Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Ștefan Andreescu, în Finala Turneului ATP «M15» din Antalya/Turcia

Tenis de câmp

Ștefan Andreescu, în Finala Turneului ATP «M15» din Antalya/Turcia

Duminică, 16 martie 2025, slobo­zeanul Ștefan Andreescu, legitimat la CSM Unirea Slobozia, a jucat Finala Turneului ATP «M15», desfășurat în Antalya/Turcia. Tenismenul de 23 de ani, Ștefan Andreescu a trecut cu 2-0 la seturi în meciul de deschidere cu francezul Thomas Faurel, tot cu 2-0 de jucătorul uzbek Sergey Fomin, același scor înre­gistrându-se și cu neamțul John Sperle. În Semifinală, Ștefan Andreescu a trecut de favoritul numărul 1 al Turneului, olandezul Ryan Nijboer, locul 400 ATP, cu un categoric 6-2, 6-0. Finala, jucată contra rusului Svyatoslav Gulin, a fost foarte disputată, Andreescu reușind să câștige setul a doilea, cu... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2025, 09:40 (2606 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Fără posturi scoase la concurs pentru medicii rezidenți

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Fără posturi scoase la concurs pentru medicii rezidenți

Pentru anul universitar 2024-2025, cel mai mare spital din județul Ialomița, Spitalul Județean de Urgență Slobozia, nu a mai scos posturi la concurs pentru medicii rezidenți. Oficialii unității medicale își motivează decizia prin faptul că foarte puțini dintre rezidenții care ocupau respectivele posturi alegeau să profeseze în cadrul spitalului după încheierea sta­giilor de pregătire. «Nici din actualii rezidenți, care încă sunt în curs de formare profesio­nală, nu știm câți vor reveni la posturi...» declară repre­zentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Spitalele de provincie, neatrăgătoare pentru medici... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2025, 12:35 (4564 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Înșelați prin metoda «Împrumutul», 15 slobozeni cer sprijinul marilor Parchete

Anchetă clasată la Slobozia

Înșelați prin metoda «Împrumutul», 15 slobozeni cer sprijinul marilor Parchete

Cu 2 ani în urmă, ziarul nostru relata cazul a 15 persoane din Slobozia, înșelate de un tânăr din oraș, pe numele său Alin Ionuț Dinu. Păgubiții susțin că tânărul le-a solicitat bani împrumut, pe care a «uitat» să-i mai returneze. Astfel, s-a întocmit la nivelul organelor judiciare locale dosarul «Împrumutul». Procu­rorii din Slobozia au ajuns însă la concluzia că «fapta penală sesizată nu există»! În prezent, persoanele înșelate au făcut noi demersuri judiciare, depunând plângeri către Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție și Direcția Națională de... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2025, 07:55 (8417 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Iazu: Și-a înjunghiat prietenul de pahar

Iazu: Și-a înjunghiat prietenul de pahar

Un bărbat, domiciliat în localitatea Iazu, a fost arestat preventiv, în urmă cu o săptămână, sub acuzația de «tentativă la omor». După ce s-a îmbătat, acesta a luat un cuțit și l-a înjunghiat pe un apropiat de-al său.

 

Alcoolul i-a întunecat mintea Prezenți la o petrecere organizată într-o gospodărie din localitatea Iazu, victima și agresorul său s-au apucat să bea. După ce au uitat numărul paharelor cu alcool pe care le-au dat pe gât, cei doi au început să se certe, aducându-și aminte de o problemă mai veche... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2025, 10:10 (3461 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Istoria Fermei Model din localitatea Perieți

Istoria Fermei Model din localitatea Perieți

Istoria agrară a județului Ialomița este strâns legată de cea a Fermei Model din Perieți. În perioada interbelică, acest monument istoric a fost cel mai mare producător de semințe de legume și flori din Europa de Est. Astăzi, se află în grija Consiliului Județean Ialomița, printr-o donație făcută de fostul său proprietar, Muzeul Național al Agriculturii. Administrația județeană ar putea iniția un proiect de reabilitare și modernizare, așa cum a făcut și cu alte imobile de patrimoniu din județ.

