Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

CEA MAI/CEL MAI...

Iulian Bucur, omul din umbra agriculturii

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Iulian Bucur, omul din umbra agriculturii

Nicio masă fără pește, nicio săptămînă fără un director de descentralizată numit politic. Săptămîna asta vi-l prezentăm pe Iulian Bucur, unul dintre foștii consilieri personali ai președintelui Ciupercă, ajuns, din această cauză, șef al Direcției pentru Agricultură a Județului Ialomița.

Omul din umbra lui Ciupercă
Iulian Bucur este, probabil, cel mai tînăr șef care a ocupat vreodată postul de director al Direcției pentru Agricultură a Județului Ialomița. Numit în mai 2013, după un scandal care s-a stins discret pe holurile Consiliului Județean, tînărul Iulian Bucur își face treaba... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2014, 16:05 (11749 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

Răzvan Stănescu a câștigat Cupa «Ruse»

Scrimă

Răzvan Stănescu a cîștigat Cupa «Ruse»

În perioada 27 și 28 septembrie 2014, s-a desfășurat la Ruse, în Bulgaria, un turneu de sabie care a adunat la start sportivi din Bulgaria, România și Republica Moldova. Cupa «Ruse» s-a adresat speranțelor (sportivi cu vîrste cuprinse între 13-15 ani) și cadeților (sportivi cu vîrste cuprinse între 15-17 ani). Cel mai bun rezultat al delegației CSS Slobozia l-a obținut Răzvan Stănescu, acesta cîștigînd locul I în competiția speranțelor. După ce sabia lui Răzvan a înșirat, rînd pe rînd, trei sportivi bulgari, în finală acesta l-a învins pe reprezentantul Clubului Dinamo București, Sergiu Gheorghe. Remarcabilă a fost și evoluția lui George Dragomir, care s-a clasat pe locul III în concursul cadeților... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2014, 15:40 (7130 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Vicepreședinte liber de contract, caut regizor!

Feisbuc administrativ

Vicepreședinte liber de contract, caut regizor!

Abia scăpat de mîna lungă a ANI, vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu, s-a relaxat într-un scurt concediu dincolo de granițele țării. Pentru că, înainte de a fi ales județean, rămîne om de afaceri, n-o să ne întrebăm de unde a avut banii. Pentru fotografia postată pe feisbuc nu-l putem însă ierta...

Crimă de lezmajestate Deși se apropie de 40 de ani, vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița rămîne un om tînăr. Tînăr și fără minte, am adăuga noi. Astfel nu se poate explica crima de lezmajestate de care s-a făcut vinovat pe feisbuc săptămîna... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2014, 15:05 (10037 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Agricultura ialomițeană la raport

Producții mai bune, prețuri mai mici

Agricultura ialomițeană la raport

Potrivit estimărilor oficiale, în Ialomița producțiile medii la hectar sînt mai bune decît cele înregistrate în anul precedent. Nu același lucru se poate spune și despre prețurile medii cu care sînt vîndute produsele agricole. Pentru anul agricol 2013-2014, Consiliul Județean Ialomița a stabilit prețuri medii mai mici decît în anul anterior...

Peste 300 mii hectare însămînțate în primăvară
Direcția pentru Agricultură a Județului Ialomița arată faptul că, în total, în toamna lui 2013 și în primăvara anului 2014 au fost însămînțate aproximativ 300 mii hectare cu cereale. Cele mai... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2014, 14:30 (5737 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Criză de medici pe Secția Pediatrie

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are nevoie de specialiști

Criză de medici pe Secția Pediatrie

Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia se află în momentul de față în imposibilitatea de a acoperi toate gărzile din lipsă de specialiști. Conducerea unității medicale face apel către medicii de familie să vină la spital pentru a acoperi schema de personal necesară completării tuturor liniilor de gardă.

