Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

CEA MAI/CEL MAI...

Iulian Bucur, omul din umbra agriculturii

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Iulian Bucur, omul din umbra agriculturii

Nicio masă fără pește, nicio săptămînă fără un director de descentralizată numit politic. Săptămîna asta vi-l prezentăm pe Iulian Bucur, unul dintre foștii consilieri personali ai președintelui Ciupercă, ajuns, din această cauză, șef al Direcției pentru Agricultură a Județului Ialomița.

Omul din umbra lui Ciupercă
Iulian Bucur este, probabil, cel mai tînăr șef care a ocupat vreodată postul de director al Direcției pentru Agricultură a Județului Ialomița. Numit în mai 2013, după un scandal care s-a stins discret pe holurile Consiliului Județean, tînărul Iulian Bucur își face treaba... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2014, 16:05 (11752 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

Răzvan Stănescu a câștigat Cupa «Ruse»

Scrimă

Răzvan Stănescu a cîștigat Cupa «Ruse»

În perioada 27 și 28 septembrie 2014, s-a desfășurat la Ruse, în Bulgaria, un turneu de sabie care a adunat la start sportivi din Bulgaria, România și Republica Moldova. Cupa «Ruse» s-a adresat speranțelor (sportivi cu vîrste cuprinse între 13-15 ani) și cadeților (sportivi cu vîrste cuprinse între 15-17 ani). Cel mai bun rezultat al delegației CSS Slobozia l-a obținut Răzvan Stănescu, acesta cîștigînd locul I în competiția speranțelor. După ce sabia lui Răzvan a înșirat, rînd pe rînd, trei sportivi bulgari, în finală acesta l-a învins pe reprezentantul Clubului Dinamo București, Sergiu Gheorghe. Remarcabilă a fost și evoluția lui George Dragomir, care s-a clasat pe locul III în concursul cadeților... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2014, 15:40 (7131 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Vicepreședinte liber de contract, caut regizor!

Feisbuc administrativ

Vicepreședinte liber de contract, caut regizor!

Abia scăpat de mîna lungă a ANI, vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu, s-a relaxat într-un scurt concediu dincolo de granițele țării. Pentru că, înainte de a fi ales județean, rămîne om de afaceri, n-o să ne întrebăm de unde a avut banii. Pentru fotografia postată pe feisbuc nu-l putem însă ierta...

Crimă de lezmajestate Deși se apropie de 40 de ani, vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița rămîne un om tînăr. Tînăr și fără minte, am adăuga noi. Astfel nu se poate explica crima de lezmajestate de care s-a făcut vinovat pe feisbuc săptămîna... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2014, 15:05 (10040 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Agricultura ialomițeană la raport

Producții mai bune, prețuri mai mici

Agricultura ialomițeană la raport

Potrivit estimărilor oficiale, în Ialomița producțiile medii la hectar sînt mai bune decît cele înregistrate în anul precedent. Nu același lucru se poate spune și despre prețurile medii cu care sînt vîndute produsele agricole. Pentru anul agricol 2013-2014, Consiliul Județean Ialomița a stabilit prețuri medii mai mici decît în anul anterior...

Peste 300 mii hectare însămînțate în primăvară
Direcția pentru Agricultură a Județului Ialomița arată faptul că, în total, în toamna lui 2013 și în primăvara anului 2014 au fost însămînțate aproximativ 300 mii hectare cu cereale. Cele mai... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2014, 14:30 (5738 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Criză de medici pe Secția Pediatrie

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are nevoie de specialiști

Criză de medici pe Secția Pediatrie

Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia se află în momentul de față în imposibilitatea de a acoperi toate gărzile din lipsă de specialiști. Conducerea unității medicale face apel către medicii de familie să vină la spital pentru a acoperi schema de personal necesară completării tuturor liniilor de gardă.