 

Povești din inima fermei Ferma Model de la Perieți a fost î... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2025, 09:40 (5260 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Gigantul american Ingredion, parteneriat cu austriecii de la Agrana pentru fabrica AGFD Țăndărei

Gigantul american Ingredion, parteneriat cu austriecii de la Agrana pentru fabrica AGFD Țăndărei

Gigantul american Ingredion, cu acționari două dintre cele mai mari fonduri de investiții din lume, respectiv BlackRock și The Vanguard, va achiziționa 49% din acțiunile AGFD Țăndărei SRL de la Agrana Starke GmbH. Tranzacția este supusă aprobării autorităților de concurență, acordul de joint venture dintre Agrana Starke GmbH, filială a Agrana Beteiligungs-AG, și cel mai mare procesator de porumb din lume, Ingredion, fiind parafat pentru a produce amidon în România, la Țăndărei. În context, România are cea mai mare suprafață cultivată cu porumb (2,5 milioane ha), ocupând primul loc în Uniunea Europeană la producție, cu peste 10 milioane de tone anual, prin... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2025, 12:20 (6012 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea Poliției Municipiului Slobozia se amână

Reabilitarea Poliției Municipiului Slobozia se amână

În iulie 2022, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița anunțau reabilitarea cu fonduri europene a sediului Poliției Munici­piului Slobozia. La 2 ani și jumătate distanță, implementarea acestui proiect nu s-a realizat, deși ar fi trebuit să se încheie la finele anului 2023. În prezent, ace­lași proiect așteaptă evaluarea din partea Agenției de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia pentru ca șan­tierul să fie deschis. Dacă proiectul nu va fi considerat oportun, IPJ Ialomița va pierde 8,2 milioane de lei.

 

Un proiect cu «probleme»... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2025, 08:05 (3294 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Raluca Dumitrescu, noul președinte al Agenției Naționale pentru Protecția Mediului 

Raluca Dumitrescu, noul președinte al Agenției Naționale pentru Protecția Mediului 

După ce a pierdut cursa pentru Parlamentul României, Raluca Dumitrescu, fost deputat PSD de Ialomița, a fost numită la conducerea Agenției Naționale pentru Protecția Mediului. Președintele instituției are rang de secretar de stat.

 

Din Parlament, în fruntea ANPM Raluca Dumitrescu a fost deputat de Ialomița, din partea Partidului Social Democrat, în legislatura 2020-2024. La Alegerile Parlamentare de anul trecut, aceasta s-a înscris din nou în cursa electorală, fiind pe poziția a doua pentru Cameră. Din păcate, Raluca Dumitrescu nu a reușit să obțină... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2025, 11:50 (10632 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Povestea conacului uitat din satul Hagiești

Povestea conacului uitat din satul Hagiești

Satul Hagiești, din județul Ialomița, păstrează la marginea sa o adevărată bijuterie arhitectonică, specifică celei de a doua jumătăți a secolului al XIX-lea. Este vorba despre Conacul Marghiloman. Printre puținele monumente istorice aflate în administrarea Institutului Național al Patrimoniului, conacul este astăzi o ruină deși, potrivit documentelor oficiale, a fost inclus pe lista obiectivelor de importanță națională. Adminis­tratorul clădirii a încercat în repetate rânduri să îl reabiliteze, însă eforturile au fost zădărnicite de mai multe litigii în instanță. Ultimul proces s-a încheiat la începutul anului precedent, când... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2025, 11:05 (7251 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dragoș Costin Telehuz nu mai este secretar de stat în Ministerul Agriculturii!

Dragoș Costin Telehuz nu mai este secretar de stat în Ministerul Agriculturii!

La începutul acestei săptămâni, liberalul ialomițean Dragoș Costin Telehuz a fost eliberat din funcția de secretar de stat în Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale. În locul său a fost numit un alt liberal, de această dată din județul vecin, Călărași. Este vorba despre Florian-Emil Dumitru care, în trecut, a mai deținut această poziție.