Se caută soluții În momentul de față, pe Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență gărzile sînt acoperite de trei medici specialiști și doi medici de familie, însă numărul acestora este insuficient. Recent, unul dintre specialiști a plecat în concediu... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2014, 14:10 (18375 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

6 ani de închisoare cu executare pentru interlopul Toma Frusin

6 ani de închisoare cu executare pentru interlopul Toma Frusin

Pedeapsă cu executare pentru interlopul Toma Frusin din Slobozia. Magistrații Judecătoriei Slobozia l-au condamnat pe acesta la pedeapsa de 6 ani închisoare și plata a peste 20 mii de lei,  reprezentînd cheltuieli judiciare. El a fost trimis în judecată anul trecut, într-un dosar privind fapte de violență. Sentința dată nu este definitivă și poate fi atacată cu apel la o instanță superioară.
În primăvara anului 2013, Toma Frusin era extrădat din Austria și încarcerat la Centrul de Arest și Reținere al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Acesta era urmărit de cîțiva ani, pe numele lui fiind deschis un dosar penal privind acte de violență. Concret, Frusin a fost acuzat de... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2014, 13:05 (13324 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Alpinist de ocazie, hoț de profesie

Arestat preventiv pentru furt calificat

Alpinist de ocazie, hoț de profesie

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus arestarea preventivă a suspectului Ionuț Ciolpan, sub acuzația de furt calificat. În sarcina acestuia s-a reținut faptul că ar fi pătruns într-un apartament situat la etajul 3 al unui bloc din Slobozia, după ce a escaladat imobilul cu ajutorul unei cordeline.
Potrivit procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, suspectul Ionuț Ciolpan ar fi comis fapta de care se face acuzat în luna septembrie a anului trecut. Din anchetă reiese faptul că el ar fi spart un apartament al unui bloc din Slobozia într-un mod inedit. Hoțul s-a urcat pe acoperișul imobilului și a coborît cu ajutorul unei cordeline pînă la etajul ... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2014, 12:38 (7945 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

A început operațiunea «INTABULAREA»

Slobozia se pregătește să intre în legalitate

A început operațiunea «INTABULAREA»

Intabularea reprezintă acțiunea de înscriere a unui teren sau imobil în cartea funciară. Slobozia are, potrivit estimărilor, mii de terenuri (aflate în proprietatea publică sau privată) fără o astfel de carte funciară. Recent, consilierii «Dreptei coagulate» din cadrul Consiliului Local Slobozia au dat administrației locale un ultimatum, cerînd «intrarea în legalitate în această privință». În replică, reprezentanții autorităților locale susțin că procesul de intabulare a terenurilor ar putea dura cîțiva ani.

Geaba chichirez gîlceava
Legea cadastrului și publicității imobiliare... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2014, 17:35 (6841 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița, «Cornul și laptele» întârzie două săptămâni

În Ialomița, «Cornul și laptele» întîrzie două săptămîni

Programul «Cornul și laptele» se derulează cu încetinitorul. Autoritățile județene precizează că, la acest moment, procedurile de achiziție se află în perioada de «evaluare a ofertelor». Întîrzierile, susțin oficialii județeni, au apărut ca urmare a unor clarificări solicitate de firmele care au participat la licitație.

5 milioane de lei pentru «corn și lapte»
De două săptămîni, peste 20 mii de elevi din Ialomița așteaptă zadarnic «cornul și laptele» la care au dreptul, potrivit legii. Autoritățile județene susțin că procedura de achiziție aferentă derulării în bune condiții a... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 18:05 (6378 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Magazinul Lidl a fost prădat de angajați

O șefă de tură a furat un sac cu bani

Slobozia: Magazinul Lidl a fost prădat de angajați

Caz penal la magazinul Lidl din zona Gării Slobozia. O angajată a furat banii încasați din vînzări, în ziua de sîmbătă, 20 septembrie 2014. Totul a ieșit la iveală după ce colegii femeii au făcut monetarul. Este al doilea caz petrecut la această unitate, după ce, în urmă cu mai bine de 3 ani, un fost șef al respectivului magazin a sustras 77 mii de lei proveniți din activitatea comercială.

A plecat acasă cu sacul de bani Angajata magazinului Lidl din zona Gării Slobozia și-a terminat tura și a plecat acasă, avînd asupra ei un sac în care se aflau banii proveniți din vînzări. În total... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 17:10 (29436 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Haos la repartiția locuințelor ANL

Slobozia: Haos la repartiția locuințelor ANL

La începutul săptămînii precedente, administrația locală a convocat Comisia de repartizare a celor 36 de locuințe ANL în curs de finalizare. Radu Paros, unul dintre consilierii locali care fac parte din această Comisie, reclamă însă faptul că a sesizat numeroase abuzuri în acordarea acestor repartiții. Concret, Comisia este acuzată că a refuzat să preia, conform legii, dosarele depuse în cursul acestui an. De asemenea, susține Radu Paros, cele 140 de dosare aprobate de Comisie au fost «aranjate» pentru a corespunde criteriilor impuse de lege.

