Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Elevii ialomițeni vin la școală cu păduchi

Examenele medicale efectuate la început de an școlar în Ialomița confirmă faptul că elevii din județ încă mai au probleme cu păduchii. Potrivit informațiilor oficiale furnizate de Direcția de Sănătate Publică, peste 200 de copii aveau păduchi la momentul controlului. Mai grav este faptul că cele mai multe cazuri de pediculoză au fost înregistrate în aceleași unități de învățămînt ca și în anul trecut.

Situație complicată La fiecare început de an școlar, medicii de familie întreprind controale în unitățile de învățămînt pentru a depista eventualele boli de care suferă elevii. În urma... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 10:55 (5441 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Un voluntar politic pentru locul mortului

Pavel, nu uita, Slobozia nu-i a ta!

Un voluntar politic pentru locul mortului

Indiferent de partid, alegerea unui viitor candidat pentru Slobozia a devenit o problemă greu de gestionat. Cu un oraș falimentar din cauza gropii din centru și un Stoica cercetat penal pentru că a semnat ca primarul crezînd că Slobozia e moștenirea PSD, nimeni nu se mai înghesuie să-și revendice tichia de mărgăritar a județului. Și totuși... Cineva trebuie să stea pe locul mortului!

A candida sau a nu candida?!
Aceasta-i întrebarea pe care o auzim mai în fiecare zi cînd vine vorba despre alegerile din 2016 la Slobozia. Iar dacă răspunsul e evident (în fond, cîinele nu pleacă... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 10:05 (8213 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Lorena Ostase, în lotul lărgit pentru Mondiale

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

Lorena Ostase, în lotul lărgit pentru Mondiale

În perioada 5-20 decembrie 2015, Danemarca va găzdui Campionatul Mondial de Handbal Feminin. Antrenorii echipei naționale a României, Tomas Ryde și Costică Buceschi au anunțat lotul lărgit format din 28 de handbaliste, din care se vor alege cele 16 jucătoare care vor merge la turneul final. Din acest lot face parte și o componentă a Unirii Slobozia, pivotul Lorena Ostase (18 ani). Aceasta va lupta pentru un bilet de avion spre Danemarca cu alți 3 pivoți: Oana Manea, Florina Chintoan și Crina Pintea.... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 09:25 (3328 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Marșul schimbării la Slobozia

Mesajul tinerilor care au scandat pe străzile orașului: «Stoica nu uita, ți-ai săpat groapa!»

O tînără din Urziceni se numără printre victimele din Clubul Colectiv

Peste 100 de tineri de toate vîrstele au protestat vineri, 6 noiembrie 2015, pe străzile orașului. Mesajele protestatarilor au vizat întreaga clasă politică, dar și administrația locală din Slobozia. Manifestarea a avut și un caracter umanitar, tinerii făcînd apel pentru sprijinirea Corinei Gabriela Ioniță, din Urziceni, rănită în incendiul produs în Clubul Colectiv. În prezent, fata se află internată la Spitalul Elias din București, cu arsuri de peste 40% din suprafața corpului...

Proteste la Slobozia
Manifestanții Sloboziei s-au adunat în Piața Unirii din oraș... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2015, 22:30 (25798 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ședință extraordinară a Consiliului Local

Administrație scindată la Slobozia

Vineri, 6 noiembrie 2015, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în cadrul unei ședințe extraordinare. În numai o oră, fracțiunile politice din cadrul forului legislativ local au transformat sala de ședințe într-un cîmp de bătălie. Proiecte respinse, excluderi din plen, demisii... Totul sub imperiul tensiunilor sociale care reverberează zilele acestea la nivelul întregii clase politice din România!

ANL-urile lui Babilon Urgența convocării ședinței extraordinare a Consiliului Local Slobozia a fost dictată de anunțul privind finalizarea execuției locuințelor ANL. Potrivit declarațiilor... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2015, 20:10 (5151 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Ploiești-CSM Unirea Slobozia 19-24 (10-10)

