Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

În timp ce prefectul Gigi Petre se joacă de-a PLR, subprefectul Costică a devenit interfața politică a PSD

În timp ce prefectul Gigi Petre se joacă de-a PLR, subprefectul Costică a devenit interfața politică a PSD

Plictisit de-atîta administrație ISO 9001, prefectul Gigi Petre se joacă de-a politica. La începutul lunii august, excitat de valul schimbărilor politice, acesta a vrut să devină fondatorul filialei Partidului Liberal Reformator, inventat de ex-premierul Tăriceanu «Inimă zburdalnică». Rezultatul efortului său tinde, ca de obicei, către... Ce?!
Un prefect numit dorință Pentru cei care nu știu, prefectul Gigi Petre este unul dintre fondatorii Partidului Național Liberal în Ialomița și președinte al acestei filiale în vremurile imemoriale cînd politica se făcea, nu se impunea de la ... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2014, 08:20 (12647 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Cardurile de sănătate înghit bani publici

Medicină în sistem binar

Cardurile de sănătate înghit bani publici

Digitalizarea sistemului sanitar atentează la banii publici. În urmă cu o săptămînă, în cadrul unei conferințe de presă, oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița, au anunțat că în județ vor fi distribuite primele 80000 de carduri de  sănătate. Costurile de distribuție, în prima tranșă, se ridică la peste 200 mii de lei. Dincolo de cheltuieli, rămîne problema achiziționării echipamentelor electronice cu ajutorul cărora cardurile să fie utilizate. În momentul de față, infrastructura prin care respectivele carduri să devină funcționale lipsește din cabinetele medicilor specialiști și de familie ialomițeni.

Sănătate pe card electronic... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2014, 17:55 (7240 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Piersica, satul de la capătul lumii…

Piersica, satul de la capătul lumii…

În timp ce la Slobozia administrația județeană vorbește despre dezvoltare economică, la cîțiva kilometri distanță, în satul Piersica, viața a rămas blocată în timp. Tineri și bătrîni, 50 de oameni trăiesc de pe o zi pe alta într-un loc uitat pînă și de Dumnezeu... Iar în Ialomița există și alte exemple asemănătoare.

Viața în Piersica
Potrivit Recensămîntului din anul 2011, Piersica este localitatea din Ialomița cu cel mai mic număr de locuitori. Oficial, pe hîrtie, în acest sat locuiesc 112 persoane. La fața locului lucrurile se văd însă altfel. Cei cîțiva oameni care trăiesc... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2014, 15:05 (14245 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Fotbal, Cupa României

Axintele așteaptă CFR-ul din Cluj

Cupa României este o competiție care oferă deseori surprize nebănuite. Una dintre acestea este, în actuala ediție, Viitorul Axintele. Chiar dacă sînt doar reprezentanți ai Ligii a III-a, ialomițenii au meritul de a fi trecut în fazele preliminare de trupe din eșalonul secund, ca FC Balotești sau Unirea Slobozia. Victoria zbuciumată în fața echipei lui Adrian Mihalcea i-a propulsat pe axinteni acolo unde, dacă în urmă cu 3 ani se războiau cu Andrășeștiul sau Colelia, nu credeau că vor ajunge vreodată: șaisprezecimile Cupei României. Astfel, ziua de 24 septembrie va fi una istorică pentru comuna Axintele. Pe micuța arenă a localității va poposi nimeni alta decît CFR Cluj, triplă campioană națională... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2014, 13:50 (8285 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Școlile, pregătite pentru elevi!»

Noul an școlar a debutat fără surprize

«Școlile, pregătite pentru elevi!»

Oficialii Inspectoratului Școlar Ialomița au declarat că debutul anului școlar a fost unul lipsit de surprize neplăcute. Potrivit informațiilor oficiale, 97% din cele 250 de unități școlare din județ au aviz sanitar de funcționare, igienizarea spațiilor școlare a fost finalizată, iar cadrele didactice au fost pregătite pentru un nou an școlar. «Școlile sînt pregătite pentru elevi! Mai există probleme tehnice care nu țin de noi și, deocamdată, nu pot fi rezolvate... Dar, per ansamblu, ne-am prezentat bine!» a declarat Ileana Condruț, inspectorul general școlar.

