Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Sensei MORO la Slobozia

Aikido

Sensei MORO la Slobozia

La sfîrșitul săptămînii precedente, Clubul Sportiv Olimpia Slobozia a organizat un stagiu de pregătire intensiv care l-a avut ca invitat pe sensei Gabriel George Moroianu, cunoscut printre vechii săi prieteni din Galați, iar de curînd și printre noii săi prieteni din Slobozia, drept «Moro». Stagiul a contat pentru examenele de grad ale elevilor Clubului Olimpia, examene care urmează să se desfășoare la începutul anului viitor. Jovial, deschis la dialog și profesionist, sensei Moro a încîntat audiența prin demonstrațiile sale, dovedind încă o dată că Aikido nu este doar un sport, ci și un mod de viață. «Sînt aici la invitația prietenului meu Mihai Dinu. Aikido are un loc aparte în rîndul artelor... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2014, 13:35 (5836 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Pepiniera de dansatori sportivi de la Palatul Copiilor

Pepiniera de dansatori sportivi de la Palatul Copiilor

Apreciate de părinți și cunoscute doar la concursurile de profil, zeci de fetițe din Slobozia fac performanță dansînd. Lecțiile se desfășoară la Palatul Copiilor, sub îndrumarea profesorului Mihai Timofte. Pe ritmul muzicii, totul plutește în jurul lui. Iar, la cursuri, micuțele visează cu ochii deschiși la scenă, public și aplauze. Pînă cînd vor ajunge dansatoare profesioniste, ele își împart timpul între școală, orele de Cha Cha și prietenele de la cursurile de dans sportiv...

Ora de dans
Din spatele unei uși aflată la demisolul Palatului Copiilor Slobozia, ritmurile muzicii... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2014, 12:20 (9137 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Locul I pentru atleții CSM

Atletism, Cupa «1 DECEMBRIE» Focșani

Locul I pentru atleții CSM

În data de 29 noiembrie s-a desfășurat, la Focșani, concursul interjudețean de atletism rezervat copiilor III, II și I, ultima competiție de profil a anului 2014. La startul concursului s-au aliniat sportivi reprezentînd 9 cluburi. Secția de Atletism din cadrul Clubului Sportiv Municipal Slobozia a aliniat la startul concursului 7 sportivi în probele de 50 m, 60 m și săritura în lungime, fete și băieți. Dovedind o pregătire bună, micii atleți slobozeni au obținut rezultate remarcabile, 6 dintre ei urcînd pe podium. Performerii competiției au fost Andreea Ilie, locul I la 60 de m, cu o performanță de 7 secunde și 4 sutimi și tot locul I la săritura în lungime. Reamintim că sportiva este campioana... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2014, 11:45 (6976 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Educației, dator către elevii ialomițeni

Aproximativ 2800 de elevi navetiști din Ialomița așteaptă de 2 ani ca Ministerul Educației să le deconteze abonamentele în baza cărora au ajuns la școală. Valoarea datoriei este de 1,7 milioane de lei, iar prima tranșă de bani a fost acordată în urmă cu o săptămînă. Oficialii de la București mai au de transmis în teritoriu încă 638 mii de lei.

Arierate în Educație
Lista arieratelor Inspectoratului Școlar Județean Ialomița cuprinde și decontarea transportului elevilor navetiști. Raportat la nivelul județului Ialomița, aceștia trebuie să primească 1,7 milioane de lei, prețul abonamentelor... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2014, 11:25 (4538 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia este un oraș neguvernabil

Consiliul Local, o păpușă dezarticulată

Slobozia este un oraș neguvernabil

Ședința Consiliului Local Slobozia de joi, 27 noiembrie 2014, confirmă încă o dată concluzia la care electoratul a ajuns după alegerile din 2012. Împărțit între o majoritate PSD care conduce discreționar și o Opoziție minoritară care funcționează haotic, orașul este neguvernabil. În aceste condiții, cele mai importante dintre proiectele de hotărîri supuse votului în plen, riscă să fie sabotate de conflictele permanente dintre cele două fracțiuni. Iar starea de fapt surprinsă joi reprezintă doar debutul unui nou război fără învinși și fără învingători. Doar cu un singur perdant: Slobozia!