Se caută soluții În momentul de față, pe Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență gărzile sînt acoperite de trei medici specialiști și doi medici de familie, însă numărul acestora este insuficient. Recent, unul dintre specialiști a plecat în concediu... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2014, 14:10 (18376 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

6 ani de închisoare cu executare pentru interlopul Toma Frusin

6 ani de închisoare cu executare pentru interlopul Toma Frusin

Pedeapsă cu executare pentru interlopul Toma Frusin din Slobozia. Magistrații Judecătoriei Slobozia l-au condamnat pe acesta la pedeapsa de 6 ani închisoare și plata a peste 20 mii de lei,  reprezentînd cheltuieli judiciare. El a fost trimis în judecată anul trecut, într-un dosar privind fapte de violență. Sentința dată nu este definitivă și poate fi atacată cu apel la o instanță superioară.
În primăvara anului 2013, Toma Frusin era extrădat din Austria și încarcerat la Centrul de Arest și Reținere al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Acesta era urmărit de cîțiva ani, pe numele lui fiind deschis un dosar penal privind acte de violență. Concret, Frusin a fost acuzat de... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2014, 13:05 (13326 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Alpinist de ocazie, hoț de profesie

Arestat preventiv pentru furt calificat

Alpinist de ocazie, hoț de profesie

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus arestarea preventivă a suspectului Ionuț Ciolpan, sub acuzația de furt calificat. În sarcina acestuia s-a reținut faptul că ar fi pătruns într-un apartament situat la etajul 3 al unui bloc din Slobozia, după ce a escaladat imobilul cu ajutorul unei cordeline.
Potrivit procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, suspectul Ionuț Ciolpan ar fi comis fapta de care se face acuzat în luna septembrie a anului trecut. Din anchetă reiese faptul că el ar fi spart un apartament al unui bloc din Slobozia într-un mod inedit. Hoțul s-a urcat pe acoperișul imobilului și a coborît cu ajutorul unei cordeline pînă la etajul ... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2014, 12:38 (7945 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

A început operațiunea «INTABULAREA»

Slobozia se pregătește să intre în legalitate

A început operațiunea «INTABULAREA»

Intabularea reprezintă acțiunea de înscriere a unui teren sau imobil în cartea funciară. Slobozia are, potrivit estimărilor, mii de terenuri (aflate în proprietatea publică sau privată) fără o astfel de carte funciară. Recent, consilierii «Dreptei coagulate» din cadrul Consiliului Local Slobozia au dat administrației locale un ultimatum, cerînd «intrarea în legalitate în această privință». În replică, reprezentanții autorităților locale susțin că procesul de intabulare a terenurilor ar putea dura cîțiva ani.

Geaba chichirez gîlceava
Legea cadastrului și publicității imobiliare... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2014, 17:35 (6842 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița, «Cornul și laptele» întârzie două săptămâni

În Ialomița, «Cornul și laptele» întîrzie două săptămîni

Programul «Cornul și laptele» se derulează cu încetinitorul. Autoritățile județene precizează că, la acest moment, procedurile de achiziție se află în perioada de «evaluare a ofertelor». Întîrzierile, susțin oficialii județeni, au apărut ca urmare a unor clarificări solicitate de firmele care au participat la licitație.

5 milioane de lei pentru «corn și lapte»
De două săptămîni, peste 20 mii de elevi din Ialomița așteaptă zadarnic «cornul și laptele» la care au dreptul, potrivit legii. Autoritățile județene susțin că procedura de achiziție aferentă derulării în bune condiții a... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 18:05 (6379 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Magazinul Lidl a fost prădat de angajați

O șefă de tură a furat un sac cu bani

Slobozia: Magazinul Lidl a fost prădat de angajați

Caz penal la magazinul Lidl din zona Gării Slobozia. O angajată a furat banii încasați din vînzări, în ziua de sîmbătă, 20 septembrie 2014. Totul a ieșit la iveală după ce colegii femeii au făcut monetarul. Este al doilea caz petrecut la această unitate, după ce, în urmă cu mai bine de 3 ani, un fost șef al respectivului magazin a sustras 77 mii de lei proveniți din activitatea comercială.

