Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

A doua înfrângere

Handbal, Divizia A/play-off, CSM Unirea Slobozia-CS Județean Prahova 26-33 (11-16)

A doua înfrângere

bonus: Calificare și pentru Junioarele 1 CSM Unirea Slobozia

Sâmbătă, 22 martie 2025, handbalistele CSM Unirea Slobozia au întâlnit puternica echipă CS Județean Prahova, una dintre pretendentele la promovarea în Liga Florilor, într-o nouă etapă a play-off-ului Diviziei A de handbal feminin. A fost consemnată o a doua înfrângere pentru slobozence, CSM Unirea Slobozia tota­lizând 7 puncte în clasament după 5 etape de play-off.

 

Dominarea prahovencelor Meciul cu CSM Unirea Slobozia a fost decis, în mare parte, încă din prima repriză, când handbalistele... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2025, 10:35 (2279 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Suprafață sintetică schimbată pe terenul de antrenament din cadrul Compexului Sportiv Municipal

flash sportiv

Suprafață sintetică schimbată pe terenul de antrenament din cadrul Compexului Sportiv Municipal

AFC Unirea 04 Slobozia-AFC Botoșani 4-1, la fotbal feminin

 În urmă cu o săptămână, a fost inaugurată noua suprafață sintetică a terenului de antrenament din cadrul Complexului Sportiv Municipal. Suprafața schimbată a fost deja testată de micii sportivi, aceștia declarându-se încântați de terenul sintetic. «Jucătorii Academiei noastre au susținut primul antrenament pe noua suprafață a terenului sintetic din cadrul Complexului CSM Unirea Slobozia! Micii jucatori au fost extrem de entuziasmați să se antreneze pe noul teren iar această transformare le oferă condițiile ideale pentru a-și atinge potențialul maxim...» au declarat reprezentanții AFC Unirea... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2025, 08:20 (2365 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cei mai noi medici ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Cei mai noi medici ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Datorită eforturilor inițiate pentru a crește numărul doctorilor, 8 noi medici specialiști au fost angajați în această pe­rioadă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Aceștia își desfășoară activitatea pe Secțiile Pediatrie, ATI, Oncologie, UPU și Hematologie. «Ne bucurăm de faptul că au ales să profeseze în spitalul nostru și vom fi atenți la toate solicitările dânșilor!» a transmis Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Au ales să profeseze la Slobozia Cei 8 medici tineri care întregesc echipa de... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2025, 12:25 (21711 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Parchetul Județean Ialomița are de soluționat peste 20 mii de dosare

În 2025

Parchetul Județean Ialomița are de soluționat peste 20 mii de dosare

Potrivit Raportului de activitate al Ministerului Public pentru anul 2024, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița, cea mai mare unitate de Parchet din Ialomița, are de soluționat anul acesta peste 20 mii de dosare. Numărul mare de cauze care trebuie soluționate este generat de lipsa de procurori pe care instituția o are de mai bine de 4 ani și pentru care Parchetul General nu are o soluție. Singurul element notabil privind activitatea procurorilor din Ialomița este faptul că printre puținele dosare soluționate anul trecut se numără și cele care vizează fapte de corupție.

 

Activitatea Parchetului Județean Ialomița, în cifre... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2025, 07:55 (7642 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Marea ecologizare social-democrată din Cartierul Bora

Marea ecologizare social-democrată din Cartierul Bora

Sâmbătă, 15 martie 2025, pe la orele 10,00 trecute fix, la capătul Străzii Dealului din Cartierul Bora din Slobozia, primarul Sloboziei, Alexandru Potor, a organizat o amplă acțiune de ecologizare a unui deal încărcat de gunoaie. Ceea ce s-a dorit a fi o inițiativă civică, menită să-i facă pe cetă­țenii orașului mai atenți cu privire la mediul înconjurător, s-a transformat într-o acțiune de partid. Astfel, locul voluntarilor a fost luat de membri și simpatizanți social-democrați. Și, pentru a mai salva din aparențe, organizatorii au chemat pe deal și câțiva funcționari mărunți din ca­drul Primăriei Slobozia. În zona ecologizată, în perioada... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2025, 10:40 (5457 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O nouă licitație pentru Centrul destinat tinerilor din Fetești