 

A plecat Telehuz, a venit Dumitru Liberalul ialomițean Dragoș Costin Telehuz a fost numit în funcția de secretar de stat în Ministerul Agriculturii în martie 2022. Înainte de a ajunge... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2025, 10:20 (5208 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Masă Sănătoasă» cu sendvișuri și servicii de catering

Realitatea din școlile ialomițene

«Masă Sănătoasă» cu sendvișuri și servicii de catering

Programul Național «Masă Sănătoasă» implementat de Guvernul României a fost creat cu scopul de a reduce abandonul școlar și de a le oferi elevilor alimente calde și sănătoase. În Ialomița, numărul unităților de învățământ care se înscriu în acest proiect destinat atragerii elevilor către școală crește semnificativ, chiar dacă problemele pe care le întâmpină rămân neschimbate. Surprinzător, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița prezintă aceste sincope într-o radiografie a ultimilor ani în care acest program a fost implementat și în județul nostru.

 

A crescut numărul școlilor înscrise... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2025, 07:55 (3980 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița va avea un buget de 525,8 milioane de lei

În 2025

Consiliul Județean Ialomița va avea un buget de 525,8 milioane de lei

Marți, 11 martie 2025, Consiliul Județean Ialomița a organizat o dezbatere publică referitoare la proiectul de buget pe anul în curs. Bugetul va fi supus spre aprobarea aleșilor județeni în cadrul unei ședințe ordinare ce se va desfășura miercuri, 19 martie 2025. Pentru 2025, administrația județeană și-a propus un buget de 525,8 milioane de lei. Peste 60% din banii disponibili vor fi direcționați către secțiunea «Dezvoltare». Prioritate pentru admi­nistrația județeană vor fi drumurile, dar și infrastructura de Sănătate.

 

Fonduri pentru drumuri și Sănătate... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2025, 10:20 (7801 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lipsă de transparență privind proiectul de buget al Primăriei Slobozia din 2025

Acuzații publice aduse primarului Alexandru Potor

Lipsă de transparență privind proiectul de buget al Primăriei Slobozia din 2025

Luni, 10 martie 2025, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia, Alexandru Potor, primarul reședinței județului, a organizat o dezbatere publică în care a fost prezentat proiectul de buget al orașului pentru anul 2025. Inițiativa a iscat numeroase discuții în spațiul public legat de transparența acestui demers. Consilierul local USR Mihail Tănănescu l-a acuzat public pe edilul orașului că a omis să informeze Consiliul Local Slobozia cu privire la această întâlnire și despre existența proiectului de buget. Ceea ce se știe cu certitudine este că aleșii locali ai orașului sunt așteptați să voteze bugetul Sloboziei pe anul în curs joi, 13 martie 2025... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2025, 19:05 (8147 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții intrate în atenția procurorilor, descoperite de Camera de Conturi Ialomița la Primăria Bărbulești

Investiții intrate în atenția procurorilor, descoperite de Camera de Conturi Ialomița la Primăria Bărbulești

Periodic, Curtea de Conturi a României face publice rapoartele de audit ale structurilor sale teritoriale. Recent, pe pagina de internet a instituției a fost pu­blicat un astfel de document ce vizează misiunea de audit efectuată de Camera de Conturi Ialomița la Primăria Bărbulești. În urma verificărilor, pe lângă alte abateri financiare, auditorii au descoperit faptul că investiții de peste 12 milioane de lei fac obiectul unui dosar penal, instrumentat, se pare, de Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița.

 

Stare de legalitate zero Misiunea de audit... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2025, 14:50 (5774 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Penultimul play-out

Fotbal, SuperLiga, FC Botoșani-Unirea Slobozia 1-0

Penultimul play-out

La finalul sezonului regulat din SuperLiga și consemnarea rezulta­tului din etapa 30, Unirea Slobozia ocupă poziția 15, cu 26 de puncte. Victoria clară a botoșănenilor de luni, 10 martie 2025, a definitivat intrarea în play-out a Unirii de pe penultimul loc al clasamentului SuperLigii, slobozenii așteptând deznodământul meciurilor viitoare împăcați. Revenind la partida din deplasarea de la Botoșani, Unirea Slobozia cu al său tehnician Adrian Mihalcea a început cu Krell-Ibrian, Pospielov, Antoche, Șerbănică-Perianu, Akhkmatov-Afalna, Aganovic, Bărbuț-Yusov. Încă de la începutul meciului, Botoșani s-a instalat în jumătatea Unirii, atac... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2025, 13:45 (4576 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

ACS Recolta Gheorghe Doja, în play-off

Fotbal, Liga 3

ACS Recolta Gheorghe Doja, în play-off

În ultima etapă din Liga 3, Seria 3, ACS Recolta Gheorghe Doja a dispus în deplasare de CS Gloria Băneasa cu scorul 3-1, prin golurile înscrise de atacantul Mihăiță Năstase. Matematic, ACS Recolta Gheorghe Doja este calificată în play-off-ul din Liga 3, ocupând poziția secundă în clasamentul Seriei 3, după SC Popești-Leordeni, cu 32 de puncte. CSM Fetești ocupă ultima poziție a ierarhiei, cu 1 punct acumulat în cele 17 partide jucate.

... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2025, 12:20 (4412 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Turneu Semifinal la Sala «Andreea Nica»

Handbal, CSM Unirea Slobozia, Junioare 3

Turneu Semifinal la Sala «Andreea Nica»

În perioada 13-15 martie 2025, Sala «Andreea Nica» din Slobozia va găzdui Turneul Semifinal 1 Valoare, Grupa 1, pentru Junioare 3 handbal feminin. Competiția va debuta joi, 13 martie 2025, de la orele 14,00, cu meciul dintre LPS Suceava și HC Dunărea Brăila, la orele 16,00 fiind programată partida dintre CSM Unirea Slobozia și ACS Viitorul Oțelul Galați. Vineri, 14 martie 2025, de la orele 14,00, va fi confruntarea dintre LPS Suceava și ACS Viitorul Oțelul Galați, în timp ce de la orele 16,00 CSM Unirea Slobozia va da piept cu handbalistele Junioare 3 ale HC Dunărea Galați. Sâmbătă, de la orele 14,00, CSM Unirea Slobozia va întâlni LPS Suceava, de la... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2025, 11:10 (3711 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Irina Cârstea și David Moldovan, campioni naționali

Kempo, CSM Unirea Slobozia

Irina Cîrstea și David Moldovan, campioni naționali

Sâmbătă, 8 martie 2025, Sala «Apollo» din Capitală a fost locația unde s-a desfășurat Campionatul Național de Semi-Kempo. Micuții sportivi ai CSM Unirea Slobozia, antrenați de Mihai Manea, au performat, Irina Cîrstea și David Moldovan cucerind titlurile de campioni naționali. Să-i remarcăm și pe Cristian Copilău și Eduard Ștefan, sportivi care au ocupat locul 3, în timp ce Alexandru Ionescu și Costin Copilău s-au poziționat pe locul 5.

... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2025, 09:50 (4262 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Bronz pentru scrimerul Radu Negoiță

Scrimă, CSM Unirea Slobozia

Bronz pentru scrimerul Radu Negoiță

La competiția «Cupa Campionilor», organizată la București în Sala Flo­reasca, sportivul CSM Unirea Slobozia, Radu Negoiță, a urcat pe treapta a treia a podiumului. Micuțul sabrer a concurat la categoria sub 10 ani. Daniel Nădrag este antrenorul talentatului scrimer Radu Negoiță.

... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2025, 08:15 (4065 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia a încasat 80 mii de lei din munca deținuților

În 2024

Penitenciarul Slobozia a încasat 80 mii de lei din munca deținuților

Deținuții aflați în regimul de detenție deschis sau semi-deschis, ale căror pedepse cu închisoarea sunt de maximum 3 ani, pot ieși la muncă. Pentru activitățile pe care le desfășoară aceștia primesc bani și câștigă zile care se scad din pedeapsă. Anul trecut, de acest drept au beneficiat 15 deținuți din cadrul Penitenciarului Slobozia. Aceștia au desfășurat diferite activități pe baza contractelor pe care instituția le-a încheiat cu Spitalul Județean de Urgență Slobozia și Cooperativa Agricolă Gheorghe Doja. Potrivit legii, o parte din banii obținuți de persoanele private de libertate au ajuns în conturile Penitenciarului Slobozia.

