la finele acestei săptămîni cînd, dacă condițiile meteorologice o vor permite, Unirea va disputa două meciuri-școală cu divizionarele județene Andrias Andrășești și Unirea Ion Roată. Pe 27 ianuarie... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 14:45 (3479 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Aparatul RMN al Spitalului Județean Slobozia, funcțional în primăvara lui 2016

Aparatul RMN al Spitalului Județean Slobozia, funcțional în primăvara lui 2016

După îndelungi așteptări, Spitalul Județean de Urgență Slobozia are, în sfîrșit, RMN. Achiziționat cu plata în avans, aparatul a fost adus la sediul unității medicale în apropierea Sărbătorilor de Iarnă. El va putea fi pus în funcțiune abia la primăvară, întrucît are nevoie de teste de calitate și de o serie de avize și autorizații.

RMN nefuncțional
Toți șefii din ultimii 3 ani ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia și-au dorit să doteze unitatea medicală cu un aparat RMN. Demersul a fost posibil abia sub conducerea Violetei Șapira, care a reușit să convingă atît Consiliul... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 13:25 (10529 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, Rapid București-CSM Unirea Slobozia 30-24 (15-12)

Eșec rușinos

Criză gravă de formă la startul returului pentru handbalistele de la Unirea Slobozia. Acestea au bifat sîmbătă, 16 ianuarie 2016, probabil cel mai rușinos rezultat de la accederea în Liga Națională. Rapidul veteranului Vasile Mărgulescu primea Slobozia din postura ultimei clasate. Pînă la ora jocului cu Slobozia, alb-vișiniii reușiseră doar o victorie cu Universitatea Cluj și, resemnate cu spectrul retrogradării, era greu de crezut că vor face față elevelor Victorinei Bora. Pe de altă parte, Slobozia se deplasa la București după meciul cu Sebeșul, în care victoria fusese obținută printr-o prestație la nivel extrem de scăzut și printr-un noroc cît roata carului. Ei bine, evoluția haotică în atac... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 11:55 (5356 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița, protejate de lege împotriva incendiilor

Școlile din Ialomița, protejate de lege împotriva incendiilor

Un raport dat publicității de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița arată că o mare parte dintre clădirile ce au ca destinație desfășurarea activităților de învățămînt nu au nevoie de avize împotriva incendiilor. Mai exact este vorba despre 239 de spații, dintr-un total de 346, pentru care legea nu prevede existența unor astfel de documente.

Situație specială La începutul lunii decembrie a anului trecut, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița făcea public un prim raport al controalelor desfășurate în urma tragediei de la Clubul Colectiv din... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 10:05 (5329 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Măsuri pentru transportul pacienților care au nevoie de dializă

Cod Galben de viscol și ninsori

Ialomița: Măsuri pentru transportul pacienților care au nevoie de dializă

UPDATE: 19 școli din Ialomița rămîn ÎNCHISE și marți, 19 ianuarie 2016

Ialomița nu scapă de vremea rea nici luni, 18 ianuarie 2016. În această zi meteorologii au emis o avertizare Cod Galben, ce va fi valabilă pînă la orele 18,00. Oficialii din cadrul Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița au luat măsuri suplimentare pentru a-i aduce la Slobozia pe pacienții care au nevoie de dializă. Peste 40 de persoane din tot județul vor fi transportate la centrul privat de dializă din oraș. De asemenea, au fost deschise circulației doar 4 drumuri naționale și unul județean.   

Ambulanța pentru victime multiple, pusă în mișcare
... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2016, 13:05 (8553 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cod Portocaliu de viscol și ninsori

Ialomița: TOATE drumurile naționale și județene, ÎNCHISE!

UPDATE Luni, 18 ianuarie 2016, școlile sînt ÎNCHISE în Ialomița

Duminică, 17 ianuarie 2016, orele 6,45, Centrul INFOTRAFIC al Poliției Române informează că, din cauza condițiilor meteorologice nefavorabile, circulația rutieră este întreruptă pe Autostrada Soarelui, pe sectorul cuprins între București și Drajna.
De asemenea, NU se circulă pe mai multe drumuri naționale:
-în județul Buzău: DN2 Buzău-Urziceni, DN2C Costești-Slobozia, DN2B Buzău-Brăila (Șoseaua Spătarului), DN22 Rîmnicu Sărat-limita cu jud. Brăila;
-în județul Giurgiu: DN5B Giurgiu-Ghimpați;
-în județul Vrancea: DN23B Măicănești-Ciorăști, DN2N Bogza-Dumbrăveni.
Din cauza căderilor de pietre, traficul este întrerupt pe DN57 Cozla-Șvinița, în județul... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2016, 09:20 (17870 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița deszăpezește cu bani mărunți