Dezinsecția se amînă pînă la noi ordine... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2014, 10:45 (10471 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Ploaie de goluri la finalul turului

Unirea Fierbinți este și în sezonul acesta în prim-planul fotbalului județean. După ratarea barajului de promovare, echipa din localitatea făcută celebră de PRO TV a realizat un tur de campionat care a confirmat pînă la un punct valoarea acesteia. Pînă la ce punct? Ei, bine, pînă la punctul de întîlnire cu satelitul Viitorului Axintele, petrecut în ultima etapă a turului desfășurată sîmbătă, 6 decembrie 2014. Constrînși de penuria de puncte care i-a așezat pe un loc ce miroase a retrogradare, axintenii au strîns rîndurile și au detonat bomba chiar la Fierbinți, unde au bătut cu 4-0! «Această înfrîngere a fost o întîmplare, cei de la Axintele au venit determinați și, mai cu seamă, întăriți cu cel... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2014, 10:10 (4497 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Claudiu. Epileptic. Caut un loc de muncă!»

«Claudiu. Epileptic. Caut un loc de muncă!»

Claudiu Ologu are 38 de ani și este diagnosticat cu epilepsie. În luna noiembrie a acestui an, ca urmare a reevaluării stării sale de sănătate de către Comisia de Evaluare a Persoanelor Adulte cu Handicap, a fost încadrat ca «persoană cu grad de handicap mediu». În acest mod, din cei 230 de lei de care beneficia anterior, mai are dreptul la 33 de lei. Acești bani reprezintă acum singura lui sursă de venit. «Din banii ăștia plătesc lunar consultația, 20 de lei, cumpăr medicamente de 10 lei și îmi rămîn doar trei lei. Uneori nici ăia...» explică Claudiu. Pentru că refuză să fie o povară pentru familie și societate, Claudiu caută un loc de muncă. Așa a ajuns să bată la ușa publicației Independent... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2014, 09:15 (9958 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Percheziții DIICOT la contrabandiștii cu țigări

Ialomița, în atenția organelor de anchetă

Percheziții DIICOT la contrabandiștii cu țigări

Luni, 8 decembrie 2014, în Ialomița, au fost efectuate percheziții domiciliare ca urmare a unei acțiuni demarată de procurorii DIICOT-Serviciul Teritorial Galați. Acțiunea oamenilor legii a vizat destructurarea unei grupări infracționale specializată în contrabandă cu țigarete. De asemenea, acțiuni similare s-au desfășurat și în județele Galați, Brăila și Constanța. Potrivit informațiilor, 25 de persoane au fost conduse la audieri. Operațiunea procurorilor DIICOT de la Galați a fost sprijinită de ofițerii Serviciului de Crimă Organizată al Județului Ialomița și a vizat un număr de 27 de percheziții.
Potrivit unui comunicat de presă al IGPR, «polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Galați, sub coordonarea procurorilor DIICOT-ST Galați au efectuat 27 de percheziții domiciliare, pe raza județelor Galați, Constanța, Ialomița și Brăila, pentru depistarea unor persoane bănuite de contrabandă cu țigarete. De asemenea, a fost percheziționată o navă (barjă cu împingător), sub pavilion ucrainean, ce a fost oprită pe Dunăre, în dreptul municipiului Brăila. La acțiune au participat și polițiști din structurile de crimă organizată de pe raza județelor Constanța, Ialomița și Brăila, precum și jandarmi. În urma perchezițiilor, polițiștii au ridicat în vederea confiscării 100.000 de țigarete, descoperite pe navă și 120.000 de țigarete de la locuințele percheziționate. Din cercetări a reieșit că mai multe persoane ar fi constituit un grup infracțional organizat, specializat în introducerea în România prin punctele de trecere ale frontierei de stat și prin alte locuri decît cele stabilite pentru controlul vamal a peste 45.000 de pachete de țigarete, care ulterior ar fi fost comercializate în mai multe județe. Țigaretele ar fi fost introduse ilegal în țară, din Ucraina, prin intermediul convoaielor de barje care tranzitau România, pe Dunăre, către Serbia. 25 de persoane au fost conduse la audieri. Patru dintre acestea (1 cetățean ucrainean și 3 cetățeni români) au fost reținute pentru 24 de ore, sub aspectul săvîrșirii infracțiunilor de constituirea unui grup infracțional organizat și contrabandă calificată cu țigarete, în formă continuată. Persoanele reținute urmează să fie prezentate magistraților, cu propunere de arestare preventivă. Documentarea activității grupării s-a realizat cu sprijinul de specialitate al Direcției Operațiuni Speciale din cadrul IGPR și al SRI».... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2014, 23:10 (14610 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița luptă zadarnic împotriva violenței domestice