Victorie în stil de mare echipă

Unirea Slobozia nu reușise pînă acum să învingă CSM Ploiești, fie că a fost vorba de meciuri disputate acasă sau în deplasare, în Divizia A sau Liga Națională. În seara de joi, 5 noiembrie 2015, spectatorii din Sala «Olimpia» din Ploiești au fost martorii celei mai mari surprize din actuala ediție de campionat a Ligii. Ploieștiul a avut un start foarte bun, conducînd cu 2-0 în minutul 2. Slobozia a revenit, a egalat la 3 și, apoi, la 4, urmînd să se distanțeze pînă la 8-4. Încă din start s-a văzut că Georgiana Martin a prins din nou o zi excelentă în poarta Unirii. Totodată, Mădălina Toma, micuța dar inimoasa extremă dreapta a Sloboziei, a fost aproape perfectă la aruncările de la 7 metri, reușind... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2015, 19:05 (4732 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul tandemului Mușoiu-Martin

Ialomița, județul tandemului Mușoiu-Martin

Joi, 29 octombrie 2015, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei noi ședințe ordinare. Întîlnirea a avut loc la sala de ședințe a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» și a confirmat o stare de fapt paradoxală: deși fac parte din partide politice diferite, vicepreședinții Ștefan Mușoiu și Ioan Martin constituie o echipă imbatabilă în fața căreia niciuna dintre redutele Opoziției nu are nici măcar șansa unui punct de vedere diferit de cel oficial!

Iluminații Consiliului Județean
De luni bune, pe scaunul lăsat liber de către președintele Silvian Ciupercă s-au instalat... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2015, 13:50 (7224 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia

Mașina de vot a PSD dă rateuri

După 3 ani de funcționare ireproșabilă, mașina de vot a PSD din cadrul Consiliului Local Slobozia dă rateuri. Joi, 29 octombrie 2015, consilierii Opoziției au respins 4 din cele 12 proiecte de hotărîre supuse aprobării. E drept, victoria a fost posibilă din cauza absenței unui consilier PSD din cadrul ședinței. Chiar și așa însă, performanța rămîne una notabilă.

O victorie de circumstanțe
Pe fondul nemulțumirii generale a populației, proiectele de hotărîre supuse dezbaterii în cadrul Consiliului Local Slobozia au devenit mai coerente, iar edilii locali încearcă să respecte cadrul... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2015, 12:25 (7690 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Pază sporită la Balurile Bobocilor organizate în Ialomița

Distracția elevilor, atent supravegheată

Pază sporită la Balurile Bobocilor organizate în Ialomița

În urma tragediei petrecută în Clubul Colectiv din Capitală, reprezentanții Inspectoratul Școlar al Municipiului București a decis să anuleze toate Balurile Bobocilor organizate în cluburi. În Ialomița, oficialii învățămîntului județean nu au aplicat aceeași regulă. Aceștia au emis o serie de măsuri de siguranță, create special pentru a proteja elevii în timpul unor astfel de activități extrașcolare.

Distracție sub supraveghere
Potrivit tradiției, și în Ialomița cele mai multe Baluri ale Bobocilor se organizează în alte locații decît sălile de spectacole din incinta unităților... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2015, 11:20 (7377 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lumînări aprinse la Slobozia, pentru sufletele morților din Clubul Colectiv

Anunțat pe site-urile de socializare, protestul de miercuri, 4 noimebrie a.c., de la Slobozia, a fost închinat memoriei victimelor teribilului incendiu din Clubul Colectiv. Zeci de tineri de toate vîrstele au venit în Piața Unirii și au aprins lumînări pentru sufletele morților sau s-au rugat pentru sănătatea celor rămași în viață. Primarul Alexandru Stoica a fost și el prezent, însă cîțiva dintre cetățenii din Piață i-au cerut socoteală pentru neregulile din oraș. Oamenii au reclamat că sunt nemulțumiți de apa nepotabilă, străzi și imensa groapă din centrul orașului.

#ColectivlaSlobozia... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2015, 22:05 (22637 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Filme porno cu minore, distribuite prin YouTube

Anchetă DIICOT la Urziceni

Filme porno cu minore, distribuite prin YouTube

Procurorii din cadrul DIICOT-Biroul Teritorial Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală și au solicitat arestarea preventivă a unui bărbat, din Urziceni, sub aspectul comiterii infracțiunilor de «trafic de minori», «pornografie infantilă» și «corupere sexuală a minorilor». Cel în cauză este acuzat de anchetatori că a racolat, prin internet, 7 minore din Marea Britanie și Irlanda de Nord pe care le-a obligat să se filmeze făcînd sex, ulterior distribuind scandaloasele imagini prin intermediul YouTube.

