Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

În Ialomița, «Cornul și laptele» întârzie două săptămâni

În Ialomița, «Cornul și laptele» întîrzie două săptămîni

Programul «Cornul și laptele» se derulează cu încetinitorul. Autoritățile județene precizează că, la acest moment, procedurile de achiziție se află în perioada de «evaluare a ofertelor». Întîrzierile, susțin oficialii județeni, au apărut ca urmare a unor clarificări solicitate de firmele care au participat la licitație.

5 milioane de lei pentru «corn și lapte»
De două săptămîni, peste 20 mii de elevi din Ialomița așteaptă zadarnic «cornul și laptele» la care au dreptul, potrivit legii. Autoritățile județene susțin că procedura de achiziție aferentă derulării în bune condiții a... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 18:05 (6381 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Magazinul Lidl a fost prădat de angajați

O șefă de tură a furat un sac cu bani

Slobozia: Magazinul Lidl a fost prădat de angajați

Caz penal la magazinul Lidl din zona Gării Slobozia. O angajată a furat banii încasați din vînzări, în ziua de sîmbătă, 20 septembrie 2014. Totul a ieșit la iveală după ce colegii femeii au făcut monetarul. Este al doilea caz petrecut la această unitate, după ce, în urmă cu mai bine de 3 ani, un fost șef al respectivului magazin a sustras 77 mii de lei proveniți din activitatea comercială.

A plecat acasă cu sacul de bani Angajata magazinului Lidl din zona Gării Slobozia și-a terminat tura și a plecat acasă, avînd asupra ei un sac în care se aflau banii proveniți din vînzări. În total... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 17:10 (29538 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Haos la repartiția locuințelor ANL

Slobozia: Haos la repartiția locuințelor ANL

La începutul săptămînii precedente, administrația locală a convocat Comisia de repartizare a celor 36 de locuințe ANL în curs de finalizare. Radu Paros, unul dintre consilierii locali care fac parte din această Comisie, reclamă însă faptul că a sesizat numeroase abuzuri în acordarea acestor repartiții. Concret, Comisia este acuzată că a refuzat să preia, conform legii, dosarele depuse în cursul acestui an. De asemenea, susține Radu Paros, cele 140 de dosare aprobate de Comisie au fost «aranjate» pentru a corespunde criteriilor impuse de lege.

Un scandal vechi de cînd ANL-urile
... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 16:20 (47758 vizualizări - 70 comentarii)

EVENIMENT

«Condicuța» doctorului Cristiana Stoian

«Condicuța» doctorului Cristiana Stoian

Apar noi amănunte tulburătoare în ancheta privind comerțul ilegal cu sînge uman, desfășurat la Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița. În urma perchezițiilor efectuate la sediul instituției s-au descoperit mai multe înscrisuri în care medicul Cristiana Stoian trecea donatorii și persoanele care plăteau pentru sîngele de care aveau nevoie. Datele arată că peste 500 de ialomițeni au fost păcăliți să cumpere sînge, deși aceștia trebuiau să-l primească gratuit. Potrivit procurorilor de la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia, de la debutul anchetei și pînă în prezent, săptămînal, tot mai mulți martori vin să denunțe abuzurile făcute de doctorului Stoian.

21 de capete de acuzare... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 15:15 (8248 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-ACS Berceni 3-3

Punct salvat în ultima secundă

Partida dintre Unirea Slobozia și ACS Berceni a fost una dintre cele mai spectaculoase care s-au derulat pe «1 Mai» de la revenirea echipei ialomițene în eșalonul secund. S-a jucat multe minute cu garda jos, fazele s-au succedat rapid de la o poartă la alta, publicul a plecat mulțumit de ce a văzut dar nu și de rezultat. Ceva scîrție în angrenajul Unirii, iar neregulile trebuie depistate și reparate la timp...

Stan, vîrf de lance ACS Berceni a venit sîmbătă, 27 septembrie, la Slobozia cu moralul fortificat de cele 70 de minute foarte bune făcute la mijlocul săptămînii, în Cupă, cu ... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 14:25 (5946 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Reabilitarea digurilor, blocată instituțional

Ialomița: Reabilitarea digurilor, blocată instituțional

De mai bine de 2 ani, autoritățile județene din Ialomița încearcă să reabiliteze digurile care apără județul de revărsările apelor rîului Ialomița. În lungime totală de peste 40 kilometri, lucrările de reparație bat pasul pe loc din cauza unor derapaje instituționale, care pot fi depășite doar prin eforturi financiare supraomenești. Iar bani pentru diguri, administrația ialomițeană nu are niciodată...