Mărturii din infern

Ialomița luptă zadarnic împotriva violenței domestice

Normele privind combaterea violenței domestice sînt ambigue și greoaie. Legiferarea ordinelor de protecție, prin care agresorii sînt ținuți la distanță de victime, rezolvă problema doar pe jumătate. În multe cazuri, femeile care au cerut să fie apărate de abuzurile soților au rămas fără speranțe. Celor care au reușit să învingă sistemul, statul le-a pus tot felul de piedici. Ca să-și demonstreze dramele de-acasă le-au fost solicitate probe temeinice și obligate să aștepte luni bune. În tot acest timp, teama că abuzurile s-ar putea repeta pîndea la tot pasul. Iar județul Ialomița nu este străin de aceste situații. La tot acest tablou se adaugă și refuzul efectiv al victimelor de a iniția astfel... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2014, 21:10 (12669 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Laurențiu Ghiauru, omul care autorizează mediul... politic!

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Laurențiu Ghiauru, omul care autorizează mediul... politic!

Pe măsură ce trece timpul, rubrica de față capătă un plus de popularitate. Pentru că pe adresa redacției am primit nenumărate reproșuri legate de modul în care ne tratăm subiecții, vom face publică, în premieră, rețeta. Atunci cînd subiectul își ignoră statutul de persoană publică, îi aducem aminte că fotoliul pe care îl ocupă nu e moștenire de familie. Atunci cînd colaborează, îi respectăm dreptul la libera exprimare. Și sperăm că, și într-un caz și în celălalt, dacă greșim, cititorii vor judeca singuri. Și pe noi, și pe descentralizații din dotarea județului!

Agenția, Mediul și politica celor 11 metri... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2014, 18:40 (26824 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luciu de apă în fața Centrului Cultural «Ionel Perlea»

DOREL recidivează în Piața Revoluției

Vineri, 5 decembrie 2014, la orele prînzului, muncitorii firmei care execută lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției din Slobozia au spart una dintre conductele de alimentare cu apă ale orașului. Incidentul a paralizat activitatea din zonă și a îngreunat traficul rutier și pietonal. Pentru a opri apa care se revărsa în jur, muncitorii au blocat spărtura cu unul dintre utilaje. Pentru remedierea spărturii a fost solicitată o echipă de intervenție din cadrul SC Urban. Șeful echipei a susținut că «problema va fi remediată pînă la sfîrșitul zilei» și a confirmat faptul că «spărtura a fost făcută în conducta de echilibrare». «Nu afectează rețeaua. E o conductă din plastic, au confundat-o cu o... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2014, 17:10 (17224 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Violeta Șapira este noul director al Spitalului Județean Slobozia