O nouă licitație pentru Centrul destinat tinerilor din Fetești

Un Centru dedicat tine­rilor pe care administrația locală din Fetești dorea să-l realizeze cu fonduri europene se va face însă cu bani obținuți în urma unui împrumut. Administrația locală a pierdut banii europeni din cauza firmei care și-a adjudecat investiția. În momentul de față, obiectivul va fi scos din nou la licitație. «Ne dorim acest obiectiv pentru tinerii din Fetești, așa că vom mai scoate încă o dată la licitație construcția sa...» a declarat Laurențiu Șonchereche, primarul din Fetești.

 

Investiție pentru tineri Potrivit... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2025, 14:05 (2434 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă, întâlnire cu ministrul Economiei, Bogdan-Gruia Ivan

Deputatul PSD Ștefan Țintă, întâlnire cu ministrul Economiei, Bogdan-Gruia Ivan

Deputatul PSD Ștefan Țintă a avut în cursul săptămânii precedente o serie de întâlniri, cea mai importantă dintre acestea fiind cu ministrul Economiei, Digitalizării, Antreprenoriatului și Turismului. «Am avut plăcerea de a mă întâlni cu domnul Bogdan-Gruia Ivan, ministrul Economiei, Digitalizării, Antreprenoriatului și Turismului, pentru a discuta despre oportunitățile de dezvoltare pentru județul Ialomița!» a precizat public parlamentarul social-democrat. Ștefan Țintă a ținut să menționeze că, în cadrul întrunirii, «au fost abordat teme esențiale legate de in­vestiții, digitalizare și sprijinirea antre­prenorilor locali... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2025, 09:50 (7834 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Doar 10 proiecte europene din sectorul public, finanțate prin ADR Sud-Muntenia, sunt în implementare

În Ialomița

Doar 10 proiecte europene din sectorul public, finanțate prin ADR Sud-Muntenia, sunt în implementare

La solicitarea repre­zentanților Consiliului Județean Ialomița, delegații Agenției de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia au organizat o întâlnire cu reprezentanții administrațiilor locale din județ. Cea mai mare parte a discuțiilor au fost purtate în ceea ce privește stadiul implementării proiectelor europene finanțate prin Pro­gramul Regional Sud-Muntenia 2021-2027, precum și noile oportunități de finanțare. Datele arată că din cele 49 de proiecte euro­pene, finanțate prin ADR Sud-Muntenia, ale autorităților publice locale din Ialomița, doar 10 se află în prezent în implementare.

 

Raport despre implementarea proiectelor europene... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2025, 12:10 (5636 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școli ialomițene, pe lista clădirilor cu risc seismic a Ministerului Educației

Școli ialomițene, pe lista clădirilor cu risc seismic a Ministerului Educației

Periodic, Ministerul Educației analizează și starea clădirilor cu destinația școală din fiecare zonă a țării. Instituția a dat publicității o listă cu unitățile de învățământ care prezintă risc seismic. Evident, și în Ialomița există astfel de probleme, unele dintre instituțiile care se regăsesc pe lista Ministerului fiind școli și licee de top din județ. Din fericire, potrivit specialiștilor, în cazul unui cutremur, aceste clădiri ar fi avariate, dar nu s-ar prăbuși...