Un scandal vechi de cînd ANL-urile
... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 16:20 (47737 vizualizări - 70 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Condicuța» doctorului Cristiana Stoian

«Condicuța» doctorului Cristiana Stoian

Apar noi amănunte tulburătoare în ancheta privind comerțul ilegal cu sînge uman, desfășurat la Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița. În urma perchezițiilor efectuate la sediul instituției s-au descoperit mai multe înscrisuri în care medicul Cristiana Stoian trecea donatorii și persoanele care plăteau pentru sîngele de care aveau nevoie. Datele arată că peste 500 de ialomițeni au fost păcăliți să cumpere sînge, deși aceștia trebuiau să-l primească gratuit. Potrivit procurorilor de la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia, de la debutul anchetei și pînă în prezent, săptămînal, tot mai mulți martori vin să denunțe abuzurile făcute de doctorului Stoian.

21 de capete de acuzare... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 15:15 (8247 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-ACS Berceni 3-3

Punct salvat în ultima secundă

Partida dintre Unirea Slobozia și ACS Berceni a fost una dintre cele mai spectaculoase care s-au derulat pe «1 Mai» de la revenirea echipei ialomițene în eșalonul secund. S-a jucat multe minute cu garda jos, fazele s-au succedat rapid de la o poartă la alta, publicul a plecat mulțumit de ce a văzut dar nu și de rezultat. Ceva scîrție în angrenajul Unirii, iar neregulile trebuie depistate și reparate la timp...

Stan, vîrf de lance ACS Berceni a venit sîmbătă, 27 septembrie, la Slobozia cu moralul fortificat de cele 70 de minute foarte bune făcute la mijlocul săptămînii, în Cupă, cu ... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 14:25 (5945 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Reabilitarea digurilor, blocată instituțional

Ialomița: Reabilitarea digurilor, blocată instituțional

De mai bine de 2 ani, autoritățile județene din Ialomița încearcă să reabiliteze digurile care apără județul de revărsările apelor rîului Ialomița. În lungime totală de peste 40 kilometri, lucrările de reparație bat pasul pe loc din cauza unor derapaje instituționale, care pot fi depășite doar prin eforturi financiare supraomenești. Iar bani pentru diguri, administrația ialomițeană nu are niciodată...

Digurile noastre de toate zilele
Teoretic, configurația digurilor care apără județul de revărsările rîului Ialomița ar trebui schimbată în totalitate pentru că nu mai corespunde... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 13:20 (6551 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, SCM Craiova-CSM Unirea Slobozia 26-21 (12-11)

Experiența a făcut diferența

CSM Unirea Slobozia era conștientă că meciul de la Craiova va fi unul extrem de dificil. Întărită serios în vară, formația pregătită de Aurelian Roșca țintește în acest an cupele europene, obiectiv aflat la polul opus celui fixat handbalistelor de la Unirea. Prima repriză a partidei disputată sîmbătă, 27 septembrie, a fost una echilibrată. Unirea a dat o replică dîrză și a intrat la cabine avînd un handicap de doar un gol: Craiova-Slobozia 12-11. Lucrurile au arătat chiar mai bine în startul părții secunde, cînd Ana Maria Drăguț a izbutit să egaleze la 12. Oltencele și-au revenit însă repede și au demonstrat cît contează experiența acumulată în anii petrecuți în Liga Națională. Extrema dreaptă... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 12:10 (4947 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

La masă cu directorul Spitalului Județean...

La masă cu directorul Spitalului Județean...

Mîncarea de la spital e cea mai proastă din tot orașul! Bolnavii spun că e așa de cînd e lumea și va fi la fel pînă la sfîrșitul ei, că doar nimeni nu vine la spital ca să mănînce. Directorul Spitalului Județean de Urgențe din Slobozia susține însă că o poate mînca. La fel și angajații care o gătesc! Dacă el poate, putem și noi. Așa că am acceptat invitația la masă a managerului interimar al Spitalului Județean din Slobozia, Adrian Berbece.