Digurile noastre de toate zilele
Teoretic, configurația digurilor care apără județul de revărsările rîului Ialomița ar trebui schimbată în totalitate pentru că nu mai corespunde... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 13:20 (6551 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, SCM Craiova-CSM Unirea Slobozia 26-21 (12-11)

Experiența a făcut diferența

CSM Unirea Slobozia era conștientă că meciul de la Craiova va fi unul extrem de dificil. Întărită serios în vară, formația pregătită de Aurelian Roșca țintește în acest an cupele europene, obiectiv aflat la polul opus celui fixat handbalistelor de la Unirea. Prima repriză a partidei disputată sîmbătă, 27 septembrie, a fost una echilibrată. Unirea a dat o replică dîrză și a intrat la cabine avînd un handicap de doar un gol: Craiova-Slobozia 12-11. Lucrurile au arătat chiar mai bine în startul părții secunde, cînd Ana Maria Drăguț a izbutit să egaleze la 12. Oltencele și-au revenit însă repede și au demonstrat cît contează experiența acumulată în anii petrecuți în Liga Națională. Extrema dreaptă... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 12:10 (4948 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

La masă cu directorul Spitalului Județean...

La masă cu directorul Spitalului Județean...

Mîncarea de la spital e cea mai proastă din tot orașul! Bolnavii spun că e așa de cînd e lumea și va fi la fel pînă la sfîrșitul ei, că doar nimeni nu vine la spital ca să mănînce. Directorul Spitalului Județean de Urgențe din Slobozia susține însă că o poate mînca. La fel și angajații care o gătesc! Dacă el poate, putem și noi. Așa că am acceptat invitația la masă a managerului interimar al Spitalului Județean din Slobozia, Adrian Berbece.

Drumul spre iadul culinar e pavat cu bune intenții
Știți ori nu știți, la spital se poate mînca și dacă nu ești internat și bolnav. O masă... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 10:20 (8124 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Delta Tulcea-Viitorul Axintele 2-1

Au pierdut și la Tulcea

Chiar dacă a fost de un calibru diferit, confruntarea dintre Viitorul Axintele și Delta Tulcea s-a lăsat cu o nouă înfrîngere pentru echipa pregătită de Ion Nica. Evoluția alb-verzilor a fost una relativ bună în primele 50 de minute, ei chiar reușind să deschidă scorul în minutul 48 prin unul dintre cei mai în formă jucători, fundașul stînga Andrei Sava. Din păcate, bucuria nu a durat decît 2 minute. Dogaru a adus egalarea pentru dobrogeni, iar în minutul 70 experimentatul Nicu Crețu a înclinat definitiv balanța în favoarea Deltei. S-a terminat 2-1 pentru Tulcea, rezultat care duce Axintele pe locul 3, la 5 puncte în spatele liderului Juventus București. Campionatul este însă lung, iar promovarea... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 09:20 (5653 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pagube de 300 mii de lei pentru furturile de cale ferată din județ

Calea ferată, sub asediul hoților

Pagube de 300 mii de lei pentru furturile de cale ferată din județ

Într-un raport oferit publicității, CFR prezintă cheltuielile pe care le face compania pentru a înlocui componentele de cale ferată sustrase de hoții de fier. La nivelul județului Ialomița, între 2013 și 2014, operațiunea a costat peste 300 mii de lei. Într-un bilanț făcut public de reprezentanții Poliției Transporturi Feroviare Ialomița la începutul anului precedent se arăta că ponderea furturilor de pe liniile de cale ferată a crescut la nivel județean cu 4,8 procente.