Declarații de început de an... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2014, 12:30 (9479 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 1500 de credincioși, în pelerinaj la Slobozia

Patriarhul Biericii Ortodoxe Române a sfințit pictura Catedralei Episcopale

Eveniment religios de mare amploare la Slobozia. Preafericitul Părinte Daniel, Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române a oficiat duminică, 21 septembrie 2014, liturghia de sfințire a picturii Catedralei Episcopale din Slobozia. Prezenți la manifestare au fost premierul Victor Ponta, liderul grupului parlamentar din Senat, Ilie Sârbu, dar și președintele democrat-liberalilor, Vasile Blaga, alături de peste 15000 de credincioși...

Slujba liturgică a început la ora 9,00 Împreună cu Preafericitul Părinte Daniel, Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române, au oficiat ceremonialul religios 14 ierarhi... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2014, 17:15 (14522 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Trei răniți într-un accident rutier...

Accident rutier în după-amiaza zilei de vineri, 19 septembrie 2014, în zona Combinatului Chimic Slobozia. Două mașini s-au ciocnit, iar în urma impactului trei persoane au fost rănite... Victimele au fost transportate la spital de paramedicii SMURD. Din informațiile oferite de polițiștii chemați la locul accidentului, incidentul a fost provocat de șoferul unui automobil care a pătruns pe contrasens și s-a lovit de o autoutilitară care venea din sens opus. În urma impactului, ambele vehicule au părăsit partea carosabilă și au ieșit în decor. Victime ale incidentului rutier au fost șoferii vehiculelor și o femeie, pasageră a autoutilitarei. Toate cele trei persoane au fost preluate de ambulanțe... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2014, 17:50 (7876 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Slobozia accident

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Mureșul Tîrgu Mureș 28-25 (14-15)

Al doilea succes pentru fetele lui Paraschiv

Operațiunea «Ardealul» a început foarte bine pentru handbalistele de la CSM Unirea Slobozia. Totuși, chiar dacă victoria a revenit în cele din urmă echipei noastre, meciul nu a fost deloc foarte ușor. Relevantă în acest sens este faptul că în minutul 11 ardelencele conduceau cu 9-5, iar antrenorul Liviu Paraschiv era nevoit să solicite al doilea time-out. Grație pătrunderilor Cristianei Nica, eficacității Alinei Moroianu la punctul de 7 metri sau intervențiilor mereu inspiratei Georgiana Martin, Unirea și-a revenit, dar nu îndeajuns încît să remonteze handicapul pînă la pauză. După 30 de minute a fost 14-15, dar în repriza secundă jocul a fost mult mai bine legat în atac iar fisurile din apărare... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2014, 16:40 (7679 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul pentru Slobozia continuă!

«Dreapta coagulată» atacă la Tribunal administrația locală PSD

La sfîrșitul lunii august 2014, «Dreapta coagulată» din cadrul Consiliului Local Slobozia a părăsit lucrările ședinței ordinare, acuzînd administrația locală de «abuz» și «dictatură administrativă». În lipsa celor 10 consilieri ai Opoziției, consilierii PSD au votat o nouă componență a comisiilor de specialitate din cadrul Consiliului Local. La două săptămîni distanță, pe 10 septembrie a.c., consilierii «Dreptei coagulate» cer Tribunalului Ialomița «anularea în totalitate a actului administrativ (...) privind constituirea Comisiilor de Specialitate ale Consiliului Local Slobozia». Potrivit legii, pînă la judecarea cauzei, administrația locală este obligată să funcționeze cu vechile comisii pentru... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2014, 10:40 (7367 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Avicola a încasat ilegal subvenții în valoare de 4 milioane de euro

Departamentul pentru Lupta Antifraudă îl «jumulește» pe Stănoiu

Avicola a încasat ilegal subvenții în valoare de 4 milioane de euro

De ani buni, Avicola Slobozia este sinonim cu succesul în afaceri pe o piață europeană extrem de competitivă. Anul acesta însă, firma a fost implicată într-un scandal public care i-a dinamitat poziția de lider. Mai mult, la acest moment, activitatea firmei face obiectul unei anchete a Departamentului pentru Lupta Antifraudă din cauza subvențiilor europene ilegale încasate de către firmă în cadrul Măsurii 215-«Plăți privind bunăstarea animalelor». Potrivit informațiilor noastre, valoarea prejudiciului s-ar ridica la 4 milioane de euro.