Drumul spre iadul culinar e pavat cu bune intenții
Știți ori nu știți, la spital se poate mînca și dacă nu ești internat și bolnav. O masă... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 10:20 (8124 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Delta Tulcea-Viitorul Axintele 2-1

Au pierdut și la Tulcea

Chiar dacă a fost de un calibru diferit, confruntarea dintre Viitorul Axintele și Delta Tulcea s-a lăsat cu o nouă înfrîngere pentru echipa pregătită de Ion Nica. Evoluția alb-verzilor a fost una relativ bună în primele 50 de minute, ei chiar reușind să deschidă scorul în minutul 48 prin unul dintre cei mai în formă jucători, fundașul stînga Andrei Sava. Din păcate, bucuria nu a durat decît 2 minute. Dogaru a adus egalarea pentru dobrogeni, iar în minutul 70 experimentatul Nicu Crețu a înclinat definitiv balanța în favoarea Deltei. S-a terminat 2-1 pentru Tulcea, rezultat care duce Axintele pe locul 3, la 5 puncte în spatele liderului Juventus București. Campionatul este însă lung, iar promovarea... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 09:20 (5653 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Pagube de 300 mii de lei pentru furturile de cale ferată din județ

Calea ferată, sub asediul hoților

Pagube de 300 mii de lei pentru furturile de cale ferată din județ

Într-un raport oferit publicității, CFR prezintă cheltuielile pe care le face compania pentru a înlocui componentele de cale ferată sustrase de hoții de fier. La nivelul județului Ialomița, între 2013 și 2014, operațiunea a costat peste 300 mii de lei. Într-un bilanț făcut public de reprezentanții Poliției Transporturi Feroviare Ialomița la începutul anului precedent se arăta că ponderea furturilor de pe liniile de cale ferată a crescut la nivel județean cu 4,8 procente.

Circulația feroviară, paralizată de hoți Potrivit reprezentanților Biroului de Presă al Companiei Națională de Căi... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 08:20 (7718 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Cupa «Satori» la prima ediție

Șah

Cupa «Satori» la prima ediție

Sportul minții începe să-și facă tot mai pregnant loc în preocupările copiilor și tinerilor. Lucru demonstrat și sîmbătă, 27 septembrie 2014, cînd la Clubul Tineretului din Slobozia s-a desfășurat Cupa «Satori», competiție de șah aflată la prima ediție, care s-a bucurat de o participare numeroasă a copiilor din mai multe localități ale județului. 42 de concurenți din Slobozia, Fetești, Săveni, Bordușani sau Giurgeni au luat în stăpînire tablele de șah, arătîndu-și măestria în mînuirea pionilor sau cailor. Concurenții au fost împărțiți pe patru categorii de vîrstă: 6-8 ani, 9-10 ani, 11-12 ani, 13-14 ani. Cei mai mulți șahiști s-au duelat în strategii la categoria 13-14 ani, unde au fost 16 combatanți... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 07:10 (9713 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Ciupercă vinde iluziile lui Dragnea

Zahăr electoral pentru edilii locali

Administrația Ciupercă vinde iluziile lui Dragnea

De 10 ani, investițiile realizate de administrațiile locale sînt plătite scump de către contribuabili. De la celebrele sisteme de apă și canalizare la unități de învățămînt și de la infrastructura rutieră la obiective edilitare realizate cu fonduri europene, totul s-a dovedit fie prea scump, fie de proastă calitate, fie nerentabil. Săptămîna trecută însă, președintele Silvian Ciupercă a decis să se lanseze într-o nouă aventură investițională. Ea se numește Programul Național de Dezvoltare Locală și poartă girul Ministerului Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, condus de Liviu Dragnea. Prin intermediul acestui program, administrațiile locale din Ialomița sînt invitate să investească... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2014, 09:35 (7606 vizualizări - 5 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
301 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Orboiești: Trei victime în urma unui accident rutier

Pompierii Gărzii Slobozia au fost solicitați să intervină cu utilajele de descarcerare pentru a acorda primul ajutor unui bărbat, de 57 de ani, implicat într-un accident rutier, petrecut pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2015, 15:35
(3810 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: S-au urcat la volan în stare de ebrietate