A plecat acasă cu sacul de bani Angajata magazinului Lidl din zona Gării Slobozia și-a terminat tura și a plecat acasă, avînd asupra ei un sac în care se aflau banii proveniți din vînzări. În total... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 17:10 (29438 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Haos la repartiția locuințelor ANL

Slobozia: Haos la repartiția locuințelor ANL

La începutul săptămînii precedente, administrația locală a convocat Comisia de repartizare a celor 36 de locuințe ANL în curs de finalizare. Radu Paros, unul dintre consilierii locali care fac parte din această Comisie, reclamă însă faptul că a sesizat numeroase abuzuri în acordarea acestor repartiții. Concret, Comisia este acuzată că a refuzat să preia, conform legii, dosarele depuse în cursul acestui an. De asemenea, susține Radu Paros, cele 140 de dosare aprobate de Comisie au fost «aranjate» pentru a corespunde criteriilor impuse de lege.

Un scandal vechi de cînd ANL-urile
... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 16:20 (47742 vizualizări - 70 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Condicuța» doctorului Cristiana Stoian

«Condicuța» doctorului Cristiana Stoian

Apar noi amănunte tulburătoare în ancheta privind comerțul ilegal cu sînge uman, desfășurat la Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița. În urma perchezițiilor efectuate la sediul instituției s-au descoperit mai multe înscrisuri în care medicul Cristiana Stoian trecea donatorii și persoanele care plăteau pentru sîngele de care aveau nevoie. Datele arată că peste 500 de ialomițeni au fost păcăliți să cumpere sînge, deși aceștia trebuiau să-l primească gratuit. Potrivit procurorilor de la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia, de la debutul anchetei și pînă în prezent, săptămînal, tot mai mulți martori vin să denunțe abuzurile făcute de doctorului Stoian.

21 de capete de acuzare... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 15:15 (8248 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-ACS Berceni 3-3

Punct salvat în ultima secundă

Partida dintre Unirea Slobozia și ACS Berceni a fost una dintre cele mai spectaculoase care s-au derulat pe «1 Mai» de la revenirea echipei ialomițene în eșalonul secund. S-a jucat multe minute cu garda jos, fazele s-au succedat rapid de la o poartă la alta, publicul a plecat mulțumit de ce a văzut dar nu și de rezultat. Ceva scîrție în angrenajul Unirii, iar neregulile trebuie depistate și reparate la timp...

Stan, vîrf de lance ACS Berceni a venit sîmbătă, 27 septembrie, la Slobozia cu moralul fortificat de cele 70 de minute foarte bune făcute la mijlocul săptămînii, în Cupă, cu ... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 14:25 (5946 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Reabilitarea digurilor, blocată instituțional

Ialomița: Reabilitarea digurilor, blocată instituțional

De mai bine de 2 ani, autoritățile județene din Ialomița încearcă să reabiliteze digurile care apără județul de revărsările apelor rîului Ialomița. În lungime totală de peste 40 kilometri, lucrările de reparație bat pasul pe loc din cauza unor derapaje instituționale, care pot fi depășite doar prin eforturi financiare supraomenești. Iar bani pentru diguri, administrația ialomițeană nu are niciodată...

Digurile noastre de toate zilele
Teoretic, configurația digurilor care apără județul de revărsările rîului Ialomița ar trebui schimbată în totalitate pentru că nu mai corespunde... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 13:20 (6551 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, SCM Craiova-CSM Unirea Slobozia 26-21 (12-11)

Experiența a făcut diferența

CSM Unirea Slobozia era conștientă că meciul de la Craiova va fi unul extrem de dificil. Întărită serios în vară, formația pregătită de Aurelian Roșca țintește în acest an cupele europene, obiectiv aflat la polul opus celui fixat handbalistelor de la Unirea. Prima repriză a partidei disputată sîmbătă, 27 septembrie, a fost una echilibrată. Unirea a dat o replică dîrză și a intrat la cabine avînd un handicap de doar un gol: Craiova-Slobozia 12-11. Lucrurile au arătat chiar mai bine în startul părții secunde, cînd Ana Maria Drăguț a izbutit să egaleze la 12. Oltencele și-au revenit însă repede și au demonstrat cît contează experiența acumulată în anii petrecuți în Liga Națională. Extrema dreaptă... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 12:10 (4947 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

La masă cu directorul Spitalului Județean...

La masă cu directorul Spitalului Județean...