Paradisul Avicola, zguduit din temelii
«Avicola... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2014, 16:20 (35442 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Hoții de buzunare, «indexați» de polițiști

Un raport al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, prezentat în cadrul unei ședințe de lucru a Prefecturii Ialomița, arată faptul că polițiștii fac eforturi pentru a curăța străzile județului de infractori. Astfel, potrivit documentului oficial, numărul furturilor la drumul mare sesizate la Poliție a înregistrat scăderi...

Cu ochii în patru după hoții de buzunare Potrivit raportului întocmit de reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, furturile reprezintă ponderea cea mai ridicată în ceea ce privește infracțiunile petrecute pe străzile județului.... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2014, 13:35 (7304 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

14 percheziții la Slobozia și Țăndărei

Primarul Țăndăreiului, Cristian Roman, mandat de arestare pentru 30 de zile!

Descinderi la Slobozia, Țăndărei și Gura Ialomiței în această dimineață. Procurorii Parchetului Județean, alături de polițiști din cadrul IPJ Ialomița, au efectuat 14 percheziții domiciliare la sedii de societăți comerciale și persoane fizice ca urmare a unei anchete ce vizează comiterea infracțiunilor de «abuz în serviciu» și «fals intelectual», privind achiziții publice. La audieri, la sediul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, vor fi aduse 4 persoane pentru audieri. Printre cei audiați se numără Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei, precum și șeful Serviciului Achiziții Publice, din cadrul Primăriei Țăndărei. Asupra acestora planează suspiciuni cu privire la comiterea unor fapte... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2014, 10:20 (217188 vizualizări - 141 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va avea un «Mihai Viteazul» cu greutate

Slobozia va avea un «Mihai Viteazul» cu greutate

Momentul mult așteptat de toți locuitorii Sloboziei de a-l vedea pe Mihai Viteazul în Piața Unirii se apropie de final. Statuia monumentală care-l întruchipează pe voievod mai are nevoie de avizul Ministerului Culturii pentru a fi amplasată pe soclul din piață. Specialiștii trebuie să stabilească dacă sculptura realizată de artistul Vasile Aionesei se identifică cu personajul istoric. La prima vedere, între imaginea domnitorului creionată de cronicari și creația sculptorului există o diferență majoră. Mihai Viteazul de la Slobozia are bardă, paloș dar și cîteva kilograme în plus...

Demitizarea unui domnitor... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 17:10 (32512 vizualizări - 50 comentarii)

Click aici

SPORT

Gustul victoriei, strict interzis

Fotbal, Liga a II-a, Săgeata Năvodari-Unirea Slobozia 1-0

Gustul victoriei, strict interzis

Două egaluri și o înfrîngere a acumulat Unirea Slobozia în acest sezon. Traseu identic cu cel de anul trecut, iar dacă lucrurile vor continua astfel, sîmbătă, 20 septembrie 2014, în duelul de acasă cu CS Balotești, noua echipă a lui Hristu Chiacu, ar trebui să vină și victoria. Unirea a încheiat la Năvodari o săptămînă neagră, începută prin eliminarea din Cupa României, petrecută la Axintele. Retrogradată recent din Liga I și fortificată la nivel de lot cu jucători ca Albuț, Stana, Cîrjă sau Cristi Ganea, Săgeata din Năvodari nu a arătat un fotbal net superior Sloboziei, dar experiența din Liga I și-a spus cuvîntul. A fost de ajuns o intrare a lui Toma din postură de ultim apărător asupra lui... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 14:45 (5879 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Start lansat, final ratat

Handbal, HC Zalău-CSM Unirea Slobozia 28–24 (14-14)

Start lansat, final ratat

Unirea Slobozia e pe 10 după 4 etape, loc care putea fi mult mai înalt dacă elevele lui Liviu Paraschiv aveau mai mare încredere în forțele proprii, în confruntările din ultimele două etape. Mai cu seamă în jocul cu Zalăul de sîmbătă, 13 septembrie a.c., cînd Pavăl și compania au trecut de puțin pe lîngă realizarea unei mari surprize. Trupa vulcanicului Gheorghe Tadici se vede condusă încă din primul minut, după reușita Anei Maria Drăguț. Se face apoi 2-1 pentru Unirea, 3-2, și se merge cap la cap pînă în minutul 11 cînd, după încă o reușită a lui Drăguț, tabela indică un neverosimil 9-6 în favoarea echipei noastre. Vine o perioadă bună pentru gazde, care egalează la 9 pentru ca, ulterior, slobozencele... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 12:30 (4492 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Se lucrează la sala de spectacole «cu geometrie variabilă»

Senzațional!