Trei ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 22 și 41 de ani, au fost sancționați de polițiști, fiind depistați conducînd după ce inițial consumaseră băuturi alcoolice. Doi dintre aceștia aveau valori ale ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2015, 13:40
(2842 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 17 permise reținute, amenzi de peste 110000 de lei

Polițiștii ialomițeni au desfășurat noi activități pe linia prevenirii accidentelor rutiere. Potrivit bilanțului întocmit la finalul activităților, oamenii legii au aplicat 318 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2015, 12:25
(4058 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Cercetat pentru braconaj piscicol

Făcăeni: Cercetat pentru braconaj piscicol

Miercuri, 9 septembrie 2015, polițiștii din cadrul Secției Regionale de Poliție Transporturi Ialomița au efectuat o percheziție la domiciliul unui bărbat, de 42 de ani, din comuna Făcăeni, bănuit de braconaj ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 22:35
(7922 vizualizări - 0 comentarii)


Cu un ATV prin Făcăeni...

O patrulă de siguranță publică a depistat miercuri, 9 septembrie 2015, pe raza comunei Făcăeni, un tînăr, în vîrstă de 31 de ani, din Fetești, în timp ce conducea un ATV fără a avea montate plăcuțe cu numere ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 18:05
(6280 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Poliția Română, alături de elevi, la începutul noului an școlar

Din dispoziția Șefului Poliției Române, chestor general de poliție Petre Tobă, luni, 14 septembrie 2015, polițiștii ialomițeni vor acționa în sistem integrat, suplimentar față de dispozitivul curent, pentru ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 17:35
(7039 vizualizări - 3 comentarii)


Moldoveni: Hoț din locuințe, reținut

Polițiștii au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore un bărbat, de 40 de ani, din comuna Moldoveni, bănuit de comiterea mai multor infracțiuni de furt calificat și tentativă de furt calificat ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 16:20
(5242 vizualizări - 2 comentarii)


Proxenet din Borănești, identificat și arestat

În cursul zilei de miercuri, 9 septembrie 2015, polițiști din cadrul Secției Rurale Coșereni au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 15:10
(4399 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Taximetrist tîlhărit

Trei tineri au fost reținuți de polițiștii din Ialomița pentru tâlhărie calificată, prejudiciul fiind recuperat în totalitate. Astfel, la data de 6 septembrie 2015, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 14:25
(4620 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni, alături de elevi

Efective de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, ca în fiecare an, măsurile de ordine necesare creării unui climat de siguranță, atît la manifestările ocazionate ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 14:05
(6935 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: REȚINUT PENTRU VIOL ȘI CORUPERE SEXUALĂ A MINORILOR

Polițiștii din Ialomița cercetează un tînăr pentru viol și corupere sexuală a minorilor, cel în cauză fiind reținut la scurt timp de la comiterea faptei. Așadar, polițiștii Biroului de Investigații Criminale ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 13:15
(8448 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii august 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6980 șomeri, din care 1304 șomeri indemnizați, respectiv 5676 șomeri ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 12:20
(3533 vizualizări - 0 comentarii)


13 Septembrie-Ziua Pompierilor din România

Anul acesta, în data de 13 septembrie, se împlinesc 167 de ani de la bătălia din Dealul Spirii, cînd Compania de Pompieri București, din care făceau parte 165 de ostași, sub comanda căpitanului Pavel Zăgănescu ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 10:30
(5877 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare antirabică la vulpi

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță că, din 17 septembrie 2015, va începe campania de vaccinare antirabică orală a vulpilor, care se va realiza prin distribuție ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2015, 18:40
(5603 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza, în data de 25 septembrie 2015, orele 9,00, «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți», eveniment care va avea loc la Slobozia-Centrul ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2015, 15:05
(6575 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Fundata și Gura Ialomiței

Jocul copiilor cu focul a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o casă nelocuită de pe raza localității Fundata. Evenimentul a fost anunțat prin 112, iar la fața locului s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2015, 13:45
(6426 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: A provocat un accident rutier și a încercat să fugă

Șoferul unui tir, în vîrstă de 44 de ani, s-a ales cu dosar penal la sfîrșitul săptămînii trecute. Bărbatul conducea mastodontul pe raza orașului Căzănești, moment în care a ciocnit mașina condusă de un ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2015, 19:50
(8588 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Șoferiță de ocazie, trasă pe dreapta și amendată

