Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Linia de apărare împotriva inundațiilor, o bombă cu ceas

Ialomița: Linia de apărare împotriva inundațiilor, o bombă cu ceas

Zona Urziceni-Adîncata reprezintă punctul nevralgic al inundațiilor din județul nostru. De fiecare dată cînd rîurile Ialomița și Prahova înregistrează debite crescute, riscurile ca apele să se reverse peste locuințe, terenuri agricole și drumuri sînt extrem de ridicate. Veche de aproape 40 de ani, linia de apărare din această zonă se subțiază la fiecare viitură. Autoritățile încearcă de aproape 8 ani să consolideze digurile de protecție, însă demersurile administrative se blochează la fiecare pas...

Diguri în impas
Ultima revărsare de proporții a apelor în zona Urziceni-Adîncata... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2014, 22:30 (10037 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Nicu Pericli lovește cu Codul Penal

Revoltă la Slobozia

Nicu Pericli lovește cu Codul Penal

Transportatorul Nicu Pericli luptă împotriva concurenței cu Codul Penal. După ce a semănat groaza printre taximetriștii din Slobozia, pe cont propriu, patronul firmei Nick Touring a decis să se adreseze justiției. Apropiați din anturajul acestuia ar fi depus mai multe reclamații în care a fost semnalat faptul că șoferii firmelor de taximetrie fură clienții din stații, aducînd prejudicii patrimoniale patronului Pericli. Contactat telefonic de reporterii Independent, acesta a refuzat să  facă declarații precizînd: «Nu vreau să discutăm, vă rog frumos...».

Concurența, bat-o vina
... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2014, 21:35 (20228 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Antreprenor la mine acasă

Antreprenor la mine acasă

Florina Ștefan are 25 de ani și 3 slujbe. Crede că oricine poate reuși să dezvolte o afacere, dacă își propune acest lucru. Muncește 18 ore pe zi, e obsedată de cuvîntul dat, dezarmant de sinceră și atît de energică încît, uneori, își dorește ca ziua să aibă 48 de ore ca să realizeze tot ce își propune!

O absolventă de facultate fără viitor
În urmă cu 2 ani intra pe ușa Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița solicitînd să beneficieze de una dintre măsurile active ale instituției. Acum, după două afaceri ratate și mii de ore de muncă își amintește rîzînd ziua... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2014, 18:25 (7840 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Tur de forță pentru Viitorul Axintele

Patru victorii și un egal arată bilanțul celor de la Viitorul Axintele în turul play-off-ului. Cele 13 puncte realizate consolidează poziția secundă în clasament, singurul obiectiv pe care îl mai pot realiza ialomițenii în acest sezon avînd în vedere distanța considerabilă care îi desparte de liderul FC Voluntari. În etapa de vineri, 9 mai 2014, Viitorul a primit vizita celor de la Afumați. A fost un meci dificil, decis de inspirația mijlocașului ofensiv Mihai Croitoru, aflat la primele reușite pentru axinteni. Croitoru a deschis scorul în minutul 28, printr-un șut de la 30 metri care a țintit vinclul. Finalul meciului a fost unul de-a dreptul fierbinte. Fundașul Viitorului, Bogdan Matei a văzut... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2014, 16:25 (8010 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Două deplasări, două succese

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Două deplasări, două succese

Handbalistele de la CSM Unirea Slobozia vor evolua sîmbătă, 17 mai 2014, în ultimul meci al Campionatului Diviziei A. Promovate în Liga Națională, elevele lui Liviu Paraschiv vor primi în Sala Sporturilor din Slobozia vizita Științei București, echipă antrenată de fosta extremă dreaptă a Naționalei României, Nicoleta Gîscă Alexandrescu. Ultima săptămînă a însemnat două deplasări pentru Unirea, terminate cu succese facile. Astfel, echipa noastră a trecut miercuri, 10 mai 2014, la Plopeni de Activ cu 37-25 (21-12). Pentru Slobozia au marcat Nica-9 goluri, Stănciulescu-6, Moroianu-5, Simion-4, Drăgan-4, Popescu-3, Urse-3, Băcăoanu-2, Veșcă-1. Mult mai la îndemînă le-a fost uniristelor deplasarea... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2014, 14:20 (6688 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CAR-urile au cea mai bună dobândă la depunere

Bani albi pentru zile negre

CAR-urile au cea mai bună dobîndă la depunere

În fiecare an, Banca Națională a României realizează statistici legate de modul în care românii își economisesc banii. Într-un astfel de raport, ialomițenii se află pe unul dintre ultimele locuri din țară la depozitele bancare. Există, totuși, și un revers al medaliei. Cei care vor o dobîndă mai atractivă decît cea oferită de bănci, au la dispoziție CAR-urile, unde dobînda la depozite poate ajunge la 15% pe an!

