Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Lupte libere

Cristian Lungu, victorios la Mangalia

Sîmbătă, 20 iunie 2015, la Mangalia s-a desfășurat Memorialul «Ioan Dima», competiție internațională adresată copiilor. CS Amara, echipă pregătită de Marian Moraru, s-a clasat în topul pe medalii pe poziția a treia, după Mangalia și bulgarii de la Dobrich. Amărenii au devansat echipe de tradiție, cum ar fi Steaua sau Rapid. Cel mai bun rezultat al ialomițenilor a fost obținut de Cristian Lungu, la categoria 59 kilograme. Marian Subțirică a bifat locul 2 la categoria 32 kilograme, pe o poziție similară, dar la 28 kilograme feminin, clasîndu-se Ana Maria Stoica. Ana Maria a fost urmată, pe treapta a treia a podiumului, de Steluța Subțirică. Tot pe locul 3 s-a situat, la 42 de kilograme, Marian ... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2015, 14:10 (3715 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Proces tergiversat din cauza inculpaților

Scandalul permiselor contrafăcute se adîncește

Proces tergiversat din cauza inculpaților

În urmă cu o săptămînă, Judecătoria Slobozia ar fi trebuit să dea o primă sentință în dosarul privind cele 49 de permise falsificate cu 8 ani în urmă de angajații Serviciului Public Comunitar Regim Permise și Înmatriculări Ialomița. La termen, doar 11 din cei 39 de inculpați ai cauzei și-au recunoscut faptele. Pentru restul a fost necesară disjungerea cauzei și organizarea unui nou proces...

Spectacol în sala de judecată Procesul permiselor englezești contrafăcute a făcut vîlvă în sălile Judecătoriei Slobozia. În urmă cu o săptămînă, toți cei 39 de inculpați ai cauzei au fost chemați... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2015, 13:25 (7527 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Șah

Suceveanul Mihai Bursuc a cîștigat «Cupa Ialomiței»

În perioada 20-21 iunie 2015, la Amara, s-a desfășurat «Cupa Ialomiței» la Șah, ediția a VI-a, competiție de șah adresată nevăzătorilor, organizată de Direcția Județeană pentru Sport Ialomița. Au participat jucători de șah din București, Ilfov, Constanța, Călărași, Suceava și Ialomița. Competiția a fost cîștigată de Mihai Bursuc, din Suceava. De remarcat că Bursuc, campion național în 2013, este component al echipei naționale, alături de care a participat recent la campionatul mondial de la Seul. Locul 2 i-a revenit lui Victor Cioană, din București. Pe locul 3 s-a clasat Gheorghe Burdușel, din Amara.... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2015, 12:15 (3359 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Parlament Transparent, «Big Brother» pentru deputații ialomițeni

Un site pentru liniștea alegătorilor

Parlament Transparent, «Big Brother» pentru deputații ialomițeni

Vă întrebați ce mai fac deputații  pe care i-ați trimis în Parlamentul României? Dacă răspunsul este «nu știu», trebuie doar să accesați internetul și, pe google, să tastați «parlament transparent». Site-ul parlament.openpolitics.ro vă va lămuri cu totul despre activitatea celor șase deputați aleși în Colegiile Ialomiței.

Pentru monitorizarea parlamentarilor
Cei mai mulți dintre parlamentarii ialomițeni nu au mai fost văzuți în Ialomița de prin decembrie 2012, cînd și-au preluat mandatul în... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2015, 11:15 (8787 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Ucraineni repatriați ca urmare a unui accident de circulație

Ialomița: Ucraineni repatriați ca urmare a unui accident de circulație

Situație fără precedent la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. O familie de ucraineni, implicată într-un accident rutier în dimineața zilei de luni, 22 iunie 2015, pe șoseaua care leagă comuna Iazu de municipiul Slobozia, urmează să fie repatriată din spital, la cererea medicilor. Oamenii au rămas fără documente de identitate, după ce mașina avariată în evenimentul rutier a luat foc...