 

O obligație legală Potrivit Legii nr. 212/2022, privind unele măsuri pentru reducerea... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2025, 07:55 (5745 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Mai multe sirene de alarmare sunt nefuncționale

Se întâmplă în Ialomița

Mai multe sirene de alarmare sunt nefuncționale

Recent încheiata «Săptămână a Protecției Civile» a scos în evidență unele disfuncționalități ale sistemului de alarmare publică a populației în caz de dezastre. Oficialii Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița au precizat public faptul că mai multe sirene sunt nefuncționale în momentul de față, urmând a face demersuri pentru remedierea problemelor. Demersurile constau în notificări către primăriile ialomițene sau agenții economici care au în grijă sirenele. Costurile de întreținere pot ajunge până la 50 mii de lei, bani pe care trebuie să-i plătească entitățile care... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2025, 12:15 (2630 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Combinatul Chimic din Slobozia așteaptă sprijin guvernamental pentru redeschidere

Combinatul Chimic din Slobozia așteaptă sprijin guvernamental pentru redeschidere

Aflată în proprietatea societății Nitramonia BC, din județul Bacău, platforma Combinatului Chimic din Slobozia funcționează în pre­zent doar pentru menținerea instalațiilor utilizate pentru producerea îngrășămintelor chimice. Oficialii unității au precizat că liniile de producție nu pot fi redeschise atâta timp cât prețul gazelor naturale, principala materie primă, ră­mâne ridicat. Despre colosul industrial al orașului se amin­tește și în «Strategia Indus­trială a României 2024-2030», document strategic elaborat de Guvernul României prin care se are în vedere revitalizarea tuturor ramurilor industriale din... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2025, 08:05 (17743 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ședință cu «scântei» a Consiliului Local Slobozia

Ședință cu «scântei» a Consiliului Local Slobozia

Proiectul de buget al Primăriei Slobozia pe anul 2025 era programat pentru a fi supus votului Consiliului Local al reședinței județului în ședința extraordinară de joi, 13 martie 2025. Criticile aduse edilului Alexandru Potor referitoare la «lipsa de transparență» privind expunerea publică a documentului l-au făcut pe edil să amâne pentru săptămâna aceasta luarea unei decizii cu privire la buget. Chiar și în aceste condiții, aleșii locali ai orașului au participat la ședința extraordinară și au votat alte inițiative cetățenești. Participarea la vot a fost însă între­ruptă de derapajele consilierului local AUR Radu Paros.

 

... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2025, 10:10 (8086 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița poate pierde aproape 10 milioane de euro fonduri europene depuse prin PNRR

Proiecte depuse de operatorul Urban SA Slobozia

Ialomița poate pierde aproape 10 milioane de euro fonduri europene depuse prin PNRR

Încă din 2022, Urban SA Slobozia depunea două proiecte de finanțare cu fonduri europene prin Planul Național de Redresare și Reziliență. Proiectele, în cuantum de aproape 10 milioane de euro, vizau investiții în ceea ce privește extinderea rețelei de apă și canalizare la nivelul munici­piului re­ședință de județ, Slobozia, precum și realiza­rea de branșamente individuale în anumite lo­calități deservite de operatorul re­gional. La în­ceput de an 2025, Comisia Europeană a anunțat blocarea finanțărilor prin Planul Național de Redresare și Reziliență, invocându-se neres­pectarea de către România a unor «pași» î... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2025, 15:20 (11881 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Un punct de plecare

Fotbal, SuperLiga/play-out, Hermannstadt-Unirea Slobozia 1-1

Un punct de plecare

Prima partidă din play-out a Unirii Slobozia s-a terminat 1-1, la Sibiu slobozenii lui Mihalcea scoțând un punct ce se poate dovedi extrem de util pentru viitorul Unirii în primul eșalon fotbalistic. Urmează un meci dificil «acasă» la Clinceni, cu Petrolul, ploieștenii fiind învinși pe propriul teren în prima etapă de play-out de imprevizibila FC Botoșani cu 2-0. Așadar, în etapa 2 de play-out, Unirea Slobozia va întâlni Petrolul Ploiești vineri, 28 martie 2025.