Circulația feroviară, paralizată de hoți Potrivit reprezentanților Biroului de Presă al Companiei Națională de Căi... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 08:20 (7732 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Cupa «Satori» la prima ediție

Șah

Cupa «Satori» la prima ediție

Sportul minții începe să-și facă tot mai pregnant loc în preocupările copiilor și tinerilor. Lucru demonstrat și sîmbătă, 27 septembrie 2014, cînd la Clubul Tineretului din Slobozia s-a desfășurat Cupa «Satori», competiție de șah aflată la prima ediție, care s-a bucurat de o participare numeroasă a copiilor din mai multe localități ale județului. 42 de concurenți din Slobozia, Fetești, Săveni, Bordușani sau Giurgeni au luat în stăpînire tablele de șah, arătîndu-și măestria în mînuirea pionilor sau cailor. Concurenții au fost împărțiți pe patru categorii de vîrstă: 6-8 ani, 9-10 ani, 11-12 ani, 13-14 ani. Cei mai mulți șahiști s-au duelat în strategii la categoria 13-14 ani, unde au fost 16 combatanți... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 07:10 (9716 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Ciupercă vinde iluziile lui Dragnea

Zahăr electoral pentru edilii locali

Administrația Ciupercă vinde iluziile lui Dragnea

De 10 ani, investițiile realizate de administrațiile locale sînt plătite scump de către contribuabili. De la celebrele sisteme de apă și canalizare la unități de învățămînt și de la infrastructura rutieră la obiective edilitare realizate cu fonduri europene, totul s-a dovedit fie prea scump, fie de proastă calitate, fie nerentabil. Săptămîna trecută însă, președintele Silvian Ciupercă a decis să se lanseze într-o nouă aventură investițională. Ea se numește Programul Național de Dezvoltare Locală și poartă girul Ministerului Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, condus de Liviu Dragnea. Prin intermediul acestui program, administrațiile locale din Ialomița sînt invitate să investească... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2014, 09:35 (7607 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Supralegiferare administrativă pentru deșeurile produse de ialomițeni

Cu legea pre lege călcând

Supralegiferare administrativă pentru deșeurile produse de ialomițeni

Începînd cu data de 4 iulie 2014, România are o lege suplimentară care suprareglementează serviciul de salubrizare al localităților din județ. Legea 99/4 iulie 2014 aduce modificări și completări Legii serviciului de salubrizare a localităților nr. 101/2006, însă nu precizează termenele pînă la care noile modificări vor intra în vigoare. În Ialomița, noile reglementări au fost aduse la cunoștință reprezentanților administrațiilor locale la începutul acestei săptămîni. Primarii se confruntă însă cu probleme mai grave și cred că noile reglementări legislative trebuie să mai aștepte.

O lege mai europeană decît Coana Europa... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2014, 09:05 (7007 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul de Manhattan

Feisbuc administrativ

Senatorul de Manhattan

Un studiu al nu mai ținem minte căror specialiști în Sociologie a confirmat că fotografiile postate pe Facebook de utilizator au darul de a-i neferici pe cei care le văd. Explicația e simplă, susțin autorii studiului. Oamenii conștientizează că nu vor ajunge niciodată unde au ajuns postacii și trăiesc un sentiment de neîmplinire. Iată de ce am ales pentru această săptămînă să mediatizăm o fotografie dintr-un lung șir pe care senatorul PSD de Ialomița, Marian Pavel, a ales să îl impartă cu electoratul său virtual...

Un pepenar la New York
Despre senatorul Marian Pavel, pînă mai... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2014, 08:05 (11078 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

IONUȚ POPESCU, directorul «glonț»

Descentralizații noștri cei de toate zilele

IONUȚ POPESCU, directorul «glonț»

Continuăm seria dedicată șefilor de instituții descentralizate cu directorul Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița, Ionuț Popescu. Aflat în fruntea instituției de aproape 2 ani, descentralizatul nostru s-a remarcat prin eficiența cu care rezolvă treburile instituției înainte de prînz. Nici n-ar putea fi altfel, pentru că PSD l-a importat pe directorul ANIF Ialomița din mediul privat, unde, e lucru știut, eficiența e un criteriu de bază.