Vizită consulară la Slobozia
Din informațiile polițiștilor, în mașină se aflau un bărbat și o femeie, de 40 și 28 de ani, precum și copiii acestora, un băiețel de doar 6 luni și fetița acestora... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2015, 20:40 (11019 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu impozitează vilele țigănești

Ialomița nu impozitează vilele țigănești

Dezinteresul administrațiilor locale din orașele și comunele unde sînt construite «vile cu turnulețe» este de notorietate. La Bărbulești, administrația locală nici măcar nu a încercat vreodată să reglementeze această situație. La Fetești și Urziceni, vilele «în construcție» sfidează de zeci de ani spațiul public sub ochii îngăduitori ai autorităților. Iar la Țăndărei, unde numărul vilelor de acest gen se apropie de 200, practica reînnoirii autorizaților de construcție a devenit tradiție, funcționarii Primăriei fiind aceia care roagă proprietarii să intre astfel «în legalitate». Potrivit datelor furnizate de către Direcția Județeană de Statistică Ialomița, la nivelul anului 2014 au fost eliberate... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2015, 20:15 (15416 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții inutile în stațiile de apă din Ialomița

Timp de 10 ani

Investiții inutile în stațiile de apă din Ialomița

Puține la număr, investițiile reale executate în Ialomița în ultimii 10 ani își dovedesc ineficiența. Un exemplu în acest sens sînt stațiile de apă, dotate cu echipamente de potabilizare, existente în județ. Construite bucată cu bucată ca urmare a faptului că banii au fost trimiși în teritoriu eșalonat, multe dintre aceste obiective se dovedesc inutile din cauza lipsei de personal calificat. Iar calitatea apei care curge la robinetele ialomițenilor este îndoielnică. Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița supun periodic analizei apa din incinta stațiilor, iar rezultatele arată că se înregistrează depășiri la parametrii fizico-chimici sau microbiologici. Depășiți de situație, primarii... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2015, 17:55 (6136 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Strategiile de dezvoltare locală, o afacere de milioane

Ialomița ciclului programatic european 2014-2020

Strategiile de dezvoltare locală, o afacere de milioane

De 5 ani și mai bine, administrațiile județene și locale se întrec în redactarea unor strategii de dezvoltare al căror scop declarat este «de a realiza o cît mai bună reglementare și planificare strategică (...) în vederea identificării problemelor comunității, prioritizării lor, formulării viziunii și analizei de scenarii de dezvoltare». În realitate, aceste strategii reprezintă încă o formă de drenare a fondurilor publice către firme înființate de cele mai multe ori special în acest scop. Dincolo de declarații și sutele de pagini realizate în sistem «copy-paste», comunitățile județului continuă să subziste în același mediu social și economic nesigur, tributare incompetenței și indiferenței aleșilor... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2015, 14:10 (7607 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Profesoare «șpăgare», propuse pentru gradația de merit

Ialomița: Profesoare «șpăgare», propuse pentru gradația de merit

Gradațiile de merit oferite profesorilor nu sînt acordate celor care se pregătesc, ci mai degrabă celor care se nimeresc. Așa se face că, în acest an școlar, printre numele de dascăli ale căror dosare au fost acceptate să primească bonificația acordată de stat întru buna desfășurare a activităților didactice la catedră, se numără și două dintre profesoarele acuzate de DNA că au fraudat sesiunea din iunie-iulie a Bacalaureatului în anul 2012. Potrivit informațiilor, este vorba despre Lucia Popa și Nica Balaciu. Dosarele celor două vor fi analizate și de reprezentanții Ministerului Educației, validarea definitivă a propunerilor urmînd  să se facă în luna august.

Recompensate de șefi că au luat șpagă... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2015, 19:05 (26462 vizualizări - 52 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aeroportul Alexeni, «copilul din flori» al Guvernului României

Aeroportul Alexeni, «copilul din flori» al Guvernului României

De mai bine de 25 de ani, Guvernul României încearcă să consolideze fosta unitate militară de aviație de la Alexeni, județul Ialomița, în speranța că aici ar putea ateriza în condiții ca-n Occident avioane civile. Transferat de la un minister la altul, aeroportul a rămas însă la fel. O ruină în adevăratul sens al cuvîntului, de unde nici hoții nu mai au ce fura. Cu toate acestea, statul român plătește lunar servicii de pază și protecție pentru acest obiectiv...

Scenarii guvernamentale la Alexeni pe pistă
În anii săi de glorie, dinainte de 1989, unitatea militară de la Alexeni... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2015, 17:55 (12143 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

«Veți vedea handbal frumos la Slobozia. E o promisiune!»