Folclor urban și realitate seacă
Este de notorietate povestea clientului care depune 2000 de lei la bancă și, după 3 luni, primește înapoi mai puțin cu 20 de lei, din cauza... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2014, 10:15 (26397 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul-Țăndărei 2-2. Avantaj Fierbinți!

Etapa a 26-a disputată, sîmbătă, 10 mai 2014, a consemnat cum îi stă bine unui campionat de fotbal care se respectă și o surpriză: Abatorul a reușit un 2-2 de efect în fața Țăndăreiului, care nu-i ajută prea mult pe slobozeni, dar îi vine ca turnat Unirii Fierbinți. Aceasta a trecut extrem de lejer de confruntarea cu Viticola și s-a desprins la două puncte de Țăndărei cu 4 etape înainte de final. Locul 3 pare tot mai aproape de Recolta Gheorghe Doja, mai ales după ce Reviga a mai pierdut 3 puncte, de data aceasta la Munteni Buzău. În partea de jos a clasamentului, Amara pare scăpată de grijile retrogradării după al doilea succes consecutiv consumat în dauna Viitorului Platonești. Etapa viitoare... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2014, 08:10 (7312 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Fabrica de «țepari» de la Slobozia

9 bănci păcălite de o rețea infracțională organizată

Fabrica de «țepari» de la Slobozia

Perioada de aur a creditelor bancare a fost mană cerească pentru infractori. 9 unități bancare au fost înșelate de membrii unei rețele organizate care își avea nucleul în Slobozia. Cercetările au început în anul 2008 și s-au finalizat recent, cînd rețeaua a fost destructurată de procurorii DIICOT Ialomița. Cu ajutorul unor complici, suspecții fabricau documente prin intermediul cărora solicitau credite în lei și valută. Prejudiciul estimat de anchetatori se apropie de suma de un milion de lei, însă în realitate este mult mai mare. Cazul se judecă la Tribunalul Ialomița, principalii suspecți fiind cercetați în stare de libertate.

36 de credite acordate ilegal... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2014, 15:50 (19946 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, un deșert administrativ

În fiecare an, Prefectura Ialomița face publice datele privind dezvoltarea județului, în funcție de cerințele Platformei de Guvernare. Aceste informații sînt cuprinse într-un plan de acțiune, denumit sugestiv Planul Orientativ de Dezvoltare Economică și Socială (PODES). Din acest punct de vedere, se poate aprecia faptul că gradul de dezvoltare a Ialomiței bate pasul pe loc. Resursele financiare limitate sînt principala piedică în procesul de emancipare administrativă, economică și socială a întregului județ.

Ce este PODES? Pe plan local, PODES reprezintă o monitorizare a modului în... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2014, 10:40 (3842 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Fafa», omul de la «butoane»

Grup infracțional organizat la Urziceni

«Fafa», omul de la «butoane»

Scandalul public iscat în urma arestării preventive a judecătorului Stan Mustață de la Curtea de Apel București se mută în Ialomița. Potrivit DNA-Structura Centrală, în același dosar este urmărit penal și Ion Boraciu, zis și «Fafa», din Urziceni. Rolul său era acela de intermedia șpăgile care ajungeau la magistratul corupt. Îndeplinea această sarcină alături de grefiera Mariana Curea și un apropiat al judecătorului, pe numele său Florian Alexandru. În sarcina lui «Fafa» procurorii anticorupție din București au reținut fapte de «luare de mită», «trafic de influență» și «constituire de grup infracțional organizat».