Mîncarea de la spital e cea mai proastă din tot orașul! Bolnavii spun că e așa de cînd e lumea și va fi la fel pînă la sfîrșitul ei, că doar nimeni nu vine la spital ca să mănînce. Directorul Spitalului Județean de Urgențe din Slobozia susține însă că o poate mînca. La fel și angajații care o gătesc! Dacă el poate, putem și noi. Așa că am acceptat invitația la masă a managerului interimar al Spitalului Județean din Slobozia, Adrian Berbece.

Drumul spre iadul culinar e pavat cu bune intenții
Știți ori nu știți, la spital se poate mînca și dacă nu ești internat și bolnav. O masă... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 10:20 (8124 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Delta Tulcea-Viitorul Axintele 2-1

Au pierdut și la Tulcea

Chiar dacă a fost de un calibru diferit, confruntarea dintre Viitorul Axintele și Delta Tulcea s-a lăsat cu o nouă înfrîngere pentru echipa pregătită de Ion Nica. Evoluția alb-verzilor a fost una relativ bună în primele 50 de minute, ei chiar reușind să deschidă scorul în minutul 48 prin unul dintre cei mai în formă jucători, fundașul stînga Andrei Sava. Din păcate, bucuria nu a durat decît 2 minute. Dogaru a adus egalarea pentru dobrogeni, iar în minutul 70 experimentatul Nicu Crețu a înclinat definitiv balanța în favoarea Deltei. S-a terminat 2-1 pentru Tulcea, rezultat care duce Axintele pe locul 3, la 5 puncte în spatele liderului Juventus București. Campionatul este însă lung, iar promovarea... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 09:20 (5653 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Pagube de 300 mii de lei pentru furturile de cale ferată din județ

Calea ferată, sub asediul hoților

Pagube de 300 mii de lei pentru furturile de cale ferată din județ

Într-un raport oferit publicității, CFR prezintă cheltuielile pe care le face compania pentru a înlocui componentele de cale ferată sustrase de hoții de fier. La nivelul județului Ialomița, între 2013 și 2014, operațiunea a costat peste 300 mii de lei. Într-un bilanț făcut public de reprezentanții Poliției Transporturi Feroviare Ialomița la începutul anului precedent se arăta că ponderea furturilor de pe liniile de cale ferată a crescut la nivel județean cu 4,8 procente.

Circulația feroviară, paralizată de hoți Potrivit reprezentanților Biroului de Presă al Companiei Națională de Căi... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 08:20 (7718 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Cupa «Satori» la prima ediție

Șah

Cupa «Satori» la prima ediție

Sportul minții începe să-și facă tot mai pregnant loc în preocupările copiilor și tinerilor. Lucru demonstrat și sîmbătă, 27 septembrie 2014, cînd la Clubul Tineretului din Slobozia s-a desfășurat Cupa «Satori», competiție de șah aflată la prima ediție, care s-a bucurat de o participare numeroasă a copiilor din mai multe localități ale județului. 42 de concurenți din Slobozia, Fetești, Săveni, Bordușani sau Giurgeni au luat în stăpînire tablele de șah, arătîndu-și măestria în mînuirea pionilor sau cailor. Concurenții au fost împărțiți pe patru categorii de vîrstă: 6-8 ani, 9-10 ani, 11-12 ani, 13-14 ani. Cei mai mulți șahiști s-au duelat în strategii la categoria 13-14 ani, unde au fost 16 combatanți... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 07:10 (9713 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Ciupercă vinde iluziile lui Dragnea

Zahăr electoral pentru edilii locali

Administrația Ciupercă vinde iluziile lui Dragnea

De 10 ani, investițiile realizate de administrațiile locale sînt plătite scump de către contribuabili. De la celebrele sisteme de apă și canalizare la unități de învățămînt și de la infrastructura rutieră la obiective edilitare realizate cu fonduri europene, totul s-a dovedit fie prea scump, fie de proastă calitate, fie nerentabil. Săptămîna trecută însă, președintele Silvian Ciupercă a decis să se lanseze într-o nouă aventură investițională. Ea se numește Programul Național de Dezvoltare Locală și poartă girul Ministerului Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, condus de Liviu Dragnea. Prin intermediul acestui program, administrațiile locale din Ialomița sînt invitate să investească... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2014, 09:35 (7606 vizualizări - 5 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Mașinile furate, prioritate pentru polițiști