Slobozia: Se lucrează la sala de spectacole «cu geometrie variabilă»

Începută acum 20 de ani, sala de spectacole «cu geometrie variabilă» a Consiliului Județean Ialomița are o șansă bună să fie finalizată la sfîrșitul acestui an. Potrivit informațiilor oficiale, «la sală se lucrează!». Valoarea finală a acestei investiții va fi de aproape 9 milioane de lei...

Minunea din sala de spectacole
După săptămîni lungi în care ușile sălii de spectacole «cu geometrie variabilă» au stat închise, pe șantierul deschis acolo în 1995 se lucrează din nou. La sfîrșitul săptămînii precedente, ambele intrări erau larg deschise, iar înăuntru, o echipă anemică de ... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 12:05 (6905 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Centrul de Recuperare de la Movila a fost finalizat

O investiție de 3 milioane de lei pentru persoanele cu dizabilități

Săptămîna viitoare, autoritățile județene din Ialomița vor tăia panglica Centrului de Recuperare și Reabilitare Neuropsihică de la Movila. Investiția, realizată cu fonduri europene și județene, se ridică la peste 3 milioane de lei și este prevăzută cu 41 de spații de cazare. Deși nu a fost deschis oficial, Centrul are deja o listă de așteptare...

Sprijin pentru persoanele cu handicap
Potrivit proiectului, Centrul de la Movila, unicul din județ destinat persoanelor cu afecțiuni neuropsihice, se află amplasat în sediul unei foste case de copii dezafectate. Lucrările de amenajare... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 11:15 (8360 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Autogara Nick Touring va deveni bloc-turn

Autogara Nick Touring va deveni bloc-turn

În urmă cu mai bine de un an, prin iunie 2013, scriam despre performanța unică a patronului Nicu Pericli, «moștenitorul de drept» al transportului urban la Slobozia, de a construi într-o zonă interzisă de lege. La începutul acestei toamne, cu numai 2 luni înainte de termenul de finalizare a investiției, revenim cu o informație în premieră. Autogara privată a firmei Nick Touring riscă să se transforme în bloc-turn!

Foaie verde, drum de fier
Saga blocului turn care se profilează în imagine a început în urmă cu 2 ani, cînd patronul firmei Nick Touring, iritat de faptul că nu poate... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 10:45 (10203 vizualizări - 10 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, CS Tunari-Viitorul Axintele 2-3

Noroc îmbrăcat în alb și verde

Ialomițenii de la Viitorul Axintele au obținut vineri, 12 septembrie 2014, o victorie la limită după o partidă nebună disputată în deplasarea de la Tunari. Ilfovenii au deschis rapid scorul prin Ivan (’5), dar s-au bucurat pentru avantajul de pe tabelă doar 8 minute, Adrian Ilie reușind în minutul 13 egalarea. Soarta partidei părea a fi pecetluită încă din minutul 60, cînd Nicolae Ciochină aducea Viitorul în avantaj, după ce a profitat de serviciul perfect al lui Marin Luca. Tunarii au izbutit egalarea în penultimul minut de joc, cînd experimentatul Alin Ilin l-a învins pe Răduță cu un voleu din interiorul careului. Norocul a fost în final de partea alb-verzilor de la Axintele, Marin Luca făcînd... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 10:25 (6082 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

Creatoarea de evenimente de la «Ever Green»

Creatoarea de evenimente de la «Ever Green»

Dana Ionescu are 26 de ani și, cînd s-a apucat să învețe «meseria» asta, nu s-a gîndit nicio clipă că se va îndrăgosti iremediabil... Acum, după 4 ani de muncă și sute de evenimente pe care le-a marcat cu munca și entuziasmul ei, știe că acesta este temelia unui parcurs profesional pe care și-l dorește, ca orice tînără, unic. «Sînt convinsă că există creatori de evenimente mai bine cotați decît mine. Și poate chiar mai talentați. Dar eu am de partea mea entuziasmul vîrstei, capacitatea de a învăța și... o locație unică!».