PSD și-a securizat instituția

Violeta Șapira este noul director al Spitalului Județean Slobozia

Miercuri, 3 decembrie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, președintele Silvian Ciupercă a anunțat oficial numele noului director al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Așa cum Independent informa încă din săptămînile precedente, aceasta este Violeta Șapira, unul dintre medicii neurologi ai instituției. În cadrul conferinței de presă, Silvian Ciupercă a declarat că noul manager va continua proiectele susținute de către Consiliul Județean Ialomița. Deși a declarat că nu este membru al niciunui partid politic, Violeta Șapira este recunoscută pentru simpatiile sale social-democrate. Reamintim că, alături de medicul Violeta Șapira... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2014, 16:30 (19645 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Revoluția POLARIS a eșuat

Beneficiarii refuză contractele de salubritate

Revoluția POLARIS a eșuat

Intrarea pe piață a noii firme de salubritate a orașului Slobozia generează dispute publice. Administrațiile de proprietari reclamă faptul că noile contracte de salubritate conțin clauze abuzive. Reprezentanții Primăriei susțin că «problemele vor fi rezolvate pe parcurs...». Negocierile sînt blocate la nivelul POLARS M Holding. Virgil Radu, administratorul firmei susține că nu există motive de îngrijorare!

Asociațiile de proprietari reclamă «contractele abuzive»
Miercuri, 19 noiembrie 2014, reprezentanții administrațiilor de proprietari din Ialomița s-au întîlnit cu oficialii... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2014, 18:20 (16710 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean scoate iarna «la licitație»

Premieră pentru Ialomița

Consiliul Județean scoate iarna «la licitație»

Istoria deszăpezirii drumurilor județene în Ialomița este presărată de scandaluri publice. Din anul 2009 și pînă în prezent, autoritățile au început să aloce sume enorme pentru operațiunile de deszăpezire. Anul acesta însă, în premieră județeană, instituția a decis să scoată contractele de deszăpezire la licitație. Valoarea contractului pentru luna decembrie se ridică la 100 mii de euro, urmînd ca în anul 2015 să se aloce sume suplimentare pentru deszăpezirea drumurilor județene «dacă mai e cazul».

Licitație în premieră la Consiliul Județean Ialomița
În urmă cu 4 ani s-au cheltuit... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2014, 16:40 (7349 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Tot finalul, bată-l vina!

Fotbal, Liga a II-a, CS Balotești-Unirea Slobozia 1-1

Tot finalul, bată-l vina!

«Meciul de fotbal durează 90 de minute» așa spune un clișeu din lumea fotbalului, tocit de-atîta utilizare, dar mai realist decît oricînd în privința evoluțiilor Unirii Slobozia din acest sezon. Norocul și ghinionul ultimelor minute alternează necontenit astfel încît sîmbătă, 29 noiembrie a.c., la Balotești, în etapa a 15-a, a fost deja a cincea oară cînd soarta partidei s-a decis la una din ultimele faze. Leo Dobre și Florinel Ibrian, ambii suspendați, au fost înlocuiți de Adrian Mihalcea cu Relu Oprea și Sabin Topală, cel care mai îmbrăcase de două ori tricoul Unirii, dar din postura de rezervă. Vremea rece și terenul aproape imposibil au făcut mult rău spectacolului fotbalistic. Aflată în postura... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2014, 14:55 (4125 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Politică în extaz

Feisbuc administrativ

Politică în extaz

Un banc stupid care bîntuie internetul spune că una dintre surprizele pe care le vom avea în Iad va fi că oameni despre care am fi jurat că nu vor fi acolo, au loc rezervat în primul rînd. La fel se întîmplă și cu fotografia alăturată. Andreea Conescu, consilier PNL în cadrul Consiliului Local Slobozia, ne oferă o surpriză pe care n-am fi crezut-o posibilă. Și chiar dacă descoperirea noastră e tardivă, inițiativa merită mediatizată, că alegeri, slavă Domnului!, or să tot fie.