Mașinile furate, prioritate pentru polițiști

Polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților ce se comit în domeniul furturilor de autovehicule. În ultima perioadă de timp au fost organizate și executate acțiuni specifice ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 16:59
(19094 vizualizări - 0 comentarii)


Filtre la Căzănești

Polițiștii din Căzănești au depistat mai mulți conducători auto care nu au respectat normele prevăzute în Codul Rutier. Astfel, polițiștii au întocmit două dosare penale pe numele a doi bărbați. Unul dintre ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:48
(15607 vizualizări - 0 comentarii)


Alcool la volan

Miercuri, 3 martie a.c., polițiștii au acționat în mai multe localități rurale. Astfel, în intervalul orar 8.00-16.00, polițiști din Slobozia au acționat pe raza localităților Albești, Ciulnița, Buești ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:48
(16894 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni comune polițiști-jandarmi în Țăndărei

Efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat în sistem integrat în după-amiaza zilei de miercuri, 3 martie a.c., în orașul Țăndărei. Începînd cu ora 13.00, s-a acționat pe raza orașului urmărindu ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:39
(17381 vizualizări - 0 comentarii)


Necropsia bărbatului găsit în beciul unei case din Bucu va elucida misterul morții acestuia

Bărbatul găsit în stare de inconștiență într-un beci al unei case în construcție din localitatea Bucu a fost identificat. Potrivit primelor cercetări, se pare că bărbatul era domiciliat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 13:34
(19537 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 300 de jandarmi la meciul Urziceni-Steaua

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița va asigura cu peste 150 de militari jandarmi măsurile de ordine la meciul de fotbal dintre echipele Unirea Urziceni și Steaua București. Alături de efectivele ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 13:26
(17992 vizualizări - 0 comentarii)


Minori dispăruți, găsiți de polițiști

Polițiștii au reușit identificarea minorului Bucur Ștefănel, de 13 ani, plecat de la domiciliu, din orașul Fierbinți-Tîrg, în dimineața zilei de 1 martie 2010. În urma colaborării cu polițiștii Direcției ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 18:10
(14899 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmii ialomițeni și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat în dimineața zilei de marți, 2 martie a.c., între orele 6,30-8,00, ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 18:09
(14252 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 4 luni, adus la spital mușcat de șobolani

La Spitalul de Urgență din Slobozia a fost adus un copil de 4 luni, cu mai multe răni pe corp, ce păreau a fi provocate de mușcăturile unui șobolan. Cazul copilului a fost semnalat polițiștilor sîmbătă ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 07:38
(15076 vizualizări - 0 comentarii)


A dispărut!

A dispărut!

Luni, 1 martie a.c., în jurul orei 19.00, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că minorul Bucur Ștefănel, de 13 ani, a plecat de la domiciliul din orașul Fierbinți-Tîrg și nu a mai revenit. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 07:37
(15113 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 04:31
(15819 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 03:14
(14928 vizualizări - 0 comentarii)


Evenimente culturale

Consiliul Județean Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» invită ialomițenii la inaugurarea Sălii STUDIO. Astfel, joi, 4 martie 2010, tinerii artiști ai Liceului de Artă din Slobozia vor susține ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:38
(13044 vizualizări - 0 comentarii)


Măsuri pentru stimularea creării de noi locuri de muncă

În Monitorul Oficial nr. 136, din 1 martie 2010, a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 13/23.02.2010, privind reglementarea unor măsuri în vederea stimulării creării de noi locuri de muncă și diminuării ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:29
(12415 vizualizări - 0 comentarii)


Informare APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează beneficiarii măsurilor de reconversie/restructurare și defrișare a plantațiilor viticole că trebuie să completeze și să depună formularul de ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:13
(15115 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind deconturile negative de TVA

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost aprobată o nouă procedură pentru soluționarea deconturilor cu sume negative de taxă pe valoarea adaugată cu opțiune de ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 10:55
(17302 vizualizări - 0 comentarii)