Handbal, CSM Unirea Slobozia, Victorina Bora

«Veți vedea handbal frumos la Slobozia. E o promisiune!»

Cu două victorii în cele două meciuri de baraj, Unirea Slobozia și-a păstrat locul în prima ligă. A fost un campionat lung și greu, cu un final de foc. Acum s-a intrat în binemeritata vacanță, dar din 9 iulie se reiau pregătirile cu ceva jucătoare noi și speranțe pentru o prestație superioară celei din sezonul recent încheiat, primul de Ligă pentru Slobozia. Salvarea de la retrogradare i se datorează în mare măsură și antrenoarei Victorina Bora, cea care ne-a acordat interviul de mai jos, chiar înainte de plecarea în vacanță. Nu va fi deloc o vacanță liniștită pentru că, veți vedea!, ambițiile pentru viitoarea toamnă handbalistică sînt mari.
-V-a fost vreun moment teamă de acest baraj?... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2015, 16:40 (9399 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apel public către membrii Asociației Vânătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița

Apel public către membrii Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița

La sfîrșitul săptămînii precedente, la Consiliul AGVPS din România, Neagu Adrian, președinte al AJVPS Ialomița, a cerut acestui organ, fără a avea la bază și propunerea Consiliului Asociației noastre, avizul pentru destituirea din funcție a directorului AJVPS Ialomița, Marius Dumitrescu. Raportul în baza căruia a fost solicitat acest aviz nu a fost prezentat, conform statutului, Consiliului AJVPS Ialomița și, de asemenea, a fost aprobat ilegal, fără respectarea statutului, de către directorul general al AGVPS, Șelaru Neculai. Ca urmare a acestor abuzuri repetate la adresa sa și a Asociației pe care o reprezintă în calitate de director, Marius Dumitrescu face public un apel la cei peste 1000 de... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2015, 15:35 (16425 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Un foișor info-turistic de 600 mii de lei

Unde se duc fondurile europene, cînd se duc

Un foișor info-turistic de 600 mii de lei

În luna iunie a anului 2011, Consiliul Local Slobozia aproba implicarea municipalității într-un proiect de accesare a unor fonduri europene care să transforme orașul într-un punct turistic național. La 4 ani distanță, proiectul a prins contur. După cum puteți vedea în imaginea de mai sus, așa arată un Centru Național de Informare Turistică în valoare de 630 mii de lei.

Bani europeni pentru un prepeleac
De cîteva săptămîni bune, în fața Muzeului Agriculturii Slobozia, deranjant de aproape de biserica de lemn, se înalță un prepeleac. Potrivit panoului însă, șantierul a fost deschis... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2015, 14:55 (21677 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

SPORT

Axintele a făcut scorul campionatului

Fotbal, Liga a IV-a

Axintele a făcut scorul campionatului

În ciuda faptului că s-au retras din Liga a III-a, la Axintele continuă să se întîmple lucruri demne de luat în seamă, chiar și în Liga a IV-a. În ultima etapă din «județeană», Viitorul a făcut scorul campionatului, un neverosimil 15-3 cu Unirea Fierbinți. Cu gînduri mai degrabă la meciul de baraj, campioana reconfirmată a județului s-a deplasat la Axintele cu o echipă încropită pe genunchi lăsînd să se odihnească piesele importante. Altfel, am înregistrat succese pe linie ale echipelor angrenate în lupta pentru rămînerea în Liga a IV-a. Traian, Colelia și Reviga au învins mai mult sau mai puțin credibil pe Doja, Abatorul sau Bărcănești. Ca atare, Traianul s-a salvat, iar în momentul de față ... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2015, 13:20 (5269 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Aurul negru din lacul Fundata

Ialomița: Aurul negru din lacul Fundata

Aflat la o aruncătură de băț de Slobozia, lacul Fundata ar putea reprezenta o adevărată sursă de venit pentru bugetul statului, prin valorificarea nămolului sapropelic. Deși viabilă pentru comercializare, resursa naturală nu are însă vad. Potențialii clienți evită însă să facă solicitări pentru achiziționarea nămolului de Fundata.