Fata cea rea a președintelui Iohannis Cu o lună înainte ca Iohannis să viseze măcar că are o șansă la Președinția... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2014, 13:25 (7442 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Maraton între semicercuri

Handbal, Junioare 4, HC Art Galați a cîștigat Cupa «1 Decembrie»

Maraton între semicercuri

Sîmbătă, 29 noiembrie 2014, și duminică, 30 noiembrie, au fost zile pline pentru iubitorii handbalului din Slobozia. În Sala Sporturilor s-a desfășurat Cupa «1 Decembrie», competiție adresată Junioarelor 4 și aflată la prima ediție. A fost o derulare de forțe cum fenomenul handbalistic slobozean nu a mai văzut pînă în prezent. 8 cluburi și 130 de mici handbaliste și-au măsurat forțele pentru cucerirea unuia dintre primele trofee ale fragedei lor cariere sportive. Chiar dacă vorbim de fete de 11-12 ani, care au îmbrăcat relativ recent echipamentul sportiv, spectacolul a fost la el acasă, fiind apreciat de o sală în permanență plină. Antrenorii, organizatorii și chiar grupuri de susținători venite... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2014, 12:50 (4126 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Tinerii din Ialomița, abonați la ajutoare sociale

Tinerii din Ialomița, abonați la ajutoare sociale

Tinerii din Ialomița depind de ajutoarele sociale. O statistică oferită de reprezentanții Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că, la momentul de față, peste 4000 de ialomițeni cu vîrste cuprinse între 21 și 40 de ani figurează pe listele subvențiilor acordate de stat.

Statul plătește pentru susținerea familiilor tinere din Ialomița
Opinia publică cu privire la acordarea ajutoarelor sociale este aceea că mulți dintre beneficiari ar trebui să fie vîrstnici neputincioși. Raportat la nivelul județului Ialomița, tinerii alcătuiesc o categorie însemnată... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2014, 11:20 (4106 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Stâlpii «electorali» de pe Mărășești și Orion

Slobozia tuturor posibilităților

Stîlpii «electorali» de pe Mărășești și Orion

După 7 ani de așteptare, pe stîlpii de iluminat de pe străzile Mărășești și Orion din Slobozia au fost montate becuri. Surse autorizate susțin că inițiativa a fost demarată cu viteza luminii în ultima zi de campanie electorală pentru prezidențiale. Cetățenii din zonă reclamă însă inutilitatea acestor lucrări. «Au pus becuri ca să-l votăm pe Ponta, păcat că nu funcționează!» precizează oamenii.

Becurile «electorale» de la periferie
Străzile Mărășești și Orion sînt amplasate aproape de marginea orașului, într-o zonă în care mai multe case și întreprinderi  particulare stau... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2014, 10:10 (4111 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: 1 Decembrie în sala cu geometrie variabilă

Recepție oficială «parțială»

Slobozia: 1 Decembrie în sala cu geometrie variabilă

Oficialii județeni au serbat Ziua Națională a României în sala de spectacole cu geometrie variabilă din cadrul Consiliului Județean. Deși «parțial finalizată», sala a fost amenajată special pentru a găzdui tradiționala recepție organizată de administrația Ciupercă.

Ialomița ilustră și Ialomița anonimă
Finalizată «la comandă» pentru a găzdui cea de-a șasea recepție anuală a președintelui Consiliului Județean Ialomița, sala de spectacole cu geometrie variabilă a oferit zecilor de oficiali care au răspuns «prezent» o amintire de neuitat. Nu insinuăm, evident, că, după 20 de ani,... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2014, 00:50 (18019 vizualizări - 17 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
279 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Hoț de găini prins în flagrant

Marți, 7 septembrie, prin 112, Poliția a fost sesizată de un cetățean despre faptul că a observat un bărbat care încearcă să fure păsări din curtea unei locuințe de pe Strada Orion, din Slobozia. Deplasîndu ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:38
(15690 vizualizări - 0 comentarii)


Pistol cu gaze cumpărat din Bulgaria și introdus ilegal în România

Marți, 7 septembrie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au organizat o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor care dețin arme ilegal. Cu ocazia acțiunii, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:37
(19231 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă în Danemarca