Un director fără pedigree social-democrat Despre Ionuț Popescu vorbesc mai mult angajații decît realizările personale în fruntea instituției... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2014, 07:25 (14880 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia replantează arbori seculari

Primăria Slobozia replantează arbori seculari

Acuzată că taie ilegal arborii din parcuri, Primăria Slobozia a schimbat macazul. Acum arborii seculari sînt smulși din pămînt și replantați în parcul de est al orașului. În felul acesta, susține primarul Alexandru Stoica, «legea este respectată!». În parcul respectiv însă, doi dintre stejarii smulși din rădăcini de angajații DADP se usucă. Iar alții, încă nesmulși, se pregătesc să devină lemne de foc...

Cine n-are DADP, să-l ia pe al nostru
De ani buni, Direcția de Administrare a Domeniului Public taie arborii din parcurile Sloboziei conform bunului plac al angajaților și «indicațiilor... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2014, 16:40 (24309 vizualizări - 34 comentarii)

EVENIMENT

«M-au operat, dar tumoarea e tot în mine!»

O slobozeancă acuză sistemul medical

«M-au operat, dar tumoarea e tot în mine!»

Derapajele din întreg sistemul medical românesc sînt tot mai numeroase. Mărturiile pacienților despre modul în care sînt tratați de medici sînt cutremurătoare. Cazul Mădălinei Colesnicenco, de 51 de ani, din Slobozia, este similar cu alte cîteva mii care se petrec zilnic în spitalele din țara noastră. De aproape un an, femeia încearcă să afle ce boală are și de ce a trebuit să plătească 13000 de lei pentru o operație... Femeia reclamă faptul că medicii care ar fi trebuit s-o vindece i-au pus un diagnostic eronat și că a fost supusă unei intervenții chirurgicale inutile. A cerut explicații tuturor specialiștilor care au tratat-o, însă răspunsurile întîrzie să apară.

Joaca de-a pacientul... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2014, 14:50 (9808 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Suspiciuni de evaziune fiscală la Amonil Slobozia

Suspiciuni de evaziune fiscală la Amonil Slobozia

Trasă pe «linie moartă» și cu bunurile vîndute la bucată de Fiscul ialomițean, SC Amonil SA Slobozia a intrat în atenția organelor de cercetare penală. La sesizarea reprezentanților Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, societatea este acuzată de evaziune fiscală. Toate acestea întrucît reprezentanții firmei au refuzat să contribuie la bugetul consolidat al statului cu suma de 700 mii de lei, reprezentînd contravaloarea stopajului la sursă...

Dosar penal la Amonil Din defuncta SC Amonil SA Slobozia a mai rămas o instalație care se chinuie, de 3 ani, cu eforturi zadarnice... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2014, 13:30 (10865 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Cupa României, Viitorul Axintele-CFR Cluj 0-2

Sărbătoare în alb și verde

Baloane, role de hîrtie, fete frumoase și tribune pline de spectatori care n-au pregetat în repetate rînduri să-și susțină la unison echipa favorită. Sărbătoare în alb și verde la Axintele încălzită de un soare puternic pregătit să dea o ultimă lovitură toamnei. Axintenii s-au pregătit cum se cuvine pentru ziua de miercuri, 24 septembrie 2014, una importantă în istoria localității. A fost ziua în care Viitorul a intrat în fotbalul mare, o dată cu accederea în șaisprezecimile Cupei României. Cele întîmplate pe stadionul comunal din Axintele sînt, de altfel, rezumate în declarația oferită la finalul meciului de Vasile Miriuță, antrenorul echipei vizitatoare, CFR Cluj, locul 2 în primul eșalon: ... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2014, 11:15 (6518 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Circuitul bunurilor sechestrate

Holdingul Vlase, protejat de Codul Fiscal

În timp ce micii administratori de firme din Ialomița sînt executați pînă la ultimul leu de Fisc, marile firme beneficiază de reinterpretarea legii pentru a-și continua afacerile fără probleme. Un caz «de manual», relatat pe surse din interiorul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, demonstrează cum se face circuitul bunurilor executate silit în cadrul Holdingului Vlase. 4 automobile puse sub sechestru, aparținînd unei societăți falimentare din cadrul grupului, au fost achiziționate prin licitație publică de către o altă entitate comercială, aflată sub aceeași umbrelă!

Misterele Codului Fiscal... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2014, 09:20 (20418 vizualizări - 12 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ISU Ialomița: Caravana «Fii pregătit!»