Cine este «Fafa»?... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2014, 15:20 (18976 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GAL «Maia-Catargi» întregește Ialomița europeană

A apărut cel de-al patrulea Grup de Acțiune Locala din județ

GAL «Maia-Catargi» întregește Ialomița europeană

Marți, 6 mai 2014, la Fierbinți, a avut loc ședința de constituire a parteneriatului GAL «Maia-Catargi». Inițiativa aparține autorităților publice din zonă, dar și oamenilor de afaceri interesați de susținerea eforturilor administrației locale de dezvoltare a mediului economic și social. La întîlnire a participat Alexandru Potor, președinte al Federației Naționale a GAL-urilor din România. «Este o performanță pentru noi, dar mai ales pentru județ, pentru că în acest fel integrăm toate localitățile din Ialomița în Grupuri de Acțiune Locală!» a declarat, cu acest prilej, Alexandru Potor.

Ultima pată albă de pe harta Ialomiței... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2014, 11:15 (8806 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Hora», vinul care te îngroapă

«Hora», vinul care te îngroapă

O acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni, demarată în Săptămîna Mare, a avut un rezultat uluitor. Oamenii legii au reușit să confiște 27000 litri de vin. Cercetările ulterioare au stabilit faptul că produsul era importat din Bulgaria și urma să fie vîndut în Slobozia și Urziceni. Mai mult, supus unor analize, vinul bulgăresc avea o calitate îndoielnică. Laboratoarele au arătat că în recipientele de plastic în care fusese îmbuteliat se afla un lichid compus din apă, alcool etilic și coloranți. Compoziția, spun specialiștii care au testat-o, ar fi putut pune în pericol sănătatea consumatorilor. Pentru vinul contrafăcut, distribuitorii ialomițeni au plătit amenzi de peste 100 mii de lei..... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2014, 16:10 (6369 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Un an întârziere la gara de 6 milioane de euro

Slobozia: Un an întîrziere la gara de 6 milioane de euro

Închiderea CFR Marfă e cu atît mai absurdă cu cît, de 3 ani încoace, Gara Slobozia a intrat într-un amplu proces de reabilitare. Reamintim că în anul 2011 gara din Slobozia a devenit parte a unui proiect selectat în cadrul «TRANS-Programul Operațional Sectorial Transport», co-finanțat de Uniunea Europeană prin Fondul European de Dezvoltare Regională. Valoarea proiectului se ridică la peste 21 milioane de lei, iar termenul final de execuție ar fi fost luna mai a anului 2013. Banii necesari investiției sînt asigurați în proporție de 70 la sută din fonduri europene. Gara cea nouă va avea 307 metri pătrați suprafață desfășurată și, printre altele, și un pasaj subteran care să facă legătura cu peronul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2014, 14:50 (7056 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

SC Urban, bună de plată?!

Mai bine mai tîrziu, decît niciodată

SC Urban, bună de plată?!

Autoritățile i-au dat cîștig de cauză slobozeanului care a sesizat abuzurile SC Urban. Potrivit Autorității Naționale de Reglementare a Serviciilor Comunitare de Utilități Publice, slobozenii pot cere «aplicarea bonificației de 30% pe lună din valoarea facturii curente» pentru perioada în care furnizorul de apă nu a avut autorizație sanitară de funcționare. SC Urban susține că perioada în care autorizația sanitară nu a existat este de doar nouă luni, între lunile ianuarie și septembrie 2010...

Perseverența este mama reușitei
La începutul acestei luni, Independent informa cu privire... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2014, 11:15 (5520 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Greu cu echipele mici

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-SC Bacău 1-2

Greu cu echipele mici

În luna mai, pe lîngă celebrii «mici», se poartă și meciurile grele cu echipele mici. Așa s-a întîmplat și sîmbătă, 3 mai 2014, cînd, chiar pe «1 Mai» a venit pentru o reprezentație muncitorească Sport Club Bacău, echipă care în sezonul regulat n-a suflat în fața Unirii și care s-a calificat in extremis în play-off. Vreme frumoasă, teren bun și de fotbal, și de picnic, și 1500 de spectatori, norma casei, care așteptau să aplaude un nou succes al favoriților. Numai că socoteala de la vestiare nu s-a mai potrivit cu cea din iarbă.

Moldoveni cu inițiativă
Start moale pentru echipa... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2014, 10:40 (6971 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Cristina Zamfir: «Sunt în tenis de o viață!»

Antrenorii noului val

Cristina Zamfir: «Sînt în tenis de o viață!»