«Chibi Boy» din Urziceni, arestat preventiv
Potrivit unui comunicat de presă... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2015, 14:30 (42215 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Vasile Câmpulungeanu, ACUZAT că a vândut ilegal patrimoniul Statului

S-a întîmplat la Ciochina

Vasile Cîmpulungeanu, ACUZAT că a vîndut ilegal patrimoniul Statului

O suprafață de 13 hectare de teren, aparținînd fondului forestier național de pe raza localității Ciochina, a dispărut din administrarea Direcției Silvice Ialomița! Respectiva suprafață a fost vîndută către două persoane fizice din București. Tranzacția are la bază o hotărîre a Consiliului Local Ciochina și este ilegală, întrucît a fost efectuată fără acordul instituțiilor abilitate în domeniul silvic. Stroe Gheorghe, edilul localității, îl acuză de această ilegalitate pe Vasile Cîmpulungeanu, fostul primar al comunei. În replică, Cîmpulungeau afirmă: «Nu am știut al cui este terenul. Nu am făcut nimic ilegal...».

Litigiu la Primăria Ciochina... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 20:40 (8924 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transport școlar fără autorizație în Ialomița

Transport școlar fără autorizație în Ialomița

Jumătate dintre microbuzele școlare care transportă elevii către unitățile de învățămînt din județ sînt un pericol pentru siguranța elevilor. Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au descoperit faptul că mașinile respective circulă pe șosele fără asigurare auto sau licențe de transport. Mai mult, autovehiculele prezintă și probleme tehnice.

Transport în derivă
Potrivit datelor oficiale, în Ialomița există un număr total de 66 de microbuze școlare. Un raport al Serviciului Poliției Rutiere Ialomița arată că mașinile din 31 de localități ale județului sînt puse în mișcare... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 19:15 (4136 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Ne revenim cu greu

Handbal, Universitatea Cluj-CSM Unirea Slobozia 26-21 (13-10)

Ne revenim cu greu

Ardelenii au dovedit încă o dată că sînt oameni aparte. Suporterii Universității Cluj le-au așteptat pe fetele de la Unirea Slobozia cu un banner care nu are nevoie de comentarii: «Handbalul este o mare familie! Alături de voi, cu Andreea Nica în inimă!». Este un moment peste care nu știm cînd și cum se va trece, însă cu siguranță acest lucru nu s-a întîmplat la meciul cu U. Cluj. Unirea a întîlnit cea mai tînără echipă din Liga Națională dar nu a reușit să-i pună stavilă decît în prima jumătate a reprizei întîi. A fost 8-7 pentru Slobozia, iar apoi alb-negrele antrenate de Carmen Amariei s-au dezlănțuit avînd-o în primplan pe Florina Chintoan, pivot de echipă națională și una dintre puținele... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 18:10 (8024 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Din noiembrie 2015

Ialomița: Salarii mărite cu 900 mii de lei pentru medici și asistente

Creșterea cu 25% a salariilor din sistemul medical aduce un plus de 900 mii de lei la veniturile medicilor și asistentelor din județul Ialomița. Potrivit reprezentanților filialei județene a Sindicatului «Sanitas», peste 1300 de angajați din spitalele județului vor beneficia de această prevedere legală. Deși lucrează în sistemul sanitar, actul normativ nu-i vizează însă pe angajații Direcției de Sănătate Publică sau pe cei ai Casei Județene de Asigurări de Sănătate.

Se întîmplă cu adevărat
Ordonanța de Urgență a Guvernului nr. 35/2015, privind creșterea salariilor cu 25% a medicilor... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 17:25 (6252 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Amara nu s-a prezentat la Țăndărei

Fotbal, Liga a IV-a

Amara nu s-a prezentat la Țăndărei

Etapa a 12-a din Liga a IV-a, petrecută sîmbătă, 31 octombrie 2015, a păstrat podiumul intact. Rădulești a trecut de Munteni Buzău în ceea ce s-a vrut derbyul etapei, în vreme ce Ion Roată a depășit-o pe codașa Voința Reviga, iar apărarea Unirii nu s-a dezmințit și a luat iar 3 goluri. Rapid Fetești a învins la limită Abatorul, Andrășeștiul a răpus Axintele chiar în fieful alb-verzilor, iar Traian a furnizat o mică surpriză învingînd Bărcăneștiul. Scorul etapei a fost furnizat de Recolta Gheorghe Lazăr, iar tot la capitolul surprize poate fi trecut succesul Coleliei în fața Recoltei Gheorghe Doja. Cam aceasta ar fi istoria celor 7 meciuri jucate în etapa a 12-a. Da, doar 7 pentru că în zadar i... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 16:50 (6914 vizualizări - 13 comentarii)