Sâmbătă, 29 septembrie a.c., între orele 10,00-17,00, va ajunge în orașul Slobozia caravana SMURD «Fii pregătit!». Aceasta va fi amplasată pe bulevardul Chimiei, în Piața Unirii și are ca scop instruirea ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2018, 18:15
(5537 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
cu sediul în loc. Cosâmbești, jud. Ialomița
angajează
ȘOFERI AUTOCAMION
Cerințe:
-studii medii
-permis de conducere categoria B și C+E
-experiență în conducerea
autocamioanelor >3,5 to minim 1 an
-fără cazier judiciar
-atestat valabil de șofer profesionist transport marfă
-atestat valabil ADR
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern
Responsabilități:
-participă la operațiunile de încărcare
și descarcăre a autovehiculului
Beneficii:
-pachet salarial atractiv
-card analize medicale
-telefon
CV-urile se pot depune
atât la sediul din Cosâmbești
cât și pe următoarea adresă de
email: [email protected]
Relații se pot obține și
la telefon 0749/082.231

28 Septembrie 2018, 13:05


Urziceni: S-a înecat la pescuit

Marți, 25 septembrie 2018, în jurul orelor 14,00, un apel primit la Dispeceratul ISU Ialomița semnala prezența a doi bărbați în zona unei amenajări hidrotehnice din beton, aflată pe râul Ialomița, în apropierea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 12:05
(5901 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni înecat


Cosâmbești: Prins cu aproape 100 kg de pește în portbagaj

Polițiștii ialomițeni acționează periodic în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii faptelor ilegale asociate din pescuitul ilegal. Astfel, a fost depistat, pe raza localității Cosâmbești ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:45
(5774 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente în Ialomița: Două persoane decedate, patru rănite

În cursul zilei de marți, 25 septembrie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere. Primul eveniment s-a produs în jurul orelor 16,00, în apropiere de comuna Sinești și s-a soldat ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:15
(5640 vizualizări - 0 comentarii)


Deținătorii de câini periculoși, în atenția polițiștilor ialomițeni

În perioada septembrie-decembrie 2018, polițiștii ialomițeni desfășoară acțiuni de prevenire a oricăror incidente în care sunt implicați câinii periculoși sau agresivi și de verificare a modului de respectare ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:05
(5338 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu la Țăndărei

Joi, 27 septembrie 2018, de la orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează în orașul Țăndărei un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 10:45
(5304 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 19 octombrie 2018, orele 9,00, «Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți». Evenimentul se va desfășura la Slobozia, în ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2018, 20:20
(5423 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Și-a pierdut viața strivit de un utilaj

Un bărbat de 37 de ani din comuna ialomițeană Adâncata și-a pierdut viața marți, 25 septembrie 2018, în urma unui accident de muncă petrecut pe raza județului Bistrița Năsăud. Bărbatul lucra la amenajarea ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2018, 18:30
(6164 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Atenție la înșelăciuni!»

În perioada septembrie-octombrie 2018, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița derulează activități informativ-preventive în cadrul campaniei de prevenire a infracțiunilor de înșelăciune «Atenție ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 19:25
(4890 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 240000 de lei, 30 de permise reținute

Polițiștii au intervenit, în perioada 21-23 septembrie, la peste 100 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Astfel, la acest sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au fost angrenați în 26 de ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 19:20
(4926 vizualizări - 0 comentarii)


Corul Academic «Divina Armonie» va concerta la Hramul Catedralei Episcopale Slobozia

Luni, 1 octombrie 2018, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor, va sărbători hramul de toamnă al Catedralei Episcopale «Acoperământul Maicii Domnului ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 18:20
(5599 vizualizări - 0 comentarii)


A treia ediție a campaniei «Educația-prioritate a Bisericii», derulată în parohiile Protopopiatului Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, în parohiile din Protopopiatul Urziceni a fost derulată cea de-a treia ediție a proiectului social-filantropic «Educația-prioritate a Bisericii», în ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 18:05
(6993 vizualizări - 0 comentarii)


«Zilele Recoltei 2018», la Slobozia

Primăria Municipiului Slobozia vă invită la Sărbătoarea Recoltei, în perioada 29-30 septembrie 2018. La «Zilele Recoltei 2018», roadele pământului vor fi etalate pe tarabe de către cei mai gospodari producători ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 17:55
(3837 vizualizări - 0 comentarii)