 

Un gol de cascadorii râsului și un eurogol... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2025, 14:25 (3071 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Doar remiză

Handbal, Divizia A/play-off, CSM Unirea Slobozia-CSU Cluj-Napoca 26-26 (13-11)

Doar remiză

bonus: Junioarele 3 ale CSM Unirea Slobozia, pe primul loc la Turneul Semifinal

După ce în prima etapă a play-off-ului pentru promovarea în Liga Florilor CSM Unirea Slobozia a învins în deplasare pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe cu 29-26 (14-12), a doua partidă din play-off-ul Diviziei A de handbal feminin, meci disputat în deplasare contra celor de la CSU Oradea, a fost pierdut la un singur gol diferență de handbalistele CSM Unirea Slobozia, 27-26. În fine, CSM Unirea Slobozia a jucat sâmbătă, 15 martie 2025, contra handbalistelor de la CSU Cluj-Napoca, în a treia etapă a play-off-ului Diviziei A de handbal feminin, meci încheiat la egalitate, 26-26 (13-11).

 

Duel încheiat cu egal... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2025, 11:05 (2823 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Ștefan Andreescu, în Finala Turneului ATP «M15» din Antalya/Turcia

Tenis de câmp

Ștefan Andreescu, în Finala Turneului ATP «M15» din Antalya/Turcia

Duminică, 16 martie 2025, slobo­zeanul Ștefan Andreescu, legitimat la CSM Unirea Slobozia, a jucat Finala Turneului ATP «M15», desfășurat în Antalya/Turcia. Tenismenul de 23 de ani, Ștefan Andreescu a trecut cu 2-0 la seturi în meciul de deschidere cu francezul Thomas Faurel, tot cu 2-0 de jucătorul uzbek Sergey Fomin, același scor înre­gistrându-se și cu neamțul John Sperle. În Semifinală, Ștefan Andreescu a trecut de favoritul numărul 1 al Turneului, olandezul Ryan Nijboer, locul 400 ATP, cu un categoric 6-2, 6-0. Finala, jucată contra rusului Svyatoslav Gulin, a fost foarte disputată, Andreescu reușind să câștige setul a doilea, cu... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2025, 09:40 (2606 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Fără posturi scoase la concurs pentru medicii rezidenți

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Fără posturi scoase la concurs pentru medicii rezidenți

Pentru anul universitar 2024-2025, cel mai mare spital din județul Ialomița, Spitalul Județean de Urgență Slobozia, nu a mai scos posturi la concurs pentru medicii rezidenți. Oficialii unității medicale își motivează decizia prin faptul că foarte puțini dintre rezidenții care ocupau respectivele posturi alegeau să profeseze în cadrul spitalului după încheierea sta­giilor de pregătire. «Nici din actualii rezidenți, care încă sunt în curs de formare profesio­nală, nu știm câți vor reveni la posturi...» declară repre­zentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Spitalele de provincie, neatrăgătoare pentru medici... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2025, 12:35 (4561 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Înșelați prin metoda «Împrumutul», 15 slobozeni cer sprijinul marilor Parchete

Anchetă clasată la Slobozia

Înșelați prin metoda «Împrumutul», 15 slobozeni cer sprijinul marilor Parchete

Cu 2 ani în urmă, ziarul nostru relata cazul a 15 persoane din Slobozia, înșelate de un tânăr din oraș, pe numele său Alin Ionuț Dinu. Păgubiții susțin că tânărul le-a solicitat bani împrumut, pe care a «uitat» să-i mai returneze. Astfel, s-a întocmit la nivelul organelor judiciare locale dosarul «Împrumutul». Procu­rorii din Slobozia au ajuns însă la concluzia că «fapta penală sesizată nu există»! În prezent, persoanele înșelate au făcut noi demersuri judiciare, depunând plângeri către Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție și Direcția Națională de... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2025, 07:55 (8417 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Iazu: Și-a înjunghiat prietenul de pahar

Iazu: Și-a înjunghiat prietenul de pahar

Un bărbat, domiciliat în localitatea Iazu, a fost arestat preventiv, în urmă cu o săptămână, sub acuzația de «tentativă la omor». După ce s-a îmbătat, acesta a luat un cuțit și l-a înjunghiat pe un apropiat de-al său.