POLITICĂ

Stânga «dirijează» alegerile la Slobozia

Stînga «dirijează» alegerile la Slobozia

Liderii PSD se laudă public că n-au pierdut niciodată alegerile la Slobozia. Independent are un scenariu interesant, care validează această performanță tristă pentru județ.

Laudă-mă, gură! La sfîrșitul lunii septembrie, începutul lunii octombrie, PSD a mimat democrația internă. Adică și-a revalidat președinții, candidați unici prin filialele municipale și județene. Cu fiecare dintre aceste prilejuri, liderii de prima mînă sau șeptarii cu pretenții au declarat public că nu au pierdut niciodată alegerile la Slobozia. Trist, dar adevărat... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 14:10 (7965 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

3 medalii «Naționale» pentru CS Amara

Lupte libere

3 medalii «Naționale» pentru CS Amara

În perioada 30 octombrie-1 noiembrie, la Tîrgu Mureș s-a desfășurat campionatul național de lupte libere, adresat copiilor II (12-13 ani) și copiilor I (14-15 ani). La această competiție au participat 1100 sportivi, 6 dintre aceștia fiind legitimați la echipa ialomițeană. La categoria 29 kilograme, Alexandru Stan a obținut locul 1 și, în consecință, titlul național. Un al doilea titlu național a fost obținut la categoria 59 kilograme de Cristian Lungu. Pentru acesta este deja al patrulea titlu național pe 2015, obținînd tot ce se poate la cadeți și copii I în sală și pe plajă. Amara a mai bifat și un titlu de vicecampion național prin Marian Stanciu la categoria 47 kilograme. «Mă bucură performanțele... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 13:20 (4814 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

«VETERANELE» tradițiilor populare ialomițene

«VETERANELE» tradițiilor populare ialomițene

Într-o lume a satului aflată în schimbare, patru bătrîne din Luciu încearcă să țină vie tradiția populară. «Veteranele» le învață pe fetele tinere arta țestului pe etamină și secrete din bucătăria românească de odinioară. Singura lor mulțumire rămîne aprecierea de care se bucură din partea întregii comunități...

Luciu, satul țesătoarelor
Aruncat la marginea județului Ialomița, satul Luciu a devenit cunoscut datorită măiestriei cu care în trecut femeile țeseau cele mai frumoase ștergare sau covoare. Astăzi tradiția aceasta s-a pierdut. Puține dintre fetele tinere din comunitate... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 12:45 (7015 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CSM Oltenița 2-1

Marea chinuială

Parfumul vremurilor de restriște a învăluit din nou Stadionul «1 Mai». Demult nu mai văzuseră spectatorii slobozeni prezenți în număr mare sîmbătă, 31 octombrie, un duel oficial cu Oltenița. Una dintre cenușăresele seriei, echipa călărășeană, părea ușor de dovedit. «Ăștia parcă au fost adunați la apelul de dimineață. Sigur sînt de două ori mai bătrîni decît ai noștri!» se amuza un hîtru al tribunei. Iar oaspeții au intrat pe teren etalînd în primă instanță o atitudine de învinși, lucru care a creat impresia unei victorii la scor fluviu. Lovitura de cap al lui Bogdan Topor din minutul 20 a venit să susțină această senzație. Fotbalistul cu trecut călărășean se află la prima reușită în tricoul Unirii... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 11:05 (3906 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
311 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Gura Ialomiței: Fără permis la volan

Luni, 13 septembrie, polițiștii din Gura Ialomiței au încercat să oprească un autoturism înmatriculat în județul Ialomița. Întrucît șoferul nu a oprit la semnalul agentului de poliție, continuîndu-și deplasarea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:30
(16277 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tînăr mort într-un accident rutier

Luni, 13 septembrie, în apropierea localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Victima, un tînăr de 23 de ani, din municipiul Focșani, județul Vrancea, conducea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:28
(16877 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Țigări de contrabandă, confiscate