Fata care nu greșește niciodată
A absolvit o facultate... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 08:15 (10423 vizualizări - 5 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
304 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DGFP Ialomița: Termene pentru depunerea Declarațiilor 200, 205 și 201

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice autorizate care desfășoara activități independente că trebuie să depună Declarația 200 privind veniturile realizate în România ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:21
(7527 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Avertizarea de Cod Portocaliu pentru viscol, prelungită

Ialomița: Avertizarea de Cod Portocaliu pentru viscol, prelungită

«În intervalul menționat, 7 februarie 2012, orele 12,00-8 februarie 2012, orele 22,00, vîntul va continua să prezinte intensificări susținute ce vor depăși la rafală 70-80 km/h în Dobrogea ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2012, 14:20
(12305 vizualizări - 0 comentarii)


Brăilean suprins beat la volan pe bulevardul principal din Slobozia

Polițiștii au oprit în trafic duminică, 5 februarie a.c., pe bulevardul Matei Basarab, din Slobozia, un autoturism condus de un tînăr, de 27 ani, din comuna Tufești-Brăila. Întrucît conducătorul auto emana ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:47
(10705 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: L-a lovit pe trecerea de pietoni

Sîmbătă, 4 februarie a.c., în timp ce un tînăr, de 35 ani, din Constanța, conducea un autoturism pe DN2A, pe raza localității Andrășești a accidentat un pieton, care a traversat partea carosabilă prin zona ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:46
(13149 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: I-a furat motorina din casă!

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 4 februarie a.c., de către administratorul unei întreprinderi individuale, un bărbat de 37 ani, din comuna Făcăeni, cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:45
(14717 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi pentru șoferii nepregătiți de iarnă

În perioada 3-5 februarie a.c., efectivele de Poliție Rutieră au acționat pentru asigurarea fluenței traficului rutier, precum și pentru dirijarea și supravegherea utilajelor de deszăpezire pentru înlăturarea ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:44
(13279 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune preventivă pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate

Efective din cadrul Poliției Fetești, în colaborare cu cadre ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au acționat, în noaptea de 4/5 februarie a.c., în intervalul orar 22,00-02,00, pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:43
(14355 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accidentat în timp ce încerca să traverseze

Duminică, 5 februarie a.c., un bărbat de 55 ani, din comuna Bărcănești, aflat la volanul unui autoturism, a accidentat un pieton care s-a angajat în traversarea DJ201 prin loc nepermis și fără să se asigure ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:42
(12620 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cercetați pentru contrabandă cu țigări

Polițiștii ialomițeni au reținut joi, 2 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat de 45 ani, din comuna Rovine, pentru săvîrșirea infracțiunii de deținere și ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:38
(16936 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permis, la volan

Un tînăr de 24 ani a fost depistat de către polițiști pe strada Ion Creangă din Fetești în timp ce conducea un autoturism fără să dețină permis de conducere și avînd o îmbibație alcoolică peste limita legală ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:37
(14038 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Slobozia și Glodeanu Siliștea, bucată de tablă desprinsă de pe un bloc din Urziceni

În dimineața zilei de joi, 2 februarie a.c, în urma supraîncălzirii unei sobe, locuința unui cetățean din localitatea Glodeanu Siliștea a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii Secției Urziceni au intervenit ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:32
(16872 vizualizări - 1 comentariu)


Axintele: I-a furat banii după ce au băut împreună

Miercuri, 1 februarie, polițiștii din Urziceni a fost alertați de către un bărbat de 85 ani, din Axintele, despre faptul că un consătean i-a furat din locuință 700 lei. Ulterior, polițiștii au stabilit ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:08
(13135 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Axintele furt


Grindu: Au furat din curtea unui localnic

Doi tineri de 15, respectiv 19 ani, sînt cercetați pe polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, la data de 22 ianuarie, cei doi tineri au intrat în curtea locuinței unui bărbat de 77 ani, din comuna Grindu ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:06
(13082 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Grindu furt


Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului

«Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto au pus în executare, conform rezoluției procurorului de caz miercuri, 1 februarie, măsura de restituire ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:05
(13008 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fără permis, la volan

Un bărbat de 41 ani a fost prins, miercuri, 1 februarie, de polițiști, în timp ce conducea o mașină pe strada Călărași, din Fetești, fără a avea permis de conducere. Pentru imprudența sa, individului i ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:04
(10969 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive la Fetești și Urziceni