 

Alcoolul i-a întunecat mintea Prezenți la o petrecere organizată într-o gospodărie din localitatea Iazu, victima și agresorul său s-au apucat să bea. După ce au uitat numărul paharelor cu alcool pe care le-au dat pe gât, cei doi au început să se certe, aducându-și aminte de o problemă mai veche... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2025, 10:10 (3461 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Istoria Fermei Model din localitatea Perieți

Istoria Fermei Model din localitatea Perieți

Istoria agrară a județului Ialomița este strâns legată de cea a Fermei Model din Perieți. În perioada interbelică, acest monument istoric a fost cel mai mare producător de semințe de legume și flori din Europa de Est. Astăzi, se află în grija Consiliului Județean Ialomița, printr-o donație făcută de fostul său proprietar, Muzeul Național al Agriculturii. Administrația județeană ar putea iniția un proiect de reabilitare și modernizare, așa cum a făcut și cu alte imobile de patrimoniu din județ.

 

Povești din inima fermei Ferma Model de la Perieți a fost î... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2025, 09:40 (5259 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
249 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Acțiune a polițiștilor pe raza municipiului Fetești

Miercuri, 2 septembrie a.c., în intervalul orar 17,00-20,00, 86 de polițiști din structurile de Ordine Publică, Poliție Rutieră, Criminalitate Economică și Investigații Criminale, cu sprijinul luptătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 17:30
(3984 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi depistați la volan fără permise de conducere

Miercuri, 2 septembrie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii din cadrul Biroului Rutier au oprit, pentru control, un autoturism condus de un bărbat, de 21 de ani, din județul Constanța. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 17:25
(3094 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Slobozia, arestat pentru că a condus beat la volan

Miercuri, 2 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 5 Poliție Rurală Jilavele și Poliției Orașului Fierbinți-Târg au acționat pe raza comunelor Maia, Rădulești și Dridu pentru depistarea persoanelor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 17:20
(2361 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 979 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 3 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 979, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 16:05
(3328 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Un șofer băut a intrat cu mașina într-un microbuz de transport persoane!

Urziceni: Un șofer băut a intrat cu mașina într-un microbuz de transport persoane!

Miercuri, 2 septembrie a.c., în jurul orelor 16,00, un accident s-a produs la ieșirea din Urziceni spre București. Astfel, potrivit polițiștilor, un bărbat de 53 de ani aflat la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 19:40
(3778 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Urziceni: Copil dispărut

Urziceni: Copil dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un minor, de 13 ani, care a plecat de la domiciliu. Persoanele care pot oferi informații care să conducă la depistarea lui, sunt rugate să anunțe cea mai apropiată unitate ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 17:35
(2473 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 1 septembrie a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din Fierbinți-Tîrg, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Dridu, au depistat în flagrant un bărbat, de 53 de ani, din județul ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 17:30
(3244 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional de autoritățile din Austria și Italia, depistat de polițiștii ialomițeni

Marți, 1 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au depistat pe raza municipiului Slobozia n bărbat, de 29 de ani, din județul Brăila, bănuit de săvârșirea de «infracțiuni contra ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 17:25
(6104 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 970 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița. NU s-au înregistrat cazuri noi!

Miercuri, 2 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, nu s-au înregistrat cazuri noi de îmbolnăviri cu COVID-19, numărul cazurilor fiind același ca în ziua ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 16:05
(4302 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Accident rutier între Drajna-Slobozia

Miercuri, 2 septembrie 2020, în jurul orelor 11,10, ISU Ialomița a fost solicita să intervină la un accident rutier produs pe DN21, între Drajna și Slobozia. În accident au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 15:20
(3886 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Carambol între un tractor și două autoturisme, la ieșire din Slobozia către Drajna

Luni, 31 august a.c., în jurul orelor 16,00, pe DN21 s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, de 38 de ani, din Slobozia, conducea ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 18:45
(4539 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 3 ordine de protecție provizorii în 24 de ore!