În cursul zilei de luni, 13 septembrie polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor au oprit pentru control, pe raza comunei Sărățeni, un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:26
(16386 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți Tîrg: A intrat cu mașina în pom și a fost proiectat pe gardul unei case

În noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 11/12 septembrie, Poliția Orașului Fierbinți-Tîrg a fost sesizată despre faptul că pe raza localității s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:03
(21500 vizualizări - 1 comentariu)


«Șoferi» fără permis sau băuți la volan

La sfîrșitul săptămînii trecute, sîmbătă, 11 septembrie, un echipaj de poliție din Urziceni, aflat în serviciul de patrulare și control al traficului rutier, a depistat în trafic pe raza localității Maia ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:01
(18639 vizualizări - 4 comentarii)


Urziceni: Comerțul ilicit, în atenția polițiștilor

Sîmbătă, 11 septembrie, polițiștii din Urziceni au executat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii activităților de comerț ilicit în zona Pieței și a Oborului din municipiu. În cadrul acțiunilor au ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:00
(17102 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Se fură capace de canalizare

În noaptea de duminică spre luni, respectiv 12 spre 13 septembrie, o echipă de siguranță publică mixtă polițist-jandarm-polițist comunitar a depistat, pe strada Independenței din Fetești, un tînăr de 2 ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 15:58
(18478 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Stelnica

«Biblionet» la Stelnica

Primăria și Consiliul Local Stelnica, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Biblioteca Comunală «Ion Ghelu Destelnica» vor inaugura oficial noul serviciu gratuit de bibliotecă «Biblionet-lumea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 12:04
(19744 vizualizări - 0 comentarii)


Fiscul ialomițean raportează evaziunea pentru luna august 2010

Potrivit unei informări a Direcției Genrale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii august inspectorii instituției au efectuat 180 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:35
(11105 vizualizări - 0 comentarii)


Prinsă în flagrant în timp ce dădea șpagă

Vineri, 10 septembrie, ofițerii Direcției Generale Anticorupție Ialomița, în colaborare cu polițiști din cadrul IPJ Ialomița, au prins în flagrant o persoană din Ciulnița în timp ce încerca să mituiască ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:34
(21386 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ciulnița șpagă


Accidente: Începător la volan, a intrat într-o căruță. S-a izbit de un tractor și a murit pe loc. Biciclistă băută, acroșată de o mașină

O persoană și-a pierdut viața și alte două au fost ușor rănite în urma a trei accidente produse pe arterele județului.
Primul eveniment rutier a fost sesizat Poliției prin 112, vineri, 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(18467 vizualizări - 1 comentariu)


Depistat fără permis la volanul unui autoturism neînmatriculat și cu număr fals

Polițiștii Serviciului Rutier aflați în activitatea de supraveghere și control al traficului rutier pe DN2A, pe raza localității Misleanu, au oprit pentru control un autoturism cu număr de înmatriculare ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(16467 vizualizări - 0 comentarii)


Rablele, afară de pe șosele!

Efective ale Biroului Rutier Fetești, în colaborare cu reprezentanții RAR filiala Ialomița au acționat pe raza municipiului Fetești avînd drept scop scoaterea în afara părții carosabile a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:42
(13294 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești rable


Țăndărei: Tînăr arestat

Polițiștii din Țăndărei au identificat și reținut un tînăr de 21 de ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis la data de 3 septembrie a.c. un mandat de executare a pedepsei de 1 an ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:42
(17473 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Polițiștii feteșteni au acționat pe raza municipiului, activitățile întreprinse urmărind prevenirea și combaterea infracțiunilor comise cu violență în zona barurilor, discotecilor și a altor locuri pretabile ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:41
(16339 vizualizări - 0 comentarii)


Comandantul Poliției Slobozia, Cristian Ivan, prezent la «Convocarea șefilor polițiilor municipiilor reședință de județ» de la Sibiu

Vineri, 10 septembrie a.c., s-a încheiat la Sibiu Convocarea șefilor polițiilor municipiilor reședință de județ din cadrul inspectoratelor de poliție județene. La întîlnire a participat, din partea Ministerului ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2010, 14:22
(17666 vizualizări - 0 comentarii)


Rechizite gratuite de la Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Copiii proveniți din familii nevoiașe vor primi rechizite cu titlu gratuit oferite de Centrul de consiliere și sprijin pentru familiile aflate în dificultate din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2010, 09:02
(18727 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un polițist la fiecare școală

Peste 200 de polițiști ialomițeni vor participa în cele 120 de unități de învățămînt la deschiderea noului an școlar. «Zona unităților de învățămînt va fi supravegheată de patrulele de siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:48
(17720 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: S-au intoxicat în pivniță cu monoxid de carbon rezultat din fermentarea mustului. O femeie a murit!