Miercuri, 1 februarie, în intervalul orar 18,00-21,00, polițiștii din Fetești și posturile de poliție arondate au organizat și desfășurat o serie de acțiuni pentru a identifica autorii de fapte penale, ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:01
(14724 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Coșul de fum, cauza unui incendiu

Un coș de fum deteriorat și neizolat corespunzător a fost cauza izbucnirii unui incendiu la o locuință din localitatea Manasia. Incidentul s-a produs marți, 31 ianuarie a.c., în jurul orei 10,30, iar la ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:45
(12368 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia incendiu


DGFP Ialomița: Peste 69 milioane lei, datorii la bugetul de stat

Marți, 31 ianuarie 2011, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a publicat pe site-ul ANAF 1907 agenți economici care figurau cu obligații restante la bugetul general consolidat la data de decembrie ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:39
(12331 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DGFP Ialomița


ITM Ialomița: Ceai pentru angajații care lucrează în aer liber

«Avînd în vedere prognozele pe care Institutul Național de Meteorologie și Hidrologie le estimează cu referire la perioadele cu temperaturi scăzute care vor fi prezente în perioada următoare, Inspectoratul ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:32
(14279 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 17:51
(5161 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A luat foc cabina unui TIR!

Slobozia: A luat foc cabina unui TIR!

Cabina unui autotractor ce aparținea unei societăți comerciale din Slobozia a luat foc în după-amiaza zilei de luni, 30 ianuarie. Potrivit pompierilor, incendiul s-a produs cel mai probabil în urma unui ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 17:34
(14453 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Frigul face primele victime

Luni, 30 ianuarie a.c., polițiștii din Țăndărei au încercat să salveze de la îngheț un bărbat de 57 ani, care locuia într-un adăpost improvizat din bucăți de tablă și cartoane. Imediat polițiștii au anunțat ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 17:32
(16396 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii ialomițeni au deszăpezit peste 200 de mașini

În perioada 25-27 ianuarie, cele trei zile critice de viscol și ninsori abundente, jandarmii din cadrul Detașamentelor Slobozia și Urziceni au desfășurat acțiuni de deszăpezire a autovehiculelor ramase ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 15:38
(8524 vizualizări - 0 comentarii)


Groaznic accident între Coșereni și Movilița: Trei morți și patru răniți. Printre morți, un bebeluș de doar o lună!

Trei persoane au murit, iar patru bărbați, între care trei polițiști de la IPJ Iași, au fost răniți, într-un accident petrecut între localitățile Coșereni și Movilița. Accidentul s-a produs după ce un autoturism ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 08:59
(10707 vizualizări - 4 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița: Dezbatere publică pe buget

Potrivit prevederilor legale, Consiliul Județean va iniția o serie de dezbateri publice asupra proiectului bugetului propriu al județului Ialomița pe anul 2012. Drept urmare, despre repartizările bugetare ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 19:28
(14966 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a furat din curtea casei

O femeie de 56 ani, din Fetești, a reclamat polițiștilor sîmbătă, 28 ianuarie a.c., că persoane necunoscute au intrat în curtea locuinței sale de unde au furat mai multe țevi metalice și plasă din sîrmă ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 14:32
(13091 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomița: Băuți, la volan

Vineri, 27 ianuarie, polițiștii din Urziceni au oprit pentru control, în trafic, un microbuz condus de un localnic, de 38 ani. Pentru că mirosea a alcool, șoferul a fost testat cu aparatul Drager, care ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 14:31
(12485 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 115 amenzi în traficul rutier

Peste 115 sancțiuni contravenționale, 2 certificate de înmatriculare retrase și două permise reținute este bilanțul, pe scurt, al acțiunii polițiștilor ialomițeni, în traficul rutier județean, la sfîrșitul ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 14:30
(12093 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ger

Ialomița: Cod Portocaliu de ger

Atenționarea Cod Galben de ger emisă de Administrația Națională de Meteorologie a fost schimbată în atenționare Cod Portocaliu. Astfel, în intervalul 30 ianuarie-3 februarie 2012, în Moldova, Muntenia, ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 11:32
(12512 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ger

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, «în intervalul 28 ianuarie-3 februarie 2012, în Moldova, Muntenia, Oltenia, Dobrogea, Transilvania și Maramureș, vremea va fi geroasă, mai ales în cursul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2012, 12:06
(11267 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...