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că la această dată, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 30 locuri de muncă în Danemarca, pentru ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 13:10
(17311 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 19:35
(9739 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 19:18
(8081 vizualizări - 0 comentarii)


Infracționalitate, cereale și școli, teme în ședința Colegiului Prefectural

Joi, 9 septembrie, în sala de ședințe a Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița se va desfășura ședința de lucru a Colegiului Prefectural Ialomița. Lucrările vor debuta cu ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 16:32
(19759 vizualizări - 0 comentarii)


Agricultorii încetează protestele

La începutul săptămînii, luni 6 septembrie, s-a desfășurat întîlnirea Comitetului de Criză, denumit strategic «Salvați Agricultura». Scopul întrunirii l-a constituit evaluarea situațiilor de protest înregistrate ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 16:31
(17386 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: LAPAR protest


Pompierii ialomițeni în competiție sportivă

În perioada 8-10 septembrie, Inspectoratul pentru Situații de Urgență al județului Argeș este gazda fazei naționale a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență. La competiție va ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 16:28
(16470 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița pompier


Reținut pentru 24 de ore după ce, beat la volan, a omorît o femeie și a părăsit locul accidentului

Polițiștii ialomițeni au declanșat în după amiaza zilei de duminică, 5 septembrie a.c., ample operațiuni pentru identificarea în trafic a unui autoturism al cărui șofer, implicat într-un eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:15
(20150 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permise sau conducînd mașini neînmatriculate

Sîmbătă, 4 septembrie a.c., în jurul orei 23.30, polițiști din cadrul Poliției Orașului Fierbinți-Tîrg au identificat și oprit în trafic un autoturism, la volanul căruia se afla un tînăr de 22 de ani din ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:13
(14798 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Miloșești

Joi, 9 septembrie 2010, ora 11.00, la Biblioteca Comunală din Miloșești se va inaugura oficial un nou serviciu de bibliotecă, în cadrul programului «Biblionet-lumea în biblioteca mea». Să reamintim că programul ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:07
(20649 vizualizări - 1 comentariu)


Bătrîn de 79 de ani, rănit în accident

Sîmbătă, 4 septembrie a.c., în jurul orei 20.00, Poliția a fost sesizată prin 112, de către un conducător auto, despre faptul că în timp ce se deplasa cu autoturismul pe Bulevardul Chimiei, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:05
(15270 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Gîrbovi: A dat cu spatele și a intrat în stîlp

În noaptea de duminică spre luni, în jurul orei 1.30, pe DJ203 B, în comuna Gîrbovi, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Victima, în vîrstă de 28 de ani, șoferul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:03
(20210 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gîrbovi accident


Slobozia: Evenimente expoziționale

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» organizează miercuri, 8 septembrie, un eveniment expozițional de marcă. Evenimentul se va desfășura începînd cu orele 14,00. Slobozenii interesați pot vizita Galeriile ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 11:58
(20069 vizualizări - 0 comentarii)


Pădure în flăcări la Reviga, camion cu cosmetice mistuit de foc, accident la Gîrbovi

Două hectare de pădure au fost afectate de flăcări după ce o persoană a dat foc vegetației uscate din apropierea pomilor. Incendiul s-a produs în localitatea Reviga și a fost sesizat pompierilor vineri ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 11:57
(22817 vizualizări - 0 comentarii)


UPDATE: Polițist din Țăndărei, bătut chiar în sediul Poliției

Bărbații cercetați pentru ultraj, după ce, nemulțumiți că fratele lor urmează să fie sancționat contravențional, au lovit un polițist, au primit mandate de arestare preventivă În cursul ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2010, 16:50
(19114 vizualizări - 7 comentarii)


Autoturism furat din Germania, găsit la Slobozia

Joi, 2 septembrie a.c., în jurul orei 11.50, polițiștii au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, a fost identificat un ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:15
(18541 vizualizări - 0 comentarii)