Trei persoane s-au intoxicat cu monoxid de carbon rezultat din fermentarea mustului. Tragedia s-a petrecut la Fetești, în cartierul Fetești-Gară, vineri, 10 septembrie. Proprietarul, în vîrstă de 62 de ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:29
(11892 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești tragedie


13 septembrie-Ziua Pompierilor se desfășoară la liceul «Al. I. Cuza»

În fiecare an, la 13 septembrie, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița sărbătorește Ziua Pompierilor din România. Pentru că anul acesta sărbătoarea coincide cu ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:15
(10512 vizualizări - 0 comentarii)


Ciupercă reclamă evaziunea fiscală: «În Port la Constanța ajung prin Ialomița, în fiecare noapte, sute de mii de tone de cereale!»

Joi, 9 septembrie, după-amiază, autoritățile locale și județene s-au întrunit în ședința lunară de lucru a Colegiului Prefectural. De această dată lucrările Colegiului s-au axat pe infracționalitatea înregistrată ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 06:14
(19508 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bucu, Ograda și Colelia

Trei incendii la gospodăriile populației s-au petrecut în cursul zilei de miercuri, 8 septembrie a.c., începînd cu ora 10.15, cînd la dispeceratul Inspectoratului s-a anunțat faptul că anexa unei gospodării ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 13:18
(19637 vizualizări - 1 comentariu)


Au furat fier de la o stație de irigații

Marți, 7 septembrie, în jurul orei 16.30, jandarmii grupei de intervenție Urziceni, aflîndu-se în patrulare pe un tronson al conductelor magistrale de transport produse petroliere din zona comunei Lilieci ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 13:03
(18226 vizualizări - 0 comentarii)


Instalarea noului preot la Armășești

Instalarea noului preot la Armășești

Duminică, 5 septembrie 2010, preacucernicul părinte Stancu Bogdan Ionuț, protoiereu de Urziceni, a participat în comuna Armășești la slujba de instalare a noului preot paroh, Munteanu Cristian Ionuț. La ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:55
(25138 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Bătrînă dispărută de la domiciliu, găsită în mai puțin de patru ore de la sesizare

Miercuri, 8 septembrie, la ora 16.00, agenții Postului de Poliție Maia au fost sesizați de către un localnic de 57 de ani, despre faptul că mama sa, în vîrstă de 87 de ani, diagnosticată cu amnezie temporară ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:51
(17977 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia dispărută


Furturile de pe cîmp, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de 8/9 septembrie a.c., efectivele Biroului de Ordine Publică Fetești, în colaborare cu lucrători ai Inspectoratului Județean al Poliției de Frontieră Ialomița și Inspectoratului Județean ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:49
(15212 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat la Țăndărei

În cursul zilei de ieri, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Țăndărei au organizat și executat o acțiune ocazie cu care a fost prins și reținut un bărbat de 37 de ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:47
(20631 vizualizări - 3 comentarii)


350 de carnete reținute ca urmare a consumului de alcool la volan

În primele opt luni ale anului 2010, în urma acțiunilor desfășurate de polițiști pentru combaterea conducerii autovehiculelor sub influența alcoolului, au fost reținute 350 de permise de conducere. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:45
(17449 vizualizări - 0 comentarii)


Atenționare a Finanțelor

Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomița reamintește contribuabililor, persoane fizice organizați ca întreprinderi individuale, întreprinderi familiale, persoane fizice autorizate, care ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:44
(17604 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei șoferi beți la volan depistați doar în 24 de ore!

În numai 24 de ore, polițiștii ialomițeni au depistat trei șoferi băuți la vola. Astfel, miercuri, 8 septembrie a.c., în jurul orei 6.20, un echipaj de poliție rutieră aflat în serviciul de supraveghere ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:43
(15764 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...