«Tenisul este un sport pe care o dată ce l-ai deprins nu ai cum să-l uiți. Temelia reușitei în tenis este pasiunea. Dacă aceasta există totul devine mai simplu, mai frumos!» sînt cuvintele Cristinei Zamfir, cea care de 3 ani, în cadrul Clubului Sportiv Satori, îi învață meșteșugul rachetei de tenis pe micii aspiranți la gloria sportului alb. Este în tenis de cînd se știe iar totul a început la vîrsta de 6 ani, cînd, așa cum se întîmpla în anii ’80, în sala de clasă a intrat profesorul Ion Mihai Cristian, de le CSS Slobozia. «Eram în clasa I și țin minte că tot efectivul de 30 de elevi a participat la selecție și, așa a fost să fie, eu am fost singura aleasă!». S-a dovedit ulterior că profesorul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2014, 08:30 (6094 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Continuă lupta în doi

Fotbal, Liga a IV-a

Continuă lupta în doi

Așa cum era de așteptat, liderul Unirea Fierbinți s-a impus în fața codașei Unirea Sărățeni, cu 3-1, și rămîne în frunte grație golaverajului. Recolta Ghe. Doja nu a mai reușit să emită vreo surpriză ci a trebuit să se recunoască învinsă de Victoria, la Țăndărei. Mai sînt doar 5 etape pînă la finalul sezonului și, de acum, e clar, că lupta pentru supremație și o eventuală promovare se va da între primele două clasate, Fierbinți și Țăndărei, aflate la mare distanță de restul combatantelor. Etapa a 25-a, disputată sîmbătă, 3 mai 2014, a fost una plină de neprevăzut. Reviga a pierdut orice speranță de reabilitare, plus 3 puncte în duelul cu Abatorul. Amara s-a impus misterios și categoric în duelul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2014, 07:15 (6358 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița rămâne fără transportul feroviar de stat

Ialomița rămîne fără transportul feroviar de stat

Lucrările de reabilitare a Gării Slobozia, o investiție în valoare de 6 milioane euro, au o întîrziere de un an. Iar aceasta nu este singura veste proastă. În urmă cu două săptămîni, angajații CFR Marfă, punctul de lucru Slobozia, au fost anunțați că vor fi disponibilizați în bloc. Asta în condițiile în care numai în primele 3 luni ale anului în curs, prin acest punct de lucru au fost tranzitate peste 100 mii de tone de marfă. Deși decizia nu este finală, cei 19 angajați își caută de lucru. În acest răstimp, în Gara Slobozia Veche, zeci de vagoane trase pe linie moartă sînt transformate zilnic în fier vechi...

Foaie verde drum de fier, se închide CFR Marfă... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2014, 08:50 (10664 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Apicultorii slobozeni, alungați de pe strada Trandafirilor

Apicultorii slobozeni, alungați de pe strada Trandafirilor

Consiliul Local Slobozia a hotărît să organizeze pentru apicultorii slobozeni vetre de stupină în afara orașului. Se pune astfel capăt unui scandal public care durează de ani buni și care a generat o serie întreagă de acțiuni în instanță. Reamintim că, pînă la acest moment, apicultorii slobozeni au deținut, prin tradiție, vetre de stupină pe strada Trandafirilor, în imediata vecinătate a unor case particulare.

5 hectare de stupine în afara orașului
După ani întregi de reclamații și sesizări în care petenții sesizau pericolele reprezentate de stupinele amplasate pe strada Trandafirilor... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2014, 08:30 (25211 vizualizări - 49 comentarii)

EVENIMENT

Șomeri mai mulți în mediul rural

Viața la țară, fără locuri de muncă

Șomeri mai mulți în mediul rural

Statisticile oficiale arată că cea mai mare rată a șomajului în Ialomița se înregistrează în mediul rural. La țară există 6012 oameni aflați în căutarea unui loc de muncă, în timp ce la oraș șomează puțin peste 2000. Cele mai multe persoane rămase fără serviciu sînt tineri care locuiesc în comunități rurale, unde dezvoltarea de afaceri care să susțină forța de muncă locală ar fi propice. Este cazul localităților Traian, Coșereni sau Armășești. În lupta cu pericolul numit «șomaj», reprezentanții administrațiilor locale ridică din umeri neputincioși.

Dezastrul de la țară Peisajul rural... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2014, 07:20 (6097 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

CNAIR: Se închide DN21A pentru lucrări de reparații, între localitățile Bărăganu și Țăndărei

Începând de marți, 12 iunie 2018, se închide circulația rutieră pe DN21A, pe sectorul de drum cuprins între km 0+000 (Bărăganu)-km 21+126 (Țăndărei), pentru execuția lucrărilor de reparații sistem rutier ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2018, 12:25
(9352 vizualizări - 1 comentariu)


Trenul Regal în Dobrogea. Prima oprire, la Fetești!