«Centenarul Filmului Românesc», la Slobozia

Municipiul Slobozia intră pe harta celor o sută de orașe din țară care găzduiesc «Centenarul Filmului Românesc», un proiect de anvergură națională inițiat de Agerpres. Sâmbătă, 29 septembrie 2018, la Casa ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 12:40
(2917 vizualizări - 0 comentarii)


AJFOM Ialomița: Locuri de muncă în agricultură-Spania, campania 2019

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, oferă 950 locuri de muncă vacante în Spania pentru munca sezonieră în agricultură la recoltarea căpșunilor ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 11:10
(3139 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Și-a înjunghiat fiul cu un cuțit

Polițiștii ialomițeni au deschis o anchetă într-un posibil caz de «tentativă de omor». Un bărbat este cercetat penal după ce, în cursul nopții de marți, 18/19 septembrie 2018, și-a înjunghiat fiul cu un ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:25
(4900 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pește fără documente, confiscat de polițiști

Fetești: Pește fără documente, confiscat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au acționat marți, 18 septembrie a.c., pe raza județului, sub coordonarea polițiștilor din cadrul Direcției de Ordine Publică, în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:05
(4869 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Accident cu două persoane rănite

Marți, 18 septembrie a.c., în jurul orelor 12,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație, două persoane fiind rănite. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:00
(3745 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Valea Măcrișului: Beat la volan, a provocat un accident

Marți, 18 septembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Valea Măcrișului s-a produs un accident soldat cu pagube materiale. Astfel, șoferii celor două autoturisme implicate ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 16:55
(5004 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A furat dintr-o barcă rucsacul unei femei

Polițiștii feteșteni au fost sesizați luni, 17 septembrie a.c., cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri dintr-o ambarcațiune aflată pe malul brațului Borcea. În urma sesizării, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 16:50
(8739 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Muniție neexplodată, descoperită la Movilița și Armășești

Muniție neexplodată, descoperită la Movilița și Armășești

Duminică, 16 septembrie a.c., pe un  teren agricol de pe raza comunei Movilița a fost descoperită o mină antitanc cu înveliș metalic, aflată într-o stare avansată de uzură. De asemenea, marți, 18 septembrie ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 15:20
(4947 vizualizări - 0 comentarii)


Scrimerul George Dragomir a câștigat «Cupa României»

Scrimerul George Dragomir a câștigat «Cupa României»

Orașul Iași a fost gazda «Cupei României», la scrimă cadeți și juniori 2018. Așa cum era de așteptat, cel mai bun junior al momentului, George Dragomir, legitimat la CSM Unirea Slobozia, si-a respectat ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 20:19
(5004 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile din Arad, depistat la Fetești

Un autoturism care figura în bazele de date ca fiind sustras, căutat pentru confiscare de autoritățile din județul Arad, a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:50
(3744 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 17 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 61 de ani, din Vlădeni, în timp ce încerca să comercializeze pește din speciile plătică și mreană ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:40
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


Feteștean urmărit internațional, depistat de polițiști

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru infracțiuni contra persoanei și contra patrimoniului, fapte comise în Italia. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:25
(4870 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Cântece de iubire» pe esplanada Centrului Cultural

Joi, 20 septembrie 2018, începând cu orele 18,00, pe esplanada Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va fi susținut recitalul «Cântece de iubire». Soliști vor fi soprana Irina Iordăchescu și chitaristul ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 15:10
(4949 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: Hoți din autoturisme, reținuți de polițiști

Polițiștii Secției de Poliție Rurală Jilavele cercetează patru tineri, cu vârste cuprinse între 20 și 24 de ani, toți din comuna Movilița, aceștia fiind bănuiți de comiterea infracțiunii de «furt». Sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 11:05
(3578 vizualizări - 0 comentarii)


Se lansează «Ro Alert»

Sâmbătă, 15 septembrie 2018, începând cu orele 11,00, va fi lansat la nivel național portalul «Ro Alert», de la sediul Ministerul Afacerilor Interne. Evenimentul va fi realizat în sistem ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 20:15
(3520 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe localități ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 17:20
(5843 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...