Nămolul de la Fundata caută clienți
Administrat pe jumătate de Apele Române Ialomița, lacul Fundata ar putea fi o adevărată mină de aur pentru bugetul statului. Totul prin valorificarea nămolului sapropelic care există pe fundul apei. Din nefericire... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2015, 12:35 (8080 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sclavele sexuale ale «mamei Bistrița»

Rețea de proxeneți, destructurată de DIICOT

Sclavele sexuale ale «mamei Bistrița»

Procurorii DIICOT-Structura Centrală, au reușit să destructureze o amplă rețea infracțională specializată în fapte de proxenetism. 9 inculpați au fost prezentați cu propunere de arestare preventivă, în fața judecătorilor din Capitală. Surse judiciare apreciază faptul că rețeaua își avea nucleul în Urziceni și era coordonată de Marioara Constantin, zisă și «Mama Bistrița», împreună cu fiii ei, Marius și Cosmin Constantin. Alături de aceștia s-a aflat și concubina unuia dintre frați, pe numele său Florentina Văduva. În spatele dosarului se ascunde o poveste cu dispariții misterioase și minore traficate în scop sexual pe străzile din București și din Spania. Mai mult, fetele racolate erau adesea... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2015, 11:25 (8901 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Doctorul Vasile Olaru, vizat de procurorii Parchetului Județean

Scandal cu iz penal la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Doctorul Vasile Olaru, vizat de procurorii Parchetului Județean

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, alături de polițiști ai Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au descins în dimineața zilei de luni, 15 iunie a.c., la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Anchetatorii au în vizor 5 suspecți, angajați ai unității medicale, acuzați că ar fi comis fapte penale.

Descinderi la spital
Printre suspecții care urmează să fie audiați la sediul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița se numără și doctorul Vasile Olaru. Toate acestea într-un dosar penal al cărui obiect sînt fapte de «abuz în serviciu» și «fals intelectual... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2015, 11:40 (25220 vizualizări - 37 comentarii)

EVENIMENT

Dezinsecția Sloboziei, asigurată de DADP

Autoritățile lasă orașul pradă țînțarilor

Dezinsecția Sloboziei, asigurată de DADP

În mai puțin de o săptămînă, explică specialiștii în dezinsecție și deratizare, Slobozia va fi asediată de țînțari. Arma secretă pentru contracararea acestui fenomen de către autoritățile locale o reprezintă Direcția de Administrare a Domeniului Public. Aflată la prima experiență de acest gen, DADP este lipsită de experiență și incapabilă să gestioneze problema dezinsecției. În aceste condiții (și în cazul fericit în care procesul de dezinsecție va demara în această vară!), municipalitatea va cheltui inutil și ineficient fonduri publice, lăsînd Slobozia pradă țînțarilor.

Istoria incompetenței administrative... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2015, 19:45 (5737 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

1000 de pietoni, amendați de polițiștii ialomițeni

În 2014

1000 de pietoni, amendați de polițiștii ialomițeni

Regulile de circulație se aplică și în cazul pietonilor, nu doar în cel al șoferilor. O statistică oferită publicității de reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată că peste 1000 de persoane din județ au fost sancționate anul trecut pentru că au încălcat legislația rutieră.

Cu ochii în patru după pietonii contravenienți Cele mai multe abateri constatate de polițiștii Serviciului Poliției Rutiere Ialomița din cadrul IPJ în rîndurile pietonilor vizează traversarea prin locuri neamenajate și nemarcate corespunzător sau traversarea prin intersecții fără a respecta... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2015, 18:55 (5552 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Integrarea romilor ialomițeni, exemplu de bună practică la nivel național

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița a reușit

Integrarea romilor ialomițeni, exemplu de bună practică la nivel național

În urmă cu un an și jumătate, Consiliul Județean Ialomița aproba implicarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița în 2 proiecte cu finanțare europeană, care presupuneau integrarea romilor ialomițeni pe piața muncii. Derularea celor 2 proiecte se apropie acum de final, iar unul dintre ele, denumit «calificarea meseriașilor romi» a fost propus la nivel național ca exemplu de bună practică. Paul Marcu, directorul instituției, declară că această recunoaștere confirmă utilitatea indiscutabilă a finanțării: «Mulți spun că sînt bani cheltuiți inutil. Dar acești bani sînt purtători de taxe și impozite, intră în sistem. Și, înainte de toate, oferi acestor oameni șansa... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2015, 16:50 (9004 vizualizări - 10 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
298 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Valea Măcrișului: 121 tone de floarea-soarelui, ridicate în vederea confiscării