În Anul Centenar al Marii Uniri și al sfârșitului Primului Război Mondial, Majestatea Sa Margareta, Custodele Coroanei române, Alteța Sa Regală Principele Radu și Alteța Sa Regală Principesa Maria vor călători ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2018, 17:15
(5932 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 200000 de lei, 33 permise de conducere reținute

La acest sfârșit de săptămână, 8-10 iunie a.c., polițiștii au intervenit la 136 de evenimente și au aplicat peste 580 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 200000 de lei. De asemenea, au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2018, 15:05
(6948 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Școala Gimnazială Nr. 3 a împlinit 50 de ani

Școala Gimnazială Nr. 3 Slobozia, una dintre cele mai prestigioase unități de învățământ din oraș, a împlinit astăzi 50 de ani de la înființare. Sărbătoarea a fost marcată printr-o serie de evenimente publice ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2018, 21:10
(8092 vizualizări - 4 comentarii)


IPJ Ialomița: 200 de amenzi aplicate într-o singură zi

Miercuri, 6 iunie 2018, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni preventive pe raza județului. În urma activităților au fost aplicate sancțiuni contravenționale în valoare de peste 46 mii de lei ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2018, 20:25
(5669 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Depistați la volan fără permise de conducere

Doi tineri de 21 și, respectiv, 28 de ani, din localitățile Grindu și Fetești, s-au ales cu dosare penale după ce au fost depistați în trafic conducând fără a avea permise de conducere. ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2018, 20:05
(7260 vizualizări - 2 comentarii)


Percheziții în satul Sintești. Opt persoane vor fi audiate

Polițiștii din Prahova au efectuat miercuri, 6 iunie 2018, 10 percheziții domiciliare în satul Sintești, localitate care aparține administrativ de comuna Borănești. Oamenii legii au în vizor opt suspecți ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2018, 13:23
(8068 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: O cisternă s-a răsturnat lângă șosea

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița intervin în zona localității Sinești, acolo unde o cisternă care transporta produse petroliere s-a răsturnat lângă șosea. Șoferul vehiculului ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 22:22
(5774 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident rutier provocat de un șofer băut

Un bărbat din Slobozia s-a ales cu un dosar penal după ce luni, 4 iunie 2018, a provocat un accident rutier pe raza orașului. Acesta s-a urcat beat la volan și a lovit o mașină care circula regulamentar ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 18:10
(5457 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


DSVSA Ialomița: Controale în mini-vacanța de 1 iunie

Inspectorii DSVSA Ialomița au efectuat mai multe controale în perioada mini-vacanței de 1 iunie, la mai multe firme de pe raza județului de tipul fast-food, cofetărie, patiserie sau hipermarket. Controalele ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 17:35
(5332 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților Promoția 2018

Având în vedere ca anul școlar 2017-2018 este aproape de final, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților Promoției 2018 că pot beneficia de serviciile oferite de ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 12:25
(4090 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Miere împrăștiată pe șosea

800 de litri de miere s-au împrăștiat pe DN2A, lângă Urziceni, după ce duba în care erau transportați a fost implicată într-un accident rutier. Autoutilitara a fost lovită de un autoturism în care se aflau ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2018, 17:02
(6827 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Cioban omorât de tren

Valea Ciorii: Cioban omorât de tren

Un cioban de 59 de ani a fost călcat de tren în dimineața zilei de luni, 4 iunie 2018. Bărbatul a încercat să traverseze linia de cale ferată din zona localității Valea Ciorii, moment în care a fost lovit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2018, 15:57
(6163 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Copiii-bucuria sufletului»

Protopopiatul Slobozia: «Copiii-bucuria sufletului»

Joi, 31 mai 2018, Protopopiatul Slobozia a oferit unui număr de 65 copii, beneficiari ai Biroului de Asistență Socială, dar și de la școlile partenere (Școala Gimnazială «Sfântul Nicolae» Bucu, Școala ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 20:20
(5368 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Restaurant închis din cauza neregulilor

Inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au desfășurat ample controale în timpul minivacanței de Rusalii. În urma verificărilor, din cauza neregulilor privind respectarea ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 19:20
(4678 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperi programate ale furnizării energiei electrice, generate de lucrările de reparații și întreținere ale rețelelor. Astfel, în perioada 4-8 iunie 2018, curentul se ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 18:55
(7044 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Activități dedicate zilei de 1 Iunie

În apropierea Zilei Internaționale a Copilului, reprezentanții Protopopiatului Slobozia, în parteneriat cu grădinițele «Pinocchio» și «Lumea Copiilor» din oraș au organizat o manifestare dedicată acestui ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 18:40
(5029 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: A fost găsit trupul copilului înecat în râul Ialomița

Pompierii ialomițeni au reușit să descopere cadavrul copilului de 10 ani, din localitatea Broșteni, care s-a înecat miercuri, 23 mai 2018, în apele râului Ialomița. Trupul neînsuflețit al băiatului a fost ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 22:42
(6344 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă împotriva «violenței în familie»

În cadrul activităților dedicate «Săptămânii prevenirii criminalității», polițiștii ialomițeni au desfășurat o campanie de informare și prevenire a violenței domestice. Aceștia au purtat mai multe discuții ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 20:10
(4984 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperi programate ale furnizării energiei electrice, generate de lucrările de reparații și întreținere ale rețelelor. Astfel, în perioada 29-31 mai 2018, curentul se ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 19:35
(7040 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița, alături de copii

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au desfășurat o campanie de informare cu scopul de a reduce numărul accidentelor de circulație în care sunt victime copiii. Oamenii legii au stat de vorbă cu preșcolarii ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 19:25
(5418 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale privind pesticidele din legume

Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a efectuat în primul trimestru al acestui an verificări privind cantitățile de pesticide din fructele și legumele aduse din import și ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 19:10
(4553 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Un tânăr din Fetești a ajuns principalul suspect într-o amplă anchetă privind traficul și distribuția de droguri, instrumentată de procurorii DIICOT din Slobozia. Acesta a fost arestat în urmă cu o săptămână ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 11:05
(5360 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Și-a lovit cumnata cu o toporișcă

O femeie a fost la un pas de moarte după ce cumnatul său, băut bine, a lovit-o de mai multe ori în cap cu o toporișcă. Bărbatul este recidivist  și  a fost arestat preventiv pentru 30 de zile ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 14:30
(3876 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Copil de 10 ani, înecat în apele râului Ialomița

Reprezentanții ISU din cadrul Detașamentului Urziceni au intervenit pentru scoaterea la mal a unui copil de 10 ani, din Broșteni, înecat în râul Ialomița. Acesta plecase la scăldat împreună cu un prieten ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 12:25
(5777 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: «Sanitarii Pricepuți», la start

Reprezentanții Crucea Roșie Ialomița organizează o nouă ediție a concursului de prim ajutor dedicat elevilor, «Sanitarii pricepuți». Evenimentul adună la start elevi de gimnaziu și liceu din tot județul ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 12:20
(4214 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Încep înscrierile în instituțiile de învățământ ale MAI

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează o campanie de înscriere a candidaților interesați să ocupe un loc în cadrul școlilor de agenți și ofițeri pe care MAI le are la nivel național ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 12:05
(5438 vizualizări - 0 comentarii)


Căutat de autoritățile germane, prins la Ograda

Polițiștii ialomițeni au identificat un tânăr, de 28 de ani, din comuna Ograda, pe numele căruia autoritățile judiciare din Germania au emis un mandat european de arestare, acesta fiind acuzat de comiterea ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2018, 20:25
(4507 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție de artă plastică a artiștilor ialomițeni la Călărași

Uniunea Artiștilor Plastici filiala Ialomița organizează vineri, 25 mai 2018, o expoziție dedicată Centenarului «Marii Uniri», în incinta Muzeului Municipal Urziceni. ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2018, 20:15
(4452 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
angajează ȘOFER AUTOCAMION
Cerințe
-permis auto C+E
-experiență minimum 2 ani
în transport mărfuri
-atestat valabil de șofer profesionist
transport marfă
-atestat valabil ADR
-fără antecedente penale
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern și EXTERN
CV pot fi trimise la adresa
de e-mail
[email protected]
sau la sediul societății din Cosâmbești,
șos. Slobozia-Țăndărei, nr.154

Relații suplimentare se pot obține
și la tel. 0749/162.458

22 Mai 2018, 20:05


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...