 

Bani pentru munca prestată... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2025, 12:20 (4862 vizualizări - 4 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, Protopopiatul Slobozia a desfășurat joi, 25 octombrie 2018, acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2018, 11:10
(6795 vizualizări - 0 comentarii)


«Alături de Oameni... pentru Oameni», program social derulat de Protopopiatul Urziceni

Acest program social a fost inițiat în anul 2009, din dorința de a veni în întâmpinarea problemelor resimțite de persoanele din comunitate aflate în dificultate și care, din motive obiective, nu puteau ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2018, 11:05
(6936 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Refuzul unui loc de muncă duce la pierderea venitului minim garantat

Persoanele apte de muncă beneficiare ale Legii nr. 416/2001, privind venitul minim garantat, pot pierde ajutorul social dacă refuză un loc de muncă sau participarea la serviciile pentru stimularea ocupării ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2018, 10:50
(6106 vizualizări - 0 comentarii)


ACS Viitorul Urziceni, în Divizia A la șah

Rezultat de excepție obținut de clubul ACS Viitorul Urziceni la prima participare la Campionatul Național de Șah pe echipe-Divizia B, defașurat în perioada 5-14 octombrie 2018 în Complexul din strada Mihail ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2018, 10:40
(4565 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă pe tema consumului de droguri

Miercuri, 24 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenirea Criminalității, împreună cu reprezentantul Centrului de Prevenire, Evaluare și Consiliere Antidrog Ialomița au ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2018, 11:25
(4183 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii septembrie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 5208 șomeri (din care 2260 femei), rata șomajului fiind de 5,5%. Comparativ ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2018, 11:20
(3596 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Beat la volan și fără a avea permis, a acroșat un pieton

În cursul zilei de marți, 23 octombrie a.c, în localitatea Movilița s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul accidentului s ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2018, 10:50
(7289 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 23 octombrie a.c., pe timpul desfășurării activităților pentru prevenirea accidentelor de circulație, polițiștii rutieri au depistat trei ialomițeni, cu vârste cuprinse între 48 și 63 de ani, care ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2018, 10:40
(3247 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Simpozion «Locuri de muncă sănătoase prin managementul substanțelor periculoase»

Cu ocazia Săptămânii Europeane pentru Securitate și Sănătate în Muncă, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița organizează simpozionul cu tema «Locuri de muncă sănătoase prin managementul substanțelor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2018, 11:10
(5163 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie de prevenire a fraudelor informatice «CyberScams»

În perioada 17-23 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni, în parteneriat cu Europol și Federația Europeană a Băncilor, lansează o campanie de prevenire a celor mai întâlnite 7 tipuri de fraude în mediul ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2018, 11:05
(5303 vizualizări - 0 comentarii)


Muteni Buzău: Copil ars sub ochii părinților

Neatenția părinților a avut urmări grave asupra unui copil de 1 an și 3 luni din comuna Munteni Buzău. Micuțul se juca nesupravegheat în curte, moment în care a căzut peste focul pe care părinții l-au aprins ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2018, 14:48
(6102 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 1400 de amenzi, 62 de permise reținute

Polițiștii au aplicat peste 1400 de sancțiuni contravenționale și au reținut 62 de permise de conducere, în cadrul unei acțiuni de 3 zile desfășurate în județul Ialomița, sub coordonarea Direcției Rutiere ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2018, 17:50
(5690 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile britanice, identificat de polițiștii ialomițeni

Un autoturism căutat pentru confiscare de autoritățile britanice a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița. Autoturismul ce aparținea unui bărbat în vârstă ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2018, 17:45
(4586 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A dat în marșarier și a lovit un pieton

În cursul zilei de joi, 11 octombrie a.c, pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul accidentului ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2018, 17:40
(4394 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Slobozia: L-a atacat cu o lopată

În după-amiaza zilei de miercuri, 10 octombrie a.c., un bărbat în vârstă de 38 de ani a fost lovit în cap cu o lopată de către un cetățean. Victima tăia iarba de pe marginea drumului când a fost zărit de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2018, 17:10
(4560 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia scandal


Fetești: S-a aruncat în gol de la balcon

În dimineața zilei de joi, 11 octombrie 2018, în jurul orelor 3,00, o tânără de 19 ani din Fetești s-a aruncat în gol de la balconul apartamentului în care locuia, cu intenția de a se sinucide. Fata a supraviețuit ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2018, 13:30
(5095 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Grevă a transportatorilor

Slobozia: Grevă a transportatorilor

Greva generală a transportatorilor blochează circulația autobuzelor din Slobozia către București. Transportatorii locali au ales să nu efectueze joi, 11 octombrie 2018, nicio cursă către Capitală. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2018, 13:20
(5444 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 19 octombrie 2018, orele 9,00, «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți», eveniment care va avea loc ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2018, 19:10
(5324 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 cutremure în interval de o oră!