Efective din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița și Gărzii Financiare-Secția Ialomița au efectuat o verificare la un punct de lucru pentru colectarea cerealelor situat în comuna Valea ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 17:41
(9822 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Luna prevenirii incendiilor»

În perioada 15 august-15 septembrie 2012, la nivel național se sărbătorește «Luna prevenirii incendiilor». Cu această ocazie, la nivelul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 18:00
(6878 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Foc pe acoperișul blocului

Slobozia: Foc pe acoperișul blocului

Panică în rîndul locatarilor unui bloc aflat pe strada Ștefan cel Mare din Slobozia. Acoperișul imobilului a fost cuprins de flăcări. Speriați de faptul că flăcările s-ar putea extinde și la apartamentele ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 18:00
(12012 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: N-a văzut gardul, din cauza alcoolului

Alcoolul i-a luat ochii, dar și direcția unui șofer, de 34 ani, din Manasia. Marți, 21 august 2012, acesta a fost implicat într-un accident de circulație. Pentru că s-a urcat băut la volan, acesta a pierdut ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 17:05
(8019 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Bărbulești: Acțiune a Poliției

Polițiștii din cadrul Secției Rurale Jilavele, în colaborare cu efective din cadrul Serviciului Rutier, au desfășurat marți, 21 august a.c., o acțiune integrată pe străzile din Bărbulești. Oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:51
(7724 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Venituri suplimentare la buget de peste 2,170 milioane lei, 12 sesizări penale la Parchet

În luna iulie 2012, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit  venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 2,170 milioane lei, din care aproape 0,347 milioane ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:45
(7972 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare pentru șomeri

AJOFM Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că organizează cursuri de formare profesională pentru apicultor, bucătar, confecționer asamblor articole textile, frizer, coafor, manichiurist, pedichiurist ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:36
(9656 vizualizări - 2 comentarii)


Jilavele: Bătrîn de 88 ani, izbit frontal de o mașină

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în comuna Jilavele. Astfel, un bărbat, de 62 ani, domiciliat în localitatea Limanu-Constanța, în timp ce conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:30
(9537 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Mihail Kogălniceanu: Soț și soție, acroșați de un autoturism. Femeia a murit!

Pe DN2A, la intersecția cu DJ212, în apropierea comunei Mihail Kogălniceanu, s-a produs un accident rutier în urma căruia două persoane, soț și soție, au fost grav rănite, una dintre acestea decedînd ulterior ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:27
(10047 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: La 16 ani, prins șofînd prin comună

Un minor în vîrstă de 16 ani, din comuna Movilița, este cercetat penal de polițiștii Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni după ce acesta a fost depistat conducînd un autoturism, deși nu poseda permis ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:25
(8416 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Autoturism neînmatriculat și cu numere false, depistat în trafic

Un echipaj din cadrul Biroului Rutier Urziceni ce acționa pe Strada Regiei din localitate a oprit pentru control un autoturism cu numere de înmatriculare corespunzătoare municipiului București. Procedîndu ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:25
(7329 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line.

21 August 2012, 17:59


anunț angajare

SC AVICOLA SA Slobozia
angajează
pe bază de preselecție pentru post de
asistent manager, secretariat PR
persoană cu studii superioare la zi, educată, rezistentă la stres, adaptabilă la situații emoționale diferite, cunoscătoare a două limbi străine, cunoștințe PC
Verificarea aptitudinilor și înscrierile se vor face pînă la data de 24 august 2012, orele 9,30, la secretariatul instituției din Slobozia, Șos. Constanței, km 4-5, telefon 0243/221.200

21 August 2012, 17:45


Slobozia: Din nou înșelăciuni cu «ghicirea viitorului»

Săptămîna trecută, unei tinere de 26 ani, din comuna Mărculești, i-au fost furate bijuteriile de aur aflate asupra sa. Din cercetările efectuate a rezultat că tînăra, aflîndu-se în vizită la tatăl ei, internat ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 23:20
(6447 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Beat la volan

Polițiștii Biroului Rutier Fetești au oprit pentru verificări un autoturism înmatriculat în Capitală, la volanul căruia se afla un bărbat, de 45 ani, din comuna Movila. Întrucît emana halenă alcoolică, ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 23:16
(8947 vizualizări - 2 comentarii)