Iarna asta e ca vara

Ialomița deszăpezește cu bani mărunți

Cine are sau închiriază un buldoexcavator se poate lansa iarna aceasta în afaceri. Potrivit unui raport făcut public de către Instituția Prefectului Ialomița, mai bine de jumătate dintre administrațiile locale din județ au încheiat contracte de deszăpezire cu firme private. Valoarea per oră a serviciilor prestate variază între 100 și 250 de lei, în funcție de situație și interese. Noroc că iarna a fost îngăduitoare pînă acum cu noi toți!

Unde se duc banii publici, cînd se duc Ca urmare a eliminării de pe piață a Drumuri și Poduri SA, locul lăsat liber a fost ocupat rapid și metodic... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2016, 19:10 (5825 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Buget de 42 milioane de lei pentru spitale, farmacii și medici de familie

Prețul Sănătății ialomițene pe primul trimestru din 2016

Buget de 42 milioane de lei pentru spitale, farmacii și medici de familie

Reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița au făcut publică lista fondurilor destinate furnizorilor de servicii medicale din județ. În primul trimestru al anului 2016, spitalele, farmaciile și medicii de familie vor primi 42 milioane de lei. Cele mai multe fonduri vor fi repartizate celor 4 spitale din județ. Banii sînt acordați în baza unor acte adiționale, pînă cînd vor fi semnate noile contracte-cadru privind bugetarea sistemului medical.

Vin bani pentru Sănătate Oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița precizează că actele adiționale privind... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2016, 17:50 (5719 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

ISU Ialomița: Colonelul Adrian Popa, vizat de un posibil conflict de interese?

ISU Ialomița: Colonelul Adrian Popa, vizat de un posibil conflict de interese?

Printr-o scrisoare anonimă, redacția Independent a fost notificată cu privire la un posibil conflict de interese al colonelului Adrian Popa, șeful Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița. Concret, în documentul transmis către redacția noastră se precizează că acesta ar deține fără drept funcția de președinte de onoare al Asociației Internaționale a Polițiștilor (IPA)-Regiunea 2 Ialomița. În fața tuturor acestor acuzații, colonelul Adrian Popa pledează «nevinovat!»...

«Este o funcție fără responsabilitate!»... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2016, 15:05 (7781 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Condamnări cu executare în cele mai controversate dosare din Ialomița

Sentințele sfîrșitului de an 2015

Condamnări cu executare în cele mai controversate dosare din Ialomița

În ultima lună a anului 2015, magistrații instanțelor din Ialomița au soluționat pe fond cîteva cauze cu un imens impact asupra opiniei publice. Astfel, magistrații Tribunalului Ialomița și cei ai Judecătoriei Slobozia au aplicat pedepse cu executare în dosare precum cel al profesorilor care au fraudat Bacalaureatul în 2012, al lui Alexandru Stoica, primarul Sloboziei sau cel în care peste 50 de angajați ai Petrom au fost acuzați de furt din conductele de petrol ale companiei. Sentințele nu sînt însă definitive, iar o parte dintre acuzați le-au atacat deja cu apel la Curtea de Apel București. Totul depinde acum de celeritatea cu care vor judeca aceste cauze magistrații din București.

... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2016, 19:35 (11780 vizualizări - 15 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
294 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Valea Ciorii: La 17 ani a violat o bătrînă de 78!

Polițiștii au reținut luni, 29 iulie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore un minor în vîrstă de 17 ani pentru comiterea infracțiunii de viol. Duminică, 28 iulie a.c., Poliția a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 14:59
(9435 vizualizări - 12 comentarii)

Taguri: Valea Ciorii viol


Fierbinții de Sus: Incendiu după ce a verificat butelia cu un chibrit

Luni, 29 iulie a.c., în jurul orei 21,50, locuința unui cetățean din localitatea Fierbinții de Sus a fost cuprinsă de flăcări, după ce proprietarul, o femeie în vîrstă de 67 de ani, a verificat etanșeitatea ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 13:48
(9254 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: A adormit la volan. Doi morți și doi răniți!