Luni, 31 august a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii din Slobozia au fost sesizați prin apel 112 de o tânără de 16 ani, din Gheorghe Lazăr, cu privire la faptul că a fost agresată fizic de către fratele ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 18:40
(2915 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Sudiți

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de aducțiune, cu diametrul de 110 mm, de la nivelul Stației de Pompare ce alimentează cu apă localitatea Sudiți, din județul ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 17:10
(3457 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 970 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 1 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 970, cu 8 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 16:10
(3000 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr de17 ani din Bărbulești, surprins la volanul unui autoturism neînmatriculat

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat pe raza comunei Bărbulești un tânăr, de 17 ani, la volanul unui autoturism neînmatriculat. Astfel, sâmbătă, 29 august 2020, în jurul orei 1 ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 17:20
(2891 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat la volan la 73 de ani, a provocat un accident

Sâmbătă, 29 august a.c., în jurul orei 21,00 Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată cu privire la faptul că pe strada Călărași din Fetești a avut loc un accident rutier soldat cu pagube materiale ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 17:15
(4143 vizualizări - 0 comentarii)


«Munca la negru», în vizorul ITM Ialomița

În luna august 2020, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița, prin Compartimentul Control Relații de Muncă, și-a desfășurat activitatea în conformitate cu Programul Cadru de Acțiuni aprobat de Inspecția ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 17:10
(1828 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 962 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 31 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 962, cu 17 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 16:05
(3905 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Platonești

Accident la Platonești

Accident rutier pe raza comunei Platonești, pe DJ 212. Luni dimineață, 31 august a.c., în jurul orelor 6,45, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs pe raza comunei Platonești, un autoturism ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:30
(2021 vizualizări - 2 comentarii)


Scânteia: S-a izbit cu autoturismul de o remorcă

Scânteia: S-a izbit cu autoturismul de o remorcă

Duminică, 30 august a.c., în jurul orei 21,55, la Scânteia, un autoturism s-a izbit puternic de o remorcă agricola staționată. La locul accidentului s-au deplasat de urgență două echipaje din cadrul Detașamentului ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:25
(2826 vizualizări - 0 comentarii)


Murgeanca: A luat foc o autoutilitară

Murgeanca: A luat foc o autoutilitară

Duminică, 30 august a.c., în jurul orelo 12,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o autoutilitară care transporta un butoi de 700 l de motorină, în satul Murgeanca ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:20
(2649 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Variantă

Slobozia: Accident pe Variantă

Sâmbătă, 29 august 2020, în jurul orelor 17,45, s-a produs un accident rutier produs pe varianta municipiului Slobozia, în eveniment fiind implicat un autoturism. La locul intervenției s-au deplasat de ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:15
(3108 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Țăndărei: Incendiu la o anexă gospodărească

Sâmbătă, 29 august, a.c., în jurul orelor 16,40, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească în Țăndărei. La locul solicitării s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:10
(2027 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Incendiu de vegetație uscată

Sâmbătă, 29 august, a.c., în jurul orei 11,10, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină pentru stingerea unui incendiu de vegetație uscată izbucnit pe raza comunei Coșereni. Incendiul a fost stins operativ ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:05
(2160 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Apă cu presiuni scăzute la Fierbinți-Târg

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Garofiței, din localitatea Fierbinți-Târg, RAJA Constanța este nevoită să reducă presiunea ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 14:05
(6602 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în orașul Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unui branșament avariat de pe strada Zambilei din orașul Țăndărei, RAJA SA Constanța a fost  nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile luni, 31 august ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 13:45
(2364 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

O bombă de aviație, care cântărea 50 kg, a fost descoperită duminică, 30 august a.c., pe malul râului Ialomița, în zona localității Cosâmbești. Elementul de muniție a fost descoperit de un localnic, care ...[citește_toată_știrea]

30 August 2020, 19:30
(5377 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 945 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Sâmbătă, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 945, cu un caz mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 August 2020, 16:05
(3491 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Infractor identificat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au reușit identificarea autorului unor fapte de «lipsire de libertate» și «lovire», pe raza localității Ion Roată. Este vorba despre un bărbat, de 53 de ani, din București, pe numele ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:55
(2085 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice, pe raza localității Mărculești. În urma testării cu aparatul Drager a rezultat ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:50
(4742 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...