Deșeurile, în atenția Prefecturii Ialomița

În perioada, 3-20 februarie a.c., polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor, specialiști din cadrul Gărzii de Mediu și comisari ai Gărzii Financiare au desfășurat controale la nivelul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 10:12
(13351 vizualizări - 0 comentarii)


Capota s-a ridicat în mers, iar mașina s-a izbit de un tir

În cursul dimineții de luni, 1 martie a.c., în jurul orei 8.30, polițiștii rutieri au fost sesizați despre faptul că un tînăr de 20 de ani, din Slobozia, ce se deplasa la volanul unui autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2010, 16:16
(13422 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Efective sporite de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au participat în acest sfîrșit de săptămînă la mai multe acțiuni organizate pe raza județului, continuînd astfel acțiunile specifice pentru creșterea ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2010, 16:15
(13731 vizualizări - 0 comentarii)


Sancționat contravențional pentru ședere ilegală pe teritoriul României

Polițiștii au depistat în zona Popasului Sinești un cetățean moldovean, în vîrstă de 33 de ani, intrat în România la data de 16 august 2009, în baza unei vize de scurtă ședere în scop de vizită.
Străinul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 20:00
(13703 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

Pe Calea București din Urziceni a fost depistat un bărbat, în vîrstă de 32 de ani, din comuna Ion Roată, în timp ce conducea autoturismul proprietate aflîndu-se în stare de ebrietate. La testarea cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:58
(13493 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar penal pentru nerespectarea drepturilor de autor

În cadrul unui control la o discotecă din comuna Coșereni, aparținînd unei societăți comerciale cu sediul social în București, polițiștii au constatat că era difuzată muzică ambientală prin intermediul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:57
(11691 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA (II)

În baza planului comun de acțiune SIGURANȚA, în noaptea de 27/28 februarie a.c., la nivelul județului s-au desfășurat mai multe acțiuni în sistem integrat la care au participat efective ale Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:54
(13456 vizualizări - 0 comentarii)


A vrut să se spînzure

Un cetățean din comuna Perieți a sesizat vineri, 26 februarie a.c., că un bărbat de 33 de ani, din localitate, se află în podul casei sale intenționînd să se spînzure. Deplasîndu-se la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:09
(11860 vizualizări - 0 comentarii)


A intrat cu mașina în pom

În apropierea municipiului Slobozia s-a produs un accident rutier cu o victimă. Pe scurt, vineri, 26 februarie 2010, în timp ce o femeie de 43 de ani, domiciliată în București, conducea un autoturism din ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:07
(9473 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în mediul rural

Agenții Posturilor de Poliție Andrășești, Albești, Buești, Ciochina, Munteni Buzău, Reviga și Colelia, în colaborare cu o grupă de luptători ai Serviciului de Intervenție Rapidă au desfășurat acțiuni comune ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:07
(12658 vizualizări - 0 comentarii)


Încarcerat

Polițiști din cadrul structurilor Urziceni, Bărcănești și Axintele au acționat pe raza celor două comune, ocazie cu care, în satul Horia, au depistat un bărbat de 39 de ani, din localitate, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:05
(14711 vizualizări - 0 comentarii)


15000 de pachete de țigări, confiscate

Pe DN2, în parcarea aflată pe raza comunei Sinești, au fost depistați doi bărbați care transportau, fiecare cu cîte un autoturism, mai multe pachete de țigări fără documente legale de proveniență.
...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 14:04
(15844 vizualizări - 0 comentarii)


Pistoale deținute ilegal

În incinta unui local public situat pe DN 2 în municipiul Urziceni, punct de lucru aparținînd unei societăți comerciale din Capitală, au fost depistați trei bărbați, în vîrstă de 23, 26, respectiv 35 de ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 14:03
(14182 vizualizări - 0 comentarii)


Beți la volan

Pe strada Digului, din Țăndărei, a fost depistat un localnic, în vîrstă de 31 de ani, în timp ce conducea un autoturism înmatriculat în străinătate, aflîndu-se sub influența băuturilor alcoolice. La testarea ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:45
(13670 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...