Luni, 29 iulie a.c., în jurul orei 13,15, în timp ce un bărbat, în vîrstă 56 de ani, din județul Brașov, conducea un autoturism pe DN2A, din direcția Slobozia către Urziceni, în afara localității Balaciu ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 10:43
(6984 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


APIA Ialomița: Vizarea carnetelor de rentă viageră

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, pentru a intra în posesia rentei viagere cuvenite pentru anul 2012, rentierii trebuie să se prezinte la centrele ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 08:42
(8094 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Cinci persoane, trimise în judecată pentru trafic de minori

Cinci persoane au fost trimise în judecată de oamenii legii pentru trafic de minori. Suspecții au recrutat, transportat și găzduit o minoră, fugită de la domiciliu, profitînd de starea ei de vulnerabilitate ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2013, 18:54
(9874 vizualizări - 0 comentarii)


Tragedia de la Fetești se mută în instanță. Rudele muncitorilor prinși sub malul de pămînt se pregătesc de procese!

Scandalul public iscat o dată cu accidentul de muncă petrecut la Fetești, în urmă cu o săptămînă, ia amploare. Rudele muncitorilor acoperiți de malul de pămînt al șanțului pe care-l săpau se pregătesc de ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2013, 09:01
(9746 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copil de 8 ani, accidentat de o mașină

Un copil de 8 ani a fost la un pas de moarte, după ce a fost lovit de o mașină. Vina pentru producerea accidentului îi aparține minorului care a traversat strada prin loc nepermis. Cel care a provocat accidentul ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 16:15
(7450 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Înșelată prin metoda «accidentul»

O bătrînă de 81 de ani a rămas fără suma de 1000 de euro, după ce un escroc a înșelat-o la telefon. Femeii i s-a comunicat că nepotul său a rănit într-un accident rutier o persoană și că trebuie să trimită ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 11:14
(8932 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: Fată de 15 ani, înecată în Ialomița

Tragedie în comuna ialomițeană Manasia. O adolescentă de 15 ani a pierit înghițită de apele rîului Ialomița. Tînăra plecase la scăldat, dar nu s-a mai întors acasă. A intrat în apă, a înotat de cîteva ori ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 09:14
(9251 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Manasia înecată


Tragedie pe litoralul Mării Negre. Doi frați din Slobozia, înecați!

Doi frați din Slobozia au murit în dimineața zilei de duminică, 21 iulie a.c., în stațiunea Olimp, de pe litoralul românesc al Mării Negre. Deși marea era extrem de agitată, cei doi au intrat în apă și ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2013, 12:33
(9551 vizualizări - 11 comentarii)


anunț angajare

SC Eurobike Universal SRL
angajează urgent
-vopsitori
cu calificare și experiență
(de preferat vopsitorie în cîmp electromagnetic)
pentru Fabrica de Biciclete
din com. Movilița,
sat Movilița, jud. Ialomița
-muncitori necalificați
pentru Fabrica de Biciclete din
com. Movilița, sat Movilița, jud. Ialomița
Telefon de contact 0725/558.577
departament Resurse Umane

17 Iulie 2013, 13:27


IPJ Ialomița: Filtre ale Poliției

În cursul zilei de sîmbătă, 13 iulie a.c., peste 140 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru prevenirea evenimentelor rutiere și a faptelor ce pot tulbura ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2013, 09:17
(8395 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen pentru cererile de plată la crescătorii de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița reamintește potențialilor beneficiari că 15 iulie 2013 este ultima zi în care pot depune cererile de plată aferente anului 2 ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2013, 08:16
(13909 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eliminată de la Bacalaureat pentru că a încercat să copieze

Ultima probă a Bacalaureatului s-a încheiat prost pentru o elevă din Fetești. Tînăra a fost eliminată din sala de examen pentru că a fost prinsă în timp ce copia. Ea susținea ultima probă a examenului de ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 16:36
(10176 vizualizări - 0 comentarii)


Feteșteanca dispărută și-a anunțat moartea prin SMS! A fost găsită înecată la Stelnica...

La începutul acestei săptămîni, polițiștii ialomițeni informau cu privire la dispariția de la domiciliu a unei tinere de 34 de ani, din Fetești. Recent, ea a fost descoperită înecată în apele Brațului ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 15:34
(11720 vizualizări - 6 comentarii)


Acțiune a Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița

Acțiune a Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița

Miercuri, 26 iunie 2013, membri ai Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița au inițiat o acțiune la nivelul municipiului reședință de județ. Evenimentul a vizat promovarea procedurii de mediere, fiind ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 14:25
(8028 vizualizări - 0 comentarii)


Militarii ISU Ialomița, specializați în «descarcerarea din vehicule»