Arestați pentru că au furat motorină din camionul unui turc

Doi tineri de 25, respectiv 28 de ani, ambii din Urziceni, au fost reținuți joi, 2 septembrie a.c., pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, fiind cercetați pentru furt calificat. Cei doi sînt suspectați ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:07
(22656 vizualizări - 0 comentarii)


Transportul și comercializarea materialului lemnos, în atenția polițiștilor

În cursul zilei de joi, 2 septembrie a.c., polițiștii Birourilor de Investigare a Fraudelor și Ordine Publică din cadrul Poliției Fetești, în colaborare cu reprezentanți ai Inspectoratului Teritorial de ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:02
(17857 vizualizări - 2 comentarii)


Vindea haine la magazinul de animale

În cursul zilei de joi, 2 septembrie a.c., în intervalul orar 13.00-17.00, efective din cadrul Poliției Slobozia, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, au organizat și executat o acțiune pe ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:00
(17072 vizualizări - 0 comentarii)


Falși inspectori de la Protecția Consumatorului

O nouă metodă de înșelat patronii slobozeni a fost testată la Slobozia. Polițiștii i-au prins pe făptuitori, cercetînd actual modul în care aceștia au reușit să-i înșele pe administratorii a două societăți ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:44
(1072634 vizualizări - 518 comentarii)

Taguri: Slobozia țeapă


Slobozia: Pieton accidentat pe trecere

Miercuri, 1 septembrie, polițiștii au fost sesizați despre faptul că în Slobozia s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. În urma cercetărilor efectuate s-a stabilit că, în ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:43
(19183 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Pistol fără documente, confiscat

În cursul zilei de miercuri, 1 septembrie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au organizat și executat o acțiune, al cărui scop principal l-a constituit identificarea persoanelor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:42
(20698 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general prins de polițiști

Miercuri, 1 septembrie, polițiștii feteșteni au identificat și reținut un bărbat, de 34 de ani, din județul Vaslui, urmărit. Acesta se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate. Pe numele ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:42
(18604 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești UG arestare


Taximetrist băut, la volan

În cursul nopții trecute, 31 august, polițiști ai Biroului Rutier Slobozia au oprit un autoturism de transport persoane în regim taxi, la volanul căruia se afla un bărbat de 33 de ani, din localitate. ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 19:42
(19100 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni cercetați penal

Polițiștii ialomițeni cercetează trei patroni pentru infracțiuni economice, respectiv evaziune fiscală și fals în înscrisuri sub semnătură privată, prejudiciul reținut în sarcina celor trei depășind 93 ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 19:42
(20815 vizualizări - 0 comentarii)


Rablele, scoase din circulație

Marți, 31 august, în intervalul orar 10,00-14,00, polițiștii rutieri, în colaborare cu reprezentanți ai RAR au acționat în Slobozia, pentru verificarea stării tehnice a autovehiculelor aflate în circulație ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 19:41
(16340 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: I-a furat laptopul din casă

Polițiștii ialomițeni au reușit să rețină un tînăr de 19 ani din Grindu, suspect de comiterea unui furt. Furtul a fost sesizat polițiștilor, sîmbătă, 28 august, cînd victima, un bărbat de 28 de ani din ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:46
(17131 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grindu furt laptop


Fetești: Băut la volan

Luni, 30 august, polițiștii feteșteni au oprit în trafic, pentru un control de rutină, un autoturism condus de un bărbat, de 33 de ani, din localitate. Pentru că mirosea a alcool, polițiștii l-ai testat ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:44
(19929 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Femeie de 83 de ani, dispărută de la domiciliu

La începutul săptămînii, luni, 30 august a.c., în jurul orei 14,00, un bărbat din Urziceni a reclamat polițiștilor din localitate despre faptul că Alexandra Elisabeta, de 83 de ani, din localitatea Manasia ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:42
(16904 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...