3 cutremure au avut loc în județul Ialomița, în decursul unei singure ore. Cel mai puternic a avut magnitudinea de 2,9 grade pe scara Richter, scrie Mediafax. Potrivit Institutului ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2018, 20:30
(6085 vizualizări - 4 comentarii)


Perieți: Mort în accident

Perieți: Mort în accident

Coliziunea dintre un autocamion și un autoturism produsă joi, 4 octombrie a.c., în jurul orelor 19,00, în comuna Perieți, a condus la decesul șoferului din turism, un bărbat în vârstă de 61 de ani. Echipajele ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2018, 13:10
(5459 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi tineri suspectați de «furt din autoturism», reținuți

Polițiștii slobozeni cercetează doi tineri, de 17 și 18 ani, pentru «furt calificat», cei în cauză fiind reținuți pentru 24 de ore. Astfel, polițiștii au identificat doi tineri de 17, respectiv 18 ani, ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2018, 11:35
(5253 vizualizări - 0 comentarii)


Urmăriți internațional, depistați de polițiștii ialomițeni

Marți, 2 octombrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJIalomița au acționat pe raza județului, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2018, 11:20
(5451 vizualizări - 0 comentarii)


Maternitatea Urziceni, una dintre maternitățile pe care «Salvați Copiii» le dotează cu aparatură medicală vitală prematurilor

În România, nașterea rămâne discriminatorie: o maternitate lipsită de aparatură medicală vitală poate însemna, pentru un copil născut prea devreme, o salvare venită prea târziu. Este cazul Maternității ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2018, 11:10
(7067 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița: «Salonul Anual de Carte» a ajuns la ediția a 27-a

Luni, 1 octombrie 2018, la orele 12,00, a debutat a 27-a ediție a «Salonului Anual de Carte» organizat de către Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița. Prestigioasă prin prisma longevității, ediția ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2018, 12:10
(6964 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Au fost înlocuiți 20 de președinți de secții de votare la Referendum

Ialomița înregistrează primele probleme în procesul de organizare a scrutinului pentru Referendumul de modificare a Constituției, care se va desfășura pe 6 și 7 octombrie 2018. Astfel, 20 de președinți ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2018, 20:20
(8114 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Contrabandist de țigări, prins de polițiști

Urziceni: Contrabandist de țigări, prins de polițiști

Un tânăr, de 31 de ani, din Urziceni, este principalul suspect într-un dosar de contrabandă cu țigări, instrumentat de polițiștii Ialomițeni. Oamenii legii au efectuat la locuința sa o percheziție domiciliară ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2018, 20:00
(5113 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 1-5 octombrie a.c., orele 6,30-17,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație a rețelelor de electricitate. Aceste ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2018, 18:40
(7664 vizualizări - 1 comentariu)


ITM Ialomița: Constructori amendați

În cursul anului 2018, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat acțiuni de control în cadrul unei campanii de instruire și informare cu privire la activitățile din domeniul construcțiilor ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2018, 18:25
(4734 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Caravana «Fii pregătit!»

Sâmbătă, 29 septembrie a.c., între orele 10,00-17,00, va ajunge în orașul Slobozia caravana SMURD «Fii pregătit!». Aceasta va fi amplasată pe bulevardul Chimiei, în Piața Unirii și are ca scop instruirea ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2018, 18:15
(5536 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
cu sediul în loc. Cosâmbești, jud. Ialomița
angajează
ȘOFERI AUTOCAMION
Cerințe:
-studii medii
-permis de conducere categoria B și C+E
-experiență în conducerea
autocamioanelor >3,5 to minim 1 an
-fără cazier judiciar
-atestat valabil de șofer profesionist transport marfă
-atestat valabil ADR
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern
Responsabilități:
-participă la operațiunile de încărcare
și descarcăre a autovehiculului
Beneficii:
-pachet salarial atractiv
-card analize medicale
-telefon
CV-urile se pot depune
atât la sediul din Cosâmbești
cât și pe următoarea adresă de
email: [email protected]
Relații se pot obține și
la telefon 0749/082.231

28 Septembrie 2018, 13:05


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...