Vineri, 5 iulie a.c., s-a încheiat faza zonală a competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului Ajutor Calificat. Evenimentul s-a desfășurat în stațiunea Amara, iar participarea a fost satisfăcătoare ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 13:23
(7667 vizualizări - 0 comentarii)


29 iunie 2013-4 ani de la Întronizarea Preasfințitului Vincențiu ca Episcop al Sloboziei și Călărașilor

29 iunie 2013-4 ani de la Întronizarea Preasfințitului Vincențiu ca Episcop al Sloboziei și Călărașilor

Praznicul Sfinților Apostoli Petru și Pavel este și sărbătoarea Eparhiei, căci în această zi, în urmă cu 4 ani, Preasfințitul Părinte Vincențiu era instalat de Preafericitul Părinte Daniel, Patriarhul ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 09:22
(14934 vizualizări - 3 comentarii)


Sălcioara: Conducea fără permis o mașină cu numere false

Un tînăr de 23 de ani, din Sălcioara a fost tras pe dreapta și amendat de polițiști. Astfel, în primul rînd, vorbim despre faptul că tînărul șofer nu avea permis, carnetul de conducere fiindu-i reținut ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 17:08
(6894 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două persoane date dispărute, căutate de polițiștii de la Investigații Criminale

Ialomița: Două persoane date dispărute, căutate de polițiștii de la Investigații Criminale

O adolescentă de 17 ani, din Reviga și o tînără de 34 de ani, din Fetești au fost date dispărute de la domiciliu de către rude. Cazurile se află în atenția polițiștilor de la Investigații Criminale...
...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 15:03
(8677 vizualizări - 2 comentarii)


Orașul-stațiune Amara, gazda fazei zonale a Competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului Ajutor Calificat

Echipajele de descarcerare din cadrul a 7 Inspectorate pentru Situații de Urgență din țară participă, în zilele de 4-5 iulie 2013, la faza zonală a Competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 13:02
(12046 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Cercetat penal după ce cîinii săi aproape au sfîșiat un bărbat

Un iubitor de animale din comuna ialomițeană Gîrbovi s-a trezit cu dosar penal din cauza celor doi cîini ciobănești pe care îi crește. Patrupedele aproape că au sfîșiat un om, iar victima a făcut plîngere ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 11:43
(8005 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Gârbovi câine atac


Razie în Bărbulești

Polițiștii ialomițeni au descins din nou la Bărbulești. Oamenii legii au desfășurat o acțiune al cărei scop a fost acela de a combate criminalitatea în mediul rural. La Bărbulești, polițiștii ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 10:27
(8661 vizualizări - 0 comentarii)


Plajele din Amara, supravegheate de jandarmi

Jandarmii ialomițeni încep patrularea pe plajele din stațiunea Amara. Forțele de ordine vor fi cu ochii în patru, astfel încît vacanțele turiștilor să fie ferite de pericole. De asemenea, jandarmii vor ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 09:59
(5105 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

4 Iulie 2013, 08:49


Ialomița: Două accidente, două victime

În cursul zilei de joi, 27 iunie a.c., pe raza județului Ialomița, s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a două persoane.
Primul accident s-a produs în jurul orei 7,30, pe raza ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 15:55
(7861 vizualizări - 2 comentarii)


Trupul copilului înecat a fost găsit în zona localității Frățilești

Operațiunile de căutare în cazul copilului înecat în data de 23 iunie 2013 în apele rîului Ialomița au continuat în fiecare zi, pompierii scotocind în această perioadă pe o lungime mai mare de 15 km în ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 10:50
(7249 vizualizări - 1 comentariu)


Fierbinți: Grenadă defensivă descoperită în grădină

Fierbinți: Grenadă defensivă descoperită în grădină

O grenadă defensivă, ce datează cel mai probabil din timpul celui de Al Doilea Război Mondial, a fost descoperită de un cetățean în timp ce executa lucrări în gospodărie. Întîmplarea a avut loc în dimineața ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 09:37
(7054 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmii, de pază la Bacalaureat

Efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 1-12 iulie a.c., cu ocazia susținerii examenelor scrise de Bacalaureat, paza a 8 centre de examinare și a 2 centre ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 08:36
(7469 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Rețea specializată în furt de combustibil, anihilată de procurorii DIICOT Slobozia

Procurorii din cadrul Direcției de Investigare a Criminalității Organizate și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia au reușit să destructureze o rețea infracțională specializată în furt de combustibil. Anchetatorii ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2013, 17:41
(10858 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...