Mînăstirea Dridu, amenințată de flăcări

Un incendiu produs joi, 16 august a.c., la o locuință a unui localnic din Dridu era să pună în pericol mînăstirea din localitate. Din fericire, focul a focul a fost stins la scurt timp de pompierii din ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:56
(8914 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu incendiu


Ialomița: Prins cu 142 km/h în localitate

Un tînăr de 27 ani, din Bacău, a fost prins de polițiștii Serviciului Rutier Ialomița în timp ce conducea, pe DN2A, în localitate, cu viteza de 142 km/h. Mai mult, înainte de a se urca la volan, tînărul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:52
(7281 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Și-a băgat prietenii în spital

Un tînăr de 21 ani, din București, a fost implicat într-un grav accident de circulație. Acesta s-a urcat la volan băut și s-a răsturnat cu mașina. Alături de el se afla prietena sa de 19 ani și un amic ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:48
(8127 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Roșiori accident


Ialomița: Se fură din cîmp

Lovite de secetă, culturile agricole sînt acum amenințate de hoți. Polițiștii ialomițeni au prins nu mai puțin de 9 persoane plecate le furat pe cîmp. Mai grav este faptul că printre autori se numără și ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:41
(6153 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: 5,4 milioane lei, TVA de rambursat

În luna august 2012, la nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița se va rambursa TVA (taxă pe valoarea adăugată) în suma de 5,4 milioane lei, din care s-a propus pentru compensare suma de ...[citește_toată_știrea]

17 August 2012, 15:15
(6633 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere ușoară-6,03%

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, rata șomajului înregistrată, la finele lunii iulie 2012, la nivel județean, a fost de 6,03%. Procentul indică ...[citește_toată_știrea]

17 August 2012, 15:15
(5827 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

16 August 2012, 18:41


Andrășești: Și-a înjunghiat nora de supărare

Scandal în sînul unei familii din Andrășești, în după-amiaza zilei de marți, 14 august 2012. Un bătrîn de 72 de ani a luat un cuțit de bucătărie și și-a înjunghiat nora, de 32 de ani, în picior. Omul este ...[citește_toată_știrea]

16 August 2012, 18:30
(11063 vizualizări - 2 comentarii)


«Pistolarii» din Bărbulești rămîn după gratii

Țiganii din Bărbulești, implicați în scandalul iscat în prima zi a anului 2012, rămîn în continuare la închisoare. Au decis magistrații Tribunalului Ialomița în urma procesului desfășurat marți, 14 august ...[citește_toată_știrea]

16 August 2012, 18:23
(8288 vizualizări - 1 comentariu)


Stejaru: Autobuz implicat într-un accident de circulație

Călătorii cursei Slobozia-București de la ora 11,00 au tras joi, 16 august 2012, o sperietură soră cu moartea. Autobuzul în care se aflau s-a izbit violent de un autocamion aflat în față la la cîțiva metri ...[citește_toată_știrea]

16 August 2012, 18:22
(11744 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi copii au spart magazinul din incinta Colegiului «Mihai Viteazul»

Sîmbătă, 11 august a.c., în jurul orelor 3,25, o grupă de jandarmi slobozeni a observat doi copii, care se plimbau pe bdul Matei Basarab, în fața sediului Prefecturii Ialomița. Avînd în vedere ora înaintată ...[citește_toată_știrea]

14 August 2012, 10:30
(10705 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Avertizare asupra pestei porcine africane

În conformitate cu mesajul de alertă al Organizației Mondiale pentru Sănătatea Animală, în Ucraina-provincia Zaporozh`ye evoluează pestă porcină africană la porcii domestici. De asemenea, boala a evoluat ...[citește_toată_știrea]

14 August 2012, 10:14
(8515 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna iulie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins o serie de măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis aproape 1200 de somații ...[citește_toată_știrea]

14 August 2012, 10:11
(11985 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Programul «Biblionet» continuă

Alte 10 biblioteci locale din județul Ialomița au fost eligibile să facă parte din programul «Biblionet». Este vorba despre programul de implementare a serviciului de acces gratuit la internet în bibliotecile ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 17:00
(8344 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoții «culeg» recoltele de pe cîmpuri

Într-o singură zi, mai precis miercuri, 8 august a.c., polițiștii au identificat pe raza județului 7 persoane plecate la furat pe cîmp. Hoții și-au încărcat în căruțe kilograme întregi de porumb și floarea ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:59
(8340 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...