O porție de distracție cu mașina iubitului i-a adus unei tinere de 19 ani, din localitatea Maia, un dosar penal. Tînăra i-a cerut automobilul prietenului său, un tînăr de 25 de ani, pentru a face o scurtă ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2015, 17:25
(6779 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Urmărit de polițiști, a provocat un accident rutier

Oprit pentru un control de rutină al polițiștilor, un tînăr de 24 de ani, din Țăndărei, s-a ales cu un dosar penal. Speriat de faptul că este tras pe dreapta, acesta a refuzat să asculte indicațiile oamenilor ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2015, 15:35
(6720 vizualizări - 0 comentarii)


Traficul rutier din Ialomița, supravegheat de polițiști

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii ialomițeni din cadrul Serviciului Rutier au fost din nou «cu ochii în patru» după șoferii care nu respectă regulile de circulație. Încălcările normelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2015, 13:10
(5836 vizualizări - 1 comentariu)


anunț angajare

ANGĂJAM MANIPULANȚI MARFĂ
PENTRU DEPOZITUL DIN BUCUREȘTI
Căutăm persoane cu vîrsta
cuprinsă între 18 și 40 ani,
serioase, responsabile, dispuse la efort fizic

Oferim salariul 1400 lei
cu bonuri de masă incluse
și contract de muncă

Opțional cazare contra cost 200 lei/lună
Relații la telefon 0760/232.175

4 Septembrie 2015, 20:45


Țăndărei: Braconajul, în atenția polițiștilor

Joi, 3 septembrie a.c., pe parcursul derulării unei acțiuni în sistem integrat în extravilanul orașului Țăndărei, polițiștii au depistat un bărbat, de 32 de ani, din comuna Valea Ciorii, care transporta ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2015, 16:25
(5391 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: «Spațiu destinat bebelușilor (alăptat și schimbat)»

Primăria Municipiului Slobozia și Direcția Municipală pentru Cultură, Învățământ, Sport și Tineret inaugurează «Spațiul destinat bebelușilor (alăptat și schimbat)». «Slobozia Viitorului»-concurs de proiecte ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2015, 13:25
(4720 vizualizări - 2 comentarii)


Jandarmeria Română acționează pentru prevenirea și combaterea fenomenului tăierii ilegale de material lemnos

Peste 850 mc de material lemnos au fost recuperați de jandarmi în urma acțiunilor desfășurate în mod independent, în cursul lunii august 2015. Astfel, în luna august a.c., aproximativ 2000 de jandarmi din ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2015, 11:20
(7818 vizualizări - 0 comentarii)


Mandat european de arestare pentru un infractor din Bărbulești

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru săvîrșirea de infracțiuni contra proprietății, fapte comise în Franța. La data de 1 septembrie ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2015, 20:55
(8664 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Informații privitoare la renta viageră

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Centrul Județean Ialomița reamintește că, pentru a intra în posesia rentei viagere cuvenite pentru anul 2014, rentierii trebuie să se prezinte pînă la ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2015, 19:25
(5284 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Indemnizații de șomaj pentru absolvenții de studii superioare

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita vine în întîmpinarea absolvenților de studii superioare, informîndu-i pe cei care nu reușesc să se angajeze că au dreptul să ceară indemnizația ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2015, 18:20
(6801 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: S-au intensificat furturile de cereale

Polițiștii ialomițeni au reținut 10 ialomițeni sub acuzația de furt și furt calificat. Patru dintre aceștia, două femei și doi bărbați, cu vîrste cuprinse între 17 și 69 de ani, toți din Fetești, au fost ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2015, 17:45
(3990 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întîlniri de lucru cu contribuabilii

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele interesate că va organiza întîlniri de lucru cu contribuabilii, pentru a aduce la cunoștința acestora modificările legislative ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2015, 16:20
(4584 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți: După accident, i-a luat foc mașina

Un tînăr, de 19 ani, a fost rănit după ce autoturismul pe care îl conducea a fost implicat într-un accident rutier, pe raza localității Fierbinți. În urma evenimentului, autoturismul a fost cuprins de flăcări ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2015, 15:05
(5290 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...